Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miért jó a túlszaporodás?

badacsony
Létrehozva: 2015. március 20. 02:59

      Egy olyan témáról szeretnék beszélni, ami TILOSNAK SZÁMÍT,bár én nem értem h. miért.   Ezt a témát mindig teljesen helytelenül összekeverik a rasszizmussal, pedig semmi köze hozzá. ÉN SEM VAGYOK RASSZISTA!  Semmilyen népcsoportot nem bántok, minden emberfajtát egyenlőnek tartok.De úgy gondolom mégiscsak létezik egy probléma, amely jelenleg mégis bizonyos népfajtákhoz kötődik a világban.Ez pedig: A TÚLSZAPORODÁS.              


     Miért olyan szalonképtelen téma ez?  Miért nem lehet róla sokkal többet hallani?Miért nem lehet megkérdezni azt az egyszerű dolgot,hogy:HA A FÖLD TERÜLETE VÉGES, HA AZ IVÓVÍZBÁZIS VÉGES, AKKOR MIÉRT HAGYNAK BIZONYOS NÉPEKET A VÉGTELENSÉGIG SZAPORODNI? Hiszen ez senkinek sem jó, az érintett népeknek maguknak sem.


Járványok, éhínség, háború jár együtt azzal,amikor túl sok ember él együtt egy helyen! Ezek ellen aztán fellépnek a nemzetközi szervezetek mély együttérzéssel! A TÚLSZAPORODÁSRÓL VISZONT MÉG CSAK BESZÉLNI SEM LEHET!Hol van pl. az ENSZ ebben az ügyben? Legalább a megszólalás szintjén?


Ha Kína tudta  vállalni azt,h. állami szintről  visszafogja a szaporaságát, akkor más országokkal kapcsolatban miért nem lehet még csak óvatosan megemlíteni sem ezt a lehetőséget?


     Pedig a Napnál is világosabb:EZ EGY KÁROS FOLYAMAT, és a mai globalizált világban egyáltalán nem belügye egy-egy egzotikus országnak! AZ EGÉSZ FÖLDET ÉRINTI!    Jó lenne pl. beszélni a túlszaporodásról a környezetvédelemmel összefüggésben! Kimondani, h. nemcsak az a baj hogy a fehér ember TÚL SOKAT FOGYASZT, hanem az is, hogy  az egzotikus országok lakói SZINTÉN rohamosan élik fel a Föld erőforrásait, pl. a termőföldeket, erdőterületeket. --INDIA pl. már nem is olyan szegény, egyre magasabb életszínvonalon élnek növekvő környezetszennyezéssel, viszont a szaporaságot mégsem adták fel.MEDDIG LEHET EZT FOLYTATNI?


  Ha már nincsenek azon a szellemi szinten,hogy a születésszabályozást megvalósítsák,akkor legalább NEM KÉNE ŐKET ANYAGIAKKAL,ORVOSOKKAL TÁMOGATNI,nem?


  Mert ha ők nem tesznek semmit állami szinten a túlszaporodás visszafogására, akkor BIZONY EZ AZ EGYETLEN MÓDJA AZ EGYENSÚLY MEGTEREMTÉSÉNEK,a mi részünkről. A természet(sors) részéről pedig EBOLA, CUNAMI,HÁBORÚK,stb!!!


 Várom a hozzászólásokat lehetőleg a gyakorlati problémára koncentrálva! Nem emberbaráti szólamokra, hanem racionális gondolkodásra lenne szükség. Hiszen már a tigris is veszélyeztetett faj!

  1. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. Április 1. 09:18101.

    Egy olyan témáról szeretnék beszélni, ami TILOSNAK SZÁMÍT,bár én nem értem h. miért.   Ezt a témát mindig teljesen helytelenül összekeverik a rasszizmussal, pedig semmi köze hozzá. ÉN SEM VAGYOK RASSZISTA!  Semmilyen népcsoportot nem bántok, minden emberfajtát egyenlőnek tartok.De úgy gondolom mégiscsak létezik egy probléma, amely jelenleg mégis bizonyos népfajtákhoz kötődik a világban.Ez pedig: A TÚLSZAPORODÁS. 


     


    Emlitettem alabb , Amaryndanak adott valaszomban , Margaret Sanger nevét…


     


    Margaret Sanger ideológiája az eugenikán alapult, azon, hogy bizonyos embercsoportokat etnikai hovatartozásuk alapján ki kell irtani. Sanger úgy vélte, a sterilizáció a legjobb módja annak, hogy egyes csoportok eltűnjenek, míg más, jó kvalitásokkal rendelkező emberből minél több szülessen. Ő a megoldást abban látta, ha minden kisebbséget, fogyatékost és gyengét eleve kiirtanának, még mielőtt megszülethetne.


    1922-ben ez a csaj irt egy tanulmanyt : The Pivot of Civilization


     


     ez volt alapkove a Mein Kampf-nak… Adolf Hitlert ihlette . A tudomanyos rasszizmus es az eugenika . A nepirtasnak neve van : tudomanyos rasszizmus . Ez alapjan dolgozta ki Hitler ,  erre a kis , feherfityulas apolonenike szakkonyvere alapitotta ,  a vegso megoldast , a Holokauszt…


    Het idezet ettol a holgytol,  aki "negerektol" es "kisebbsegtol"  tisztogatta a "feher" Amerikat   , mert azok is "tulszaporodtak" ….


     


    Persze a haboru es a Holokauszt utan mentegetodzott : O nem ugy gondolta… de amit vetett , az kicsirazott az arra fogekony agyakban. Ezert tabu es ezert "szamit Tilos"-nak nepirtasra buzditani a nepet…
    Margaret Sanger  , amerika legnagyobb abortuszhalozatanak megalmodoja es kidolgozoja , angyalhentesnek is nevezik , Holokauszt utani "mentgetodzese" ellenere nyilatkozgatott  pl 1947-ben : "…. a harmadik világ-béli nőket teljesen meg kellene fosztani a szaporodás lehetőségétől" , s azt is hozzátette: ezt a gondolatot intelligensnek, praktikusnak és humánusnak tartja.


     


     


     


     


     

    előzmény:
    badacsony (1)
    2015-03-20  02:59
  2. Torolt_felhasznalo_412193
    Torolt_felhasznalo_412193
    2015. Április 1. 07:20100.

    A Földön mindegyik állatfaj addig szaporodik, ameddig tud. Ez az egysejtűektől a levelibékán és a tigrisen keresztül a sáskáig, és minden másig érvényes. 


    Ha túl sok lesz a sáska, mindent felfalnak, de utána elpusztulnak. Ha túl sok lenne a tigris, egy idő után éhen halnak, mert elfogynak az őzek. 


    Ez sajnos az emberre is érvényes. Ha egy területen az eltartó képesség az emberek nagy száma miatt lecsökken, a lakosság éhezik, és a Nemzeti Segélyprogram keretében az éhező gyermekeket a többi ember megpróbálja megmenteni. Azt senki nem kérdezi, hogy mitől lett olyan sok gyerek. 


    Az igaz, hogy az emberbe genetikailag be van írva a szaporodó készség, de ez a folyamat - az előbbiek szerint - csak korlátozottan működhet. Az már az ember felelőssége, hogy csinálja a gyerekeket ész nélkül, és azok egy idő után éhen halnak, vagy gondolkodik, és kissé lecsökkenti - önként - a születendő gyermekek számát.

    előzmény:
    badacsony (1)
    2015-03-20  02:59
  3. 2015. Április 1. 05:3699.

    Ne törődj vele. Én írtam mielőtt végig olvastam volna az égészet.


    Később láttam hogy már beírtad hogy a tribe törzset jelent.

    előzmény:
    kekelefant (93)
    2015-03-31  23:35
  4. 2015. Április 1. 05:3198.

    Ez kezd érdekes lenni. Szóval úgy kezdődött, hogy a 7 magyar törzs megérkezett a Kárpát Medencébe.....


    Folytassátok....én csak olvasok.

  5. hus
    hus
    2015. Április 1. 05:0397.

    Az " erőszakos területfoglalásoknak" van egy modern  valtozata, az engedelyhez kotott nepvanadorlas.


    Pl. ha valaki kulfoldre tavozik es ott boldogan logatja a logatni valojat, jobban, mint elotte. 


    Az engedelyhez kotott vilagjaras tehat egyben teruletfoglalas is, aki kulfoldre tavozott, mindenki erintett benne.  Nem szabad csodalkozni, mert joga van hozza engedelyeztek.


    Csak nem mindegy, hogy ki mondja, ha te, akkor azt normalisnak tartod, ha Amarynda, akkor  gyalazatos.


    Kivettem egy regebbi hozzaszolasodbol egy idezetet.



    POL. GUMISZOBA

     


    ,,Külföldön élek, mégis fogok szavazni

    mickamacka 2014-04-02 13:36104.


    "Amit mondanak neki, elhiszi, mert addig sem kell használnia a saját fejét.  


     


    Megérdemli, hogy elvegyék hazáját, többre nem érdemes. 


    Olyanok fogják megkapni, akik majd többre becsülik és hasznát is veszik."


     


    Azt akarod mondani, hogy amit a magyarokra ervenyesitesz, azt mas nem ervenyesitheti  mint egy elozo tole fuggetlenul  megtortent esemenyt egy masik orszaggal kapcsolagban? 


     


    Az emberek nem fogjak tudni megallitani a tulnepesedest, mert a szaporodas az oszton. De meg fogjak tudni csinalni, hogy elpusztjak egymast, mert a fennmaradas is egy oszton.


     


    Kina mar engedelyezi hivatalosan a 2 gyereket azoknak, akik akarjak.


     


    http://www.worldmag.com/2014/10/china_announces_new_two _child_policy

    előzmény:
    mickamacka (96)
    2015-04-01  01:05
  6. 2015. Április 1. 01:0596.

    ...elképesztő az ember... és lám, ez a fajta kegyetlen mentalitás még mindig él és virul, lásd: Amarynda.


    ...és csodálkozunk, hogy a mai napig van létjogosultsága a népírtásnak, üldöztetésnek, erőszakos területfoglalásoknak.


     


    Egyébként azt gondolom, igenis megérdemlik a fehérek, amit ott az abs-től kapnak   


    Ha valaki betolakodik az otthonomba és szemtelenül jól érzi magát, csak nem hagyom a farkát boldogan lóbálni!


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (89)
    2015-03-31  08:52
  7. 2015. Április 1. 00:3095.

    Nem én nem értem, miről írsz, hanem te nem érted, én mit írtam.


    Az egyenjogúságról kialakult "véleményed" nem más, mint amit hasonló fórumokon összemazsolázol:


    Önálló gondolatot nem tartalmazó, végtelenül egyszerű és agyonismételt sablonduma.


    Viszont ahogy írtam, legalább jószándékú vagy az apartheid-párti Amaryndával ellentétben.


     


     


     


     

    előzmény:
    Antenka (75)
    2015-03-30  10:05
  8. 2015. Április 1. 00:2194.

    A hozzászólásomat törölték. Pedig azt nem tetted volna zsebre.


    1. az elődök nem a te elődeid!


    2. Te is bevándorló vagy, aki idegenben élősködik.


    3. az őslakosok maguk azok, akiknek egyedül joguk van ott élni, az összes többi pofátlan betolakodó és hálátlan parazita.


    4. az ilyen emberek miatt, mint amilyen te is vagy, történhetett meg akár az amerikai kontinens, akár az ausztrál kontinens kisajátítása, a bennszülöttek leigázása, területek erőszakos elfoglalása.


