Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Olcsó, gyors ételek

opplá
Létrehozva: 2003. május 2. 13:18
Tudnátok segíteni? Hétköznap elég későn érek haza és hétvégén is kevés időm van sütni-főzni. Olyan egyszerű, gyors ételek (tapasztalatban kipróbált)receptjeit keresem, aminek hozzávalóit egy kisebb közértben is megkapom.
  1. 2003. június 11. 22:3751.
    Mikros husi- bármilyen vékonyra vágott hust(csirke, pulyka, disznó; marhából még nem próbáltam) besózol, egy jénai aljába olajat cseppentesz, rá a husit, megszórod egy kis majorannával, megkened tejföllel vékonyan, reszelt sajtot szórsz rá, kicsit megszinezed a tetejét paprikával. Mikroban 500W-on 10 perc alatt kész és finom

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2003. június 11. 22:3250.
    Szia! Kérlek küldd el nekem is a receptjeidet. Köszönöm. bejoo@freemail. hu
    előzmény:
    ashababy (4)
     
  3. 2003. május 17. 18:2249.
    Toltott paprika - amerikai modra: Daralt hust keverj ossze maradek rizzsel, s annyi hagymaleves porral, hogy izletes legyen. Jol dolgozd ossze. Szemelyenkint egy (nagyon ehes embereknek tobb) paprikat vagd felbe hosszaban, tisztitsd meg, s 2 percre tedd a microba egy keves vizel, lefedve. Ha kihult, toltsd meg a huskeverekkel. Egy tuzallo tal aljara tegyel nehany kanal spagetti szoszt, helyezd ra a paprikakat, ontsd le a maradek szosszal, fedd be es susd meg a sutoben, kb. 40 percig. Vedd le a fedelet, szorj ra reszelt mozzarella sajtot, tedd vissz 4-5 percre, hogy a sajt elolvadjon. Talald friss, puha cipoval. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_585916
    Torolt_felhasznalo_585916
    2003. május 14. 13:0848.
    Szia! Nekem is küld már el légyszi a recepteket mokusfalvijulcsi@freemail. hu
    Köszi
    előzmény:
    ashababy (47)
     
  5. 2003. május 13. 09:4547.
    elment:)
    előzmény:
    CELL (46)
     
  6. 2003. május 12. 23:1746.
    Szia!
    El szeretnem kerni en is a receptgyujtemenyed. Elore is koszi.
    satamhu@hotmail. com
    CELL
    előzmény:
    ashababy (29)
     
  7. 2003. május 10. 20:3345.
    Köszi zsigabiga! A szombati ebéd spenót volt bundáskenyérrel. Kipróbáltam a sajtos bundáskenyeret is. Nagyon ízlett az egész családnak. Vastag kenyérszeleteket vágtam, kb. a háromnegyedéig bevagdostam őket, a résbe vékony sajtszeleteket csúsztattam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394653 (30)
     
  8. 2003. május 5. 23:4044.
    Rácpácegresi sajtos hús

    Hozzávalók 2-3 főre:
    40 dkg karaj, 4 pohár tejfel, só, bors, 7-8 dkg reszelt sajt

    A karajt szeletekre vágjuk, kikloffoljuk. A tejfeleket egy mély tálba kiborítjuk, összekeverjük sóval, borssal. 2-3 kanál vízzel is lehet hígítani. Megkóstoljuk. Csak kóstolni, nem elnyalogatni az egészet!!! Egy nagy zománcos lábosba (v. jénai tálba) rétegenként lerakjuk a karajszeleteket. Közben bőven locsolgatjuk a tejfeles keverékkel.
    A legtetejére reszelt sajtot szórunk. Mehet be a sütőbe.
    Akkor van kész, ha a reszelt sajt a tetején szépen elolvadt, meg is barnult kissé és a tejfeles keverék már fortyog. Sütési idő: kb. 30-40 perc. Amíg a sütőben van, ki lehet kérdezni a gyerektől a leckét, vagy lehet fórumozni. . .
    Krumplipüré illik hozzá, savanyúság és vörösbor. Ez az étel nem igényel hosszabb konyhai tartózkodást, de vendégeknek is nagyon mutatósan lehet tálalni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2003. május 5. 19:4043.
    Hozzávalók:
    1 kg burgonya, 3 tojás, 1/2 l tej, 15-20 dkg liszt, 2 dl tejföl, só, bors.
    A burgonyát meghámozzuk, megmossuk. Vékony karikára vágjuk és besózzuk. Közepes nagyságú tepsit olajjal meglocsolunk és egyenletesen elterítjük benne a krumplit. A tetjét ismét megolajozzuk. . Tejböl, tojásból, tejfölböl, lisztböl kevés sóval és borssal szokásos sürüségü palacsintatésztát keverünk majd a krumplira öntjük. A tepsit forró sütöbe toljuk és szép pirosra sütjük. Ha kész, nagy kockára vágjuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. május 5. 19:3542.
    Egy nagyon gyors kaja:
    3 fej hagymát kockára vágni, 0, 5 kg darált hús hozzá, füszerezni, ki hogy szereti. Ha puha a hús, finomra vágott petrezselymet, 1 doboz zöldborsó konzervet és 3 csésze rizst hozzá, kis vizet rá. Lassan párolni, míg a levét el nem fövi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2003. május 5. 19:2741.
    Nagyon köszönöm ashababy a receptgyűjteményt, irtó klassz. Biztos sokat fogom használni. köszi még egyszer. tono60
    előzmény:
    ashababy (29)
     
