Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2007.márciusi babázók

Torolt_felhasznalo_441141
Torolt_felhasznalo_441141
Létrehozva: 2006. június 15. 20:19

Sziasztok!

Bocs ha hosszú leszek,de én szeretek minél hamarabb megismerni embereket és gondolom más is így van vele.Remélem a cím magáról beszél!Nem tudom,hogy terhes vagyok-e de a párommal nagyon reméljük,hogy igen.Elég furcsa,mert tegnap csináltam egy tesztet ami zebrás lett,de nagyon halványan,alig lehetett látni a 2.csíkot.De sajna ma reggel egy kicsit barna lett a bugyim,ami azért is furcsa mert mindig 31 napos a ciklusom(ez még csak a 24.nap)Utolsó mensim:május 22.

Nem lennék nagyon szomorú,ha ebben a hónapban nem sikerülne,mert már van egy gyönyörű 3 éves fiam.Én vagyok a világ legboldogabb anyukája és ha az égiek is úgy gondolják jövőre már kétszeres lesz az öröm. 

Várok mindenkit aki szeretné ha márciusi babája lenne vagy már tudja is. 

  1. Torolt_felhasznalo_804769
    Torolt_felhasznalo_804769
    2006. július 5. 20:41151.

    Sziasztok Lányok!

    Ha men bájátok én is csatlakoznék hozzátok. pont egy hete csináltam a teszetet és azóta majd elszállok a boldogságtól. Mi már több mint két éve várunk a picire és végül inszeminációval sikerült. 

    Szerintem június 11-én fogant, ugyanis azóta vannak tüneteim (hányinger, mellfeszülés, gyakori pisilés).

    Márvoltam dokinál is. 3 mm-esek vagyuk, csak van egy nagy cisztám is, ami a doki szerint nem gond. Remélem igaza van!

    Mindenkinek problémamentes, szép kismamiságot kívánok! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_524405
    Torolt_felhasznalo_524405
    2006. július 5. 17:53150.

    Most még egy picit maradok gép előtt,de holnap elmegyünk barátokkal meg a párommal nyaralni,az Adriára.  Jövő héten már leszek!!Azért nem vagyok gyorsan levakarható típus... 

    Pussssz Mindenkinek:

    Judit vagy IceTea

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_524405
    Torolt_felhasznalo_524405
    2006. július 5. 17:48149.

    Sziasztok!

    Köszönöm szépen az üdvözlést! Légyszi nekem is küldjetek jelszót privibe. 

    Előre is köszi:

    Icetea

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2006. július 5. 14:40148.
    Kérhetek mindenkitől jelszót??????????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2006. július 5. 14:39147.

    Szia Norci!

    Neked is köszi a gratulációt! 

    És persze Neked is gratula!!!!!!!! 

    Az orvos választással kapcsolatban...

    Én az első babámnál 3 hónap után váltottam dokit. Addigra tisztult le, hogy kinek, mámrint a dokinak és nekem, milyen elképzeléseink vannak a szüléssel kapcsolatban. Így kerültem 3 hónapos terhesen a mostani dokimhoz, és nagy valószínűséggel nála is fogom megszülni a 2. babámat is. Bár valljuk be, a szülésznőre százszor nagyobb szükség van egy szülés folyamán.

    előzmény:
    Norci025 (134)
    2006-07-05  11:09
  6. 2006. július 5. 14:29146.

    Szia Márti!

    Rosszullét az nálam második napja javulgat...

    Furcsa, mert most szó szerint a fogantatás napja óta állandó émelygésem volt. Az elős gyerkőcnél nem így volt, ott a 2. hónap volt a csúcs, akkor még enni sem bírta. "Róka-koma" egyszer sem látogatott meg, bár néha nem bántam volna, mert ez az egész napos hányinger nagyon durva volt.  Még fogytam is... Na persze ezt a fogyást azért helyrehoztam a többi hónap alatt. 

    Jól értem, hogy nálatok is márciusi a "nagytesó"?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_256155 (142)
    2006-07-05  12:49
  7. 2006. július 5. 14:24145.

    Na akkor én igencsak összehúzom magam....

    Nálunk az első csemete nászéjszakás baba, és a kistesó is 1 alkalom alatt jött össze.  Én már csak ilyen vagyok.... 

