Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hétköznapi smink

kószáló
Létrehozva: 2004. december 2. 20:48
Sziasztok!
Nagyon érdekelne, hogy ki mennyire sminkeli magát egy átlag munkanapon?
És mivel? Váltogatjátok? Vagy mindennap a jólbevált szinek?
Mit vár el a munkahely? Hallottam olyanról, ahol a szolid smink szinte kötelező. Nálatok ez hogy van?
  1. 2004. december 2. 21:5626.
    Tudtok arra ajánlani valamit, hogyan tudnám egy kicsit öregebbre sminkelni magam?
    Olyan. . . porcellánbaba arcom van, emberekkel dolgozom, most éppen munkát keresek, és tudom, hogy 16-nak néznek!!! Mindenki azt mondja, hogy később majd örülök neki, de MOST sz*r helyzebe kerülök miatta!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. december 2. 21:5625.
    Gyakorlat kérdése, egy idő után már nagyon gyorsan megy, kivéve ha nem valami alkalmi sminkről van szó. :)
    előzmény:
    z-s-u (16)
     
  3. 2004. december 2. 21:5424.
    Igazad van az esküvői sminkkel kapcsolatban. Én a biztonság kedvéért kozmetikusra vagy sminkesre bíznám.
    Egyébként egy elegáns ruhához szinte kötelező sminkelni, nem? Valahogy azzal is ünnepélyesebb lesz a megjelenésünk.
    előzmény:
    kószáló (20)
     
  4. 2004. december 2. 21:5323.
    az esküvőnél én rábíztam magam a kozmetikusra. Amikor mondta, hogy akkor majd sárgát és zöldet fog használni a szememre (kék a szemem) akkor nagyon megijedtem. Én csak bézs-t meg ilyen láthatatlan színeket használok. De tényleg szép lettem. Azért magamnak nem merem megismételni a sárga-zöld kombinációt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698211 (19)
     
  5. 2004. december 2. 21:5122.
    :))
    Nem használok rúzst :)
    Szerencsére nem jártam még így, bár úgy már igen, hogy azon gondolkodtam délután, mi ütött belém reggel, hogy magamra kentem ezt a színt. . .
    Ezért választok inkább természetes színeket, könnyű velük dolgozni, és nagyon nem lehet melléfogni.
    előzmény:
    kószáló (17)
     
  6. Torolt_felhasznalo_698211
    Torolt_felhasznalo_698211
    2004. december 2. 21:5121.
    :-) Tudod a gyerekek mellett is kell a smink, néha talán jobban is :-)))
    előzmény:
    z-s-u (18)
     
  7. 2004. december 2. 21:5120.
    Jó, de ott a másik véglet, aki még akkor se sminkel, és ezért úgy néznek ki, mintha az esküvői ruhapróbán lennének.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698211 (19)
     
  8. Torolt_felhasznalo_698211
    Torolt_felhasznalo_698211
    2004. december 2. 21:5019.
    Sokan pedig így járnak az esküvői fotóikkal. Pláne azok akik különben nem sminkelnek!
    előzmény:
    kószáló (17)
     
  9. 2004. december 2. 21:4918.
    szia Tweetyy, hát megint összefutottunk :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698211 (15)
     
  10. 2004. december 2. 21:4617.
    Az hagyján, hogy mások hogy választanak szineket, de történt már olyan, hogy előhivod az elfelejtett tavaly-karácsonyi fotókat, és elsűlyednél legszivesebben? (Nem egy rúzst dobtam már igy ki. . . )
    előzmény:
    bkinga83 (8)
     
  11. 2004. december 2. 21:4616.
    igazad van, szerintem is fontos, hogy tipp-topp legyen az ember lánya, még akkor is ha nem egy belvárosi irodaházban melózik 1000 ember társaságában. Én is igyekszem normálisan kinézni itthon is. De olyan sminket mint az az anyuka akit említettem akkor se tudnék csinálni magamnak ha félóráit szánnék rá. Ez van, ő ügyes, én meg nem.
    előzmény:
    gwen9 (13)
     
  12. Torolt_felhasznalo_698211
    Torolt_felhasznalo_698211
    2004. december 2. 21:4615.
    Otthon vagyok én is a gyerekekkel, de simnk nélkül úgy érzem magam, mintha nem mosnék fogat! Nekem az is fontos, hogy a férjem ne lásson elhanyagoltnak!
    Van olyan, hogy sietek, de akkor is a szemem ki van festve és van egy kis rúzs is. Ez általában akkor van, ha a késésben vagyunk az iskolából és én viszem:-) De utána hazamegyek és rejzolom az új arcomat :-)
    A sminkhez hozzátartozik az alapózó és rá a pirosító is. Néha én is nagyokat nevetek ha valaki nem tesz fel a vastag alapozórétegre pirosítót, ettől olyan mintha viaszbábú lenne. Persze van a másik véglet is aki meg túl sokat tesz fel, azt is egy foltba :-)
    Ettől függetlenűl én nagyon idegennek érzem a nem természetes színű sminket az én arcomon. Máson van, hogy jól áll!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. december 2. 21:3914.
    Úgy van:))
    előzmény:
    gwen9 (13)
     
