Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Maple syrup,beavertai l

Bogie
Létrehozva: 2006. október 12. 19:56

.....ebbe minden belefér

Ui: fotokat kerem a bem.oldalatokra/fotoalbumba tenni, akit erdekel az majd ott megnezi Igen, tudom ez a lassunk vilagot csatorna, de itt inkabb irjunk/olvassunk vilagot   

 

 

  1. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. június 14. 19:5110576.

    Szia Bogikám

     

    Örülök,hogy jól sikerült a születésnapi parti és anyukád is jól van,a kislány meg aranyos lehet most már,hiszen amikor kezd nyilni a kis értelmük, annál csodálatosabb élmény nincs a családnak. Mint most nektek.

     

    Egyet értek a mérgelődéseddel, kicsit tulcsámcsogták a trianoni cirkuszt, de ezen tényleg már változtatni nem lehet, megemlékeztünk junius 4.-én és annyi,megyünk tovább van egyéb más sulyosabb probléma,amit azonnal orvosolni kellene, megértem,hogy nem egyszerü dolog, de hát mégis. Igy lehetett volna még több segitséget varázsolni, tv-n keresztül. Kicsit lazára vették,bár a Duna tv-ben sokszor mondják hogy már mennyi gyült össze,de az vajmi kevés.most meg azt hallottam hogy a kdnp-s polgármesterek összefogva házakat fognak épiteni ki ki a maga segitségével, ennek igazán örülök,de mikor lesz ebből valóság? nem holnap az is biztos. Idő, idő.... Nagyon tönkre vágta az országot ez a sok eső, a földeket is, gazdákat is, és a sok rengeteg ház vagyonkákkal együtt semmivel lett egyenlő. Igen nagy tragédia.

     

    Köszönöm, hogy sokat irtál, örömmel olvastam, én a meleget nehezen viselem, elég sokat szórakázik a szivem, nyilván okkal, de hát egyenlőre dolgozom a problémán, ami nem egyszerü, és az orvos semmit nem talál ám nem adom fel,hogy alulmüködési vérvizsgálatot is fogok kérni,a másik topikban egyik lány irta, ezt nem tudtam,most már tudom. Meg fogom erőszakolni a dr.nőt a jövő héten,mert kell mennem vérnyomi gyógyszert is iratni.

    Amugy jól vagyok, lehetőség szerint igyekszem vigyázni magamra.

     

    további kellemes napot szeretettel nektek is 

    előzmény:
    Bogie (10574)
    2010-06-14  03:05
  2. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. június 14. 19:4510575.

    Drága Editkém

     

    de örülök,hogy végre van vizetek, remélem ahogy most irom már a hozzászólást, tul is vagytok a szerelésén, remélem,nagyon remélem és végre megszünik az idegeskedésed.Nagyon nagy szerencse volt,hog ynem történt komoly baj, igen figyelj magadra,kérlek szépen.Sajnálom,hogy az anyukád korházban van, talán a meleg, vagy miért? Kivánok jobbulást,mielőbbi gyógyulást neked szivem minden szeretetével.Ne idegeskedj annyira,próbálj valahogy kicsit nyugodtabb lenni és a házi orvosod kisérje már figyelemmel hogy mi történt,mert ez nem vicc,és nagyon komoly dolog. Minél előbb orvos látja,annál hamarabb tudják orvosolni és nem lesznek maradandó következményei. Jaj Istenem,

     

    Puszikállak szeretettel és további szép napot nektek 

    előzmény:
    csipogo (10573)
    2010-06-13  13:02
  3. 2010. június 14. 03:0510574.

