Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hasplasztika

@vuka
Létrehozva: 2005. március 28. 06:39
Segítsetek kedves Sorstársaim! Terhességtől megnyúlt hasamat szeretném plasztikáztatni. Kérlek adjatok tanácsot, hova forduljak! Hallottam arról is, hogy bizonyos százalékát téríti a tb. Minden jótanácsot szívesen fogadok!
  1. 2005. Április 3. 06:5526.
    Nagyon jókat irtál, pont ilyesmikre vagyok én is kiváncsi! Igen a legfontosabb szerintem is az, hogy legalább két számmal kisebb lesz a méretem!! Olyan tehénnek érzem magam. Hidd el naponta járok konditerembe, bringázok, hasizmozok, de kinyúlt bőrkével nem tudok semmit sem kezdeni.
    Szerinted a terhességi csikok mennyire látszanak majd utána? Én 160 cm magas vagyok és a kisebbik lányom 4, 5 kilóval született, olyan csikos lettem mint a zebra.
    A vágás később lejjebb csúszik? Csináltál képeket a változásaidról?
    Júniusban utazok haza szabira, ha akkor jelentkezem kb. januárra kapok időpontot. Januárban utaznék haza nagyobbik lányommal felvételizni, szerinted mennyi idő kell a vizsgálatok elvégzéséhez? Elég egy hét, aztán műtétre 1 hét. Lehet repülőn utazni műtét után? Utána vissza kellene jönnöm még nyárig. Vagy inkább szerinted halasszam januári jelentkezésre és mondjuk augusztusi műtétre?
    előzmény:
    Wintersun (23)
     
  2. 2005. március 31. 15:3325.
    Az tuti hely:-)
    Nekem is ott fogják ősszel csinálni a mellkorrekciómat, én a Kelement vákasztottam.
    előzmény:
    aakira (24)
     
  3. 2005. március 31. 15:2324.
    Szent Imre kórházban csinálják, Sashegyi Mihály
    előzmény:
    Wintersun (23)
     
  4. 2005. március 31. 14:5723.
    Fájdalom volt, de érdekes hogy nem rögtön a mütét után, amikor friss a seb, hanem inkább amikor már otthon voltam és éjszaka, de ez sem égető fájdalom volt, hanem olyan mintha egy állandósult hasizomlázad lenne. Meg lehet szokni és talán kétszer vettem be fájdalomcsillapitot. Sokkal rosszabbra számítottam, és kellemesen csalódtam.
    A műtét napján elvileg ágyban kell maradni, de én kikönyörögtem, hogy az infúziók után had kelljek fel, és egy istenit sétáltam a folyosón, de nem fájt egyáltalán. . . Na persze ha oldalt fordultam az ágyban akkor húzódott, de nem volt vészes.
    Amikor meg már a seb gyógyúl kezd feszíteni meg viszketni. A varratszedéstől paráztam nagyon, de semmit sem éreztem, még akkor sem amikor ketten húzták ki belőlem a hosszú nagy varratot. . . Az olyan volt, mintha egy nagy kötelet húztak volna ki belőlem, de semmi fájdalommal sem járt.

    Ne félj, hidd el megéri, mert nagyon szép lesz a hasad, illetve eltünik a hasad:-))))

    Hol csinálja és ki?
    előzmény:
    aakira (22)
     
  5. 2005. március 31. 14:0522.
    Szia Wintersun

    Légyszíves írj a fájdalmakról, mert biztos, hogy voltak és mihez tudnád hasonlítani. Köszi én júliusba megyek
    előzmény:
    Wintersun (21)
     
  6. 2005. március 31. 14:0021.
    Minnél csúnyább egy has, annál nagyobb és látványosabb a változás utána és annál nagyobb az öröm:-))))
    Nekem az minnél többet ért, amikor a mütét után a barátom a takaró alatt nem találta a hasamat és együtt örültünk:-) Mondtam is a dokinak amikor megnézett, hogy csodát művelt velem.
    Amikor meg már haskötő volt rajtam és ruhán keresztül is látható volt a változás állitólag teljesen másként néztem ki, optokailag kisebb lettem:-)))) Az annyira jó érzés volt:-)

    Locsifecsi: nekem az összes laboreredményemet a háziorvosom csináltatta meg és a kész eredményekkel mentem a kórházba, ott már semmit sem csináltam. Annyi volt, hogy a műtét előtt egy héttel a vérvizsgálatot meg a vizelletet meg kellett csináltatni, hogy friss legyen.
    előzmény:
    vera70 (20)
     
