Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Női életpálya??

qwerqwer
Létrehozva: 2017. szeptember 3. 12:40

Nem, tudom, hogy van-e értelme ide kiírni, de a való életben senkivel sem tudok erről beszélni. Még a pszichológusomnak sem említettem meg, mert nem hiszem, hogy tudna vele bármit is kezdeni..


 


Nem akarok nő lenni. Nem akarok gyereket. Férjet se igazán akarok, mert miért kötözzek valakit magamhoz, aki nem is szeret, csak valamiért (rendszeres szex, házimunka) megéri neki velem lenni? Vagy ha egyszer szeretett is, a szerelem max 1-2 évig tart. Nem akarok házirabszolga lenni, mint az anyám.


 


Nem szeretek gyenge lenni. Nem szeretek lelkileg túlérzékeny lenni. Nem szeretek menstruálni. Nem szeretem, hogy gyorsan elkezdek mindenkihez kötődni, de senki hozzám. Nem szeretem, hogy ha csúnya vagyok, akkor a férfiak szemében egy senki vagyok, ha szép, akkor pedig csak egy becserkészendő préda, aki szex után érdektelen.


 


Oké, megpróbálhatom érdekessé tenni magam, de mire valamennyire sikeres és tapasztalt leszek min 25-28 éves vagyok és sokak szerint egy nő kb addig van toppon, 35 után már nem is létezik. Épphogy csak megtapasztaltam, hogy milyen kicsit csinosnak lenni és pár év múlva elveszítem..Egy férfi még 40 (sőt 50) évesen sem túl öreg, egy nőnek nagyon kis időintervallum áll rendelkezésére, hogy élvezze az életet. Ha férfi lennék gondolhatnék arra, hogy még ráérek akár 30 évesen is találni valakit, vagy ha akkor sem találok, akkor fizetni valakinek. De nőként én nem leszek attól boldog, hogy valaki pénzért velem van. Azt akarom, hogy akarjanak. Küzdhetnék azért, hogy sikeres és gazdag legyek, de minek, ha soha senki sem fog szeretni?


 


Úgy érzem munkahelyen sem vesznek komolyan a férfiak. Ha valami szakmai kérdésük van, inkább egy másik férfihoz mennek, velem maximum flörtölnek. Irigylem a férfiak közötti bensőséges kapcsolatot és a férfiak közötti szolidaritást, ilyet nőknél nem tapasztaltam. Nem az ő hibájuk, de a nőknek folyton versengeniük kell a férfiak kegyeiért. Nem akarom átműtetni magam, mert akkor csak egy torzsszülött féllény lennék mások szemében és egyébként sem akarok férfi lenni, csak nem akarok nő lenni. Valaki érez hozzám hasonlóan? Milyen lehetséges életpályák vannak számomra? Ti hogyan élitek ezt meg? Hogyan ne érezzem magam értéktelennek 40+ nőként?? Hogyan értessem meg magammal, hogy az életem lehet teljes viszonzatlan szerelem nélkül is?


 

  1. 2017. szeptember 3. 15:1626.

    Mi nem érthető?


    Járok pszichológushoz és pszichiáterhez, mert ettől a problémától teljesen függetlenül depressziós vagyok és szorongok.


    Nekik a férfiakkal való problémámról még nem beszéltem. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (21)
    2017-09-03  15:12
  2. 2017. szeptember 3. 15:1625.

    Soha nem gondolkodtam azon hogy velekednek a ferfiak a nokrol amikor megkivantam valakit.


    Elveztem Ennyi.

    előzmény:
    qwerqwer (23)
    2017-09-03  15:14
  3. 2017. szeptember 3. 15:1424.

    Lesz meg neurologus is csak varj turelemmel. Antidepresszanshoz az is eleg 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (21)
    2017-09-03  15:12
  4. 2017. szeptember 3. 15:1423.

    A depresszió alacsony libidót okoz és az a fajta antidepresszáns is, amit szedek.


    De így sem vagyok aszexuális, bár amikor eszembe jut, hogy hogyan is gondolkodnak (szerintem) rólunk, tényleg 0-ra redukálódik a kedvem hozzá..


     

    előzmény:
    sabangela (19)
    2017-09-03  15:07
  5. 2017. szeptember 3. 15:1322.

    "... a nőknek folyton versengeniük kell a férfiak kegyeiért. ... "


    kell a fenet kell versengeni. A jatekszabalyokat mindig en szabtam meg. Nem szult anya olyat akinek a kegyeiert en valaha is versengtem . Szemlelet kerdese es ertekrend kerdese az egesz.

  6. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. szeptember 3. 15:1221.

