Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tinibuli

d.panka
Létrehozva: 2005. június 21. 12:16
Sziasztok!
Unokahúgom 12 éves, és szeretne egy bulit tartani. Kb. 7 barátját hívja meg. Tudtok ajánlani jó játékokat, meg olyan kajákat, amit könnyű elkészíteni (esetleg ő is el tudna)?

Köszi!
  1. 2014. március 15. 21:4412.

    12 éves gyerekek legfőképpen zenés játékokat kedvelik. Feltétlen állítsunk össze egy zenei listát, ami kb. 2 órás anyagot tartalmaz tele pörgős mai slágerekkel!

    A zenefelismerős játékok mindig nagy sikert aratnak. Válasszunk két csapatot, akik megmérkőznek egymással!  

    A szülinapi zsúr egész ideje alatt játsszunk zenét, hogy végig fenn tartsuk a jó hangulatot!

    A sorversenyek nagy kedvencek a tinik körében, ha viccesen adjuk elő. Pl. Lufidurrogtatós játékok, drazsészállítás szívószál segítségével, cukorbontás kesztyűvel, stb.

    Karaoke esetén fontos, hogy a dalokat lyrics változatban töltsük le, hogy a gyerekek ne csak a zenét, hanem a szöveget is hallják!

    A tiniknek kb 1,5 órás szervezett szórakoztatás szükséges, amíg feloldódnak, utána szeretnek kötetlen foglalkozásokat, amiket saját maguk találnak ki.

     

  2. 2005. június 21. 17:2511.
    Köszi! Gyűlnek az ötletek, de nyugodtan jöhet még pár darab. :)
    előzmény:
    anogro (10)
     
  3. 2005. június 21. 16:4310.
    Mi csokievő versenyt (is) rendeztünk egyszer. Minenki kapott egy kis deszkát, egy szelet csokit (már nemtom milyet, de pl sportszelet, vagy hasonlók jók), egy kést és villát :)) Csak késsel és villával volt szabad hozzáérni a csokihoz végig, kibontani is úgy kellett, jópofa volt :))
    előzmény:
    d.panka (1)
     
  4. 2005. június 21. 15:379.
    Köszi a hozzászólásokat! Harakiri, légyszi, írd le, hogy van a gyilkosos játék! Valamikor én is játszottam, de már teljesen elfelejtettem. :)
    A tombolát hogyan csináltátok? Vettetek kis apróságokat, és a végén a gyerekeké lett?
    Tacos fűszerkeveréket hol lehet kapni, meg kukoricakenyeret?
    Ha tudtok még játékokat, várjuk szeretettel! Az unokahúgom is velem olvasgatja a topicot, úgyhogy csúnya dolgokat ne írjatok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. június 21. 15:188.
    akkor oké! :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_863771 (7)
     
  6. 2005. június 21. 15:127.
    Bocsánat, természtesen el kell készíteni!Ůgy értettem, hogy csak a füszer kell hozzá!Az elkészítés módja a füszeres tasakon van leírva.
    előzmény:
    timna (6)
     
  7. 2005. június 21. 13:566.
    a nyers disznóhústól komoly betegséget lehet kapni, ne hülyéskedj már, hogy ilyen ötleteket adsz!! pláne gyerekeknek!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_863771 (5)
     
  8. 2005. június 21. 13:085.
    Mi sem egyszerübb és finomabb mint Tacos?Darált disznóhús, összekevered Tacos füszerrel és kész. Különbözö zöldséget és tacos kukorica kenyérrel tálalod. Az Old El Passo árul különbözö, mártást, füszert stb. Nagyon finom.
    előzmény:
    d.panka (1)
     
  9. Torolt_felhasznalo_237086
    Torolt_felhasznalo_237086
    2005. június 21. 12:554.
    Egy ismerős kiscsajnak csináltunk bulit és a legnagyobb sláger a szendvics-szépségverseny volt.
    Kaptak kenyeret meg minden hozzávalót (felvágott, sajt, zöldségek, majonéz, ketchup, stb) és mindenki csinálhatott 3 szendvicset, amelyikeket szépség - ötlet - kivitelezés szempontjai szerint zsüriztünk. Olyan alkotások születtek, hogy hihetetlen, és ezzel elvoltak egy csomó ideig. És nem utolsó sorban az eredményhirdetés után megvolt a kaja is :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_762011
    Torolt_felhasznalo_762011
    2005. június 21. 12:493.
    Mármint tombola. . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_762011 (2)
     
  11. Torolt_felhasznalo_762011
    Torolt_felhasznalo_762011
    2005. június 21. 12:482.
    Nálunk anno a "tinibuliban"mindig kókuszgolyó volt meg szendvicsek, mert azt én is meg tudtam csinálni. :) Ja, és a kihagyhatatlan melegszenya. :) Meg alkeszmentes bólé.
    Az unokahúgoméknak nemrég rendeztünk egy kis zsúr-szerűséget, egy csomó játék nagyon tetszett nekik: tobola, gyilkosos játék (a "kacsintós"), Activity stb. :)
    előzmény:
    d.panka (1)
     

Címlap

top