Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Olcsó, gyors ételek

opplá
Létrehozva: 2003. május 2. 13:18
Tudnátok segíteni? Hétköznap elég későn érek haza és hétvégén is kevés időm van sütni-főzni. Olyan egyszerű, gyors ételek (tapasztalatban kipróbált)receptjeit keresem, aminek hozzávalóit egy kisebb közértben is megkapom.
  1. 2004. Április 26. 09:10151.
    Töltött karalábé

    Hozzávalók:

    8 darab közepes nagyságú karalábé, leveleivel együtt
    400 g darált sertéshús
    100 g előfőzött rizs
    1 db tojás
    40 g liszt
    20 g vaj
    2 dl tejföl
    1 csomó zöldpetrezselyem
    1 húsleveskocka 1dl vízben oldva
    só, őrölt bors

    Elkészítés:

    A karalábéról a zsenge középső leveleket leszedjük, alaposan megmossuk és vékony metéltre vágjuk. A karalábékat meghámozzuk, megmossuk és a gyökér felőli részen a belsejét kivájjuk, ügyelve arra, hogy a megfelelő falvastagság mindenhol megmaradjon. A húst tálba téve hozzáadjuk a főtt rizst, a tojást, a finomra vágott zöldpetrezselymet, a fűszereket és az anyagot összedolgozzuk. A karalábékat megtöltjük.

    A kivájt karalábét egy lábas vagy tűzálló tál aljára helyezzük, rátesszük a megtöltött karalábékat és a metéltre vágott zsenge leveleket. Aláöntjük a húslevest, és fedő alatt puhára pároljuk. Amikor megpuhultak, a lábasból kiemeljük azokat. A vagdalékot világos, vajas rántással berántjuk, hozzáadjuk a tejfölt, átforraljuk, ha szükséges, utána ízesítjük.

    Tálaláskor a tál aljára tesszük a mártásos vagdalékot, ráhelyezzük a töltött karalábékat, finomra vágott zöldpetrezselyemmel megszórjuk.

    4 karalábéba beltöltöd, a többiből gombócot csinálsz.

    Karalábéleves

    Hozzávalók

    2 zsenge karalábé (kb. 35 dkg)
    4 evőkanál olaj
    1 púpozott evőkanál liszt
    1 húsleveskocka
    1 csokor petrezselyem
    fél-fél mokkáskanál őrölt bors és só
    1 mokkáskanál cukor
    1 dl tejföl

    A karalábékat vékonyan meghámozzuk, majd a gumókat 3 milliméter vastagon fölszeleteljük, és gyufaszálnyi csíkokra vágjuk. Ez nem több mint 3 perc, utána a zöldséget az olajra dobjuk és közepes lángon, fazékban lefödve párolni kezdjük. A puha karalábét, amin ekkorra már nincs lé, a liszttel megszórjuk. Fél percig kevergetve pirítjuk, majd 1 liter vízzel fölöntjük, a leveskockát belemorzsoljuk, és egyszer-egyszer megkeverjük, amíg felforr. Közben a petrezselymet finomra vágjuk, a borssal, a sóval meg a cukorral együtt a levesbe szórjuk. Végül a jól kikevert tejfölt is beleeresztjük. Galuskát is tehetsz bele v. csipetkét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. Április 24. 14:49150.
    Sziasztok! Úgy látom tegnap óta senki sem irt ide. Eszembe jutott a gyors és olcsó ételek közé tartozik a rakott zöldbab:
    ' ü. zöldbab konzerv
    25dkg zsemlemorzsa
    kevés olaj
    1 pohár tejföl
    1db. tojás
    ha jut rá akkor 10-15 dkg sonka , de sonkanélkül is nagyon jó.

    Az olajon megpiritom a zsemlemorzsát. A leszűrt z. babot összekeverem , a pir. morzsával, egy tűzállótálba rakom , és a tejfölel összekevert tojással leöntöm. H a van sonka akkor , a sonkát kicsit olajon megsütöm , hozzákeverem a morzs. zbabhoz. Ezután öntöm . le a tojásos tejfölel. A sütőben a tejföl enyhe pirulásáig sütöm.
    Variálható szalonnával, lehet még rá sajtot is reszelni, szóval isteni bármely variáció.
    Ezt lehet karfiollal , és brokolival is késziteni. Nagyon finom. ianiko
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. Április 23. 19:06149.
    Szia timna az "abban a formában " nem értem?Azt sem értem a sörrel mi a gondod ? Pl. a NEKTÁR nevezetü sört régebben a kismamáknak kimondottan javasolták . Létezik alkoholmentes sör is , komló tartalma elalváselőtt jó szolgálatot tesz. Nem a sört szeretneém reklámozni , mert a keserű ize miatt nem szeretem. Ezzel csak azt szeretneém mondani, hogy az ember tudatos lény el tudja dönteni mi jó Neki és mi nem , akár májról v. sörröl legyen is szó. Azt kivánom mindenki bármit eszik , és iszik mértékkel, jóizűen , válljék egészségére. , mert az egészségnél nincs fontosabb. /testi , lelki, szellemi egészség = harmonia önmagunkkal, és a világgal/Sziasztok ianiko
    előzmény:
    timna (147)
     