    Még a pszichológusomnak sem említettem meg


    tényleg járok pszichiáterhez. Antidepresszánst szedek.


     


     


    Melyik igaz????????


     


    Egy kis kavarcolás az ubiszezonban........

    előzmény:
    qwerqwer (15)
    2017-09-03  14:56
  7. 2017. szeptember 3. 15:0820.

    Mit kell ezen gorcsolni : Vamnnak asexualis nok . Bekulj meg a jelennel. Fogadd el magad olyannak amilyen vagy . 

    előzmény:
    qwerqwer (17)
    2017-09-03  15:03
  8. 2017. szeptember 3. 15:0719.
    Asexuality tudod mit jelent ?
    előzmény:
    qwerqwer (17)
    2017-09-03  15:03
  9. 2017. szeptember 3. 15:0518.

    Tapasztaltabb nok s ferfiak a Neten !


    Ez jo!

  10. 2017. szeptember 3. 15:0317.

    'es akkor mi van ? Ugye nem azt akarod ondani hogy most kapara kaszara es valtoztassuk meg a ffi nemet ?'


    Nem, csak nem értem, hogy más nők ezt, hogy tudják elfogadni. Én állandóan erre gondolok és nagyon nyomaszt..


    Ezért lennék kíváncsi tapasztaltabb nők véleményére.

    előzmény:
    sabangela (12)
    2017-09-03  14:50
  11. 2017. szeptember 3. 15:0216.

    Amikor az ember normalis , akkor a valosag elviselheto.
    Vagy , hivo emberes valtozat , mint reges-regen mondta egy elmult nagy szerelmem : " A keresztedhez a Joisten erot is ad..."

    előzmény:
    qwerqwer (15)
    2017-09-03  14:56
  12. 2017. szeptember 3. 14:5615.

    Mert miért is? Vagy ezzel csak azt akarod mondani, hogy 'őrült' vagyok és nem is érdemes reagálni arra, amit mondok?


     


    Ettől teljesen függetlenül tényleg járok pszichiáterhez. Antidepresszánst szedek. 


    Őszintén nem értem mások, hogy bírják elviselni a valóságot gyógyszer nélkül..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (11)
    2017-09-03  14:50
  13. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2017. szeptember 3. 14:5314.

    Már most az a legnagyobb gondod, hogy milyen lesz 40+-os nőként az élet? Más problémád nincs, kell valamit gyártani? Javaslom, hogy vegyél fel hitelt, menj férjhez, szülj 1-2-3 gyereket és nem lesz időd  hülyeségeken töprengeni. 


     


    Ami a depressziódat illeti, kezd el jógázni és tegyél jó nagy túrákat a természetben. Csodákra képes.


     


     

  14. 2017. szeptember 3. 14:5313.

    Nem tűnt fel eddig, hogy pl. maguk között 10-es skálán értékelnek minden nőt? Hallottál már a nők szexuális piaci értékéről? Mi nem így gondolkozunk róluk, de az ő nagy részük így gondolkodik rólunk.


    Te milyen korokben forogsz ?


    Nem , en sosem ismertem ilyen emberreteget .

    előzmény:
    qwerqwer (9)
    2017-09-03  14:37
  15. 2017. szeptember 3. 14:5012.

    "... Nem én gondolkodok így a nőkről, hanem tapasztalatom szerint a férfiak.


    Nem tűnt fel eddig, hogy pl. maguk között 10-es skálán értékelnek minden nőt? Hallottál már a nők szexuális piaci értékéről? Mi nem így gondolkozunk róluk, de az ő nagy részük így gondolkodik rólunk.... " 


     


    es akkor mi van ? Ugye nem azt akarod ondani hogy most kapara kaszara es valtoztassuk meg a ffi nemet ?


     


    Ferfiakat az aktus erdekli. A  nok lelkiznek. Olvass utana. Hasonlo a hasonlonak orul. Minden zsak megtalaja a maga foltjat.

    előzmény:
    qwerqwer (9)
    2017-09-03  14:37
  16. 2017. szeptember 3. 14:5011.

    Pszichiaterhez kell fordulnod.

    előzmény:
    qwerqwer (9)
    2017-09-03  14:37
  17. 2017. szeptember 3. 14:4710.

    Nem szeretem, hogy ha csúnya vagyok, akkor a férfiak szemében egy senki vagyok, ha szép, akkor pedig csak egy becserkészendő préda, aki szex után érdektelen. "


    nem tudom mi a problemad ezzel . A szex egy szorakoztato , nagy moka, elvezetes dolog , karbantartja az egeszsegt, konditeremmel er fel, oxytocin szintet emeli, vernyomasra es a szivmukodesre jo hatassal van Elvezd !!!!!