  12. 2003. május 5. 15:1240.
    Sziasztok!
    Ajánlani tudom nektek a zöldséges rizs receptjét.
    1 csomag gyorsrizst megfőzök, ezt elkeverem vajban párolt Kunsági zöldségkörettel, amit tetszés szerint ízesítek. (én például delikátot használok) A végén megszórom reszelt sajttal. Nagyon finom és tényleg hamar kész van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2003. május 5. 15:0439.
    Szia ashababy! Nekem is elküldenéd a receptgyűjteményedet? Emil: kszagi@freemail. hu
    Köszi
    előzmény:
    ashababy (4)
     
  14. 2003. május 4. 18:5138.
    Nagyon finom és 45 perc alatt kész!:))
    előzmény:
    opplá (36)
     
  15. 2003. május 4. 18:5037.
    Szia!
    Én rendesen írtam be, valószinüleg a karaktereket átszervezte
    Hozzávalók:
    4 szelet sertéstarja, só, feketebors, 2 teáskanál mustár, 2 fej vöröshagyma, 2 csemegeuborka, 4 szelet füstölt szalonna, 2 evőkanál olaj, 2, 5 evőkanál vaj, 2 evőkanál paradicsomsűrítmény, 1, 25 húsalaplé, 1 evőkanál liszt, 125 g tejföl, őrölt paprika (édes-nemes).
    előzmény:
    opplá (36)
     
  16. 2003. május 4. 18:3236.
    Finom lehet ez a tarjás tekercs. . . De mi az a hozzávalókban &frac12 és &frac14 ????
    előzmény:
    Erika10 (33)
     
  17. 2003. május 4. 07:1735.
    "hangyás" husi.
    Így készül: én szeletelt csirkemell filéből szoktam csinálni, de a csirke összes részét lehet használni hozzá, vagy sovány sertéshúst is. Tulajdonképpen rakott hús ez. A húst megsózom, megborsozom- fekete, őrölt borssal, és majoránnával beszórom, de erőteljesen, ami kb. azt jelenti, hogy a hús ne nagyon látszódjon alóla, és ami látszik az is zöldes színű lesz a nyers majoránna miatt. Jénai tálban leteszek egy sor húst, erre rakni kell kerek hagymaszeleteket, és hosszában szeletelt zöldpaprikát. Nem kellenek túl széles paprikaszeletek és túl vastag hagymaszeletek, mert nem főnek-sülnek át. Aztán így tovább lerakom a rétegeket. A végén öntök alá egy kis vizet, meglocsolom olajjal is kicsit, alufóliával lefedve sütőbe teszem. Ha megpuhult, leveszem róla az alufóliát, és a nélkül sütöm tovább, amíg pici színe nem lesz. Köretnek hozzá leginkább a hús levével-szaftjával összetört krumpli való, ami lehet egészen puha, krumplipüré állagú is, ki hogy szereti. Viszont tutira ezzel a legfinomabb, már próbáltam mással is, de így a legjobb. Befőtt illik hozzá, leginkább barack, de ez már tényleg egyéni ízlés kérdése.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2003. május 4. 07:1534.

    RAKOTT HUS

    Sertésszeleteket kiklopfolsz, sózod, borsozod egy kis kakukkfű is, mehet ra. Krumplit es vöröshagymát felkarikázol. Egy tűzálló tálat kiolajozol es beleteszel egy sor krumplit ra a husit, majd a hagymakarikákat es jól megöntözöd tojással elkevert tejföllel, amibe keverhetsz egy kis fokhagymát es pirospaprikát is. Fóliával letakarva teszed a sütőbe, hogy párolódjon, majd miután megpuhult a hús, reszelt sajttal megszórod es meg pár percre vissza a sütőbe, hogy rápiruljon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2003. május 4. 07:1333.
    Tarjatekercs

    Hozzávalók:
    4 szelet sertéstarja, só, feketebors, 2 teáskanál mustár, 2 fej vöröshagyma, 2 csemegeuborka, 4 szelet füstölt szalonna, 2 evőkanál olaj, 2 ½ evőkanál vaj, 2 evőkanál paradicsomsűrítmény, ¼ húsalaplé, 1 evőkanál liszt, 125 g tejföl, őrölt paprika (édes-nemes).

