Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Terhességi tünetek

lángszívű
Létrehozva: 2006. január 6. 22:06

Sziasztok!

Mi még csak most próbálkozunk először babával. Szeretnélek megkérdezni Benneteket, hogy mennyi idő múlva jelentkeztek nálatok a terhességi tünetek? Mindenkinek rosszulléttel kezdődött? Írjatok a tapasztalataitokról! Előre is köszi! 

  1. Torolt_felhasznalo_583575
    Torolt_felhasznalo_583575
    2008. február 22. 17:0926.

    Szia kiskrumpli!!

    Én két másik topikban dumcsizok, de jó lenne lehet többet esetleg megtudni mások tapasztalatából? Első inszem után vagyok 3-4- héttel. Múlt héte hétfőn du.-án hirtelen véres dolog indult, kedden lett volna mensi ideje. Kedden már csak barnás és nagyon kevés jött, kb. 10 forintosnyi, Szerdán második pisiből teszteltem csak, és nagyon halvány de mégis második csík volt! Dokimat hívtam csütörtökön első pisivel kellett tesztelnem  az már erősebb volt az előzőhöz képest. Dokim azt mondta két hét múlva menjek vissza. Akkor enyhe cici fájásom, gyomorégésem és enyhe émelygésem volt. Sajnos most kedden reggelre már minden tünetem elmúlt hirtelen. délben hívtam dokimat, mondta másnap első pisivel teszteljek, és du-án Uh-ra menjek hozzá! Nagyon erős pozitív volt a tesztem, az UH-n három foltot láttunk, de egyben árnyék is voltmár. Most pihennem kell azt mondta erősen és két hét múlva kell visszamennem! Viszont a tünetekből néha kicsi cici feszülés és elvétve gyomorégés van. ezeket viszont a Dyphaston gyogyszer is okozhatja azt mondták! Nektek milyen tapasztalatotok van ilyen téren. Nekem már van két lányom, de 5 éve akarunk harmadikat. Eddig minden terességem más volt, de ilyen nem volt, h . a tünetek elmúljanak egyszercsak. Szerintetek milyen hamar ürül ki a Hcg hormon a pisiből, h. minél előbb tesztelhessek? az a baj, h. hiába láttuk az uh.-n amit láttunk, ha előtte nap esetleg már nem fejlődött tovább. Attól még látható volt egy nappal később és nem kellett volna látszódnia ha már nem él!

    Kicsit nyugtalan vagyok, bár kedden sokkal rosszabb volt! Légyszi írjatok ha tudtok!

    előzmény:
    kiskrumpli (18)
    2006-01-07  11:50
  2. Torolt_felhasznalo_637830
    Torolt_felhasznalo_637830
    2007. szeptember 1. 19:0625.
    Hát neked gratula, én viszont most nem örülnék neki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_632168 (24)
    2007-09-01  19:00
  3. Torolt_felhasznalo_632168
    Torolt_felhasznalo_632168
    2007. szeptember 1. 19:0024.
    Mi terveztük a babát és mikor a menszesz elmaradt és feszült a mellem tudtam hogy terhes vagyok.    
    előzmény:
    lángszívű (1)
    2006-01-06  22:06
  4. Torolt_felhasznalo_637830
    Torolt_felhasznalo_637830
    2007. szeptember 1. 18:5223.
    Sziasztok!
    Szerintetek lehet a terhesség első tünete, a fogtantatástól számított 8-10 napon kezdődő enyhe mellfeszülés? Más tünetem nincs. Ma kellett volna megjönnie, de sehol semmi. Hüvelygyűrűt használok, mindig pontosan szokott érkezni... A mai tesztem negatív lett. Aggódom, mert most nagyon nem jönne jókor... Várom a tapasztaltak hozzászólásait.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2007. július 2. 16:4722.

    Lehet, hogy akkor terhes vagy! Csinálj egy-két tesztet. Bár én nem éreztem semmi tünetet, csak egyszerűen nem jött meg. Sajnos, nem maradt meg a babám, elment...  Most éppen én is várom, hogy újra lehessen  figyelni a "tüneteket"....

