Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mellműtötek hétköznapjai..

Torolt_felhasznalo_292942
Torolt_felhasznalo_292942
Létrehozva: 2006. október 5. 14:48
Mellműtétek hétköznapjai....


Szeretnék egy fórumot ahol a mindennapok gondjairól beszélgetnénk, egymásnak adnánk tanácsokat.

Miről is pl.

1. -milyen túsfürdöt , milyen besodort használsz, amit a műtött oldalon tudunk és szabad használnunk,
2. -szabad-e a hajunkat festeni, hiszen a kemo után kihullt és újra nőtt hajat kímélni kell, milyen festék jó,
3. -a műtött oldali karunkat, hogyan védjük, mivel nem szabad csak 1,5 kg emelni, nem szabad takarítani, nem szabad a napon lenni vele, ha ödémás fáslizni kell, milyen hatása van annak, ha ezt nem tartod be.
4. -az életmód váltásnál milyen nehézséged akad,
5. -dolgozzol-e vagy otthon vagy, mivel töltöd a napjaidat,
6. -a lelki mélypontokon mi segít át (hit, vallás, hobbi, stb)
7. -kire támaszkodol (család, barát, alapítvány)
8. -étkezési tanácsok egymásnak (szabad-e rákosbetegnek fogyókúrázni, vegások legyünk, vagy csak kismértékben változtassunk)
9. -ki milyen étrend kiegészítőt használ, hisz-e benne?
10. -betegtársakkal való kapcsolat formái (fórumok, találkozók, előadások , életmódtáborok stb.)


Szóval mi az ami könnyíti vagy nehezíti az életedet.

Tudom, hogy mindannyian járunk rendszeres kontrollokra, a fő kérdéseket megtudjuk beszélni (megtudjuk???) az onkológussal, de nagyon sok mindenre nincs idejük vagy nem akarnak tanácsot adni. Járunk természetgyógyászhoz, ödémás gyógymaszörhöz ki-ki mit igényel.
De szerintem szükség van az apró hétköznapi problémák megbeszélésére is. Ha gondoljátok akkor tartsuk életbe ezt a fórumot. Ne a rémtörténeteket meséljük el egymásnak hanem azokat a megoldásokat ami könnyít az életünket


Manyi

Nekem van egy honlapom, azért indítottam, hogy segítsek a betegtársaimnak egyféle utat bemutassak. Nézzétek meg és ismerjetek meg.

www. gportal.hu/manyi



"Szomorúan tudatjuk, hogy Manyi már nincs velünk, csendesen elaludt örökre.
De szeretnénk fenntartani a fórumát, a távollétében
megpróbáljuk helyettesíteni, hogy továbbra is jöhessenek ide tanácsért, bíztatásért azok, akiknek szükségük van rá.
Manyi fórumtársai"
  1. 2010. február 17. 14:125301.

    Ó lányok de irulok-pirulok , nem közöltem veletek az örömhírt!

    15.én megszületett az első unokánk, Dávid!

    3025 gr és 56 cm. Igazi kis bőgőmasina! Baba és mama jól vannak, és lehet, hogy holnap, csütörtökön hazamehetnek.

     

    Lányok szorítok mindenkinek, hogy egészségesek legyetek-legyünk.

    ompolykának mielöbbi teljes gyógyulást, erős csaj és végig tudja csinálni, mert meg akar gyógyulni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2010. február 17. 12:425300.

    Veled örülök a jó híreknek!!!!!!!

    Amúgy - pont Valentin-napon műtöttek... Engem meg a névnapomon... Jó kis dátumok!

     

    előzmény:
    vorii (5299)
    2010-02-16  23:56
  3. 2010. február 16. 23:565299.

    Szió Lányok!!!

     

    Először is gratulálok a kis Dávidhoz a nagymaminak - persze a maminak és a papának is!!!

     

    Priscám, remélhetőleg ezután is rendben lesz minden! 

    A hóvirágaid szépek lehetnek- itt ebből még csak a hó van...

     

     

    Febr. 14-én volt a műtétem 3. évfordulója. Meg szoktuk ünnepelni, most is koccintottunk az eddigiekre.

