Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Növénykedvelök ide

ANNA
Létrehozva: 2006. július 29. 17:30

Sziasztok növénykedvelök. Szeretnék egy új topikot olyanokból  akik szeretik a természetet a növényeket az embereket. Szeretnének olyan topicolokkal ismerkedni akik már máshol nem igazán tudják a fonalat követni, de szeretnének tapasztalatott cserélni. Várok mindenkit akit a kertészkedés, a viráglocsolás, szaporíitás tapasztalatcseréje érdekel.  Nem csak rosszat látja meg hanem a szépet is. Akiknek a család mellett van még idejük és energiájuk egy kis tapasztalat cserére is, mert nem mindenki profi de szereti a szépet.

Várok mindenkit szeretettel. Anna      

  1. 2012. december 30. 10:1088001.

    Küldjek tintát?

     

    Jól emlékszel, én ajánlottam az írót. Hosszú lenne felsorolni kiket szeretek még. Most is az olvasást hagytam abba, főznöm kellene. Ehelyett a gépet kapcsoltam be és mit látok? Lassan bejelentkezik mindenki. Szerintem is kár lenne veszni hagyni ezt a topikot. Itt jobban érzem magam én is, mint a divatos oldalakon.Fogok én is képeket hozni, talán még ma. Kicsinyíteni kellene. Előbb azonban a látszat kedvéért, hogy főzök, bedobok egy adag húst a sütőbe. 

     

    Az este későn vettem észre, hogy köszöntöttek születésnapodon. Kicsit megkésve, de én is csatlakozom hozzájuk. A névnapodról nem is beszélve. Ilyenkor nagyon szégyellem magam a figyelmetlenségemért.

     

     

    előzmény:
    Kertember (88000)
    2012-12-30  09:30
  2. 2012. december 30. 09:3088000.

    Sziasztok Lányok!

     

    Remélem mindenki fiatalnak érzi magát:)

    Csatlakoznék én is a sajnálkozók közé. Sajnálom én is, hogy ennyire eltűntünk innen, pedig olyan jó kis csapat alakult ki. Jó lenne, ha a rügyből ismét bimbó lenne, majd virágozna kis fóumunk. Részemről igyekszem tenni érte. Hozok képeket, irogatok ezt-azt. Remélem csatlakoztok.

    Megkésve ugyan, de annál nagyobb szívvel kívánok mindenkinek nagyon boldog ünnepeket, és virágzóbb, gyümölcsözőbb új évet. 

    Ildi a tollból sajnos kifogyott a tinta, azóta lusta voltam venni bele, de mint mindenki Te is elevenen élsz emlékeimben, ha jól emlékszem Vince Flynn könyvet Te javasoltad olvasásra, már olvastam is tőle.

    Maci Te is velem vagy, ha nem is minden nap, de alkalmanként igen. Szívesen emlékszem rád, int egy jószándékú morgó maci:)

    Többiektől bocsi, hogy nem említek indenkit, de higgyétek el élnek még az emlékek bennem.  

  3. Torolt_felhasznalo_208229
    Torolt_felhasznalo_208229
    2012. december 28. 23:1987999.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_208229 (87997)
    2012-12-28  23:17
  4. Torolt_felhasznalo_208229
    Torolt_felhasznalo_208229
    2012. december 28. 23:1887998.
    az előbb nem sikerült...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_208229 (87997)
    2012-12-28  23:17
  5. Torolt_felhasznalo_208229
    Torolt_felhasznalo_208229
    2012. december 28. 23:1787997.

    szia Kedves Mindenki:)

    sajnálom én is kicsit,hogy igy lassan kihalt a topic:)

    írok én is,bár a multkor sem volt rá reakció:D

    ..

    mi jól vagyunk,a lányaim nőnek mint a gomba:) én munkát keresek,már szabin vagyok,nem gyeden:)

    keveset virágozom,mert a cipő,sapka,kabát előrébb való:( de biztos mindenki érzi a válságot a saját bőrén:(

    ..

    felteszem az idei fenyőmet..imádom:)

     

    előzmény:
    zsuzsanca (87996)
    2012-12-28  21:20
  6. 2012. december 28. 21:2087996.

    Sziasztok Kislányok !

     

    Boldog karácsonyt !  Boldog, sikeresebb évet kívánok mindannyiunknak !

     

     

    Sajnos sokat vacakolt a nlc, gondolom ezért voltak távol többen is. 

    előzmény:
    Eszter50 (87994)
    2012-12-25  21:33
  7. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2012. december 25. 21:3887995.

    Sziasztok!

     

    Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!

     

    Nem nagyon volt időm jönni, most már lement az őrület, nyugalom van.

     


     

    előzmény:
    Eszter50 (87994)
    2012-12-25  21:33
  8. 2012. december 25. 21:3387994.

    Sziasztok kedves Növénykedvelő Kislányok! Bár már elég kevesen vagyunk, nem is tudom szinte miért szünt meg ez a topic.:( Őszintén szólva Nálam nagyon rossz volt az nlc, idegbajt kaptam ha beléptem, így nem jöttem. Aztán kaptam memóriát, /na nem a fejembe, bár oda is elkelne 1 jó erős.:-)/ és most már jó lett. Én meg a rendszert szidtam:)

    Igaz hogy már kicsit megkésve, de sajnos hamarébb nem tudtam jönni:(

     

    Mindenkinek szeretetben eltöltött, meghitt, KELLEMES KARÁCSONYI Ünnepeket kívánok.

     

    Remélem a tegnapi és a mai nap úgy sikerült, ahogy szerettétek volna. Nálunk ma voltak a gyerek, örültem, mert isméát együtt volt a család. Bár az hogy "együtt" kicsit túlzás, de a lényeg, hogy itt volt mindenki!!  

    KÉRLEK GYERTEK VISSZA, ÉS LEGYÜNK ISMÉT EGY KIS "CSALÁD"!!!!  

    Puszkatáról nem tud valaki valamit? Hetek, sőt hónapok óta nem tudok róla smemit, leveleimre nem válaszol!:(

    Ildi, ha benéznél és nem vagy belépve: üzeneted van!!! Sőt képeslapot is kaptál Tőlem, még azt sem olvastad el.  Ha gondolod nézd meg léci, mert idővel törlődik.

    Fel a fejjel, a kertvégében már topog a tavasz, hosszabodnak a nappalok. Nekem már nagyon elegem van ebből az állandó borús időtől, ami kis hó esett, az el is olvadt. Mennék már gazolni, virágot gondozni:)

    Puszi MIndnekinek 

     

    Áldd meg, Isten, a magyart

    Áldd meg, Isten, a magyart itthon és a világ minden táján!
    Áldd meg, Isten, a magyart karácsony éjszakáján!
    Engedd, hogy a harangszó, ha már mindenüvé elért,
    Egymáshoz öleljen szülőt, barátot, testvért,
    És mindazokat, kiket a sors ma idegen fenyő alá állít,
    De lélekben itthon vannak mind egy szálig!...

    Kiket - mint tékozló gyermekeket - már elveszettnek hittünk.
    Ma hazahozza őket az egyszerű jászolba vetett hitünk
    És a magyar röghöz láncoló szeretet,
    Mely legyőz minden távot, tengert, gyűlöletet,
    Hogy öledbe hozza édes szülő a gyermekedet.

    Hitvesnek a hitvest, testvérnek a testvért, barátnak a barátot..
    Óh, színezüstben csillogó karácsonyfa, legyél érte áldott!-
    Bár ne aludna ki fényed soha, mely lángol karácsony éjszakáján,

    Áldd meg, Isten, a magyart itthon és a világ minden táján! 

  9. 2012. december 23. 14:2687993.

    Nagyon régen nem járt erre senki.Nem szemrehányás volt, hiszen én sem jeleskedtem mostanában. Igazi mentségem nekem sincs, néha benézek és látom sehol, senki. Őszinte leszek, azért hiányoztok, hiányoznak a beszélgetések. Remélem jól vagytok, készülődtök, nem beteg senki. Úgy teszek most, mint aki ráér, holott ezer a dolgom. Még ma fel kell öltöztetnem a fát, csomagolnom is kell, mert holnap már nem leszek.

     

    Ha véletlenül idekeverednétek, kívánok mindenkinek békés, boldog karácsonyt.

     

    mindenkinek!

  10. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2012. november 23. 06:0887992.

    Sziasztok

     

    Mint ahogy Eszter írta is ,voltunk a múzeumfaluban  Dávidemmával,gyönyörű időt fogtunk ki,jól elfáradtam.......

