Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Növénykedvelök ide

ANNA
Létrehozva: 2006. július 29. 17:30

Sziasztok növénykedvelök. Szeretnék egy új topikot olyanokból  akik szeretik a természetet a növényeket az embereket. Szeretnének olyan topicolokkal ismerkedni akik már máshol nem igazán tudják a fonalat követni, de szeretnének tapasztalatott cserélni. Várok mindenkit akit a kertészkedés, a viráglocsolás, szaporíitás tapasztalatcseréje érdekel.  Nem csak rosszat látja meg hanem a szépet is. Akiknek a család mellett van még idejük és energiájuk egy kis tapasztalat cserére is, mert nem mindenki profi de szereti a szépet.

Várok mindenkit szeretettel. Anna      

  1. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2011. november 6. 08:2887301.

    Sziasztok

    Emma helyett kiosztottam a kávét....

     

    Maci  szép lehet a kerted ilyenkor is,nekem az ősz a kedvenc hónapom,a vénasszonyok nyarával......a lánykádnak utólag-

    Boldog születésnapot !     kívánok :

     örömben,egészségben,boldogságban  ! - a most nyiló amarilliszemmel.

    előzmény:
    maci6609 (87276)
    2011-11-03  17:51
  2. 2011. november 5. 15:3687300.

    Sziasztok!

     

    Akkor Te most dolgozol? -vagy nem?

     

    Na igen, a hétvége itt van, ja...most jöttem haza, és még két nap, szóval tegnap mikor írtál még három volt...:(((

     

    Nekem NINCS HÉTVÉGE...mi az? Ez multi cég,kihajtanak minket és folyamatosban járunk és ami nagyon nyomja  a szívem, hogy évek óta itt vagyok, de Karácsony előttől mindig itthon voltam év végéig...most meg lehet ez sem valósulhat meg, mert NEM FOGNAK MÉG SZABIRA SEM ENGEDNI évvégén....

    Csodás...:(((((((((((

    Még a maradék kedvemet is elveszik, más részen meg folyton otthon vannak fieztett lemondáson...nekem ez jutott? -nem hiszem el...:(

     

    A levelek ma sem hoznak lázba, fáj a kezem, piszok fáradt vagyok, nem megy ez, bent még két napot helyt kell állni, szóval nem hajtok itthon, úgy döntöttem....

    előzmény:
    henif (87297)
    2011-11-04  18:20
  3. 2011. november 4. 18:5087299.
    Nagyon aranyos az a pici lány a nagy kertben.Szép az amarilliszed és a liliomod is.
    előzmény:
    zsuzsanca (87292)
    2011-11-03  22:08
  4. 2011. november 4. 18:4187298.

    Még mindig szépek a virágaid, jó rájuk nézni. Majd várom a hunyorról is a képet. Volt nekem is régen, szerettem. Valahogy itt el is felejtkeztem róla. Majd veszek azt is, legalább évelő, nem lesz vele gondom.

    Ejnye-bejnye a kutyusaidnak, el tudom képzelni mennyire megijedtetek amikor eltűntek. Legalább maguktól hazataláltak. Én sem szívesen mászkálok este egyedül. Úgy intézem a dolgaimat, hogy ne kelljen.

    Jó, hogy a kicsi fiad szeret iskolába járni és tanulni. A későbbiekben legalább nem lesz vele gondod. Nálunk a szülők döntöttek úgy, hogy maradjon még egy évet a gyerek az oviban. Nagyon későn született, nov. 14., én is így látom jónak.

    Ma km-eket sétáltam egy óraszíj miatt. Az üzlet, ahol az órámat vásároltam, kiköltözött a tescó üzletsorára. Persze, majd még egyszer el kell mennem, ha megérkezik. Nálunk ma is jó idő volt, így nem bántam különösebben a sétát. Pont egy éve jártam a tescóban.Tudom, jár ki busz is, "ingyen járat" csak nem szeretek ott vásárolni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (87296)
    2011-11-04  16:32
  5. 2011. november 4. 18:2087297.

    Sziasztok!

     

    Nem is csodálkozom, hogy várod már a hétvégét, amikor otthon lehet lenni. A sok utazás, meg a munka és tényleg rossz lehet sötétben kelni és indulni. Én is korán kelek általában, mert nem tudok aludni. Akkor meg már kidob az ágy. Még egy nap, aztán pihenhetsz, ha így marad az idő, akkor még rendezheted a kerted is.

    előzmény:
    maci6609 (87295)
    2011-11-04  16:24
  6. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2011. november 4. 16:3287296.

    Egyik este úgy elszöktek, hogy a Sámli csak órákkal később jött vissza, lehetetlen volt a sötétben keresnem egy szar elemlámpával, meg hát félelmetes is, mert arra szántóföldek, hétvégi házak, kóbor kutyák is lehetnek.

    Marcika meg csak másnap este talált haza, pedig egész délelőtt kerestem széles határban, szerencsére ezek szerint jó a szaglása és a nyomok alapján hazatalált. Annyira örültünk, hogy sírtunk, mert azt hittük, már nem látjuk többet.

     

    Még nem végzetünk ám a kerttel, de ma is nagyon dilis idő van, viharos szél, nekem ilyenkor megfájdul kint a fejem és fülem is, úgyhogy inkább kihagyom a kertészkedést. Rakok fel néhány képet, ezeket csináltam utoljára, de majd még lesz, mert a hunyor még csak most nyílik teljes pompájában nemsokára, van vagy 10 bimbója egyszerre, valami gyönyörűséges lesz, ha kinyílik.

     

     

    Én azért vittem már suliba a kicsit, mert lehúzott már 4 évet az oviban. Meg nem is mondta senki, hogy nem alkalmas rá, ha ajánlották volna, akkor biztos visszatartom, mint ahogy tettem a nagyobbikkal, ő 1 évet ráhúzott.

    De a kicsi nagyon élvezi, teljesen fel van dobódva, szeret menni, jár focira is, nagyon lelkes a tanulásban is, állandóan hozza a piros csillagokat és büszkén mutogatja.

     

    Jó is, ha szeretnek a gyerekek olvasni, remélem azért legalább a kicsi ebben hasonlít majd rám, most még egyelőre szeret olvasni, bár még csak egy-két szótagot tud.

     

     

     

     

     

    előzmény:
    henif (87291)
    2011-11-03  20:32
  7. 2011. november 4. 16:2487295.

    Így utólag is köszönöm, mert csak ma olvastam ugye....:) Nehezemre esett felkelni, de muszáj volt...és ahogy a napok mennek egyre rosszabb lesz tuti...de majd csak vége lesz! Igaz?

    És még a holnap is nehéz nap lesz, mert tele leszünk főnökkel, hisz másoknak ledolgozás lesz...nálunk csak sima műszak, várom már, hogy vége legyen.

    előzmény:
    henif (87288)
    2011-11-03  19:46
  8. 2011. november 4. 16:2187294.

    Nem vagy egyedül....én is így jártam, itthon voltam tele tervvel, tettem is a dolgom, de nem végeztem mindennel, bizony-bizony...:(

     

    Mot meg hogy hazaérek este van, sötét van, már kedvem sincs kimenni, pedig tele vagyunk levéllel...meglátom mikor jutok oda, hogy összeszedjük, mert nagyon sok van még főleg dió...de még a fán van hiába is szedjük össze...majd egyszer szeretném az egészet egyben...:)

     

    Az Inkaliliom kertben nagyon igényes, ritka, hogy megmarad...Neked hol van a tő? Napon, vagy védett helyen?

    Sokszor van csokorban is ez a virág, és hát valóban különleges és annál tartósabb...nekem is volt régi ballagási csokorban ilyen virág fehér, és tényleg sokáig bírta...de szép volt, na akkor szerettem meg igazán, de még tövet sohasem vettem....Te hol jutottál hozzá?

     

    A kis Unokád milyen édes ott a nagy kertben!!! :)

    előzmény:
    zsuzsanca (87292)
    2011-11-03  22:08
  9. 2011. november 4. 16:1787293.

    Sziasztok!

    Nekem magas Ligetszépém van, hosszú száron jönnek a nagyobb sárga virágok és bizony utána  a virágok helyén picike magocskák alakulnak ki, olyan picike tokokban és a mákhoz hasonló de még attól is kisebb a virága...Ilyened van?

     

    Hát ma nem tettem át őket mire hazaérek és megkávézok, kicsit lazítok már sötétedik sajna, szóval ezen pár napban szerintem nem jutok ki a kertbe...bár ki tudja...lehet mégis...

    Köszi a jó tanácsot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (87290)
    2011-11-03  20:21
  10. 2011. november 3. 22:0887292.

    Sziasztok Kislányok !

     

    Macikám ! Sajnos igaz hogy szabadságon vagyok , és én naív  azt hittem mindenre lesz elég időm.  

     

    Bizony sosem úgy van ahogy eltervezi az ember. Több helyre mentünk temetőbe, aztán itthon a fák lehullajtják a leveleiket itt is volt munka .

    Unokáztam is, és a párom Anyukáját is elhoztuk pár napra, vele töltöttem több időt.

     

    Még mindig van levél a fákon, az idén lassabban hull le mint tavaly. Akkor az első fagy egy éjszaka alatt megkopasztotta a fákat. Most bárhová nézek, mindenhol szép őszi színekben pompázik az erdő.

