Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mellműtötek hétköznapjai..

Torolt_felhasznalo_292942
Torolt_felhasznalo_292942
Létrehozva: 2006. október 5. 14:48
Mellműtétek hétköznapjai....


Szeretnék egy fórumot ahol a mindennapok gondjairól beszélgetnénk, egymásnak adnánk tanácsokat.

Miről is pl.

1. -milyen túsfürdöt , milyen besodort használsz, amit a műtött oldalon tudunk és szabad használnunk,
2. -szabad-e a hajunkat festeni, hiszen a kemo után kihullt és újra nőtt hajat kímélni kell, milyen festék jó,
3. -a műtött oldali karunkat, hogyan védjük, mivel nem szabad csak 1,5 kg emelni, nem szabad takarítani, nem szabad a napon lenni vele, ha ödémás fáslizni kell, milyen hatása van annak, ha ezt nem tartod be.
4. -az életmód váltásnál milyen nehézséged akad,
5. -dolgozzol-e vagy otthon vagy, mivel töltöd a napjaidat,
6. -a lelki mélypontokon mi segít át (hit, vallás, hobbi, stb)
7. -kire támaszkodol (család, barát, alapítvány)
8. -étkezési tanácsok egymásnak (szabad-e rákosbetegnek fogyókúrázni, vegások legyünk, vagy csak kismértékben változtassunk)
9. -ki milyen étrend kiegészítőt használ, hisz-e benne?
10. -betegtársakkal való kapcsolat formái (fórumok, találkozók, előadások , életmódtáborok stb.)


Szóval mi az ami könnyíti vagy nehezíti az életedet.

Tudom, hogy mindannyian járunk rendszeres kontrollokra, a fő kérdéseket megtudjuk beszélni (megtudjuk???) az onkológussal, de nagyon sok mindenre nincs idejük vagy nem akarnak tanácsot adni. Járunk természetgyógyászhoz, ödémás gyógymaszörhöz ki-ki mit igényel.
De szerintem szükség van az apró hétköznapi problémák megbeszélésére is. Ha gondoljátok akkor tartsuk életbe ezt a fórumot. Ne a rémtörténeteket meséljük el egymásnak hanem azokat a megoldásokat ami könnyít az életünket


Manyi

Nekem van egy honlapom, azért indítottam, hogy segítsek a betegtársaimnak egyféle utat bemutassak. Nézzétek meg és ismerjetek meg.

www. gportal.hu/manyi



"Szomorúan tudatjuk, hogy Manyi már nincs velünk, csendesen elaludt örökre.
De szeretnénk fenntartani a fórumát, a távollétében
megpróbáljuk helyettesíteni, hogy továbbra is jöhessenek ide tanácsért, bíztatásért azok, akiknek szükségük van rá.
Manyi fórumtársai"
  1. 2010. március 6. 10:545351.

    Kedves Kitka!

     

    Nekem is emlőeltávolító műtétem volt, miután az első műtét szövettana nem lett jó. NO PARA! Én kemót kaptam utána, nagyon "lájtosat", csak négyet. Azért kell, hogy átmossák a szervezetet, hogy ha esetleg a műtét közben elszabadult egy rossz sejt, azt elkapják és kinyírják, ne okozzon újabb galibát. Úgyhogy ne félj az utókezeléstől. Nem ez a csúcs az ember életében, de nem olyan rossz, mint azt előre elképzeled. Hidd el. Fel lehet készülni rá, én már leírtam, hogyan kerültem el a kemóval állítólag együtt járó hányást (én egyszer sem hánytam!!!). A hajam pedig sokkal dúsabb lett, amikor (pillanatok alatt) újra kinőtt. Van is róla képem, lefényképezetettem hátulról, ha sikerül, megmutatom. Eszméletlen volt. :) 

    Ne félj, mind végig csináltuk, aztán megráztuk magunkat, és túlléptünk rajta. Itt leszünk melletted. :)

    előzmény:
    pbkitka (5350)
    2010-03-05  23:02
  2. 2010. március 5. 23:025350.

    Sziasztok!

     

    Nekem jövő héten lesz emlőeltávolító műtétem, bár igyekszem felkészülni rá azért persze félek egy kicsit.

    Decemberben már műtöttek egy jóindulatúnak vélelmezett daganattal , aztán derült ki, nem úgy van.

    Remélem azért remdben lesz minden, utókezelést már nem nagyon szeretnék.

    Hógolyó, neked milyen műtéted volt?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  3. 2010. március 4. 15:005349.

    Kedves Hógolyó,

    valóban nagyon racionálisan gondolkodsz. Az 5 éves kezelésre komoly esélyed van Neked is, tehát valóban kb 42 éves leszel, mire szülhetsz, és kb nyugdíjba mész, amikor a gyerek még esetleg egyetemista lesz.