     

     

    November elején voltunk Egerben , és meglátogattuk DávidEmmát is......,

    nagyon finom süteményt sütött a tiszteletünkre és várt bennünket,a wellness szállodában bőséges reggeli után nem is fért volna más belénk,

    nagyon sok gyönyörű virágzó és tele bimbókkal növényei vannak.....

    csak gratulálni tudok hozzájuk ,a sziklakertben virágzó ciklámenek,a lakásban bimbós orchideák,virágzó hibiscusok,ficusok,felsorolni sem tudom milyen csodákat láttam és a konyhában  is gyönyörű korondi tányér ,kancsó gyüjteménye.....,remélem találkozunk még !!!!!

     

    Kellemes napot kívánok mindenkinek ! 

  11. 2012. október 19. 18:5387991.

    Köszönöm, inkább most nem kérnék, majd tavasszal. Már nem akarok földet venni. 

    Mese, streptocarpella, csomós harangvirág:ezeket ígértem.

    Mivel a mese már leszáradt, ha belekotorok a cserépbe tudok rizómát kiszedni. Van pár db. gyökeres hajtásom a strepto-ról, annak sincs akadálya a harangvirág meg adott, eleve gyökeres. Szerdán postára teszem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (87990)
    2012-10-19  16:48
  12. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2012. október 19. 16:4887990.

    Hehe, nem is emlékszem, mit ígértél. 

    Szívesen küldök még most, ha kérsz.  Encikének én  is évek óta ígérgetek valamit, akkor legalább gyorsan őt is lerendezem. :)

    Felírom a naptárba jövő hétre. VAgy ha most nem kérsz, csak tavasszal, akkor emlékeztess majd.

    előzmény:
    henif (87988)
    2012-10-19  15:33
  13. 2012. október 19. 15:5887989.

    Köszi anita70 & henif! :)

     

    A tő kb. 30 cm a gyökérrel együtt, ahogy nézem, nem is 1, de 3 gyökér is van, szóval van utánpótlás... Lehet, hogy megpróbálom két cserépbe, egyikbe egyet, a másikba kettőt.

    Most nem megy a kiültetés, mert kvázi messze van a kert, és most nem tudok kimenni pár napig, egyéb elfoglaltság miatt, ezért a cserepes megoldás.

     

    Köszi mindkettőtöknek, remélem, túlélik a biciklis utaztatást hazáig, és majd jól megerednek! :)

     

    Kellemes hosszú hétvégét!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (87986)
    2012-10-19  15:23
  14. 2012. október 19. 15:3387988.
    Majd nem azt írtam, hogy nekem is. De nincs pofám hozzá, hiszen még mindig nem küldtem el neked, amit ígértem. Szégyellem is magam rendesen. Nem ígérek semmit, majd megleplek hamarosan.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (87986)
    2012-10-19  15:23
  15. 2012. október 19. 15:2987987.
    Szívesen!   Nem tudom mekkora tövet kaptál, de azért ne legyen óriási a cserép. Akkora, hogy kényelmesen elférjen benne, legalább pár cm föld legyen körben az oldalán is. Nem fog elfagyni. Tavasszal viszont csak a fagyok elmúltával ültesd  a végleges helyére.
    előzmény:
    AniBlues (87985)
    2012-10-19  15:17
  16. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2012. október 19. 15:2387986.

    Ha nem éli túl, szólj, küldök. Úgy szaporodik, mint a fene. :)

    Amúgy ki lehet ültetni. De még most is kiültetheted.

    előzmény:
    AniBlues (87985)
    2012-10-19  15:17
  17. 2012. október 19. 15:1787985.

    De jó, köszönöm szépen a választ!

    Szerinted mekkora cserépbe tegyem? Ha túléli a telet, tavasszal ki lehet ültetni szabad földbe?

    előzmény:
    henif (87984)
    2012-10-19  15:03
  18. 2012. október 19. 15:0387984.

    Szia!

     

    A ligetszépe évelő. Ha nem tudod kiültetni, akkor sem lesz semmi baja. Ha jönnek a fagyok, akkor a cserepet burkold be valamivel, mert hamar átfagy a földje. Buborékfóliát szoktam használni. Az erkélyen hagyhatod, csak húzd majd be a fal mellé. Szépen áttelel kint.  /a képen a jobb sarokban a szép kis sárga virág/

    előzmény:
    AniBlues (87983)
    2012-10-19  13:41
  19. 2012. október 19. 13:4187983.

    Sziasztok!

     

    Ide jöttem a kérdésemmel, nem szeretnék új topikot nyitni emiatt, de úgy gondolom, ti tudnátok válaszolni.

     

    Kaptam egy tő ligetszépét. Emeletes házban lakom, a kertünk sajna kicsit messzebb van, és most egy pár napig nem tudok kimenni, hogy kiültessem.

     

    - Kibírja-e pár napot úgy, ha mondjuk cserépbe teszem + alaposan beöntözöm addig, amíg ki tudom ültetni?

    - Ha otthon ültetem el cserépbe, vajon megmarad? Mennyire bírja a fagyokat, kinn lehet hagyni erkélyen, vagy vigyem be a szobába?

     

    Előre is köszönöm a válaszokat!

  20. 2012. szeptember 29. 20:0487982.
    Sziasztok Kislányok, szia Anita még pluszban!Kérted hogy jelentkezzenek be a többiek is, nos én itt vagyok! Durván jó 1 hónapja nem voltam az nlc-n, mert idegesít ez az új forma, és ezzel megint csak lasab lett, és átláthatatlanabb. Ez az egyik dolog, a másik pedig hogy nem igazán netezek mostanában. Nappal Grétikétől nem igazán lehetett, este pedig kint voltam amig csak láttam. Most kicsit visszaolvastalak Benneteket, mit mondjak, nem volt nehéz. Úgy látom mások sem igzaán járnak ide. Utólag kívánok BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT illetve BOLDOG NÉVNAPOT azoknak, akiknek iylen ünnepük volt. Az én kertem is olyan, amiylen még nem volt 26 év alatt. Egy ideig próbáltam fevenni a harcot a természettel locsolás szempontjából, de aztán feladtam! Így kiszáradt mindenem, és fűvet Nálunk sem kellett vágni az idén csak egyszer. A zöldbab felsült, a paprika silány, egyedül az uborka és a tök az ami bejött. Paradicsom is elkapta azt a barna betegséget, kiégett a szanócám is. Most kicsit elegem van a kertből, mert cak bosszuságot okozott. Virágom se igazán van, az idén nem vettem semmit. Végre Evy is eljött Hozzánk /mint írta is/ csak beszélgetni nem nagyon tudtunk egymással technikai problémák miatt!Gyevuska kedden ment haza, voltam vele kirándulni, és voltunk a Muzeumfaluba, ahova Batári marika is jött. Egyébként a régi problémámat leszámítva jól vagyok, csak nehezen viseltem én is a meleget. Még jó hogy volt klimánk, mert itt is lett volna jó 30 fok. Közben belülről szigeteltük a lakást, hátha fog valamit számítani fűtésnél. Henif, Veled ellentétben én nagyon nem szeretem a telet, de ezt tudjátok is. Illetve nem is a telet, hanem hogy rövidek a napllaok, és vacsora után már nem lehet kimenni. Grétike is jól van, Ő már szokja a bölcsődét, és úgy néz ki, szeret is járni. Ági elvileg megy dolgozni, ha fel nem mondanak Neki. Na még csak annyit, hogy az idén voltunk nyaralni, még pedig Erdélyországba, pontosabban Marosvásárhelyen szálltunk meg egy ismerős házaspárnál. Innen mentünk kirándulgatni, bár így inkább csak rohanás volt a napunk. Aki még nem járt azon a vidéken, el nem tudja képzelni miylen csodálatos Erdély! Igaz tudtam vagy sejtettem én is a kisfilmek után, de hogy valójában sokkal szebb, nem hittem volna! Szóval szuper volt, és a betegségem sem jött elő, aminek nagyon örültem. Sajnos Katával nem sikerült találkoznunk, pedig nagyon szerettünk volna egy személyes találkozót. De nem adtuk fel, jövőre majd összehozzuk. Na ennyit hirtelen Rólam. Lenne még mit írnom, de egyenlőre ennyi elég. Ja, és vettem két hibit is, ami átszámítva 800 ft-ba került darabja. Egyről tudok feltenni fotót, a másik viszont eddgi még nem viritottt ki. Aztán még egy kép a gránátalmáról. Kicsit "érdekes" virága lett. Midnenkinek nagyon szép őszi napokat kívánok, és azért remélem ősztől ismét beindul, ismét élni fog ez a topik. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (87952)
    2012-08-25  14:13
  21. 2012. szeptember 28. 07:2287981.

    köszönöm Anita :)

     

    Szerintem rajtam kivül senkinek nincs ilyen, mert annyi helyen megkérdeztem, az index fórumtól kezdve, kertészetei árudákban is, és senki nem ismeri :) :)

     

    puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (87980)
    2012-09-27  21:03
  22. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2012. szeptember 27. 21:0387980.