    Sziasztok lanyok ::::::)))))))))

    Jajj Editkem, hat a kut az jo hir, de a stroke az nem :(((((( uhhhhhhh meg szerencse, hogy vegulis nem lett komolyabb baj. Nem is ertem miert kellett annyit varjal, hiszen a stroke-nal a legfontosabb tenyezo az ido. Minel elobb kap a beteg ellatast, annal nagyobb az eselye arra, hogy nem marad nyoma, vagy maradando karosodas a stroke utan. Editkem, irto szerencsed volt most......hala a Joistennek, hogy nem lett komolyabb baj, de mostantol nagyon oda kell figyelni erre is. A verhigitot biztos adjak egy darabig, de azt sem lehet orokke szedni. Ha mar nem szeded majd a verhigitot es barmi ilyen tuneted van, azonnal vegyel be aszpirint.....es mentot kell hivni, nem az ambullanciara menni.  Megha varni is kell, de a mentosok legalabb megadjak az elsosegelyt. 

    Amig a verhigitot kapod addig viszont nem szabad aszpirint bevenni.

    Remelem rendbejossz es elmulik a sok idegesseg is rolad. Anyukaddal mi tortent, miert van korhazban ? Anyukam is puszil, uzeni vigyazz magadra :))))))))))))))))))))))

    Nekezd )))))))) Timmy kave szuper :))))))))) igaz en feketen iszok minden kavet, de a kanadai kedvenc a DD :))))) Orulok, hogy be tudtal jonni megha kolcson geppel is, de itt voltal az a lenyeg )))))

    Bozsikem ))))) en meg ma merges lettem nagyon az itteni magyarokra, vagyis inkabb a magyar tv-sekre. Tudod van itt minden vasarnap az egyik direkt erre a celra fenntartott csatornan magyar tv musor fel oras. Mindig nezzuk, ma is igy volt, na most ne vegye senki zokon de az egesz fel orat a Trianonnal toltottek el......sajna az megtortent, valtoztatni nem lehet rajta.......DE viszont ma Magyarorszagon ezrek szorulnak segitsegre.....es eszukbe nem jutott, hogy ezt a fel orat arra hasznaljak fel, hogy gyujtsenek az otthoni arvizkarosultatknak. Basszus ilyenkor felmegy apumpam, mert a TV egy orult nagy eszkoz, egesz Kanadaban nezik az osszes magyarok......hat nem a multon kellett volna itt sirankozni, hanem a jelenlegi gondokat orvosolni segiteni. Ehh tudom en, hogy tudunk segiteni, ide be is hozta a multkor az eygik forumozo a linket, de ekkora lehetoseget elszalasztani szerintem bun!!

    Na, uffffffffff beszeltem :))))))))) vigyazz magadra ))))))))

    Ma voltunk a gyerekeknel, Barbim szulinapjat unnepeltuk meg ))))))) az unnepelt mexicoi vendeglot valasztott, csak sajnos a vendeglo a Commercial Drive-on van, ahol mozdulni nem lehet a sok neptol ( ez az olasz negyed Vancouverben) mert minden pub-ban a futballvilagbajnoksag meccset nezik )))))) meg a vendeglokben is. Eleg messze sikerult parkolnunk, de anyut az osszecsukhato wheelchairrel hordozzuk mindenhova, igy nem volt gond. Az ebed nagyszeru volt, kis prucskunk "produkalta" magat......meg kellett zabalni. )))))) Aztan otthon kiultunk a kertbe a tortazas utan, egyszercsak elkezdi mondogatni, hogy "sarga, sarga" , ott volt egy-ket kis sarga virag a fuben, le is szedte mindet es "sargaztunk" egy felorat ))))) Anyu botjat megint elszedte, ha csak egy mod van ra megkaparintja, aztan jarkal korbe korbe, huncutul nevet es kiabalja, hogy Dedi, Dedi ))))))) Engem mostmar siman Anyanak hiv, ugylatszik tul sok volt a nagyanya szo neki )))))) kusztunk, masztunk, tancoltunk, enekletunk, razza a kis sejhajat es enekeli, hogy mambo, mambo )))))))) aaaaaaaaaaaa elmondani nem lehet mennyire kis tunder es mennyire imadom ))))))))))))))))))))))) 