    Nekem most egyetemisták a gyerekeim, és azt látom, hogy a diákhiteltől kezdve különféle ösztöndíjakig sokkal több lehetőségük van valamennyi pénzhez jutni, mint nekünk volt annak idején (én 53 éves vagyok). Több olyan fiatalt is ismerek, aki az egyetem mellett dolgozik is, és önerőből fizeti az albérletet, és nem hal éhen. Van megoldás mindenre, és egyáltalán nem csak az anyagiakon múlik minden. Még azt is el tudom képzelni, hogy már most el lehetne kezdeni félretenni, a majd megszülető gyerek számára - van egy csomó kedvező életbiztosítási forma, ami pl pont akkor járna le, mire a gyerek nagykorú lesz...  Mi ilyet kötöttünk annak idején, és jól tettük.

    Meglátjátok majd 5 év múlva - de ha csak az anyagiak tartanának vissza, azt még gondoljátok végig. Manapság tényleg sokan szülnek 40 fölött. A kisbaba még fiatalon is tartja az embert. És sokkal jobb, ha van az embernek gyereke, mintha nincs - ha amúgy lehet.

     

    előzmény:
    hogolyo (5347)
    2010-03-04  07:07
  4. 2010. március 4. 14:405348.

    Örülök a jó eredménynek!

    11-én is szorítok majd érted! 

    előzmény:
    garfield28 (5344)
    2010-03-03  16:52
  5. 2010. március 4. 07:075347.

    garfield!

    Gratulálok, megy ez, mint a karikacsapás! 11-én is csak így!!!! :-)

     

    inosence!

    Nem tudom, egyenlőre ez az a dolog, amiben nem vagyok nagyon derűlátó. ELŐRELÁTHATÓLAG (!) (azért írom így, mert még nem bizottsági döntés, csak ez a protokoll) 5 hét sugárkezelés, és aztán 5 évig antiösztrogén és antiprogeszteron. Ugye addig nem lehet gyerek, aztán mire annak vége, összejönne, megszületne, kb. 42 éves leszek. Tudom, hogy ma már egyre kevésbé ritka, hogy ilyen korban szülnek az emberek, de vannak dolgok, amikben borzasztóan racionális vagyok. Ha 42 évesen szülök, akkor 60 leszek, mire érettségizik a gyerek. Ha tovább szeretne tanulni, 24-25 éves koráig tanulni fog, és utána egyből nem lesz önfenntartó. 70 éves koromig nem fogom tudni eltartani. Úgy meg nem tervez gyereket az ember, hogy mindegy, milyen képességei vannak, 14 évesen elzavarom egy szakiskolába, hogy 17 évesen szakmája legyen és elkezdjen dolgozni. Lehet, hogy magától így alakulna, de mi van, ha máshoz van tehetsége?  Ha egyetemet végezne, ha tehetséges sportoló lenne? Ezek 25-30 éves koráig törödést igényelnek. És valljuk be, ma már nem az a tendencia, hogy 18-20 évesen önállósodnak a gyerekek.

     

    Én középiskolában dolgozom, látom, hogy milyenek a 18-20 évesek. Nem tudom, Ti hány évesek vagytok, én 36 leszek az idén, és azt látom, hogy az én korosztályom biológiailag később ért, mint a maiak, szellemileg viszont legalább 4-5 évvel előrébb jártunk. Ha körülnézek, szinte normális az, hogy 25-28 évesen még otthon laknak a "gyerekek".

    előzmény:
    inosence (5346)
    2010-03-03  20:44
  6. 2010. március 3. 20:445346.

    Azn még korántsem biztos, hogy lemondhattok a gyermekvállalásról.

    Fel a fejjel.

    előzmény:
    hogolyo (5341)
    2010-03-02  12:14
  7. 2010. március 3. 20:145345.
    A tapadós változatot is lehet receptre vásárolni, de elég húzós az ára kb. 30.000,- Ft még így is. Az eladó hölgy szerint nagyon jó, mert "nem él önálló életet", mint a melltartóba helyezhető és speciális melltartó sem kell hozzá. Nagyon szimpatikus nekem is ez a változat, csak sajnos a műtét után és a sugárkezelés alatt nálam jelenleg szóba sem jöhet, támogatással pedig évente csak egy protézist lehet venni.....Majd jövőre, bár nagyon reménykedem abban, hogy addigra az orvosok rábólintanak a helyreállító műtétemre. Az lenne az igazán jó.........
    előzmény:
    prisca56 (5342)
    2010-03-02  16:56
  8. 2010. március 3. 16:525344.

    Köszi a szurkolást lányok, a csont vizsgálat jó lett!!!

     

    Szorítsatok nekem 11-én is, akkor lesz a többi négy vizsgálat!