    5. nincs több jogod a jóléthez, mint bármelyik másik embernek. Legyen az sudani, marokkói, iraki, ausztrál aboriginal.


    6. elfelejted, honnan jöttél: valószínűleg a porból és mocsokból futottál oda ki, hogy most eljátszhasd a Nagyasszonyt, aki még idejében bemászott a küszöb alatt, hogy aztán bentről köpködhessen kifelé. Az idő nem mindenki szemében szépíti meg a múltat....nem mindenki szemében vagy Nagyasszony, csak egy pri.m.k.ó ember, aki elfelejtette, honnan jött.


    7. ha annak idején az aboriginaloknak több erejük lett volna és elhitték volna, hogy az ember végtelenül kegyetlen, valószínűleg te is más országban szívnád a drága levegőt -ők boldogan élnének fakunyhókban, vagy akárhogy, de békében, a fehérek nagylelkű segítsége nélkül - és ott köpködnéd azokat, akik hozzád hasonlóan a jobb lét reményében kopogtatnak az ország ajtaján....


    8. törölhetnéd magad után a szennyet, amit mekiben hagysz magad után az asztalon!  


    9. volt egy hasonló értelmes ismerősöm, kábé olyan értelmi szinten, mint te, az is elfelejtette, honnan jött. Én nem: nyócosztályos konyhai betanított munkás volt egy falafel boltban, majd megismerte kisebbségi férjét és most ugyanúgy játsza az agyát, mint te.


     

    előzmény:
    Amarynda (68)
    2015-03-29  09:32
  9. 2015. március 31. 23:3593.

    Nem ertem mit irhattam?Ez egy csendes  kisvaros ,itt mindenki baratkozik mindenkivel,mert akinek itt nem tetszik elmehet mas allamba.Altalaban nyugodt es kellemes a hangulat.Es kerlek ne fogdd be,ha olyat irtam[habar nem emlekszem]akkor sajnalom


    Antironia,KOSZONOM,hogy ezt en hogy mulasztottam el,nemhiaba,kertem meg egy nalamnal okosabbat!Most majd vegig hallgatom a Donizetti,Wagner stb...munkajat remek!

    előzmény:
    Sheriff-2 (87)
    2015-03-31  04:30
  10. 2015. március 31. 23:2692.

    A tobb szaz eve elt fonoknek szerncsere nem volt igaza,mert itt a folyo ahol a fiuk halasznak rengeteg hatalmas pisztrangot fognak,nincs hiany meg lazacban sem.


    Sheriff,itt kozel hozzank ,de mar kaliforniaban,20 percre van egy kacsalabon forgo  indian  kaszino Aubuarn-ban thunderbolt neven kozel szakramentohoz,szeszes italt nem  szolgalnak fel,de a kornyek nem is banja,ha nem reszegen mennek haza a latogatok.A mai napig csak indian szarmazasuak kapnak engedelyt adomentesen.A baratsag ugy kezdodott,hogy vettem egy gyonyoru lancot a noverem szuletesnapjara[csodas exereket csinalnak]es mondtam,hogy hu de jo aron adjatok,mire o mondta ,hogy sapadtarcu kishugom,valamikor egy ilyen uveggyongyert megvetettek a fel orszagot,most mi vissza aruljuk nektek,mire kitort a rohoges belolunk.Azota ferjem es mas baratokkal egyut horgasznak.Nem ertem mit irtam rosszat?Es ne fogdd be legyszives!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (83)
    2015-03-31  02:36
  11. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. március 31. 09:0391.

    Dollar milliardokat koltottek rajuk folyamatosan evtizedeken at


    ugyanmar...mese habbal , lasd ami tortenik ott . 


    Az a vicc jut eszembe, hogy "Levagta a kutya farkat es megetette vele , hogy ne ehezzen …" 
    A majdnem teljesen kiirtott oslakoktol 200 ev alatt ellopott ertekbol csorgattak valamit? 
    Olyan szukseghelyzethez csorgattak a nelkulozoktol lopott penzbol, amit az ENSZ jelentes  igy jellemez:  rendkívül diszkriminatív , bizonyos aspektusai korlátozzák a személyes szabadságot....

    előzmény:
    Amarynda (66)
    2015-03-29  08:35
  12. 2015. március 31. 08:5790.

    Valamint a ferfiak tudjanak szulni,es szoptatni,nehogy szegeny kizsakmanyolt nore maradjon az is.


     



     


    Női karmestert már láttam viszont!


     


    http://www.laopus.com/2014/02/karen-kamensek-young-conduc tor-who.html


     


    http://www.trirhena.org/de/chef.htm


     


    http://www.estemb.de/presse/aid-1594


     


    stb.

    előzmény:
    kekelefant (80)
    2015-03-31  01:42
  13. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. március 31. 08:5289.

    Az eszaki allamban (Northen Territory) elnek a legtobben. az allam hatalmas osszegu penzeket forditott az ingyen hazakra, ahol lehetett csatornara ahol nem ott septic rendszerre (bocs de nem emlekszem pontosan a Magyar megfelelore) butor, ingyen oregotthon nover, repulos orvos, taviskola.


    Dollar milliardokat koltottek rajuk folyamatosan evtizedeken at.


    aminek eredmenyekent felgyujtottak es foldig romboltak mindent amit epitettek nekik az oregotthonban nem lehetett oket agyba fektetni mert ok cask kint alszanak a foldon, nem ettek meg semmit mert nekik nem kell (a meki az kell meg a hot dog es a pizza) ezen elnek meg zacskos chipsen colan(csecsemok is) meg pia es drog meg benzint szivnak a flakonokbol.


    nem voltak hajlandoak a gyerekeket iskolaba jaratni, nem fogadtak el a novert mondvan hogy a fehernek nem hisznek a sajat fajtajanak meg azert nem mert az "atallt a feherekhez" es lehet hogy megoli oket.


    na ez megy kb 40 eve. mostanra azok a telepulesek egytol egyig romban allnak a dolgukat a folder vegzik es ott alszanak mellette. az 5 eves gyerek mar tudja hogy kell kifesziteni a terepjaro ablakat es hogy kell benzint szivni meg kikapni a turista kezebol a taskat.


    amelyik ki akar torni azok meg is teszik, pelda ra a tobb tv bemondo, sportolok (foleg focistak es futok) tanarok, orvosok uzletemberek. de ezek normalis eletet elnek es ha a rokonsag nem hajlando oket megerteni akkor nem foglalkoznak veluk tobbet. azt is megcsinaljak ha egy rokon a varosban el es tudjak hogy hol es rendesen, elindul az 50 tagu "csalad" mire a tulaj hazaert megszalljak a hazat kifosztjak az utolso kanalig odaszarnak a lakas kozepere es nekik ez teljesn OK mert az o fogalamaik szerint a "csalad " szent es ebbe beletartozik hogy akinek jol meg gondoskodni koteles MINDEGYIKUKROL. ami az illetoe az a csalade is. volt egy egeszen rendkivuli eset. a varosban az egyik itteni feketenek meghalt a gyereke. fogta a gyereket atvitte a normalisan elo noverehez es berakta a mosokonyhaba a folder hogy neki nincs penze eltemetni es szo nelkul otthagyta, de ugy hogy a nover akkor vette eszre a tetemet amikor a huga eltavozott. hat gondolj bele......


    na ez cask egy picurka ismerteto az eletukbol. a jobbakebol is meg az atlagbol is.

    idézet:
    Amarynda (66)
    2015-03-29 08:35:20

    Az "emberi jogok" hivatalos honlapja  beszel errol : hogyan teremtsunk rasszizmust, fajgyulolet... es amikor a szavaidat olvasom, akkor latom, hogy "talalt" , mert azt mondod, amit az ENSZ bizottsag elitelt 2010-ben es ami miatt a befogado orszagod, Ausztralia  kormanya bocsanatot kert , 2008-ban , a kiirtott elveszett nemzetektol...


     Az amerikaiak feltételezett megvédése  érdekében, nehogy a vérük "beszennyeződjön a faji alsóbbrendűséggel", Margaret Sanger, -az Amerika Tervezett Szülőség megalapítója és eugenikus-, ajánlott népesség kipusztítása volt a sterilizáció által.


    Ausztráliában a "népirtás"-t egy kicsit másképp gyakorolták.
     A félvér gyerekeket (általában bennszülött anyától és fehér apától) elvették az anyjuktól, állami rezervátumokba helyezték őket fehérek gondozásába,
     és megtagadták tőlük az oktatást a saját őseikről és kultúrájukról.
    Az 1921-es Ausztrál Őslakos Állami Igazgatótanács jelentése szerint:
     "E politika folytatásának végső fokon meg kell oldania az ausztrál őslakos problémát."
    Ez egy rasszista népirtás, egy próbálkozás arra, hogy "tenyésztéssel megszüntessék" a bennszülött fajt.
    A faji elkülönítés és az ausztrál őslakosokkal szembeni visszaélések "igazolva" lettek,
    mert ők "ezideig önkontrollra képtelenek, naivak a jó és a gonosz ismeretével kapcsolatban", ezért szükségük van "védelemre"
    Ahogyan a szökött rabszolgákat "gyógyították" Amerikában, az ausztrál őslakosokkal szintén úgy bántak, mint a "szófogadatlan gyerekekkel" azáltal, hogy korbácsolták őket.
    Egy 1995-ös, e program működésének ausztrál kivizsgálásán egy áldozat bevallotta:
    "Azt mondták nekünk, hogy az anyukánk egy alkoholista, és azt, hogy egy prostituált, és nem törődik velünk.
    Figyelmeztettek minket, hogy amikor felnövünk, vigyáznunk kell, nehogy mi is lotyókká és alko- holistákká váljunk,
    úgyhogy nagyon óvatosnak kell lennünk.
    Ha fehér vagy, nincs benned ez a piszkosság… a fajunkban van, bennünk van, hogy ilyenek legyünk."


     


     


     


        

    előzmény:
    Amarynda (66)
    2015-03-29  08:35
  14. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. március 31. 08:2988.

    Jol tettek hogy ide jottek a feher elodeink ui. nelkuluk Ausztralia soha nem lenne az ami ma. egy gazdag magas eletszinvonallal rendelkezo orszag ami az elsok kozott van a Fold legelhetobb orszagai kozott.


    ha nem jonnek ide akkor a feketek meg mindig fergeket meg gyikokat zabalva ungabungaznanak puceran a semmi kozepen.


    nem uk muk fukk kene nekik  beilleszkedni, cask nem ugy kellene elni mint a legigenytelenebb allatoknak.


    Ja es en azt latom hogy pl. amig az Apartheid volt hatalmon addig rende es jolet volt abban az orszagban most nyomor van es egymast olik a feketek.


    Nekem semmifele skrupulosom nincs azellen ha egy nepcsoport nem kepes arra hogy eljen a lehetosegeivel, kiaknazza azt ami ott van akkor menjen oda valaki mas es forditsa a sajat hasznara.


    a benszulottek boven kapnak/kaptak lehetoseget normalis jo eletre. nem elnek vele igy jartak. onmagukat pusztitjak ki szerintem otven ev  mulva irmag se marad beloluk.


    nekem nem fognak hianyozni az tuti.


    nem emlekszem mit unnepeltunk 1990 ben gondolom volt ra ok hogy unnepeljunk.


