Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kaják-képpel!!! !

sunday
Létrehozva: 2006. március 13. 09:24

Kedves lányok-asszonyok!

Először is szeretném nektek megköszönni hogy ilyen nagy sikere van a sütis topicomnak!(ja meg persze a jó kis recepteket)Ezért gondoltam a következőt: mit szólnátok ha gyűjtögetnénk fincsi kajákat is természetesen képpel együtt?Láttam már 1-2 elő is fordult a sütis topicban (pizza, samosa stb)ezt most át kellene tegyétek ide!Szerintem ti nagyon jól is főzhettek,ha ilyen csodás sütiket tudtok gyártani!Szóval benne vagytok?Tehát várom a recepteiteket,ezuttal a jobbnál-jobb kajákat és képeiket!Mégegyszer mindenkinek köszi!

Üdv: Sunday!

  1. 2006. március 13. 11:0026.

    Tarjatekercs

     

    Hozzávalók:

    4 szelet sertéstarja, só, feketebors, 2 teáskanál mustár, 2 fej vöröshagyma, 2 csemegeuborka, 4 szelet füstölt szalonna, 2 evőkanál olaj, 2 ½ evőkanál vaj, 2 evőkanál paradicsomsűrítmény, ¼ húsalaplé, 1 evőkanál liszt, 125 g tejföl, őrölt paprika (édes-nemes).

     

    A tarjaszeleteket belső oldalukon megsózzuk és megborsozzuk, majd megkenjük mustárral. A hagymát megtisztítjuk, megmossuk, és karikákra vágjuk, az uborkát felszeleteljük. A füstölt szalonnát rátesszük a hússzeletekre, erre helyezzük az uborkát és a hagymát. A húst feltekerjük, és hústűvel rögzítjük.

     

    Az olajat nagy serpenyőben felforrósítjuk, hozzáadunk 1 evőkanál vajat, felolvasztjuk, majd a tekercseket minden oldalról megpirítjuk. Hozzáadjuk a paradicsomsűrítményt, hirtelen megpirítjuk, majd felöntjük a húsalaplével. Lefedve 25 percig főzzük.

    A főzés befejezése előtt 5 perccel a lisztet elkeverjük a maradék vajjal, majd állandóan kevergetve a léhez adjuk. Hozzáadjuk a tejfölt, és a mártást sóval, borssal és őrölt paprikával ízesítjük.

    A hústűket kivesszük a tekercseket, elrendezzük és a mártással együtt, szolgáljuk fel.

    előzmény:
    sunday (1)
    2006-03-13  09:24
  2. 2006. március 13. 10:5925.


    RAKOTT HUS

    Sertésszeleteket kiklopfolsz, sózod, borsozod egy kis kakukkfű is, mehet ra. Krumplit es vöröshagymát felkarikázol. Egy tűzálló tálat kiolajozol es beleteszel egy sor krumplit ra a husit, majd a hagymakarikákat es jól megöntözöd tojással elkevert tejföllel, amibe keverhetsz egy kis fokhagymát es pirospaprikát is. Fóliával letakarva teszed a sütőbe, hogy párolódjon, majd miután megpuhult a hús, reszelt sajttal megszórod es meg pár percre vissza a sütőbe, hogy rápiruljon.

    előzmény:
    sunday (1)
    2006-03-13  09:24
  3. 2006. március 13. 10:5824.

    Őrségi gombás flekken:
    Hozzávalók:

    200 g erdei (pl. : vargánya, róka-, kucsma-, őzláb-) gomba
    1 ágacska friss (vagy 1 ek. szárított) kakukkfű, 8 kisebb szelet sertéscomb vagy -tarja (kb. 1 kg), só, bors, 1 dl olaj, 1 dl testes vörösbor
    A gombát durva szövésű vászonkendővel alaposan megtörölgetjük, eltávolítjuk a levélmaradványokat, nem túl vékonyan felszeleteljük. A kakukkfűágat megmossuk, levélkéit letépkedjük. A hússzeleteket megmossuk, papírkendővel felitatjuk róluk a vizet, gyengén kiverjük.
    Egy jól záródó edénybe öntünk 1 evőkanál olajat, beleforgatunk egy szelet húst, ízlés szerint borsozzuk, meghintjük kakukkfűvel, megrakjuk 4-5 szelet gombával, a tetejére tesszük a következő szelet húst, a fenti módon fűszerezzük, stb. , amíg a hozzávalók el nem fogynak. A tetejét megöntözzük a maradék olajjal és a borral, lefedjük. Egy éjszakán át a hűtőben pihentetjük. Másnap a sütés előtt 1/2 órával kivesszük a hűtőből a húst. A sütőt előmelegítjük 180 fokra. A páclé felével kikenünk egy tűzálló tálat. A hússzeleteket a gombával együtt a sütőtálba fektetjük, megöntözzük a maradék páccal, lefedjük, és a sütőben kb. 45 percig pároljuk-sütjük. Levesszük róla a "takarót", és további 15 perc alatt készre pirítjuk. A sütőedényben tálaljuk, tetejét megszórjuk vágott petrezselyemmel. Sült burgonya, burgonyakrokett, párolt zöldségköret illik hozzá. szárított gombával - mindössze 20 g kell hozzá. Szabad tűzön, roston is süthetjük, de a gombát külön edényben kell pirítani, mivel könnyen megég vagy belepottyan a parázsba!

