Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Maple syrup,beavertai l

Bogie
Létrehozva: 2006. október 12. 19:56

.....ebbe minden belefér

Ui: fotokat kerem a bem.oldalatokra/fotoalbumba tenni, akit erdekel az majd ott megnezi Igen, tudom ez a lassunk vilagot csatorna, de itt inkabb irjunk/olvassunk vilagot   

 

 

  1. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. augusztus 27. 16:3410701.

    szervusztok kislanyok

    Aranyos vagy Editke hogy hianyoltal, itt valaszolok neked, hiszen en veled itt Bogika topikjan talalkoztam, remelem neha visszanezel es latod hogy irtam.

    Nem reg jottem meg Magyarorszagon kellett lennem egy ideig. Nagyon nagy volt a hoseg ott is, sajnos hogy egyre jobban ott is a nyar ilyen lehetetlen. (arnyekban 38-40 C) Keptelenseg , legalabb is nekem tomegkozlekedesi jarmun kozlekedni. 

    Igaz, hogy a modern buszok "hutottek", de hat attol hogy minden percben megall, meg a busz is tomve, a csukott ablakok egyszeruen "megfujtanak".  Nem is tudom hogy birja ki a nep. 

    Szerencses voltam, nem sokat kellett igenybe vennem, mert az unokatesom ferje vitt kocsival ahova kellett. 

     

    A kertem itthon kicsit megsinylette hogy nem voltam itthon. Foleg a muskatlik, egyszeruen meg azok sem birjak ezt a fertelmetes tuzo napot.

     

    Jamiked (ahogy te hivod) most megy utolso highschoolba, vagy mar befejezte? Mi szeretne lenni ha "megnott" 

    Az en unokam az iden kezdi (jovo heten) a collega-t kozben meg mar az uzlet ahol masfel eve kezdett mint "kocsi behordo"...mar nagyon szepen halad, elobb mint penztaros lett, aztan most mar "front manager", nagyon rendesek dolgoznak vele hogy suliba is jar. 

     

    A highschoolba nem kellett tanulnia, meg is A meg B -ket kapott, aztan nevetek rajta, mert azt hiszi a collega is ilyen lesz. 4 tantargyat vesz, mondtam neki a 4 tantargy mellett dolgozni is, nem sok idod lesz "rosszalkodni".  Nevet, hogy Nana, ne izgulj! 

    A lanyom munka mellett (50+ ora ) visszament meg januarban egyetemre hogy birja, nem tudom, de az agy nem sokat latja, azt tudom. 

    Raadasul mivel mindig is super tanulo volt, most sem akarja alabb adni, a munka mellett is tiszta A tanulo.

     

    A fiam is visszament collegaba, tovabbkepezni magat komputerben. Igy hat eleg jol "elvagyunk" iskola teren. Alig latom oket, mert a 24 ora keves. 

     

     

    előzmény:
    csipogo (10691)
    2010-08-17  01:52
  2. 2010. augusztus 23. 15:0510700.

    Szervusztok, 

     

    én is itt vagyok, tegnap éjjel jöttünk haza egy kis szabirol.

     

    1 hét Wasaga Beach, s a környéke. Inkább a környéke, mert a 2 hét szabimbol, amikor itthon ültem, akkor 40 fokok jártak, ahogy utra keltünk, jött a hüvös s az esö. Napot egyszer láttunk pár oráig. Na ekkor gyorsan kimentünk a strandra. Nehogy már fehérebben jöjjek haza, mint amikor elmentünk.

    Ma még férj itthon, s megyünk el nemsokára, aztán kezdödik a munka megint.

    Anyosomnak megvan a rep.jegye, igy mostmár biztos hogy jön. Szeptember közepétöl 2 hétre. Na akkor megint probálok szabira menni, bár nem tudom hogy adnak-e megint. Jo késön intézték a jegyet, legalábbis szabi kérésre késö nekem. Nálunk nem az van, hogy megvár a munka, hanem addig be kell tenni valakiket a helyemre dolgozni. 

     

    Kirándulás, látom otthon voltál, irjál már pár sort, hogy érezted magad, milyen volt.  Olyan jo olvasni az otthoni beszámolokat. (mindegy hogy hol van az otthon, Mo vagy Erdélyben)

     

    Az üzeneteimet nem tudtam elolvasni, majd talán holnap, most csak erre a pár sorra van idöm, mig a kávémat iszogatom.