  14. 2004. december 2. 21:3813.
    Azért gondolom a párja is látja őt, vagy ha este hazaér jobb egy tipp-topp nőhöz hazamenni. De tényleg fontos, hogy a hétköznapokban se hanyagoljuk el magunkat, azért akárki akármit mond, elsőre mindenki arról itél, ahogy kinézünk, és fontos milyen benyomást teszünk, legyen szó boltosról vagy a munkahelyről.
    előzmény:
    z-s-u (9)
     
  15. 2004. december 2. 21:3012.
    Oké, akkor megnyugodtam, hogy nemcsak én vagyok ilyen :). A "kedvencem" a türkizkék. . .
    előzmény:
    inmélius (10)
     
  16. 2004. december 2. 21:2811.
    úgy van:)) Megfigyeltem, lelki bajaim esetén el-elhanyagolom a sminket, de szinte azonnal korrigálok:)) Olyankor mindig aggódva kérdezgetnek: beteg vagy? Mert olyan ritkán látnak nem tipp-toppként:)) Hát ez van:)
    előzmény:
    z-s-u (9)
     
  17. 2004. december 2. 21:2610.
    HAjaj, néha kijön a szemem, mikor egy-egy borzalmas orcát látok vad színekkel kifestve:)))
    előzmény:
    bkinga83 (8)
     
  18. 2004. december 2. 21:259.
    Az anyósomék mellett lakik egy kismama, aki ugyanúgy otthon van a babával mint én, de megfigyeltem, hogy mindig olyan tipp-topp a csajszi. Amikor már többször találkoztunk, rákérdeztem, hogy ő miért festi magát hétköznapra is, hiszen tkp csak a baba, a boltos, néhány járókelő látja napközben. Azt mondta, hogy ő ettől sokkal jobban érzi magát, nem akar eltunyulni.
    És rájöttem, hogy IGAZA VAN. Azóta én is figyelek erre.
    előzmény:
    kószáló (5)
     
  19. 2004. december 2. 21:248.
    Te is szoktál szörnyülködni, hogy néha milyen rosszul választanak színeket, sminket a nők?
    (Senkit nem akarok ezzel megbántani, és sem vagyok profi. . . )
    előzmény:
    inmélius (6)
     
  20. 2004. december 2. 21:237.
    Legtöbbször korrektort, szemspirált, szemhéjpúdert (ált. barnát), és szájfényt használok. Persze estére, alkalmakra jobban kifestem magam.
    Clinique-t, lorealt, max factort használok általában.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. december 2. 21:206.
    na nem, én sminkelek. Stop, ehhez rá kell gyújtanom. . . egy korty a Martiniből. . utána dobni egy olívabogyót. . . na, írom. A sminkelés nem a dekorkozmetikumokkal kezdődik. Arctisztítás mindig, ha kell radírozás egyszer egy héten. VAlami könnyű hidratáló a smink alá, majd alapozó lazán elsimítva az arcon. Problémás helyre remek a korrektor, vagy ha ödémás a szem, annak is van ellenszere. Szemhéjra a ruházat színével harmonizáló színek, alap mindig világos, erre jön a szín, amit általában elkenek. Mindig rosszul leszek, amikor pl. kék szemű hölgynek klassz kék szemhéjfesték van felrakva, végig a szemhéjon - agyonüti a gyönyörű kék szemét:)) mindegy, az ő gondja. Aztán a szem alját is vékonyan áthúzom a sötétebb szemhéjfestékkel, de csak éppen:)) Jöhet a szempillaspirál - nálam barna, a feketétől istenien gonosz, rideg kinézetem támad. Néha az se rossz, de nem használom:)) Laza arcpír (egyezzen ruhszínnel, menjen a szem színeihez). Szájra kontúr majd ecsettel kitölteni. Végül valamelyik parfümből egy-egy csepp. S mindez nincs több idő, mint cirka 10 perc. Hétköznapi smink, íme.
    előzmény:
    kószáló (5)
     
  22. 2004. december 2. 21:105.
    OK, de mi az, hogy szolid smink? A múltkor pl. egy újság kérdezgette a nőket a sminkelési szokásaikról, és mindegyik azt mondta, hogy ő szinte egyáltalán nem sminkel, csak egy kis alapozó, pirositó, spirál, rúzs.
    De akkor mi az, ha valaki sminkel?:)))
    előzmény:
    inmélius (3)
     
  23. 2004. december 2. 21:044.
    Szia! Mondjuk, én még tanulok, de a hétköznapi sminkem az alapozó, szempillaspirál, általában szájfény. Néha szemhéjpúdert is használok, de akkor váltogatni szoktam a színeket vagy szemceruzát elsatírozva.
    És Te?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. december 2. 21:033.
    Szolíd smink:)) az remek. Chanelt használok, L'Orealt, a chanel jobb. Minőségileg mindenképpen az a jó. Nem strapálódik le néhány óra alatt.

    Behívtak vagy négyszer a Chanelhez, ahol mesterkozmetikus készített az arcomból aktuális szépítőszerekkel hétköznapi sminket. Ellestem tőle a fogásokat:))
    előzmény:
    kószáló (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_605664
    Torolt_felhasznalo_605664
    2004. december 2. 21:012.
    Én mindig sminkelek.
    Hétköznap szolidan, bulik alkalmával, vagy esti rendezvényeken kicsit erősebben. A szín pedig a ruhától függ, bár én magamon leginkább a föld színeket szeretem.
    És csak jó minőségű kozmetikumot használok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top