    Neked is drukkolok!!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_708784 (21)
    2007-07-02  10:36
  6. Torolt_felhasznalo_708784
    Torolt_felhasznalo_708784
    2007. július 2. 10:3621.
    Szia! Sajnos segíteni nem tudok, mert akár én is feltehettem volna jelenleg ezt a kérdést, mi is tervezzük-terveztük (?)  a babát, és peteéréskor történt,  7-én kellene megjöjjön, de én 2 napja folyamatosan émelygek, és semmi étvágyam, és állandóan úgy érzem, mintha meg kellene jöjjön. Nem tudom, én is félek, hogy csak beképzelem... 
    előzmény:
    lángszívű (1)
    2006-01-06  22:06
  7. 2007. február 8. 13:4020.

    Sziasztok!

    Mi most kezdtün az első babával próbálkozni (ez a második hónap) és most 6 napja késik a mensim. Van mellfeszülés, olyan érzésem mintha bármelyik pillanatban megjöhetne (mondjuk ezek nekem szoktak mensi előtt is jelentkezni, de most mind utána van) A reggeli teszt szerint nem vagyok terhes. Szerintetek akkor ez végleges? Vagy még ne adjam fel? Minden nappal jobban bízpm benne, h. talán összejött és majd annál nagyobb lesz a csalódás  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_855788
    Torolt_felhasznalo_855788
    2006. január 7. 12:3519.
    Szia Lángszívű!

    Amikor meg kellett volna jönnie a menstruációmnak: mellfeszülés, bedagadt poci és folyamatosan a "most fog megjönni" érzés. De ezek a tünetek a mensik előtt is szoktak jelentkezni, ezért nem adtam rájuk. Ami viszont furcsa volt már ekkor is: enyhe émelygés, sok-sok savanyúság (egyszerre fél kg savanyúkáposzta), valamint az, hogy egyfolytában fáztam, rázott a hideg. Megmértem a hőmérsékletem: folyamatosan 37 fölött volt. Kb. 9 napos késés után mertem csak tesztet csinálni, ami egyértelműen + lett. Utána jöttek a "többiek": folyamatos hányinger, hányás, undor bizonyos szagoktól, ételektől. Érdekes, a pisiinger most elmaradt.
    Nagyon sok sikert és problémamentes terhességet kívánok.

    Üdvözlettel, Kata
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2006. január 7. 11:5018.

    Szia! en az ebredesi homersekletemet mertem, es mivel a mensi megjotte idejen is magasan maradt, aznap teszteltem, vagyis eleg koran, nulla nap kesesnel, es a teszt eloszor nem volt egyertelmu, de par ora utan ketcsikosat mutatott! Hanyinger, ilyenek nekem sose jottek, a melleim lettek teltek kb egy het keses utan. Remelem minel elobb nektek is sikerul!

    Kiskrumpli es minikrumpli

    előzmény:
    lángszívű (1)
    2006-01-06  22:06
  10. 2006. január 7. 11:4617.

    Szia!

    Nekem a menszesz elmaradása tudatta, hogy terhes vagyok. Soha egyik terhességemmel sem voltam rosszul, ( egy fiam és egy lányom van), nem kívántam jobban a savanyút mint máskor, és nem undorodtam semmitől, jobban mint máskor. Annyi volt a különbség, hogy a lányommal az utolsó 2 hónapban már annyira fájt a derekam, hogy aludni is alig tudtam.

    Sok sikert, és egészséges babócát kívánok! 

    előzmény:
    lángszívű (1)
    2006-01-06  22:06
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. január 7. 11:4016.

    Én a legelején nem is éreztem semmit, talán csak a cicifeszülést. Na meg persze kimutatta a teszt.  

    Aztán a 7. hét táján kezdődött az esetenkénti émelygés + egyes kajáktól való undorodás. Aztán kicsit később jött a hányinger, pár alkalommal rókakoma is...

    Sok sikert!!  

    előzmény:
    lángszívű (1)
    2006-01-06  22:06
  12. 2006. január 7. 09:2515.