     

    A 3. képen az inkaliliomről vágtam le a virágokat, és vátába tettem őket. Másfél hétig díszítették a lakást. Nem is gondoltam volna, hogy vázába is tehetem.

     

    Szülinapos lányodnak kicsit utólagosan is  sok boldogságot, sikereket kívánok !  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2011. november 3. 20:3287291.

    Nem lehet irigyelni a kis szökős kutya miatt. Tudnak kárt csinálni, de azért ti is elnézitek nekik. Tegnap én is találkoztam egy szépséges vizslával a gazdija éppen futtatni vitte. Mindketten fiatalok voltak. Megálltak pár percre, míg jó alaposan megsimogattam a kutyust. Aztán futottak tovább.

    El tudom képzelni, hogy mennyi dolgod volt a kertben így tél előtt. Már pihenhetsz és tervezgethetsz tavaszra.

     

    Tényleg egyidősek a gyerekek, de Patrik még nem ment most iskolába. A szülők döntöttek így, nem árt még neki egy kis játék. Nagyon szereti a könyveket, lehet azt veszek. Ma voltam pár helyen, keresgetek. Majd egyeztetem a szülőkkel, mert ők is gyakran vesznek neki, hogy ne duplázzunk. 

    Ma átmentem a picihez is, igazi nő...Le kellett vennem a gyűrűt, húzta fel egyből az ujjára. Nézegette, magyarázott hozzá. Majd meg ettük. Utána ment a polchoz, szedegette le a könyveit, olvastam neki. Mindkét unokám rám ütött, imádják a könyveket. Remélem később is fogják szeretni, amikor már tudnak olvasni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (87289)
    2011-11-03  20:02
  12. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2011. november 3. 20:2187290.

    A ligetszépének szerintem ha egy gyökérdarabját is ülteted el, az már kihajt. Iszonyat  tempóban tud szaporodni. Ásd kis a töveket. Nem tudom, neked is olyan van-e, mint nekem, de én azokon még magokat nem láttam. Nyugodtan ültesd át, szívós növény, nem lesz baja. Én nem győzöm ritkítani.

     

    Jó éjt.

    előzmény:
    maci6609 (87287)
    2011-11-03  19:40
  13. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2011. november 3. 20:0287289.

    Itt is szép idő volt, még reggel is szépen indult, sütött a nap. Aztán egyszer csak sötét lett, és azt hittük, havazni fog, fújt a szél is és lehűlt.

     

    A kutyák megvannak, férjem itthon van és megcsinálta a kerítést. hát nem részletezem, hogy miket csináltam az elmúlt hetekben, ráadásul a legnagyobb eb szökés közben valahol elhagyta a drága hámját.

    Sajnos a szökdösés közben sok mindent tönkretettek, próbálom rendezni.

     

    Sütöttünk sütit, és rendesen bekajáltam belőle, nehezen szuszogok.   

     

    Az unokád és a fiam egyidősek. Mit kap tőled születésnapjára? Könyvet?

    Most elsős?

     

     

     

    előzmény:
    henif (87285)
    2011-11-03  19:33
  14. 2011. november 3. 19:4687288.
    Jó éjszakát, szép álmokat neked!
    előzmény:
    maci6609 (87287)
    2011-11-03  19:40
  15. 2011. november 3. 19:4087287.

    Igen, szerintem pont ez a lényeg, amit csinálunk, azt csináljuk örömmel...mert ha nem, legjobb bele sem kezdeni.

     

    Én az olvasással, filmnézéssel vagyok úgy, hogy bizony nem köt le, és türelmem sem lenne ott ülni még a könyvet olvasom, aztán hogy egy filmnek vége legyen...inkább mozgásban vagyok...

     

    Ha a kezem fáj, a hobbynak annyi...most viszont ki vagyok pihenve éjszakás után, szóval ennyi belefért...a kerti meló már nem..:(

     

    Most elköszönök Tőletek, jó éjszt, szép álmokat..hajnalban csörög a vekker, muszáj aludni térnem...

    előzmény:
    henif (87284)
    2011-11-03  19:22
  16. 2011. november 3. 19:3787286.

    Köszönöm a szülinapos nevében...:)

     

    Itt napok óta köd van éjjelente ami olykor még 9-kor is megmarad...aztán eltűnik, napsütés van...de az éjszakák, hajnalok és délelőttök tényleg szörnyűek...

     

    Jó Neked, hogy mindent ültetsz amit csak tudsz, mert Tavasszal már ezekre nem lesz gondod..és hát ha még a föld engedi, jól is teszed, meg otthon is vagy...

    Én már holnaptól megint nem leszek majd sóvárgok kifelé egész nap, így szoktam...de majd egyszer megcsinálom szép lassan én is, csak tudnám, hogy a sárga Ligetszépék hol nem lennének útban és hol mutatnának jövőre, meg hogy bírják-e az átültetést, vagy csak magról lehet őket eltenni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (87282)
    2011-11-03  19:16
  17. 2011. november 3. 19:3387285.

    Nálunk mostanában nagyon szép idő van napközben. Ma is blézerben járkáltam, be sem kellett gombolni. Reggel, meg este azért nem olyan szép... Nekem is van izomlázam, vagy hasonló, de nem a sok munkától. Ez is az öregség jele?Meg van minden kutyus?

    Itt rend van a temetőben, nagyon sok konténer van kihelyezve, nem is az a gond. Szinte állandósultak a lopások.Hetente járok ki, hallom állandóan és tapasztalom is. Erre csak azt tudom mondani, hogy mindenki számoljon el a saját lelkiismeretével. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (87283)
    2011-11-03  19:20
  18. 2011. november 3. 19:2287284.

    Nem hiszem, hogy megpróbálom megcsinálni, mert nem megy nekem az ilyesmi. Tudod, akarni és szeretni kell ezeket a kreatív dolgokat. Mindkét menyem nagyon ügyes, szép dolgokat készítenek ha van idejük rá. Azt mondják, megnyugtatja őket. El is hiszem nekik. Ismerve magamat, hamar elfogy a türelmem ha nem sikerül valami, így tehát nem próbálkozom.

     

    Gondolom, neked is kikapcsolódás. Engem inkább az olvasás nyugtat meg, akkor teljesen ki tudok kapcsolni. Szerencsére van időm rá. Könyvem is van bőven, meg járok könyvtárba is.

    előzmény:
    maci6609 (87281)
    2011-11-03  18:58
  19. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2011. november 3. 19:2087283.
    Nagyapáméról is leloptak virágot. Ráadásul a kuka messze van, és a szemetet ott dobálják el a bokrok tövében. Undorító. Pedig kifele menet a kuka útba esik, de hát tényleg marha nehéz elcipelni odáig.
    előzmény:
    henif (87280)
    2011-11-03  18:51
  20. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2011. november 3. 19:1687282.

    Az elmúlt napokat én is átültetéssel töltöttem, van is izomlázam.

    Ma annyira rossz idő volt, hogy csak a kapuig mentem meg vissza.  Reggel szépen indult, aztán beborított minket valami köd és sötétség.

     

    Boldog születésnapot a lányodnak.

    előzmény:
    maci6609 (87278)
    2011-11-03  18:30
  21. 2011. november 3. 18:5887281.

    Amit utóbb írsz leveledben megdöbbentő, de nem meglepő....érdekes, ahogy én is kivittem a kis koszorúmat Apukám sírjára eszembe jutott: vajon meddig marad ott?

    Nem az értéke, hanem a szeretet, amivel odavittem az a fontos...

     

    És hogy ki miért lopja el? Nem hiszem, hogy kajára fordítja  az árát, ha viszonteladó, viszont cigit és italt tud belőle vígan venni, az tuti...

     

    Szégyellje magát az ilyen ember!!!!

    Egyetértek hát Veled, hogy csak néztél és szólni sem tudtál....és ez a világ sajna egyre ilyenebb lesz, lesz mitől félnünk, azt hiszem, még életünk során is....sajnos...

     

    A Rózsa nem nehéz, Te is meg tudnád csinálni, de nekem meggyfalevél van csak, az elsőt meg körtéből csináltam, nem adja ki szépen a szirmokat...tegnapra terveztem az elkészítést, de sűrű volt a délután nem fért bele, szóval ma csináltam meg őket...

    Idén elég is ennyi, majd ha lesz nagyobb levél, folytatom...:) Nem adom fel.

     

    Köszönöm, átadom a lánykának a köszöntést...

    Igen, szerintem is a 18. a legszebb, akkor hatalmas csokrot kapott, most már csak szerényen....de idén a tortán volt a hangsúly...és egy szeletet nem evett belőle, mert citromos, de tudom ez elfogy, és lám mára így is lett, még ha másból készült volna mi nem ennénk...hát Neki volt más sütike...

    A díszítés meg egyedire sikerült, aztán sajnálta a tortát felvágni, látni kellett volna olyan aranyos volt..:)

    előzmény:
    henif (87280)
    2011-11-03  18:51
  22. 2011. november 3. 18:5187280.

    Sok boldogságot kívánok a lányodnak így utólag is. Nagyon szép korban van, azt hiszem a 20. év a legszebb, nekem legalább is az volt. Vagy a 18.? Már nem is emlékszem, olyan régen volt.

