Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Románia,vásárlás

Torolt_felhasznalo_955308
Torolt_felhasznalo_955308
Létrehozva: 2004. június 16. 08:27
Sziasztok!
Szivesen venném ha megosztaná velem a tapasztalatait valaki, aki volt mostanában Romániában. Készülünk átmenni vásárolni, úgy tudjuk fele annyiba kerülnek a ruhanaműk mint nálunk.
  1. 2004. július 5. 12:0326.
    Ne vedd személyeskedésnek, de azért , hogy utcán pisilő embereket láss nem kell Aradra menii. Budapesten sem jobb a helyzet. A Blahán az Emkénél fényes nappal végzi a dolgát a pesti ember, az aluljárók tele vannak csövesekkel meg kéregetőkkel, az utcák buzlenek a kutyapiszoktól, az utak pedig tele vannak türelmetlen, dudáló, anyázó és beintő autósokkal. És még csak nem is kell a szomszédba menni érte, itthon is megtalálod ingyen és bérmentve.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_387616 (23)
     
  2. Torolt_felhasznalo_671125
    Torolt_felhasznalo_671125
    2004. július 4. 21:0325.
    Szia Papírcica ! arról a cipőboltról beszélsz, ami nem olyan régen nyílt és Szalonta felé haladva a jobb oldalon van ?? -- már én is kacsintgattam arra, de még nem voltam benn ! Na ha legközelebb megyek benézek. *** a többi témában (tisztaság, kulturáltság, utak minősége, stb) nagyon egyetértek Veletek. Nekem van mit összehasonlítani. 30 évvel ezelőtt sem néztek ki különben, de ők erre nem adnak. *** Ez is más téma: elnéztem hazafelé jövet, hogy kb 20-30 asszony talpig feketébe beöltözve, fejük is bekötve, épp csakhogy a szemük látszott ki, a régi-régi háromágú favillával szedték a szénát, amit előtte természetesen kézikaszával vágtak le, s bizony csinálják, mert MÉG ez az életük !!!!!!!!! Szomorú !
    előzmény:
    papírcica (24)
     
  3. 2004. július 4. 18:5824.
    szerintem nagyon jó minőségű kosztümöket lehet kapni kint, olcsóbban, mint nálunk.
    én múlt héten voltam Romániában, ismét vettem egy pár bőrcipőt :), Szalonta után a határ felé van egy non-stop cipőbolt. nagyon szép, divatos topánka, nálunk a duplájába kerül.
    a környezetvédelemre és tisztaságra tényleg nem adnak, bár szerintem Pesten néhány helyen is találkozhatunk az általad leírt jelenségekkel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_387616 (23)
     
  4. 2004. július 2. 23:3723.
    Mi 3 hete voltunk Aradon, de én megfogadtam, hogy ha nem muszáj, akkor soha többé nem megyek. Szerintem kiábrándító az egész. Valaki írta itt, hogy olyan, mintha a 82-es katalógusból öltöznének. Ezt én is így láttam. Rengeteg boltban jártunk és a boltok 90%-ában áporodott büdös szag terjeng, nem is értem, hogy erre miért nem figyelnek egy kicsit?! Mindenhol ugyanaz a bóvli tucatáru, itt a piacon és kínai boltokban is különbeket lehet kapni. Nem mondom, hogy drágák, de ezek még ingyen sem kellenének, pedig nem vagyok márkamániás. Egyedül cipőt érdemes talán venni, azok tényleg olcsók és nem rosszabbak, mint nálunk. Én személy szerint nem vettem semmit, pedig lejártuk a lábunkat. Ráadásul a lejt sehol nem váltották vissza. :(

    Ez már nem a vásárlási témához tartozik, de olyan az egész, mintha 20-30 évvel visszamentünk volna az időben. Félelmetes körülmények között élnek. Fényes nappal pisilnek az utcán Arad belvárosában, lépten-nyomon kéregetők jöttek utánunk, az autósok folyamatosan dudálnak, türelmetlenkednek, az utcai jelzőlámpák nem működnek (kilopkodják belőlük az izzókat), nincsenek felfestve az útburkolati jelek, sorolhatnám. . . Egy élmény volt hazajönni!! :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_671125
    Torolt_felhasznalo_671125
    2004. július 2. 22:5822.
    Sziasztok ! Én egy hete pénteken voltam Nagyszalontán. A határhoz közeli kisvárosokba érdemes menni, ott minden olcsóbb. Szalontán kedden-Pénteken-Vasárnap van piac. A péntekire érdemes menni, mert akkor azok az Erdélyiek, akik Aradon-Nagyvárodon árusitanak, pénteki napokon a szalontai piacon vannak. Nagyon szuper fafaragásaik vannak és olcsók. Eredeti sajátkészítésü Korondi cserép- és fa dolgokat hoztam, illetve folyamatosan szoktam hozni, saját részre. Az arany árak: 1. 800 ft/gr ha viszel törtaranyat és csináltatod. Egyébként ha veszed az aranyat 2. 300-3. 500 Ft-ig van az ára. Jó magyar forinttal is lehet fizetni. Igaz a benzináruk kicsit emelkedett, de még mindig 70-80 Ft-tal olcsóbb, mint nálunk. Cipő témában is a pénteki piaci nap a legjobb, mert akkor a cipőkészítőkkel kinn találkozhattok a piacon. A cukorárak: 109 Ft/kg, ha 50 kg-os-at akarsz, az valamivel olcsóbb, de állitólag nem olyan szép tiszta, mint az egykilós kiszerelés. A zöldségárak és a sajt, iszonyatosan olcsó. Én már a mult héten hoztam paradicsomot 80 Ft-ért, akkor még nálunk 200 volt. De ugyanez a helyzet a többi zöldségfélével is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_609598
    Torolt_felhasznalo_609598
    2004. június 29. 16:2821.
    Nagyvaradon nagyon jol lehet vasarolni: van Profi, Metro na meg egy uj aruhaz is. A neve Lotus es a Felix fele vezeto uton van. Sok markas ruha van de az arak is nagyon magassak. De azert erdemes megnezni. Szerintem menjetek a "Föutcára", ott biztosan talaltok mindent amit kerestek. Es az utca vegen van a regi Körös aruhaz talan ott is szerencsevel jartok. . .
    A Metro az a kolozsvari uton van es ha nagy mertekben vasarolsz akkor megeri. . . Viszont vigyazzatok mert oda (ugy tudom magyarorszagon is) is Metro kartya kell. . .
    Jo vasarlast nektek es ha meg Nagyaradrol szeretnetek tudni valamit akkor csak irjatok nekem:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_955308 (18)
     