    Szia Ani!

    Én még nem láttam ilyen virágot, de nyitva tartom a szemem, átlapozok majd egy-két könyvet is. 

    Nagyon szép színe van.

    előzmény:
    matesa (87978)
    2012-09-27  19:28
  23. 2012. szeptember 27. 20:5187979.

    A növények vásárlási szokásáról írom a szakdoldozatomat , aki teheti kérem szánjon rá pár percet ,nagyon sokat segítene vele.

    Előre is köszönöm mindenkinek.

     

    https://docs.google.com/spreadsheet/view form?formkey=dGJwUjl5UmNwSV9SUnJKWV9ONkNZQ0E6MQ#gid=0

    előzmény:
    ANNA (1)
    2006-07-29  17:30
  24. 2012. szeptember 27. 19:2887978.
    Sziasztok lányok!  Kiváncs ivagyok ti tudtok-e segíteni, már több helyre betettem ennek a virágnak a fotóját, de senki nem ismeri! az első képen a mostani állapot van, őszre igy bepirosodik a levele, később viszont  olyan lesz mint a 2. képen...nem tudom a nevét, nem tudom hogy kell gondozni. köszi ha segitetek
  25. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2012. szeptember 27. 19:1187977.
    előzmény:
    maci6609 (87976)
    2012-09-10  07:41
  26. 2012. szeptember 10. 07:4187976.

    Szia Marika!

    Nagyon szépen köszönöm, ezek a feltett virágok valami eszméletlen szépek, magukért beszélnek.

    Nekem kiment a kettőből az utolsó Orchim is, nem lesz többé...nekem nem való, még az Ibolyák bírják! Már amelyik, amelyiken ez a fehér lisztharmat vagy penész jelenik meg, repül, kifelé...eddig nem volt rajta, tavaly óta igen, sajna.

     

    Ez a torta, na ez ha az enyém lenne, ennék belőle pár napig...egyenlőre maradnak a db-os sütik amiket idén vettem a nagy napra...azokból sem sok fogyott még...pedig nekem ez a reggelim most, aztán a desszert és néha még a késői vacsi is..több félét vettem, idén nincs torta...na igaz tavaly sem volt már.

    Máshogy ünneplek, ami kevésbé kerül sokba..

     

    Neked is kívánok jó egészséget, és BOLDOG SZÜLINAPOT ha most volt...mert azt olvastam ám!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433025 (87974)
    2012-09-10  04:27
  27. 2012. szeptember 10. 07:3787975.

    Szia Anita!

     

    Köszönöm szépen, hogy megint itt "találkoztunk", vagy is hogy kicsit összefutottunk...bizony mára öregebb lettem egy nappal, de sebaj, megpróbálok hősiesen túllenni rajta!

     

    Még szerencse, hogy köveztem a kertem egy részét, mert ott tudtunk fotózkodni tegnap...a többi rész szánalmas, siralmas a KERT-nek, pedig milyen szép volt Tavasszal!

    Nosztalgiáztam tegnap kicsit a fotók közt...elmúlt már a Tavasz...azért még lehet szép az Ősz és Tél ugye?

    És aztán remélem a fű tövecskék Tavaszra újra felélednek a virágokkal együtt! Addig marad a remény...:)

     

    Neked is kívánok szép napokat és jó egészséget, szülinaptól függetlenül! És sok-sok örömet a három sulis gyerkőcben! :)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (87972)
    2012-09-09  21:57
  28. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2012. szeptember 10. 04:2787974.
    Erika boldog születésnapot kívánok !
    előzmény:
    maci6609 (87971)
    2012-09-04  17:39
  29. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2012. szeptember 10. 04:2487973.

    Köszönöm szépen Anita

     

    Legyen békés,szép napotok !!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (87972)
    2012-09-09  21:57
  30. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2012. szeptember 9. 21:5787972.

    Erika, megint itt, most boldog születésnapot kívánok neked!

     

    És neked is Marika, kicsit megkésve, boldog születésnapot!

     

                 

    előzmény:
    maci6609 (87971)
    2012-09-04  17:39
  31. 2012. szeptember 4. 17:3987971.

    Jaj Anita..volt itt már más Erika is....szóval köszi na, hogy eszedbe jutottam!

     

    A helyzet itt is változatlan, őrült meleg nappalog vannak, kiégett fűvel...a virágok is hamar elmúltak idén Nyáron sajnos! :(

     

    Tavaly én is legalább hétszer vágtam a füvet, most legutóbb a sövény tetejét formáztam csak...na azt vissza fogom kicsit jobban vágni, mert hogy már nagyon magas.

     

    A füvet idén ha így haladunk szintén nem kell vágni, ahogy elnézem....rossz lesz, ha nem jön eső, bár csütörtöktől mond, jó lenne végre ha esne!!!

     

    Nekem sem olyan szép a Kékszakáll, mit tavaly, és amiket áttettem sem kecsegtet sok reménnyel, hogy megmaradnak...a Loncok viszont mind kiszáradt, pedig egészséges töves ágakat raktam szét...

     

    Na de örüljünk annak ami van, a Rózsák idén álomszépek voltak!!! És többször is! Igaz amit kertészetben vettem egy kiszáradt, na de a többi.....volt sok szép Nyári szépség! :)

     

    Á, én is feladtam az egész udvar, kert locsolását...sőt amit lehet szépen szedem befelé készülve a Télre, a hidegre.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (87970)
    2012-09-04  12:07
  32. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2012. szeptember 4. 12:0787970.

    Ki másra gondolhattam volna, te vagy egyetlen Erikánk. :)

     

    A kert....hát szomorú látvány, a szép virágzó bokrok vegetálnak. Néha-néha meglocsolom őket, de az semmit sem ér tulajdonképpen, áztatnom kéne a kertet folyamatosan, de hát itt nincs kút. 

    Fű már nincs nagyon, ezen a nyáron kb. 3-szor vágtam, a tavalyin meg kb. kéthetente.

    előzmény:
    maci6609 (87969)
    2012-09-02  13:33
  33. 2012. szeptember 2. 13:3387969.

    Sziasztok!

    Hát persze, hogy olvaslak, és köszönöm szépen, ha rám gondoltál a köszöntővel...:)

     

    Szép hetet, hónapot és aztán évet Nektek! Remélem mindenki jól van, éli a maga kis világát és vigyáz a CSaládra, Kertre ahogy csak tud...

     

    Nagy forróságok vannak, őrült meleg, nehéz hozzászokni, de ha jövőre is ilyen lesz, fű nem marad a KERT-ecskémben az biztos...sajna...:(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (87968)
    2012-08-31  20:48
  34. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2012. augusztus 31. 20:4887968.
    Erika, bár nem tudom, olvasod-e majd, boldog névnapot kívánok!
  35. Torolt_felhasznalo_208229
    Torolt_felhasznalo_208229
    2012. augusztus 29. 21:3887967.
    Viszont Orchit egy darabig nem veszek,mert minden ablak tele van velük,és megsinylették,amik nem fértek be oda...tönkre is ment 3.   .növénystop...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_208229 (87966)
    2012-08-29  21:35
  36. Torolt_felhasznalo_208229
    Torolt_felhasznalo_208229
    2012. augusztus 29. 21:3587966.

    szia:)

    igen,3 éves korig 100ft,afelett pedig 1800majdnem 7ezer lesz a jegy:( szerintem elég rablás....

    mindegy...egyszer belefér..

    nekem sok növénykém van még mindig...kinn is,benn is...kaposgattam azért,meg vettem is pár kicsit...300ftos mixeket a baumaxban:) meg a lidlben 500 ftos rózsát...

    két fát vettünk a kapu elé,aranyárakat beszéltek,erre találtunk egy olyan kertészetet,ahol ezer ft volt darabja:)

    a Kertember rózsái között,amit küldött,van egy olyan gyönyörű,majd lefotózom..szép a kiskertem,a csutorák óriásira nóttek a sok víztől..csak fotózni nem igazán van idő..benn is eltettem már a hempergőt..Emmát őrizni kell sokszor,mert szeret elszökni a lépcsőhöz...amivel a frászt hozza rám sokszor

     

    előzmény:
    henif (87965)
    2012-08-29  19:50
  37. 2012. augusztus 29. 19:5087965.

