Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mellműtötek hétköznapjai..

Torolt_felhasznalo_292942
Torolt_felhasznalo_292942
Létrehozva: 2006. október 5. 14:48
Mellműtétek hétköznapjai....


Szeretnék egy fórumot ahol a mindennapok gondjairól beszélgetnénk, egymásnak adnánk tanácsokat.

Miről is pl.

1. -milyen túsfürdöt , milyen besodort használsz, amit a műtött oldalon tudunk és szabad használnunk,
2. -szabad-e a hajunkat festeni, hiszen a kemo után kihullt és újra nőtt hajat kímélni kell, milyen festék jó,
3. -a műtött oldali karunkat, hogyan védjük, mivel nem szabad csak 1,5 kg emelni, nem szabad takarítani, nem szabad a napon lenni vele, ha ödémás fáslizni kell, milyen hatása van annak, ha ezt nem tartod be.
4. -az életmód váltásnál milyen nehézséged akad,
5. -dolgozzol-e vagy otthon vagy, mivel töltöd a napjaidat,
6. -a lelki mélypontokon mi segít át (hit, vallás, hobbi, stb)
7. -kire támaszkodol (család, barát, alapítvány)
8. -étkezési tanácsok egymásnak (szabad-e rákosbetegnek fogyókúrázni, vegások legyünk, vagy csak kismértékben változtassunk)
9. -ki milyen étrend kiegészítőt használ, hisz-e benne?
10. -betegtársakkal való kapcsolat formái (fórumok, találkozók, előadások , életmódtáborok stb.)


Szóval mi az ami könnyíti vagy nehezíti az életedet.

Tudom, hogy mindannyian járunk rendszeres kontrollokra, a fő kérdéseket megtudjuk beszélni (megtudjuk???) az onkológussal, de nagyon sok mindenre nincs idejük vagy nem akarnak tanácsot adni. Járunk természetgyógyászhoz, ödémás gyógymaszörhöz ki-ki mit igényel.
De szerintem szükség van az apró hétköznapi problémák megbeszélésére is. Ha gondoljátok akkor tartsuk életbe ezt a fórumot. Ne a rémtörténeteket meséljük el egymásnak hanem azokat a megoldásokat ami könnyít az életünket


Manyi

Nekem van egy honlapom, azért indítottam, hogy segítsek a betegtársaimnak egyféle utat bemutassak. Nézzétek meg és ismerjetek meg.

www. gportal.hu/manyi



"Szomorúan tudatjuk, hogy Manyi már nincs velünk, csendesen elaludt örökre.
De szeretnénk fenntartani a fórumát, a távollétében
megpróbáljuk helyettesíteni, hogy továbbra is jöhessenek ide tanácsért, bíztatásért azok, akiknek szükségük van rá.
Manyi fórumtársai"
  1. 2010. március 15. 20:045401.

    Minden nappal legyél egyre jobban!

    A gyógyulást - biztos mondták a kórházban - nagyon segíti a rendszeres gyógytorna. Van egy dvd: Stretching az egészségért a címe, az egyik része kifejezetten mellműtötteknek való gyakorlatsor. Nekem sokat segített, itthon tornáztam rá, napi 20 perc.

    előzmény:
    pbkitka (5400)
    2010-03-14  22:41
  2. 2010. március 14. 22:415400.

    Szerencsére  fájdalomcsillapítóra nincs nagyon szükségem, az alvás elég körülményes, vagy háton, amit nem szeretek vagy baloldalt, ami nem tökéletes de alakulgat.

     

    Én se vinném olyan helyre a gyerekeket, bár a kicsi nincs itthon most, ahol félnék valamitől. Inkább valahova a szabadba , ahhoz meg szélvihar várható.

     

     

    előzmény:
    hogolyo (5398)
    2010-03-14  12:49
  3. 2010. március 14. 19:495399.

    Mindenkinek békés, nyugodt ünneplést kívánok holnapra!

     

    Hozzá, természetesen jó egészséget!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  4. 2010. március 14. 12:495398.

    Szia!

    Örülök, hogy hazaengedtek! Ez azt jelenti, hogy a dokik szerint is jól vagy! :) A legfontosabb, hogy úgy látom, hangulatilag sem vagy a béka segge alatt. És ez jó.