    Ehhez jön, hogy még ma benn voltam a maradék vizsgálaton a kórházban (h. UH) és  ezzel a vizsgálattal, és a 3 héttel ezelőtti rákszűréssel  is minden rendben! Huráááá!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2010. február 16. 22:285298.

    Isten éltesse a pici Dávidot!

    Adamati-Évi, sok szeretettel gratulálok!!!!!!!!

    előzmény:
    marimama47 (5296)
    2010-02-16  18:57
  5. 2010. február 16. 22:265297.

    Elképesztő, mikre képes a szervezetünk - a Tiéd egy tokot csinált a daganat köré! Fantasztikus!

    És ha már csak egy évig kell szedned a gyógyszert, azt már fél lábon is kibírod. Kezdődjön a visszaszámlálás!!!!!

    Köszönöm a biztatást - talán mostanra sikerült úgy-ahogy megnyugodnom, és elfogadtam a gondolatot, hogy újra műteni fognak. Nem örülök, de elfogadtam. És meg akarok gyógyulni.

    A csokrocskát is köszönöm!

    Nálatok amúgy nyílik már a hóvirág??????? De jó!

     

     

    előzmény:
    prisca56 (5295)
    2010-02-16  17:42
  6. 2010. február 16. 18:575296.

    Szép jó estét!

     

    Úgy látom Adamati-Évi még nem közölte a nagy és örömteljes hírt!

     

    2010. február 15-én MEGSZÜLETETT A KISUNOKA, DÁVID!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2010. február 16. 17:425295.

       Nagyon szép az ima,még nem ismertem.

     

       Kapd nössze magad, ezt is szépen végigcsinálod és újra jól érzed majd magad. Ha nem kaptál kemót, akkor egy  pinduri daganat megnőhetett a másik oldalon. Majd szurkolunk neked  és tartsuk benned a lelket.

       Jól tetted,hogy elmentél másik orvoshoz is.

     

      Mikor én a műtétem előtt 10 hónappal elmentem vizsgálatra, mert úgy éreztem valami húzódik a mellbimbóm alatt, meggyőztek, hogy beképzelem, mert ugye éppen október volt és a csapból is az folyt, hogy menjün kellenőrtzésre. Augusztus elején egy kis mélyedés lett a mellemen, akkor rögtön betettek az első üres helyre műtétre, a fele előzetes vizsgálatot kihagyva, mert szilványi árnyék látszott a felvételeken. Szerencsémre ami látszott, nem volt mind daganat, a szervezetem kötőszövetből egy tokot csinált a daganat köré. Termászetesen ez már a műtét és patológiai vizsgálat után derült ki, addig nem sok jót jósoltak.Három hét múlva lesz négy éve,hogy befejeztem a terápiát, már csak egy éig kell gyógyszert szednem. Azt hiszem lassan elkezdhetem a vissaszámlálást.

     

     

       Remélem sikerült minden hibát fülöncsípnem, a fiúnk hazahozta az "öreg "kompjuterét  és felszerelte, a  miénket meg elcsomagolta. Most van egy modern masinánk, csodálatos hangtalan magyar billentyűzettel, ahol keresgélnem kell a betűket, meg a kissebb billentyűknél sikerül egyszerre kettőt is beütnöm .No majd csak megtanulom ezt is, mint a többit.

     

     

     

    Hóvirágot nem küldhetek a kertemből, de képzeld ezek helyébe a csokrocskám.

    előzmény:
    ompoly (5294)
    2010-02-15  22:34
  8. 2010. február 15. 22:345294.
    Köszi!!!!
    előzmény:
    vorii (5293)
    2010-02-15  19:47
  9. 2010. február 15. 19:475293.

    Szió!

     

    Csak most olvastam... és hát én is nagyon drukkolok neked természetesen!

    Az ima csodálatos, már ismertem, de mindahányszor jó olvasni. Tégy úgy!

     

    Stramm lány vagy, minden menni fog!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Hajrá, ompolykánk!

    előzmény:
    ompoly (5292)
    2010-02-15  10:05
  10. 2010. február 15. 10:055292.