  7. 2005. március 31. 13:4220.
    Szia!De jó hogy "találkoztunk"!
    Bizony már itt van a kertek alatt a műtét . . . nagyon várom már mert nagyonkiváncsi vagyok hogy milyen lesz. . . félelem nincs bennem annyira mert végül is tudom hogy mi vár rám ))))
    Örülök hogy Neked már ilyen szép a hasad és már készülsz a ciciműtétre )))))
    Én is igy tervezem hogy ha a hasammal minden rendben lesz akkor a cici következik. . . . . bá rmár ott tartanék. . . .
    a fogyást én is megigérem a dokinak mert örülök hogy megszabadulok a súlyfeleslegtől. . . bár mindig 58-60 kg voltam a terhességek között és előtte. . . és rossz az embernek ha van fenn egy pár kiló.
    Majd teszek fel képeket . . . előtt után. . . bár a mostanihoz veszélyességi pótlék kell annak aki megnézi olyan csúnya a hasam rajtaDDD
    üdvözlet:Vera
    előzmény:
    Wintersun (18)
     
  8. 2005. március 31. 13:2519.
    Szia

    Tavaly oktoberben a legdrágább inplantátum ami most a legjobb minőség 10-15 év múlva kell cserélni az 300. 000ft.
    Hasplasztika én is vidéki vagyok a vizsgálatokat a műtét előtt 1-2 héttel kell elvégeztetni a városban ahol laksz. Én március 17-én voltam Pesten és júliusra kaptam időpontot (nincs választási lehetőség esetleg ha valaki lemondja a műtétet). Szia
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116250 (17)
     
  9. 2005. március 31. 10:5218.
    Sziasztok!

    Vera70! Hogy repül az idő, nem sokára már mész is mütétre:-)))
    Várod már?
    Én múlt héten voltam kontrollon a hasammal és meg volt elégedve a doki, de a lelkemre kötötte, hogy ne hizzak, mert akkor a felső hasam megereszkedik és oda a szép munkája.
    Megnyugtattam, hogy csak fogyni fogok, mivel ez kell a mellkorrekciós mütétemhez:-)

    Szerintem nem kell félni a hasplasztikától. Nem annyira fájdalmas. Inkább korlátozva érzi magát az ember magát, a fájdalom nem annyira jellemző. Engem a mütét utána napon inkább az zavart, hogy csak állva tudtam a könyvet olvasni amit bevittem magammal, mert fekve nem volt kényelmes, se ülve.
    Éjszaka zavaró, hogy csak háton tud az ember feküdni, de ehhez hozzá kell szokni, metr kb 6 hétig így lesz, minden oldalrafekvési próbálkozás ellenére.
    De iszonyat szépen megtudják csinálni, és ha vigyázz az ember, odafigyel akkor a seb nagyon szépen gyógyul.
    Hallottam már olyanról, akinek nagyon csúnya lett a sebe később. . . . Arról sajna 98 %-ban ő tehet és nem az orvos :( Haskötő hordása nagyon fontos, hogy letapadjon a hasfalára az izom!!!

    Én nem bántam meg hogy megcsináltattam, tavaly augusztusban mütöttek és már szinte alig látszik a vágás. . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_116250
    Torolt_felhasznalo_116250
    2005. március 30. 22:0417.
    Sziasztok!
    Aki műtétre vár, attól kérdezném:
    az után, hogy először voltál a rendelésen, körülbelül mennyi idő múlva kapsz időpontot?
    És van-e arra lehetőség, hogy a szükséges vizsgálatokat, leleteket ne Pesten végeztesd el?
    Az hosszadalmas lehet, ha vidéki vagy, hogy a megfelelő leletekhez Pesten juss hozzá.
    És lehet-e időpontegyeztetéssel kérni a műtétet, vagy nincs mese, akkor kell menni, amikor ők mondják az időpontot.

    Más: aakira! nem tudod véletlenül, hogy a mellplasztikánál mennyibe kerül az implantátum? Gondolom ez mérettől is függ, de mégis! Legalább kb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. március 30. 14:0216.
    Szia!Nekem május 5-én lesz a műtétem . . . utána tudok neked érdemben nyilatkozni a dolgokról. Üdv. Vera
    előzmény:
    aakira (15)
     
  12. 2005. március 30. 13:5415.
    Sziasztok érdeklődők!