    A tarjaszeleteket belső oldalukon megsózzuk és megborsozzuk, majd megkenjük mustárral. A hagymát megtisztítjuk, megmossuk, és karikákra vágjuk, az uborkát felszeleteljük. A füstölt szalonnát rátesszük a hússzeletekre, erre helyezzük az uborkát és a hagymát. A húst feltekerjük, és hústűvel rögzítjük.

    Az olajat nagy serpenyőben felforrósítjuk, hozzáadunk 1 evőkanál vajat, felolvasztjuk, majd a tekercseket minden oldalról megpirítjuk. Hozzáadjuk a paradicsomsűrítményt, hirtelen megpirítjuk, majd felöntjük a húsalaplével. Lefedve 25 percig főzzük.
    A főzés befejezése előtt 5 perccel a lisztet elkeverjük a maradék vajjal, majd állandóan kevergetve a léhez adjuk. Hozzáadjuk a tejfölt, és a mártást sóval, borssal és őrölt paprikával ízesítjük.
    A hústűket kivesszük a tekercseket, elrendezzük és a mártással együtt, szolgáljuk fel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2003. május 3. 20:1432.
    Köszi ashababy, nagyon jók a receptek. Ahogy olvasgattam őket, újra éhes lettem, pedig egy félórája vacsoráztam. . .
    előzmény:
    ashababy (29)
     
  21. 2003. május 3. 19:2331.
    Kérlek küld el nekem is a recepteket köszi Kati
    bok304@freemail. hu
    előzmény:
    opplá (5)
     
  22. 2003. május 3. 17:4230.
    Köszönöm megkaptam, remélem hasznát veszed azoknak amiket én küldtem "cserébe".
    előzmény:
    ashababy (29)
     
  23. 2003. május 3. 16:4229.
    na azt hiszem mindenkinek elkuldtem a recepteket, ha valaki nem kapta volna meg, irjon privit:) pa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2003. május 3. 15:5528.
    Olcsó, gyors kaják:

    Krémlevesek: bármilyen gyümölcs, leturmixolva, (ha kevés a gyümölcs: esetleg banánnal vagy a hozzá illő lekvárral sűrítve) tejjel felöntve, 1-2 dl tejszínnel esetleg (úgy finomabb, csak hízlal) fahéjjal, szegfűszeggel, vaníliacukorral ízesítve, összefőzni, nyáron jégkockával lehűtve tálalni.

    Zöldségkrémlevesek: ugyanez, csak petrezyelyemmel, borssal, szerecsendióval fűszerezni. Pl: zöldborsókrémleves, karfiolkrémleves stb. Lehet gyöngyikével tálalni, vagy sajttal megszórt meleg piritóskenyérre tálalni.

    Sajt, - fokhagyma-, hagymakrémleves stb.

    Főzelékek is egyszerűek, gyorsak, olcsók. A feltétekkel lehet változatossá tenni: fasírtok, tojások, sült húsok. Vagy csak a főzelék magukban.

    Túróval rakott zsemle

    4 db szikkadt zsemle, 15 dkg túró (a juh finomabb) 6-7 dl tej, 1 dkg reszeltsajt, kis fej hagyma, só, bors, szerecsendió

    A zsemléket vékonyra vágjuk. Mély tűzálló tál alját egy réteg zsemlével kirakjuk. A tejet sózzuk, borsozzuk, szerecsendiózzuk. Leöntjük az egy sor zsemlét a fűszerezett tejjel annyira, hogy ellepje. Ezt meghintjük reszelt sajttal, vékony hagymakarikákkal és a juhturó egy harmadával. Erre újabb sor zsemle és a többi kerül. A végén persze a tetejére a zsemle kerüljön. A maradék tejjel leöntjük és forró sütőben először letakarva 15 percet rotyogtassuk, majd kitakarva pirosra sütjük.

    Zöldséges olasz tojás

    levesben főtt (maradék) zöldség, vagy megfőzőtt mirelit zöldség pl. karfiol, vagy brokkoli, 3 db kifli, 2 dl tej, , 5 dkg reszelt sajt, 2 dkk vaj, 2 dl tejföl, 5 db tojás, só, bors

    A megfőtt zöldségeket összedaraboljuk, törjük. A kifliket karikára vágjuk, és a tejben megáztatjuk. A vajjal kikent tűzálló tál aljára a lecsurgatott kifli szeleteket rakjuk, erre terítjük a zöldségeket, majd rárakjuk a sóval, borssal elkevert tojásokat. Rácsurgatjuk a tejfölt, megszórjuk az egészet reszelt sajttal, és előmelegített sütőben kb. 15 percig fedő nélkül sütjük.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2003. május 3. 14:3727.
    megveszed, lemosod vagy megpucolod, felszeleteled és berakod a fagyasztóba. Ennyi. Mivel nagyon puha lesz mikor olvad, ezért előre felszeletelik fagyasztás előtt. Érdemes még nem teljesen kiolvadtan felhasználni a főzés során.
    előzmény:
    opplá (14)
     

Címlap

top