     

    Bogie, azért reméljük, benézel s irsz néha a sok elfoglaltságod mellett.

     

    Nálunk a gyerekeket alig látni, most a nagyobbik lányom is elköltözött a barátjához. Igaz azota minden vasárnap itt vannak. A kisebbik lányom is ma jön haza ö meg elment a barátnöje cottage-ba valahova fel északra. Kiváncsi leszek ott is hasonlo idejük volt mint nekünk. Fiam is ugyanott volt 1 napra mint mi, de nem találkoztunk, mire visszaértünk a kirándulásunkbol, akkor már indultak hazafelé. Igaz öket nem zavarta az esö, mentek fürödni..

    Lányom másik barátnöje meg itt lakik nálunk 2 hétig, mig az egyetem nem kezdödik, igy ö vigyázott a házra.

    Na megittam a kávémat, mennem kell készülödni, jo sötét van, megint esöt mondanak.  

    További szép napos napokat mindenkinek, hátha ide is elér a nap... 

    előzmény:
    Bogie (1)
    2006-10-12  19:56
  3. 2010. augusztus 21. 12:4910699.
    Ezt priviben akartam.....
    előzmény:
    kirandulas (10698)
    2010-08-21  12:48
  4. 2010. augusztus 21. 12:4810698.

    Szia!

     

    az email cimem : enitrai@yahoo.ca  Irjal erre igy nem szakad meg a kapcsolat. Ird meg mikor lesz a bal, remelem ott leszek.

     

    Kellemes hetveget neked.

    előzmény:
    moka1 (10697)
    2010-08-20  16:59
  5. 2010. augusztus 20. 16:5910697.

    Szia Kirandulas,

     

    Udvozolek ,igaz reg nem jartam itt. Sajnos ugy nezem ez a forum nagyon lelassult. Olvasstam hogy haza latogattal Erdelyben ,mi is nemreg jottunk vissza . Azt hiszem egy idoben is voltunk otthon es atutaztunk Varadon tehat integethettem volna neked.

    Remelem majd itt (Kanadaban) valamelyik rendezvenyen osszefutunk. Esetleg Szekely Balon novemberben? Udv mindenkinek Moka

    előzmény:
    kirandulas (10695)
    2010-08-18  00:45
  6. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. augusztus 18. 11:5810696.

     

     

    Ilonáknak nagyon boldog névnapot kívánok szívem minden szeretével, Isten éltessen benneteket sokáig, boldog,vidám névnapot szeretettel!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  7. 2010. augusztus 18. 00:4510695.

    Sziasztok!

     

    Akor en hozzom a kavet a beszelgeteshez

     

    En is munkat keresek. Probalok a mai gazdasagi helyzetben fentmaradni.

     

    Kedves szavakat irtatok remelem hatasa lesz Bogiera.

     

    Moka1 jo latni teged is erre. Nagyon reg nem jartal itt!!

    előzmény:
    moka1 (10694)
    2010-08-17  14:13
  8. 2010. augusztus 17. 14:1310694.

    Csap....csak

    előzmény:
    moka1 (10693)
    2010-08-17  14:12
  9. 2010. augusztus 17. 14:1210693.
    Haliho.... En is vagyok neha. Olvasslak  de sajnos ritkabban irok.Orulok hogy nagyabbol mindenki jol van. Mi is unokazunk ,sohasem hittem volna hogy ennyire lehet szeretni a kis unokakat.De mostmar meggyozodtem. Igen Bogie nekem is nagyon jo lelki tamaszom volt ugy 5 evvel ezelott amikor azt hittem egy vilag omlik ossze .Tudom hogy nem fog minket most sem cserben hagyni. Csap eppen nyar van es tobb az elfoglaltsaga. Puszi Moka
    előzmény:
    Bogie (10687)
    2010-08-13  01:25
  10. 2010. augusztus 17. 03:5910692.

    Sziasztok Lanyok,

     

    Julika hozzaszolasa utan en ugy ereztem, hogy o pontott tett a hozzaszolasai vegere es nem kivan tobbet resztvenni, hogy a kis forumunk eljen tovabb, de latom, hogy erolkodunk es megprobaljuk, hogy tovabb eljunk.