     


    Ja es nem varosokat epitettek nekik hanem a sajat lakokornyezetukben probaltak oket emberi letre tanitani. de ok vandorolni akarnak, hat az meg nem fog menni cask a sivatagban. good luck nekik hozza.azt senki se tiltja meg hogy ott vandoroljanak.

    idézet:
    Amarynda (68)
    2015-03-29 09:32:39

    ha nem jonnek ide akkor a feketek meg mindig fergeket meg gyikokat zabalva ungabungaznanak puceran a semmi kozepen.


    Az orszaguk volt , 50 000 ev ota es 300 nemzedek elte ott az eletet : amit a termeszet megadott nekik, az eleg volt ahhoz, hogy boldogan eljenek...


     


    Ott kezdodik ausztraliai oslakosok  szabadsaganak vege , hogy az amerikai fuggetlensegi haboruban az angolok elvesztettek gyarmataikat es e miatt FEGYENCTELEPEK nelkul maradtak…


     


    1790-ben erkeztek az ausztral partokra az elso szallitmany elitelt gyilkossal es 1823-ig fegyenctelepkent hasznaltak a mai Sydney kornyeket…


     


    Akkoriban  Ausztralianak  egy millio oslakosa volt : 50 000 eve ott eltek… 300 nepcsoport/nemzedek  : ma 300 orszag lenne ott , girbe-gorbe termeszetes es nem termeszetes hatarral , mint csinaltak a nemzedekek Europaban es mashol .


     


    A gyarmatositok behoztak a rumot, csinaltak kuplerajt es a betelepitett fegyencek elkovettek az elso gyilkossagokat…


     


    Aztan kezdodott az erdok kiirtasa , legelok a betelepitett juhnak es a nyul bis bekerult, beindult az aranybanyaszat es az oslakok anyafoldrol valo kiszoritasa … persze probaltak harcolni a megelhetosegukert, teruletukert az ottelok… szuletett egyezmeny is fold "megvasarlasrol".
    Aztan megsem vettek meg semmit a gyarmatositok . Inkabb  torvenyt hoztak : elottunk itt "senki foldje" volt es inkabb lemeszarolta a pofat kinyitot… Ez a "senki foldje" cucc 1992-ig ervenyben volt...


     


    1856-ban az egymillios nepessegbol 50 000 őslakos maradt…


     


    1901-ben   a faji megkulonboztetes torveny altal vedett iranyelv lett


     


     Ma az orszag lakossaganak 1 szazaleka a "benszulott"=oslakos….


    Jajj a szegeny amerikai indianok , a csapbol is ez a sopankodas folyik… Ugyanazt a golgotat jarta meg Ausztralia egymillio oslakosa..ketszaz ev alatt es ma is...


     


     2008. február 13-án Kevin Rudd miniszterelnök nyilvánosan bocsánatot kért az Elveszett Nemzedékek tagjaitól az ausztrál kormány nevében.


     


     

    előzmény:
    Amarynda (68)
    2015-03-29  09:32
  15. 2015. március 31. 04:3087.

    Nahát.


    Itt még nem tartottam amikor én írtam, sajnálom.


    Már tudhatnám hogy kevesebb bajba kerűlök amikor befogom.


    Befogtam, jó éjszakát.

    előzmény:
    kekelefant (78)
    2015-03-31  01:00
  16. 2015. március 31. 04:2286.

    " Jó sok értelmes embert sterilizáltak meg értelmi fogyatékosat öltek meg ennek következtében."


    Hmmm.....nem annak a következtében, hanem azzal a kifogással.


     


     
    előzmény:
    Gina424 (58)
    2015-03-25  14:17
  17. 2015. március 31. 04:1585.

    Közben eszembe jutott egy vicc.


    A bevándorlás mindíg probléma volt, aki nem hiszi kérdezze meg bármelyik Indiántól.

    előzmény:
    Sheriff-2 (84)
    2015-03-31  04:11
  18. 2015. március 31. 04:1184.

    A tribe az törzs. New Mexico-ban voltam egy casinojukban Albuquergue  mellett, ahol óriási pénzeket szednek be, és sokáig csak az indiánoknak adtak engedélyt rá, csak indián terűleteken volt érvényes.

    előzmény:
    Amarynda (50)
    2015-03-24  04:57
  19. Torolt_felhasznalo_412193
    Torolt_felhasznalo_412193
    2015. március 31. 02:3683.

    Az ökológiai egyensúlyt sajnos, a régi főnők tudta jobban. A mostani okos indiánok a természetet az üveg kilátóikkal ugyanúgy kizsákmányolják, mint a sápadtarcuak - persze, ha vigyáznak a környezetre, az más. 


    Sajnos, természetvédelmi szempontból nem az az okos, aki jól él /és kevésbé vigyáz a környezetre/hanem az, akinek az ökológiai lábnyoma - ez is egy szakkifejezés, de nem tudom megkerülni - egynél kisebb.

    előzmény:
    kekelefant (82)
    2015-03-31  02:04
  20. 2015. március 31. 02:0482.

    De azota vorosboru testvereink igen megokosodtak, exerbolt,cigaretta es casino licensjuk van,adomentesen.Nagyon sokan tanultak ugyvednek ,es hatalmas teruleteket kaptak vissza,ahol az a hatalmas felig uveg kilato van epitve,is indian terulet,nagy resze a Piramid-lake-nek  is .Ahol en lakom,kulon telepuleseik vannak ,szep hazak,sajat rendorseg es varoshaza.Azert tudsz mindent ilyen jol,mert beszelgetsz veluk,mert en igen sok baratunk van,kulonbozo torzsbol,itt inkabb a shoshoniak vannak.En mint sapadtarcu,ezt rendben talalom.mint mas is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (81)
    2015-03-31  01:55
  21. Torolt_felhasznalo_412193
    Torolt_felhasznalo_412193
    2015. március 31. 01:5581.

    Miért lenne jó a túlszaporodás?


    A Húsvét szigeteken Thor Heyerdahl óriási kőszobrokat talált. El nem tudta képzelni, hogy  miért készítették ezeket a polinéziai  "hosszúfülü" őslakók.


    Évtizedek múlva derült ki, hogy ökológiai katasztrófa történt a szigeten. Az odaérkező emberek a dús, fával borított területet rövid időn belül letarolták - nem gondolva arra, hogy az esőt hozó felhőket éppen ezek a fák állítják meg. Egy idő múlva se fa, se eső nem volt, a törzs varázslója pedig úgy gondolta, hogy a haragvó isteneket a szobraik felállításával lehet kiengesztelni.


    Mikor már annyi fa sem volt, hogy a kunyhókat karbantartsák, és a pirogjaikat kijavítsák, a maradék - kevés számú - bennszülött elmenekült a szigetről.


    A Földet - a tudósok szerint - pontosan ez fenyegeti.


    Százötven évvel ezelőtt egy indián törzsfőnők - aki a vesztett csata után egy megalázó békét kötött a "yenkik" főnökével -mondta:


    "Emlékezz a szavamra, sápadtarcú. Ha majd az utolsó halat is kifogjátok a folyókból, ha az utolsó fát is kivágjátok, akkor fogtok rájönni arra, hogy az aranyat nem lehet megenni!"


    David Attenborough természettudós - ha jól írom a nevét - mondta egyszer:


    "Körülbelül másfél milliárd ember élhetne csak úgy a Földön - ha okosan gazdálkodik - hogy nem veszélyezteti az ökológiai egyensúlyt"


     

    előzmény:
    badacsony (1)
    2015-03-20  02:59
  22. 2015. március 31. 01:4280.

    Valamint a ferfiak tudjanak szulni,es szoptatni,nehogy szegeny kizsakmanyolt nore maradjon az is.


    Egyetlen foglalkozas van amiben nincs noi az a;karmester,nem tudom miert valaki nalam okosabb nezze meg,van ferfi fodrasz,divattervezo,dadus,es noi ausztronata,kepviselo,sakkbajnok.Es meg sok mas.

    előzmény:
    antironia (77)
    2015-03-30  11:09
  23. 2015. március 31. 01:2579.

    Igen kozben hallottam masoktol is,es a szomoru,hogy a segiteni  akaroket mocskoljak,es nem azokat akiken nem lehet valtoztatni.Haitiban sem volt maskepp,a katasztrofa utan rengeteg ceg ajandekba kuldott teherautokat,epitoanyagokat,es el sem vittek a repterrol ott rohad,talan azota is,mert akkor dolgozni kellett volna.


    Mozdonj,en ott voltam es lattam a porban es koszban reszegen fekudni,nomad vagy nem nomad,a sok penzzel elkoltozhetett volna,vagy vehetett volna lakokocsit es jarhatta volna az orszagot ,ha beossza eleg nagy osszegekrol volt szo.Nagyjabol az ir felkelok lettek oda kuldve,persze hogy volt koztuk sokfajta elitelt,de ezt inkabb Amarindatol kerdezd o jobban tudja.Ha nem is mentek,hanem kuldtek oket ,minden  erejukkel eleg jo kontinenst alakitottak ki.Gyonyoru orszag,es naluk volt pl.eloszor a -repulo orvosok- a nagy teruletek miatt,akik pilotak es orvosok.


    Gina,itt igen sok a diplomas no[sot van amelyiknek 5 gyereke van]es jobb fizetest kap ,mint a beosztottja,mert tobb felelosseg van a vallan.Nagyon vissza mentel az oskorba a nok nem letezo jogaival,aki szegeny ,es nem megy el idoben az abortusz klinikara,mert elfelejti az szulhet rengeteget,majd az allam felneveli valahogy.Ilyen is van,de ez nem minden nore ervenyes.Ilyen es olyan is lesz mindig,az egyenjogusag nem ment fel a felelosseg hianyatol.

    előzmény:
    Amarynda (66)
    2015-03-29  08:35
  24. 2015. március 31. 01:0078.

    A Tribe    torzset jelent,vegre megneztem,igaz nem annyira fontos.

    előzmény:
    Amarynda (40)
    2015-03-23  04:34
  25. 2015. március 30. 11:0977.

    Mi ez a kirekesztés...????


     


    A keleti nők nem érdemlik meg...?


     


    2. ugyanazért a melóért ugyanazt a fizetést kapják azonos végzettségű és tudású nők és férfiak,


     


    A közszférában látsz külön táblázatot férfiak és nők számára...?? Szerintem nincs külön....


     


     


    3. nem lesznek külön női és férfi munkakörök


     


     


    Követeld azt is, hogy a természet ugyanolyan erőt adjon, és izmokat növesszen a nőkre is, hogy el tudjanak látni olyan munkákat, amikhez manapság KELL a férfi termete+ereje.



     


    5. Ha nálatok nem így van, akkor miért egy fórumon panaszkodsz...???

    előzmény:
    Antenka (75)
    2015-03-30  10:05
  26. 2015. március 30. 10:0776.

    na ez se most lesz. meg egy ilyen fejlett orszagban is megvannak a kulonbsegek sok szempontbol.


     


    sok ember utopiakban gondolkozik.

    előzmény:
    Antenka (75)
    2015-03-30  10:05
  27. 2015. március 30. 10:0575.