    előzmény:
    sunday (1)
    2006-03-13  09:24
  4. 2006. március 13. 10:5523.

    "hangyás" husi.

     Így készül: én szeletelt csirkemell filéből szoktam csinálni, de a csirke összes részét lehet használni hozzá, vagy sovány sertéshúst is. Tulajdonképpen rakott hús ez. A húst megsózom, megborsozom- fekete, őrölt borssal, és majoránnával beszórom, de erőteljesen, ami kb. azt jelenti, hogy a hús ne nagyon látszódjon alóla, és ami látszik az is zöldes színű lesz a nyers majoránna miatt. Jénai tálban leteszek egy sor húst, erre rakni kell kerek hagymaszeleteket, és hosszában szeletelt zöldpaprikát. Nem kellenek túl széles paprikaszeletek és túl vastag hagymaszeletek, mert nem főnek-sülnek át. Aztán így tovább lerakom a rétegeket. A végén öntök alá egy kis vizet, meglocsolom olajjal is kicsit, alufóliával lefedve sütőbe teszem. Ha megpuhult, leveszem róla az alufóliát, és a nélkül sütöm tovább, amíg pici színe nem lesz. Köretnek hozzá leginkább a hús levével-szaftjával összetört krumpli való, ami lehet egészen puha, krumplipüré állagú is, ki hogy szereti. Viszont tutira ezzel a legfinomabb, már próbáltam mással is, de így a legjobb. Befőtt illik hozzá, leginkább barack, de ez már tényleg egyéni ízlés kérdése. Ezzel a kajával eddig még mindenkinél bevágódtam, mindegy milyen alkalomból készítettem.

    előzmény:
    sunday (1)
    2006-03-13  09:24
  5. 2006. március 13. 10:5422.

    Svéd húsgombóc (Köttbullar) receptjét:
    Két evőkanál zsiradékon megpárolunk egy fej apróra vágott vöröshagymát. Egy tálban felverünk villával egy egész tojást, hozzákeverünk 1 dl tejet, 4-5 dkg zsemlemorzsát és 5 percig állni hagyjuk. Ezután beleteszünk 2 kávéskanál sót, csipet pirospaprikát, borsot, szerecsendiót, fél kg darált húst ( a svédek marhahúst használnak). Jól összekeverjük.
    2-4 cm nagyságú húsgolyókat csinálunk és kisütjük olajban.
    A lábosban kis zsiradékon megpirítunk 3 ek. lisztet, csipet cukrot és sót teszünk rá, majd felengedjük 2, 5 dl vízzel és 1 dl tejszínnel. Addig főzzük kevergetve, míg be nem sűrűsödik.

    előzmény:
    sunday (1)
    2006-03-13  09:24
  6. 2006. március 13. 10:5021.

    sziasztok!

    Nagyon jó ez a topic is és a sütis is. 

    Íme egy recept:

    gombafejek sörtésztában

    16nagy fej gomba, 2ek citromlé, 4gerezd fokhagyma, 6dkg vaj, 12,5dkg liszt, 1 csokor vegyes zöldség(petrezselyem, snidling, bazsalikom, oregánó 4 tojás, 2,5dl sör, olaj

    gombafejeket megcsepegtetjük citromlével. Fokhagymát  összetörjük, zöldfűszereket apróra vágjuk. felforrósítjuk a vajat és 4percig pirítjuk a fokhagymát és a fűszereket. a keveréket a gombafejekbe töltjük. a lisztet elkeverjük a  tojássárgákkal és a sörrel. a fehérjét kemény habbá verjük és a masszába forgatjuk. Ebbe forgatjuk a gombafejeket és világosra sütjük.

    Sajnos erről fénykép nem készült, de addig is felteszek egy képet a mézes-mustáros sült csirkecombról.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2006. március 13. 10:3720.