  18. 2017. szeptember 3. 14:379.

    Kedves Mozdonj!


    Nagyon köszi a lekezelő hangnemet. Pár kommenttel lejjebb írtam, hogy 23 éves vagyok. 


    Van diplomám és 2 nyelvvizsgám, tehát nem érzem, hogy teljesen idióta lennék..Mindig van mit 'pallérozni' az eszemen, csak sajnos, ahogy korábban kifejtettem, kezd minden hiábavalónak tűnni..


    Nem én gondolkodok így a nőkről, hanem tapasztalatom szerint a férfiak.


    Nem tűnt fel eddig, hogy pl. maguk között 10-es skálán értékelnek minden nőt? Hallottál már a nők szexuális piaci értékéről? Mi nem így gondolkozunk róluk, de az ő nagy részük így gondolkodik rólunk.


    Pszichológushoz azért mentem el, mert depresszióval és szorongással küzdök évek óta. 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (7)
    2017-09-03  14:22
  19. 2017. szeptember 3. 14:268.

    Nincs ebben semmi kulonos. En sem akarok gyereket, bar fefi kollegaim elott igencsak nagy becsben allok. Szakmailag vivtam ki elismeresuket.


    Oszinte leszek az egyuttelest sem nekem talaltak ki ugy hiszem, bar  most meg egy kapcsolatban elek. Nem kell ebbol akkora ugyet csinalni .


    Mindenki csinalja azt ami szamara a legmegfelelobb. Problema akkor van ha valaki igazodni, megfelelni akar.

  20. 2017. szeptember 3. 14:227.

    Hany eves vagy? 13 ?  Pszichologushoz ki kuldott es miert ?
    Ne ugy nezzed a nemedet , hogy "toppon" , "csinos" , "25-28 on tul"...
    Ha az agyadat palleroznad , a külalak helyett masra is tudnal gondolni , s nem lenne problemad .


     

  21. 2017. szeptember 3. 14:146.


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (4)
    2017-09-03  13:45
  22. 2017. szeptember 3. 14:005.

    Akkor rossz környezetben mozogsz. Tény, hogy vannak olyanok is, amilyenekről írsz, de az általánosítás mindig hiba. Légy egy kicsit nyitottabb, próbálj ki új dolgokat, ismerkedj új emberekkel új közegből.


    Most írhatnám, hogy az én férjem nem ilyen, hanem olyan, de abból csak az lenne, hogy rámsütnék, hogy fényezem magunkat :) Nézz körül egy kicsit jobban a világban. Valóban nem látsz boldog párokat, családokat? Tartós szerelmeket, 40-es szép nőket? Lépj ki a nem is annyira komfortos komfortzónádból, és próbáld nyitottabban szemlélni a világot.

    előzmény:
    qwerqwer (3)
    2017-09-03  13:42
  23. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. szeptember 3. 13:454.

    Még a pszichológusomnak sem említettem meg


     


    Akkor mi a frászt beszélsz meg vele? Ja, nem, nem érdekel, ne válaszolj nekem, csak magadnak.

  24. 2017. szeptember 3. 13:423.

    Ebből konkrétan mi nem igaz? Mi sztereotípia? Én ezeket tapasztaltam a környezetemben..Sok férfi kolléga mesélt arról, hogy a barátnője csak szexre jó, ezért szerelmet hazudnak nekik, de egyébként rosszul vannak tőlük és ha nem lenne szex, már rég szakítottak volna stb..Ezeket sok nő nem veszi észre ill. azzal hitegeti magát, hogy a férfi nehezen mutatja ki az érzéseit. (MERT NINCSENEK.) Szerintem nagyon kevés férfi képes a szerelemre, ha képesek rá egyáltalán. Inkább vágyat éreznek, és bármit megtesznek, hogy kiéljék azokat. A vágy csillapodása után pedig kényelemből még mindig megéri együtt maradni a nővel, ha most, főz takarít stb.


    Persze, nem kell megfelelni az elvárásoknak, csak hát annak is lesz következménye. A legenyhébb az volt eddig, hogy a barátnőim hüledeztek, hogy nem akarok gyereket és ez milyen furcsa és abnormális..


    23 éves vagyok és nagyon remélem, hogy tévedek ezekkel kapcsolatban és tényleg csak sztereotípiák..

  25. 2017. szeptember 3. 13:202.

    Hány éves vagy? Amiket írsz, nagyrészt negatív sztereotípiák. Nem kell egy nőnek olyannak lenni, amilyennek leírod. Ez nagyrészt rajtad múlik.

Címlap

top