Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

DOLCE VITA

Torolt_felhasznalo_199772
Torolt_felhasznalo_199772
Létrehozva: 2006. június 9. 15:57

Mit szólnátok egy kellemes csevegéshez?
Beszélgessünk a mindennapi életünkről, cseréljük ki egymás közt a már kipróbált és bevált receptjeinket, sok-sok képpel körítve, vagy csak számoljunk be egymásnak a napunkról, az élményeinkről, a családunkról.
Mindenkit szeretettel várunk.

  1. 2006. június 11. 18:15126.
    Sziasztok Lányok!

    Nahát micsoda finomságokat készítettetek! Csak ámulok itt

    Lilikém csodálatosan néz ki minden, én nem tudom mi bajod a Baguette-tel, szép is és látszik belülről is, hogy mennyire finom!
    A torta is jó, lehet, hogy kicsit hígabb lett a csokiszósz, és? Biztosan fini lett, aki szebbet tud, csinálja, nem mindegy?
    És a húsok, meg az előételek....Hozzád gondolom imádnakvendégségbe menni!
    Remélem Tinának sem maradt üres a tányérkája!

    Erika olyan gusztusos ez a spárgasali, hogy föladva elvemet, miszerint nem veszek többet spárgát, holnap reggel megyek venni....aztán lesz ami lesz!
    Chri nagyon jól néz ki a képen, és micsoda szerencse, hogy Natalieval egyforma az érdeklődési körük még a sportban is! Úgy látom jól érzi Nálatok magát ez a kislány, titeket is biztosan megkedvelt, nemcsak Chri-t, ezért is maradt Veletek hétvégére. Erikám lehet, hogy nemsokára esküvő lesz Nálatok?

    Macika nagyon finomakat főztél, a sült zöldségek állati guszták, tudod, hogy én sem csináltam sokáig, mert nem hittem volna, hogy ilyen finom tud lenni? Aztán egyszer túl sokféle zöldség volt otthon Cipruson, de mindegyikből darabra kevés, és akkor készítettem ezt. Meglepődtünk mennyire finom lett és jól variálható azokkal, amik épp otthon vannak.
    A Ferdinánd nagyon szép, tényleg focilabdás!


    Én ma megfőztem a Macisajt Palóclevesét, és a tészta le lett szavazva, mert Browniet kért a párom, így az lett a második!
    De nem is baj, mert a leceske olyan finom és laktató volt, hogy így is alig fogyott a Brownie, pedig megint nagyon fini lett!
    Be is írom a recijét, a kép a múltkori, most is ugyanilyen lett ezért nem fotóztam újból.
    Csináltam egy jó hideg limonádét egésznap azt isszuk olyan meleg van, árnyékban mutatott a hőmérő ma 28 fokot! Tényleg a kávé smiley helyett lehetne valami szívószálas szénsavas hideg üdítő smiley nem?

    Van egy csomó gyümink, sztem vacsorára már csak azok lesznek.
    Szép estét lányok!

    Diós Brownies / Latsia

    100 g vaj
    100 g keserűcsoki
    220 g barnacukor
    2 tojás
    1 tk vanília
    125 g liszt
    csipet só
    1/2 tk sütőpor
    100 g darabolt dió

    A diós brownie-t nem szabad sokáig sütni, a lényeg, hogy szaftos maradjon.
    A vajat közepes hőmérsékleten megolvasztjuk, a keserűcsokit kis darabokra tördeljük és az olvasztott vajhoz keverjük a barna cukorral együtt.
    Hűlni hagyjuk.
    A tojásokat, a vanília aromát és egy csipet sót hozzákeverjük.
    A lisztet a sütőporral elkeverjül és a csokimasszához szitáljuk.
    A feldarabolt diót is hozzákeverjük.
    Egy zsírozott 20 x 20-as tepsibe töltjük, hogy kb 3 cm magas legyen.

    180 fokos sütőben közepes sínen 20-25 perc alatt készresütjük.

    Hűlni hagyjuk, és kb 5 cm-es darabokra vágjuk.

    Latsia:
    - nem találtam 20 x 20-as tepsit, ezért kicsit laposabb lett a sütike, de isteni finom
    - ha sütőporos lisztből készül, mint külföldön / selfraising flour /, akkor nem kell bele külön sütőpor!
    előzmény:
    litita (120)
    2006-06-11  17:32
  2. 2006. június 11. 18:01125.
    Szia Lilikém!

    Maradt még valami,ebből a sok finomságból?
    Mi bajod a tortával?

