Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Növénykedvelök ide

ANNA
Létrehozva: 2006. július 29. 17:30

Sziasztok növénykedvelök. Szeretnék egy új topikot olyanokból  akik szeretik a természetet a növényeket az embereket. Szeretnének olyan topicolokkal ismerkedni akik már máshol nem igazán tudják a fonalat követni, de szeretnének tapasztalatott cserélni. Várok mindenkit akit a kertészkedés, a viráglocsolás, szaporíitás tapasztalatcseréje érdekel.  Nem csak rosszat látja meg hanem a szépet is. Akiknek a család mellett van még idejük és energiájuk egy kis tapasztalat cserére is, mert nem mindenki profi de szereti a szépet.

Várok mindenkit szeretettel. Anna      

  1. 2012. január 10. 22:0187601.

    Sziasztok Kislányok !

     

    Mostanáan én is csak bekukkantok , olvasok  és szaladok intézni a dolgaimat.  Most pl. a Jogtárat bújom mert mennék nyugdíjba és nem tudom mi a teendő, mennyi felmentési idő jár, milyen papírt kell  kitólteni, honnan töltsem le, meg egyebek.   A munkáltatóm se tud sokmindent, na de a nyugdíjfolyósító se ! Ott is mást mondtak és mást a jogi fórumon. Úgy kell össze ollóznom az információkat.

     

    Teszek nektek pár képet kárpótlásként . 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2012. január 10. 20:0787600.

    De aranyos vagy...gyere holnap is, és elmondom milyen időnk volt éjjel...és ha a hóbabám megmarad, fotózom ismét...:)

     

    Jó Neked, hogy csak most tudtad meg milyen a fejfájás..van aki egész életében nem tudja...sajna nem tartozom közéjük én sem, nagyon nem...

     

    Túlköltekeztél? Hát mi idén megoldottuk a lehetetlent, nem vettünk senkinek sem semmit sem, még egy doboz bonbont sem, aztán mi meg kaptunk, kettő dobozzal és egy itallal...na akkor aztán a gyerkőcöknek csak adtunk kp-t...nem volt ez sem olcsó buli, de ennyit kibírtunk, hisz Ők sem jöttek üres kézzel messziről.

    Inkább szóljon a szeretetről, a Családi együttlétről, és ami nagyon jól esett, két napja írt a rokon nagylány, hogy milyen jó volt itt lenn és vidámnak lenni.

    EZ AZ! EZ A FONTOS...PONT EZT SZERETTEM VOLNA ELÉRNI...a kis hóbabákat megcsodálták, pedig azok minik voltak és hó is esett rájuk, és jó volt kicsit beszélgetni.

    Hóból volt nagyon kevés, de az is volt...jó volt..és anyagilag sem volt megterhelő, ez meg nagyon fontos volt.....

     

    Szép álmokat! Tényleg kilépek, nem vagyok már mára...

    előzmény:
    henif (87599)
    2012-01-10  20:00
  3. 2012. január 10. 20:0087599.

    Nem értem én sem, mi bajuk lett a hagymáknak. Árnyékos helyen voltak, locsoltam is őket szorgalmasan, tápot is kaptak, mint minden évben. Majd pótolom őket valamikor. Most spórolós időszakom van, kicsit elszaladt velem a ló karácsonykor. Márciusig kaján kívül nem költök semmire. Vagyis, majdnem semmire, mert azért fodrászhoz járni kell.

    Sajnállak az örökös fejfájásodért, most megtudtam mi is az.

     

    Kívánok én is jó éjszakát és fagyot is, hátha megmarad a hóembered. 

    előzmény:
    maci6609 (87598)
    2012-01-10  19:44
  4. 2012. január 10. 19:4487598.

    Na ere mit mondjak?

     

    Minden igaz amit írsz...sajna elmaradta az emberkék, hiába is van Tél meg nem lehet nyaralni, kertelni sem, nem jönnek elő...kár...

     

    A fejfájás: Ha Neked  most kezdődik az legyen vígasz, nekem gyerekkortól meg van sajna, és szenvedek is tőle sokszor 3-4 napig is...pláne a frontoknál...abból pedig mostanság sok van.

     

    Még írtál, kicsit elpakolásztam a ruhákat, na ez is meg van, de jó érzés...

     

    Reggelre mínusz 4-et és plussz egyet is mond, na szerintem felénk mínusz lesz, legalábbis remélem..mert amit építettem ha talpon marad, de szép is lenne ha reggelre lefagyna....:)

     

    A Nyáron miért aszalódtak össze az Amarilisz hagymák?

     

    Primulát nem fogok, pedig minden évben beleugrok egy-két szépségbe...ha korán veszem bent tönkremegy, azért meg, hogy kidobjam nem érdemes megvenni ugye.

    Majd kiderül a tavaly vettekből mi maradt meg....viszont amiket egy sorba tettem már Ősszel nem látszódott pár...onnan el is kéne tenni őket, ha jön a jóidő én is meglátom mit kell áttennem, és mennyi virággal gazdálkodom idén...:)

    Azért szeretném, hogy ne menjen ki Télen semmi...mert mindegyikhez ragaszkodom ugye...

     

    A szemednek jobbulást, sok pihenést kívánok, és jó éjt...szép álmokat...

    előzmény:
    henif (87597)
    2012-01-10  19:27
  5. 2012. január 10. 19:2787597.

    A szép kék virágom pihen, nem virágzik most. Novemberig ontotta a virágokat. Az ibolyáim is pihennek, egyedül a hibiszkuszom hoz most bimbókat.Most nincsenek amarillisz hagymáim, nem jól vészelték át a nyarat és kidobtam őket./elfonnyadtak/ Majd a jövő hónaptól lassanként veszek egy-két virágot, addig nem.

     

    Azt hiszem, tényleg meg kellene nézetnem a szemem, most is bepirosodott. Van persze szemüvegem, de nem szívesen gondolok most cserére, mert nagyon sokba kerül. Ha mégis kell, akkor csak egy olvasó szemüveget csináltatok. A jelenlegi 2:1-ben, progresszív lencsét használok.

     

    Miért voltál szomorú? Nem értem, hiszen mikor utoljára voltam, akkor is írtam neked. Azért az előző években  szorgalmasabbak voltunk, feltettük  az adventi és karácsonyi képeinket, meg úgy általában gyakrabban jött mindenki./velem együtt/

     

    Ezek a frontok nekem sem nagyon tetszenek, vénségemre fejfájós lettem. Nagyon kellemetlen.

    előzmény:
    maci6609 (87596)
    2012-01-10  19:05
  6. 2012. január 10. 19:0587596.

    Ejnye, tudom ám, hogy a szemed is fontos...de hát van szemüveged, vagy abban sem jó? Romlott?

    Mész vizsgálatra majd? 

     

    Itt nagyon szép fehér volt minden, aztán ezt szépen kihasználtam, de nem bánnám, ha még esne, igen inkább most még Januárban és Februárban legyen Tél mint később...

     

    Hiányoltalak ám, régen szóltál hozzám...:( Szomorú is voltam de mostmár nem vagyok.

     

    Hogy-hogy nincs virágzó növényed? A kék szép virággal mi van? Hogy lehet az, hogy Nálad minden virág pihen? Nem hiszem el....:(

     

    Nekem bújik két bimbó ahogy látom egy nagy Amarilisz hagymán amit tavaly vettem ugye...a többi kisebben sehol semmi mozgás...de van egy Korallvirágom bent na az nagyon szép pirosan virít...és még szebb a Szőlővirág, azon rengeteg virág van. Télen-Nyáron is!!! Imádom.

     

    És a kis Fokföldi Ibolyák na ők szépen sorban virítanak, de van ami kimegy ugye...de ez az élet rendje....

     

    Hát, melegfrontot mond, aztán tényleg hideget, de maradandó havazást, hóesést nagyot bizony nem....kár...frontok viszont jönnek-mennek, na érzem is...

    előzmény:
    henif (87595)
    2012-01-10  18:51
  7. 2012. január 10. 18:5187595.

    Szia Erika!