    Nekem a derekam akart leszakadni, de nagyon... habár én akkor nem gondoltam, hogy ez a terhesség jele lenne.

    Utána mikor már késett a menstruáció jelentkezett a cici "fájás" és az éjszakai pisilés... és csak vagy 3 hétre rá a hányinger és émelygés.

    Sok sikert a bébihez. ... csak ne akarjátok görcsösen.

    előzmény:
    lángszívű (1)
    2006-01-06  22:06
  13. 2006. január 7. 08:3314.

    Szia!

    Nekem minde a két terhességemnél ugyanaz volt a tünete: szörnyen vas ize volt a viznek, a másik meg, hogy nagyon eres lett a melleimen bőr. Tükörben néztem és nagyon látszottak az erek, a bimbok körül, stb.Én akkor már tudtam, hányás, ilyesmi nekem nem volt.

    Sikeres próbálkozást... 

    Puszi:Barbi

    előzmény:
    lángszívű (1)
    2006-01-06  22:06
  14. 2006. január 7. 07:3513.

    Már a menzesz elmaradása előtt tudtam, mert nyűgös voltam és egy csepp kávét se tudtam inni. Még a szaga is undorított, pedig általában szeretem.

    Kati

    előzmény:
    lángszívű (1)
    2006-01-06  22:06
  15. 2006. január 7. 07:0812.
    Szia!
    Menstruáció elmaradása után 2-3 nappal mutatta ki a teszt, de már magamtól is tudtam, mivel feszült a mellem, szokatlanul sok savanyúságot ettem, "lebegős érzésem volt", mintha az agyam és a testem nem egyazon rendszer lenne, a teszt elvégzéséig híztam 2 kg-ot az évek óta beállt súlyomhoz képest (párnácskák a derékon), úgy éreztem magam mindig, mintha épp nagyon sokat kajáltam volna és most TELE lennék, pedig semmivel nem ettem többet, mint máskor.
    A menstruáció elmaradása utáni 2.-3. napon, a "10 napos teszt", amit reggel kell elvégezni, kimutatta a terhességet már délutáni pisiből is. Ekkkor vált biztossá, hogy "nagyon terhes vagyok". Jelenleg a szülést várom így a 37. hétben. Hát ennyi. e.
    előzmény:
    lángszívű (1)
    2006-01-06  22:06
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. január 7. 01:0111.
    Szia
    Nekem a második napon reggel rossz volt a közérzetem a harmadik napon hanytam,az utolso napig,nem is híztam egy dekát se.Mondjuk borzasztó volt.Az orvos mindig csak a második vizsgálatnál hitte el.
    előzmény:
    lángszívű (1)
    2006-01-06  22:06
  17. Torolt_felhasznalo_239017
    Torolt_felhasznalo_239017
    2006. január 7. 00:0010.

    Szia!

    Első esetben sűrűn jártam wc-re, felfázásra gyanakodtam. A nőgyógyásznál tett látogatásnál kiderült, hogy ez egy cseppet sem felfázás.   Holnap lesz 8 éves :-) Akkor 6 hetes pocaklakó volt :-)

    Másodszor szintén ez volt a jel, valamint nagyon gyenge hányinger fogmosásnál, ő maximálisan tervezett volt, az elmaradt mensi után két nappal jöttek ezek a tünetek, de már tudtam, mit kell keresnem :-)

    Harmadszor is nagyon hamar észrevettem a dolgot, kb ugyanazon tünetekkel :-) 

    De mindenkinél mások a jelek és más azok erőssége is. Ez biztos. Úgyhogy ne a jeleket keresd, mert azokat bármikor megtalálhatod, ha nagyon keresed! Csak élvezd a védekezés nélküli életet :-)))))

    Sok sikert kívánok az eltervezett babához!

    előzmény:
    lángszívű (1)
    2006-01-06  22:06
  18. Torolt_felhasznalo_564682
    Torolt_felhasznalo_564682
    2006. január 6. 23:539.
    Ezt a tuti tippet meg tudom erősíteni. Imádtam a kávét, de most undorodom tőle. És mr sokan mondták ugyanezt.
    előzmény:
    Greeneyed (6)
    2006-01-06  22:31
  19. 2006. január 6. 23:088.