    A nyugati nő majd akkor lesz egyenjogú a férfiakkal, ha:


    1. teljes mértékben megszűnik az "üvegplafon"-jelenség (= politikában, gazdaságban, legfelső vezetésekben, igazgatótanácsokban kb 50-50%-os lesz a nemek aránya)


    2. ugyanazért a melóért ugyanazt a fizetést kapják azonos végzettségű és tudású nők és férfiak,


    3. nem lesznek külön női és férfi munkakörök


    4. nem lesznek az elnőiesedés miatt drasztikus mértékben csökkentett fizetésű szakmák (pl. ruhaipar, oktatás)


    5. az otthon végzett fizetetlen munkákat mindenütt 50-50%-ban lesz szokás megosztani a párok tagjai között,


    soroljam tovább?

    előzmény:
    mickamacka (73)
    2015-03-30  02:45
  28. 2015. március 30. 09:4774.

    Kedves Gina ezek nemhogy felszabadulni nem akarnak hanem a gyerekeik szamara is cask felesleges idotoltesnek talaljak a "feher ember tudomanyat" ami az iras es tanulat foglalja magaban.


    feleslegesnek talaljak a tisztalkodast, a fogamzasgatlast  ugy sem hajlandoak alkalmazni hogy ingyen kaphatnak ovszert, tablettat , bor ala ultetheto hosszabb idore ervenyes fogamzasgatlot.


    Probald felfogni nem kell nekik semi a feher ember vilagabol az italon a drogon es a penzen kivul.


    eroszakkal pedig nem lehet senki onmagatol sem megvedeni se megtanitani olyasmire amit o nem akar megtanulni.


    Orakat meselhetnek arrol hogy mennyit es mit probaltak megtenni ertuk egyszeruen nem es nem a reakciojuk mindenre.


    legtobb asszonyt borzalmas modon ver a ferje, gyakran meg is oli oket. amikor egy ilyen esetben letartoztattak a ferfit a no eppen hogy elt meg ugy agyon volt verve. a torzs meg azt is megtagadta hogy a not bevigyek a korhazba nemhogy feljelentest tegyenek ellene. az Elder (az orege a torzsnek) kozolte hogy majd az o torvenyeik szerint megbuntetik a ferjet. ha jonak latjak.


    gyakran a halaleseteket se jelentik be nem anyakonyveztetik a gyerekeket es bizony nem ritkan megolik a nemkivant csecsemot. es ha a feherek vilaga probal koztuk rendet tenni akkor mindenki hallgat nem mukodnek kozre sem a hatosagokkal sem senkivel. magyaran menthetetlen nepseg.


    nem ismerem nagyon a 3. vilag orszagaiban eloket de nem gondolnam hogy Bangladesben, Etiopiaban vagy akar Iranban Pakisztanban sokra mennel azzal ha fel akarnad oket szabaditani.


    Innet visszamennek sokan akik afrikai orszagbol jottek hogy a 8 eves lanyukat a saman korulmetelje (magyaran megcsonkitja) mert a mi torvenyeink ezt buntetik. visszaviszi a lanyt ott elvegzik rajta egy rozsdas pengevel es orokre megnyomoritjak. mert szerintuk enelkul a lany ertektelen.


    volt akit ugy hoztak vissza hogy mindenet ossze varrtak valamifele noveny indajaval annyira hogy a menstruacios ver sem tudott eltavozni es a kislany 4 honapi otthon szenvedes utan amikor bezartak a szobajaba meghalt.


    ha beszelsz angolul nezz utana lehet olvasni rengeteg ilyet.


    ezert aztan en ugy gondolom itt mas nem segit cask a sterilizacio es bizonyos esetekben az eutanazia.


    a HOlocaustot meg hagyjuk mar ki ebbol jo?


     


     

    előzmény:
    Gina424 (71)
    2015-03-29  21:21
  29. 2015. március 30. 02:4573.

    ez a gondolkodás is nagyon felszínes, de legalább jószándékú :)


    Az a baj, hogy Te is, mint a nyugati ember általában tudás alapú világban gondolkodik.


    Nem hiszem, hogy a tudás alapú társadalom olyan jól megtudná oldani a saját helyzetének főbb problémáit. Sőt.


    És nem lehet a körtét az almával.


    Honnan tudod, hogy azokat az asszonyokat fel kellene bárkinek szabadítani? Mire szabadítod fel? Az ő társadalmuk nélkülünk is működőképes. És nélkülünk akar(na) működni a maga módján. Hogy nem képes rá, betudható a múltnak... elveszek tőled mindent, aztán kipaterollak az utcára! Oldd meg!


    A mi társadalmunk pedig tudással sem működőképes.


    Egyenjogúsítani a nőket? Miért, a nyugati nő egyenjogú a férfiakkal?


    Iskolázottság? a nyugat diplomásai botrányos mértékben munkanélküliek.


    egy diplomás nő nem szül egy rakattal? kapásból több esetet tudok, hogy most jön a 3...háromnak milyen lehetőséget ad a biztos jövőre nézve? az nem felelőtlenség? a rengeteg véletlen gyerek, az élettársi viszonyok...rendezetlen életek...


    Szóval? mit is tanítsunk mi azoknak?? :)

    előzmény:
    Gina424 (71)
    2015-03-29  21:21
  30. Torolt_felhasznalo_707841
    Torolt_felhasznalo_707841
    2015. március 29. 22:0372.

    Diplomás nők ilyen tömege amit itt előre vizionálsz, még a nagyon gazdag országokban sem létezik.


    A nők egyenjogúsítása ezekben az országokban, elmaradt térségekben soha nem lesz, de ne legyen igazam.


     


     

    előzmény:
    Gina424 (71)
    2015-03-29  21:21
  31. 2015. március 29. 21:2171.

    Tudod a te gondolkodásoddal csak egy baj van: azt hiszed te dönthetsz mások sorsáról életéről és haláláról, mert te valamilyen szempontból jobb vagy náluk. Na és ebbe a hibába estek már mások is a történelem során... Könnyű legyinteni a holocaustra, ha bízol benne, hogy te nem kerülsz az üldözöttek közé...


    Ne haragudj, de a születési rendellenességekkel világra jött gyermekeket itt felhozni szerintem teljesen elhibázott ilyen babák nyugaton is megfogannak és világra jönnek. Egyébként meg a csecsemők eutanáziája (?) igencsak hátul kullog a probléma megoldásának lehetőségei között. Méghogy csak ilyen eszközökkel lehet elérni. Borzasztó ez a gondolkodásmód!


    A fejlődő világ túlnépesedési problémáira a leghatékonyabb megoldások a következőek (bizonyítottan és ilyen sorrendben):


    1. csecsemő- és gyermekhalandóság jelentős csökkentése


    2. iskolázottság növelése (elsősorban a nők körében)


    3. a nők egyenjogúsítása.


     


    Értsd: egy diplomás nő, aki szabadon rendelkezhet a saját testével nem fog háromnál több gyereket szülni, ha tudja, hogy a gyermekei megérik a felnőttkort.


     


    Az ilyen intézkedések nagyban csökkentették az egy nőre jutó szülést a fejlődő országokban, és a GDP-re is kedvezően hatottak. Szóval nem a szegény népesség irtása a megfelelő eszköz a túlnépesedési probléma megoldására, hiszed, vagy sem...

  32. Torolt_felhasznalo_219135
    Torolt_felhasznalo_219135
    2015. március 29. 17:2970.

    Fura figura vagy te....habár elvileg az esetek többségében egyetértek veled, képes vagy úgy előadni a mondandódat, hogy az egyből ellenszenvessé válik. Amolyan Piszkos Fred szindróma. 

  33. Torolt_felhasznalo_219135
    Torolt_felhasznalo_219135
    2015. március 29. 15:2669.

    Nyugodj már meg....Amarynda nem hívott fel senkit népírtásra...azt írta, hogy az ausztrál őslakók képtelenek az ausztrál állam által kapott kedvezményekkel élni...és ha nem, hát nem....felnőtt emberek, felelősek a saját sorsukért....


     


    És bizony igaza van abban, hogyha egy társadalom képtelen fenntartani önmagát, senkinek nem felelőssége pátyolgatni őket.


    Én keményen dolgozom, hogy fenn tudjak tartani egy életszínvonalat, ami nekem megfelelel. A szomszéd életében nem dolgozott, de van 5 gyereke...azt mondod, nekem kellene lelkifurdalásom legyen, mert ezek a gyerekek sosem ettek sonkás-zsömlét...mert amit mondasz, kb. ugyanaz, csak nagyobb léptékben.

  34. 2015. március 29. 09:3268.

    Jol tettek hogy ide jottek a feher elodeink ui. nelkuluk Ausztralia soha nem lenne az ami ma. egy gazdag magas eletszinvonallal rendelkezo orszag ami az elsok kozott van a Fold legelhetobb orszagai kozott.


    ha nem jonnek ide akkor a feketek meg mindig fergeket meg gyikokat zabalva ungabungaznanak puceran a semmi kozepen.


    nem uk muk fukk kene nekik  beilleszkedni, cask nem ugy kellene elni mint a legigenytelenebb allatoknak.


    Ja es en azt latom hogy pl. amig az Apartheid volt hatalmon addig rende es jolet volt abban az orszagban most nyomor van es egymast olik a feketek.


    Nekem semmifele skrupulosom nincs azellen ha egy nepcsoport nem kepes arra hogy eljen a lehetosegeivel, kiaknazza azt ami ott van akkor menjen oda valaki mas es forditsa a sajat hasznara.


    a benszulottek boven kapnak/kaptak lehetoseget normalis jo eletre. nem elnek vele igy jartak. onmagukat pusztitjak ki szerintem otven ev  mulva irmag se marad beloluk.


    nekem nem fognak hianyozni az tuti.


    nem emlekszem mit unnepeltunk 1990 ben gondolom volt ra ok hogy unnepeljunk.


     


    Ja es nem varosokat epitettek nekik hanem a sajat lakokornyezetukben probaltak oket emberi letre tanitani. de ok vandorolni akarnak, hat az meg nem fog menni cask a sivatagban. good luck nekik hozza.azt senki se tiltja meg hogy ott vandoroljanak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (67)
    2015-03-29  09:09
  35. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. március 29. 09:0967.

    Valamit elfelejtettel elmondani...amit ugy hivnak, hogy nomad modon elo emberek teruletet elvenni , es eroszakkal betorni oket ... a hagyomanyos eletmod nem cserelheto fel "csak ugy" es hipp-hopp modra....
    Azok a "büdös" valodi bentlakok, -//nem a sok zsivany , betelepitett gyilkos , bevandorolt ehenkorasz keleteuropai az őslako  ott = azt tudod, hogy Europa pl oda kuldte , jo messze a civilizalt vilagtol  , evtizedeken keresztuk , hajoszamra , a csőcseleket?//- harcolnak am az oslakok ott a lenyult hazajukert, a sok termeszeti kincsert, a kiirtott erdokert   : 1990-ben mi is volt ? Es majd meg utananezek korrekt modon, hogy korrekt kep legyen rola, ne extremdroit latoszog...
    Amikor a bevandorolt feher-ausztralia evfordulozgatott , 1990-ben?


    Nem fair ha csak egy oldalrol meselunk olyat , hogy diszno rombolo az oslako , mert uj hazat kapott ingyen es szetrugta... a kanadai nagy eszakon ez az eroltetett szedantarizacio az inouit nep halalahoz vezetett ... es ezt csinalja az ausztral oslakok maradekaval minden uj rajukeroltetett "varoska"...
    SOHA MEG ALLAM A VILAGON OK NELKUL NEM "ADOTT" VALAMIT


     

    előzmény:
    Amarynda (66)
    2015-03-29  08:35
  36. 2015. március 29. 08:3566.