    Hogy ne csak egyedül legyél... Nálunk szombaton esett a hó, nagyon szép nagy pelyhekben. Jó volt ránézni. Sajnos, mire földet ért, el is olvadt. Ennyit a télről. Azért nem szeretném, ha március-áprilisban akarná pótolni az időjárás az elmaradt telet. Hévégére mutatnak egy kis havazást, meglátjuk mi lesz belőle.

    http://www.idokep.hu/elorejelzes

    Én sem voltam mostanában, csak ritkán kapcsolom be a gépet. Nincsenek újdonságaim, nincsenek virágzó növényeim. Nem sok minden történik velem, körülöttem. A család jól van, én meg el vagyok mint a befőtt.

    A fő oka, hogy nem jövök mostanában, az a szemem. Nem sokáig bírja, hogy bámulom a monitort.

    előzmény:
    maci6609 (87594)
    2012-01-10  11:38
  8. 2012. január 10. 11:3887594.

    Sziasztok!

     

    Eltel ismét 5 nap, hogy itt voltam és azóta senki sem volt..

     

    Hát azért elmondom, ma volt alkalmam kicsit "alkotni", igaz sietni kellett, de mivel regel szakadó hóra és hófehér tájra ébredtem és még a hó is tapadt, hát nem hagyhattam ki....

    Végre..a baj, hogy mennem kell, és már nem elég az idő arra, hogy még többet legyek kint...sajna...pedig mennék.

     

    Most igaz inkább enyhülést mond ismét, és péntektől hidegfrontot, de maradandó sok havat nem....

     

    Miért  pont nekünk és nálunk van  ilyen csúnya Tél?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2012. január 5. 15:0687593.

    Sziasztok!

     

    Itt szakadó nagy szemű eső és még nagyobb szélvihar van...szörnyű idő....aztán lehet ebből más is, kérdés ez most a melegfront? Mert ha hirtelen jön a hideg, akár az esőcseppek meg is fagyhatnak a levegőben, és akkor...:)

    Na de majd kiderül.

     

    Változott a heti "program", új beosztás lett melóban, jól kitolnak velünk...mehetünk látástól vakulásig....végünk lesz...éjszaka közölték velünk...:(

    Nagyon rossz a helyzet, de azt hittem idén jobb lesz...hát eddig nem nagyon jött be, holott még csak 5-e van ugye...

     

    A kertet én is mindig fürkésző tekintettel figyelgetem, legszívesebben kitakarítanám, de a levelek jó komposztok, és ha jön a jó idő bizony ez lesz az egyik első dolgom kint...

    De szerintem most jön csak az igazán hideges rossz idő....

     

    Azért szép napot Nektek!

    előzmény:
    zsuzsanca (87592)
    2012-01-04  22:14
  10. 2012. január 4. 22:1487592.

    Szia Erika !

     

    Nálunk ma délután amikor jöttem hazafelé, eleredt az eső, elő kellett venni az esernyöt, annyira nekikezdett. Na meg anyira sötét volt, mintha este lenne. Nem szeretem idő van. Alig várom hogy ki lehetne menni kicsit bogarászni. Néha körbenézek a kertben,  de jó lenne ha bújnának a virágok. Persze nekik is kellene egy kis pihenés, mert akkor sokkal szebb virágzással hálálják meg.

     

    Jó pihenést kívánok !  

     

    előzmény:
    maci6609 (87591)
    2012-01-04  16:47
  11. 2012. január 4. 16:4787591.

    Na most ezt jól mondod, nekem már csak a mai nap van hátra, aztán itthon leszek, és kezdődik újból a hétvégén a műszak...sajna...

    De ha ez sem lenne, baj lenne...

     

    De ennék valamit, de mit?

     

    Olyan szonytoli az idő, sötét van és szemerkél az eső, nagyon nem szép idő ez...és már sötét is van...jó lesz már holnap, nem kell éjszakába mennem, pihenhetek kicsit itthon de várom!

    előzmény:
    zsuzsanca (87590)
    2012-01-03  20:45
  12. 2012. január 3. 20:4587590.

    Erika !

     

    Tényleg elkelne a hideg, fagyos idő, hogy a betegségeket okozó bacik, vírusok egy kicsit ritkulnának.  Nálunk is nagyon sok a beteg ember. Nem is csodálom ha a kolléganőkkel együtt én is összeszedtem valamit, ami elég nehezen akar gyógyulni.

     

    Már nem sokat kell dolgozz, hamar itt a hétvége ! Én már szerdán azt mondogatom hogy most már hamarabb itt a pihenés ideje.

    Szerintem a szerda a hegycsúcs, addig mászunk felfelé, majd gyorsan lecsúszunk és itt is a pihenés ideje.  

    előzmény:
    maci6609 (87589)
    2012-01-03  15:49
  13. 2012. január 3. 15:4987589.

    Gyönyörű Hóbabát találtál nekem...hó meg alig van és mégis készült belőle, na ez a nem semmi...

     

    De jöhetne már a havacska ide is, talán még a fejem is helyrejönne ha az Évszaknak megfelelő időnk lenne....

     

    Jó, hogy tudtál ismét sétálni, én már tegnaptól nyomom az igát megint, nagyon várom a végét, hogy itthon legyek..furi újra dolgozni, de muszáj....aztán meg nehéz volt az éjszaka, de remélem lesz könnyebb is a másik kettő...

    előzmény:
    PUSZKATA (87587)
    2012-01-02  21:19
  14. 2012. január 3. 15:4787588.

    Sziasztok!

     

    Nem, sohasem laktam ott, Nógrád megyében lakom.

     

    Két napos fejfájás eredményeként este és éjszaka esett az eső...nem hiszem el, ebben már nem is reménykedtem...most aztán megint így keltem, eső sehol, szóval gyógyszert vettem be, muszáj voltam...nem lehet fejfájással melózni főleg nem éjszakában ugye, mert így megyek ma is...

     

    A kis Unokádról tudok igen, gyógyulást Neki, remélem már minden okés...jobban van...

     

    Itt hó már csak az emlékeinkben van...sajna...:(

     

    Neked is gyógyulást kívánok...én a fejemmel szenvedek Te pedig a köhögéssel...csak le ne robbanjunk már így év elején...

    előzmény:
    zsuzsanca (87586)
    2012-01-02  21:12
  15. 2012. január 2. 21:1987587.

    Sziasztok!

    Sok dolgom volt ma,mind sürgős:Séta,torna,szülinap.

    Üres kézzel mégsem jöttem,képet hoztam,Macinak. 

    előzmény:
    maci6609 (87584)
    2012-01-02  16:18
  16. 2012. január 2. 21:1287586.

    Szia  Erika !

     

    Itt laksz Dunakeszin ? vagy nem jól értem amit írtál ?

     

    Tegnap tényleg elkezdett itt szállingózni a hó, de nem sokáig örülhettünk, mert elolvadt.

     

    Az ünnepek betegséggel telt, unokám a kórházban ünnepelt, mert tüdőgyulladása volt, és magas láza. nem evett, nem ivott, ezért a dokornő nem merte vállalni az otthoni kezelést. Ott infúziót kapott, és a mama levese gógyította meg ! Beküldtem az ünnepi menüt , mert a menyem is bent lehetett vele.

    Én is 2 hete köhögök, szerencsére lázam nincs. A másik szerencse hogy itthon lehettem szabadságon és azért tudtam pihenni a teendők mellett is.

     

    Szóval így telt az ünnep.  

     

    Remélem az új már csak jobbat hoz.

    Mindenkinek ezt kívánom, legalább egészség legyen, a többit majd  megoldjuk!

    előzmény:
    maci6609 (87580)
    2012-01-01  12:35
  17. 2012. január 2. 16:2087585.

    Jaj Eszter ne add föl....miért ilyen lassú Nálad a rendszer? -biztos valami oka van.

     

    Bár egy levelet én is megírtam, aztán kiírta, hogy nincs tartalma, mérges is lettem, újra írtam röviden és elment végre... szerencsére ritka az ilyen eset nálam....

     

    Szóval gyere és mesélj hogy vagytok, hogy telnek a napok?

    előzmény:
    Eszter50 (87582)
    2012-01-01  17:04
  18. 2012. január 2. 16:1887584.

    Sziasztok!

     

    A képek nagyon szépek...itt a táj tiszta hómentes, és saras...szerintem melegfront jöhet, mert a fejem....már ma gyógyszert is vettem be rá, de megint érzem a nyomást....érdekes...de kellemetlen is nagyon.

     

    Most Tél van, vagy mi? Jó lenne már tudni milyen évszakban is élünk....de itt bizonytalan a dolog....