    Nekünk azért kell figyelni, hgoy ne jöjjön össze!   

    Az álomkorral nem vagy egyedül.... Nekem nem a munka az "ellenségem" hanem egy 3 éves örök mozgó. 

    Hányingerem tegnap óta javult egy kicsit, úgyhogy reménykedem benne, hogy talán el is múlik egy pár nap múlva.

    Csak egy javaslat midnenkinek...

    Kellene csinálni egy táblázatot, hogy ki mikorra van kiírva, mert kezd követhetlenné válni számomra a sok új név és a mégtöbb dátum. Aztán lehet, hgoy csak velem van a baj. 

    előzmény:
    Nyime (144)
    2006-07-05  13:33
  8. 2006. július 5. 13:33144.

    De jó, örülök, még egy boldog kismama! )

    a 4 hónap is elég, de az egy év is gyorsan eltelt, meg most már nem is bánom, hogy két zebrán is van már otthon ))

    viszont egy órája rajtam az álomkór és így nem tudok dolgozni

    többiek hogy vagytok?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_524405 (143)
    2006-07-05  13:20
  9. Torolt_felhasznalo_524405
    Torolt_felhasznalo_524405
    2006. július 5. 13:20143.

    Sziasztok Lányok! 

    Már tegnap is olvasgattalak titeket,de akkor még nem akartam írni.Most jött el annak az ideje,hogy csatlakozzak hozzátok,ha megengeditek... Hétfő este csináltam az első tesztet,a ciklus 28.napján.A teszt pozitív lett.Ma reggel munkahelyre menés közben újra betértem a gyógyszertárba.A wc-ben meg is csináltam a barátnőmmel (aki munkatársam is).Ő is nagyon örült annak,hogy babát várok,mert tudja hogy rengeteg ideje erről a Babáról álmodozunk. Mi "csak" 4 hónapja próbálkozunk(van aki írta hogy ők egy éve).

    Még most sem bírom felfogni,de azért örömömben sírok.nem tudom mit mondok ha be jön valaki a szobámba.

    Teljes mértékben csak akkor tudok megnyugodni majd ha már a kezemben tarhatok a lányomat vagy fiamat...

    Ja és velem is bővül a kis csapat. 

    Én a kalkulátor szerint március 16-ra várom Picurkát. 

    Egyenlőre ennyit.Várom én is hozzászólásaitokat,ha "befogadtok". 

    Pusssz Mindenkinek:Judit

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_441141 (1)
    2006-06-15  20:19
  10. Torolt_felhasznalo_256155
    Torolt_felhasznalo_256155
    2006. július 5. 12:49142.

    Sziasztok Lányok!

    Először:Ezer gratula az újjaknak!!Örülök,hogy egy nap alatt 3-4 csatlakoztak.  

    Másodszor:Rengeteg hozzászólást szerkesztettetek,alig bírok visszaolvasni.Persze ezt megbocsáltom nektek!!  

    Harmadszor:Ti hogy álltok a rosszulléttel??Én ma fél óránként wc-re rohangáltam,de csak egyszer jött a róka. Még az a jó,hogy Márk nagyon rendes baba ma 8-kor kelt(máskor 6-kor szokott)és most meg 1 órája alszik nagyon mélyen. 

    Most ennyit tudok írni,mert más nem jut az eszembe.

    Üdv:Hápika

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2006. július 5. 12:01141.

    Nyime: ezekkel a "szakkifejezésekkel" még hadilábon állok...   Ebben a doki és kórház ügyben még fogok olvasgatni, szinte az egyik leglényegesbb dolog, ami egy kiegyensúlyozott, egészséges babaváráshoz kell, asszem...

    Anya: Szió Neked is, és gratula!! Jól fog még nekünk is jönni egy tapasztalt Anyuka segítő, bátorító szava...  

    Bicimackó: gratulálok az esküvőhöz is, legyetek boldogok, egészségesek, immáron mindhárman...   Ui: olyan kis fiatal vagy, tesóm is 20 éves, elgondoltam, milyen lenne, ha általa lennék keresztmami... De nem a kortól függnek ezek a dolgok, biztos szuper anyuka leszel!! Sok-sok örömet nektek is!!  