    Evy, nekem azért festi a fodrász a hajamat, mert nincs aki bekenje itthon. Úgy is járok havonta, akkor meg már mindegy. Ezért is volt jó régen a hosszú haj.

     

    A vadasparkért kicsit irigyellek, nem voltam az idén. Valahogy kimaradt. Az árakra nem emlékszem, nem én fizettem. A gyerekeknek is kell jegy?

     

    Taminak boldog névnapot kívánok!

     

     Most tényleg furcsa az időjárás, de még mindig jobb, mint a múlt héten. Közeleg az ősz, a tél, amit én nagyon szeretek. Olyankor érzem magam igazán jól. Alig van virágom, egy pár hajtást be kell még ültetnem és annyi. Nem kedvezett a növényeknek ez a nagy hőség.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_208229 (87964)
    2012-08-29  12:46
  38. Torolt_felhasznalo_208229
    Torolt_felhasznalo_208229
    2012. augusztus 29. 12:4687964.

    hali:)

    nekem a hajamat 3 éve a férjuram festi...:) nem adok a festésért a fodrásznál 2 ezret...amikor ő bekeni 15 perc alatt...

    kicsit kivagyok ettől az időtől.hogy hajnalban 6 fok,nappal meleg,este hideg..szegény csajokat össze vissza öltöztetem,nehogy megfázzanak..

    Emmus mult héten kicsit beteg volt,benyakalt egy virust,de pár nap alatt átment rajta...

    szombaton megyünk a Vadasparkba,Tamika ezt kapja névnapjára...

    én is vágyok:D

    kicsit sokkoltak a belépő árak,azért..egy vagyon:(

    előzmény:
    henif (87963)
    2012-08-28  20:26
  39. 2012. augusztus 28. 20:2687963.

    Tényleg sok víz kellett a paradicsomra, de megérte. A kicsik nyugodtan ehették, mert nem volt rajta semmi vegyszer.

     

    Mikor jól felpakolok egy-egy vásárlásnál, akkor mindig eszembe jut, hogy kellene nekem is egy banyatank.Még nem szántam rá magam, hogy vegyek. Bőrönd viszont tényleg kellene, mert legutóbb is egy hétre mentem a fiamékhoz, majd megszakadtam olyan nehéz volt az utazó táska. 

     

    Neked hosszú a hajad, festeni is tudod, akkor miért fizetnél vagyonokat a fodrásznak. Régen én sem jártam olyan gyakran, félévente levágattam a végéből és annyi. Akkor még nem nagyon festettem, mert jó volt az eredeti színe. Már havonta kell igazítani, meg festeni, mert mákos lett.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (87962)
    2012-08-28  20:02
  40. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2012. augusztus 28. 20:0287962.

    Nekm is van paradicsom cserépben, sárga, most érik.

    Meg van a kertben is 3 tő, arról már eddig is rengeteget szüreteltünk, meg paprikát is. Igaz, ehhez napi bőséges locsolás szükséges. Erre mondják, hogy többe kerül a leves, mint a hús. :)

     

    Anyutól mi is elhoztuk a virágokat, meg a szomszédja virágait is, köztük van egy leander, de nem virágzott idén, mert hirtelen felindulásból levagdosta, mert ki akarta dobni, de megmentettük. :)

    Bajban is vagyok, mert hoztunk egy majdnem plafonig érő fikuszt is, majd lehet, le kell vagdosnom, mert kinő minket. EGy jó nagy jukkát is, szóval most megint nem férünk a virágoktól. :))

     

    Nekem is kéne fodrárzhoz mennem, ezt hajtogatom évek óta, idén már talán tényleg rászánom magam.  De hát még mindig meg tudom magamnak nyírni, meg be tudom festeni. De már én is szeretnék frizurát váltani, és azt azért én magamnak nem merem. :)

     

    Ja igen, a fiúkat kísérem, oda is, vissza is. Most gyalog fogom, mert  a zuram elvitte a kocsit. Most úgy járok boltba, hogy húzom a banyatankot.

    előzmény:
    henif (87961)
    2012-08-28  18:40
  41. 2012. augusztus 28. 18:4087961.

    Szia Anita!

     

    Itt még vasárnap este is nagyon meleg volt, fájó szívvel nézegettem a dunántúli szép kéket az időképen. Eső egy szem sem volt, de már itt is elviselhető az idő.

    Egész nyáron árnyékoltam a virágaimat, attól függetlenül sok tönkrement. Már nemigen veszek újakat, majd inkább tavasszal. Néha csináltam képeket, majd megnézem, kicsinyítek párat és berakom.

    A kis unokám tényleg várja az iskola kezdést, reméljük később is szeret majd járni. Volt sok paradicsomom is cserepekben, de azok egyik napról a másikra tönkrementek. Nagyon sok teleltetős virágot elajándékoztam, mert az idén már tilos a lépcsőházban tartani.

     

    Neked sem lesz könnyű ha megkezdődik az iskola, mert úgy rémlik elviszed a fiukat és értük is mégy. 

     

    Ma fodrásznál voltam, végre rászántam magam. Növesztettem a hajamat, hogy új frizurát tudjak csináltatni. Nagyon untam már, hogy az évek során mindig ugyanolyan volt a hajam. Érdekes lett. Kíváncsi vagyok, mit szól majd a család. Ezt azért még szokni kell.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (87958)
    2012-08-28  16:35
  42. 2012. augusztus 28. 18:2187960.

    Szia Evy!

     

    Tündérek a lánykáid! Néha megnézem őket máshol is, csak az írás nem megy most valahogy nekem. Ne is mondd, mennyit tudnak nőni egy nyár alatt. Tudom az unokáim is nagyon sokat nőttek. Nincs semmi különös velem, elvagyok mint a befőtt. A nagy melegben kaptam egy hörgő gyulladást, ilyenem még nem volt. Ez azzal járt, hogy nem láthattam a kicsiket. A fiam járt fel, de a lakásba nem jöhetett, a nyitott folyosón vettem át amiket hozott.

    Menned kell dolgozni? Még csak 2 éves lesz a kicsid. A menyem még marad egy évet a pici lánnyal, aminek nagyon örülök. Ráér 3 évesen oviba menni.

     

    Ha menned kell, remélem találsz valami közeli munkahelyet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_208229 (87955)
    2012-08-27  21:43
  43. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2012. augusztus 28. 16:4587959.

    Evy, tök hülye vagyok, akartam kérdezni, hát hogyhogy nem mész vissza a volt helyedre, aztán rájöttem, hogy a távolság közben megnövekedett. :))

    Kívánom, hogy sikerüljön álmaid állását megtalálni!

     

    Én idén mindösszesen 2 db fuksziát, és 6 db muskátlit vettem. Nem vittem én sem túlzásba. Jaj, meg még 2 db petúniát, egyet meg kisfiamtól kaptam anyák napjára.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_208229 (87955)
    2012-08-27  21:43
  44. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2012. augusztus 28. 16:3587958.

    Érezted a hidegfrontot? Annyi eső sem volt, hogy vizes legyen a talaj. Áh, már nem is remélek semmi jót. Porzik a fű helye. :)

     

    Nagyon megy az idő, hisz most született a pici. 

    Jáj iskola, ma voltam a könyvekért, megint megkezdődik a robot. :)

    Unokád hogy áll az iskolakezdéshez? Bár általában még ilyenkor várják, mert az még olyan ismeretlen világ nekik. Kapnak szép új táskát, tolltartót, íróasztalt, boldogok.:)

    Azért nem panaszkodhatom, mert a skacok nem vágtak pofákat, mikor mondtam, hogy hétfőn már menni kell. :)

     

    Virágaid hogy bírták a hőséget? Gondolom, egész nyáron árnyékoltál. :)

     

     

     

     

    előzmény:
    henif (87953)
    2012-08-25  15:42
  45. Torolt_felhasznalo_208229
    Torolt_felhasznalo_208229
    2012. augusztus 27. 21:5287957.

    Pete László Miklós: Nyár végéhez közeledve

     

    Nyár végéhez közeledve
    Lanyhul már vén Napunk kedve.