  4. 2004. Április 23. 18:41148.
    Köszönöm orsov2 , a májjal kapcsolatban nekem is ugyanez a vélemeényem . Arról nem is beszélve , hogy vastartalma vitathatatlan. Nálunk bk. 2 hetente van máj valamilyen formában az ize nem hasonlitható semmire sem olyan finom. Az hogy egészségtelen lenne nem hinném , hiszen amit az ember jóizüen , szivesen megeszik csak az egészségére vállhat, Én ezt az elvet vallom. Sziaztok ianiko
    előzmény:
    orsov2 (144)
     
  5. 2004. Április 23. 17:34147.
    a sörben is van baromi sok vitamin, mégse javasolják, hogy abban a formában vedd magadhoz.
    előzmény:
    orsov2 (144)
     
  6. 2004. Április 23. 17:20146.
    vagy a porehagymas torta
    Veszel kesz levelestesztat, beleteszed egy kerek gyumolcstorta formaba, megszurkalod.
    Porehagymat osszekarikazod (3-4et), es megpiritod kicsit, finom ha valami kolbaszszeruseget, vagy sonkadarabotkat is teszel vbele.
    Utana a porehagymat (sonka vagy kolbaszt) osszekevered 2dl tej plussz ket egesz tojassal. ezt az egeszet raontod a tesztadra , kis so; es fel orat sutod a sutoben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. Április 23. 17:15145.
    serteshus szeleteket fedo nelkul jol bepiritod. amikor mar kezd a ket oldala aranysargas szint felvenni, akkor szinten fedo nelkul a serpenyobe teszel a husok melle 4-5 evokanal tejfolt es a husokat jol beleforgatod, amig a tejfol is sargas-barnas szint fel nem vesz! Kifozol tesztat es a tejfolos martassal osszekevered+plussz husszeletekkel es eheted is! finom es gyors
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. Április 23. 15:58144.
    Csak annyit szeretnék ehhez hozzátenni, hogy igaz , hogy a máj méregtelenítő szerv, de emellett ásványi anyag, vitamin, és aminosav raktár is, tehát eléggé meggondolatlan kijelentés az, hogy egészségtelen.

    előzmény:
    timna (133)
     
  9. 2004. Április 23. 14:10143.
    Ezerszigetet is most irtam be oda.
    előzmény:
    Püfü (142)
     
  10. 2004. Április 23. 10:33142.
    Írtam a Süssünk-főzzünk valamit című topikba salátákat.
    előzmény:
    doo-doo (141)
     
  11. 2004. Április 23. 09:36141.
    Szia!
    Nekem jól jött a Számotokra minden bizonnyal már ismert recept, de én még kezdő vagyok a "szakmában"! :-) Ha lesz időm, ki fogom próbálni!

    Még valami! Nem tudtok valami fincsi salátaöntet receptet zöldsalihoz? Ugyanis az ezersziget öntetet, meg a többi, készen kaphatót nem nagyon szeretem. :-(

    Köszi! :-)
    előzmény:
    opplá (138)
     
  12. 2004. Április 23. 08:14140.
    MÁJAS TOJAS
    Hozzavalok: 8 tojás, 1 kis doboz majkrem, 5 dkg reszelt sajt, 1 dl tejfol, 1
    dkg vaj, so, torott bors, mokkaskanalnyi majoranna, kiskanal mustar.