     

    Itt már egy kóbor hópihe sem mutatkozik lassan még véletlenül sem...

    előzmény:
    PUSZKATA (87583)
    2012-01-01  18:50
  19. 2012. január 1. 18:5087583.

    Sziasztok.

    Nálunk hétágra sütött a nap,egész nap,sétáltunk a parkban... 

    előzmény:
    maci6609 (87580)
    2012-01-01  12:35
  20. 2012. január 1. 17:0487582.
    Sziasztok! BUÉK még egyszer MIndenkinek.. Kb. fél óráig írtam, erre kérte hogy ismét jelentkezzek be a fórumba. Persze hogy az írásom eltünt, msot mr nem tudom újból kezdeni. Röviden: köszönöm a jó kívánságokat, azt hiszem Rám fér!Kata, gratulálok, most már belépsz Te is a nagyik sorába. Már leszünk, vagyunk itt egy páran nagymamák. Az hogy miylen anyanyelvű egy gyerek, nem attól függ, hogy hogyan tanítják beszélni? Akkor msot csak ennyi.. ha tudok még jövök ma. puszi Mindenkinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2012. január 1. 14:2587581.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. 2012. január 1. 12:3587580.

    Katám nem tudom merre jársz, de sietek elmondani a fejem már nem nyom, ideért a hóesés...csak szakadna már...

     

    A Tesódéknál mi újság? Dunakeszin már reggeltől esett, és Pesten? És Felétek?

    De jó érzés...csak szakadna már még jobban....és meg is maradna, kéne ez már nekünk nagyon...

    előzmény:
    PUSZKATA (87577)
    2012-01-01  07:47
  23. 2012. január 1. 12:3487579.

    Kedves Lányok !

     

    Nem sorolom a neveket, aki olvassa vegye úgy személy szerint Neki szól !

     

     

    Eldöcögött már az ó-év szekere, Ez a szekér sok-sok gonddal volt tele. Pusztuljon hát nyikorogva-zörögve, Búját-baját felejtsük el örökre. Asztalunkon mindig legyen friss kenyér, Jó anyámnak mosoly legyen két szemén. S a Jó Isten, kit félünk és imádunk, Áldja meg két szent kezével családunk.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2012. január 1. 07:5187578.

    Okés, csak akartam, hogy tudd, este is gondoltam Rád...és tényleg...ott a bizonyíték és arra várt, hogy meglásd.....

     

    Túl leszel az első "megrázkódtatáson" hamar és lesz örömöd sok, ezt kívánom Neked....

    előzmény:
    PUSZKATA (87577)
    2012-01-01  07:47
  25. 2012. január 1. 07:4787577.

    Köszönöm,megnéztem,és válaszoltam...

    Nézd el nekem,kérlek,hogy az este nem voltám magamnál...Ilyen nagy hullámvölgyben,és hegyen,ilyen változó hangulatban nem voltam még soha... 

    előzmény:
    maci6609 (87576)
    2012-01-01  07:40
  26. 2012. január 1. 07:4087576.

    Katám, már bocsika, meg tudom, hogy mással vagy elfoglalva, de mintha valami nagyon-nagyon elkerülte volna  a figyelmedet....

     

    Leendő Nagymami, nem kéne máshol is szétnézned a leveleid közt?

    Mert az egy dolog, hogy Te pár emberkének képeslapot küldtél és van akihez odaér, van akihez nem....(na ha én kapnék már írnám is!!), de még nekem nem jött eddig...

    És arra nem gondolsz, hogy lehet Te is kaptál?

     

    Nézz már szét, na....

    előzmény:
    PUSZKATA (87575)
    2012-01-01  07:36
  27. 2012. január 1. 07:3687575.

    Köszönöm a malacot.Ó,de nagyon jól fog.

    Nektek is,és minden kedves topiklakónak BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK,EGÉSZSÉGBEN,ÉS SZERETETBEN.

    előzmény:
    maci6609 (87573)
    2012-01-01  07:27
  28. 2012. január 1. 07:3487574.

    Igen,eljött neki az idő...Reméltem is,hogy egyszer letelepszik...

    Nem,nem jön haza,ott fog letelepedni,a faluban,ahol él.Elveszi a lányt,és ott fognak élni...Még nem ismerem,sem a lányt,sem a többi részletet,csak azt tudom,hogy az unokámnak sajnos nem magyar lesz az anyanyelve...

    A férjem szörnyen haragszik,a lánya is románnal jár...

    Nem is lenne baj,ha nem volna később konfliktus tárgya...Csak tűnődöm,még nem tértem magamhoz... 

    előzmény:
    maci6609 (87573)
    2012-01-01  07:27
  29. 2012. január 1. 07:2787573.

    Katám, hát nem mondod? !!!!

    Ez a nap híre, mit is mondjak így hirtelen felkelés után....hát kezek magamhoz térni és nem is tudok mást, csak egy nagyon-nagyon GRATULÁLNI....ez igen.

    És ez azt jelenti, hogy haza hazatér a Nagyfiú, viszi a menyecskét is? Hol lesz az esküvő, hát mesélj már....

     

    Katám, találtam egy Malackát mára, hozzon Nektek szerencsét, szép Unokát, hosszan tartó házasságot a Fiadéknak és bizony-bizony azt is kívánom általa, hogy csak szépen öregedj! És közben fiatalodj...ilyen hírek hallatán....inkább örülj, eljött Neki az idő...:)

    Csak legyen minden rendben!

    előzmény:
    PUSZKATA (87572)
    2012-01-01  07:05
  30. 2012. január 1. 07:0587572.

    Macim,igenis,kaptam már.Nem SMS-t,de felhívott a fiam.

    Nem is tudom,nevessek,örüljek,bánkódjam,és sírjak.

    Lányok,fiúk,ebben az évben duplán öregszem.Nemsokára nagymama leszek.Hja,akinek fiúgyermeke van...sosem tudhatja...Már ki van tűzve az esküvő időpontja is.Reméltem is ezt,meg rettegtem is tőle... 

    előzmény:
    maci6609 (87545)
    2011-12-31  21:29
  31. 2012. január 1. 06:5787571.

    Eszter,engedd,hogy most kívánjak neked BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!

     http://www.youtube.com/watch?v=CtYVmZNf7 o0

    előzmény:
    Eszter50 (87548)
    2011-12-31  22:55
  32. 2012. január 1. 06:5487570.

    Napsugaras szép reggelt!

    Anita,amiért nem mindig jövök,azért gondolok rátok,sokszor,és sokat.

    Nem is gondoltam,megkaptad a lapot,hisz eddig ez sosem történt meg,és idén is volt,aki nem kapta meg tőlem... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (87551)
    2011-12-31  23:06
  33. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2012. január 1. 01:4787569.
    Eszter, még visszajöttem nagyon boldog születésnapot kívánni.
    előzmény:
    Eszter50 (87564)
    2011-12-31  23:49
  34. 2012. január 1. 00:1887568.

    Most jöttem be a lakásba, potyáztam kicsit. Nagyon komoly tűzijátékot láttam.Még most is tart. Remélem a pici gyerekek nem ébrednek fel rá.

    Még egyszer mindenkinek a legjobbakat kívánom, megyek lassan készülődni,aztán aludni.

    előzmény:
    maci6609 (87567)
    2012-01-01  00:07
  35. 2012. január 1. 00:0787567.

    És itt van, szerbusztok 2012. Január elsején Nektek....

     

    Nem vagyok álmos, durrognak kint, bent jó meleg van, hónak nyoma sincs, idén évvége és év eleje hómentesen végződött és kezdődött....

     

    Minden jót Nektek!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  36. 2011. december 31. 23:5587566.

    Még három perc, és éjfél van, hihetetlen!

     

    BÚÉK! -Nektek.....

    előzmény:
    Eszter50 (87564)
    2011-12-31  23:49
  37. 2011. december 31. 23:5387565.

    14 hónapos a pici lány és egy hónapja indult el igazából. Addig csak lépegetett párat. Patrik is jól van, nem beteg egyikőjük sem. Szívem csücskei.

    Majd megszokod, hogy másabbak az ünnepek, mint eddig voltak. Szenteste egyedül voltam. Korán hazajöttem a fiaméktól. Eszter, meg kell szoknod, hogy a gyerekek  a saját kicsi családjukkal, a saját lakásukban szeretnék eltölteni legalább a szentestét. 