    Búcsúzkodik már a nyarunk,
    Fogytán kenyere, bora;
    Borzas égen gyülekezik
    Esőfelhők tábora.

    Hull a levél, mint ezernyi
    Elfeledett ismerős;
    A Létezés hangulata
    Ősszel, téllel viselős.

    Lassan fordul a nagy kerék
    Erős idő-kereten;
    Méltósággal gördül végig
    Heteken és - hiteken.

    Nyár végéhez közeledve
    Áll a Hajnal - dideregve.

    Méltósággal zabolázza
    Őrült fényét vén Napunk,
    Valamit az életünkből
    Mindig, mindig elhagyunk.

    Mint hagymahéjakat, hagyjuk
    Magunkat az éveken;
    Száll velünk a koldus Idő,
    S minden jövő meztelen.

    Múltakon az emlékeink,
    Mint áttetsző angyalok;
    Ellebegnek az Időben,
    De a helyük itt sajog.

    Nyár végéhez közeledve
    Néz az Élet elmerengve...

    Búcsúzkodik már a nyarunk,
    Hűvösek a reggelek
    Szürkületben vén augusztus
    Harmatkönnye csepereg.

    Építi már a vén Idő
    Múlt fátyolból a falat;
    Szép emlékek öröklétét
    Rejti el az alkonyat.

    Hűvös, csípős pirkadatok,
    Háztetőket köd takar;
    Őszi mélabúra hangol
    A nagyságos zenekar.

    Szép nyarunkra készül már
    A párás őszi szemfödél;
    S távolban már csikorgatja
    Fagyos agyarát a tél.

    Csomagolunk szorgalmasan:
    Kis nyár, meg sok szeretet;
    Ha ügyesen használjuk fel,
    Túlélhetjük a telet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_208229 (87956)
    2012-08-27  21:47
  46. Torolt_felhasznalo_208229
    Torolt_felhasznalo_208229
    2012. augusztus 27. 21:4787956.

    bocs..Emma-két m..

     

    ...................

    Emmához egy kirándulás alkalmával toppantam be,családostul:) voltunk a Szalajka-völgyben,Szilvásváradon,és hazafelé bementünk...az orchijaiból szívesen hoztam volna,de nem adta

    Eszterhez meg a következő héten mentünk..kaptam tőle egy csomó virágot..és még egyért visszamegyek majdhehe...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_208229 (87954)
    2012-08-27  21:38
  47. Torolt_felhasznalo_208229
    Torolt_felhasznalo_208229
    2012. augusztus 27. 21:4387955.

    szia Henif:)

    emlegettünk Eszterrel,hogy mi lehet veled:) rég hallottalak:)

    én már nem nagyon vásárolok uj virágokat,most cipőre kell a pénz,nőnek a csajaim mint a gomba,egy számot nőtt mindkettő lába a nyáron..aztán szeptemberben kell kezdenem felvásárolni az őszi,téli ruhakészletet..

    Tami jövőhéten kezdi az óvodát,én pedig munkát keresek,lévén,hogy Emma is már 21.hónapos,decemberben lejár a gyedem:(

    ez van...végetértek a szép,itthonlévő évek...remélem,találok valami melót...

    előzmény:
    henif (87953)
    2012-08-25  15:42
  48. Torolt_felhasznalo_208229
    Torolt_felhasznalo_208229
    2012. augusztus 27. 21:3887954.

    Hello:) pot ma néztem be két hét után:)

    köszi,jól vagyunk,kisebb-nagyobb gondokkal,mint bárki más...küzdünk,élünk,remélünk

    én a nyáron végre eljutottam Emához és Eszterhez:) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (87952)
    2012-08-25  14:13
  49. 2012. augusztus 25. 15:4287953.

    Itt vagyok, éppen hogy élek ebben a hőségben.

    Most néztem meg, 38 fok van árnyékban, a lakásban pedig 31 fok.

     

    Nemrég jöttem haza, odaát voltam a fiaméknál. Kijátszottuk magunkat a pici lánnyal. Már 23 hónapos, sokat beszél, énekel a maga módján és úgy sikít, hogy majdnem megrepednek az ablaküvegek. Egy tündér!

     

    A nagyobbik unokám most megy iskolába, ő most azzal van elfoglalva. Felújították a szobáját teljesen, most várják hogy készen legyen az új bútor.

    Majd elmegyek hozzájuk is, megnézem milyen lett.

     

    Szóval, zajlik az élet nálunk is. Anita, tévesztettél picit, sosem volt baj az epémmel. A vesémmel szoktam kínlódni.

     

    Olvastam a tegnap a kérdésedet, nem hiszem, hogy válaszolnának rá. Egyébként minden nap benézek az nlc-re is, csak írni nem szoktam. Szóval, itt vagyok a közelben.

     

    El is hiszem, hogy csak a locsolással foglalkozol, kinek van kedve ebben a hőségben kertészkedni. Tanév kezdés a fiaidnak is, nagyon elfoglalt lehetsz. Várják már az iskolát?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (87952)
    2012-08-25  14:13
  50. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2012. augusztus 25. 14:1387952.

    Hello lustaságok!

     

    Mi van, mindenkiből kiszívta a kánikula az erőt? 

    Hogy bírjátok? És a növények?

     

    Ildi, minden újítással rosszabb az nlc, én még mindig könyörgök egy dolog visszaállításáért, de süket fülekre találok. Sokaknak elvette a kedvét már ez a hercehurca.

    Epeileg hogy vagy?

     

     

    Emma, vártam, hogy jelentkezel, de nem tetted. Nem voltál itt végül? Ugye nincs baj?

     

     

    Ágica, üdv újra itt. Ebben a melegben alig kertészkedtem valamit, azért locsolni igyekszem a növényeket, hogy ne pusztuljon ki az egész kert. A fű már lassan eltűnik, az eper nagy hányada kiégett, a paprikákra és paradicsomokra vigyázok, mint a szemem világára.

     

    Evy, a kicsikéid gyönyörűek, mint két tojás.

     

    Nem akarok mindenkit felsorolni, de bújjatok elő, hogy tudjam, jól vagytok.

    előzmény:
    henif (87951)
    2012-08-02  21:24
  51. 2012. augusztus 2. 21:2487951.
    Tetszik nekem ez a kicsit megkésve...Kicsit megkésve mondom én is, hogy szívesen. Nem járok túl gyakran erre felé én sem. Ha mégis, akkor is csak olvasgatok, ha van mit. Már az is egy tortúra, mire bejön egy-egy oldal az nlc-én, pedig nem rossz a gépem.  Aztán elfogy a türelmem és megyek tovább.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (87950)
    2012-07-16  14:02
  52. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2012. július 16. 14:0287950.
    Kicsit megkésve, de nagyon köszönöm.
    előzmény:
    henif (87947)
    2012-06-02  14:34
  53. 2012. július 12. 07:2387949.

    Sziasztok!

     

    Lehet (újra)csatlakozni hozzátok?

    Valamikor 100 évvel ezelőtt aktív tag voltam, de azóta mozgalmas lett az élet - elmaradtam sajnos. A kertre, virágaimra sem volt sok időm - ez meg is látszott rajtuk, nem sok mutogatni való volt rajtuk.

    Ettől az évtől kezdve viszont újra visszatértem a kertbe, és igen, a virágok meghálálják a törődést! Gyönyörűségesek (nekem mindenképp)

     

    Január óta megszűnt a kétlakiságom, minden nap itthon vagyok, így jobban belefér az időbe a kertészkedés. És hamarabb el is csábulok a kert irányába. Hazajövök a munkából, és már megyek is a kertbe - mire észreveszem, este van.

    Sok-sok virágot ültettem idén, a kis kerekeskút körül szép kertet alakítottunk ki. Sziklakertnek terveztem, de arra nem volt pénz (iszonyat, milyen ára van a szikláknak ), viszont volt rengeteg cserép itthon, abból építettünk egy teraszos kiskertet. Fotót majd mellékelem.

    A balkonládákba futómuskátli került, ha jól emlékszem, 50 tővel vettem első körben, 4 elpusztult, azokat kellett pótolni. Van 15 tő petúnia is, azok is csüngős cserépben.

    Álló muskátliból pedig szintén megszámlálhatatlan, jól sikerült a teleltetésük, és jó helyre sikerült ültetni őket. Nem tudom, mi a hivatalos neve, nálunk "kefni" az a 2-3 lyukú izé, amibe a gerendákat húzzák a födém építésénél. Abból is volt sok használaton kívüli, és hogy a kutya ne feküdje ki a drótkerítés alját, odatettünk néhányat, bele pedig muskátli került. Már virágzanak, csodaszépek. Szintén adós vagyok a fotóval.