    Szia Macisajt!
    Klasszak lettek a kaják!
    A vegyes sült zöldségek nálunk is nagyon bejönnek!
    előzmény:
    litita (119)
    2006-06-11  17:24
  3. 2006. június 11. 17:59124.
    Szia Cicó!
    Szépem beindult a füvetek.
    Látom,jó idő volt felétek is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_386574 (122)
    2006-06-11  17:51
  4. Torolt_felhasznalo_386574
    Torolt_felhasznalo_386574
    2006. június 11. 17:53123.
    Hú,Lilikém! Micsoda örömet szereztél kisfiamnak Tina képeivel!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_386574
    Torolt_felhasznalo_386574
    2006. június 11. 17:51122.
    Hú! Na jó! Holnap nem főzök!
    Küldök egy DHL embert hozzátok!

    Erika tőled kérnék spárgasalátát!
    Macika, tőled azt a zöldségköretet! Meg egy tekercs Ferdinándot!
    Lili! Mit is??? Inkább mindent!!!
    Klári téged most kíméllek jó? Éva meg úgyis kirándulni megy.


    Csodálatos finomságok, nyamm!

    Egyébként valamilyen zöldséglevest főzök abból ami a spejzban található. A másodikról még ötletem sincs. A lényeg az, hogy ne kelljen vásárolni hozzá semmit. Talán császármorzsa! Már csak azt kell eldönteni, Erika féle legyen, vagy a sima kavarós...

    Pár fotó ma délutánról. Látszik az is, hogy nő a füvünk..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2006. június 11. 17:47121.
    Volt a vendégek között Tina ifjukori nagy sterelme - Konrád boxer. Csináltam róluk is egypár képet, íme
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2006. június 11. 17:32120.
    Még nem olvastam vizza, most még jön a torta, ami ronda de finom
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2006. június 11. 17:24119.

    Szervusztok. Most mentek el a vendégek, Macika, Te meg sehol, pedig nem volt rosz. Tudod, itt volt valamikor egy reklám egy édességre, az volt a szlogenje:ronda de finom. Ezt biztos sok-sok pénzért találta ki valaki, én meg most plagizálok. Ez érvényes a mai baquettemre és tortára. A tortán próbáltam valamit javitani diszitéssel, de a baquettel nem tudtam mit csinálni, és így is majdnem ennek volt a legnagyobb sikere.

    Na, szóval, a menű: Tojáskrémmel töltött sonka, Cézár saláta, toltött mini paradicsom, Narancsos csirke, Cukkinis aprópecsenye, krumpli, couscous,Csokoládés-gesztenyés epertorta.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2006. június 11. 16:51118.
    Harmadik nekifutásra végre sikerült!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2006. június 11. 16:31117.

    Erika, nagyon tetszik a spárgasalátád, különben is rabja lettem a sült, és nem fött változatoknak! Még amíg kapható a piacon, kipróbálásra kerül!

    Az én gesztenyém sajnos elfogyott, az hiszem épp egy hete használtam fel az utolsó csomagot, amit Töled kaptam.

    Mi is befejeztük közben az ebédet. A vegyes sült zöldség azt hiszem nagyon nagykedvenc lesz nálunk, ha eddig még nem volt az, mert ma különösen finomra sikeredett, és nagy meglepetésemre a répa isteni finom lett benne.

    A ferdinándom igencsak VM-es külsejü lett, pedig becsszó, hogy nem szándékosan lett ilyen focilabda kinézete. Mivel jó nagy adag tésztából csináltam, a maradékot egy hosszúkás formában sütöttem meg, majd kiborítva csokival bevontam.

    Na, most úgy tünik, csak 4 kép hajlandó betöltödni, a többit az istenért sem akarja csatolni... Megpróbálom a maradékot is feltenni, egy pillanat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2006. június 11. 16:21116.

    Klárikám, nagyon bosszantó tud lenni ha egy segítség elromlik a konyhában . Az enyém ( Miele) sokáig húzta, még most is müködne szerintem, ha anno...kb. 15 éve, amikor Magyarországon voltam és a férjem kezelte itthon a gépet, nem mosogatószert tett volna a só helyére. Azonnal tönrement. Akkor volt kb. 6 éves a gép.

    A mosógépünk is Miele, az is már vagy 15 éves. Csakis + Calgonnal mosunk és rendszeresen vízkövetleníti a férjem a csapokat is.

    Jó volt a teraszon enni, de nagyon meleg volt még így is, hogy árnyékot csináltunk.

    Férjem már Zürich felé tép, a gyerekek meg majd ha túlélték a lovaglást, nálam vacsoráznak, aztán megint "mozizunk". Szerintem ma már nem meccsezünk.