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni. Egy sonkás -almás rakott krumpli receptjét keresem. Tegnap emlegette a kedvesem, hogy olyat szeretne ma vacsira, de én nem ismerem, a neten sem találtam. Ti ismeritek a receptjét?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2006. március 13. 10:2619.
    Most gondolkozok elég hülye vagyok hogy most nyitottam ezt a topicot mikor nekem is elromlott a fotozóm!!!!!! Nem baj....lesz majd másik remélem!!!  a hétvégén viszont bakonyi gombás csirkét csináltam húúúúúúúúúú............a párom megnyalta..........mind a 10 újját!!!!!!!!!!!  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2006. március 13. 10:1718.

    A burgonyát kockákra vágva megfőzzük, melegen áttörjük és hagyjuk kihűlni. Mindent a gépbe, dagasztás, kelesztés (olajozott tálban is lehet).

    Nagy tepsit (nekem a pöttyös tepsi) kibélelni szilikonos sütőpapírral és a tésztát lisztezett deszkán kinyújtani  kb. 2 cm vastagra. Két kezünkkel a tészta alá nyúlva belehelyezzük a tepsibe.

    Késsel egyenletesen megszurkáljuk. Vizes ecsettel lekenni és hagyni kb. 30 percet kelni majd előmelegített (240 fokra) sütőbe betenni sülni. Mikor félig megsült (kb. 12 perc) 2 dl tejfölben elkeverünk 1 gerezd zúzott fokhagymát és egy kevés sót. Egyenletesen az elősütött tészta tetejére kenjük, amit kis kockára vágott húsos szalonnával gazdagítunk. Egy közepes vöröshagymát félbe vágunk és félfőre (kb. 0,5 mm vékonyra) szeleteljük, az előzőekre szórjuk, de kerülhet rá reszelt sajt is. Ezután visszatesszük és 240 fokon addig sütjük, míg a megolvadt sajt meg nem pirul a tetején. (Nekem ez kb. 25-30 perc)

    előzmény:
    nemnap (17)
    2006-03-13  10:16
  10. 2006. március 13. 10:1617.

    Töki pompos

    (saját)

     

    50 dkg liszt

    12,5 dkg főtt burgonya (1 nagyobb)

    2,5 dkg élesztő

    1 tk cukor

    1,5 tk só

    1 dl tejföl (kefir)

    0,5 dl tej

    0,5 dl krumpli főzővíz

    3 dkg Rama

    (késhegynyi aszkorbin sav: nem raktam bele)

    0,5 dl langyos víz, dagasztáskor apránként hozzáadva

    előzmény:
    nemnap (16)
    2006-03-13  10:16
  11. 2006. március 13. 10:1616.
    Ez egy nagyon jó ötlet Sunday! A sütis topikot is nagyon szeretem. Én szombaton Töki pompost csináltam, nagyon finom lett. Sajnos képet nem tudok felrakni, de érdeme kipróbálni. A receptet Joli és a PKM 2004. okt-i számában levő receptek összegyúrásából + saját kieg. készítettem. Íme a recept:
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2006. március 13. 10:1315.
    Csak zarojelben jegyeznem meg...Ehes lettem!!!

    Sajna mennem kell picit,az a franya porszivo nem tologatja magat...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2006. március 13. 10:1314.
    Pontosan!
    előzmény:
    sunday (12)
    2006-03-13  10:07
  14. Torolt_felhasznalo_762355
    Torolt_felhasznalo_762355
    2006. március 13. 10:0913.

    Szia, ez nagyon jo topik!!!

    Nekem a bem.oldalamon van egy par kép, de még bövitek, legutobb rakokat sütöttem, meg kis Rissois-okat (portugal tésztataskacskak sajttal vagy hussal vagy hallal töltve)

    Nyami!!

    Még benézek!

     

    előzmény:
    sunday (1)
    2006-03-13  09:24
  15. 2006. március 13. 10:0712.
    De jó hamar megvan és még recept se kell hozzá!!!!!!!! Hmmmmmmm 
    előzmény:
    Hustia (8)
    2006-03-13  10:05
  16. 2006. március 13. 10:0511.
    Ez istenien néz ki!!!!!! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_856667 (6)
    2006-03-13  10:00
  17. Torolt_felhasznalo_278379
    Torolt_felhasznalo_278379
    2006. március 13. 10:0510.

    Sonkával rakott tészta (mindmegette)

     

    Hozzávalók:

    1 nagy fej hagyma

    15 dkg  margarin

    40 dkg főtt füstölt sonka vagy tarja

    50 dkg csavart tészta

    1 evőkanál olaj

    5 tojás

    kb. 2 dl tejföl

    só, bors, kakukkfű, bazsalikom , apróra vágott petrezselyemzöld

    Elkészítés: A sonkát vagy tarját vékony, kb. 2 cm-es csíkokra, a megtisztított hagymát apróra vágjuk. A margarinon világosra pirítjuk a hagymát, és megfuttatjuk rajta a sonkát vagy tarját. A tésztának az enyhén sós, olajos vizben megfőzzük, majdnem puhára.