    Ebben az orvosban nagyon meg tudok bízni. De hozzá kell tennem, a másik kórházban is nagyon emberi hang volt, kifejezetten kedvesek voltak az ultrahangos doktornők. A lelet meg nem rajtuk múlt...

    Tudom, hogy sokkal nagyobb esélyem van arra, hogy ez a második citológia megerősíti az első rossz eredményét... Lélekben már készülök a folytatásra. Gyakorolnom kell az Elfogadás erényét - ha már változtatni nem tudok a helyzeten, tudjam teljes lelkemből elfogadni.

    Van egy ima, a pszichológusomtól kaptam - azt hiszem, Assisi Szent Ferenctől származik. Ideírom Nektek, nekem nagyon sokat jelent.

     

    "Uram, ébreszd fel bennem a hitet, a képességet és az akaraterőt, hogy jóra, szépre, igazra változtassam, elvégezzem és megtegyem mindazt, amit kell, lehet és tudok.

    Adj bizalommal teli, békés, derűs nyugalmat annak elviselésére, megértésére, amit nem tudok és jelenleg nem lehet elviselni, megváltoztatni.

    Végül adj, Uram, bölcsességet ezek megkülönböztetésére!

    Ámen"

    előzmény:
    ovics (5291)
    2010-02-15  09:01
  11. 2010. február 15. 09:015291.
    Ennyit jelent, hogy hogyan áll hozzánk az EMBER-orvos...............Okos voltál, hogy elmentél másikhoz is.
    előzmény:
    ompoly (5288)
    2010-02-13  17:10
  12. 2010. február 14. 13:565290.

    Köszönöm a biztatást!!!!! Rám fér...

    Olyan jó, hogy Rátok találtam!

    Neked viszont el tudom képzelni, milyen rossz volt - először egy negatív lelet után megnyugodtál, utána pedig meg kellett tudnod, hogy mégiscsak baj van....Nehéz lehetett.

     

     

     

     

    előzmény:
    Mirabo (5289)
    2010-02-14  10:48
  13. 2010. február 14. 10:485289.

    Sokat számít, ha olyan orvos van melletted, akiben feltétlenül bízhatsz. Még az is lehet, hogy jól sül el a dolog, és tévedtek.

    Nekem az ellenkezője történt, egyértelműen tipikusan rosszindulatú alakja volt annak, amit láttak, de a mintavételnél mellészúrhatott az orvos, mert az negatív lett. Persze aztán megismételték másutt, és akkor kiderült, hogy sajnos rossz az eredmény. De te lehetsz szerencsés. :) Drukkolunk mindnyájan.

    előzmény:
    ompoly (5288)
    2010-02-13  17:10
  14. 2010. február 13. 17:105288.

    Voltam a másik kórházban. Néven nevezem, mert megérdemli: Vass László főorvos úrnál voltam a kistarcsai kórházban. Ismertem már régebbről, és mindig nagyon jó benyomást tett rám - most is. Nemcsak nagyon nagy tudású orvos, hanem Ember is, nagy E-vel. 20 percet beszélgetett velem, mindent megkérdezhettem, és ő maga ajánlotta fel, hogy ő is megszúr és csinálnak Tarcsán is citológiai vizsgálatot. Nem kecsegtetett hiú reményekkel, de azt mondta, 5% esélyem volt arra, hogy e mellett a kezelés mellett a másik mellemben kialakuljon valami... És a Zitazonium pont ellene dolgozik... És amit az ultrahang mutatott, nevezetesen, hogy kerek az a valami, ez is ellene szól... Ezzel együtt lehet, hogy mégiscsak rosszindulatú.

    Hétfőn megyek mintavételre.

    És lesz, ami lesz. 

    Most érzek magamban erőt, hogy elfogadjam, bármi vár is rám.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2010. február 13. 17:035287.
    Köszi!
    előzmény:
    tengerpart (5286)
    2010-02-13  12:19
  16. 2010. február 13. 12:195286.

    Továbbra is gondolkodj pozitívan és soha ne add fel a reményt. Az időben felfedezett mellrák jól gyógyítható.

    Nagyon szorítok Neked!!!!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    ompoly (5278)
    2010-02-12  16:04
  17. 2010. február 13. 11:215285.