    Natalie is lovagolt korábban, aztán abba hagyta, most együtt megint nagy kedvvel üzik ezt a sportot. Örülünk neki, mert Chri is hanyagolta az utóbbi idöben.

    előzmény:
    latsia (112)
    2006-06-11  13:38
  12. 2006. június 11. 16:08115.

    Beírom nektek az ígért recepteket.

    Spárgasaláta/ alchri:

    50 deka fehér spárga, 2 paradicsom, 80 ml olivaiolaj, 50 ml balzsamecet, 3 ek. snidling vagy medvehagyma, só, bors, cukor, 1 ek. sürített paradicsom

    A spárgát megpucoltam, 3-4 cm-es darabokra tördeltem, majd egy serpenyöben, kevés olajon megpiritottam, sóztam, egy csipet cukorral megszórtam.

    A paradicsomokat meghámoztam, a magját eltávolítottam és a húsát kis kockákra vágtam. A többi hozzávalóból egy salátadresszinget kevertem és a paradicsomra öntöttem. A meleg spárgát bele kevertem. Pár percet állni hagytam. langyosan tálaltam. Ez a dresszing bármilyen más salátára is kitünö.

    alchri: medvehagyma pestót kevertem bele.

    Medvehagymás tészta carbonara módra,a sütöben sülve (Kira):

    Kira pennével írta én medvehagymás tésztával készítettem.

    SZENEGETO PENNE SUTOBEN

    Hozzavalok: (4 fore)

    32 dkg penne teszta
    15 dkg husos szalonna
    3-4 tojas
    2 kanal tejfel
    (olivaolaj, reszelt sajt, so, bors, pici vaj)

    A husos szalonnat pici kockara vagni, lassu tuzon kisutni, jol megborsozni.
    Egy kis keverotalban felverni a tojasokat, sozni, reszelt sajttal elkeverni, plusz a 2 kanal tejfellel.
    Kifozni a penne tesztat, leszurni.
    A tesztat elkeverni egy darab vajjal, ezutan a szalonnaval, legvegul a tejfeles-tojasos ontettel, es kivajazott jenaiba onteni, a tetejet meg meglehet ujra szorni sajttal. Forro sutoben eppencsak atsutni. 

    Gesztenyekrém/ alchri:

    30 deka gesztenyemassza, 6 deci tej, 1 van. cukor, 8 deka cukor, 2 deka keményítöliszt, 2 tojássárgája, 5 deka reszelt csoki, 2 kanál rum

    5 deci tejet a cukorral, vaniliacukorral feltettem forrni. Közben a tojássárgáját a maradék tejjel és a keményítöliszttel elkevertem, majd a forrásban lévö tejbe öntöttem. Pár percig forraltam, utána belekevertem a gesztenyemasszát, a végén meg a reszeltcsokit. Rummal ízesítettem. Üvegpoharakban tálaltam. Tejszínhab passzol hozzá.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2006. június 11. 14:14114.

    Ferdinánd kész, finom, örvendek neki.

    Tepsis vegyes zöldség elökészítve, tzatziki készülöben, de F1 elsöbbséget élvez nálunk, így majd csak késöbb lesz amolyan "estebéd" féle.

    Cicó, tudtam mindig, hogy nagyon ügyes asszonyka vagy Te, örülök, hogy jól sikerült a ballagás. Gyönyörü ez a kissrác, a lányok nemsokára hatosával futnak utána szerintem. A Kiscicó pedig egy özikeszemü zsenge piskótababa, cuki mint mindig!

    Latsia, most visszaadod, hogy tegnap rémtörténeteket meséltem Neked ugye?    

    Mi az, hogy 11 év után szabad tönkremenni a mosogatógépnek? Jajj neeeee!! Az enyém 12, tehát kamaszkorú, és a felsö kosár rendszeresen kiesik a sínböl, úgy kell visszapattintani és remegek, hogy mikor szakad le egyszer végérvényesen. Könyörgöm, ne menjen tönkre!!!! A mosógépet is evvel egyidöben  vettük, de a 4. drága javíttatás után decemberben végleg búcsút vettünk töle.

    Malena, nem szeretnék lemaradni a gratulálók sorából én sem, minden szépet és jót kívánok a kisfiadnak szülinapja alkalmából!

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2006. június 11. 13:47113.
    Szió!
    Most kezd jó idő lenni,süt a nap,végre!!
    Délután,mi is elemegyünk csavarogni.

    Bizony,hozzá lehet szokni,a mosogatógéphez .Én imádom!
    Mióta megvan,még a lábasokat is a gép mosogatja el.