     

    Puszi

     

    Garfi - Ildi

    előzmény:
    prisca56 (5343)
    2010-03-02  16:58
  9. 2010. március 2. 16:585343.
       Szorítunk és sok pozitív energiát küldünk!
    előzmény:
    garfield28 (5339)
    2010-02-28  23:23
  10. 2010. március 2. 16:565342.

       Egy bemutatón láttam a tapadós változatot és rögtön beleszerettem. Úgy tudom az sokkal drágább mint az egyszerüek. Azt is megkapjátok receptre?

       Mi itt a délvidéken most rendezzük sorainkat,azt szeretnénk kiharcolni, hogy aki más márkát akar mint az itt felírható, amennyiben fizeti az  árkülönbséget megkaphassa, ne csak azt a két vacak fajtát amit fizet a biztosítónk. Most Amoenat csak saját költségen vehetünk.

       Van valakinek tapadós, valóban olyan kényelmes viselni?

      

        

    előzmény:
    tengerpart (5338)
    2010-02-28  17:23
  11. 2010. március 2. 12:145341.

    Szia!

    Ez a szépség és a szörnyeteg jól hangzik, köszi az ötletet!

     

    Drukkolok az eredményeidért, csak ügyesen!!!

     

    Nekem megjött a szövettanom. Hétfőn megyek onkológiai bizottság elé, aztán majd látjuk. 

     

    Viszont a fentiek fényében úgy néz ki, lemondhatunk a gyerekvállalásról.

    előzmény:
    garfield28 (5339)
    2010-02-28  23:23
  12. 2010. március 1. 00:235340.
    Ildikém, nagggyon szorítok! Remélem, hamarosan jössz, a jó hírekkel!
    előzmény:
    garfield28 (5339)
    2010-02-28  23:23
  13. 2010. február 28. 23:235339.

    Sziasztok Lányok!

     

    Csak egy fél pillanatra néztem be hozzátok, a hétvégén a lánykámmal színházban voltunk!!

    Megnéztük az operettben a szépség és a szörnyeteget. Nagyon tetszett neki, és kifogtuk a 200. előadást, volt egy kis móka a végén a dupla szereposztással.

     

    Ismét eljött a március, ez a hónap nálam az éves kontrollok ideje...

    Kérlek benneteket, hogy szurkoljatok nekem 3.-án és 11.-én a sok-sok negatív lelethez, mert már nagyon ideges vagyok, de azért bízom benne, hogy minden rendben lesz...

     

    Szorítsatok!

     

    Puszi mindenkinek

     

    Garfi - Ildi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  14. 2010. február 28. 17:235338.

    Szia!

     

    Decemberben műtöttek, a sebész a varratszedés után írta fel a protézist és a két melltartót. A műtét után kb. egy hónappal kezdtem el hordani. Először nagyon furcsa volt, de most már megszoktam. Mivel vidéken lakom a gyógyászati segédeszköz boltban vettem meg őket. Mindegyik Amoena termék és nagyon kényelmesek.

    Az eladó nagyon kedves volt, és azt is elmodta, hogy létezik olyan protézis amit a testre lehet felragasztani és sokkal kényelmesebb, mint a melltartóban viselhető változat. Ezt azonban csak a teljes sebgyógyulás és a sugárkezelés után lehet hordani. Mivel évente csak egy protézist írnak fel, így ez a lehetőség erre az évre kilőve.........

    Kitartást Neked, hamarosan már nem okoz gondot a belebújós öltözködés sem.

    előzmény:
    hogolyo (5324)
    2010-02-26  11:32
  15. 2010. február 28. 14:285337.

                Nem, nem haragszunk meg az újjabb kérdésekért. Örülünk ha valaki rábukkan a topikra. Lehet, elkerülte a figyelmed a topicnyitó HSz utolsó mondata, amit már a mi kérésünkre tettek fel.

                Örülök, ha megpróbálod végigolvasni a topicot , sok vidám percet köszönhettünk Manyinak. Mi nem vagyunk annyira szórakoztatóak, de igyekszünk összedobni apait-anyait, ha valaki segítséget kér tőlünk.

                

     

     

                Nekem nincs biztosításom M.o.-gon, évente veszek egy-egy melltartót. Kipróbáltam mindkét márkát. Az Ani.. ban nagyon kedvesekvoltak és türelmesek, z Amo...ban is udvariasak, kedvesek voltak  az eladók, de eléggé türelmetlenek. Szívem szerint az elsőben vásárolnék az idén is, de az a tapasztalatom, hogy a másodikban minőségesebb az árú, tovább kitart, nem nyúlik ki olyan hamar.

     

     

     

                Nálunk itt a tavasz, küldök egy kicsit nektek is belőle.

     

     

                   

    előzmény:
    hogolyo (5335)
    2010-02-27  17:43
  16. 2010. február 27. 21:135336.