     

    Hogy mivel nem próbálkozol? Rózsát, falevélből? Na, az én kézügyességem ilyenre nem való. Semmi érzékem a kreatívkodáshoz.

     

    Hóembert azért készítettünk még akkor is, amikor a fiuk már nem éltek otthon. Jó volt ránézni, meg a kutyáknak is tetszett.

     

    Tegnap kimentem a temetőbe, hogy kidobáljam a leégett mécseseket, meg az esetleg tönkrement /megfagyott/ virágokat. Hát...egy db mécsest nem találtam. Virágcsokrok, cserepes virágok tűntek el. Csak álltam és néztem. Milyen világ ez? Holt tartunk? Még ha éhes lenne és azért lopna/lopnának/. Mondjuk, az sem mentség.

    előzmény:
    maci6609 (87278)
    2011-11-03  18:30
  23. 2011. november 3. 18:4587279.

    Na készen vagyok, összesen hét db lett ma és egy még két napja, szóval nyolc szál Rózsám lett...hát a Család nem igazán értékeli, a fene sem érti őket, vajon miért nem? 

     

    Olyan szépek, hát nem értem őket. Nekem tetszenek mind-mind másféle, másszínű....Hát kicsik a levelek, tehát nem lettek olyan mintás Rózsák és nagyok, de szerintem tök szépek...:)

    előzmény:
    henif (87277)
    2011-11-03  18:18
  24. 2011. november 3. 18:3087278.

    Nálunk is ünnep volt a tegnap nap, a Lánykám lett 20 éves...volt kis családi ünneplés, csodás virágcsokor aztán egy csodásan szép meglepi torta...jövőre már nem lesz, ezzel befejeztük, nem kicsik már a gyerkőcök, szóval ennyi volt....:(

    Ajándék ez a pár dolog volt, és a szülinapi megrendezett nap, rendelt sütik, szóval volt mit enni...főztem, készültem és örömmel tettem, jó volt.

     

    Most viszont épp Rózsával szenvedek, bár kis falevelek vannak erre, ebből próbálok alkotni valami kivehetőt, hát mit ne mondjak, van amelyik Rózsára egyáltalán nem hasonlít, van aminek a közepe ugrik ki, ahogy pont mondanám, hogy na kész, de én csináltam igaz? -és legalább idén ezt is megpróbáltam...:)))

     

    A hülyeségem határtalan...:)))) Aztán jön a hó, újabb lehetőségek egész tárháza...de jó lesz...

     

    Jobb lenne még most áttenni amit át kell, hogy jövőre már ne azzal kelljen kezdenem a jó időt, hogy lessem mikor hajt, mikor lesz még fagy...na majd meglátom..lehetne pár napos idő, akkor délután bele mernék kezdeni, csak hogy az éjszakák meg hűvösek sajna... Na készítem életem 6. Rózsáját...lesz még pár, ahogy elnézem a szedett leveleket...

     

    Igenis, jól csinálod, mindig nem lehetsz a fiataloknál, Nekik is van saját életük, és azt hagyni kell...:)

    előzmény:
    henif (87277)
    2011-11-03  18:18
  25. 2011. november 3. 18:1887277.

    Ha bizonytalan vagy a virágok helyében, akkor nem kell elkapkodni. Ráérsz a télen megtervezni a helyüket és tavasszal átültetni. Nem késik akkor sem.

     

    Igazad van, vásárolok, főzőcskézek és látogatom az unokámat itt helyben.

    Ez nem állandó elfoglaltság, mert nem vagyok szuper nagyi, mint mások. Nem minden nap teszem. Miért is kellene, amikor ők már egy külön család. Van saját életük.Csak annyit vállalok, amennyi jól is esik, meg amennyit bírok. 

    Nem is értem némelyik anyukát, nagyit akik végigpanaszkodják a fél várost, hogy nincs egy szabad percük, mert mindennap főznek a családra. 

     

     

    Jövő héten megyek a nagyobbik unokámhoz. Születésnapja lesz neki is. 7 éves lesz már a nagyfiú. A kicsi nemrégen volt 1 éves, róla tettem fel képeket a bem.oldalamra. Szerencsére mindenki jól van, jól érzik magukat.

    előzmény:
    maci6609 (87276)
    2011-11-03  17:51
  26. 2011. november 3. 17:5187276.

    Jó, hogy itt vagy és írtál nekem....

     

    Neked azért nem kerti virágoskerted van....és hát rendben tartod mert ezt már annyiszor láttuk, szóval légy nyugodtan, Nálad rend van.

     

    Az átültetéssel féltem eddig is, pedig tényleg megtehettem volna, mert a föld nem fagy, még ha gyenge mínuszok is vannak reggelről meg aztán köd....csak merni kéne őket áttenni és tudni pontosan mit hová is...mert ha rossz helyet választok, az nem előre haladás....:(

     

    A szép kis színes bokor egy picike virág, csak közelről fotóztam, így nagyobbnak látszik, de annyira meghatóak a színei, ugye?

     

    A diófa levele meg beterítette az egész kertet és pont nem csak a miénk, hanem a szomszédé, amit legallyaztunk...de ha a szomszéd nem teszi meg mégjobban, és a szél is nagyon fúj, bizony felénk hozza, hozta...és már így is tele a kert, egyszer szépen összetakarítottuk, de most megint annyi van..már nem akarom csak még egyszer és aztán ásni kell. Ez még hátra van az idei tervből....

     

    Hogy vagy, és a kis Unoka? Minden okés?

     

    Hasznosan telnek a napok, tuti Náluk vagy, aztán főzöl és vásárolsz...ne aggódj, tényleg hasznosan telnek a napok...ahogy megérdemled....és még dolgozol is mellette, nem?

    előzmény:
    henif (87275)
    2011-11-03  17:44
  27. 2011. november 3. 17:4487275.

    Szia Erika!

     

    Igazad van, tényleg a tiéd az utolsó beírás.  Csak a magam nevében tudok beszélni, egy lusta disznó vagyok, nincs más mentségem. Olvasgatok, aztán mire írnék is, legtöbbször elalszom. 

    Közben volt egy hosszú beszélgetésem a fiammal, a másik is nemsokára hív.

     

    Itt is ősz van. Napközben ragyogó idő, de reggel és este már hűvös van. Ja, és szmog. Ilyenkor már nem érdemes kimenni, annyira rossz a levegő.

     

    Hangulatos az őszi képed. Még lehet átültetni, hagymákat eldugdosni, nem fagyos a föld. Én már semmi ilyesmit nem csinálok. Később majd a kint telelőket becsomagolom és annyi. Mostanában csak úgy eltelnek a napjaim, szinte semmit nem tudok felmutatni, hogy mivel.

    Van néhány virágzóm itt bent, majd lefotózom őket nappal.

    előzmény:
    maci6609 (87274)
    2011-11-03  16:26
  28. 2011. november 3. 16:2687274.

    Sziasztok!

     

    3 napja én voltam és azóta senki, ejnye hát merre jártok?

     

    Itt nagyon falevél hullós és bizony nagyon-nagyon ködös hajnalok és éjszakák vannak....nem szép időszak, de napközben bizony ha süt a napocska, gyönyörű az idő...

     

    Kéne még pár virágot átültetnem és azt mondják az éjszakai néhai fagyok után jó idők lesznek  a héten, vajon tényleg? Hát szeretném, hogy így legyen, akkor pár virágot még áttennék szépen, tövestül...

     

    Hoztam egy színes Őszi képet....ez az én kertecskémből van..és ma még megtaláltam az idei Ősz utolsó nagy sárga virágát....de szép is...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  29. 2011. október 31. 18:0387273.

    Az előző levélke eleje ide szólt, a sárga gyümi meg az erdő viszont nem, bocsika....:(

    Látszik, hogy éjszakás voltam, vagyok, azt sem tudom hová írok...:)

     

    Szép, nyugodt estét Nektek!

    előzmény:
    zsuzsanca (87271)
    2011-10-28  09:26
  30. 2011. október 31. 17:1087272.

    Sziasztok!

     

    Nem csak Marika van ám itt, én is benézek naponta....

     

    A csalamádét nagyon guszta, azt hiszem minden benne van ami szem-szájnak ingere és ezek a színek, nagyon guszta...az újjad db-ja valóban nem hiányzik belőle, csak óvatosan szeletelj, és reszelj!

     

    Szabadság? Milyen az...még ma is megyek melóba....:(((((((((

     

    Itt már sötétedik kár, mert olyan jó napos időnk lehetne még.  Na de amilyen hűvös van reggel és néha köd is, félelmetes....eljönnek lassan a hideg napok is, kevesebb napsütéssel...:(

    Majd örülünk minden kis napsugárnak...

     

    Jó Unokázást!

     

    A sárga gyümölcs nagyon jól néz ki, milyen az íze?

     

    És voltatok kirándulni is? Jó Nektek, bár csak én is mehetnék...de egyenlőre még a levélszedés is gond, mert nem hullott le a diófáról...a kert tele az egész vele...már most is....

    előzmény:
    zsuzsanca (87270)
    2011-10-28  09:24
  31. 2011. október 28. 09:2687271.
    A kép meg lemaradt !!! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  32. 2011. október 28. 09:2487270.