    Julikam vegtelen sajnalnam, ha tobbet nem jonnel en ugy ereztem, hogy a baratsagunkat nagyon eros szalak kotottek ossze es szinte megerezted, hogy mikor van szuksegem a szereto barati szavakra, hisz majd mindig akor hivtal amikor nagy szuksegem volt a kedves vigasztalo barati szora.

    Tudom ezt eroltetni nem lehet, de latom mas sem akarja feladni es harcol a tovabbelesert, hatha egyszer te is meggondolod magad.

    előzmény:
    csipogo (10691)
    2010-08-17  01:52
  11. 2010. augusztus 17. 01:5210691.

    Kukucs. Ittvagyok en is. Be be nezelodom.Hatha. Jolenne azert,ha nem szunnenk meg.Hisz evek ota joban rosszban egyutt vagyunk.Vegig izgultatok a haz eladastol,a koltozesig,haz vetelig mindent. Es nem csak nekem.De vegig izgultuk a ks unokak szuleteset is.Gondolom Bramton is azert nem jon.Mert most nagyon szukseg van ra,mint nagymamara.Hisz a kisbaba meg nagyon picike.El kel a segitseg. Julika is sokat dolgozik, xsaladnal is el kel a segitseg.De ha mi segitunk fenttartani a topicot akkor csak tendbejon minden.Jon az osz.Jonnek a szobaban uldoge;esek es akkor megint osszetudunk jonni.Coalaekna,l is sok a surges forgas meg. Westhill ismajd jon,ha hazaerkezik a nyaralobol.  Szoval majd csak osszejovunk megint. Addig is aki ra er jojjon,irjon,segitsunk,hogy megmaradjunk.Nekunk is akarni kell. Amugy nallunk is most alloviz van.Istvan jon haza.Majd akkor felpezsdulunk mi is. Nagyon sokat pihengetek kint a teraszon. Meg mindig van hatrA VIZSGALATOM.sZEPTEMBER VEGERE BEFEJEZODIK SZERENCSERE,MERT MAR UNOM.Lanyok most mar gyertek ti is.Latjatok Bozse is en is jovunk.Sziasztok.Szep na[ot mindenkinek.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (10690)
    2010-08-15  19:30
  12. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. augusztus 15. 19:3010690.

    khm.....khm.....ne legyél már ennyire megbántódva, majd alakul ha kicsit enyhül a meleg, én azért nem látnám ennyire borusan a dolgot, de én csak kibic vagyok sokszor.

    Arról mesélj szia Évikém,hogy sikerült a szabadságod otthon,itthon, és nagyon rövid volt ugye? Nagyon sokat gondoltam rád, hogy vajon merre kirándulhatsz, hol rokonlátogatol, és hol töltődől,hogy sokáig kitartson majd a legközelebbi látogatásig.

     

    Kivánok szeretettel kellemes napot

    előzmény:
    kirandulas (10689)
    2010-08-15  18:45
  13. 2010. augusztus 15. 18:4510689.

    Tudod Bogie, ez a forum nem tud fentmaradni nelkuled hisz ez nem ugy alakult mint sok mas topic.

    En azert nem irok es szerintem sokan mert latjak te nem josz es ugy vagyunk vele ha neked nem fontos a mi baratsagunk akor nincs miert eroltesuk

    előzmény:
    Bogie (10687)
    2010-08-13  01:25
  14. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. augusztus 14. 19:1110688.

    Csókolomka megérkeztem még hétfőn aszem, de annyi meg annyi dolgom volt,hogy sosem érek ide,bocsánat. Jól vagyok köszönöm,nagyon nagyon jól éreztem magam a kölykökkel meg a lányokkal. Fiuk nem voltak csak a legkisebb pasink, Gergő. Igen nagy fiu lett és mindent beszél,igaz néha nem ártana tolmács mellé,mert még én sem értettem,de aztán elmagyarázta a kis kezét is használta mellé mutogatás gyanánt.Gyönyörüséges barnák lettek 2-n, a középső kislány igen fehér bőrü,igy ovakodott a naptól, de a fürdés minden mennyiségben megvolt a hatalmas medencével meg velem,minden nap. Fincsi volt,kicsit elfáradtam,de itthon kipihenem magam. Nem voltam ehhez szokva, a gyerek zsivalyhoz, de most legalább tudom mi az,amikor Nóra szegény egész nap évek óta ezt csinálja és szeretettel,mert ahogy ezek a gyerekek nevelve vannak,le a kalappal előtte. Most megy a nagylány iskolába 6 éves, a középső 4, oviba, a kisfiu is oviba 3 lesz szeptember 7.-én, a születésnap utáni héten hétfőn mehet. Szóval csekdesedik a ház az anyjuknak,az meg legalább cseppet pihen,meg rendet rak maguk körül,mert felfordulás az van minden nap. Ma esküvön vannak a nagyszülőkkel, én csak puszira szaladtam el itt a közelben, de örültek nekem és én is nekik.