    Akkor Ti otthon vagytok Miskolcon!

    Kár, hogy nem ismerjük egymást személyesen, lehet, hogy elsétáltunk egymás mellett a nagy forgatagban...

    Mi most voltunk először ezen a fesztiválon, de könnyen lehet, hogy máskor is elmegyünk majd.

     

    előzmény:
    ovics (5331)
    2010-02-27  08:58
  17. 2010. február 27. 17:435335.

    Szóról szóra, ahogy leírtad. Rámnézett a hölgy, és elsőre elővette a megfelelőt. A klubtagságot is egyből ajánlotta, szóval le a kalappal.

     

    Még egyszer köszönöm a segítséget.

     

    Ha nem bánjátok, kérdezősködnék majd még. Annyira új nekem ez a helyzet, hogy gyakorlatilag még kétségbe esni sem volt időm. Persze igyekszem elkerülni, de biztos lesznek rossz(abb) napjaim.

     

     

    Itthon  nem túl gyors a gépem, úgyhogy majd a munkahelyemen visszaolvasom a topicot.  Addig is jó hétvégét kívánok Nektek!

    előzmény:
    ovics (5330)
    2010-02-27  08:52
  18. 2010. február 27. 17:435334.

    Szia!

    Nekünk mellműtötteknek 2 márkájú melltartó közül van lehetőségünk választani: Amoena és Anita. Mivel érintett vagyok sajnos a dologban mind a 2 féle melltartóból vásároltam már. Nekem az  Amoena vált be leginkább és próbáltam olyat keresni, melyben van egy kis vékony réteg szivacs a mellbimbó miatt. Igy találtam rá a Lara típusra és mondhatom, hogy szépek és kényelmesek. 3 színben gyártják általában, az üzletekben  nagyon segítőkészek még így vidéken is. Mivel friss műtött vagy, egy ideig a könnyített protézist kell használnod, de úgy gondolom ugyis mondta az orvos. Eleinte zavarni fog a melltartó az érzékeny heg miatt, de otthon is kell, hogy használd. Ügyelj arra, hogy ne nagyobb, vagy kisebb legyen a méret, mert akkor az nagyon kényelmetlen tud lenni, tekintettel arra, hogy a protézis elmozdul benne.

    Üdvözlettel: Marika

    előzmény:
    hogolyo (5324)
    2010-02-26  11:32
  19. 2010. február 27. 14:255333.

    Hát persze, Erika, de ti Pestről indultok, nem innen az Isten háta mögül... :))

    Jó a fotó. :)

    előzmény:
    ovics (5332)
    2010-02-27  09:01
  20. 2010. február 27. 09:015332.
    Nincs is messze,mi havonta minimum 1x lemegyünk.IC-vel nincs 2 óra,kocsival M3-on másfél óra alatt ott vagyunk.
    előzmény:
    Mirabo (5321)
    2010-02-22  22:26
  21. 2010. február 27. 08:585331.

    Én is ott voltam.Minden évben megyek a családommal.A lányomnak vettünk a Kilátónál lakást,amikor ott járt egyetemre és azóta sincs szivünk eladni,olyan jó helyen van és szuper kégli.Igy lejárunk kikapcsolódni.

     

    Kár,hogy esős idő volt.De azért szombaton megnéztük a Szikorát és az ír zenét játszó zenekart is. Tetszett még a vásári akasztás isVasárnap bekukk Charlie-ra is.

    előzmény:
    ompoly (5320)
    2010-02-22  11:55
  22. 2010. február 27. 08:525330.

    Az Amoenások nagyon rendesek,segitenek kiválasztani és beállítják a melltartót.Kérj klubtagsági kártyát,azzal mindig olcsóbb.

    Én az Ő bemutatójukon szoktam manökeneskedni,fehérneműket,fürdőrucikat,stb mutatunk be.Engem többször visszatapsolnak,nemcsak a rajtam levő gönc miatt,hanem,mert kicsit gömbölyű lévén örülnek,hogy lám nőies lehet egy molett,mellműtött nő is.

    Bár olvastam valahol,hogy vége az anorexiás modelleknek.

    előzmény:
    hogolyo (5324)
    2010-02-26  11:32
  23. 2010. február 27. 07:255329.

    Lányok!

    Nagyon köszönöm a segítséget. Ma elmegyek az Amoena-ba, remélem, sikerrel járok. 

    előzmény:
    Mirabo (5326)
    2010-02-26  14:32
  24. 2010. február 26. 18:395328.
    előzmény:
    inosence (5327)
    2010-02-26  18:38
  25. 2010. február 26. 18:385327.

    Szia!

     

    Én ilyesmit hordtam műtét után.

    Alul gumis volt, merevítő nélküli.

    http://www.beedees.com/

    előzmény:
    hogolyo (5324)
    2010-02-26  11:32

Címlap

top