    Ja a viragomat nem felejtem el locsolni, itt a bizonyitek ra ))))) gyonyoru ))))))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  4. 2010. június 13. 13:0210573.
    Sziasztok lanyok. Hetfon mar lessz vizunk.Meg van a viz.mar ki is van furva.Most nem dolgozik a furo hetvegen.de hetfon jon es be is fejezi. Ket het utan vegre lehet meleg vizben zuhanyozni.mar alig varom.Kicsit magam alatt voltam.A sok stressz,a viz miatt,meg anyum korhazban van.szoval megtette a hatasat.csutortokon en is a korhazban kotottem ki.magam mentem be. Es 9-orai varakozas utan kideritetek,hogy kaptam egy enyhe strogot. Most aztan vigyazok.szedem a nyugtatot,veghigitot.es nem idegelem magamat.remelem minden rendben lessz. sziasztok.szep napot mindenkinek. Most azert nem irok tobbet.El is faradtam mar.majd jovok maskor is.
    előzmény:
    Bogie (10569)
    2010-06-10  03:03
  5. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. június 10. 18:5810572.

    Arany Csillagom

     

    Nem tudom mi érhet még el, de nagyon remélem,hogy lassan csak rendbe jönnek dolgaid, ezt kivánom tiszta szivemből, szeretettel barátilag. Köszönöm,hogy megirtad. Vigyázz nagyon magadra,puszkó milliónyi.

    előzmény:
    nekezd (10570)
    2010-06-10  09:20
  6. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. június 10. 18:5610571.

    Szia Drága Virágom

     

    Igy gondolom én a politikai részét illetően, kicsit szarrá verték, lopták az országot az elmult 8 év során és alatt is, meg akkor is,amikor nem nemzeti érzelmü kormányunk volt. Azért talán lesz valamennyi lehetőség és lesz,mert érzem és tudom,hogy át fogják alakitani azt amit kell ahhoz,hogy haladjunk is előre, de ehhez a szemléleten is változtatni kell. Bár kevesebben vannak,akik rossz helyre rakták az X-t, a többség kijózanodott,ám türelmetlen.Azt hitték,hogy a választás után mindjárt hétfőn már manna fog hullani az égből és gondok nélkül ébrednek. Hát tévedtek,ezért rendesen meg kell dolgoznia mindenkinek,akármilyen érzelemmel rendelkezik. De kárörvendő és rosszindulat is igy is rendesen akad közöttük,nem is igen kell messzire mennem, hogy csak magamról beszéljek. De ez engem egyáltalán nem érdekel.

    Örülök,hogy jól vagytok, az operációt ne mond,mert a mi legkisebb falatkánknak is begyulladt az egyik lábacskáján a köröm szintén,és egyenlőre anyja gyógyitja, azóta -vasárnap-nem hallottam semmit róla, de a lányom igen nagyon ért ezekhez a gyógyitásokhoz mert a hugomnak,sógoromnak,keresztfiamnak is már helyreigazitotta, gond nélkül.

    Nagyon melegem van, ma nem voltam jól, igen sokat feküdtem és pihentem, ezt át kell vészelnem,szerintem a széltől is lehetett a rosszul lét. Anyukám is igy volt amig élt szegény,ha fujt a szél és meleg volt, sokszor előfordult a rosszullét nála is. Minden rosszat örököltünk,leginkább én.

    Férjednek jobbulást, vigyázzatok magatokra nagyon, én is azt teszem,de hát ezek rajtam kivül álló okok.

    Épp most volt a tv-ben az árvizzel kapcsolatban,igen nagyon sok elkeseredett embert hallani,megértem őket, nagyon nagyon sajnálom,hogy ez történt. Remélem csak jobbra fog fordulni,és sikeresen megoldják nagyjaink ezt a problémát is.