     

    Melegem van nagyon, nem birom a hőséget,és még nincs vége.

    Most menek eszem kis fagyit a mélyhütőből,még Kormi is szereti.

    A kiskutyám igen szomoru volt,hogy a gazdi nem volt itthon,de már mára megnyugodott.

    Olvasom hogy a Lina kisfia min ment keresztül, remélem mostanra már rendben minden.

    Bogikám meg az onokájával boldogkodik, ez a sorsunk, hálistennek.

    Vigyázzatok magatokra mindannyian, és majd ahogy kicsit tudok,jövök közétek is,hogy ne haljon meg a topik, cseppett adunk neki,hogy tovább fusson,de a nyár ilyen,mindenki elfoglalt,és nem mindig tud a gép előtt biggyeszkedni,még én sem,mert mert igen melegem van.

    Most megyek tovább, pusszantás mindenkinek szeretettel,további kellemes szép napot mindőtöknek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  15. 2010. augusztus 13. 01:2510687.

    Szia Editkem, nincs mit irjak....dolgozom, haztartast vezetek, olvasok, szorakozni megyek, elvezem a gyermekeimet es a kisunokamat....elem az eletem. Ami meg valoban tortenik az eletemben azt mar regesregen nem irom ki semmifele forumba......

    Miutan mindenkinek van "masik" topikja en nem kenyszerithetek senkit se arra, hogy ide irjon. Ez normalis dolog, van amikor egy topik kiporog, leelte az eletet.....lehet ez is. Nem kell tragikusan felfogni, hiszen van mas lehetosegunk beszelgetni ha akarunk es ido van ra.

    Love uuuuuuuuuu, vigyazz magadra 

    előzmény:
    csipogo (10686)
    2010-08-11  20:43
  16. 2010. augusztus 11. 20:4310686.
    Sehol senki.Magamban nem tudok beszelgetni!!!!!!!!!!!!!!!!   Semmi kedvem onmagammal tarsalogni.De nem jottok azt latom. Hat akkor en is megyek.   Sziasztok.   Nem csak olvasni kell.irni is.Mert kulomben szet megy az a topic is.Pedig evek ota mindig jo volt a forgalom itt.   Huston is elpartoltal,pedig regen mindig jottel,hoztad a szep kepeket.Megbantott valaki?  Evike visszajottel mar? Gyere irjal beszamolot.Nagyon erdekel,hogy mit lattal. Bogi neha reggeli kozben gyere mert ha nem jossz szetesik itt minden. Westhill Evi most nyaral.de a hetvegen biztos jon o is. Coala.Bramton. Donna. Gyertek neha. Erdekel mi van veletek.hisz Evek ota jobaratok vagyunk itt.Es sokmindenben kitartottunk egymas mellett. Bozse merre vagy???Lina?? Akit kihagytam attol bocsanat elolre is.De nincs elfeledve.Csak a neve esett ki.De mindenkire szamitunk.Gyertek.    Sziasztok.   Szep estet mindenkinek. 
    előzmény:
    csipogo (10685)
    2010-08-10  17:42
  17. 2010. augusztus 10. 17:4210685.
    Sziasztok.Mi van veletek? Napok ota sehol senki.Gyertek mar egy kicsit erre is. Tombol a meleg minden fele. Itt  is 27-fok lessz ma.  De holnap mar csak 20-mert egy jo kiados zivatar lehuti ezt a jo kis meleget salynos. Nallunk minden oke.   Sziasztok.   Szep napot mindenkinek aki beteved.
    előzmény:
    csipogo (10684)
    2010-08-05  19:07
  18. 2010. augusztus 5. 19:0710684.