    Köszi!

    Egyelőre ott tartok, hogy bárcsak ne lenne második menet... De közben tudom, hogy erre kicsi az esélyem.

    Végig fogom csinálni, amit kell, hát persze.  Csak nagyon másképpen képzeltem a jövőt.

    előzmény:
    Mirabo (5284)
    2010-02-13  11:14
  18. 2010. február 13. 11:145284.
    Erős csaj vagy, eddig is klasszul végigcsináltál mindent. Meg fogod találni magadban azt a plusz energiát, ami a második menethez kell. És hamarosan ugyanilyen szépen gyógyulsz majd, mint most. Mindnyájan drukkolunk neked.
    előzmény:
    ompoly (5283)
    2010-02-13  08:38
  19. 2010. február 13. 08:385283.

    Kedves Ovics, Adamati, Inosence!

    Köszönöm, hogy válaszoltatok.

    Egyelőre annyit tudok tenni, hogy elmegyek abba a kórházba, ahol tavaly diagnosztizálták, hogy baj van, és kikérem annak a főorvosnak a véleményét, aki akkor a kezembe adta a leletet, és ezt nagyon-nagyon emberségesen tette. Ezt a mostani citológiát egy másik kórházban csinálták. Szeretném megkérni, hogy csináljon ő is egy citológiai vizsgálatot.

    Az első gondolatom az volt, hogy elcserélték a leletemet.(Erika, a Te példád bizonyítja, hogy bizony előfordul ilyesmi!)

    Az a doktornő, aki az uh-t csinálta, és az is, aki szúrt, egybehangzóan biztattak, hogy nem lesz baj, ez nem úgy néz ki. Pedig nekik gyakorlott szemük van! Ezért is annyira hihetetlen.

    Aki tavaly észrevette a jobb mellemben a bajt, nagyon alaposan megnézte a másik mellemet is, és abban nem talált kórosat. Mammográfia volt és ultrahang. 

    Aki most szúrt, azt mondta, ott lehetett már régen, csak nem vették észre, annyira pici volt. Az onkológusom pedig azt mondta, szerinte ez egy új folyamat. =Vagyis, nem lehet tudni.

    Ha ki kell vetetni, természetesen kivetetem, és azt is tudom, hogy egy 7mm-es valami, az nagyon pici, és vannak esélyeim, hogy meggyógyuljak. Csak hát annyira jól érzem magam már! Visszatért az erőm, kifejezetten mozgékony és energikus vagyok, terveim vannak, új lehetőségek kerestek meg - és annyira nincs kedvem most megint orvosokhoz, kórházakba, műtétre, vizsgálatokra járkálni,  és előről kezdeni az egész kálváriát!!!!!

    Én valamiért úgy képzeltem, a hormonkezelés meg fog védeni minden további ilyen jellegű bajtól. De valószínűleg tényleg idő kell hozzá, hogy kifejtse a hatását, és fél év még semmi.

    Kemót nem kaptam, csak sugarat, de azt ugye csak a műtött oldalra.

    Köszönöm, ha drukkoltok nekem!!!!!

     

    előzmény:
    ovics (5281)
    2010-02-12  16:45
  20. 2010. február 12. 20:185282.

    Ez nem hangzik túl jól. Az a lényeg hogy észrevették, és továbbküldtek vizsgálatokra.

    Hogy néztek téged meg eddig? A régi mammo felvételeken  rajta van  vagy nincs?

    Az a helyzet semmi sem biztos, akkkor derül ki minden ha vágnak. 

    előzmény:
    ompoly (5278)
    2010-02-12  16:04
  21. 2010. február 12. 16:455281.

    Sok nőnek szinte féléven belül megvan a második mütétje...........tényleg ki kell dobni,ami nem eredendően van a szervezetben.Nekem az a meglátásom,hogy nem csinálták alaposan mindkét melledre a mammót a műtét előtt.A hormonkezelésnek hosszútávú hatása van,ennyi idő alatt nem várható semmi.Ezzel az ösztrogéntermelést állitják le,megakadályozva a rák sejtek szaporodását.a kemo volt arra,hogy az estleg még meglevő rosszat kiirtsa.