    Ha legközelebb megyek, majd szólok előre és találkozunk.

    előzmény:
    Eszter50 (87559)
    2011-12-31  23:31
  38. 2011. december 31. 23:4987564.

    Látod, ismerjük már egymást mint a rossz pénzt!Igen, arra gondoltam, nyertél egy hangszórót. Most már elköszönök, mert innentől dolgom van. A számokat lezárom légmentesen.

    MINDENKINEK!!! BUÉK még egyszer, és örülök, hogy megismertelek Benneteket. 

    előzmény:
    maci6609 (87561)
    2011-12-31  23:42
  39. 2011. december 31. 23:4787563.
    B orongós napok tűnjetek tova,
    O kkal szomorú ne legyél soha!
    L épteid kísérje töretlen szerencse,
    D erűs percek rajzoljanak mosolyt a szemedre!
    O szoljanak el az óévnek sötét árnyai,
    ...G úzsból szabaduljanak a képzelet szárnyai!
    Ú j évet hozzon a nesztelen iramló idő,
    J öjjön már a rég várt, csodálatos jövő!

    É vek ha múltok, ha elszálltok napok,
    V idámságot, örömet számolatlan adjatok!
    E lfusson most az óévnek malaca,
    T öbbé ne legyen senkinek panasza!

    K erüljön betegség, bánat messzire,
    Í rmagjuk is vesszen mind a semmibe!
    V ágyaid sorra valóra váljanak,
    Á lnok szavak többé ne bántsanak!
    N övekedjen az igaz barátok tábora,
    O kosan élj, ne legyél ostoba!
    K ívánom neked, legyen 365 szép ünneped! Boldog Új Évet nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  40. 2011. december 31. 23:4487562.

    Valóban így gondolkodtam ma én is, ha már itthon vagyok és még egy nap a boldogság, főzök hát....ilyenkor nyugisabb vagyok, megy a főzés is, és ami jó hír, bizony van amit eltaláltam...ez jó érzés...

     

    A sajtot meg én fogom elsőként megkóstolni szerintem, mert kíváncsi vagyok az ízére, mivel viszont sós szerintem majd szomjas leszek rá, szóval nem rossz buli lesz ez sem...de csendes, ez a lényeg...

     

    Ahan, akkor nem voltál egyedül Karácsonykor sem, ez jó dolog...

    előzmény:
    henif (87560)
    2011-12-31  23:36
  41. 2011. december 31. 23:4287561.

    Eszter, nevetek...ha az sikerült, amire gondolok és pezsgett és lement és jó is volt, hát szuper...nagyon örülök Neked!!!!

     Így kell ezt eztán is csinálni.....

     

    Pezsgő? Hisz írtam, hogy éppen cseresznyéset iszogatok...szerintem zamatos nem olyan erős de piros és nekem tetszett.

    A hidegtálból de hogy ettem, ahogy csináltam mindig nyalogattam belőle...most meg épp sajtot vagdostam, fogpiszkálót kerestem, és olívabogyókat szurkáltam rá, pont elég lett, alig hittem a szememnek!! Jól vagdostam a sajtot ezekszerint.

    Van olyan dísz kiskard is, de nem találtam meg őket...hát majd egyszer...most erre nem készültem elő.....hirtelen ötlet volt, szóval van miből enni...

     

    A számok megfordítása jó ötlet, őrizd is őket és vedd elő a kellő időben:)))

    előzmény:
    Eszter50 (87558)
    2011-12-31  23:25
  42. 2011. december 31. 23:3687560.

    Erika, mostanában nem is voltam gépközelben. Karácsony előtt is csak azért kapcsoltam be, hogy egy üdvözletet írjak nektek. Szinte az utolsó pillanatban döntöttem el, hogy itthon maradok karácsonykor. Akkor meg elkezdtem gőzerővel készülődni. A nagyobbik unokám itt maradt,a gép neki "kellett".

    Rántott húst, fasírtot rakott ide a menyem. Ma főztem húslevest/ebből csak a főtt húst és a zöldséget eszem meg/ sütöttem karajt szeletekben sütőzacskóban. Semmi különlegesség.

    A sajt és az olívabogyó jól hangzik. Nálatok azért van aki  elfogyassza ha sokat főzöl is.

    előzmény:
    maci6609 (87555)
    2011-12-31  23:16
  43. 2011. december 31. 23:3187559.
    Akkor kicist unokáztál Te is!:) Hogy van Patrik, és a pici lány? Megy már? Bocs ha hüje a kérdés, de igazából nem tudom mennyi idős! Ha legközelebb erre jársz, kérlek fussunk már össze ha lesz időd. Okés? Jó lenne már kicsit beszélgetnünk, és Marikát is elhívnánk. Szenteste mi is csak szűk család voltunk, mert a fiamék nem jöttek ki, csak második nap. Valahogy így nem olyan volt az ünnep, de ezt is meg kell szokni. 
    előzmény:
    henif (87557)
    2011-12-31  23:22
  44. 2011. december 31. 23:2587558.
    Köszönöm szépen Erika! Igen, ez már egy nagyon szép kerek szám, de elraktam a gyertyát, mert ha megfordítom később, akkor jó lesz még. Ugye tudod miért? Mert akkor már 90 leszek! Jönnék én többet, ha lenne időm, meg nem borítana ki ez a lassúság, amit ezzel a fórummal küszködök. De most lett új böngészőm a Chrome, és ezzel kicsit elviselhetőbb, kicsit gyorsabb let az nlc. Lassan teszem oda a virslit főzni, mert a 2 gyerek már éhes. Pedig szinte egész nap ettek, de örülök neki hogy jól érzik magukat.. Te eszed a hideg táladat? Ja, és ittál már kis pezsit?! Erika! Sikerült....!!! Ugye tudod mi?
    előzmény:
    maci6609 (87552)
    2011-12-31  23:08
  45. 2011. december 31. 23:2287557.
    Bizony, régen találkoztunk. Voltam december elején nálatok, de nem került sor rá, hogy összehozzunk egy találkát. Most itthon voltam karácsonykor, nem volt kedvem kimozdulni. A fiuk és családjuk jöttek hozzám. Patrik itt is maradt, mert óvoda szünet volt a két ünnep között. Ma délután átmentem a fiamékhoz, későn jöttem haza. Játszottam egy nagyot a pici lánnyal, későn jöttem haza.
    előzmény:
    Eszter50 (87548)
    2011-12-31  22:55
  46. 2011. december 31. 23:1787556.

    Ennek nagyon örülök, hogy végre jól érezted Magad....

    Nekem is egyből jobb érzés...látod, sikerült...én hittem Benned...:) -és remélem ilyen jó lesz a holnapi napod is és ezáltal a jövő év is végre!!!! Higyjünk benne, jó?

    Ha lesznek nehézségek meg itt vagyunk, majd segítünk egymásnak ahogy tudunk...

    előzmény:
    Eszter50 (87553)
    2011-12-31  23:09
  47. 2011. december 31. 23:1687555.

    Olyan régen szóltál már hozzám, már éppen jól esett, hogy őszinte legyek még az év utolsó napján is.

     

    Kaja nálunk is van, próbáltam keveseket készíteni de azért van bőven választék...és most találtam ki még egyet, de nem tudom mennyire leszek sikeres vele, viszont italhoz meg jó lenne, elvileg...gyakorlatban kiderül kell-e valakinek....

    Szóval van egy db-ka sajtom vettem, jó drága, talán különleges és teszek rá egy-egy paprikával töltött olívabogyót, rászúrom  és hamm be kap, italt megisz, hátha jól fog esni...egy órácskát már kibírunk, igaz?

     

    Ha másképp nem, együtt....mindenképp...

     

    Milyen kajákat kaptál?