    Hat jol kifogtatok.De mar tul vagytok rajta vegre.Nem irigyellek benneteket erte.En sem ertem,hogy hogy a feneben van,hogy ezeknek ott az emergencin,latszolag semmi nem surgos.A beteg meg ott ul 8-10-oran keresztul.Volt reszem benne. Strogot allapitottak meg nallam 10-oran keresztul,ugy,hogy vegig kint ultem az eloterben,kiveve,mikor vizsgaltak.Orultem,hogy hazajohettem.Este 10-kor jutott eszukbe,hogy akkor milenne,ha bentmaradnek.Na es a gyerek? Ha 10-orat kibirtam kint ulve,akkor mar haza is tudok menni. Itthon jobban tudok en magamra vigyazni ezek szerint. Be is jott. Szepen rendbejottem.Kimelem magam es kesz.De ha az emergencit emlegetik betegleszek azonnal. Szegeny kicsi Noah.Eltudom kepzelni mit eltetek at ti is.Hisz nekik semmi nem surgos. Csak azt nem ertem minek a korhaz,ha mindenkit hazakuldenek mindennel. Ehez eleg lenne egy klinika is. Nagyon nagy bajnak kene lenni,ha mar az embert bentfogjak. Pedig egy egynapos megfigyeles mutet utan igazan nem tenne rosszat senkinek sem. De te legalabb ertessz a dolgokhoz.De a laikus,mert legtobbunk az.Az mit csinal ha gond van? Csak keso ne legyen.de hat ugy visszavagtak az egeszsegugyet minden szempontbol,hogy az rettenetes. Mar rad sem mer nezni a doki lassan,mert az is maniba kerul.Remelem egy jo darabig nem kell menni sem nektek,sem nekunk. Jobban van mar Noah ugye? Kivanom minel elobb felejtsetek el az egesszet. Es te is pihend ki magad.Regen egy mandula mutet utan is napokig ben tartottak a korhazba,hogy megfigyeljenek.Most meg mar mehet mindenki,ha ki tud menni az ajton,ha nem akkor kitoljak. Kivanok mielobbi jobbulast neki. Es remelem evvel a problema meg is oldodik,es nem kinlodik most mar.  

     

    Julikam,jo,hogy beneztel kicsit.Jo munkat neked.

     

    Szia Katika. Te is ugy vagy a GPS-el mint en.En is kepesvagyok eltevedni vele.Remelem kapsz meg egy jo par felkerest,es nem kell visszamenned a gyarba.Az a takaritas az vicc amit irtal?  Ennyiert egy orat nem maradnek ott. Az a hulye biztos valami illegalis bevandorlonak nezett teged.Kulomben ennyit nem mert volna felajanlani.En fel is jelentenem az biztos.A minimum orabert meg kell neki adnia orankent.Istvan csak lesett mikor elolvastam neki,hogy mennyit ajanlott fel egy honapra heti 5-alkapommal valo munkaert napi 3-4 orankent.Jajj.Hat ez visszfelehalad? Annyi penzert meg az elelmet sem tudna kifizetni egy hetre sem,nem hogy egy honapban. Na nem baly talalsz te meg ennel jobbat is. Drukkolok neked nagyon.    Lanyok szep napot mindenkinek.Sziasztok.

    előzmény:
    kysslina (10683)
    2010-08-05  18:15
  19. 2010. augusztus 5. 18:1510683.

    Azert erdekes itt ez a mutet-dolog. Egyreszt, hogy ugy jarnak az emberek operaciora, mint otthon a rendelointezetbe jartak kezelesre. Van egy nagy korterem, oszt oda megy mindenki, akit aznap mutenek, aztan szepen mindenkit hazapaterolnak. Gondolom a szivmutotteket, vagy kamplikaltabb dolgokat nem igy intezik, arrol fogalmam sincs, de lattam nahany embert, aki vanszorgott kifele az ajton mikor vegzett.. Mondtak, ha barmi van, akkor a surgossegire kell menni. De meg ezt meg is ertem valamilyen szinten, bar kicsit rizikosnak erzem, mi van, ha az ember nem er be, ha ejszaka felmerul valami komoly baj.., hanem a noverek munkajan.