    Az eszaki allamban (Northen Territory) elnek a legtobben. az allam hatalmas osszegu penzeket forditott az ingyen hazakra, ahol lehetett csatornara ahol nem ott septic rendszerre (bocs de nem emlekszem pontosan a Magyar megfelelore) butor, ingyen oregotthon nover, repulos orvos, taviskola.


    Dollar milliardokat koltottek rajuk folyamatosan evtizedeken at.


    aminek eredmenyekent felgyujtottak es foldig romboltak mindent amit epitettek nekik az oregotthonban nem lehetett oket agyba fektetni mert ok cask kint alszanak a foldon, nem ettek meg semmit mert nekik nem kell (a meki az kell meg a hot dog es a pizza) ezen elnek meg zacskos chipsen colan(csecsemok is) meg pia es drog meg benzint szivnak a flakonokbol.


    nem voltak hajlandoak a gyerekeket iskolaba jaratni, nem fogadtak el a novert mondvan hogy a fehernek nem hisznek a sajat fajtajanak meg azert nem mert az "atallt a feherekhez" es lehet hogy megoli oket.


    na ez megy kb 40 eve. mostanra azok a telepulesek egytol egyig romban allnak a dolgukat a folder vegzik es ott alszanak mellette. az 5 eves gyerek mar tudja hogy kell kifesziteni a terepjaro ablakat es hogy kell benzint szivni meg kikapni a turista kezebol a taskat.


    amelyik ki akar torni azok meg is teszik, pelda ra a tobb tv bemondo, sportolok (foleg focistak es futok) tanarok, orvosok uzletemberek. de ezek normalis eletet elnek es ha a rokonsag nem hajlando oket megerteni akkor nem foglalkoznak veluk tobbet. azt is megcsinaljak ha egy rokon a varosban el es tudjak hogy hol es rendesen, elindul az 50 tagu "csalad" mire a tulaj hazaert megszalljak a hazat kifosztjak az utolso kanalig odaszarnak a lakas kozepere es nekik ez teljesn OK mert az o fogalamaik szerint a "csalad " szent es ebbe beletartozik hogy akinek jol meg gondoskodni koteles MINDEGYIKUKROL. ami az illetoe az a csalade is. volt egy egeszen rendkivuli eset. a varosban az egyik itteni feketenek meghalt a gyereke. fogta a gyereket atvitte a normalisan elo noverehez es berakta a mosokonyhaba a folder hogy neki nincs penze eltemetni es szo nelkul otthagyta, de ugy hogy a nover akkor vette eszre a tetemet amikor a huga eltavozott. hat gondolj bele......


    na ez cask egy picurka ismerteto az eletukbol. a jobbakebol is meg az atlagbol is.

    előzmény:
    kekelefant (61)
    2015-03-25  22:07
  37. Torolt_felhasznalo_219135
    Torolt_felhasznalo_219135
    2015. március 27. 17:0865.

    "Pl. azért, mert egykori gyarmatosítóik nem a törzsi határok szerint osztották fel  a területet."


     


    Ja, hogy az egykori gyarmatosítók...


    Dehát a gyarmati rendszer megszűnt vagy 70 éve....azt mondod, hogy normális az, hogy közel egy évszázad alatt az illető népek képtelenek intézni a saját dolgaikaik...anélkül, hogy irtanák a saját fajukat?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_963732 (39)
    2015-03-22  23:36
  38. Torolt_felhasznalo_219135
    Torolt_felhasznalo_219135
    2015. március 27. 14:4464.

    "most  a  Mozlemek  ki  akarjak  nyirni a  keresztenyeket....."


     


    Nem mondod? aztán hol teszik ezt?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262086 (60)
    2015-03-25  20:41
  39. Torolt_felhasznalo_219135
    Torolt_felhasznalo_219135
    2015. március 27. 14:4363.

    "legtobben meg sem ertik plusz ugysem hisznek nekunk nyugati embereknek."


     


    Dehogynem...elhiszik a pápának, hogy az óvszerhasználat bűn....

  40. 2015. március 25. 22:1462.

    Haha! Jo a humorod!En csak azert irtam,mert a  valosag nagyon kulonbozik a Hollywoodi filmektol.A micsoda no c film utan,sok lany lengen oltozott es fel ala setalt ,varva,egy jolszitualt kliensre,aki gazdag urinot csinal majd belole.


    Errol egy masik topikot lehetne irni,mert ahogy az iskolaban tanultuk Cortez nagy kutato volt,csak azt nem tanultuk,hogy aranyat keresett,es ezert falvakat meszarolt le.Semmi nem volt szent elotte.

    előzmény:
    rockcica (59)
    2015-03-25  20:32
  41. 2015. március 25. 22:0761.

    Igen tisztan latod,es valoszinu,hogy nem akarjak ,hogy a kisebbseg muvelodjon,mert akkor megokosodnak es nem hallgatnak rajuk tobbet. 


    Mi csak arra gondoltunk,hogy valamit megiscsak csinalhattak volna,de ugy latszik nem volt erdekukben.

    előzmény:
    Amarynda (57)
    2015-03-25  05:47
  42. Torolt_felhasznalo_262086
    Torolt_felhasznalo_262086
    2015. március 25. 20:4160.

    Hitler  ki probalta  irtani  a  zsidokat,


    most  a  Mozlemek  ki  akarjak  nyirni a  keresztenyeket.....


    stb.   stb.   stb.


     


    valami  mindig  van-------------


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    badacsony (1)
    2015-03-20  02:59
  43. 2015. március 25. 20:3259.

    Nem mondod,pedig azt hittem ez valóság...


    Ter,észetesen értem, de nem így van a való életben? Van mondjuk 100 ember akik pl. kutatók,abból lehet 70 normálisan végzi a dolgát, nézelődik békésen, de az a maradék 30 már rombol.És sajnos mindig az van, hogy hiába ők vannak kevesebben, mégis ők "nyernek"

    előzmény:
    kekelefant (56)
    2015-03-24  23:01
  44. 2015. március 25. 14:1758.

    Hú basszus, életképtelen gyerekek eutanáziája! Ez most komoly? Te sose tanultál történelmet? Tudod volt már olyan korszak az emberiség történetében, amikor bizonyos emberek eldönthették más emberekről, hogy életképtelenek-e vagy sem, értelmi fogyatékosok-e vagy sem, érdemes a génjeiket továbbörökíteni vagy sem. Meg sok más egyéb... Jó sok értelmes embert sterilizáltak meg értelmi fogyatékosat öltek meg ennek következtében.

  45. 2015. március 25. 05:4757.

    En is elmentem megnezni a Mad max szinhelyet es lefenykepezkedtem az orult kocsi masaval amit ott tartanak;-))


    tudod az az igazsag hogy ott is az oregebbek meg akik nem annyira tudatlanok kihasznaltak hogy nekik van joguk eladni a foldet ami a tribe tulajdona volt.


    mindig azok huzzak a hasznot akik kozel vannak a tuzhoz. ez sajnos nem helyfuggo.


    nezd  meg sokszor a kisebbsegi erdekeket kepviselok  akik ugyvedek tanult emberek ugy iranyitanak dolgokat hogy ok szakitanak a tobbiek meg szivnak.


     

    előzmény:
    kekelefant (55)
    2015-03-24  22:39
  46. 2015. március 24. 23:0156.

    Az avatar egy film es nem a valosag,ne keverjuk mar ossze.De;a filmben is csak egy kis csoport akar kibanyaszni mindent,a sajat javara es  a tobbieknek fogalma sincs  errol,ok csak bekes expediciot szerveztek,hogy a 2 bolygo jobban megertse egymast.Ha mar nezed,probald megerteni,kerlek.

    előzmény:
    rockcica (44)
    2015-03-23  18:15
  47. 2015. március 24. 22:3955.

    Te biztosan jobban tudod,mert en csak latogatoban voltam.Mi azert csodalkoztunk,mert biztos szep penz johetett be,aztan ott forgattak a MadMax2 filmet,az sem volt ingyen,hogy egyik vezeto alak [en is csak Tribe-nak ismerem]sem tett valamit.

    előzmény:
    Amarynda (50)
    2015-03-24  04:57
  48. 2015. március 24. 09:5854.

    Ennyi, osztom...Én annyira hülye vagyok hogy még a rendes utcai galambot is  az utcáról felszedtem mert  láttam hogy beteg és elvittem az állatorvoshoz(és megsirattam amikor elaltatták.....)

  49. 2015. március 24. 05:1153.

    Igy igaz. en sose voltam vasarlas manias, szeretem a tartos es jo minosegu holmit. nem cserelgetek dolgokat megunasbol hanem akkor amikor nem erdemes javitani vagy mar nem hasznalhatoak.


    azok koze tartozom akik egyaltalan nem haladasellenesek de semmifele keppen nem tamogatom a profit hajszolast.


    ugy gondolom annyit kellene elvennunk a termeszettol ami nem megy karara az okoszisztemanak es ami potolhato.


    ha kivagsz egy fat akkor legalabb 2 ot ultess helyette.

    előzmény:
    rockcica (46)
    2015-03-23  18:22
  50. 2015. március 24. 05:0752.

    En elvbol mar nem viselek eredeti szorme holmit es borbol is cask azt veszem meg ami ugy keletkezik hogy MAS CELBOL (etkezes) levagjak az allatot es a boret mellektermekkent feldolgozzak.


    Na akkor most gondolkodj el picit. en lattam hogy pl. Indoneziaban kik es hogyan dolgozzak fel iszonyatos korulmenyek kozott nehez munkaval ezeket a boroket amibol az en ulogarnituram is keszult.


    Amikor kerdeztek oket hogy szerintuk jo e ez es helyes -e allatokat megolni stb. akkor azt valaszoltak. lehet hogy nem helyes, sot a korulmenyeik (a dolgozoke) szornyuek, de ha holnaptol az emberek nem veszik meg ezeket a boroket akkor o az osszes gyerekevel sot falujaval mindenestol ehen fog halni.


    Tehat tenyelg megtehetem hogy nem veszek borgarniturat. sot masok is megtehetik. de tenyleg az a cel hogy ezek a szerencsetlenek elveszitsek azt a minimalis munkat is es ehenpusztuljanak? vagy nem veszek kinai termeket (eleg nehez lenne) es akik elveszitik a gyarakban a munkajukat nem fogjak tudni fenntartani a csaladjukat , akik mondjuk 1000 km re laknak egy picura faluban es egyetlen jovedelmuk a tavol dolgozo csaladtag 5-6 ember eltartasara.


    szoval ezeknek az ermeknek hidd el tobb oldala van. ugyanez van a gyerekek altal szott csodaszep szonyegek eseten is. ha nem vesszuk meg ok szepen ehenhalnak vagy mehetnek a szemetre guberalni fertozodni es meghalni. melyik a jobb megoldas?


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (31)
    2015-03-22  08:33
  51. 2015. március 24. 05:0051.

    Igen, es ha barmit is mond az ember ebben a temaban azt nagyon konnyu elferditeni.


    egyebkent egyaltalan nem latok osszefuggest mondjuk az etiopiai tulnepesedes meg a Holocaust kozott...


    lehet hogy aluliskolazott vagyok

  52. 2015. március 24. 04:5750.