    Én is idén vettem egy új mosógépet.Hát nem lehet össze hasonlitani a régivel.megvagyok vele,nagyon elégedve.
    Képzeld,Gina, a napon fekszik,irtóra birja.
    előzmény:
    latsia (112)
    2006-06-11  13:38
  15. 2006. június 11. 13:38112.
    Szia Évi!

    Jól teszed, hogy pihengetsz, megérdemelsz egy jó kis lustit!
    Milyen idő van Felétek? Itt jó meleg van, remélem marad is.
    A kutyák sem a napon fekszenek, hűsölnek az árnyékban.

    Képzeljétek bemondta az unalmast a mosogatógép, igaz, a papírján rajta van, hogy kb. 11 éves, hát ennyi idő után már szabad neki!

    Elmentünk tegnap újat nézni, valami kis egyszerűt, mert én mindig csak 1 programot használok akárhány is van rajta, találtunk is, de csak 10 nap múlva hozzák ki, úgyhogy addig kézimosogatást végzek.
    Hogy elszokik az ember tőle, most veszem észre!
    És van egy rossz előérzetem, mert a mosógép is 11 éves....remélem azért megkímál még minket egy kis kiadástól egy ideig....
    előzmény:
    eva0812 (108)
    2006-06-11  13:01
  16. 2006. június 11. 13:24111.
    Szia Cicó!
    Nagyon édesek a gyerkőcök!
    Köszi,hogy megosztottad a képeket velünk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_386574 (101)
    2006-06-11  08:56
  17. 2006. június 11. 13:22110.
    Szia Maléna!!

    Nagyon Boldog szülinapot, kivánok, a kisfiadnak!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199687 (97)
    2006-06-11  07:25
  18. 2006. június 11. 13:08109.
    Szép napot Mindenkinek!

    Malena a Jóisten éltesse drága kis Barnidat, szeretetben, békességben, egészségben, boldogságban!
    Olyan szerencsés vagyok, hogy ismerhetem Őt személyesen is, Lányok, tündéri kisfiú, olyan édes kispofa!
    Jó bulizást kívánok mára, és gondolatban Veled vagyok, szorítok!

    Cicókám köszönöm a szép képeket a Kisfiad ballagásáról, milyen helyes kisfiú, biztos tetszik a kislányoknak!
    Biztosan nagyon jó, hogy ebbe az óvodába járt, csak szépet és jót tanulhatott ott. Jobbulást Neki, a Tündérkéd pedig továbbra is meseszép, abban a rózsaszín kisruhácskában igazi kis tündérke!
    Le a kalappal a menüd láttán, jól bírod az iramot!

    Erikám ugye milyen jó is egy ilyen terasz? Teljesen más hangulata van egy kinti étkezésnek! Ezért szerettünk régen kerthelyiségekbe is járni, olyan kellemes a szabadban eltöltött ebéd vagy vacsora.
    Most is vágyom a Náncsi néni vendéglőjébe Hűvösvölgybe, ott volt tőlünk 2 percre és nagyon jó kis hely volt! Nem is beszélve az isteni kajákról!
    Bár életem legfinomabb töpörtyűs pogácsáját a Balatonon, Szárszón ettem a Véndiófa étteremben, azóta sem sikerült még csak hasonlót sem kóstolnom!

    Macika annyira irígylem a kávéidat! Imádom a kávét, pláne az ilyen különlegességeket, de sajnos 2 hete már a reggeli teljesen gyenge tejes nescafémat sem tudom meginni....ez volt az első változás amit éreztem és nem is akartam elhinni, hogy egyik napról a másikra meg lehet undorodni egy ételtől...

    Mi ma valszeg még egy darabig itthon maradunk, kezdődik a Forma1.
    Reggelire egy nagyon-nagyon finom szendvicset kaptam, semmi extra, toast kenyér, sonka, sajt, vaj, viszont attól lett olyan extra, hogy összeállítás után egy spéci zacsiba tette, és azzal együtt tette a férjem a pirítós sütőbe és ezáltal annyira finom lett, mert nem száradt ki a kenyér.
    Már jó régóta vettük ezt a zacsit itt kipróbálásra, csak megfeledkeztünk róla, hiba volt!

    Ma megfőzöm Maci Palóclevesét és utána Ativeclod Mascarpone-s tésztáját, hogy sütire marad-e kedvem, azt még nem tudom....

    Szép napot Mindenkinek!
    előzmény:
    alchri (106)
    2006-06-11  12:28
  19. 2006. június 11. 13:01108.
    Sziasztok!