    A tojasokat kemenyre fozzuk es felbevagva a sargajukat kiemeljuk, villaval
    osszetorjuk. Kikeverjuk a majkremmel, soval, torott borssal, mustarral es
    majorannaval fuszerezzuk. A fel tojasfeherjebe toltjuk pupozva, majd vajjal
    kikent tuzallo talra egymas melle ultetjuk. Megszorjuk reszelt sajttal,
    megontozzuk tejfollel, es kicsit megsozva a forro sutoben 8-10 percig
    sutjuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. Április 23. 08:10139.
    Bruschetta
    (Pirítós kenyér olasz módon ízesítve)


    Hozzávalók:
    Hozzávalók 4 személyre:
    - 4 szelet sótlan kenyér
    - 2 gerezd fokhagyma
    - 4 evőkanál Bertolli extra szűz olívaolaj
    - só
    - fekete bors


    Elkészítési ido: 5 perc
    Elkészítés:
    Süssük ki a kenyérszeleteket, lehetőleg faszénen. Dörzsöljük be fokhagymával, öntsük le olívaolajjal, ízesítsük sóval és frissen őrölt fekete borssal.
    Variációk: keverjünk az olajhoz teáskanál balzsamos borecetet, vagy helyezzünk a kenyérszeletekre friss paradicsom-, vagy sült paprika szeleteket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. Április 22. 22:45138.
    Hátha valaki nem ismeri.

    Hamis császármorzsa - gyors smarni

    30-40 dkg lisztet, 5 ek búzadarát, 1 egész tojást összekeverni, tejjel felhigítani, hogy nagyon sűrű, de folyékony tésztát kapjunk. Egy lábosban olajat forrósítunk, és a bő olajba beleöntjük a masszát. Hagyjuk, hogy kéreg süljön az aljára a tésztának. Néha megkavarjuk. Kb. félóra alatt elkészül. Baracklekvárral és porcukorral finom édesség még vacsoraételnek is jó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. Április 22. 09:59137.
    A máj ehető és finom.
    Egyesek szerint káros, mások szerint nem.
    Egy hónapban kb. 2-szer eszünk. Nem érdekel ha káros akkor is.
    Amúgy tényleg minden szennyeződés a májban választódik ki.
    Hát ez van.
    előzmény:
    Püfü (135)
     
  16. 2004. Április 22. 09:40136.
    igen, érdekes.
    jópár évvel ezelőtt a kisbabák főzelékébe szinte elsőként javasolták a csirkemájat belekaparni.
    (fényévenként én is sütök, mert van olyan gyerekem, aki szereti. . . )
    előzmény:
    Püfü (135)
     
  17. 2004. Április 22. 09:03135.
    Ez érdekes dolog, mert ezen sokan vitatkoznak, hogy egészséges-e, vagy egészségtelen. A legújabb variáció szerint a terhesek nem is ehetik a csirkemájat. Én úgy vagyok vele, hogy kis mértékben biztos lehet enni, nem hetente kilószám, de néha belefér az étrendbe a máj is, és mindenféle belsőség.
    előzmény:
    timna (133)
     
  18. 2004. Április 21. 22:45134.
    Köszönjük!!!
    Akár étrendet is lehetne belőle összeállítani!
    Mindenesetre holnap zöldborsófőzelék lesz vmilyen feltéttel:) Köszi!:)
    előzmény:
    ianiko (131)
     
  19. 2004. Április 21. 21:42133.
    a máj a szervezet méregtelenítő szerve, minden "szennyeződés" - az ólomtól kezdve a gyógyszerekig - ott választódik ki, ezért borzasztóan egészségtelen.
    előzmény:
    ianiko (132)
     