    Igy van minden legalisan tortent a jog szerint. anno a benszulottek vezerei az Oregek irtak ala ezeket a szerzodeseket, mivel ok voltak jogosultak arra hogy elfogadjak vagy nem a felajanlott szerzodeseket.


    az alcohol sajnos mar eleg regota uralja az eletuket, ezeken a telepuleseken is de a varosokban elok nagy resze is alkoholista.


    az un. havi csekk nem egeszen igy van, munkanelkuli segelyt kapnak (tobbet mint a feherek) es azok kapnak havi csekket ill. most mar a leszarmazoik akik tulajdonosai voltak annak a foldteruletnek. A tribe ok (ezt sajnos nem tudom magyarul ) kulonfele benszulott cs0portok akik egymassal is gyakran harcban alltak. mara mar cask "szimplan utaljak egymast".

    előzmény:
    kekelefant (49)
    2015-03-23  22:16
  53. 2015. március 23. 22:1649.

    Tudod,hogy tisztellek es becsullek,de en jartam Cuba-Pediben,ahol hatalmas mennyisegu opalt talaltak,egyszeruen megvettek a teruletet a bennszulottektol,kapnak havi csekket eletuk vegeik,szintugy a leszarmazottak.Valahogy be lett nekik mutatva az alkohol,es en magam es velem utazok lattak,hogy fekudtek a pias bol elott a koszban,amig volt penz addig vettek italt.


    Mi kerdeztuk,hogy hogy is van ez ,es mondtak teljesen legalis,ala lett irva minden.

  54. 2015. március 23. 18:2548.

    Ez teljesen így van, ez ugyanolyan nagy gond, mind a túlszaporodás.Mindkettőt vissza kellene fogni...

    előzmény:
    Szállófelhő (32)
    2015-03-22  08:42
  55. Torolt_felhasznalo_262086
    Torolt_felhasznalo_262086
    2015. március 23. 18:2347.

    Kellenek  a  katonak!!!!!!!!!!!

  56. 2015. március 23. 18:2246.

    Ezt pont ne Amaryndának mondd, ő itt a legnormálisabban gondolkodó fórumozó, és szerintem pont lesz...ná ha az ottani gazdasági helyzet romlana..Neki a béke, nyugalom fontosabb (legalábbis az eddigi véleményeit olvasva)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_963732 (25)
    2015-03-21  14:44
  57. 2015. március 23. 18:1945.

    Nem a halálát kívánja, hanem születésszabályozásról beszél.. azért a kettő nem ugyanaz, valakinek a halálát kívánni vagy az hogy ne szüljön öt hat gyereket a nyomorra, abban bízva, hogy valaki majd úgyis megeteti őket. Hazánkban is jellemző ez a fajta hozzáállás egy két népcsoport részéről,szerinted ez helyes?A többivel egyetértek, mi is hibásak vagyunk, mert rendkívül pazarló életmódon él a legtöbb ember..

  58. 2015. március 23. 18:1544.

    Már megint egyetértünk... Az induló hsz-nek is van igaza, de azoknak is akik azt mondják hogy mi ugyanúgy részesei vagyunk a Föld, a környezet pusztulásának..Sajnos az ember fogyasztó nép, minden héten van valami újdonság ami miatt a "régi"szemétbe kerül, pazaroljuk az ételt, szemetelünk..(magam részéről nem, sosem dobok el szemetet,nem pazarlok, nem veszek meg minden szir-szart, nem dobom el a mobilom azért mert van újabb, "dizájnosabb"(sőt nem is lenne ha nem kellene már minden munkakörhöz,..)A sorsszerűséget szerintem úgy érti a topikindító(ezt már inkább a többieknek mondom akik kiakadtak ezen)hogy a természet nem hagyja magát, ezért  vannak a földrengések, járványok, stb, hogy ezáltal megtisztuljon egy kicsit. Volt is erről egy nagyon jó film:Esemény (ez volt a címe, Marky Mark játszik benne. Javaslom mindenkinek, mert szerintem elég tanulságos. De lehet még az Avatárból is tanulni ugye, hogy ott is a békés, természettel együtt élő népcsoportot akarja az ember ellehetetleníteni, mert harácsolni akar, sok sok pénzt bezsebelni..Erről van itt szó.

    előzmény:
    Amarynda (19)
    2015-03-21  11:11
  59. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. március 23. 13:5943.

    bincselekmeny=buncselekmeny

  60. Torolt_felhasznalo_963732
    Torolt_felhasznalo_963732
    2015. március 23. 13:5842.

    Itt most épp jogosan, hiszen ez nem egy ártatlan téma és volt itt néhány nem ártatlan hozzászólás. Tedd fel magadnak a kérdést, hogy vajon mi vezet a holokauszt, üldözés, elnyomás, kizsákmányolás felé?


    A társadalmi érzéketlenség, az empátia hiánya, a kapzsiság, a harácsolás, az önzés, az egysíkú gondolkodás.


    Pont, amik ebben a topikban is megjelennek.

  61. 2015. március 23. 08:4241.

    Jut eszembe ------------------------->


     


    Kulonben csokkeno tendenciat mutat a szaporulat 10 even belul.

    előzmény:
    badacsony (1)
    2015-03-20  02:59
  62. 2015. március 23. 04:3440.

    Koszi es igazad van.

  63. Torolt_felhasznalo_963732
    Torolt_felhasznalo_963732
    2015. március 22. 23:3639.

    Pl. azért, mert egykori gyarmatosítóik nem a törzsi határok szerint osztották fel  a területet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219135 (36)
    2015-03-22  15:32
  64. Torolt_felhasznalo_262086
    Torolt_felhasznalo_262086
    2015. március 22. 18:4338.

    Mi  maradt  HIROSHIMABOL  az  atombomba  utan???????


     


    NEZD  MEG  MOST!!!  Annyian  vannak ujbol  mint a  hangyak!!!!!!!!


     


    Me'g,  ha netalan,  egy  SZEPnapon,    megint  barlanglakok  leszunk,  akkor  is  lesz    BUMERANG!!!


     


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (30)
    2015-03-22  08:31
  65. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. március 22. 15:5737.

    A hadurak milliárdjait vegyék el.


    Amíg ezek 22 karátos budiba kakálnak, addig nincs miről beszélni.


    Az országok  bevételeit,  és a nemzetközi segítség pénzeit mind a saját számlájukra játszák át.


    Amúgy elrettentő  példának látom a Dél-Afrikai problémát.Mármint az uralomátvétel utáni mostani helyzetet.


    Bármit is teszel, édeskevés ez ahhoz, hogy a fegyvermaffiát ki tudd védeni.


     


     

    előzmény:
    badacsony (1)
    2015-03-20  02:59
  66. Torolt_felhasznalo_219135
    Torolt_felhasznalo_219135
    2015. március 22. 15:3236.

    Áruld már el nekem, hogy a te felfogásod szerint, a posztgyarnati népek miért nem tudnak élni békében egymással?


    Miért végeláthatatlan polgárháborukat vívnak egyfolytában, miután - úgymond- kiűzték a gyarmatosítókat, és kivívták az önrendelkezés jogát. Több mint fél évszázada?


     


    Hogy Etiópiában kőolaj és földgáz van? Mit nem mondasz? Oszt miért nem termelik ki az ott élő nemzetek, hogy legyen mit enni adniuk a népnek? Csak nem azért mert nem képesek rá?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (30)
    2015-03-22  08:31
  67. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. március 22. 09:1835.

    penhaztartasanak=penzhaztartasanak

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (34)
    2015-03-22  09:17
  68. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. március 22. 09:1734.

    A regulacio szerintem arrol az oldalrol lesz kimutathato hamarosan , ahonnan a jomodu fogyasztoi tarsadalom nem varja....


    A gazdag orszagok  "jarvanynak" titulalt  tendenciaja az obesitas=tulsuly es a rengeteg ebbol kifolyo rohadt dragan karbatarthato/apolhato betegseg ma az allamok penhaztartasanak a rakfeneje...
    Az oltasok , gyogyszerek miatt az eletkor elhuzodasa , az is a csodabogar a fejlett tarsadalom levesében...
      Az ossztarsadalom papibummja es mamibummja es az ehhez tartozo toloszekbarat hazikok, hospiciak , pelenkazo , masszirozo , apolo , ejjelinover , papipépet , papipelenkat gyarto szferak , ez az ami a  tejben-vajban  vilag osszedulsehez fog vezetni...

    De itt van orangyalunk, bevonzottuk : az alternativ medicina . Ezek az oregedo , hajas , nagyonbetegek ezt komaljak , az energiagyogyitast es homeopatiat , az oltasellenesseget es tarsait...
    A remenyipar lesz a megoldas a tulszaporodasra .
    Az ezzel elert eredmeny nem is olyan sokara meg fog latszani a statisztikakbol...
    Mert az a csoro kifosztott szegeny , aki egytalrizsezik lagerben Ausztraliaban, es ket korty esoviz az eloitalja  : az  paleozik . Ingyen.
    Es ha a paleo , ahogy ma hirdetik , a hosszu elet titka...

    előzmény:
    badacsony (1)
    2015-03-20  02:59
  69. 2015. március 22. 09:0033.

    En Amerika barat vagyok es voltam is mindig. Sose tagadtam hogy csinaltak hibakat (pl. a vietnami haboru) de az hogy nem akarjak hogy elszabaduljon es megszallja az iszlam a vilagot aminek vezeto orszagai Iran es Irak teljesen egyetertek es tamogatom.


    Az meg nem az en orszagom dolga hogy ide ILLEGALISAN bevandoroljanak olyan nepek akiket etetni eu. stb ellatasban kell majd reszesiteni de kepzetlenek irastudatlanok es az elso adando alkalommal  idehordjak a familiat is.


    Eddig eppen eleg legalisan bevandorlo jott szegeny orszagokbol beengedtek oket kesz. mostantol mas a helyzet eleg volt a szakkepzetlen szegeny segelyeken elo es szaporodo nepekbol koszonjuk nem kerunk tobbet belolul.


    eleg vilagosan lett azokkal tudatva akik megfizettek az embercsempeszeket a hazajukban hogy elhozzak ide oket hogy nem maradhatnak itt. megis kiserleteztek ezert hoztak letre a Szigeti lagereket nekik.


    mas> az oslakosokat a fene se bantja. tobb segelyt segitseget es mindent kapnak mint a feher ausztral lakossag. cask eppen nem elnek vele max. elkoltik italra meg drogra a penzt. es kiirtjak sajat magukat mert nagy reszuk fertozott HIV vel szifiliszrol nem is beszelve. es meg a kezeles se kell nekik.


    hat akkor annyi megmarad a gyogyszer es jonapot.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (30)
    2015-03-22  08:31
  70. 2015. március 22. 08:4232.

    Nem a túlszaporodás a gond, hanem a mértéktelen dőzsölés. A Föld még ezt a hétmilliárd lakost is el tudná tartani egy elfogadható életszínvonalon. Nem az általad hibáztatott emberek fogyasztják a Föld erőforrásainak nagyobb részét, hanem pár százalék a jóléti társadalmak tagjai között. Akik teljesen feleslegesen ezrével hajókáznak fel-alá az Adrián egész nyáron és szemetelnek. Akik úszómedencét építenek a kertjükbe, holott másoknak nincs ivóvize. Akik túlfűtik a házaikat, miközben a szegényeknek kályhájuk sincs. Akik ínyencségeket zabálnak, miközben milliárdok éheznek. Nem emlékszem a pontos számokra, csak az arányokra: a Föld vagyonának mintegy 80%-a néhány tized (!!!) százaléknyi lakos kezében van. A szemét munkákat napi 1-néhány dolláros pénzért, veszélyes körülmények között végzik milliárdok. 