    Sziasztok Kislányok !

     

    Szabadságra mentetek most amikor én itt vagyok ???  

     

    Marika jelentkezik csak.

     

    Igaz én is elfoglalt vagyok, unokázom és egy csomó csalamádét kell üvegbe  rakjak, majd még 1x ugyan ennyit összeszeletelni.  Csak ujjamat nem kéne bele vágni !  Ugyanis azt is sikerült megvágnom, így egy kicsit nehéz lesz az üvegekbe gyömöszölése. N amajd veszek föl gumikesztyűt.

     

    Megyek is mert idő mire elkészülök vele.

     

    Szép napot kívánok ! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  33. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2011. október 28. 06:4987269.

     

     

    Eszter már ilyen a hibiszkuszod

     

    Emma ilyen sokat nőtt a ficus,amit Tőled kaptam

     

    A virágzó fokföldijeimmel kívánok mindenkinek szép őszi napot !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  34. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2011. október 27. 06:3787268.
    Jó reggelt ! Derűs ébredést !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  35. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2011. október 26. 20:3387267.
    Hello  ...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  36. 2011. október 24. 07:5787266.

    Szép napot kívánok Mindenkinek , a borongós idő ellenére is !

     

    Lehet belőle sok szépet csinálni, majd még nézegetem.

     

    Neked is sikerült jókat kivlasztani.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433025 (87265)
    2011-10-24  07:43
  37. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2011. október 24. 07:4387265.

     

    Nagyon jó montagerfotókat készítettél ,ügyes vagy !

     

    Mindenkinek mosolygós hetet kívánok !!

    előzmény:
    zsuzsanca (87264)
    2011-10-23  18:00
  38. 2011. október 23. 18:0087264.

    Marika !

     

    Nagyon szépen köszönöm a segítséget, megmutatom mit "alkottam " !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433025 (87253)
    2011-10-22  15:52
  39. 2011. október 23. 17:5187263.

    Sziasztok Kislányok !

     

    Sikerült a sok növényt télire elszállásolni. Tavaszig majd csak kibírják.   Kint már csak a lehulló leveleket kell összegyüjteni.  Most lassan potyognak lefelé, tavaly egyszerre hullott le az összes.  Tegnap igen szép idő volt, ma viszont esett az eső, és nagyon álmosító , sokat ásítozom pedig igen csak sokat aludtam az éjszaka. 

     

    Emma ! Nagyon szép helyen voltál, a képek mindent elmesélnek. Gondolom jól érezeted magad  ! A piaci képek is  igencsak beindítják a fantáziát, miket lehet ott nézelődni, vásárolni.

     

    Ildi ! A virágaid jó helyen vannak. A fuksziákat én is megnyirbáltam, a leandereket nem mertem . Vagy még lehetséges a héten ?

     

    Hevy ! Sokat gondoltam rátok, van-e újabb hír Anyukádról, mit mondanak az orvosok, vagy még több vizsgálatot csinálnak ?  A legjobbakat kívánom nektek, főleg Anyukádnak !!!

     

    Anita ! Kutyusod szerencsére hazatalált, de ilyenkor inkább az ösztöneik vezérlik, figyelni kell rájuk. Nálam a cicusok évek óta már műtöttek. Így nem hoznak kiscicákat, jelenleg ketten vannak, anya és lánya. Kliu  : 13 éves, Cirbi: 11 éves. kb. 8 éve műtettem meg őket. Most is bent vannak, nem csavargósak. Élvezik a radiátor melegét.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  40. 2011. október 23. 07:4087262.

    Sziasztok!

     

    Tudom én, mert hogy én is szipogós vagyok olyan szerényen még, de nem is szeretnék jobban, na ez sem hiányzik.

    Tegnapig a kezem, nyakam-hátam majd szétment, a benti melótól, jó, hogy ma már nem kell menni végre....

    Nem, nem ünnepen vagyok, szabadnapon, ilyen az én szerencsém...:(

    Másban sincs eddig, semmi változás munka terén, pedig már nagyon ki van főleg a kezem, hátam-nyakam....nehéz....:(((

     

    Itt borult az ég, a kint melók váratnak magukra ha így haladunk, mert hogy felénk egész napos esőt mondott...főznöm is kell, majd elfoglalom magam, bent vagy kint, és hátha lesz még ma napsütés is.

     

    A virágaim mind a pincében vannak, őket sem ártana megint átnézni, bár a múltkor megtettem igaz, de hát a Szerelemvirág sárgul el ...nem értem..virágozni nem akart most  sem, de nem szeretném, hogy tönkremenjen...

     

    Reggel meg tiszta fagy volt tegnap felénk minden...na jó a föld nem volt kemény, de a növényeken ott volt a dér....

     

    Jobbulást Neked!

    előzmény:
    henif (87261)
    2011-10-22  19:01
  41. 2011. október 22. 19:0187261.
    Köszönöm Erika, igyekszem vigyázni. Azért egy vírust bárki, bárhol bekaphat. Szerintem a buszon kaphattam el, de akár a boltban is előfordulhat. Legalább túl vagyok rajta.  Olvasgattam azért néha a beírásaitokat, ki hogy halad az őszi teendőkkel.
    előzmény:
    maci6609 (87260)
    2011-10-22  18:41
  42. 2011. október 22. 18:4187260.

    Szép estét Nektek!

     

    Ezek a szép otthoni virágok is csodálatosak, mint amit a kirándulás során láttatok is....élmény lehetett egy másfajta világban kirándulni, és  teraszról nézni a Naplfelkeltét, ez igen, nagyon szép volt....

    Kár, hogy vége, ugye?

     

    Most mostam ki két adagot, ma reggel fagy volt megint...nem tudom lesz-e még jó idő holnap, majd kiderül mire jutok.

     

    Ruhát kiteríteni, virágokat átültetni nagyon kéne, meg a diófaleveleket összeszedni ha végre lepottyan...van szél ahogy láttam még sötétedés előtt, na holnapra ha lehullik össze kell szedni...gyorsan és ügyesen....

     

    Gyönyörű virágokat tettetek fel, Henif jobbulást és műtét nélküli további életet kívánok, vigyázz Magadra tényleg....

     

     

    Batarineoroszmaria!

    De szép fotókat készítettél megint!  A kislány  a kis hóemberkével, de cuki, meg Tamara és Emma ezzel a kék színű Maragarétás háttérrel, csudára tetszik....

     

    Legyen szép éjszakátok...Anita70 vigyázz mindhárom kutyusra, az utcabeli néni is panaszkodik, hogy bizony folyton szökik a fiú kutyuska tőle, mert hogy most van a párzási időszak....el ne kóboroljanak aztán meg, vagy tévedjenek a nagy csajozás közben....:)

     

    előzmény:
    DavidEmma (87250)
    2011-10-22  13:45
  43. 2011. október 22. 18:1987259.

    Nekem aztán nem kell bemutatnod, mire képes egy kutya, ha menni/szökni/ akar.Remélem meg vannak.

    Igazad van, nem neveltem sértődősre egyiket sem, de a héten és a múlt héten próbára tettem a türelmét. Kenyéren kívül nem engedtem, hogy mást is hozzon. Azt is a nyitott folyosón vettem át, nem engedtem be a lakásba, mert nem akartam, hogy hazavigye a picinek a betegséget. Sorozatosan visszautasítottam a kaját.

     

    Anita, nem rajtam áll a kő kivétel. Az orvos megmondta, hogy egyelőre nem nyúl hozzá, nincs az az Isten, hogy roncsolja az ép vesémet. A másik elég rossz állapotban van, látszik a CT-n. Zúzni nem lehet, nem olyan fajta. Abban az esetben, ha kiindul és elakad, rögtön operál. Addig legyek csendben.

     

    Szeretnék tényleg menni, el is fogok, ha úgy jön össze. Majd beszélek Emmával, mikor megy arra legközelebb.  Egyedül viszont nem merek 60 km-nél messzebb menni. Az is cirkusszal jár, mert ha itthon felülök a buszra, azonnal telefonálnom kell mindkét fiamnak. Ha megérkezem, akkor ide haza kell telefonálni, hogy minden rendben. Vissza mindig kocsival jövök, azzal nincs gond.

     

    Nekem csak 3 fokföldim van, nem is gondolkozom rajta, hogy több legyen. Ennyi fér el.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (87257)
    2011-10-22  17:44
  44. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2011. október 22. 18:0687258.

    Emma, a Marci a középső négylábú. A fehér.

    Írok e-mailt valamikor, de  miről is beszélgettünk?

    Nagyon klasszak a képek, én simán beülnék abba az általad rozzantnak nevezett hajóba, tudok úszni.

    Ezek a piacok nekem is tetszenek, ey olyan helyre én is elmennék, ahol roskadoznak a déligyümölcsök, meg az a rengeteg féle fűszer, amit nem aranyárban kapsz, mint itthon.

    Anyu hozott Thaiföldről 1 db ananászt, hát össze sem hasonlítható az itteni bolti szarságokkal. Sajnos csak 1 db-ot tudott felvinni a gépre a súlyhatár miatt.