    Nem lesz semmi baj,csináld,amit a dokid mond.Biztosan szükség lesz MR-re,mert még az UH sem biztos.A dokid meg telefonon mondta,nem látta még a diagnózist.Lehet,hogy ismerve a teljes leirást,megismételteti a vizsgálatot.

     

    Engem majdnem csonkoltatott egy onkológus ,mert a nőgyőgyászati citológiám P4 volt.Nem értettem,mert semmi bajom nem volt,csak mentem az éves rákszürésre.Ezek után bementem a szokásos kórházamba,ahol még 2x megcsinálták,hogy biztosak legyenek az eredményben és P2 volt.Méhszájplasztikával egybekötve szövettanra küldték..................eredmény negativ.Végül kiderült,hogy elirták a citológia számot....szegény másik nő,aki boldog volt az én negativ leletemmel..............nem sokáig élvezhette.

     

    Egyik barátnőmet évekkel ezelőtt műtötték 3-ára,(kiújullt)azóta fokozott ellenőrzés alatt tartják,de dolgozik,jól van,éli világát.

    Gondolj bele,hogy vannak olyan dagik,amik vérben vannak....................azokat nem lehet eltávolitani.Ha igy nézed,szerencsések vagyunk

     

    Mindenesetre,elhiszem a megdöbbenésedet.Nekem 13 éve volt a mütétem,életem végéig évente kontrollra járok,de előtte egy héttel minden évben zizi vagyok.De legalább a családom tudja,mitől vagyok olyankor idegbeteg.Szerintem ez mindenkinél van köztünk.

     

    Van egy másik barátnőm,az mindkét mellét levetette,pedig csak az egyikben volt dagi.Rekonstrukciós mütéttel olyan ciciket csináltak neki,hogy csuda,egyformák,kerekek,szépek.

     

     

    előzmény:
    ompoly (5278)
    2010-02-12  16:04
  22. 2010. február 12. 16:285280.
    Valaki többszöri "nekifutás" után mára teljesen tünetmentes és EGÉSZSÉGES!
    előzmény:
    adamati (5279)
    2010-02-12  16:26
  23. 2010. február 12. 16:265279.

    Ez tényleg sokkoló!!!!! ha a kontroll is megerősíti, ki kell vetetni és végigcsinálni az előírtakat... mindig is mondták az időben feldedezett "akármi"(elnézést, de sosem mondom ki a félelmetes 3 betűs szót) a mellben 100% a gyógyulás!

    Tehát ERŐSNEK KELL LENNI és BÍZNI!

    előzmény:
    ompoly (5278)
    2010-02-12  16:04
  24. 2010. február 12. 16:045278.

    Lányok!!!!

    Ma megtudtam a műtétet követő első mell-ultrahang eredményét. A műtött oldal rendben van, ámde a másik oldalon találtak egy 7mm-es valamit. Volt mintavétel. A citológiai lelet szerint malignus.

    Hallottatok Ti ilyet???? Hogy miközben kapom a hormonkezelést, Zitazonium+Zoladex, a másik oldalra nőjön egy új tumor???? Fél év alatt?

     

    Az onkológusommal ma még csak telefonon beszéltem, ő is azt mondta, hogy ez nagyon-nagyon ritka, és el se hiszi, de azért keressem fel a sebészt, aki júliusban műtött, mert ezt onnan ki kell venni.

    Annyira váratlanul ért! Már az is, amikor az ultrahangos doktornő mondta, hogy talált valamit.  De ő is, és az a doktornő is, aki megszúrt, egybehangzóan azt mondták, hogy szerintük nem lesz baj, nem úgy néz ki, és csak azért kell a citológia, mert volt az előzmény. Erre tessék.

    Hát, mit mondjak, most eléggé magam alatt vagyok. Pozitív gondolkodás, optimista hozzáállás, lelkierő, Agykontroll - és tessék...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2010. február 9. 11:565277.
    Köszönöm, majd megkérdezem tőle.  
    előzmény:
    ompoly (5273)
    2010-02-07  11:42

Címlap

top