    Amit írtál, tipikusan szűklátókörű, szélsőjobbos gondolkodásra vall. Ahelyett, hogy az oktatási színvonal általános növelésében, és ezen belül kifejezetten a lányok, nők iskolában tartásában gondolkodna, ami a leghatékonyabb módja a demográfiai folyamatok befolyásolásának. 

    előzmény:
    badacsony (1)
    2015-03-20  02:59
  71. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. március 22. 08:3331.

    Anyagiakkal támogatni? Hiszen épp ők támogatják anyagiakkal a nyugati luxust. Indiában 12 órát dolgoznak naponta az emberek éhbérért, hogy egy jóléti állam gazdag lakója néhány órányi, semmi munkával szerzett jövedelméből megvegyen egy ruhát, amire nincs is szüksége.


    Afrikában embertelen munkával termelnek ki drágaköveket, amelyeket Londonban hobbiból cserélget magán egy pénzes kiscsaj.


    Kínában tömegével lesznek öngyilkosok a fiatalok a gyárakban az embertelen körülmények, minimális fizetés és semmi perspektíva miatt azért, hogy a nyugati gazdagok félévente lecseréljék az okostelefonjukat.

    idézet:
    Lepedő (30)
    2015-03-21 14:37:03

    Pontosan. Ez igy van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_963732 (24)
    2015-03-21  14:37
  72. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. március 22. 08:3130.

    Ezekben a felsorolt orszagokban az az izgi, ami a foldjuk alatt rejtodzik...
    Tenyleg erdeke a fogyasztovilagnak a bentlako eluldozese es/vagy  halala : nepjetol kiuresedve megszunne a belso feszultseg pl az erdok massziv kiirtasa miatt...
    Bizony...szetrugja az ekoszisztemat  a koolaj-es a foldgaz kiaknazasa pl Etiopiaban
    ... Ugye ne beszeljek Irakrol ? 
    Mi maradt ott meg ep labon az amerikai haboruk utan ? Laposra lett bombazva...
    Es most meg egy kis haborut keszit ellenuk a zsiros hasszalonnas kulhatalom...
    Most mar nem hazudhatnak atombombat Irakban , elohuztak ujra a vallas kartyat...es Ok beszelnek "patrimoin-rol" , Ok , akik minden evezredes cuccot fold szintjeve bombaztak mindenutt : Irak, Afganisztan , Vietnam, Kina siratja legszebb kincseit...
    Amig lesz a Foldben "kincs" , addig ez lesz a nota : az erosebb aratja a koolajat, foldgazt, aranyat, gyemantot , szenet , foszfatot , uraniumot , a szegenyebb meg dogoljon meg ...
    Es leteznek ilyen arcpiritoan szegyenteljes topikok , mint ez itt , amikben felhivast szabad tenni a segely es az egeszsegugy nehany szar , semmibekerulo cseppjenek megvonasara...
    A "dogoljon meg a szegeny" hirdetoi tudataban van az , hogy emberiseg ellen elkovetett buntenyrol van szo : a mai tarsadalmi torvenyek/szabalyok/es a moralis/?/ szerint...


    Es akkor itt jon az emberiseg ellen elkovetett bun : ahogy Te mondod a "parhuzam" topikban..." itt eszi a fene a pereputtyaikkal egyutt"
    Szetmarcangoltak a szulofoldjet , nincs erdo , nincs haz , nincs etel , nincs elet ....  odakoti a jolettol obezitasban szenvedo vilag kifosztott, felperzselt szulofoldjehez : vagy lager es egy tal rizs , vagy haljon meg....es meg le is kopi

  73. 2015. március 22. 01:5829.

    Akiknek nem tetszik ,hogy alakul az elet a foldon,az jegyet valthat a Marsi expediciora,mar aruljak,es csak oda,tehat vissza sem kell jonni.

    előzmény:
    badacsony (1)
    2015-03-20  02:59
  74. 2015. március 22. 01:5528.

    Teoriat.

    előzmény:
    kekelefant (27)
    2015-03-22  01:54
  75. 2015. március 22. 01:5427.

    Itt a pont,ilyen szemszogbol kellene nezni.Es talan hagyjak az ember,es felsosegi ember tepriat.

    előzmény:
    *angyalka* (21)
    2015-03-21  13:57
  76. Torolt_felhasznalo_219135
    Torolt_felhasznalo_219135
    2015. március 21. 16:0926.

    Ja, szép, idillikus kép, amit leírsz....


    Csak aztán a gyarmati rendszer elbukott... aztán mi van ma? ott irtják egymást, ahol érik.... nem is értem....elzavarták a gaz gyarmatosítókat, és ahelyett hogy gazdaságot építenének egy ugyancsak természeti kincsekben gazdag földrészen, csatamezővé változtattak egy egész kontinenst. Csatamezőn meg nem lehet szántani-vetni-aratni....etetni a népességet....


     

    előzmény:
    *angyalka* (21)
    2015-03-21  13:57
  77. Torolt_felhasznalo_963732
    Torolt_felhasznalo_963732
    2015. március 21. 14:4425.

    Ha eltűnnének, akkor az ausztrál jólét is megroggyanna. Alaposan.

    előzmény:
    Amarynda (20)
    2015-03-21  11:48
  78. Torolt_felhasznalo_963732
    Torolt_felhasznalo_963732
    2015. március 21. 14:3724.

    Anyagiakkal támogatni? Hiszen épp ők támogatják anyagiakkal a nyugati luxust. Indiában 12 órát dolgoznak naponta az emberek éhbérért, hogy egy jóléti állam gazdag lakója néhány órányi, semmi munkával szerzett jövedelméből megvegyen egy ruhát, amire nincs is szüksége.


    Afrikában embertelen munkával termelnek ki drágaköveket, amelyeket Londonban hobbiból cserélget magán egy pénzes kiscsaj.


    Kínában tömegével lesznek öngyilkosok a fiatalok a gyárakban az embertelen körülmények, minimális fizetés és semmi perspektíva miatt azért, hogy a nyugati gazdagok félévente lecseréljék az okostelefonjukat.

    előzmény:
    badacsony (1)
    2015-03-20  02:59
  79. Torolt_felhasznalo_963732
    Torolt_felhasznalo_963732
    2015. március 21. 14:2823.

    Nagyon szeretem a tigrist, mert igazán cuki, meg minden, nem volna jó, ha kihalna.


    Csak ha a 3. világbeli emberek szenvedéseivel van szembeállítva, akkor a cukorfalat tigris magasról le van...érted.

    előzmény:
    badacsony (1)
    2015-03-20  02:59
  80. Torolt_felhasznalo_963732
    Torolt_felhasznalo_963732
    2015. március 21. 14:2422.

    Az lenne jó, ha a művelt és gazdag nyugat rengeteg pénzt vinne a 3. világ országaiba, de nem azért, hogy kihasználja, hanem azért, hogy felfejlessze.

    előzmény:
    badacsony (1)
    2015-03-20  02:59
  81. 2015. március 21. 13:5721.

    Sajnos Mozdonjnak igaza van. A harmadik világot a civilizált világ kapzsisága teremtette. A természeti népek élték az életüket a kis kunyhóikban, kis falukban gyűjtögettek, halásztak, vadásztak s létszámukat a természet szabályozta. Aztán odaértek a civilizált hódítók, akiknek kellett a föld és minden amit a föld felett vagy az föld alatt találtak, s kellettek az emberek is dolgozni... Aztán alamizsnaként odadobtak nekik némi gyógyszert és élelmet, néhány betegséget kiiktattak, néhány természeti katasztrófa következményeivel együtt, a népesség elkezdett növekedni az élettér pedig csökkenni ... s végül lett ez a helyzet, ami most van. 

  82. 2015. március 21. 11:4820.

    Neha az az erzesem hogy te vagy az aki nem magyarul beszel.


    En szimplan kifejtettem hogy azoknak a nepeknek a tulszaporodasa akik keptelenek arra hogy eltartsak magukat karos a fold tobbi nepeire nezve. ennyi. nem kivanom a halalukat de felolem eltunhetnek a fold felszinerol egy nap alatt is.


    Ja es nem vagyok isten hivo.

  83. 2015. március 21. 11:1119.

    Itt nem kell extreme jobboldalinak lenni semmi szukseg ra. az orszag rendesen mukodik szelsosegektol mentesen.


    mindenkinek megvan a velemenye es nem a politika tolti ki a napjainkat.


    mi az a testi beke? a test max. egeszseges vagy beteg de mi az hogy testi beke?


    mellesleg nekem az egesz eletem bekes a testem kevesbe mert eleg sok betegsegem van ugyhogy ezt nem ertem egesz jol hogy mit akart jelenteni.


    egyebkent ha otthon eltem volna valoszinuleg a Jobbikra szavaztam volna jobb lehetoseg hijan. esetleg az LMP re.


     

  84. Torolt_felhasznalo_262086
    Torolt_felhasznalo_262086
    2015. március 20. 23:0818.

    a Kinaiak  a  legracionalisabbak!


    Magyare'kna'l  sincs  sok  baj,    mert  nem  nagyon  szulnek  a no"k.


     


    a  baj  a  katolikus  templommal  van! Ha  jol  tudom,  a Fogamzas-gatlas  me'g  mindig  bunnek  szamit. Javitsatok  ki,  ha nem  ugy  van, ---igazan  orulne'k,  ha  nem  lenne  igazam.

    előzmény:
    badacsony (1)
    2015-03-20  02:59
  85. 2015. március 20. 22:1317.

    A lényeg, hogy bár sajnálom a tigriseket, nem hiszem hogy ez a legfőbb probléma a tárgyban, de ezzel fejelte meg TI az érveit...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_998541 (16)
    2015-03-20  21:52
  86. Torolt_felhasznalo_998541
    Torolt_felhasznalo_998541
    2015. március 20. 21:5216.

    Melyik tigrisrol beszelunk ? Panthera tigr sumatrae 2010-re 90%-al csokkent 1900 adatokhoz kepest . Van is valami nemzekozi tigris nap. Tenyyleg es mi van a a javai, balti, del kinai,bengaliai, sziberiai tigrisekkel ?

    előzmény:
    FullMoon (14)
    2015-03-20  21:38
  87. Torolt_felhasznalo_998541
    Torolt_felhasznalo_998541
    2015. március 20. 21:4515.

    Melyik tigrisrol beszelunk ? Panthera tigr sumatrae 2010-re 90/al csokkent 1900 adatok szerint

    előzmény:
    FullMoon (14)
    2015-03-20  21:38
  88. 2015. március 20. 21:3814.

    "Hiszen már a tigris is veszélyeztetett faj!"


    Egész pontosan mióta? Mármint tudom, hogy az, de Te tudod-e, hogy mióta?

    előzmény:
    badacsony (1)
    2015-03-20  02:59
  89. 2015. március 20. 21:3313.

    Ahogy a fejlett társadalmak népessége fogy, úgy fog a fejlődő országok népessége is stagnáló, majd fogyatkozó tendenciát mutatni, amint átlépnek egy fejlettségi szintet (életszínvonalbeli, iskolázottsági szintet). Addig meg gondoskodnak a szaporulatról a járványok, a helyi háborúk..


    Persze, ettől még rohamosan nő jelenleg a föld népessége és ez probléma. De nem hiába támogatják őket eszeveszetten a segélyszervezetek, ui. nem az a módja, hogy tegyük fel minden nőt meddővé tesznek ha van már 1 gyereke, vagy a DNS-e alapján degeneratív utódot hozhat a világra (ezt is felírhatnánk nem?), hanem hogy oktatással, életszínvonalbeli emeléssel igenis 5. gyerek helyett egy jobb fürdőszobára vágyik és a 3. diplomával, 15 év alatt felépített karierrel nem érzi szükségét hogy az egészet kidobja a kukába mert szül 8 gyereket...