    Hasplasztikám lesz a Szent Imre kórházban júliusban. Dr. Sashelyi Milyán doktor úr fog műteni. Az egész műtét ingyenes. Mo-on ez az egyetlen kórház ahol a plasztikai műtéteket ingyen csinálják. Azt hallottam, hogy a mellplasztikánál is csak az inplantátumot kell kifizetni. A hasplasztika tuti ingyen van, elég sok vizsgálat kell hozzá. Én olyan valakit keresek aki átesett ezen a műtéten és tud valami információt adni a műtét utáni fájdalmakról. Amikor először voltam volt ott egy 6 hetes beteg de ő már dolgozott és kocka hasa volt szabályosan, azt mondta nekem, hogy semmilyen fájdalma nem volt de én ezt nem hiszem el.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2005. március 29. 05:4614.
    Izgatottan várom a fejleményeket nálad!! Írd le léci, hogyan kell jelentkezni, milyen vizsgálatok vannak, stb. A tb. hogyan fizeti ki, mi szükséges hozzá? Ha gondolod, írhatod privire is. Köszike előre is!
    előzmény:
    vera70 (12)
     
  14. 2005. március 29. 05:2713.
    Köszönöm szépen válaszodat, izgatottan várom, mit mondanak ismerőseid. Képeket már láttam én is, legalább két számot csökkenne a térfogatom is:) De viszont pl. olyat nem ir le senki, mennyire fájdalmas utána, mit is lehet csinálni, kell-e feküdni, stb. ilyenek. De ha bármelyikőtök tudna képet küldeni, nagyon boldog lennék.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_263449 (2)
     
  15. 2005. március 28. 12:2612.
    Szia !
    Nekem május 5-én lesz a hasplasztikám a Szt Imre Kórházban Dr. Kelemen Péter operál. Három gyereket szültem és a legkisebb júniusban lesz 2 éves . . . de a műtéthez semmi köze sincs annak hogy a gyerek hány éves. Bátran vágj bele!!!!!!!!!!!!!!!!Sok sikert. Kérdezz nyugodtan. . . visszanézek még. Üdvözlettel:Vera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116250 (10)
     
  16. 2005. március 28. 11:1211.
    De támogatja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116250 (10)
     
  17. Torolt_felhasznalo_116250
    Torolt_felhasznalo_116250
    2005. március 28. 11:0510.
    A lentebb említett linket nyitottam meg, és ott egy hozzászóló írta.
    Egyébként én még nem jártam utána nagyon, mert az első érdeklődésemnél azt mondták, hogy a tb. nem támogatja a dolgot.
    előzmény:
    s.szilvi74 (9)
     
  18. 2005. március 28. 11:019.
    Ez hülyeség! Ki írta, hogy 3 éves koráig??? Nyugodtam vágj bele semmi köze e gyerekek életkorához a műtétnek!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116250 (8)
     
  19. Torolt_felhasznalo_116250
    Torolt_felhasznalo_116250
    2005. március 28. 10:448.
    Köszike, csak sikerült, addig próbálkoztam!
    Igaz, kicsit elkeseredtem, mert valaki ott azt írta, hogy a gyerek 3 éves koráig tb támogatott a dolog, így én sajna lecsúsztam erről, nekem már nagyok a gyerekeim.
    De talán nincs veszve semmi, lehet, hogy valaki okosabb az illetőnél és tudja, hogy nem így van. Ebben reménykedek. (Azért már nem akarok szülni, hogy felvarrják a hasam!!)
    előzmény:
    Perla. (7)
     
  20. 2005. március 28. 10:317.
    Írdd be a fórumkeresőbe, hogy hsplasztika, és kiadja. Az a betűt hagyd ki, amikor nyitották a topikot, valsz. véletlenül lemaradt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116250 (5)
     
  21. 2005. március 28. 10:306.
    Kivetted a szóközöket? 3 van benne, leteszteltem, az elöbb, nekem megnyílt. De mindjárt visszakeresem a pontos topik címet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116250 (5)
     
  22. Torolt_felhasznalo_116250
    Torolt_felhasznalo_116250
    2005. március 28. 10:275.
    Ez a link nem megnyitható, írd már le pontosan, hogy hol található, mert így nem keresi be a gép!
    Köszike!
    előzmény:
    Perla. (3)
     
  23. Torolt_felhasznalo_116250
    Torolt_felhasznalo_116250
    2005. március 28. 10:214.
    Ez engem is nagyon érdekel, bár én eddig úgy tudtam, hogy a tb. egy kanyit sem ad bele, de mostmár teljesen felborzolódtam!!
    Ha így lenne, egy percig sem gondolkodnék, és kés alá feküdnék.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2005. március 28. 08:403.
    Íme egy link, olvass bele.
    http://www. noklapja. hu/forumkifejt. php?bw=&forumid=46028&forumuser=&id=57&step=0&page=4
    előzmény:
    @vuka (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_263449
    Torolt_felhasznalo_263449
    2005. március 28. 08:072.
    Szia
    Nekem két ismerősöm is csináltatott hasplasztikát, nekik a teljes összeget térítette a TB és nagyon jó lett, majd megkérdezem, hogy melyik kórházban és azt is megírom.
    előzmény:
    @vuka (1)
     

Címlap

top