     

    Engem a Péterfy-ben műtöttek, abszolút meg voltam elégedve mindennel. Bár nekem pont ellenkező problémáim vannak, mint neked. Írod, hogy nehezen vagy cicifix nélkül, én pont attól őrülök meg, hogy gyakorlatilag 1 hónapja napi 24 órában melltartót kell viselnem. Doki is ezt mondta, meg még nekem sem jó anélkül. Mondjuk nekem eredetileg B kosaras a méretem, szóval nem túl nagy. A műtét óta próbálom csökkenteni a fájdalomcsillapítót, egyenlőre még csak a felére sikerült levinnem, anélkül aludni még mindig nem tudok. Lassan az ágyba is visszaköltöznék szívesen, de még mindig nem jó se háton, se oldalt, csak a kettő között valahogy ferdén. Azt meg a kanapén tudom megoldani, mert annak van támlája. Úgyhogy szegény drágám egyedül alszik (meg szegény én is egyedül alszom) :)

     

    Lányok, ti 15-én mentek valahová? Én olyan szívesen kivinném valahova a gyereket, de az elmúlt években nem olyanok voltak az ünnepek, hogy nyugiban, szívesen kimentünk volna bárhová. Pedig nekem gyerekkoromból jó emlékeim vannak ezekről a rendezvényekről.

    előzmény:
    pbkitka (5397)
    2010-03-13  23:09
  5. 2010. március 13. 23:095397.

    Sziasztok!

     

    Ma este elengedtek a kórházból, kedden volt a műtét, szerencsére jól viselem, karomat tudom mozgatni. Három nyirokcsomót vettek ki szerencsére a biopszia negatív lett. A többit meg a végleges után.

     Engem is plasztikai sebész műtött, a rekonstrukcióra visszatérünk,ha lehet már . Elég nagy mellekkel rendelkezem és azért a szilikon külső viselés nem lehet könnyű, persze kibirjuk majd.

     

    Hógolyó az onkoteamekről nekem sem volt olyan jó véleményem, voltam háromnál, bár igaz az egyiknél kiírtak mindenféle vizsgálatot is. Biztos elmegyek külön orvoshoz is, mielőtt döntünk.

    Téged hol műtöttek?

     

     

    Már szabad szivacsos protézist viselni , én nehezem bírom melltertó nélkül, és ezt pont nem kérdeztem meg.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  6. 2010. március 12. 13:265396.

    Ildi!

    Nagggyon jóóóó!  Örülök neki!

    előzmény:
    garfield28 (5393)
    2010-03-11  21:41
  7. 2010. március 12. 08:215395.
    Örülök neki! :)
    előzmény:
    garfield28 (5393)
    2010-03-11  21:41
  8. 2010. március 11. 23:165394.
    Hála Istennek! Nagyszerű! Veled örülök!!!!!
    előzmény:
    garfield28 (5393)
    2010-03-11  21:41
  9. 2010. március 11. 21:415393.

    Sziasztok Lányok!

     

    Köszönöm a sok-sok szorítást, örömmel újságolhatom, hogy hála istennek minden leletem negatív lett, tehát minden rendben van!!!

     

    Nagyon-nagyon örülök!!!

     

    Puszilok mindenkit

     

     

    Garfi - Ildi

     

     

    előzmény:
    hogolyo (5392)
    2010-03-11  21:13
  10. 2010. március 11. 21:135392.

    Ildi!

    Izgulok, mi a helyzet?!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  11. 2010. március 11. 15:495391.
       Jajj, nem akatam akadékoskodni, csak az érdekelt,hogy a fehér nspárgára is vonatkozik-e a recept?
    előzmény:
    vorii (5387)
    2010-03-11  00:55
  12. 2010. március 11. 13:355390.

    Ildikém, mi a helyzet? Milyen lett az eredmény? Ugye jó???

     

    előzmény:
    garfield28 (5386)
    2010-03-10  22:11
  13. 2010. március 11. 08:395389.
    gondolok rád, csak így tovább, ahogy a múltkor is! :)
    előzmény:
    garfield28 (5386)
    2010-03-10  22:11
  14. 2010. március 11. 00:595388.
    Az én izületeim (ujjpercek főként) is bedurrantak, de elkezdtem aranykolloidot inni és 4 nap után végig aludtam az éjszakát, és végül nyomtalanul elmúlt! Nagyon merem ajánlani!!!
    előzmény:
    prisca56 (5385)
    2010-03-10  18:00
  15. 2010. március 11. 00:555387.

    Priscám, a cikket én is kaptam, de gondoltam, jó, ha más is hall felőle...

    előzmény:
    prisca56 (5379)
    2010-03-09  16:08
  16. 2010. március 10. 22:115386.