     

    A versike nekem is nagyon bejött, ezt küldtem át Barátosnémnak is, aki először gondolt rám év végén telefonon....Ő is szépet küldött ám...csak kár, hogy eljönni nem akart, találkozni nem sikerült...

    előzmény:
    henif (87554)
    2011-12-31  23:11
  48. 2011. december 31. 23:1187554.
    Lassan, de tényleg eltelik ez a nap is. Igazából csak délben jutott eszembe, hogy főzök valamit. Ráadásul a menyem is idepakolt egy csomó kaját. Ki fogja ezt megenni? Versem az nincs, de a tiéd jó volt.
    előzmény:
    maci6609 (87549)
    2011-12-31  22:59
  49. 2011. december 31. 23:0987553.
    Igen, elment a napom, de azért még vannak vendégek. Itt a menyem a 2 unokával, mert a fiam dolgozik. Bátran mondhatom, hogy rég volt áletemben olyan szép és megható a nap, mint a mai! Bocs, mennem kell, mert felsírt a pici, a szülők pedig nincsenek itthon.. ha tudok még jövök, ha nem, akkor B:U:É:K:! Már nem  sok van hátra ebből az évből, nagyon hamar elment ez is, csak úgy mint a többi, mióta egy bizonyos kort elért az ember!:)
    előzmény:
    maci6609 (87550)
    2011-12-31  23:03
  50. 2011. december 31. 23:0887552.

    Ma van az év utolsó napja, holnap viszont egy újabb év első napja, és ez nem csak azért nevezetes, szóval Eszter, szeretnélek felköszönteni....

     

    Legyen a holnapi nap is a Te napod, szóval hát: BOLDOG SZÜLINAPOT!!!

     

    És ne szerénykedj, régóta ismerünk, ennyi jár...és fel a fejjel, ez egy szép kerek szám!!!

     

    És eztán is gondolj ránk, gyere közénk és mesélj....ezt megígéred mostmár?

    előzmény:
    Eszter50 (87548)
    2011-12-31  22:55
  51. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2011. december 31. 23:0687551.

    Sziasztok, szép estét.

    Jöttem boldog új évet kívánni mindenkinek, hamár boldog karácsonyt nem kívántam, de egyéb olyan dolgok voltak, amik miatt még a gépet sem kapcsoltam be tegnapelőttig, akkor is csak egy talált kutya miatt.

     

    Szóval kívánok mindenkinek nagyon boldog új évet, kívánom, hogy teljesüljenek álmaitok, elképzeléseitek, és kívánom, hogy még a következő évben is fárasszuk itt néha egymást.

     

    Kata, neked köszönöm a lapot, nagyon örültem neki, elnézést, hgoy nem viszonoztam, idén történt velem először olyan, hgoy senkinek nem küdltem lapot, pedig megvettem, de az itthon történtek miatt nem volt kedvem semmihez. Na, majd jövőre, ha még megérem.

     

    VEndégeink vannak, hoztak tűzijátékot is, nekünk is van kis durrogtatni valónk, úgyhogy majd durrogunk éjfélkor. Csak bírjak fennmaradni.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  52. 2011. december 31. 23:0387550.

    Ez teljesen igaz így..felesleges az egész....itt is hideg van, meg durrogás egész délután, de hogy minek ennyi helyen, semmi értelme csak a sok pénz van benne...

    Sajna akik ezt élvezik azok nem így gondolkodnak mint mi...tehát akik csinálják élvezik, mi meg tűrjük....legjobb dolog a bezárkózás és időben lepihenés, aztán reggel időben kelés....

     

    Eszter, hát hogy telt a napod? :) Elmentek a vendégek?

    előzmény:
    Eszter50 (87548)
    2011-12-31  22:55
  53. 2011. december 31. 22:5987549.

    Nyugi, szerintem szépen, de biztosan kidőlünk halkan pihenni és ennyi volt....:)

     

    Most vettem elő a hidegtálat, összeállítottam, hát nem tudtam az egyik krémet kinyomni formából, a másikat már meg sem próbáltam...érdekes ízeket alkottam az tuti...de hát remélem szépen elfogynak...

     

    Van főtt kaja is, egy biztos:holnap főzni nem kell...ez jó jel...

     

    A mai napon meg lassan túl leszünk...én is hoztam még egy versikét, amit most találam és örömmel megosztok Veletek, mert pontosan egy óra van hátra...:)

     

    "Szeretetben, egészségben legyen részed egész évben.

    Légy szerencsés, vidám, boldog, felejtsd el a bút és gondot.

    Kezdődjön hát egy új élet: legyen békés, boldog éved! "

     

    (Mentovics Éva)

    előzmény:
    henif (87546)
    2011-12-31  22:35
  54. 2011. december 31. 22:5587548.
    Hogy telik az estétek? Szörnyű ami műsor van most megint! Egész nap sem volt semmi, most meg ismétlés filmekből, ócska kabarékból. Bagiékkal is ki van már a cipőm, ma szinte csak Ők vannak!Jó hideg lett itt is, meg köd. Így csak az "édes" durrogást fogjuk hallani, látni viszont semmit. Sírnak az emberek hogy nincs pénz, nincs pénz, ilyenkor meg milliókat lőnek ki! Csak mert örülnek, hogy vége az évnek... Lehet én gondolkodom hüjén, de feleslegesnek tartom az egészet. A kutyusunknak már 2 szevenelettát adtunk ma este, mert egyszerűen görcsbe van az egész teste! Még jó hogy a picurkám alszik, bár lehet éjfélkor Ő is felébred. Kata, Nálatok már mindjárt éjfél. Ugye? Ildi, régen láttalak, hogy vagy? Nem jössz mostanában erre? 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  55. 2011. december 31. 22:4087547.

    Sziasztok, még egyszer Boldog Új Évet kívánok Nektek.

    Örülök, hogy itt vagytok!!!

     

    Ballag már az esztendő, vissza vissza nézve, 
    nyomában az öccse jő, vígan fütyörészve. 
    Beéri az öreget, s válláról a terhet 
    legényesen leveszi, pedig még csak gyermek. 
    Lépegetnek szótlanul, s mikor éjfél eljő 
    férfiasan kezet fog múlttal a jövendő. 
    Boldog új Esztendőt

     

    Valaki egy kis pezsgőt még?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  56. 2011. december 31. 22:3587546.

    Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!

     

    It is megy már napok óta a petárdázás. Tegnap már a tüzijátékot is előszedték. Most is hallom. Mi lesz itt éjfél után...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  57. 2011. december 31. 21:2987545.

    Én is így gondolom, sok-sok pénz a nagy semmiért....inkább lenne egy nagy és azt értékelné az ember, mint enny amennyi a mai világban van és kicsik....és egész éjjel durrogás van, ebben sincs határ...hát gondolom mi lehet városban, ha itt falun ez van.

    Nekem sem hiányzik ez valahogy....

     

    Kaptam viszont egy nagyon szép sms-t na ez jól esett...viszonoztam is egyből...!

    És Te? Kaptál már?

    előzmény:
    PUSZKATA (87544)
    2011-12-31  21:24
  58. 2011. december 31. 21:2487544.

    Akkor megnézheted a kolozsvárit,kamerán...

    Én nem vagyok kíváncsi,meg túl sok tüzijáték volt mostmár,csak szemfényvesztés... 

    előzmény:
    maci6609 (87543)
    2011-12-31  21:21
  59. 2011. december 31. 21:2187543.
    Egyre biztosabb vagyok benne, hogy kimenni én sem fogok, valahogy nem is érdekel ma a durrogás...persze, ha lennénk valahol más lenne, itthon viszont jobb a csönd, még lehet kihasználom!!!!
    előzmény:
    PUSZKATA (87542)
    2011-12-31  21:18
  60. 2011. december 31. 21:1887542.
    Igen,annyi eszem már van...Nincs messze tőlem,de itthonról nem látszik,kimenni meg nem szoktam...
    előzmény:
    maci6609 (87541)
    2011-12-31  21:04
  61. 2011. december 31. 21:0487541.

    Megnéztem, ezek aztán a pazar fények, a kivilágítás, felénk ilyen bizony nincs....:(

     

    De hogy én ki nem megyek akár még a Tüzijáték kedéért sem, az biztos...hűvösebb lett, szerintem fagy is, ha hó nincs is azért hideg van....és már mióta durrognak, petárdák és Tűzijáték, már nem olyan mint régen.

     

    Akkor Budapesten volt egy, Augusztus 20-án, az szép volt és pazar, egyedi, most meg akár naponta is lehet lövöldözni az egekig....már nem olyan....:(

    Megfagyni nem akarok, azért láttam nagyon szép égbe lőtt petárdát vagymit, na azok tetszettek messziről, ablakon keresztül...de lesz még bőven, pláne ahogy jön az éjfél...