     

    előzmény:
    Nyime (135)
    2006-07-05  11:17
  12. 2006. július 5. 11:41140.

    juhéééj, gratula!! az esküvőhöz is! )

    ismerem én is a szívkiugrós érzést a múlt hétről )

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_851477 (139)
    2006-07-05  11:29
  13. Torolt_felhasznalo_851477
    Torolt_felhasznalo_851477
    2006. július 5. 11:29139.
    Koszonjuk szepen
    Most vegyesek az erzeseim, egyszerre ugrik ki a szivem az oromtol es izgatotsagtol
    előzmény:
    Norci025 (132)
    2006-07-05  10:58
  14. Torolt_felhasznalo_851477
    Torolt_felhasznalo_851477
    2006. július 5. 11:27138.
    Nagyon koszonom Most volt szombaton az eskujvonk, e sugy erzem, ennel szebb ajandekot nem kaptam Nagyon boldog vagyok
    előzmény:
    Nyime (133)
    2006-07-05  10:58
  15. 2006. július 5. 11:27137.
    Természetesen a doki csinálja az UH-t, nem én   
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2006. július 5. 11:25136.

    Sziasztok!

    Ha nem probléma, én is csatlakoznék hozzátok...

    Március 11-e körül érkezik nálunk a picur. 

    Látom vagyunk már egy páran márciusi babások! Azoknak, akik még a "várakozás" szakaszán vannak, azoknak KITARTÁS!!!!!!!!!  

    Egyébként nekem már van egy kisfiam, aki szintán márciusban született /úgy néz ki, én már csak ilyen márciusi anyuka vagyok /, bár Ő, mire megszületik a kistesó, már 4 éves lesz. 

    Én dokihoz jövő hét kedden megyek, akkor csinálok UH-t is. Állítólag akkor már tudunk szívhangot is nézni. 

    Mindenkinek további szép Babavárás!!!!!!!! Akár pocakosan, akár pocakosra készülve.   

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2006. július 5. 11:17135.

    A folsav tájékoztatójában napi 1-2 szem van írva, mint ajánlott adag..viszont az tuti hogy elevitből 1 db a napi adag, több nem ajánlott!

    Úgy érted, hogy 2+3 hetes vagy, nem?

    Nekem tuti júl9-én vagy 11én fogant, 35 napja kezdődött az uccsó mensi..gondolom a 6. hétbe lépek, de túl erős volt a csík a 29. napon, sztem egy fél hetet még hozzáadhatunk.

    Doki: nem is kaptam előbb időpontot a magánrendelésre, csak jövő szerdát, de akkor legalább tuti látni-hallani fog mindent!!

    Egyébként  a Szt. Imrét céloztam meg, szimpi kórház - itt dolgozó nőgyógyászt kerestem fel fél éve. De több kórházról hallottam jót.

    előzmény:
    Norci025 (134)
    2006-07-05  11:09
  18. 2006. július 5. 11:09134.

    Ez a "szedek" kifejezés kicsit túlzás még nálam, lévén tegnap tankoltam fel ezekkel a kiegészítőkkel,   de igen, úgy tervezem, hogy minden reggel egy Elevit + 1 szem folsav. Állítólag utóbbiból nem lehet "túladagolni" magát az embernek, úgyhogy fejlődjön a kis idegrendszere ezerrel!   Az Elevit áldásos székletkötő (pardot kérek...   ) hatását szerintem megtapasztalom, úgyhogy egy szem szűztea (v. lehet, hogy inkább egy gyenge tea...) be fog figyelni esténként, mert ez amúgyis problémás dolog nálam...   

    Doki ügyben még teljesen tanácstalan vagyok, az eddigi nőgyógyászomhoz nem akarok menni, nagy ari, meg szimpi manus, csak a szakmai felkészültségétől nem vagyok elájulva... Szóval minden nemű tanácsot szívesen fogadok pesti viszonylatban...   Úgy olvastam itt a neten, hogy 8 hetesen van az első vizsgálat, bár feltételezem ez nem szentírás... A kalkulátor szerint a 3. hétben vagyok, úgyhogy még van időm nézelődni, infókat beszerezni... Ti hogy tervezitek a továbbiakat?

    előzmény:
    Nyime (131)
    2006-07-05  10:57
  19. 2006. július 5. 10:58133.