    Sziasztok Lányok!

     

    Holnap megyek a többi kontrollra, szorítsatok, hogy minden rendben legyen!!

     

    Puszi mindenkinek

     

    Garfi - Ildi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  17. 2010. március 10. 18:005385.

       A Zitazóniumról szeretnék pár sort írni. A legtöbb betegnél elég ronda a mellékhatása eleinte, de később részben csökken ahogy a szervezet telítődik vele, kb. 2 hónap alatt, meg az emberlánya is megtanúl eggyütt élni a mellékhatás tüneteivel.  A legrosszabbak a hőhullámok, de ha csak nincs nagy baj, jobb szedni, mint más gyógyszert kérni, ugyanis véd a csontritkulástól, ami nem mellékes dolog egy korai menopauzánál.  Van akinél rövid idő múlva már át kell térni másik gyógyszerre mert megvastagodhat a méh nyálkahártya és ilyenkor váltanak, mielőtt elkezdene ellenőrizhetetlenül burjánzani. Van akinél e.ü. kaparást is csinálnak. Ez a szakmai magyarázat.

     

      Mint szenvedő alany három és fél évig szedtem, nem volt kellemes, de idővel hozzászoktam. akkor elkezdett vastagodni az endometriumom, az utolsó ultrahangos vizsgálatnál 12 mm mértek, ezért másik gyógyszert kaptam. Most már 6 hónapja szedem, de ettől meg az izületeim fájnak.

    előzmény:
    hogolyo (5384)
    2010-03-10  10:58
  18. 2010. március 10. 10:585384.

    Pont tegnap beszéltünk a csontritkulásról. Gyakorlatilag a hormonkezelés ezt az egy mellékhatását nem hozza a menopauzának. Senkinél. Azért tökjó, amiket írtok. Én valahogy jobban érzem magam, ha tudom, mire számíthatok. Persze nem "várom" a mellékhatásokat, de valahogy nekem könnyebb, ha tudom, hogy esetleg mire számíthatok.

     

    Egyéb gond: úgy értette, hogy most ha elindul a sugár, meg a hormonterápia, esélyesen kisebb gondom is nagyobb lesz annál, hogy hogy nézek ki. A sugárkezelés alatt úgy szervezni az életemet, hogy minden nap meg tudjak ott jelenni, és minden mást ehhez igazítani, meg majd amit még nem lehet tudni, hogy hogy viselem a Zitazóniumot meg az LhRh Agonistát. Meg persze formailag is alakul még addig nagyon sokat a dolog. Amíg pedig az nem végleges, egyszerűen nem érdemes hozzányúlni.

    előzmény:
    ovics (5382)
    2010-03-10  09:23
  19. 2010. március 10. 10:405383.

    Mindenkinek köszönöm, aki elmondta a tapasztalatait vérnyomás-ügyben! Ezek szerint a Zitazonium gyakran viselkedik ilyen barátságtalanul. Lehet, hogy a doki ír majd nekem valami mást.

    Legyen szép napja mindenkinek!!!!

    És nyíljanak a tavaszi virágok! (Csak el ne fagyjanak, ha most megint tél lesz...)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  20. 2010. március 10. 09:235382.

    Milyen egyéb gond?

    Ciklushoz szólok: nekem 3 kemo után és a sugár alatt megszünt,a következő 3 kemot már enélkül csináltam.Azóta sem jött vissza.

    (13 éve )Zitazóniumot szedtem 5 évig,hőhullámok,leizzadás bőven volt,mint a klimaxnál,de ahogy abbahagytam pár nap múlva elmúlt.

    Figyelni kell a csontritkulásra,nekem nincs,viszont azért állitják le mesterségesen a ciklust,mert ösztrogén termelő,ami nem éppen jó a mellráknak.Én így tudom.