     

    Te is vebkamerán keresztül nézed?

    előzmény:
    PUSZKATA (87540)
    2011-12-31  20:55
  62. 2011. december 31. 20:5587540.

    http://www.primariaclujnapoca.ro/webcam.html

    Kolozsvár .itt lesz egy kis tüzijáték...Kíváncsi vagyok,kimennek az emberek?lehet csak a csőcselék... 

    előzmény:
    maci6609 (87539)
    2011-12-31  20:52
  63. 2011. december 31. 20:5287539.

    Igen még tényleg pár óra van addig....na de ilyen filmet adni ilyenkor a tévében, hát....szörnyűűűűű....

     

    Itt semmi hó nincs....sehol sem, még maradék sem...tegnap hideget mondtak, ma melegfrontot, bizony pulcsiban voltam kint nem fáztam, érdekes időjárás ez Télen....

    előzmény:
    PUSZKATA (87538)
    2011-12-31  20:46
  64. 2011. december 31. 20:4687538.
    VÉGE...REMÉLEM,CSAK JOBB KÖVETKEZIK...
    előzmény:
    maci6609 (87535)
    2011-12-31  19:56
  65. 2011. december 31. 20:4587537.

    Lett egy pici hó,de csak sok jóakarattal nevezhető annak...

    Nem kóstoltam azt a pezsgőt...kár. 

    előzmény:
    maci6609 (87535)
    2011-12-31  19:56
  66. 2011. december 31. 20:3487536.

    Sziasztok!

     

    BÚÉK

    előzmény:
    ANNA (1)
    2006-07-29  17:30
  67. 2011. december 31. 19:5687535.

    Finom ez a cseresznyés pezsgő, ittál már? Hogy telik az este?

    Van hó? -itt semmi, akkora napsütés volt ma, hogy hihetetlen volt...mintha nem is Tél lenne és nem is az év utolsó napja.

     

    Hát még négy óra és vége az évnek.....:(

    előzmény:
    PUSZKATA (87534)
    2011-12-31  19:51
  68. 2011. december 31. 19:5187534.

    SZIASZTOOOK!

    B.Ú.É.K!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  69. 2011. december 31. 17:4387533.

    Sziasztok!

     

    Én is jöttem nagyon Boldog Új Évet kívánni!

     

    Még pár óra van az idei évből, aztán jön az új, kicsit más, de azért reméljük nem sokkal rosszabb év.....

     

    Teljen szépen, nyugisan még ez a hátralevő pár óra az idei évből....én vagyok, hisz idén sem mentünk el itthonról, buli sem vár ránk, szóval csak szerényen de mégis másképp telik az idei év vége, mint tavaly....:)

     

    Szóval: BÚÉK!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  70. 2011. december 30. 20:5187532.

    Sziasztok Kislányok!

    Mivel holnap nem hiszem hogy fel tudok jönni, ezért már jó előre ideírom kívánságomat, biztos ami biztos alapon.

     

    Eredményekben, sikerekben gazdag BOLDOG ÚJ ÉVET kívánok Nektek és persze kedves Családotoknak is!

     

    Kívánok még egészséget, gazdagságot, boldogságot, és minden olyat, ami egy nyugodt, békés élethez szügséges.

     

    Borongós napok tűnjetek tova,
    Okkal szomorú ne legyél soha!
    Lépteid kísérje töretlen szerencse,
    Derűs percek rajzoljanak mosolyt a szemedre!
    Oszoljanak el az óévnek sötét árnyai,
    Gúzsból szabaduljanak a képzelet szárnyai!

    Új évet hozzon a nesztelen iramló idő,
    Jöjjön már a rég várt, csodálatos jövő!

    Évek ha múltok, ha elszálltok napok,
    Vidámságot, örömet számolatlan adjatok!
    Elfusson most az óévnek malac a,
    Többé ne legyen senkinek panasza!

    Kerüljön betegség, bánat messzire,
    Írmagjuk is vesszen mind a semmibe!
    Vágyaid sorra valóra váljanak,
    Álnok szavak többé ne bántsanak!
    Növekedjen az igaz barátok tábora,
    Okosan élj, ne legyél ostoba!
    Kívánom neked, legyen 365 szép ünneped!

     

     

    Mosolyogjanak az angyalok édes kis hazánkra,

    Szórjanak szeretet a hópihékkel az egész országra.

    Égjen gyertya, legyen kalács minden magyar házban,

    És legyen békesség végre a magyar hazában. 

     Remélem ennyi pezsgő elég lesz, jut Mindenkinek..    

     

    Jövőre találkozunk! Addig is mindenki érezze jól magát, az is aki buliba készül, az is aki otthon családi körben búcsúztatja ezt az évet. Jó lenne tudni, vagy legalább is remélni, hogy a jövő év már kicsit könnyebb, jobb lesz, mint az idei volt.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  71. 2011. december 27. 07:3387531.

    Hát a liszttel megjártam, de nem volt amit szoktam venni, és a végére hagytam a bevásárlását ez volt a nagy baj...így jártam...elmúlt..ebből is tanultam....:( Magam kárán, ettől jobb úgy sincs....

     

    A fürdőbe a Páfrányt szokták ajánlani de ez a növényke sem szereti a huzatot szerintem...meg ha hideg éri sem....legjobb a művirág....azt meg nem szeretnél ugye?

     

    Hogy én is meséljek növénykékről is, ha már itt vagyunk mondom: Anyósom beájult, hogy nekem minden virág virágzik? Hogy lehet az?

    Gondolt itt a három virágot hozó Kálára ami most van teljében gyönyörű, beciheltem a konyhába, aztán a két másik virágra nevét nem tudván írom szépek, tartósak...egyiket az Ő jóvoltából hozta haza a Férjem...szóval azóta is virágot hoz...mert hogy Anyósnak vettek egy műanyag asztalt, ez rajta volt,  a Férjem művirágnak nézte és elkérte...és igazi!!! Hálás virág, Anyósnak meg nem kellett ugye...:)))

     

    Na és a két hatalmas magas Szőlővirág is minden végén virágot hozott, nagyon hálás, kint is -bent is, nagyon jól mutat ilyenor, hogy nincs anny virág...

     

    A Fökföldiket nem is látta az ablakban igen, azokon is javarészt van virág, de van amin már elmúlt...de hozzák a virágokat...szeretem őket.

     

    Most viszont nagy "munkában vagyok", voltam...és aztán leszek is...sürgősen keresnem kellett gombostűket, meg is vannak, megyek keverem a krémet, és dologra fel!!!

    És majd jövök, olyat csinálok amit eddig még sohasem, de muszáj leszek, mert a Lánykám bizony addig volt lelkes még meggyúrta a tésztát, kiszaggatta, megsütöttük, és hát most össze kell állítani...mert a végén jövőre készül el...:(

     

    Ja a bicikli nem is biztos, hogy jót tesz a fájó hátadnak, jut eszembe, doki tanács kikérted, mielőtt ezt a 20 percet letekered? Ne hogy nagyobb bajt csinálj magadnak....-féltelek no...

    előzmény:
    PUSZKATA (87530)
    2011-12-27  07:08
  72. 2011. december 27. 07:0887530.

    Sziasztok!

    Szilveszterezni ágyban fogunk,az is egy olyan nap lesz,mint a többi...

    Illetve csak mi ketten,a férjemmel,nem akarunk sehova menni,és végképp nem akarunk vendégeket hívni...

    Hogy növényekről is essen szó,hisz azért jövünk ide,tanácsot szeretnék kérni...

    Tudjátok-e,milyen növény bírná a fürdőszobám levegőjét,tudva azt,hogy ablaka van,és gyakran szellőztetek,így sokszor változik a levegő hőmérséklete?

    Eddig amivel próbálkoztam,minden elpusztult lassan...

    Csak pár napja bírok újra tekerni a bicajon,mióta jobban van a hátam,mindössze 20 percet bírtam tekerni...Minden nap kellene,de tudod,"A mosónők korán halnak",amikor dolgozom,épp elég fáradt vagyok ahhoz,hogy a házi munka után is,ne legyen kedvem tekerni...

    A liszt.Az kényes ügy.Úgy szoktam,hogy mindig a már bevált fajtát veszem.Az sem mindig egységes minőségű,de nem kísérletezem,mert sok rossz,illetve csúnya kenyeret sütöttem már...

    Az idén szép lett minden,bár teljes kiörlésűből sütök mindent,csak a lánykánknak sütöttem fehéret... 

    előzmény:
    maci6609 (87528)
    2011-12-27  06:33
  73. 2011. december 27. 06:3787529.