     

    Megszamoltam mig ben varakoztunk, hogy hany beteg vart mutetre..kb hatan voltak. Amikor Noaht bevittek, kint ultunk ahonnan nyilt ennek a korteremnek az ajtaja, es egyszer csak kiviharzott egy nover nagyokat nyogve, emg neztunk is egymasra Z-vel, hogy tan kifardt?? (mivel istenbizony hat nover ult bent, es az egyik a CNN-t nezegette a neten, a masik az E-bay-en nezelodott, szoval az ossz-vissz munkajuk az volt, hogy ratettek a beteg ujjrara egy kutyut, ami merte a pulzust, emg a vernyomast, meg megmertek a lazat, esetleg beleneztek a torokba). Otthon betegfelvetelnel mi csinaltuk a vizeletvizsgalatot, legtobbszor a vervetelt is ha a laboros hianyzott, es ugye nem kell mondanom, hogy nem hatan voltunk hat betegre, hanem  sokszor egyedul csinaltam 15 felvetelt reggel. Szoval meg mondtam is, hogy biztos nem az a baja.. visszaterve ugyanabba a korterembe mikor Noah is elkeszult, ugyanaz a nover (akkor mar 10-en ultek a noverpultnal) emgszolalt, hogy "pretty busy day", es mar mennyire faradt... Megneztem, hogy egyetlen beteggel sem kellett ugy foglalkozni, hogy agytalazas, vagy komolyabb mozgatas, ugyanazt csinaltak, mint elotte, csak eppen felorankent kellett a mutottekkel ezt vegigcsinalni, esetleg mikor hazament valaki, akkor kivenni az infuziot, amit a mutoben kotottek be. Ennyi. Egyszeruen csak tatottam a szamat, hogy EZ a faraszto munka... Senki nem hanyt, senki nem volt nagyon rosszul, mindenki mellett volt csaladtag, aki meg azt a keveset is megcsinalta, amit a beteg igenyelt, azaz itatas, segiteni felulni, stb..  A noverek szinte folyamatosan ultek az asztalnal az internet elott.

     

    Ejszaka lazas volt Noah, nem nagyon akar inni, faj a torka, es ahogy elnezzuk a nyelve is, gondolom az egesz szaja belul faj. tejbegrizt csinaltam neki, abbol evett nehany kanallal, es eleg nyugos. En is, mar kat napja nem aludtam semmit, feltem most ejszaka, nehogy beverezzen, en meg alszom mellette, szoval virrasztottam ameddig tudtam, ,eg kupoztam, ugyanis a gyogyszert nem lehetett beletukmalni, es az sem tesz jot a sebnek, ha sir. A gyogyszer amugy borzalmas izu, es 5ml-t kell adni, a szokasos mergeskedes, hogy megis hogyan lehet ezt egy ekkora gyereknek cirkusz nelkul beadni ilyen mennyisegben?? Otthon valami cseppeket kapnak, arrafele vegre rajott mar valaki, hogy a kicsiknek erdemes minel kisebb adagokba suriteni azt, ami nem jo izu... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  20. 2010. augusztus 5. 15:4410682.

    Linam, orulok, hogy tul vagytok rajta, remelem az ejszaka jol telt el, szegeny kis prucsok, hot dogot akart enni :)))))))))) pusssssz lanyok, mindjart indulok dolgozni, csak egy percre neztem be.

    Szep napot nektek

    előzmény:
    kysslina (10679)
    2010-08-05  00:20
  21. 2010. augusztus 5. 03:3910681.
    vegre tul vagytok a nehezen  Mostmar remeljuk egyre jobb lessz
    előzmény:
    kysslina (10679)
    2010-08-05  00:20
  22. 2010. augusztus 5. 03:1410680.

    Sziasztok Lanyok,

     

    Bogie, jo hallani, hogy milyen sok oromotok van a picurkatokba, aki mar nem is olyan picurka. Aranyos lehet ahogy a ket nyelvet kombinalja, nekem is van egy tapem. amikor a mi elso unokank kezdett beszelgetni es o is hasonlo cipobe jart mint a ti kis EmmaRosetok, jol osszekeverte a ket nyelvet.

    A jovo heten lesz a cottage het, az idojaras elorejelzes jo idot iger, de lassan mar jobol is megart a sok, ma is 32 volt a humidex meg 42, neha ha ragondolok, hogy valami tortenhet az A/C-vel, meg ragondolni is rossz.