  20. 2004. Április 21. 19:51132.
    Eszembe jutott, hogy a máj milyen egészséges , és finom. Máj lehet csirke -pulyka- sertés, sütve - resztelve hamar kész . A csirke-és pulyka máj nagyon hamar elkészül, a sertés nem annyira. Ha felszeleteljük a májat még hamarabb elkészül. Köret lehet bármely párolt zöldség, rizs krumpli stb. Az egész 40 perc. / a csirkemáj fél kiló 250. -FT 2-3 embernek elég. / Szóval ez is olcsó,
    és egészséges. !csá ianiko
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. Április 21. 19:35131.
    Sziasztok! Elég régen nem irt ide senki sem . Gondoltam egy-két ötletet leirok, hátha érdekel valakit.
    Szoktam üveges borsóból főzeléket késziteni nem rántássál hanem , leontöm a levét , kis olajra öntöm , megszórom liszttel, és tejjel készrefőzöm. kb. 20 perc, max. 200ft. Azt tezsek feltétnek ami éppen van otthon. pl. tükörtojás, sült szalonna, sült párizsi, olajon dinsztelt hagyma, keménytojás, virsli főve-sütve , stb.
    A tésztafélék is elég hamar elkészülnek. pl. krumplis-káposztás-sonkás/ehez kell tejföl, és 1tojás is, ettöl még nem olyan drága/ túrós , mákos, diós, Globus bolognai mártásos/üveges 289ft 3 főnek elég/tejfölös -sajtos , túrós-szalonnás stb. Szóval végtelen a variáció, lehet a tésztával is játszadozni. Sokféle tészta létezik, ahány tészta annyi fajta étel. pl. kocka kicsi-nagy, fodros kocka, széles metél, spagetti, makaróni, durum tészták: pl. penne, masnis , csavart, stb,
    Üveges gombából /176ft/ lehet pörköltet csinálni, jó tésztával, tarhonyával, rizzsel. Ha gazdagabban akarjuk késziteni, lehet lecsósan, sonkával, kolbásszál stb. dúsitani a gombapörköltet. /30 perc alatt kész az egész/
    Üveges zöldbabból főzelék, feltét ami van otthon.
    Szója fasirtporból, fasirt rizzsel , sültkrumplival, bármilyen főzelékkel isteni. Ha nem tudod , hogy szója észre sem veszed. /200. -300ft egy doboz / 30perc és kész.
    Levesek lehet zacskós is, de lehet: paradicsom, krumpli /reszelve igy hamarabb megfő/ mirelit zöldségből/15 perc. /+ tészta , leveskocka leves+tészta v. + májgaluska mirelit, leveskocka leves+ grizgaluska mirelit/egy zacskóbol többször is főzhetsz, igy nem drága 360. -ft/
    Elfelejtett étel a paradicsomoskáposzta Egy kisfej káposzta 40FT+ 1üveg sűritetparadicsom 140FT, + szójafasirt 200-300Ft = 400-500 Ft 3főre , sülthússal is isteni csak az időigényesebb és drágább.
    A virsli sütve is klassz hozzá, ez már olcsóbb
    Sziasztok. ianiko
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. Április 21. 13:12130.
    Sajtfelfújt


    Hozzávalók:

    6 tojás
    10 dkg reszelt parmezán sajt (készen kapható)
    5 dkg vaj
    3 evőkanál liszt
    2, 5 dl tej
    csipetnyi szerecsendió
    12 dkg reszelt ementáli sajt
    bors, só

    Elkészítése:

    Kivajazzuk a sütőformákat, meghintjük az aljukat és az oldalukat finomra reszelt parmezánnal. 3 dkg vajat serpenyőben megolvasztunk, beleszórjuk a lisztet, és habosra verjük. Hozzáadjuk a langyos tejet, sózzuk, borsozzuk, meghintjük szerecsendióval. Kevergetve sűrűsödésig melegítjük (ne forrjon!). Levesszük a tűzről, belekeverjük a tojássárgákat, az ementálit, a maradék parmezánt, és hűlni hagyjuk. A tojásfehérjéket kemény habbá verjük. Óvatosan hozzákeverjük a kihűlt sajtos masszához, és a sütőformába öntjük. Előmelegített, forró sütőben 25 percig sütjük.


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. Április 21. 09:12129.
    Párizsis rakott burgonya

    Hozzávalók: 1 kg héjában főtt burgonya, 25 dkg párizsi, vagy krinolin, 2 nagy fej vöröshagyma, 4 evőkanál olaj, 2 dl tejföl, 1 teáskanál pirospaprika, 1 mokkáskanál törött feketebors, 1 teáskanál só

    A főtt burgonyát felkarikázom, szétterítem a tepsiban, sózom is közben. A vöröshagymát karikákra vágom és és fedő alatt üvegesre párolom. A tűzről lehúzva belekeverem a pirospaprikát és ráöntötk egy evőkanál vizet, ezután beleteszem a nagyon apró kockákra vágott párizsit. Egy két percig sütöm, beleszórom a törött borsot, hozzáadom a tejfölt. Ezzel megrakom a burgonya tetejét és szép pirosra sütöm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. Április 20. 20:30128.
    Nagyon szivesen.
    A s. o. s főzés= segitek topicba szoktam rendszeresen irni
    recepteket, de azok nem mindig olcsók és gyorsak.
    Ezért ide nem tudom beirni azokat.
    Ha érdekel nézd meg.
    előzmény:
    emdivanádm (127)
     
  25. 2004. Április 20. 19:04127.
    Szia!
    Nem győzök köszönetet mondani kitartó recept írásaidért! Tudod hányszor kisegítettél már, amikor tanácstalan voltam, hogy mivel lepjem meg a családot?
    És látnod kéne a boldog mosolyt arcomon, mikor dicsérik főztömet, amit itt a topickból veszek:))
    Mégegyszer nagyon köszönöm, szia!
    előzmény:
    Dumalady1 (126)
     

Címlap

top