    előzmény:
    hogolyo (5359)
    2010-03-07  21:44
  21. 2010. március 10. 09:165381.
    Nekem is a Zitus óta emelkedett a vérnyomim,hasonló,mint a Tied.Nekem egyszerű vizhajtót írt a dokim,Pretanixet,amit napi 1x veszek be már évek óta.Ezzel max 140/90  a vérnyomásom.Ez gyenge vérnyomáscsökkentő.Nincs mellékhatása.
    előzmény:
    ompoly (5371)
    2010-03-08  23:14
  22. 2010. március 9. 16:145380.
       Három évig szedtem Nolvadexet,  nálunk ilyen néven forgalmazzák a Zitazoniumot. Kétszer naponta 10mg-ot. Bizony eléggé ugrálós volt a vérnyomásom.   Azt gondoltam a munkahelyi stressznek köszönhetem, de miután fél éve másik gyógyszert kaptam, jöttem rá, hogy allighanem a Nolvadex volt a tettes, mert mostanában sokkal stabilabb a vérnyomásom.
    előzmény:
    ompoly (5371)
    2010-03-08  23:14
  23. 2010. március 9. 16:085379.
        Nem írod, hogy milyen spárgáról van szó. Arról, hogy a zöldspárga és a brokkoli jó a daganatos sejtek elleni harcban, már máshor is olvastam.A kertemben nevelek sárgát és brokkolit is, párolva fogyasztjuk köretként, vagy levesnek.
    előzmény:
    vorii (5375)
    2010-03-09  12:31
  24. 2010. március 9. 12:345378.

    3.)

     


    Nem voltam meglepve az eredménytől, mert mar 1854-ben a Pennsylvania-i Egyetem professzora is beszámolt a spárga népszerü használatáról a vesekövek gyógyításában a 'The elements of materia medica' cikkében.
    Megjegyzendő, hogy 1739-re utal, amikor már foglalkoztak a spárga vesekő elhajtó hatásával.

    Nekünk lenne még néhány történetünk, de az orvostudományi szervezet akadályozza az esetekhez való hozzájutást.
    Ezennel felkérem az olvasótábort, hogy tovább népszerüsítse a jó hírt és segítsen minket hozzá, hogy további nagyszámú esetről kapjunk információt, melyekkel sikerül meggyözni a kételkedő egészségügyi szervezeteket a természetes orvoslásról.

    A kezeléshez a spárgát megfözük (használhatunk konzerv spárgát is, épp olyan jó, mint a friss).
    A konzerv típusok közül a Giant és a Stokely márkát javaslom, ezek nem tartalmaznak káros mellékanyagokat.

    A megfözött spárgát turmixoljuk össze pépes állagúra és tegyük be a hütőszekrénybe.

    Alkalmazás: 4 evőkanállal enni belöle reggel és 4 evőkanállal este.

    A beteg érzékeli a gyógyító hatást már 2-4 hét elteltével .

    Lehet híggítani vízzel és fogyasztani hideg vagy meleg italként egyaránt.

    Az ajánlott mennyiség a kapott visszajelzéseken alapszik, de nagyobb mennyiség fogyasztása sem káros, esetleg jótékony hatású bizonyos esetekben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  25. 2010. március 9. 12:345377.

    4.)

     

    Mint biokémikus megvagyok győződve a régi mondás igazáról,
    "ami a gyógyításra jó, az a megelőzést is elősegíti."

    E teoria alapján a feleségemmel közös egyetértésben használjuk a spárga pürét, mint italt az étkezéseink kíséröjeként.
    Mi 2 evőkanányit higgitunk vizben az ízlésünknek megfelelöen.
    Én forron iszom, míg a feleségem hidegen fogyasztja.
    Mióta ezt iszogatjuk a redszeresen végzett vérképvizsgálatok eredménye is javult, jó egészségnek örvendünk.

    Mint biokémikus széleskörü tanulmányokat folytatok a rákbetegségek különböző fajtáinak a gyógyítását illetöen.
    Az eredmények alapján megvagyok gyözödve róla, hogy a spárga megállja helyét a rákbetegségek gyógyításában.

    A spárga tartalmaz egy bizonyos fehérjét, melyet "histones"-nek hívnak és aktiv szerepe van abba, hogy megakadalyozza a sejtek növekedését.
    Ez ókból hiszem azt, hogy a spárga birtokol olyan anyagot, mely normalizálja a sejtek növekedését.
    Ezek a tulajdonságok szerepet játszanak a rákbetegség legyőzésében és az egész testre üdítőleg hatnak.

    Az FDA nem akadályozhatja a használata elterjedését. A US National Cancer Institute
    (US Nemzeti Rákbetegek Intézménye) általi jelentésben az áll, hogy a spárga a legmagasabban tesztelt növény, mely tartalmaz glutathione-t. Ezáltal sikeresen használható a rákbetegségek gyógyításában.


    Kérek terjeszd a hírt..., ez a legönzetlenebb dolog, amit bárki megtehet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     

Címlap

top