    Szia!

    Az én kettő darab terhességem alatt semmi tünet nem volt. De mivel tervezett volt és a menstruációm is elmaradt rájöttem mi a helyzet odabenn.

    Úgy érzem ebből a szempontból szerencsésnek tudhatom magam.

    zsuegy hozzászólása miatt én is megnéztem a születési évedet. Kívánom hogy kellemes terhességed, könnyű szülésed és egészséges babás legyen. Sok sikert!

    előzmény:
    lángszívű (1)
    2006-01-06  22:06
  20. 2006. január 6. 22:347.

    Szia!

    Megnéztem a bem.oldalad, utólagos engedelmeddel. Látom uannyi idős vagy,mint én. Le a kalappal előtted h ennyi idősen mersz vállalni babát. Elismerésem és nagyon szurkolok h sikeres és problémamentes legyen a már meglévő vagy várt és kívánt terhességed.  

    előzmény:
    lángszívű (1)
    2006-01-06  22:06
  21. 2006. január 6. 22:316.

    Igaza van calvadosnak, ne kutakodj, mert előbb-utóbb be fogod majd képzelni magadnak a tüneteket. Van, aki rögtön "megérzi", hogy terhes, más meg hónapokig észre sem veszi, főleg, ha amúgy is rendszertelenül menstruál. Amúgy sem jó dolog a tünetek örökös figyelésével elrontani a szeretkezés önfeledtségét, nem? A férfiak rémálma, ha az asszony gyakorlatilag csak a gyerekért bújik ágyba.

    Szerintem mindent tegyetek úgy, ahogy eddig is, ami késik, nem múlik

    Az orvosk ált. azt mondják, hogy csak az ultrahang a 100%.

    Egy barátnőmtől azért hallottam egy "tuti" tünetet: nagy kávéivó volt, és egyszer csak azt vette észre, hogy undorodik már az illatától is. Ha hirtelen más ételt kezdesz kívánni, amit addig nem, vagy valamitől undorodni kezdesz, bár addig szeretted, az lehet egy jellemző tünet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2006. január 6. 22:295.

    Hello,

    nálunk most az augusztusi nyaralás alatt derült ki hogy babát várunk. Én nem vettem észre , de a barátnőmnek feltünt hogy egy kürtös kalács után sikerült megennem egy üveg csemege ubit. 12 hetes terhes voltam , 6 hét múlva szülök...

    előzmény:
    lángszívű (1)
    2006-01-06  22:06
  23. 2006. január 6. 22:214.

    Szerintem ez mindenkinek más, de ha még csak a próbálkozásnál tartotok, ne olvass terhességi tünetekről, mert minden egyes aktus után az összeset fel fogod fedezni magadon, s a végén már másra se tudsz majd gondolni. A legbiztosabb tünet a 2csíkos teszt, meg az ultrahang. Az egyéb tünetek nagyon szubjektívek, s könnyen összekeverhetők mással.

     

    Mielőtt elkönyvelnél amolyan kéretlen észosztónak, a fentieket tapasztalatból írtam, s jóindulattal.  Ne ess bele ebbe a csapdába!

    előzmény:
    lángszívű (1)
    2006-01-06  22:06
  24. Torolt_felhasznalo_276363
    Torolt_felhasznalo_276363
    2006. január 6. 22:143.
    kb a 6. héten kezdődött a hányinger, de a cicifeszülés, és a pisiinger már a teszt körül... sok sikert!
    előzmény:
    lángszívű (1)
    2006-01-06  22:06
  25. 2006. január 6. 22:132.
    Nekem az volt az első tünetem, hogy elmaradt a menstruációm. A rosszullétek a terhesség 8. hetében kezdődtek, addigra a doki már rég megmondta, hogy terhes vagyok.
    előzmény:
    lángszívű (1)
    2006-01-06  22:06

Címlap

top