     

    Milliónyi puszika mindőtöknek szeretettel

    előzmény:
    Bogie (10568)
    2010-06-10  02:55
  7. 2010. június 10. 09:2010570.

    Sziasztok!

    Kolcsongepen vagyok, csak azt szeretnem tudatni, h a laptopom vegleg megadta magat. Nem lehet hasznalni, kepernyo sotet.

    Most vegre elofizettem a netre, de nincs mivel hasznalnom.

    Nem vagyok en hutlen, csak.....

    Ki kell nyognom a gazmuveknek az altalam nem kert munkakat, amit ma vegre befejeztek, ezert a gepvasarlas bizonytalan idore elhalasztva es ugy nez ki, le kell mondanom a netet.

     

    Mindenkinek szep napot kivanok!

    Mindenki hozzon sok jo hirt!

     

    előzmény:
    Bogie (10568)
    2010-06-10  02:55
  8. 2010. június 10. 03:0310569.
    Kedves receptgyujto, koszonom, hogy megalltal itt egy percre es betetted a linket. Hasznos informacio, aki tud kozulunk biztosan segit.
    előzmény:
    receptgyujto2 (10567)
    2010-06-09  19:46
  9. 2010. június 10. 02:5510568.

    Szaiasztok lanyok:)

    Bozsikem, mindig orom latni teged :)))) Olvasgatom/latom a neten az otthoni esemenyeket, azt is latom hogy ha zokkenokkel is de azert kezd osszefogni az orszag es ez igy helyes. Nagyon remelem es bizom benne, hogy sikerul majd kimaszni ebbol a nehez helyzetbol es beindul az orszag szekere. A felelossegre vonas meg ketelu kard,evekig elhuzodo perek (az adofizetok penzen ha az allam perel) es az elherdalt milliardok soha nem kerulenek elo. Tudom ilyenkor a "nep" "fejeket akar latni hullani" de nem biztos, hogy megeri mar......89/90 ben kellett volna, nem most. Ez az en velemenyem, valoszinuleg nem egyezik sok emberevel, de szerintem mar sok ertelme nincs. Inkabb elore kell nezni es megtenni a legtobbet amit a jelenlegi helyzet megenged.

    Hallod azert a hosegert nem irigyellek , de most ez kell, hogy szaradjon fel minden es apadjanak el a folyok. Te csak husoljel odabenn, ne menj semerre ha nem muszaj )))))

    Nekunk megint szulinap jon, meg nem dolt el, hogy itt lesz nalunk vagy mi megyunk. A ferjemnek ma leoperaltak a kormet a nagylabujjarol, irtora faj neki, itt patyolgatom kozben.

    Anyu is jol van, mindjart vacsorazunk, kedvnce lesz, szalonnaba tekert csirkemaj, krumplipure es almakompot.

    Pussz mindnyajatoknak :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  10. 2010. június 9. 19:4610567.

    http://www.voroskereszt.hu/

     

    Gondoltam valakit erdekelhet. VAgy talan mar lattatok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. június 9. 19:3310566.

    Arany Virágom

     

    ami szarkeverés itthon megy akár az árvizkárosultakkal, akár a Parlamentben, hát nem sámli az biztos. De próbálják javitani,hogy mit dumálnak mellé akármelyik szinten is,most nem irnám le, de gyomorforgató az egészen biztos.

    Megint szerencsétlen pasi ugy járt mint első miniszterelnöksége idején,hogy akkor is kikapták az árvizet és megoldotta,most is meg fogja, sőt az országot is ki fogja mosni a szarból, amibe ezek a mocskosok beletaszitották. Lesz majd börtönfeltöltés, egészen biztos, nem fogják elvinni szárazon,most aztán kizárhatnak megint a dumáért,mert ezt csinálják rendre.

    Édes anyám, majd csak elülnek a viharfelhők mindenünnen,és még fog ragyogni a napocska ott is, ahol nem akarják. Csak idő és türelem kérdése.