    Gondolom, az összes ilyen gyümölcs ezerszer finomabb, ha az adott ország piacán veszed meg, mert ott nem éretlenül szedik le.

     

     

    előzmény:
    DavidEmma (87250)
    2011-10-22  13:45
  45. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2011. október 22. 17:4487257.

    Csak már sokszor volt tüdőgyulladásod is, aztán lehet, ha oltanának, akkor nem lennél ennyire beteg, csak enyhe lefolyású lenne.

     

    Szerintem nem sérted meg azzal a fiad, ha azt mondod neki, nem szükséges ebédet vinnie, mert mást terveztél. Te nevelted, és én biztos vagyok benne, hgoy nem sértődőre nevelted.

     

    Az én benti virágaim is jól vannak, a fokföldik szinte egyfolytában virágoznak.

     

    Lehet, jobb lenne azt a követ kivenni, mert így aztán nem mehetsz szinte sehova, mert bármikor elmozoghat. Így azrét nem jó, pedig én tényleg szeretnélek már itt látni.

     

    Lehet, iszom egy cappuccinot, meg tartok a kutyáknál létszámellenőrzést. Nagyon kell figyelni, mert állandóan szökni próbál, képes betondarabokat is arrébb tolni a célja elérése érdekében.

     

     

     

     

    előzmény:
    henif (87246)
    2011-10-22  11:49
  46. 2011. október 22. 17:2987256.
    Na, mégis csak kaptok képet tőlem is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  47. 2011. október 22. 17:1787255.
    Köszönöm Marika, igyekszem. Hogy neked milyen szépséged van már.... én nem tudok most semmi újdonságot mutatni. Jól néz ki az a két virágszál a 2-es és 3-as képeden./ Emma és Eszter/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433025 (87252)
    2011-10-22  15:47
  48. 2011. október 22. 17:1287254.

    De jó képeket hoztál Emma!Jól nézel ki te is, látszik hogy élvezted a nyaralást. Nagyon szépek a telelő virágaid. Nekem már nem virágzik a mandevillám, megmetszettem mielőtt behoztam.

     

    Nem is tudhattátok, hogy ilyen közelről érintenek a 3-as ikrek, hiszen nem is mondtam senkinek. Na, nem azért mert babonás vagyok. Épek, szépek egészségesek és ez a lényeg. Nálunk gyakoriak az ikrek a családban, a húgomnak is vannak. Apai és anyai  részről egyaránt előfordulnak. Annak idején én csak reménykedni mertem, hogy nekem nem azok lesznek. 

    előzmény:
    DavidEmma (87248)
    2011-10-22  13:22
  49. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2011. október 22. 15:5287253.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  50. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2011. október 22. 15:4787252.

    Sziasztok

     

    Henif jobbulást ,gyógyulj meg minél előbb

     

     

    Emma ,ősszel amikor felszedem a kertből a csodagumót,pihentetni szoktam,de ha cserépben tetted ki,akkor a cserépben is maradhat és nagyon kevés víz kell neki télen,hogy ne száradjon ki a földje  ,ő még olyan kicsi ,hogy még nem fog virágot hozni, nagyon szép helyen nyaraltál,szép virágokat láttál,hoztál nekünk fotokon

     

    Nálam meg virágzik egy amarillisz hagymám,eltévesztette az évszakot,kiszedte a férjem a kertből és akkor látom,hogy bimbót hoz,behoztam és újra elültettem és 18 nap alatt kifejlődött ,4 tölcsér virág lesz rajta

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  51. 2011. október 22. 13:5787251.

     

    Ezt kifelejtettem a tengerperti képekből! A szobám teraszáról a Napfelkelte!

     

    Most pedig folytatom az itthoni képekkel :

     

    A 2. és 3. fehérből rózsaszínbe átmenő Bugenvillea még a kertben, de már kiástam és bent van a téli helyén.

    A 4. Fagytűrő pálma kint a kertben, de beviszem, inkább, minthogy mégse tűrje a fagyot.

     

    Még 2 adag lkép van, de azt majd legközelebb!

    Mindenkinek szép d.u-t, meg mindent!

    előzmény:
    DavidEmma (87250)
    2011-10-22  13:45
  52. 2011. október 22. 13:4587250.

     

     

    Anita70-em!  Melyik is a Marci? Egyébként mizujs, írd meg e-mailben, amikről utoljára beszélgettünk!

     

     

    Maczika! és a Többiek! Küldök nektek itthoni, saját növényekről képeket!

     

    Batarineoroszmaria. ! Behoztam a büdös gumót. Mit is kell vele csinállani?

     

     

    Hevykém! Reméljük nem komoly édesanyád betegsége, veled együtt aggódom, tudom, hogy kötődsz hozzá! Bár még élne az enyém, bár már száz év feletti lenne jóval, úgy. hogy csak kivánság részemről. 

    A gyerekeket puszilom, mint mindig!

     

    Ezek már a táli helyükön vannak!

     

    És még van kép!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (87232)
    2011-10-19  20:31
  53. 2011. október 22. 13:2987249.

    Folytatás!

    Ezeket a képeket a menyemnek csináltam, mert imád piacra járni!

    előzmény:
    DavidEmma (87248)
    2011-10-22  13:22
  54. 2011. október 22. 13:2287248.

    Henifem!

     Nekem most esett le a tantusz a 3-as ikrekkel kapcsolatban! Őket mutatták a TV-ben?

    Nagyon irigylem a családot, én mindig szerettem volna ikreket, a hármas ikrek még érdekesebbek, mint a kettesek, mert azok már olyan megszokottak.

     

    GRATULÁLOK ÉS SOK ÖRÖMET, BÉKÉS ÉJSZAKÁKAT KIVÁNOK A SZÜLŐKNEK!

    Vigyázz a vesédre, kell az még neked sokáig!

    előzmény:
    DavidEmma (87247)
    2011-10-22  13:08
  55. 2011. október 22. 13:0887247.
    A 3. kép egy ócska vizitaxi, nem tudom, ki mer beleülni!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  56. 2011. október 22. 11:4987246.

    Nem szoktam oltatni magam, valahogy nem hiszem el, hogy pont az ellen a vírus ellen oltanának, amit éppen sikerül benyalnom. Egy hét alatt túl vagyok rajta így is. Nem voltam én mindig ilyen nyápic csak mostanában.

    Ma nem is főzök, nemrég telefonált a fiam, hogy hoz át ebédet. Nem kellene, de nem akarom megsérteni. Pizzát akartam rendelni...

    Ma inkább pihenek. Beáztattam a kaspókat, elég koszosak amiket behoztam az erkélyről, rendbe szedem őket. A benti virágaim jól vannak, két karácsonyim tele van bimbóval. Kaptam szép hibiszkusz hajtást a szomszédtól, már azon is van bimbó, pedig alig látszik ki a földből. 

     

    Nálunk most nincs szép idő, megint borús nagyon. Hideg sincs, mert láttam az erkélyen körözni egy méhecskét is. A fuksziáimat nagyon megmetszettem, hogy férjenek a telelőben. Még a nyiregyi menyem leanderét is megnyesegettem, ide szokták hozni telelni.

     

    Nekem egyik gyermekem sem volt válogatós, nem vettem észre. Azt ették, amit én szeretek.Nehéz dolguk van a menyeimnek, ha kedvemre valót akarnak főzni, de már megszokták. Legalább is nem panaszodnak szegények.

     

    Nem is hiszed, mennyire bizonytalan vagyok az utazással kapcsolatban. Bármikor kiszabadulhat a kövem és nem tudom mit csinálnék egyedül a vonaton, vagy buszon. Nem tettem le azért róla, össze fogjuk hozni Emmával. Ő ajánlotta fel, ha meg nem gondolta azóta magát.

     

    Jó főzőcskézést. Szeretem a rakott kelt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (87245)
    2011-10-22  10:08
  57. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2011. október 22. 10:0887245.

    Nem szoktad magad oltatni?  Én nem szoktam, de engem elkerülnek a betegségek.

     

    Tegnap néztem a virágokat, hát a fuksziák még mindig virágoznak, pont a pinceablak elé tettem őket, amennyire bírtam, ott fényt is kapnak, főleg ha ilyen szépen süt a nap, mint most. Remélem ilyen szép idő lesz egész nap.

    Már a vizet is elzártam, mert azt hittem, állandósul a reggeli fagy, de már mindegy. Csak abból könnyebb vizet engedni a kutyáknak.

    De ma reggel is csípős hideg lehetett, mert még mindig fehér a fű és a kocsi félig jeges.

     

    Nemsokára útra kelek, boltba kell mennem, de nem tudom, mit főzzek, a közpső annyira válogatós, hgoy a hajam égnek áll tőle, a húsos étel ez kilőve. De még lehet, hogy rakottkel lesz, azt még úgy ahogy megeszi.

     

    Ha eljössz hozzánk, akkor segíthetsz átültetni a növényeket, segíthetsz ásni. 

    Annakidején sok mindent csak úgy elültettem, mert hirtelen nem tudtam, hogy hollegyne a helye, vagy azt sem tudtam, milyen növény, pl. amit anyósomtól kaptam, aztán hogy megnőttek, már látszik, hogy egy csomó rossz helyen van.

