Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Acetilszalicils av allergia

Viki_27
Létrehozva: 2005. október 16. 17:16

Tavaly allergiás rohamot produkáltam az aspirin gyógyszerre, ami acetilszalicilsav hatóanyagú. Az ilyen tartalmú gyógyszereket, tehát kerülnöm kell.

De az csak most ugrott be, hogy akkor lehet, hogy a szalicillal tartósított cuccokat sem ehetem? Vagy az más téma?

Eü dolgozók? Szintén aspirin allergiások nem tudják véletlenül? Majd megkérdezem persze a dokim is, csak most úgy hirtelen hátha van valakinek lövése a témához!

  1. ppp
    ppp
    2005. október 16. 17:342.

    Amit aszpirin (acetilszalicilsav) allergiának mondanak, az gyakran nem az. Gyakran arról van ugyanis szó, hogy a szalicil csak "előhívja" az egyébként meglévő allergiát. Ennek a tisztázása nem egyszerű.

    Tisztázása azért fontos, mert a valódi allergia az lényegében "dózisfüggetlen", vagyis egészen kis adagok is kiválthatják, míg a másik típus "dózisfüggő", így előfordulhat, hogy pl a lekvárban lévő szalicil nem váltja ki.

    Persze, ha nem muszáj, ne kísérletezz magadon  

    előzmény:
    Viki_27 (1)
    2005-10-16  17:16
  2. 2005. október 16. 17:453.

    Hát ez az. Az István Kórházban az egyik dokinő kisérletezni akart, de mondtam, hogy köszönöm, de inkább nem.

    Egy ilyen roham után az ember nem szívesen szed be semmi szart, hiába állnak mellette nagy ínjekcióstűvel, hogy időben közbe lépjenek. Ráadásul tele van a net olyan orvosi véleményekkel, miszerint egy ilyen gyógyszerallergiás roham még kórházi körülmények között kontrollálva is veszélyes...

    előzmény:
    ppp (2)
    2005-10-16  17:34
  3. 2005. október 16. 18:084.
    Szalicil az szalicil, jobb ha kihagyod. De figyelj, mert krémben is lehet.
    Ugye van kártya az igazolványaidnál erre allergiás vagy? Nehogy eltegyenek láb alol véletlenül. De ez családokban halmozottan elöfordulhat, ha gyerekeid vannak-lesznek, figyelni kell rá.

    Nekem penicillin allergiám van és van egy kérdéses gyogyszer, amikor a 3 közül valamelyikre reagáltam, s nem merik tesztelni melyikre. Jol tetted nem engedted a kisérletezést.
    S még egy jo tanács már ha jo tanács: ha ismeretlen helyen eszel, vegyél be elötte egy Lotardin tipusu valamit amit dokid ajánl. Nekem is dokim javasolta. Én utoljára Meki után dagadtam be, azota sem tudni miért, viszont azota Anapen nélkül sehova sem megyek.
    előzmény:
    Viki_27 (1)
    2005-10-16  17:16
  4. 2005. október 16. 18:175.

    Hát igen, ezt a családi dolgot észrevettem, mert a nővérem penicilin és általános gyógyszerérzékeny.

    Van egy fiam, de hogy a fenébe lehet erre figyelni? Persze az ember nem ad neki gyógyszert, csak ha muszáj  

    Erről a Lotardinról most hallok először  Ez valami antihisztamin?! A háziorvosnak kéne felírnia? Gondolom vényköteles.

    előzmény:
    Lingon (4)
    2005-10-16  18:08
  5. 2005. október 16. 18:356.
    Tippem a gyerekorvossal beszéld meg, hogyan lehet kikerülni stb.
    Én vényre kaptam, allergia dokitol.
    előzmény:
    Viki_27 (5)
    2005-10-16  18:17
  6. 2005. október 16. 19:417.

    Üdv a klubban! Én mindig viccelni szoktam a boltban a férjemmel, mutogatom neki a szalicilt és megkérdem, hogy legyek-e önyilkos...  

    Manapság már nem tartósítanak szalicillal dolgokat. Hacsak te nem otthon. Inkább használj mást. A krémeket tényleg meg kell nézni.

     

    előzmény:
    Viki_27 (1)
    2005-10-16  17:16
  7. 2005. október 16. 19:428.
    A kiütésekre nagyon hatásos a Dermovate krém.
    előzmény:
    Birok (7)
    2005-10-16  19:41
  8. ppp
    ppp
    2005. október 17. 12:409.

    A Dermovate inkább az úgynevezett késői típusú allergiák esetén működik, a szalicil inkább azonnali típusút szokott kiváltani. Azon kívül figyelembe kell venni a mellékhatásait, különösen gyereknél.

    előzmény:
    Birok (8)
    2005-10-16  19:42
  9. ppp
    ppp
    2005. október 17. 12:4410.

    Megértelek, mert valóban van bizonyos veszélye. Úgy becsülöm, kb annyi, mint autóval munkába járni (évente százak halnak meg az utakon) - úgyhogy valószínűleg magamnak megkockáztatnám.

    előzmény:
    Viki_27 (3)
    2005-10-16  17:45

Címlap

top