    Meg jo, hogy en nem szeretem a magyar paprikat, mert biztos nem vennem meg, mert 6.59 kiloja, igy meg nem faj a szivem utana, igaz amit en szeretek a sarga eros, vagy banan paprika ossze vissza hivjak az sem olcso, az is 4.39, de a kinainal 1.39 volt poundja, igy ott vettem egy nagy zacskoval, abbol fogja futni lecsora is, meg toltottpaprikanak is.( tolteni nem szoktam a paprikakat, csak belefozom iznek. 

    Anyukad megnyugodott? Sikerult szerencsesen elintezz mindent es meg is van elegedve vele?

     

    Csipike, akkor tovabb volt otthon a ferjed, mint ahogy szamitottal ra, de legalabb tudtatok egy kicsit egyutt lenni, meg a haz korul is tudott kicsit dolgozni.

    Jo hogy a szemed szepen javul es mar nem is kell csepegtetni bele.

     

    Koala, csak hogy tisztazodott a rokoni felreertes, de akkor most igazabol nem tudjatok, hogy egyaltalan valaki is jon e latogatoba hozzatok.

    Most mat teljesen keszen vagytok mindennel, lehet keresztbe rakott labbal uldogelni es olvasgatni? 

     

    Lina, mi lett Noahval, lement a laza es tulesett a muteten? Lehet mar otthon terelitek el a gondolatat, hogy mi is tortent ma? 

     

    előzmény:
    Bogie (10674)
    2010-08-04  02:46
  23. 2010. augusztus 5. 00:2010679.

    Csak gyorsan bemasolom, amit Proki baratnomnek irtam, mert elegge faradt vagyok, meg figyelni kell a kis mazsolat: (az orrmandulat azert nem tudta az orvos teljesen kivenni, mert a lagyszajpadhasadek miatt megsreulhettek volna a hangszalak. Probalt minel nagyobbat kivagni, de csak a felet tudta.)

     

     

    Tulvagyunk rajta, most ertunk haza nem olyan regen, fel 4-kor engedtek ki minket. Hat mit ne mondjak, reggel a gyerek megint lazasodott, nem erdekelt semmi, beadtam a lazcsillapitot, mondom ha beszelek az anesztessel, akkor azt mondom, hogy szerintem beteg, de meg nem lazas, mert akkor benne van a pakliban, hogy barmikor belazasodhat. Azt mondta az anesztes, hogy dont worry, mert ugyis be fog lazasodni utana, es a mutet alatt nagyon figyelik.. De 10-kor betoltak oda, ahonnan mar a mutobe viszik, es 40 perc mulva jottek erte, addig en mar teljesen kivoltam, hogy uristen a lazcsillapito mindjart kimegy, mehetunk haza, meg az is a fejemben volt, hogy nem vagyunk normalisak, emrt igy nem lehet, aztan meg az, hogyha nem mutik emg, akkor minden 2. heten ez van, azaz a budos eletben nem leszunk tul rajta.. De az anesztes doktoro megnyugtatott (szerb volt, csuda aranyos).



    2 ora mulva mehettunk be hozza, akkor mar fent volt, sirdogalt utanunk, de azota sincs laza!!!!! Azaz a mandulaja gyulladt be megint, azt mondta az orvos, hogy hatalmas volt mind, az orrmandulanak csak a felet tudta kivenni, emrt cleft miatt serultek volna a hangszalak, de mint mondta, nagyon csunyak voltak, o is emglepodott.



    Most jol van, de nem akar inni az istennek sem, es hot-dog-ot akar enni... Fagyit nyomjuk bele, meg eroltetjuk...