     

    Remélem jól vagytok, a mama is, meg a Emmácskánk is? Én igen, csak ne lenne ilyen rohadt hőség, és még nincs vége,mert a hét végére 38 fokot is mondtak, ez mondjuk arra jó,hogy apadjanak kicsit a folyók, de attol még nem lesz ház, lakás, kert, mindenüket elvitte a viz és és még inni való sincs,meg áram meg gáz sem, ugyhogy jó nagy baj van itthon megent. De majd megoldják fentebb leirtak, és addig meg adakozunk,ha már akik ellopták a fél országot,nem tejelnek,mert ha visszaadnák a fele lopott szajrét, pénzt, akkor nem kellene kuncsorogni adományokért. Ugye hogy igazam van?

     

    Puszikállak szeretettel és nagyon vigyázz magadra, családodra, további kellemes szép napot szeretettel. 

    előzmény:
    Bogie (10542)
    2010-06-06  22:27
  12. 2010. június 9. 19:2710565.
    gyere szivesen latlak bar ki tudnalakvinni benneteket
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (10562)
    2010-06-09  19:21
  13. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. június 9. 19:2710564.

    Évikém

     

    hagyjad mán ne kutakodj utána,mert én a natgeotv-n láttam egyik este, de már pár héttel ezelőtt volt,ugyhogy ne kutakodjunk, bár ha annyira akarsz, csak a neten tudod megnézni, vagy ha nagyon rá érek a bezártságomba a melegtül,megpróbálom előkotorni a linket.

    Bocsi,ha megkavartalak téged is,mert látom Houstont sikerült, pedig nem akartam. 

    előzmény:
    kirandulas (10546)
    2010-06-07  01:04
  14. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. június 9. 19:2510563.

    Drága Virágom

     

    szóval volt is sztori amit még nem olvastam itt, lehet másutt mesélted Katinak, de a kávézást olvastam,abban benne vagyok én is.

     

    Remélem nincs nagyobb baj, de ahogy olvasom, szétkaptak mindent és neked kellett fizetni vagy ez még a multkori levelezésedből jött elő?

     

     

    Ja azt elhiszem,hogy izgalmas lenne megint odaát, de itthon is épp elég izgalmad van vagy még sem? Mert tehetek az érdekedben pár lépést, akarnád?

     

    A francba már.....én is szeretném,ha nem ilyeneket kellene olvasnom,hanem nyugolmrol és végre békességről meg egy olyan otthonrol,amelybe öröm haza menned és még munkahely is dukálna mellé. De hidd meg nekem, elébb v. utóbb csak be fog jönni, csak még picike törelmet neked, lécci kérlek.

     

    Vigyázz magadra és pusszantás néked szeretettel 

    előzmény:
    nekezd (10552)
    2010-06-07  10:17
  15. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. június 9. 19:2110562.

    Te Katikám

     

    kávézni én is szivesen kimennék,bár nem iszom most már, de benneteket megölelgetnélek szivesen,ugyhogy Ágival megyek én is kicsit,szabad? 

    előzmény:
    brampton (10553)
    2010-06-07  23:34
  16. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. június 9. 19:2010561.

    Kedves Moka

     

    Én ugyan nem ismerlek téged,csak most ahogy irtál a nagymamaságoddal kapcsolatban, ám gratulálni szeretnék a babához,és sok örömet,boldogságot kivánok mindannyiótoknak és nagyon jó egészséget szeretettel.Köszönjük a kedves hirt 

    előzmény:
    moka1 (10555)
    2010-06-08  13:29
  17. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. június 9. 19:1910560.

    A filmben amit láttam és utána elgondolkodtam rajta, nem ugy értettem,hogy sajnálom őket,hanem hogy sajnáltatták magukat,és próbálták a felmentést kérni. De amiket elkövettek,azért nem járt volna felmentés, majd másutt elszámolnak tetteikkel.