    Elkészítjük az öntetet. A tojások sárgáját kikeverjük a tejföllel, megsózzuk, keverünk bele egy kevés kakukkfüvet és bazsalikomot, majd óvatosan hozzákeverjük a tojások felvert habját is.

     

    Egy tűzálló tálba beleöntjük a sonkás hagymát, összekeverjük a tésztával, majd ráöntjük a tojásos keveréket. Összekeverjük, hogy ne törjön, majd megszórjuk egy kevés apróra vágott petrezselyemmel, és letakarva 250 fokon légkeveréssel kb. 20-25 percig sütjük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2006. március 13. 10:059.
    Szia Sunday!
    Nagyon jó ötlet egy ilyen topic indítása! 
    bár én sütit sütni nem szoktam,de párommal sokat főzünk ill. rakott dolgokat sütünk együtt. 
    tegnap pld. mézes-mustáros csirkemell mexikói zöldségágyon volt az ebéd! isteni volt!  

    de korábbról van még nagyon fini rakott brokkoli receptem is.

    Üdv.Kiwi
    előzmény:
    sunday (1)
    2006-03-13  09:24
  19. 2006. március 13. 10:058.
    Hali!

    Natúr szelet sajttal, sült almával és jégsalátával.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2006. március 13. 10:027.
    Szia!!!Sziasztok!!!Remek otlet!!!Remelem itt is sok ismeros osszefut majd!
    előzmény:
    sunday (1)
    2006-03-13  09:24
  21. Torolt_felhasznalo_856667
    Torolt_felhasznalo_856667
    2006. március 13. 10:006.

    Szia!

    Én szeretem a zöldséget bármilyen módon. Tegnap ezt  édeltem.

    Nem vékonyra felvágok cukkinit, hagymát, paprikát  (a kaliforniai jobb, mert húsos) paradicsomot, lilahagymát, kis fokhagymát. Ha van padlizsán azt is bele kockákra vágva! Nekem most nem volt, de ilyenkor drágább is, mint nyáron. Beleteszem az összeset egy sütő vagy jénai tálba.

    Locsolok rá kis olívaolajat, csak úgy kézzel kicsit megkeverem. Szórok rá kis  bazsalikomot, provance-i fűszerkeveréket, 1-2 tekerés frissen őrölt borsot. Mikor van friss bazsalikom, akkor persze azt teszek bele. Csak úgy apróra összetépek pár levelet. Pici sót teszek még rá.

    A sütőben hagyom kb. 20-25 percig. Akkor kicsit megkeverem. majd még ugyanennyi időre visszateszem. Jól süljön meg, kicsit barnásra. Közben levet is ereszt, zsemlével, fehér kenyérrel kitunkolni nagyon jó. 

    Jó étvágyat!

     

    előzmény:
    sunday (1)
    2006-03-13  09:24
  22. 2006. március 13. 10:005.

    Ezt jól kitaláltad! 

    Gyorsan felpo rszivózok és jövök.Nekem van egy csomó már a gépen,mert ujjabban fényképezem ami szalon képes!  

    előzmény:
    sunday (1)
    2006-03-13  09:24
  23. Torolt_felhasznalo_278379
    Torolt_felhasznalo_278379
    2006. március 13. 09:594.

    Brokkolis pulykamell (mindmegette)
     
    Hozzávalók:
    50 dkg brokkoli
    8 szelet pulykamell
    20 dkg sajt
    10 dkg vaj
    9 dl tej
    3 evőkanál liszt

    bors
    olaj a sütéshez

    Elkészítés: A pulykamell szeleteket besózzuk, lisztben megforgatjuk és hirtelen kisütjük. Kivajazott tepsibe fektetjük. Erre helyezzük rá a megpárolt vagy félig megfőzött brokkolit.
    Ezután elkészítjük az öntetet: a vajat megforrósítjuk, de nem sütjük, mert akkor más lesz az íze! Belekeverjük a lisztet. Kicsit pirítjuk, és szép fokozatosan beleöntjük a tejet, hogy ne legyen csomós. Krém állagig főzzük, folyamatos kevergetés mellett.
    Ha kész, ráöntjük a húsra és a brokkolira. Ezután megszórjuk a sajttal, és szép pirosra sütjük 180 fokon, előmelegített sütőben. Rizzsel tálaljuk!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_278379
    Torolt_felhasznalo_278379
    2006. március 13. 09:553.

    Sziasztok!

    Szerintem működni fog!!!!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_435145
    Torolt_felhasznalo_435145
    2006. március 13. 09:532.
    Szia, Sunday! Ez 1 ragyogó 5let!  A sósakat is hozzuk át?
    előzmény:
    sunday (1)
    2006-03-13  09:24

Címlap

top