     

     

    előzmény:
    henif (87244)
    2011-10-21  21:26
  58. 2011. október 21. 21:2687244.

    Nekem is vasárnap kellett volna elrendezni a virágokat, de már akkor 40 fokos lázam volt. Remélem nem esett kár bennük, habár a leanderek bírják, de a fuksziák és a bugi nem tudom hogy vészelték át. Már csak a télállók vannak kint, meg a muskátlik. A muskátlikkal nem tudok mit kezdeni, egynyáriként kezelem őket, nincs több helyem. Később, ha jobban hűl a levegő, akkor mindent beburkolok kint, de az még ráér.

     

    Csúnya dolog lenne, ha azt mondanám, hogy kicsit irigyellek a kert terveidért? Szeretnék én is tervezgetni, de nagyon korlátozottak a lehetőségeim. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (87243)
    2011-10-21  21:08
  59. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2011. október 21. 21:0887243.

    TeNem bírsz magaddal, majd még megbosszulja magát.

    Én márt múlt vasárnap elraktam mindent. Hétfőn reggel nagyon hideg volt, nem mertem kockáztatni. Most nincs fagy, kint lehetnének, de már nem cipelem ki őket.

    Még így is lesz elég kerti munka, átterveztem a kertet, és azt még meg kéne valósítani, csak várom, hgoy már potyogtassák le a leveleiket a növények, de az istennek sem akarják, minden buja zöld.

     

    előzmény:
    henif (87242)
    2011-10-21  20:10
  60. 2011. október 21. 20:1087242.

    Igen, korai volt. Érzem. Ráadásul kicipeltem a leandereket, meg a többi virágot a lépcsőházba telelni, mert félek bajuk esik. Elég hidegek lettek az éjszakák. Ma egész nap esett az eső,nincs valami jó idő.

     

    Nem jelez a gépem, ha hozzászólás van... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (87241)
    2011-10-21  18:25
  61. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2011. október 21. 18:2587241.

    Szia Ildi, nem volt kicsit korai ilyen nagy sétát tenni? Nehogy visszaess!

     

    előzmény:
    henif (87239)
    2011-10-21  16:58
  62. 2011. október 21. 17:0187240.
    Evy! Nagyon sajnálom az anyukádat és téged is a sok aggódás miatt. Azóta már többet tudsz? Tegnap volt Debrecenben?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_228826 (87233)
    2011-10-19  20:43
  63. 2011. október 21. 16:5887239.

    Sziasztok!

     

    Végre egy jó hír. Nagyon örülök, hogy meg lett a kutyusod. Kicsit késtem, de a tegnap még nagyon nyomoronc voltam. Ma aztán bepótoltam, az egyheti  bezártság után ma kicsavarogtam magam. Értsd úgy, hogy sokat mászkáltam, ajándékot kerestem és közben be is vásároltam. Vasárnap már veszem a bátorságot és meglátogatom a pici lányt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (87232)
    2011-10-19  20:31
  64. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2011. október 21. 08:3487238.
    Sajnos nem tudok rájönni, milyen növényed van, nekem még ilynem sosem volt. Hiába néztem át a könyveimet, nincs benne.
    előzmény:
    Theresia (87237)
    2011-10-20  11:28
  65. 2011. október 20. 11:2887237.

    Jaj, még egy kérdésem lenne, csak az előbb kimaradt.

    Nemrég kaptam a képen látható kis szobanövényt, csak nem tudom a nevét. Ha valaki felismeri, milyen fajta, akkor legyen kedves írja meg nekem, mert szeretném a legmegfelelőbben gondozni. :)

     

    Előre is köszönöm!  :)

    előzmény:
    Theresia (87236)
    2011-10-20  11:03
  66. 2011. október 20. 11:0387236.

    Szia!

     

    Köszönöm szépen a választ! :) Akkor majd bebugyolálom, és kinn hagyom. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (87234)
    2011-10-20  10:00
  67. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2011. október 20. 10:0287235.
    Ó, nagyon sajnálom, Evy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_228826 (87233)
    2011-10-19  20:43
  68. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2011. október 20. 10:0087234.

    Szia Theresia!

     

    Én még sosem ültettem kétnyári árvácskát így ősz tájékán, lusta dög vagyok, be kell valljam, de én a helyedben jól bebugyolálnám a balkonládát, és hagynám az erkélyen.

    De itt az Ildi a nagy balkon szakértő, ő is bugyolál.

     

     

    előzmény:
    Theresia (87218)
    2011-10-19  15:17
  69. Torolt_felhasznalo_228826
    Torolt_felhasznalo_228826
    2011. október 19. 20:4387233.

    sziasztok.

    én is kivagyok, anyukám csonteredménye nem jó

    :( valamit találtak a csontoknálfélek, hogy valami baj van...már 8 éve tul vagyunk rajta...holnap megy Debrecenbe 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (87232)
    2011-10-19  20:31
  70. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2011. október 19. 20:3187232.

    Képzeld Erika, nagy az öröm, Marci visszatalált. Én is attól féltem, hogy elcsapja valami autó, mert ezek nincsenek hozzászokva a kocsikhoz, aztán nem tudják, hogy esetleg félni kell tőle.

     

    előzmény:
    maci6609 (87227)
    2011-10-19  18:34
  71. 2011. október 19. 19:3587231.

    Erika, a gratulációt átadom a fiataloknak. Nagy az öröm a családban, nagyon várták már őket. A sógornőm eddig mindig irigykedett rám a két unokám miatt, hogy neki még egy sincs. Na, most van három egyszerre.

    Nagyon nehéz lesz eleinte nekik, de van elég segítség, boldogulni fognak. 

    előzmény:
    maci6609 (87227)
    2011-10-19  18:34
  72. 2011. október 19. 19:2787230.

    Nem, nem lett meg többet. El nem ütötték, valaki befogta. Nagyon sokan és sokáig kerestük. 2 hónap után adtuk fel.  Egy szépséges 6 hónapos német juhász volt. Remélem szerető gazdija lett.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (87228)
    2011-10-19  19:09
  73. 2011. október 19. 19:2187229.

    Na, itt vagyok, tényleg mutatták őket. Még nem jöhetnek haza, kénytelen vagyok fényképeken nézni őket. Örülök nekik. Jó sok dolguk lesz a szülőknek a 3 picivel. Az apuka sokat fog segíteni, ebben biztos vagyok.

     

    Ha már így rákérdeztél, nem, nem vagyok jól. Sokat kínlódtam mostanában a vesémmel. Egyelőre nem operálnak, várnak.

    Jelenleg influenzás vagyok, szobafogságban. A tegnap óta már nem vagyok lázas, talán javulok. 

     

    Én sem voltam mostanában, legfeljebb beleolvastam amit írtatok. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (87225)
    2011-10-19  18:14
  74. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2011. október 19. 19:0987228.

    Igen, most voltak benne.

     

    Aztán meglett 2 hónap után?

    Megbeszéltem a kicsivel, hogy ilyet ne csináljon még egyszer, várjon meg a padon. Annyira meg volt ijedve, mondta, hogy sose indul el többet.

     

     

     

     

    előzmény:
    henif (87226)
    2011-10-19  18:28
  75. 2011. október 19. 18:3487227.

    A hármas ikerbabákhoz nagy gratula!!! Csuda édesek, megnéztem a linket, két fiúcska egy lányka, de szépek!

    Jó egészséget, és a nehézségekhez sok-sok erőt kívánok! És még több boldogságot, örömet!!!!!

     

    Nektek szép estét kívánok!

     

    Anita70!

    Kisfiad meg van, vigyázz rá, természetes, hogy félted...ne zuhanj magadba, néha nem lehetünk a gyerkőcök mellett, de eztán biztos még jobban fog Hozzád ragaszkodni, csak ne hogy maradjon benne valami félelem ezek után....:)

    A kutyus remélem meg lesz, lehet elcsatangolt, örült, hogy kiszökhetett, de remélhetőleg hazamegy...

    Mi ma egy kis Cicust vesztettünk el, szombaton vitték volna el, és a kocsi elütötte...már nem lehet...:(

    Viszont van még egy kislány, remélem Vele valakinek nagy örömet tudunk szerezni, erősebb is mint a másik a kisfiú volt, szóval vigyázunk rá, ahogy tudunk, de ha ennyira játékosak nem tudunk velük mit tenni....

     

    Vigyázzon mindenki a másikra, egymásra, szép estét kívánok Nektek!

    előzmény:
    henif (87226)
    2011-10-19  18:28
  76. 2011. október 19. 18:2887226.

    Jól kijutott neked mára... el tudom képzelni, hogy megijedtél a gyerek miatt.  Gondolom, megbeszélted vele, hogy el ne induljon, míg oda nem érsz az iskolához. Szegénykém hogy félhetett.

     

    Remélem hamar megtaláljátok a kutyust. Nekem annak idején meglépett egy, 2 hónapig sirattam.

     

    folyt.köv.  gyorsan megnézem az RTL híradót, állítólag mutatják a csöppségeket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (87225)
    2011-10-19  18:14
  77. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2011. október 19. 18:1487225.

    A mi családunkban is van kisbaba, ha férjem hazajön, akkor megyünk látogatni. Gratulálok a 3 picihez, hát őszintén szóla nem irigylem a szülőket.