    Kis Unokád remélem teljesen rendbejött, jó, hogy a doki ilyen előrelátóan féltette...a tüdőgyuszi nem játék...:(

     

    Kolleginám járt és nagyon beteg volt végig, aztán egyszer csak nem jött, két hetet nyomott le otthon emiatt...

    A másik is elkapta és az egész évvégéig nem jöhetett, közel jó három hónapot volt szerintem táppénzen, mert ennyi szabi még Neki sem volt, szóval veszélyes betegség..:(

     

    Neked is jobbulást kívánok, bár én meg az évvégi szabik elején voltam olyan megfázott, náthás, torokfájós, orrom csurgott, szememből patakokban a könny folyt, hogy féltem én is mi lesz velem.

    Ahogy mondod, itthon minden jobb....sikerült alapjában véve kikúrálni magam, de a hideg idő még most jön, a meló is hamarosan beköszönt, ahogy mondod....jaj nekem, nagyon nem várom...:(

    előzmény:
    zsuzsanca (87527)
    2011-12-26  21:08
  74. 2011. december 27. 06:3387528.

    Sziasztok!

     

    Az idő hideg és ködös ahogy bentről kifelé nézek...hó amennyi volt, olyan fél centi itt-ott...hát nem akar esni...végem van tőle...

     Pedig jöhetne még sok-sok, hogy várom....

     

    Remélem jót bicajoztál....a tegnapi napon már én sem zabáltam, volt hogy bánat ért, mondom előző nap teleeszem magam két napig és leiszom magam, hát az előbbi sikerült, annyit ettem, de jól is esett, nem szoktam sokat, és hát mivel nem én főztem, a lehetőség adott volt.

     

    Tegnap aztán nekem kellett készülni, lazán összejött minden, de ez a vett liszt megint megszívatott, olyan kevert tésztát csináltam mint a linzeré, és megint nem lett jó...kemény....szóval ezt valahogy el kéne passzolnom, ennek sem és kelt tésztának sem jó...:(((

    Azért ettek  vendégek belőle, viszont a Bejglit ki sem raktam...az úndonság erejével hatott, hogy nálam más-más sütik voltak, így is tálaltam Nekik három félét...ették is, aranyosak voltak....

     

    Mennyit is tekertél bicajon? És naponta edzed magad?

     

    Ott milyen az idő, hol fogtok Szilveszterezni?

    előzmény:
    PUSZKATA (87526)
    2011-12-26  19:17
  75. 2011. december 26. 21:0887527.

    Sziasztok Kertészlányok !

     

    Nálunk is eltelt az ünnep, igaz nem úgy ahogy szerettük volna. Unokám csütörtökön bekerült a kórházba, mert tüdőgyulladása lett. A gyerekorvos nem merte az ünnepekre itthon tartani, mert előtte is kezelte és nem javult. Ott infúziós kezelést kapott. Ma vihette haza a fiam őket. Szerencsére az anyja is ott lehetett vele.  

    Egyébként én sem vagyok jól köhögök és folyik az orrom. Igaz most hogy pihentem valamennyit javult, de tegnap is hosszú napom volt, vendégeim jöttek, keresztlányomék a szüleivel, és  közbe még  Vácra is elszaladtam a kórházba ünnepi kaját vittem a menyeméknek, mert a fiam meg szolgálatban volt ( 24 órás ) így Ő nem tudott menni. 

     

    A héten még itthon vagyok szabin, talán kikúrálom magam  

     

    Remélem nektek jól teltek az ünnepek.

     

    További jó pihenést kívánok ! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  76. 2011. december 26. 19:1787526.

    Sziasztok!

    vagyok.

    Kimentünk kicsit sétálni,szétnéztünk a környéken,hol,mi változott,megnéztük a Szamoson a rucákat,kissé lejártuk a tegnapi nagy zabálást...

    Most nemsokára átülök a szobabringára,és tv-nézés következik... 

    előzmény:
    maci6609 (87525)
    2011-12-26  18:37
  77. 2011. december 26. 18:3787525.

    Vagy Katám? :)

     

    Elmentek a rokonok, én egy jót főztem ma és készültem, aztán hamar vége lett....

     

    Először a kis hóbabácskáimat látták meg ahogy bejöttek az udvarra...jót mosolyogtak rajtam...:) De elismerték: ügyes vagyok...na még jó...:)

     

    Aztán volt nagy evészet, sütikínálat és gyümölcsbólé tálalás....és most szakad az eső....hó lesz belőle? -mert éjszaka nem esett....lehet majd reggelre?

     

    Nekek hogy telt a mai nap?

    előzmény:
    PUSZKATA (87522)
    2011-12-25  11:23
  78. 2011. december 26. 10:5387524.
    Sziasztok!  Kivánok mindenkinek BÉKÉS,BOLDOG KARÁCSONYT! Szeretettel:pönci
    előzmény:
    ANNA (1)
    2006-07-29  17:30
  79. 2011. december 25. 11:5387523.

    Mindig mondtam, a hóbaba építésnek meg van a maga szépsége és módja...látod-látod, ezt elbaltáztad..de felénk mond még éjszakára, ha holnapra esik és megenyhül az idő lehet megint "alkotni" hátha Felétek is ilyen idők lesznek...

    De használd ám ki légyszíves..:)

    előzmény:
    PUSZKATA (87522)
    2011-12-25  11:23
  80. 2011. december 25. 11:2387522.
    A hóbabáról egyelőre le kell mondanod...Mind elolvadt,ami hajnalban még fehér volt...
    előzmény:
    maci6609 (87520)
    2011-12-25  07:09
  81. 2011. december 25. 09:0887521.

    Azt mondja  a telefon, hogy most még ragyogó napsütés van, de délutánra fordul az időjárás, és estére, pontosan 10-re, ideér a havazás...mit is mondjak erre?

     

    Várom, essen, szakadjon, hisz Tél van...legyen hófehér a táj, olyan mesébe illő....de szép is lenne!!!!

     

    Sehol senki? :( Megyek hát én is dolgomra....kis takarítás sohasem árt....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  82. 2011. december 25. 07:0987520.

    Szia Katám!

     

    Jaj nekem, hát itt is szalad ki ember, hogy képzeld szakad a hó írja a telcsi, mondom dehogy...

    Korán van, de mivel megfázott hallottam fent van, és én is szenvedtem már az ágyikómban fél órát, szóval felkeltem és kinéztem ez volt az első...itt hó nem esik, ahogy láttam.

    És annyi van mint este volt...

     

    Viszont még este sikerült a fát beállítania, és nekem feldíszíteni...kisebb az ágak száma, mégis kevesebb volt rá a dísz, mert magasabb a fa, de azért megvan.

    A vett fényfüzérek is a helyükre kerültek, szépek szeirntem, bár a másik, régi izzósor valahogy jobban világított, beterítette jobban a fát mint ez a 100 égős ledes...de azét szép ez, a miénk, igaz?

     

    Ma fotózom a fát fényben, este készült pár de nem az igazi.

     

     

    A kőtől én is óckodom, mert olyan rideg, hideg mint a vas...az igazi zöld növények kellenek azért téren, lakásban minden hol...és a hó is kéne...

     

    Várom a korcsolyázós, hószakadós, havas képeidet...légyszi gondolj rám és  csinálj nekem hóbabást is, ha találsz, jó?

     

    Jó korcsolyázást, levegőzést, én is mennék, ha másért nem, levegőzni, meg fotózni Veletek..:)))

     

    Szép Karácsony másnapját Nektek!

    előzmény:
    PUSZKATA (87519)
    2011-12-25  05:29
  83. 2011. december 25. 05:2987519.
    Kolozsváron pillanatnyilag HULL A HÓ!
    előzmény:
    maci6609 (87511)
    2011-12-24  08:40
  84. 2011. december 25. 05:2887518.

    Sziasztok!

    Mindig van ott valami koncert ilyenkor...Nem tudom,milyen...

    Mi,kolozsváriak,magyar kolozsváriak,főleg,nem szeretjük,milyen lett a Főtér.El is nevezték Kőtérnek

    Kicsit igaz is,a sok zöld helyett most a kő uralkodik ott...

    Az örökzöldek helyett drága platánokat hoztunk be Magyarországról(mi mindenre jút pénzünk!)Itt azok tájidegenek,és ráadásul az év nagy részében kopár kórók... 

