Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Korai klimax petefészekrák

deni
Létrehozva: 2017. október 26. 11:12

Sziasztok!


 


2 hónapja petefészekrák miatt kivették a jobb petefészkem,majd 2 hete a méhem,másik petefészkem,csepleszt és nyirokcsomókat.


38 éves vagyok.


Kérdésem,hogy akiknek még a változókor előtt eltávolították a méht a petefészkekkel,mit éreztek utána és hogy köszöntött be a korai klimax?Tehát a hormon termelés hirtelen leállt...


Személyes tapasztalatokra lennék kiváncsi.


Hormont a rák jellege miatt nem kaphatok,igy természetesen kell megélnem mindent.


Köszönöm a válaszokat!


 

  1. 2017. november 7. 20:0111.

    Köszi ! ;)

    előzmény:
    Amarynda (8)
    2017-11-02  10:48
  2. 2017. november 7. 20:0010.

    Köszönöm szépen a választ!Egyenlőre én még csak éjszakai leizzadást tapasztalok(gondolom ez a hőhullám)...csak próbálok felkészülni esetleg mi várható.De örülök hogy  a panaszok így enyhültek nálad is.

    előzmény:
    tojas (9)
    2017-11-02  19:40
  3. 2017. november 2. 19:409.

    42 évesen 3 éve eltávolítottak mindent egy hosszú és bonyolult műtéttel.A vérnyomásom és szapora szívversem volt amit gyógyszerrel kellett beállítani. Folyamatosan kivert a víz,erősen dobogott a szívem, bepánikoltam,képtelen voltam az utcára kimenni egyedül, éjjel nem tudtam aludni,amitől még kimerültebb lettem, mondjuk a rossz alvás meg is maradt.  Jó néhány  hónapra szükség volt ,de mióta fejbe feldolgoztam,elfogadtam azóta a hőhullámok is alig észrevehetőek.Engem az idő és a családom átsegített a nehézségeken.Gyors gyógyulást kívánok!

  4. 2017. november 2. 10:488.

    nekem csak a hohullamok maradtak meg tartosan. en dohanyoztam fiatal koromban de 30 eve abbahagytam. az etkezesemre muszaly figyelnem amugy is mert cukros vagyok  II es tipusu nem tul sulyos tablettat szedek ra. Nem hiszem hogy valaha kaphatsz hormon kezelest en ha kaphatnek se vallalnam mert felnek hogy megis kihoz egy ujabb rakot.


    Nem konnyu elviselni de en megtanultam elni vele. a lakasban a legkondin kivul csak nekem tobb apro ventilator is v an elhelyezv e ahol szoktam ulni meg a computernel stb, amiket akkor hasznalok ha szukseges, igy nem csinalok hideget a lakasban mert nekem telen is melegem van nem kivanhatom a ferjemtol hogy szegeny megfagyjon;-))) a kocsimban viszont allandoan megy a hutes es futeni nem szoktam benne mert azonnal elontene a veritek. vacak dolog de tulelheto;-)))

    előzmény:
    deni (7)
    2017-10-29  21:49
  5. 2017. október 29. 21:497.

    Köszönöm a választ! Igen nagyon sok olyan hozzászólást olvastam más topikokban ahol vagy csak petefészket vagy csak a méhet távolították el.....viszont ilyen esetekben van még valamennyi hormontermelés,annak ellenére --ahogy irtad is beállt a változókor.


    Olyan egyént keresek akinek korán még 40 éves kora előtt mindent eltávolítottak,ő hogyan élte meg,viszont eddig nem olvastam ilyet(pedig biztos van)


    A hőhullámokon kivül más tünet jelentkezett még?Vagy ez az ami tartósan megmaradt?

    előzmény:
    Amarynda (2)
    2017-10-27  13:02
  6. 2017. október 29. 21:446.

    Köszönöm a választ! Hormonpótlást gyógyszert egyenlőre nem kaphatok,nem tudom a természetes módok közül akkor mi az ami beválhat.

    előzmény:
    Amarynda (3)
    2017-10-27  13:04
  7. 2017. október 29. 21:425.

    Köszönöm szépen a választ., a sporttal nem lesz gond,mert előtte is aktivan sportoltam,Heti 4-5 ször edzőterem+ futás.


    Soha nem dohányoztam soha nem ittam alkoholt sőt kávét sem fogyasztottam még ;)


    Az alacsony GI ételeket kicsit később ehetek,mert a műtét során bélszakaszt sértettek,ezáltal a felsoroltak(hüvelyesek,magvak,nyers gyümölcsök)....nem fogyaszthatók)

    előzmény:
    valakilánya (4)
    2017-10-28  16:59
  8. 2017. október 28. 16:594.

    Sokat segít a torna,/ aerob + gimnasztika mozgás forma/, alacsony Gi ételek, ezek segítségével a hőhullámok száma intenzítása jelentősen csökkenthető. A dohányzással vigyázz, mert súlyosbítja a tüneteket.

  9. 2017. október 27. 13:043.

    meg valami: en probaltam tobbfele termeszetes anyagot (tobbek kozott sokak altal jonak tartott Remifemint) de nekem semelyik sem hozott semmifele valtozast sem. a hangulatvaltozasokra kaptam gyogyszert maig szedem es amig kell szedni is fogom.


    en nem otthon elek, legalabb 10 fele termeszetes dolgot probaltam ki. jo nagy koltseggel eredmeny nelkul.

  10. 2017. október 27. 13:022.

    Nekem 45 evesen tavolitottak el a petefeszkemet de a mehem megmaradt. ettol fuggetlenul sajnos azonnal elkezdodtek a klimax problemak, amit en viszonylag jol viseltem. ma is vannak hohullamaim es en se kaphatok semmifele hormonpotlast mert volt mellrakom.


    minden no mas, de az hogy a klimax osztrogen hianyaban rogton beall ez sajnos egyforma. 17 ev telt el a mutetem ota es a hohullamok ugyanugy megvannak. 

Címlap

top