    éljen éljen, a fórum is gyarapszik létszámban, nem csak a családjaink! )

    üdv!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_851477 (130)
    2006-07-05  10:52
  20. 2006. július 5. 10:58132.

    Hurrá, alakul a létszám!! Üdvözlünk (mondom én a nagy "öreg", aki már fél napja itt van a topicon...)   és gratula!!  

    Első babó? Jól vagy? Örömök, félelmek, egyebek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_851477 (130)
    2006-07-05  10:52
  21. 2006. július 5. 10:57131.

    hali,

    egyszerre szedsz elevitet és folsavat is? mármint egy nap?

    én néha ezt, néha azt, bár most 2 napja folsavat csak, 2 db-ot, mert sztem vitamint viszek be eleget; viszont az idegrendszere most fejlődik éppen..!

    Dokinál mikor lesztek?

    előzmény:
    Norci025 (129)
    2006-07-05  10:37
  22. Torolt_felhasznalo_851477
    Torolt_felhasznalo_851477
    2006. július 5. 10:52130.
    Sziasztok,

    Csatlakozhatok? Mi mar 3 honapja probalkozunk a tegnap csinaltam ket tesztet es mind a ketto zebras lett! HURRA ) nagyon orulok! Kb 2-3 hetes lehetek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2006. július 5. 10:37129.

    Szió Pocak!  

    Én is néztem, hogy egyenlőre egy kézen megszámolható a márciusi kismamik száma a topikon... Bevallom bennem is felmerült, hogy ez a VB-nek "köszönhető"...  

    Párom még alszik (éjszakás volt), úgyhogy most még szomszédolok a januári lányzóknál, olvasom az ő tapasztalataikat. Ők már babakelengyéről, kismamanaciról, munkahelyei örömhír-bejelnetésről, meg ilyenekről értekeznek... Tök jó...   Nyár végére már nálunk is ez lesz a téma....  

    előzmény:
    ducipocak (128)
    2006-07-05  10:23
  24. 2006. július 5. 10:23128.

    Szia Norci, gratulálok, és üdv köztünk!

    én már kezdtem azt hini, hogy a focivébé miatt nem is lesznek márciusi babák

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2006. július 5. 10:10127.

    Sziasztok Lányok!  

    Nyime, Viki nektek külön köszönöm a gratulációt, és a kedves fogadtatást...  

    Ezzel a megérzéssel kapcsolatban is van egy nagyon aranyos sztorim. Én, mint minden "rendes" leendő kismama, már legalább egy meddőségi központban láttam magunkat parázós lelki szemeimmel, már családtervező központot kerestem, stb. Erre az én kedves Párom a 16. nap táján közli, hogy "Egyébként én érzem, hogy legutóbb összejött a babó... Bár ezt nem neked kéne érezni??" Hát jót vigyorogtam, mondom magamban, hogy már Ő is kezdi produkálni a terhességi tüneteket...   Aztán az ominózus 26. napon olyan zaklatott lelkiállapotban voltam, hogy tök butaságok miatt szégyen-szemre elbőgtem magam a munkahelyemen... Itt már én is gyanút fogtam, úgyhogy ekkor vezetett az utam a gyógyszertárba, és innen már ismeritek a sztorit.  

    Tünetek nemigen vannak, leszámítva, a klasszikus mellfeszülést, dehát ez nálam mondjuk a nehéznapok előtt is jelentős volt. 

    Az életmódomra próbálok odafigyelni, nincs idegeskedés melóhelyen, vettem Elevitet + folsavat is (nekem annó a dokim extra folsavbevitelt javasolt a babavárás idejére egy apró betegségem miatt), és igyekszem minden napra valami jelentősebb zöldség-, gyümölcs-, tejtermék fogyasztást beiktatni. Néha egyébként aggódom, hogy nem veszem-e túl tudományosra a figurát....  

    Várom ám az üziket, ma nem hiszem, hogy sokat leszek a gép közelében, mert itthon van a "Kispapa", úgyhogy ma egymással töltjük a napot, de szerintem holnap visszaolvasok, és reagálok...  

    Szép napot, jó egészséget Mindenkinek, és hajrá-hajrá a vágyakozóknak!  

    előzmény:
    Nyime (126)
    2006-07-05  08:19

Címlap

top