     

    Most ennyi a rövid kis beszámolóm, mert menni kell munkába.

     

    Itt éjjel is volt egy jó nagy eső, és most is csepereg, hála Istennek. Már nagyon hiányzott. Hiába locsolunk minden este, azért az nem ugyanaz, és a kútban sincs korlátlan víz - sok este jártunk úgy, hogy egyszercsak elfogyott... Az esővizes hordóból is 3-4 nap alatt kilocsolom az összes vizet a balkonládákra, de hát eső nem esik ilyen gyakran. Most viszont megtelt újra a 200 liter

     

    Legyen szép napotok!

    Ágica

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  54. 2012. július 1. 17:2187948.

    Mormoncsom!

     S.O.S!!!!! Küldök képet rajtuk virággal, amiknek nem tudom a nevét , légyszi segits, vaagy aki tud, segítsen ./a 2. az  elsőnek a virága közelebbről/

    AA 4. maga a kaktusz egy része, mert az egész nem fért bele. 3.  kép az óriáskaktusz elő virága, amióta megvan nekem és ez télen is kint van a

    kertben.

    Van még 1 érdekes növényem, de nem találom a kicsinyített képét, annak se tudom a nevét, majd legközelebb küldöm.

     

    MINDENKIT ÜDVÖZLÖK, TALÁN MOSTMÁR GYKRABBAN FOGOK JÖNNI.

     

    STB!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  55. 2012. június 2. 14:3487947.
    Kívánok neked még nagyon-nagyon sok boldog névnapot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (87943)
    2012-05-26  21:30
  56. Torolt_felhasznalo_208229
    Torolt_felhasznalo_208229
    2012. május 27. 13:4687946.
    Köszi Anita:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (87943)
    2012-05-26  21:30
  57. Torolt_felhasznalo_208229
    Torolt_felhasznalo_208229
    2012. május 27. 00:1187945.
    köszi..ma mályvákat ültettem,és hamis ciprusokat..szépek:)...
    előzmény:
    henif (87944)
    2012-05-26  21:55
  58. 2012. május 26. 21:5587944.

    Evy, nagyon sok boldog névnapot kívánok!

     

    Neked is szépek a virágaid, meg még sokat ültethetsz is, elég nagy a kerted.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_208229 (87941)
    2012-05-25  07:34
  59. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2012. május 26. 21:3087943.

    Nekem is van egy ilyenem, én anyuék lépcsőházából hoztam, mikor bejött a rendelet, hogy takarítsák ki, semmi nem lehet útban.

     

    Evy, boldog névnapot kívánok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_208229 (87942)
    2012-05-25  15:05
  60. Torolt_felhasznalo_208229
    Torolt_felhasznalo_208229
    2012. május 25. 15:0587942.
    Esztertől kaptam:):D Emmával hozták el...a kocsi tele volt vele:D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_208229 (87941)
    2012-05-25  07:34
  61. Torolt_felhasznalo_208229
    Torolt_felhasznalo_208229
    2012. május 25. 07:3487941.
    szia Henif,örülök,hogy látlak:) nagyon szépek a virágaid,mint mindig:)
    előzmény:
    henif (87939)
    2012-05-24  22:04
  62. Torolt_felhasznalo_208229
    Torolt_felhasznalo_208229
    2012. május 25. 07:3087940.
    Emma,nagyon szépek a képek! jöhetnek ezek az orchik,igy sorba hozzám:D
    előzmény:
    DavidEmma (87923)
    2012-05-23  16:17
  63. 2012. május 24. 22:0487939.

    Itt is volt ma nagy eső, pont a legrosszabb időpontban. Már éppen indulni akartam itthonról, mikor elkezdett szakadni az eső. Gyors átöltözés és futás, mert időre oda kellett érnem.

    A pici lány tényleg rohan . Nem tud lassan járni. A tegnap délután erre felé sétáltatták, picit átvettem a szülőktől. Alig értem utol, mikor rákezdett futni.Nem, még nem aludt nálam, szerintem nem is fog. Miért is tenné, hiszen 2 percre lakunk egymáshoz  ha nem kapok piros lámpát mikor megyek hozzájuk. Ugyan ez fordítva is. Hétvégén jön a másik unoka is, alig várom. Bár csak őt is olyan gyakran láthatnám.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (87938)
    2012-05-24  21:06
  64. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2012. május 24. 21:0687938.

    Ma megint egy csomó esőt kaptunk, kis jéggel tarkítva. Nem pár napig, ennyi víztől pár hétig sem kell locsolni.

     

    Hát az unoka érdekesebb is, mint a virágok. Úgy elment az idő, már rohan a leány biztos. Aludt már nálad?

    előzmény:
    henif (87936)
    2012-05-23  20:20
  65. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2012. május 24. 21:0287937.
    Névnapod alkalmából köszöntelek, Eszter. Már ha ma tartod.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  66. 2012. május 23. 20:2087936.

    Tényleg szerencsétek volt, hogy nem kaptatok jeget.  Gondolom locsolnod sem kell pár napig.

    Itt nem esett, csak nagyon fúj a szél most is. A fiaméknál /Nyiregyen /  óriási eső volt, láttam képeket róla.

     

    Ma fényképeztem le a virágokat, én szinte minden évben változtatok rajtuk. Mostanában inkább "unokafényképezés" van. 

     

    El is felejtettem megmutatni /lefényképezni/, nekem is vannak megint paradicsom palántáim. Szépen fejlődnek. Most vettem 2 tő futót is. Olyan jó illatuk van.

    Várom a képeket, majd gyakrabban benézek én is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (87935)
    2012-05-23  19:04
  67. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2012. május 23. 19:0487935.

    Ildi, minket szerencsére kihagyott a jég, özönvíz az volt helyette. Félek a jégtől, mert most idén megint ültettünk paradicsom és paprika palántákat, szívrohamot kaptam volna, ha ültetés után mindjárt el is veri a jég.

     

    nagyon szorgalmasak vagytok, én idén valahogy kevésbé fényképezem a virágokat, minden évben ugyanaz van.

    Ami új a kertben, az egy galambfészek, már van benne kis fióka is, olyan cuki.

     

    Na majd fotózok holnap, ha az idő is kegyes lesz.

    előzmény:
    henif (87920)
    2012-05-23  15:50
  68. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2012. május 23. 18:5887934.

    Emmám, olyan juharra vágyom.

     

    Küldeni fogom, nem felejtettem el, de a föld olyan volt, mint a beton, a kapát sem tudtam belevágni.

    Most meg 2 napja folyamatos öntözésnek vagyun kitéve. Az előbb is átvonult egy jó kis zivatar. Nem győzi a föld nyelni a sok vizet. De már nagyon kellett az eső. Csak most 2 nap alatt leesett az éves mennyiség.

     

     

     

     

    előzmény:
    DavidEmma (87926)
    2012-05-23  16:48
  69. 2012. május 23. 17:4587933.

    Akkor még lehet van esély rá, hogy kihajt, de később? Várok rá...de szerintem magasan lehetett a gyökere, és kifagyott....nekem a kertben volt, és tavaly vettem...olyan szép kék virága volt....sajnálnám, ha nem maradt volna meg, de még egyszer nem veszek, ebben biztos vagyok! Akkor inkább Püspüksisakvirágot, ami kék...mert nekem majdnem fehér színben van. Ő is olyan nehezen hajtott ki! De meg van!!!

     

    Te jó ég, gyermekből szép az egy is, de hogy tizet szüljön ez a kutyus, ez tényleg nagyon sok...ez túl sok gyermekáldás volt szegénynek, és akkor minden kutynak lett gazdija? Milyen színű Kuty maradt meg?

    Ők fajtiszták ugye?

     

    Na jó, küldök Neked egy másik fotót a kertből...:)

     

    És egy fotó, amin a Tőled kapott Páfrányt látod, ilyen szép lett idén....köszönet érte! :)

    előzmény:
    DavidEmma (87932)
    2012-05-23  17:32
  70. 2012. május 23. 17:3287932.

    Maczikám! Egyszerüen nem eméxem a csatavirágra, ahhoz hasonlatos se kelt ki nálam.

    Azt a virágot Görögországban fotóztam tavaly. Hoztam is belőle egy cseréppel, de még nem virágzik. Igaz, én is szept. végén fotóztam, úgy, hogy még nincs elkésve. Viszont a nevét nem tudom.