    Na megyek, csak szoltam, hogy minden OK
     

     

    előzmény:
    csipogo (10678)
    2010-08-04  15:55
  24. 2010. augusztus 4. 15:5510678.
    Szia Julikam.Na Linanak irtam egy litaniat,erre egy sort kuldott el belolle az NLC. Utanna amit irtam azt meg elkuldte.Most nemtudom,neked majd el megy e amit irok.Tudom en,hogy itt a nyar.De azert jo olvasni,ha irtok.Foleg ilyen jokat mint amiket irsz.Elhiszem,hogy a kis csacsogo szoval tart mindenkit.Most a leg edesebbek,amikor ennyi mindent csacsognak ossze. Tegnap elmentunk mi is kicsit nezelodni.Ket hete nem voltunk el. De ugy el faradt mindenki.Pedig nemis voltunk sok helyen. Vegre Istvan megcsinalja a korlatot vegig a bezmentbe vezeto lepcsonel.Mert csak az egyik oldalon volt eddig.De kell mind a ket oldalan,mert majd lementem fogodzatlan par napja.Igaz draga,ezert is nem tettek az elodok minden hova.A vizunk jo.Rengeteg van.semmi gond vele.Es a nyomas is rendben van. Szep tiszta.meg jott a velemeny is rolla.  Rendben van.Csak nem isszuk.Azt azert nem.De masra mindenre felhasznalom.Inni meg vesszuk a nagy 18 L-es vizet. $3.99-ert rengeteg ideig eleg.  De amugy teanak,kavenak a csapvizet hasznalom,meg fozni is. Nagyon jol kialakult az ujj nagy terasz is. Imadunk kint lenni.Csak zte nem szbad,mert akkor rengeteg bogar jon egy pillanat alatt,a fenyre.De mar este 10-korul en nem megyek ki.Tegnap palacsintat sutottek,a gazon kint.Egessz mas,mint ideben a villanyon.megtalaltam a regi palacsintasutot.Meg ujj,nem hasznaltuk csak most. Hat nagyon finom palacsintakat sutott benne Istvan.Mert a palacsintat,es a rantottat o suti a leg jobban.Jamit is tanitgatta.Mert annyira szereti a palacsintat,hogy ezt nekiis meg kell tanulnia.Szoval ketten ugyeskedtek.Szakadt az aso.de a terasz feletti ernyo,es a barbequ feletti ernyo megvedte oket/Semmi viz nem ment rajuk.Igy vigan sutogettek.Utanna meg huist is  sutottek.Szoval nagyon elveztek.En meg bentrol  lestem a sok szunyog,es lepke hadat. Jajj ha belegondolok,hogy nemsokara jon a ho.Es vege ennek a nagy joletnek.Na de mindennek meg van a maga szepsege. Most elvezzuk a nyarat. Jami baratnoje gtyujti a csodaszep prcelan babakat.hat tegnap vettem neki ket csodaszepet. Biztos orul majd neki.A szulinapjara megkapja majd oket. En is kaptam egy szep furdoruhat. Le volt arazva felarra a Zellers-ben. Szoval jot csavarogtunk.Utanna mindenki kifaradt estere.tegnap meg bogracsoztunk. Szoval el telt az idonk amig Istvan  velunk van.Mar varja a telefont,hogy hova kell mennie. Igy a mai nap mar nem az igazi. De a lepcso korlatjat most rakja fel.En meg osszehajtogattam a mosott ruhat neki.jamikem meg ugy alszik,mint  a bunda. Tegnap hajnalban meg TV-et neztek Istvannal. Jo,hogy irtal. Jo olvasni,hogy nallatok is minden jol megy.es azert most mar pihengetsz is. Itt nincs az a sarga Magyar paprika.pedig nagyon szeretjuk.De van mas.Es az is nagyon finom.   Puszi nektek.    Szia. Es tovabbi jo pihenest.
    előzmény:
    Bogie (10674)
    2010-08-04  02:46
  25. 2010. augusztus 4. 15:1910677.
    Hat en nem ennyit irtam!!!! Mi ez?  En irtam jo par sort.Es csak ennyi jelent meg? Azt kerdeztem,te nem ragaszkodhatsz e hozza,hogy vegyek ki az osszes orrmandulajat.Ne csak egy reszet. Hatha te tudnal hatni a dokikra.mert itt az a meglatas,hogy ved,ha bent van.de ha mar ennyi gondot okoz,akkor nem igen ved az mar.Jobb lenne ha nem kellene par ev mulva ujra atelnie a mutetet. Mert most  nem veszik ki mindet. Remelem sikerul azert a mai mutet.es le megy a laza. Sok puszi neki.Es irjad mi lett a mai mutettel.Sikerult e a vegen.vagy el kellett napolni.
    előzmény:
    kysslina (10675)
    2010-08-04  04:48

Címlap

top