     

     

    Jól vagy, Ildi? Nem fekszel kés alá?

     

    Elnézést kérek tőletek, hgoy keveset vagyok, de az idegeim kicsit kivannak, mostanában zűrösek a kutyák, ráadásul tegnap Marci elveszett, elcsatangoltak eset, és csak Sámli jött vissza egyedül. Nagyon kivagyok.

    Ma meg még majdnem az egyik gyereket is keresnem kellett. nem figyelték, hogy nem vagoyk ott, a gyerek elindult iskolából, azthitték, lát engem, és hozzám jön. Hát én még nem voltam ott akkor. 

    Gondolhatjátok, mit éreztem, mikor mondta a napközis tanító, hogy már elment.

    Rohantam, mint állat, félúton értem utol, sírva ment szegény, mert azt hitte, nem megyek érte, és neki egyedül kell hazamennie. Hú, én majdnem belehaltam a félelembe, hogy nem látom többet, mert valami baja lesz.

     

    Marcikát kerestem ma, de eredménytelenül, fészbukon is írtam, rádióban is hirdetem, holnapra nyomtatok ki róla képet párat, és elmegyek az állatorovsi rendelőkbe is.

    Pokoli érzés elveszíteni egy kutyát, nem is gondoltam volna.

     

     

    Emma, ne haragudj, mostanában pedig szinte állandóan be vagyok kapcsolva, kivéve éjszaka, akkor lehet, lemerült. 

    Szép képeket hoztál, és te egy hős vagy, hogy életet mentettél. 

     

    Magam alatt vagyok, nem is vagyok most jó beszélgető partner.

    előzmény:
    henif (87220)
    2011-10-19  15:27
  78. 2011. október 19. 16:4387224.

    Sziasztok!

     

    Üdv. itthon Emma, én kerestelek, méghozzá ha utánaolvasol fogod is látni, bizony-bizony...jogtalanul vádolsz, ejnye...

     

    A fotókból a szobrost néztem meg, igazán hozhattál nekem ebből a szoborsorból legalább egyet, igazán jól mutatna a kertecskémbe, tudod? :))))

    A többit még meg sem néztem...szép helyen jártál az biztos, jó sokat írtál az is, de még nem olvastam, most kicsit fáradtka vagyok, kérem megértésedet!!!

     

    És jó, hogy újra itt vagy, és maradj velünk még nagyon-nagyon sokáig, okés?

     

    A virágok megvannak, minden okés, jó volt???

    előzmény:
    DavidEmma (87213)
    2011-10-19  13:12
  79. 2011. október 19. 16:3887223.
    Megnéztem, jópofa, köszönöm. Ügyes vagy!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433025 (87222)
    2011-10-19  16:24
  80. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2011. október 19. 16:2487222.

    Henif, köszönöm szépen,hogy velem érzel, a hármas ikreket láttam már a Kelet-Magyarország mai számában,nagyon aranyosak,minden jót kívánok az egész családnak .

    Neked is küldtem egy montager-fotót a facebook.ra, nézd meg majd.........

    előzmény:
    henif (87220)
    2011-10-19  15:27
  81. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2011. október 19. 16:1187221.

    Szeretettel köszöntelek Emma,alig vártam a beszámolót és a képeket,a Te fényképed és a dédunokád is fel volt téve,amikor Te nyaraltál,úgy ,hogy nem felejtettünk el,még egyszer felteszem a montager-fotókat : 

     

    és a most nyíló fokföldi ibolyámat :

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  82. 2011. október 19. 15:2787220.

    Marika, először is gyors gyógyulást kívánok a kis unokádnak. Aranyos a kép, amit felraktál a topik gyerekekről és unokákról.

     

    Az én 1 évesemről friss képek a bem.oldalamon, meg lehet nézni.

     

    Ha már picik, akkor jelentem, hogy a mi családunk 3 új jövevénnyel bővült nemrégen. Unokaöcsém 3-szoros apuka lett.

    Itt meg lehet nézni a képeket róluk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433025 (87212)
    2011-10-19  05:25
  83. 2011. október 19. 15:1887219.

    Szia Emma!

     

    Szép helyen voltál, jól érezted magad és ez a lényeg. Okos anyuka és a gyermeke boldog lehet, hogy a közelükben voltál és segítettél rajtuk.

    Nincs okod szemrehányást tenni, hiszen mindenki jó utat kívánt neked és jó nyaralást. Tudom, olvastam, még ha én nem is voltam mostanában.

    előzmény:
    DavidEmma (87213)
    2011-10-19  13:12
  84. 2011. október 19. 15:1787218.

    Sziasztok!

     

    Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy az árvácskákat télen hogyan kell gondozni? Most először kaptam pár hete, kiültettem az erkélyre virágládába. Viszont nem tudom, hogy majd ha levirágzott, hozzam be a lépcsőházba, vagy maradhat kinn is? Olyat is hallottam már, hogy szedjek össze lehullott faleveleket, és takarjam be őket ezzel a kis avarral, és akkor maradhat kinn is. Tényleg így van? És télen milyen sűrűn kell locsolni őket, kell-e egyáltalán?

    Előre is köszönöm, ha valaki válaszol.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  85. Torolt_felhasznalo_228826
    Torolt_felhasznalo_228826
    2011. október 19. 14:3387217.
    irok,csak küldj méggggggggggggggggg
    előzmény:
    DavidEmma (87216)
    2011-10-19  13:26
  86. 2011. október 19. 13:2687216.

    Még küldök jooó?

     

    Később folytatom, csak megvárom,amíg Ti is ír tok!

     

    előzmény:
    DavidEmma (87215)
    2011-10-19  13:20
  87. 2011. október 19. 13:2087215.

    Válaszolok magamnak

     

     az utóbbi 2 kép valami Club bejárata.

    előzmény:
    DavidEmma (87214)
    2011-10-19  13:16
  88. 2011. október 19. 13:1687214.

    Még! Ja, az előző 4. kép en olajbogyófa van!

    Itt az 1. és 2. is olajbogyó.

     A többi önmagáért beszél!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  89. 2011. október 19. 13:1287213.

     

    Szia Mindenki!

    Tőketek aztán meg is halhattam volna, mint ahogy meg is tehettem volna, ha akartam volna, mert úgy elfelejtettetek, mintha nem is lettem volna. Elég komplikáltan írtam meg a szemetekre hányást?

    Szóval hazajöttem, miutám egy anyukát és 10 éves kisfiát kimentettem a tengerből, ahol már nem ért le senkinek se a lába ás erős volt a befelé sodrás és érdekes módon, a parton bámulók között senki se tudott úszni. Én viszon nagyon meg lettem dicsérve, ami megmelegítette a már kihült 60+ÁFA szivemet.

    Különben nagyon jó volt, nem kellett alkalmazkodnom senkihez, mert egyedül voltam a szobámban és azt csináltam amit akartam.Igy rengeteget úsztam, napoztam, és szőlőt szőlővel ettem. Látnivaló ujdonság nem sok volt, mert itt Sartin már voltam 1x és bejártam a környéket.Képeket azért csináltam és fel is teszem őket. Nos, amikor hazajöttem, természetesen az unokáimhoz siettem, csak aztán jöttem haza. /Anita telefonja persze nem volt bekapcsolva!/Itthon hideg várt. A menyem mióta nyugdijas/09.01-től/ egész normális, u.i. behordta a növényeimet, nekem csak 3 db. kiásandó maradt, meg a Főnix pálmák, mert azokat nem tudta, hogy mit csináljon vele. Kiásni pedig a bugenvilleámat kellett, meg a 2 db. különböző fajta fagytűrő pálmámat, mert ugyan -18 fokot bír el állítólag, de irtózatosan becsomagolva. Igy aztán inkább bevittem őket. Egy egész hetembe tellett ,mig megmosdattam őket, mármint mindet és elhelyeztem ai ideális helyükre. Az is időt vett igénybe, mert hurcolásztam őket innen oda és onnan ide.

    Más téma: a lányom hozott valahonnan egy szőnyeg-és kárpittisztító gépet, igy ma ez lesz a házicselekedetem, u.i. amíg nem voltam itthon, a kutyuim mindent  összerendetlenkedtek. Na nem vészes, csak inkább nyáron kellett volna megcsinálni, de akkor nagyon meleg volt. Végül, 10.29-én jönnek az unokáim az őszi szünetet nálam töltendő. Nagyon várom őket mert bár szörnyen fárasztóak, de imádjuk, öleljük, csókoljuk, simogatjuk egymást és éjjel is odabújnak hozzám. No teszem a képeket némi magyarázattqal. aztán nekifogok e Házimunkának.

    Mindenkinek szép napot és jó munkát!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  90. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2011. október 19. 05:2587212.

    Sziasztok növénykedvelők

     

    Korán kelltem ,mert megyek unokázni,mert beteg lett a kis drágám

     

    Nálunk már megdölt a hideg rekord

     

    Hoztam egy pár fotót,sajnos nem az enyémek a növények ,de az unokám Zalán és a három kislány Gréta-Emma-Tamara a miénk,fogaddjátok szeretettel

     

    Derűs napot kívánok mindenkinek !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  91. 2011. október 18. 21:5587211.

    Sziasztok Kislányok !