    Remek a kép, amit feltettél!

    Puszika:

     

    Ez a kép karácsonykor készült T.bányán, akkor született u.i. 10 db kiskutyája a nagykutyának és nem tudta mindet táplálni, így a lányom cumiztatta őket. 1-et tartottak csak meg.

    előzmény:
    maci6609 (87929)
    2012-05-23  17:10
  71. 2012. május 23. 17:1787931.

    Szia Marika! Sajnálom, hogy nem tudtunk összejönni, de majd legközelebb! Most vígasztalásul teszek fel Neked képeket.

    Puszika:

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433025 (87474)
    2011-12-18  06:53
  72. 2012. május 23. 17:1287930.

    Zsuzsancám ! Remélem, hogy jól vagy, az unokával együtt. Küldök rózsákat!

     

       Az első kép Ivanuska kertjében készült, a többi az enyémben.

     

    Puszi

    előzmény:
    zsuzsanca (87459)
    2011-12-04  21:33
  73. 2012. május 23. 17:1087929.

    Sziasztok!

    Emma, hát vártam a választ, a kérdést feltettem kétszer is, de most még egyszer, hisz itt vagy, ha minden igaz....(én is, nem lettem hűtlen ám!)

     

    Szóval a Csatavirág: Neked kihajtott, és szép? Nekem azóta sem bújt ki, hol van hát? Lehet kifagyott az enyém? Egyszer virágzott és ennyi volt? :(

     

    Na most megint van egy kérdésem, az első képen milyen csodálatos virágot látok? Olyan mint a Primula, de a levele nem olyan...milyen virág ez?  Nem ismerem sajna...

     

    Eszter-és Gréti-baba fotóiért külön hálás vagyok, hisz tudod menyire szívesen látom Őket!

    És hát itt látszik a csöpp kislányból milyen édes nagy lányka lett...olyan kicsike volt, és most, hogy a Nagymami ott guggol a babakocsi mellett, hát bizony be kell látni: nem sokáig kell már az a babakocsi! És hajrá Eszter, siess a növésben mert a kis Unoka utolér!!!

     

    Sajnálom Emmám, hogy kissé depis voltál, de vannak nehézségek az életünkben....hogy színezik a házatokat? Hát milyen színt álmodtak meg rá ami ennyire elszörnyülködtet?

     

    Hogy ne maradj kép nélkül én is "postázok" egyet, direktbe Neked!

     

    Szép estét Nektek!

    előzmény:
    DavidEmma (87928)
    2012-05-23  17:00
  74. 2012. május 23. 17:0087928.

     

    Maczikám! Bevallom, nem tudom, hogy mit is kérdeztél!

    Kérlek, ird meg mégegyszer és igérem, hogy megválaszolom. Egyébként olyan depis voltam egész télen, aztán meg rám törtek méndenféle nyavalyák, a tavasz hozott helyre, meg Ivanuka, mert elzavart az orvoshoz és jól tette, mert így legalább a B. családom már nem hitte, hogy csak hisztizek. Rengeteget teszek-veszek a kertben, de mindig találok valamit, ami nem várhat. Ha-ha! Jövő héten festik kivelről a házat szerintem rémes színre, de nem én fizetem, úgy, hogy nekem már úgy is mindegy, ők fogják néznitovább!Teszem fel a képeket.

    Puszika

    előzmény:
    maci6609 (87907)
    2012-05-06  09:08
  75. 2012. május 23. 16:5887927.

    Nagyon szépek a virágaid még így is, hogy ott hagytad őket. Biztos volt, aki locsolta őket.

     

    Ha legközelebb jössz, akkor már tényleg össze kellene hozni a látogatást. Majd megbeszéljük ha itt leszel Eszternél. 

     

    Nemrég jöttem haza, most kicsi pihenőt tartok, aztán beültetem azt a pár virágot, amit ma vettem. Unokáztam, vásároltam, elfáradtam.

    előzmény:
    DavidEmma (87924)
    2012-05-23  16:28
  76. 2012. május 23. 16:4887926.

    Szia Anita7o! Várom ám a csomagot! Küldök neked rododendront, nem tudom mit de jó illata van,Kíni azáleát télen is kint van, valamint  rodoendrront és vörös levelü juhart egy kompozicióban.

    Puszika

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (87914)
    2012-05-21  19:51
  77. 2012. május 23. 16:3687925.

    He-he! Ezzel én is így voltam, de ne add fel. Különben üdvözöllek 1-re

     

    fogyó táborunkban.

     A 4-ik kép neve: Tibeti orchidea, télen is kint van.

    előzmény:
    pirosnyuszi (87919)
    2012-05-23  09:17
  78. 2012. május 23. 16:2887924.

     

    Henifem! 

    Gondoltam Rád, hogy útba ejtelek, könnyű is lett volna a közlekedés szempontjából, de haza kellett jönnöm egy hivatalos, határidős dolgot elintézni. Kiderült, hogy Tőled közvetlen vonat jön Egerbe.

    Küldök Neked is képeket, látom, Te is tettél fel gyönyörűeket.

    Puszi!

    U.i. Úgy néz ki, hogy június elején valamikor megyek Ivanuskához és ,ha össze tudjuk egyeztetni, hazafelé beugranék Hozzád.

    előzmény:
    henif (87920)
    2012-05-23  15:50
  79. 2012. május 23. 16:1787923.

    No, akkor itt vannak az igért képek részletekben. A többieknek is küldö

    egy-egy adaggal, igy összejönnek.Gyönyörű a kerted és a druszám!

     Képek folytatása Maczinál!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_208229 (87918)
    2012-05-22  14:52
  80. 2012. május 23. 16:0387922.
    na még....
    előzmény:
    henif (87921)
    2012-05-23  15:57
  81. 2012. május 23. 15:5787921.
    előzmény:
    henif (87920)
    2012-05-23  15:50
  82. 2012. május 23. 15:5087920.

    Sziasztok!

     

    Régen voltam én is, de most  kicsit elő bújok.  A gépem sem volt tökéletes, meg én sem. Hétvégén rendbe hozta a fiam, de vannak még hiányosságok. A héten még felrak rá egy pár dolgot.  Hoztam pár képet.

    Itt jó idő van, talán nagyon is meleg /nekem/. Az előbb volt egy 1 perces zápor és annyi.

     

    Anita! Remélem nem vert el benneteket is a jég, mint közel hozzátok Feriéket. Az este olvastam az egyik topikban írta. Nagyon sajnálom miatta.

     

    Eszter! Látom voltál,jól éreztétek magatokat, ez a lényeg. Emma nem akart jönni hozzám?

     

    Evy! Tényleg szépen alakul a kerted. A lányok meg nagyon aranyosak, rengeteget nőttek. Láttam a friss képeket róluk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  83. 2012. május 23. 09:1787919.

    nem tudom feltenni a kepeket.... :-(

     

    előzmény:
    pirosnyuszi (87917)
    2012-05-22  14:09
  84. Torolt_felhasznalo_208229
    Torolt_felhasznalo_208229
    2012. május 22. 14:5287918.

    Én sem szoktam netezni,ha a férjem itthon van:) akkor csináljuk az elmaradt melókat:)

     

    Davidemma,ígértél te is képeket..kérem:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (87916)
    2012-05-22  09:09
  85. 2012. május 22. 14:0987917.

    koszonom a valaszod... keszitettem par kepet, azokon meg tudom mutatni.... nincs tullocsolva... napok ota (talan tobb mint egy hete) nem adtam neki vizet, viszont nem is szaraz, mert jelenleg olyan paras a levego mintha vizben lennenk... :-(

    a fold viszont tenyleg olcso volt, de mindig ezt veszem es a tobbi viragnak semmi baja... ez is szepen hajt... amugy a neve azt hiszem anyosnyelv-de nem vagyok biztos- az tut,i hogy igenytelen... igaz a borostyan is az es en azt is kinyirtam-nem is egyet... :-( 

    előzmény:
    Eszter50 (87910)
    2012-05-21  14:02
  86. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2012. május 22. 09:0987916.

    Szia Evy, míg férjem itthon volt, nem gépztem.

    Itt sárga a fűnek nevezett akármi, de végre sik az eső, és talán szépen bezöldül.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_208229 (87915)
    2012-05-21  22:08
  87. Torolt_felhasznalo_208229
    Torolt_felhasznalo_208229
    2012. május 21. 22:0887915.