    Ma kiviszem a "gyerekeket"korizni,új,főleg esti képeket fogok készíteni a Főtérről...

    (gyerekek=a férjem,és barátai)

    Legyen szép,békés,áldott az ünnepetek!  

    előzmény:
    zsuzsanca (87516)
    2011-12-24  20:00
  85. 2011. december 24. 20:0887517.
    Boldog, békés,szeretetteljes karácsonyi ünnepeket kívánok sok szeretettel !!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  86. 2011. december 24. 20:0087516.

    Sziasztok Kislányok !

     

    Kata !

     

    Látom nagyon szép lett Kolozsváron a tér ! Mi még akkor jártunk arra amikor fel volt állványozva a szobor . 

    És a környező házakat is felújították, legalább is a homlokzatok nagyon szépek, színesek.

     

    Koncertre is készülődtök ? nagy szinpadot látok a képen. 

    előzmény:
    PUSZKATA (87502)
    2011-12-22  18:47
  87. 2011. december 24. 19:3687515.

     Sziasztok kedves Növénykedvelő Kislányok!  Remélem amiért nem voltam mostanában, még tudjátok hogy ki vagyok!    

    Szeretetben, békességben eltöltött KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET kívánok Mindenkinek, és természetesen kedves Családotoknak is. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  88. 2011. december 24. 12:3287514.

    Sziasztok, köszönöm Neked ezt  a receptet is...idén már nem szándékozom megsütni legalábbis nem ebből a lisztből..de ha csinálom a régi recinél maradok..ha húsz évig bevált, csak kétszer nem, itt más a hibás, nem én.

    És kiderült a lisztben volt a bibi, túl lággyá teszi a tésztát, ilyet nem szoktam venni, amit szerettem és megszoktam olyan meg már nem volt, ez a baki....

     

    Havazik.

     

    Havazhatna még jobban, még szebb lenne minden, nagyon szeretem ha hull a hó...legalább tényleg olyan ünnepi hangulatot ad...

     

    Jó készülődést  Nektek, meghitt, békés, szeretetteljes családi estét kívánok Karácsony alkalmából...

    előzmény:
    martonne (87512)
    2011-12-24  09:38
  89. 2011. december 24. 10:5587513.

    Kívánok mindenkinek Békés, Boldog Karácsonyt!

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  90. 2011. december 24. 09:3887512.

    Drága Macika!

     

    Ma nem szabad szomorkodnia virágaid újra nyílnak a családod veled van...minden pótolható!

     

    Elküldöm neked Derinke tuti beigli receptjét, néhányan a fórumon már csak ezt sütik és mindig nagyon jó. Talán újra kedvet kapsz és a családodnak is bejön!

     

    ""Először a tölteléket készítem el, hogy legyen ideje kihűlni.

    2-2 rúdhoz való töltelék:

    5o dkg darált mák
    3o dkg cukor
    2-3 kanál méz
    mazsola
    reszelt citromhéj
    2 dl tej vagy víz

    ugyanezt a tölteléket megcsinálni 5o dkg dióval.

    Tulajdonképpen nem főzöm, csak felforrósítom a 2 dl folyadékot, beleteszem a belevalókat, megkeverem, kicsit összemelegítem. félreteszem hűlni.

    Ha legalább langyos a töltelék, begyújtom a sütőt közepes hőmérsékletre, és elkészítem a tésztát.
    4 db rúdhoz:

    l kg liszt
    5o dkg margarin /fele lehet zsír/
    lo dkg cukor
    pici só
    2-3 tojássárgája
    2 dl tejföl
    3 dkg HIDEG tejben elkevert friss élesztő

    GYORSAN összeállítani, négy részre osztani, nyújtani, a kettőt mákos, kettőt diós töltelékkel tölteni.
    Tepsibe teszed, villával megszurkálod, hogy ne repedjen ki. Először tojássárgájával megkenni, ha épp megszikkadt, tojásfehérjével is. Ettől lesz márványos.

    Pihentetni NEM kell, a tojásfehérjével való kenés után már rakhatod is a sütőbe. Közepes tűznél sütni.

    Egyszerre belefér mind a négy a hagyományos nagy tepsibe."



    Na most az én hozzáfüznivalóim: mindent igy csinálok, de a töltelékbe teszek még fahéjat, őrölt szegfűszeget, és csak az oldalát szurkálom meg a tésztának, de jó mélyen kell, hogy a töltelékig elérjek, a tésztarudak közé vékony csík sütőpapírt rakok, hogy amikor összesülnek, ne törjem el a szétválasztásnál.
    ""

    előzmény:
    maci6609 (87511)
    2011-12-24  08:40
  91. 2011. december 24. 08:4087511.

    Sziasztok!

     

    Itt semmi sem fehér, alig búzadarás a táj, de nem is érdekel már...

     

    Nem fotózok ma lesz az első Karácsony, hogy a Családot sem fogom fotózni, majd eszem-iszom, jót mulatok...

     

    A két éves képanyagom, amik a kertről, lakásról, családról készültek veszélyben vannak és alig valamit tudtak visszahozni belőlük...a lelkem összetört, borzasztóan...

    Nincs hangulatom...

     

    Tegnap a Bejgli sem sikerült, több okból, ez van, életemben másodszor jártam így...:(

     

    Azért én is kívánok mindenkinek itt KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET, legyen békés, szeretetteljes ez  a nap!

     

    És használjátok ki, ha  szép a táj, nagy a hó...irány  a szabadlevegő!!!

    előzmény:
    martonne (87510)
    2011-12-24  07:10
  92. 2011. december 24. 07:1087510.

    Boldog, békés ünnepet kívánok minden kedves Növénykedvelőnek!

     

     http://www.youtube.com/watch?v=Bj17M 8EnlHI

     

    Erika, nálunk minden fehér, most is esik a hó!

    előzmény:
    ANNA (1)
    2006-07-29  17:30
  93. 2011. december 22. 19:3887509.

    Szép lenne ha minden hófehér lesz, ha még sem, hát anélkül ünneplünk, holnap készülnek a sütik, a terveim szerint...de még pakolászok, mert a fácskának is kéne a helyecske, ahol virágok vannak ott viszont nem fog beférni a fa....szóval van még mit átpakolnom...:)

     

    De most este van, nyugi...holnap meg hajrá!!!

    előzmény:
    PUSZKATA (87508)
    2011-12-22  19:10
  94. 2011. december 22. 19:1087508.

    Igen,a férjem...Itt meg én:

    Ez is a főtéren van(a jégpálya).Igen,a szán is,a hóember is világít... 

    előzmény:
    maci6609 (87507)
    2011-12-22  19:05
  95. 2011. december 22. 19:0587507.

    Tényleg nincs, kár...ez a szán este világít? De szép..és mindenhol ott vagy, ez igen....ki fotóz? A Férjed?

     

    Köszi a képeket....van még?

    előzmény:
    PUSZKATA (87506)
    2011-12-22  19:03
  96. 2011. december 22. 19:0387506.
    Hidd el,nincs egy szem hó sem!
    előzmény:
    maci6609 (87505)
    2011-12-22  18:59
  97. 2011. december 22. 18:5987505.

    Igen, havas is van?

     

    előzmény:
    PUSZKATA (87504)
    2011-12-22  18:54
  98. 2011. december 22. 18:5487504.
    A második kép Kolozsvár főtere...Abból van még,kérsz?
    előzmény:
    maci6609 (87503)
    2011-12-22  18:53
  99. 2011. december 22. 18:5387503.

    Hohó, ki ez a daliás hölgyike?  :)

    És de szép ez a környezet ott körülötted a második fotón...ez igen, ilyen szép helyen lenne jó sok-sok fotót készíteni....

     

    Na akkor meg van a bibi, látod Magadtól jöttél rá...ügyes vagy Te!!!

     

    Lehet lesz még hó, most mondják...úgy legyen!!!!!!!!

    előzmény:
    PUSZKATA (87502)
    2011-12-22  18:47
  100. 2011. december 22. 18:4787502.

    Tudom már,hol tévedtem...Picassaval vettem fel,és nem mentettem a változtatást a lemezre!

    Új próba: 

    előzmény:
    maci6609 (87498)
    2011-12-22  18:35
9 10 11 12 13

Címlap

top