     

    Sok növényemet el kellett vinni a teleltetőbe, mert bizony hamar igen csak hideg lett.  A múlt hétvégén a lakásba hoztam be jó pár cseréppel, a többit meg elosztava mindennapra. A dáliákat is kiszedtük, már csak a diószedés van hátra.  Aztán minden alhatja téli álmát.

    Tavasszal meg kezdődik minden előlről. Addig pedig cseveghetünk itt a neten.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  92. 2011. október 18. 10:4387210.
    Bocsika, mind átment, csak órák kérdése volt, ebben a pillanatban mind az öt levélkém én vagyok, legalább kicsit meguntok, és van élet a topicon, látjátok? :))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  93. 2011. október 18. 10:4187209.

    Sziasztok!

     

    Két hosszú levél és egy rövid után újra beköszönök, a rendszerrel valami gáz van, nem megy át a levélkém.

     

    Eszter most olvastalak, de azóta látom sehol senki sem volt...hol vagytok kis növénykedvelő lánykák? Hidegek vannak, felénk még a maradék Rózsabimbók is lefagytak mára, szuper itt az igazi TÉL szerintem...virágom eztán egy szál, annyi sem lesz...

     

    A diófalevél még bírja, annak kéne lehullania, hogy összeszedjük, mert tele lesz a kert vele...és az amúgy is kiszáradó füvemnek nagyon nem tesz jót...

     

    Szép napot Nektek, he ez sem megy át, egy db-ig ma nem próbálkozom, az szent....

    előzmény:
    Eszter50 (87205)
    2011-10-15  18:58
  94. 2011. október 18. 10:2387208.

    2-szer írtam két hosszú levelet és a rendszer nem küldi el, a mindenit, de mérges vagyok...

    Lassú és tétova, mi történt vajon? Ez átmegy? :(((

    előzmény:
    Eszter50 (87205)
    2011-10-15  18:58
  95. 2011. október 18. 10:1887207.

    Sziasztok!

     

    Hát akkor még egyszer, látom azóta senki sem volt, én most olvastalak...

     

    Lefagyott mára még a szépen kitakarított kiskeremben az összes Rózsa bimbó...kár értük...a Büdöskék és a többi virág már régen...de ezt óvtam volna, hiába.

     

    Annyi szemét volt ott is, nem győztem csak pakolni a nagy talicskát...

     

    Többiek hol vagytok, mint Eszter, és Hevelyn és Anita70 meg Emma és Puszkata és a többiek?

    Ejnye hideg az idő, ilyenkor még fagyos a reggel, miért nem néztek be hozzánk, közénk?

     

    Szerintem itt az ideje, én is előveszem a hosszú kabátom és belebújok holnap hajnalban, az a pár fog melegedés délután sem lesz vészes, reggel nem szeretnék megfagyni...meg aztán úgy is jön a felmelegedés után a négy fokos lehűlés, hát szerintem ez már nem is Ősz, hanem az igazi TÉL kezdete..

     

    Anita Nálatok tényleg hó esett? Vagy csak viccelsz itt velünk? Bevitted már a Leandereket és a Muskátlikat? És még mindig szépek a Büdik? Nagyon jó helyen laktok akkor...nálam ezennel, MINDENNEK VÉGE....virágokból idén....kár...:(

     

    Szép napot Nektek, vidámat, meleget...

    előzmény:
    Eszter50 (87205)
    2011-10-15  18:58
  96. 2011. október 18. 10:1387206.

    Sziasztok!

     

    Most olvaslak, de azóta sem Te, sem Anita70, sem Hevelyn nem volt itt...Emma hogy van, mikor ér haza? És Puszkata meg a többiek?

     

    Nálunk meg volt az utolsó csapás...tegnap kitakarítottam a kiskertet a ház előtt, csúnya Rózsákat leszedtem amiket lefagytak, örültem lesz még pár, gondoltam én tegnap este...

    Mára az összes LEFAGYOTT...SŐT MINDEN...ENNYI VOLT... Az Asotrok, az Árnyéklilomok, a Varjúhája, a Rózsák bimbóban, meg még az utolsó sárga Kúpvirágom is, de még a Kokárdák is.

    A Büdöskéktől és Pillangóvirágoktól meg a lila Hajnalkától jó régen elköszöntem, de ez a hideg megint, hát óborzalom....nagyon hidegek vnanak felénk, ez már nem is Ősz, hanem TÉL...:(

     

    Előveszem még ma a hosszú kabátom, holnap szükségem lesz rá, hiába, hogy nappal melegek vannak, nem szeretnék hajnalban megfagyni....

     

    Legyen szép, tartalmas napotok!

    előzmény:
    Eszter50 (87205)
    2011-10-15  18:58
  97. 2011. október 15. 18:5887205.
    Szia Evi! Szép verset hoztál, köszönöm szépen. Számomra ismeretlen volt, mert eddig még nem hallottam. Feltételezem hogy nem "ovis" vers, mert ahhoz túl nehéz a nyelvezete! Vagy csak Nekem tűnik annak?! Na akkor szépen vagyunk, ha ez utóbbi.Kicsi lány jár végül ovodába? Na, majd felhívlak, és beszélünk. Megyek, mert "átmentem" szitterbe, a lányoméknak dolga van... ERika ha vagy még, akkor elköszönök, jó éjt, és szép vasárnapot. Ha tudok jövök holnap délután. Sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_228826 (87190)
    2011-10-10  21:45
  98. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2011. október 15. 18:5787204.

    Szép jó estét.

    Jól emlékszel, az én leanderemre esett a hó. 

    Még nem vittem be a virágokat, igaz, hogy reggelhideg van, de ma napközben gyönyörű idő volt. 

    Megcsináltam a pincében a helyet a virágoknak, de még maradnakkint.

    Olyan szépen virágzik még szinte mindegyik, az angol muskátlin is megint van virág. Még semmit nem húztam ki, mert még a büdöskék is szépek, pillangóvirágok....

    előzmény:
    Eszter50 (87199)
    2011-10-15  18:27
  99. 2011. október 15. 18:5187203.

    Hidd el Eszter, lehet kesztyűben dolgozni, hisz közel hat éve !!! teszem ezt, és megszoktam....

    Nem nagy, vaskos férfikesztyűben kell ám, hanem szép kis nőiesben ami kézre illik és ugyan úgy érzed a füvet, meg mindent...

     

    Na itt van, megdőlt a hidegrekord, mínusz hat volt Zabaron...most mondják a Híradóban..nálunk is ilyen volt, olyan kettő-négy tuti volt....de jön a meleg a hét közepétől, hurrá...mire minden eltűnik...újra meleg lesz....:(

     

    Azért szépek a fák is ahogy színesednek a levelei...meg aztán valóban volt fagy, meg én türelmetlen vagyok...nem mindent hagyok már meg még ha nem is fagyott le, hisz van ami elmúlt, és csak szenved, majd most pihen és jövőre újra gyönyörködöm...de  szeretném átlátni végre a kertet, mert idén olyan nagyon sok szép virágom volt, hogy vágyom az egyenletes, sima, rendre...szépségre...

    Aztán majd azon leszek, hogy jó időben újra szép legyen, bizony-bizony...még szebb mint idén ha lehet...:)

    És remélem minden szép virágom megmarad...

     

    Nem csak ide írtam, hanem amoda is....:)

     

    Hű, a Büdöske magot fagyás előtt kell leszedni...szárazon...ha ott hagyod kikel, ha nem kapálod azt a részt, én szoktam bolygatni, így magától sohasem kel ki nekem....ezért inkább leszedem amit lehet..idén is szedtem róla, de most csak nagyok voltak, magasak...jövőre több kicsit szeretnék azok mutatnák igazán még fagyokig....és a Vasrózsa, na az idén nem volt, tavaly meg álomszép volt....

     

    Igaz idén a Napraforgókra szakosodtam, na a volt mindenfelé....:))))

     

    Paradicsomom szinte csak koktél volt, magról kelt magától meg a szomszéd adta, és kaptam tizet, igaz vettem is tizet hagyományost...na azokon alig volt....:( De még a tavalyiak a fagyasztóban vannak, ha főzök valahogy nincs a fejemben, hogy elővegyem....venni azért nem vennék fagyasztani, italt viszont idén sem csináltam...kár, mert az fontos lett volna....majd jövőre....

    előzmény:
    Eszter50 (87201)
    2011-10-15  18:40
  100. 2011. október 15. 18:5087202.
    Marika, de jóóóóó!!!! Nagyon ügyes vagy, nagyon aranyosan össze montázsoztad a 3 kislányt! Nagyon megy ez már Neked, mert igazán ötletes dolgokat készítesz. Csak lenne már annyi időm, hogy megnézzem hogy is működik ez "ízé", hátha menne nekem is.Az orchik mostaniak, vagy régebben készült fotók? Nagyon szépek.. Bár "megszoktuk", hogy Nálad minden szép, főleg ezek.A csudába, most jutott eszembe, hogy nem szedtem fel a "büdöskédet", se az amariliszt, se a dáliát, se a kardvirágot Na, ezek jól kimentek a fejemből, majd holnap felszedem.. Neked is kellemes hétvégét kívánok...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433025 (87195)
    2011-10-14  07:13

Címlap

top