    OH,Hello,Anita:) téged is lehet látni?:)

    mint irta Eszter,nálam már zöld a fű..és kék az ég:)imádom az udvaromat,egyre szebb:)majd hozok képeketcsak azok a msik gépen vannak:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (87914)
    2012-05-21  19:51
  88. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2012. május 21. 19:5187914.

    A rózsa szereti a napfényt.

    Árnyékba én is hostát ajánlanék, több fajtája is van, nagyon szép levélzettel, ezekkel tényleg nincs macera.

    Gyöngyvirággal vigyázz, mert marhára el tud terjedni, azt csak akkor ültess oda, ha nem baj, ha egy idő után elborít mindent.

    előzmény:
    Kalliopé (87913)
    2012-05-21  18:59
  89. 2012. május 21. 18:5987913.

    Sziasztok!

    Köszönöm! Közben kaptam tanácsot, mondták, hogy a rózsának ott nem igazán lenne jó helye.

    Amúgy évelőket szeretnék csak, olyat, amivel nincs sok macera..

    Azt hiszem, majd tényleg ültetek oda gyöngyvirágot, páfrányt meg árnyékliliomokat.

     

    majd igyekszem folyamatosan lelkesedni..

    előzmény:
    Eszter50 (87911)
    2012-05-21  14:09
  90. 2012. május 21. 14:1687912.
    Sziasztok Kislányok!  Remélem attól függetlenül hogy iylen "csend" van itt, Mindenki jól van... Nálunk zajlik az élet, keveset vagyok gépen, így itt sem voltam már jó pár hete. Most éppen várom hogy jöjjön az eső, mert a paprikákat még nem ültettem ki. Tegnap a paradicsomot ültettük ki Gyevuskával, ugyan is itt volt pár napig. Ugye nem kell mondanom, hogy "szárazra" beszélte a száját? Na jó, ez csak vicc volt... Jól érezte Magát, és Én is hogy itt volt, mert közösen még a munka is jobban megy. Majd hoz képeket, azt ígérte. Na megyek, és folytatom a leanderek átültetését, mert azt hűvösben is lehet csinálni. Ehhez már nem volt tegnap időnk. Egyébként kaptam Tőle egy szép piros leandert, meg más virágokat, /sajna/ elfelejtettem a nevüket, és egy olaj mécsestVoltunk Evelinéknél is, jól éreztük magunkat, csak rövid volt az idő. Kapott Ő is virágokat, meg 2 bokrocskát Tőlünk. Már szép az udvara, sok virágja van, és szép zöld fűje. Részemről ennyi most, majd jön Gy. és leírja az Ő élményeit. Vigyázztaok Magatokra, és kellemes nyári napokat kívánok Nektek. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  91. 2012. május 21. 14:0987911.

    Szia!

    A rózsa nem igazán szereti az árnyékos helyet, bár lehet van olyan fajtája ami igen, ehhez nem értek:)

    Itt egy oldalnak a linkje, olvasd el, találsz árnyékba való növényekről leírást. Vagy a googlé-ba írd be, hogy: árnyékos helyre mit ültessek, és akkor feldob pár oldalt. Sok növény van ami a félárnyékot szereti, de mivel nem írtad hogy évelőkre, vagy egynyáriakra gondolsz, így nem tudok semmit ajánlani. Egyébként tessék csak mindig lelkesedni a virágokért, a gondozásukért, mert nagyon meg tudják hálálni!:) 

     

    előzmény:
    Kalliopé (87909)
    2012-05-18  12:06
  92. 2012. május 21. 14:0287910.

    Szia!

    Általában akkor penészedik a föld /szerintem/ ha túl van locsolva a növény. Igaz előfordulhat  /már meg ne haragudj!!!/  ez silány földnél is. Szerintem nézz utána a neten, - vagy írd ide milyen virágról van szó-, hogy mennyi a vízigénye, és úgy locsold. Helyedben leszedném a "beteg" földet, és tennék rá újat. Aztán tehetsz a tetejére agyaggolyócskákat ha van, ő majd szabályozza a nedvességet. Mindenesetre nézd meg elsőnek nem-e túl vízes a földed, mert az a növényt is kinyírhatja. Majd léci írd meg az eredményt...:)

     

    előzmény:
    pirosnyuszi (87908)
    2012-05-16  20:34
  93. 2012. május 18. 12:0687909.

    Sziasztok!Jó rég jártam erre is..

    Ilyenkor, mikor jó idő van, és lehet kertészkedni, mindig nekiállok virágoskertet rendezgetni, de minden éven oda jutok, hogy igazából nagyon rossz gazda vagyok. A virágaim mindig nyamvadtak és szánalmasak, mert az időnként fellángoló lelkesedésem kevés ahhoz, hogy tényleg szépek legyenek.

    Van egy kis virágoskert részem, árnyékos. Kelet-dél-keleti oldalról a sövény árnyékolja, dél-nyugati részről meg egy meggyfa.

    Valójában kevés közvetlen napfényt kap, inkább csak így délidőben.

    Nos, a kérdésem, mit ültessek oda, ami nem egynyári, nem igényel sok gondozást, és bírja az árnyékos helyet?

    Én rózsát szeretnék, imádom a rózsákat, és viszonylag azzal talán nincs sok gond.

    De a rózsa szereti az árnyékot?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  94. 2012. május 16. 20:3487908.

    sziasztok novenykedvelok!

     

    egy kedresem lenne feletek: nemreg ultettem egy viragot amit addig vizben gyokereztettem... a problema: a viragfold peneszesedik... ez mitol van? mit kell vele tennem?

    segitsegeteket elore is kozonom.

    pirosnyuszi 

    előzmény:
    ANNA (1)
    2006-07-29  17:30
  95. 2012. május 6. 09:0887907.

    Sziasztok!

     

    Én még mindig várom a kérdésemre a választ Emmám, hát nem igazán jössz sűrűbben, ahogy elnézlek!

     

    Mi van már, mesélj már....

     

    Szép Anyák napját minden kedves Anyukának! 

     

     

    előzmény:
    DavidEmma (87906)
    2012-05-01  21:25
  96. 2012. május 1. 21:2587906.

    Henifem! sssssssés Mindenki, aki köszöntött!

    Köszönöm, hogy eszetekbe jutottam, hisz már igen régen voltam köztetek! Most már gyekrabban fogok jönni, képeim is vannak.

    Egyébként sok minden történt velem!

    Puszi Mindenkinek!

    előzmény:
    henif (87900)
    2012-04-19  09:46
  97. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2012. Április 28. 10:5087905.

    Sziasztok!

     

    Valaki nem tudja véletlenül az Emma lakcímét? Kértem tőle, de ritkán jár erre. Majd e-mailt kell írnom neki, ha senki.

    Hozok majd képeket a kertből, tegnap lenyírtam a füvet, most megint szép.

    Itt nagyon meleg van, ma kihordok minden virágot innen bentről.

    előzmény:
    ANNA (1)
    2006-07-29  17:30
  98. Torolt_felhasznalo_208229
    Torolt_felhasznalo_208229
    2012. Április 27. 22:3187904.

    sziasztok:)

    köszi a köszöntést,de novemberben tartjuk:)

    rendesek vagytok,azért

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  99. 2012. Április 27. 10:1787903.

    Sziasztok!

     

    Régen jártam Nálatok, most benéztem kicsit...névnapot jöttem köszönteni.

     

    Látom Emmám mennyien megtették már előttem, most én is itt vagyok!

     

    Utólag is nagyon boldog NÉVNAPOT kívánok....

     

    Remélem a kedved jobb, ha még sem küldök hát egy kis sárgát, hátha mégis....talán....na remélem igen!!!

     

    És gyere és mesélj!

     

    Lenne kérdésem is Hozzád...Te is vettél én is vettem tavaly Csatavirágot, és nem hajt, vajon kifagyott vagy ennyi volt? Esetleg még várható?

     

    A Tőled kapott Páfrány oly gyönyörű, szépen beindultak a kunkori hajtások, IMÁDOM!!!!

     

    Legyen szép napotok és természetesen Tamara hugának, kis Emmának is szól a köszöntőm!

    előzmény:
    DavidEmma (87840)
    2012-04-08  14:55
  100. 2012. Április 19. 11:0687902.

    Nagy Emmának : Nagyon boldog névnapot, jó egészséget kívánok szeretettel !!!

     

     

    Kukkants be ide a topikra, írd emg mi van Veled !!! 

     

    Most sokat kertezek, így kevesebb időm jut netezni, de gyüjtöm a képeket és teszek majd ide egy kis ízelítőt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top