     

    Köszönöm,hogy reagáltál rá, de itt aszem a témát lezártam,mert nem jó erről beszélgetni,csak leirtam,hogy mit láttam. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (10541)
    2010-06-06  20:15
  18. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. június 9. 19:1510559.
    Zsuzsaaaaaaaaaaaaaaaaa ez gyönyörüséges kert, igazán mondom gyönyörü, ügyes jány vagy. Köszönjük a képeket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (10550)
    2010-06-07  03:59
  19. 2010. június 9. 04:4610558.
    Sok oromet es boldogsagok kivanok es gratulalok a kis Izabellahoz!
    előzmény:
    moka1 (10555)
    2010-06-08  13:29
  20. 2010. június 8. 18:3710557.

    Szia Moka,

     

    Kivanok minden jot, oromet es boldogsagot nektek es gratulalok Izabella jovetelehez. Ha van kedved akor oszal meg velunk tobb hirt a babarol. Mikor jot villagra, sulya , hosza , stb. :))

    előzmény:
    moka1 (10555)
    2010-06-08  13:29
  21. 2010. június 8. 15:5610556.

    Draga Moka :))))))))

    Sok sok szeretettel gratulalok kicsi Izabellahoz :))))))))) Minden szepet es jot kivanok a picinek, mamanak, papanak es az egesz csaladnak )))))) Udvozollek a nagyik taboraban .........mi mar fel szavakbol megertjuk egymast Koszonom, hogy meghoztad ezt az oromhirt.....

    előzmény:
    moka1 (10555)
    2010-06-08  13:29
  22. 2010. június 8. 13:2910555.

    Kedveseim,

    Reg jartam erre .A jo hirt szeretnem kozolni,Nagymama lettem,megerkezet a varva vart kis unokank Izabella . Mamaja es o is jol vannak. Gyonyoru kis baba.Nem hitem volna hogy ennyire lehet szeretni az unokat. Bogie mostmar tudom hogy mi erzel mikor a kis Emma Roseal toltheted a hetveget.

    Puszi mindnyajatoknak. Moka

    előzmény:
    kirandulas (10554)
    2010-06-08  11:55
  23. 2010. június 8. 11:5510554.

    Szerintem az egyeduli eselye az ittmaradasra ha ferjhez megy egy canadai paihoz. De meg akor sem 100%-os a siker hisz mar egyszer kiutasitottak es biztos kerdojeleznek a hazasag legitimitasat.

     

    Nekem is rendes szereloim vannak. Nem olcsok de viszont soha sem szedtek le rolam penzt ha a kocsi nem volt rosz.  Tavaly telen amikor az a nagy ho volt zarorakor vittuk be a kocsikat. Faradtak voltak de szo nelkul megcsinaltak tuloraba es nem szamoltak fel tulora penzt.

     

     

    előzmény:
    brampton (10553)
    2010-06-07  23:34
  24. 2010. június 7. 23:3410553.
    Nem tudnal ujra visszajonni?   sokan hazamentek es egy idoutan megint jottek  talan erdemes lenne ujra probalkozni Es igerem kimegyunk kavezni
    előzmény:
    nekezd (10552)
    2010-06-07  10:17
  25. 2010. június 7. 10:1710552.

    sziasztok!

    Ez jo story volt a szerelokkel

    Legyszives nekem is kuldj egy Tim Horton's kavet, double-double small.

    thanks Mindig ezt ittam, ha ott kv-ztam, ugy ereztem, gazdag, szabad canadian vagyok Van egy hangulata. Vettem ott egy nagy poharat magamnak emlekbe es egy termoszt a baratnomnek, mert annyit meseltem neki a TH-rol, hogy mar nagyon kivancsi volt,azota abban tartja a teajat :)

    Haaaat....nagyon izgalmas lenne, ha megegyszer az eletben beulhetnek egy small DD-re a TH-ba

    előzmény:
    brampton (10547)
    2010-06-07  01:05

Címlap

top