    Szia Klári!
    Ginát, nem visszük,mert autóval megyünk.
    Süti,nem csúszott,viszont este, egy fincsi joghurt igen.
    Ma délután is csak lustálkodni fogok.
    Előre főztem délelőtt,igy nem kell egy-két napig főznöm a hét elején.
    Mai ebédünk,Dubary pulykamell,rizzsel,petrezselyem újkrumplival.
    Sóskamártást is csináltam.Paprikáskrumplit,maradék pulyakmellel,tészta salátát.igy kicsit hanyagolhatom a konyhát.
    előzmény:
    latsia (71)
    2006-06-10  20:56
  20. Torolt_felhasznalo_386574
    Torolt_felhasznalo_386574
    2006. június 11. 12:51107.
    Kukucs!
    Egy olyan kávé és egy málnás csoda rendelve! Persze csak nagyon szépen kérve, kuncsorogva...

    Gyerek a teraszon csücsül a babakádban, teljes búvár felszerelésben.
    Tegnap kapta és nem bírja kivárni a strandolást.
    Ragyogó idő van!

    Ebédre a maradékokat esszük. Férjem a boszit, mi a spárgás-cukkinis tésztát kagylótésztával Mivel csak kb.2 emberre való kagylótészta maradt múltkorról, ezért azt csináltam, hogy a tepsit körberaktam azzal és középre jött a trikolor tésztás spárgás-sült pulykás-cukkinis-juhsajtos ragu. Az összes nagymama odavolt érte. Érdekes, hogy a Taboulleh-t is a "lányok" szerették. Egyedül a nemzetközi ízekhez szokott szakács papa ette meg. Férjem fura fintorral annyit mondott: érdekes íze van. Pedig Erikám igazán nagyon jó lett.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2006. június 11. 12:28106.

    Bombasztikusan néz ki, te jó ég de gyönyörüüüü! Ez a málnás, mascarponés csodád!

    Közben a neten találtam egy nagyon finomnak ígérkezö spárgasalátát, majd beírom délután a receptjét.

    A tészta kifözve, a szalonnával összekeverve, várom a gyerekeket, mert közben elmentek az autóért Nataliehoz, mert délután lovagolni mennek . Kira receptjei között találtam egy sütöben készült carbonárás tésztát, azt készítem ma el. Majd azt is beírom.

    Anyuval beszéltem, otthon még hüvös van, mondtam, hogy küldök egy kis meleget neki, itt már vagy 28 fok van .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_713512 (105)
    2006-06-11  11:38
  22. 2006. június 11. 11:38105.

    Szívesen Erika! 

    Elfelejtettem hozzátenni, hogy "Cafe Amsterdam" a neve ennek a finomságnak!

    Ma reggel nem ilyen ütös kávét ittam, hanem  latte macchiatot, kép mellékelve 

    A napokban a maradék mascarponés-málnás-fehércsokis krémböl felfújtat csináltam, 2 tojással 2 evökanál cukorral, és 2 púpos evökanál grízzel felturbózva. Mi tagadás, oltári finom lett!

    A ferdinánd tésztája a teraszon dagadozik lefedve, mindjárt sütöbe kerül.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2006. június 11. 10:24104.

    Maci, szia !

    Nagyon élvezzük mi is az idöt, férjem már napozott is egyet.

    Ez a tojáslikörös kávé szenációs, nagyon köszönöm, hogy beírtad, máris továbbítom anyunak !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_713512 (99)
    2006-06-11  08:41
  24. 2006. június 11. 10:04103.

    Szia aranyos Tündém

    Fantasztikus volt a menüd, nagyon ügyes vagy! Minicicó zabálnivalóan csinos a kis ruhájában  ! Kisfiad meg változatlanul szívtipró  !Remélem már jobban van.

    Az én fiam pedig pár perce lerohant a konyhába és tálcán vitte fel a reggelit Natalienak . Csak pislogtunk a férjemmel .

    Közben kialakult az ebéd. Medvehagymás tésztából lesz "carbonara", édességnek meg megföztem egy gesztenyekrémet. Ma csináltam elöször, nem tudom milyen sikere lesz, majd kiderül. A spárgából meg lehet, hogy salátát csinálok.

    Szép vasárnapot! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_386574 (100)
    2006-06-11  08:54
  25. Torolt_felhasznalo_386574
    Torolt_felhasznalo_386574
    2006. június 11. 08:57102.
    Malena drága kisfiadat Isten éltesse!!! Sok boldogságot és jó egészséget, sok szeretetet neki az életben!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199687 (97)
    2006-06-11  07:25

Címlap

top