    Sokkal nagyobb problémának látom hogy a már fejlett országok közül, pl. egy olyan csekély méretű ország, mint az USA, a mai napig nem írt alá egyezményeket a környezetvédelemről, és egy 4 csillagos hotelben is műanyag tányéron kapod a reggelit, műanyag villával, műanyag késsel, papírpohárból a kávét. Nem vicc, nem kitaláció, nem rég volt az már... Ja, szelektív gyűjtés max. a hippitelepeken működik. Itt lenne pedig a kezdete a fenntartható fejlődésnek.


     

    előzmény:
    badacsony (1)
    2015-03-20  02:59
  90. 2015. március 20. 18:1012.

    "Éhínség nem azért van a Földön, mert képtelenek lennénk jóllakatni a szegényeket, hanem azért mert képtelenek vagyunk jóllakatni a gazdagokat. "


    Ebben sok igazság van... de egy "apróságról" elfeledkezik, a szegény is addig foglalkozik "csak" a táplálékkal míg éhezik, ha jól lakott, másként látja a világot Ő is. Mondjuk egy madárka addig csipeget míg éhes és utána éli az életét, ahogyan a gének diktálják neki, addig az emberiség egy részét a gének tovább hajtják, ezért jöttünk le a fáról és másztunk ki a barlangból... Lásd Kínát vagy Indiát, ahol túlléptek az éhínségen átléptek a fogyasztói társadalomba... Ha már nem gond az egy tál rizs, akkor kell hús is, ha nem gond a ruha, akkor kell váltás is, ha van fedél a fej fölött, akkor kell még egy szoba, kell a fürdő ... 

    előzmény:
    Dnanga (9)
    2015-03-20  11:31
  91. 2015. március 20. 17:3511.

    Szerintem az emberiség képtelen lesz ezt a problémát megoldani, mert a civilizált világnak a fogyasztást a harmadik világnak pedig a népesség növekedését kellene visszafogni. Talán egy globális kommunizmus oldaná meg a problémát, mindenki képessége szerint tesz a közösbe és szükségletei szerint vesz ki onnan, de tudjuk, hogy ez nem működik..., s főként úgy hogy a nagy közösségnek nem csak az emberiség, hanem a természet, a föld, az állatok és növények is a része, tehát az ő szükségleteiket is figyelembe kellene venni... A harmadik világban mond az hogy kettő gyerek és meglincselnek, de mond azt a civilizált világban, hogy holnaptól lábbusz vagy max. tömegközlekedés és itt is meglincselnek... Ha arra gondolok, hogy sokan a szmogriadó alatt képtelenek letenni az autót, pedig a saját maga és a gyerekei is érintettek, akkor mondjuk azért, hogy a világ túlsó felén jól lakjanak majd leteszik az autót?? ááááhh......


    Az idei Kincses Kalendárium foglalkozik a témával, "Mennyi legelő jut egy emberre?" címmel. Persze szóba kerül a fejlett világ pazarlása és az is hogy napjainkban a bioüzemanyag is jelentős mennyiségű élelmiszert "nyel le", de a népesedési számadatok kétségbe ejtőek szerintem is, és bizony jó néhány tudós is kongatja az ökológia vészharangot.. 


    Szerintem, ha az emberiség nem esik át egy nagy fejmosáson, akkor vagy egy világháború vagy egy természeti katasztrófa fogja megtizedelni a népességet... S lehet, hogy jobbik eset, ha "csak" tizedelve lesz a népesség és nem az, hogy a föld megrázza magát, hogy na most már nem élősködtök tovább rajtam....


    A téma érdekes, most el kell mennem, de vissza fogok nézni, remélem jó topic lesz.

  92. 2015. március 20. 12:3610.

    Ha a civilizált(?) Európában így vélekednek egyesek,akik írástudók,jártak iskolába és csak ennyit tudnak arról a bolygóról ahol mindannyian élünk és így vélekednek mint a TI,hát......  Akkor felmerül a kérdés,hogy biztosan a "túlszaporodás" a legnagyobb probléma a Földön? 

  93. 2015. március 20. 11:319.

    Nos hát igen. Azt hiszem Teréz anyának tulajdonítják ( de ebben nem vagyok biztos ) azt a mondatot, miszerint: "Éhínség nem azért van a Földön, mert képtelenek lennénk jóllakatni a szegényeket, hanem azért mert képtelenek vagyunk jóllakatni a gazdagokat. "


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (6)
    2015-03-20  08:49
  94. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. március 20. 09:078.

    A természet(sors) részéről pedig EBOLA, CUNAMI,HÁBORÚK,stb!!!


     


    Ezt nem ertem. Magyarazzad meg , legyszives.A problemam az, hogy a felsorolt dolgok miert vannak egy sorban?
    A haboru es az ebola az sors? az termeszet?


     


    Es ez mi? *********
    Azt kellene latnod, hogy ezeknek  az altalad  "szellemi szinten aluliaknak titulalt" embereknek, orszagoknak  koszonheted az okostelit, a kocsit, a bioszarokat  es mindent, amit a Te oldaladon bosegben sutkerezo , orszagabol boltot kimento iparos, kereskedo EZEKNel vegeztet el/allittat elo ,  NEKED ,  hogy tobb maradjon a zsebeben...
    Azert is sirsz, es militalsz , ugye, hogy mennyi munkanelkuli van mindenutt... azt is otthonrol vezenylik , nem a bogre rizsert tenyeret nyujtonal.
    Mint mondja a magyar vers : "miert faj Neked az ego elet" ?/buza, kenyer/ ami neked kell, azt az anyafold magatol is megadna....


    **********idezet a topikinditobol
    Ha már nincsenek azon a szellemi szinten,hogy a születésszabályozást megvalósítsák,akkor legalább NEM KÉNE ŐKET ANYAGIAKKAL,ORVOSOKKAL TÁMOGATNI,nem?

    előzmény:
    badacsony (1)
    2015-03-20  02:59
  95. 2015. március 20. 08:557.

    A túlszaporodás valóban gond, de épp azért létezik a jelenség, mert nincs rá helyes megoldás. Elég sok sci-fi szól a problémáról. Általában születésszabályozásban gondolják a megoldást, de eddig csak a kínaiak próbálták, nem valami fényes sikerrel.

    előzmény:
    badacsony (1)
    2015-03-20  02:59
  96. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. március 20. 08:496.

    A bio miatt kifosztott termeszet es meggyalazott kornyezettel kapcsolatban reszletes irasaim es linkek itt ,  127-es es alatta levo hozzaszolasok : http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&topicid=304933


    Az izzadtsagtol  piros honaljrol es majdnem millio forintos alternativ "gyogyitasarol" itt , 36. hozzaszolas : http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&csatid=&topicid=322968


    A cukidobozos omega3 maci es egyeb kiirtott allat itt , 122. hozzaszolas : http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&topicid=304933


    Havonta 200 liter zsir az hany telelo medve ? En nem a tigrist siratom...


    ezt a macit siratom


    es ezt az allatot


    es ezt siratom


    es ez a vilagvege, amikor a "feherember" idaig jut


    Ennel tobb mar csak az , ha minden szegenyt kinyirunk , hogy ez az omega3 nekunk jusson ...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (5)
    2015-03-20  08:22
  97. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. március 20. 08:225.

    Nem a tulnepesedes a problema : egy afrikai ehezot tobb napig etetsz egy euroval , amig a biobolttal es az alternativ eletmodokkal egy magyarbol ki lehet szedni 650 000 forintot a miatt , hogy piros a honalja ha izzad... a kornyezet szennyezese , a biodiverzitas elpusztitasa meg ugy van , hogy azt az Indiaban, Eszak-afrikaban , Mongoliaban intenziven termesztett , az itteni bio-eladoknak milliardokat hazhoz hozo gojit , téli friss zoldbabot es paradicsomot sosem kostolta ottani ehenhalo szegeny...


    Azt tudod , hogy  "Nekunk, amerikai varoslakonak, europai öko es bio es paleo tudatos zabaloknak" , bioék azt kalapacsoljak a fejebe,  hogy feltetlenul szukseges nekik az omega3 es tarsai s ezzel a felkialtassal télen bekuldi az Itteni fogyasztovilag milliarderes kereskedoje nehany filleret a telelo MEDVE! barlangjaba a toprongyos helyi vadaszt , aki leoli es beszolgaltatja a zsirjat.... ami tundibundi csomagolasban vasarolhato.... Azt tudod , hogy a goji , a mumijo , a rengeteg gyogynoveny miatt - , amit nem csak szednek, hanem ezer es ezer hektaron TERMESZTENEK exportra , ezekben az altalad ujjal mutatott "szegeny" de tulnepesedett orszagokban, az ottani szegenyseget kihasznalva konnyen elert egyezmenyekkel berelt foldeken, Mongoliaban, Indiaban , es amihez az altalad  tulszaporodottnak kepzelt kartevo, mindent felevo helyi lakos , nem nyul, a BIODIVERZITAS annyira pusztulasnak indult , hogy kenytelenek voltak , pl Mongolia , es India is ,  betiltani a teruletek kifosztasat ????? Nem a vedett tigris a problema : az ezer es ezer rovar es noveny miattunk valo eltunese es az ezekkel taplalkozo tobbi eloleny eltunese , es a NEKUNK termesztett cucc altal monopolizalt teruletek a problemak es a vedendok : a dagadt biotzabalo nemottani , az a problema.
    Konkluzio: az iromanyod hatalmas tajekozatlansagot arul el: nem egy bogre napi rizs a problema , az mindenkinek jutna.. a fogyasztas , az , a pazarlas , a sok olyan cucc, amire semmi szuksegunk : azzal zabaljuk fel a termeszetadta kincseket...
    Halalt kivansz azokra , akik nem ludasok abban , amit vilagvegenek hirdetsz ... ez nagy problema az iromanyodban

    előzmény:
    badacsony (1)
    2015-03-20  02:59
  98. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. március 20. 06:514.

    TUDOD mi veled a baj? mint általában a magyarokkal


    a mások szemében látod a szálka


    a civilizált usa túlszaporodik, 65 év alatt megduplázódott és hatalmas léhűtő réteget cipel


    a magyar föld soha nem volt képes NORMÁLISAN 2-3 millió embernél többet eltartani


    és mégis szaporodjatok a parancs és minden csórónak gyerek kell


    európa is 35% emelkedett és 30 milliónak pedig nincs munkája folyamatosan


    a negyede meg szarul él


    HA EZEKBEN az országokban nincs elég eszük az embereknek


    akkor a fejletlenebbeknek mitől legyen?


     


     

    előzmény:
    badacsony (1)
    2015-03-20  02:59
  99. 2015. március 20. 06:493.

    Egyes orszagok tesznek ezert pl Kinaban 2 gyerek a kivanatos es a kinabol elkotozoket penzzel segitik, ahogy Izrael sem engedi be az afrikai bevandorlokat inkabb dollarral segiti Oket csak menjenek mashova.

    előzmény:
    badacsony (1)
    2015-03-20  02:59
  100. 2015. március 20. 06:472.

    Kinaban mar ki se lehet mondani olyat hogy letezik a reinkarnacio.

    előzmény:
    badacsony (1)
    2015-03-20  02:59

Címlap

top