  7. Torolt_felhasznalo_318361
    Torolt_felhasznalo_318361
    2004. június 24. 08:5420.
    Édeklődöm, hogy a határon mi a helyzet, milyen megkötéseik vannak arománoknak?Árakról METRO-ban még mit tudtok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. június 16. 13:1019.
    Arad-Nagyvárad kb. 120 km.
    persze, biztosabb hivatalosan pénzt váltani, de tényleg itt sincs rizikó, azért írtam :)
    persze megtörtént már velünk kint, h megállítottak minket, h nem tudnánk-e felváltani 1000 eurót. . . fogalmam sincs, hogy néz ki az ilyen nagy címletű euro.

    ja, és nemrég szóltak a kollégáim, hogy kell (elvileg) a kilépéshez nemzetközi zöldkártya, azt váltsd ki a biztosítónál (azonnal kiállítják, azt hiszem, 3 hónapra), mert kérhetik!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_955308 (16)
     
  9. Torolt_felhasznalo_955308
    Torolt_felhasznalo_955308
    2004. június 16. 12:4218.
    Köszönöm mindenkinek az infókat, remélem sikerűl jól vásárolnunk.
    előzmény:
    OpelCorsa (17)
     
  10. 2004. június 16. 11:3317.
    Ártánd-Biharkeresztes a határátkelő neve, és onnan Nagyvárad kb. 25-30km.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_955308 (16)
     
  11. Torolt_felhasznalo_955308
    Torolt_felhasznalo_955308
    2004. június 16. 10:5316.
    Kicsit tartok a "fekete" pénzváltóktól, átvágnak, aztán nem tehetek semmit. Azt hiszem Várad van hozzánk közelebb. Kb milyen messze van tőle Arad?
    Berettyóujfalu után van a határátkelő ahol átmegyünk, nem tudom pontosan a nevét, már iszonyat régen voltam.
    előzmény:
    papírcica (14)
     
  12. 2004. június 16. 09:5715.
    szerintem egyébként Aradon jobb üzletek vannak és olcsóbban találtunk dolgokat, mint Váradon. de persze lehet, h Várad közelebb van hozzátok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_955308 (9)
     
  13. 2004. június 16. 09:5514.
    158-ért váltják jobb helyeken. érdemes több váltót megnézni.
    egyébként szombaton nyitva vannak az üzletek este 7-ig, de nem mind! és számolj azzal is, hogy Romániában 1 órával előrébb járnak!
    javaslom, hogy nézzetek el a nagyáruházba is, mert ott van minden egy helyen. ott feketén váltanak pénzt romák, de megbízhatóak és magyarul is beszélnek (itt persze jobb az árfolyam :)
    Váradon ha jól tudom, Metro áruház is van, de Aradon pl. ugyanolyan Profi áruházban voltunk, mint ami nálunk is van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_955308 (9)
     
  14. Torolt_felhasznalo_783503
    Torolt_felhasznalo_783503
    2004. június 16. 09:3913.
    Sziasztok!

    Nekem is jó tapasztalataim vannak. Lassan három éve lesz, hogy vettem magamnak egy téli, fekete, hosszú kabátot. Elegáns, mint a fene! Németországba bérmunkában gyártották, és - csak feltételezem - maradt belőle néhány darab. A sógoromnak bőrkabátot vettünk. Kb. féláron, mint itthon. Az én kabátom, 23eFt volt, itthon 50eFt-ért sem láttam mégcsak hasonlót sem. Aradra szoktunk járni, az van hozzánk a legközelebb. A cukor, benzin, lepedő, lábasok, vasáru lényegesen olcsóbb, mint itthon. A kiszolgálás is sokat változott, én még emlékszem azokra az időkre, amikor magyarul nem mertek, vagy nem akartak megszólalni. Arad belvárosa nagyon szép, és folyamatosan szépül.
    előzmény:
    papírcica (8)
     
  15. g-8
    g-8
    2004. június 16. 09:2712.
    Én 12-én, szombaton voltam kinn Nagyváradon, akkor 158-ban váltották a lei-t.
    Az áruházban van ruha, cipő, függöny, méteráru. Az utóbbiak nagyon olcsóak, a ruha és cipő kb. annyi, mint itthon. A cukor valóban olcsó, a METRO-ban 105 Ft/kg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_524316
    Torolt_felhasznalo_524316
    2004. június 16. 09:2411.
    A Román Nemzeti Bank által közölt árfolyam: 1 Ft - 161 lej
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_955308 (9)
     
  17. Torolt_felhasznalo_948471
    Torolt_felhasznalo_948471
    2004. június 16. 09:1610.
    Ha jól emlékszem, egy hónappal ezelőtt 156-ba váltották, tehát 1 Ft=156 lej a nagylaki átkelő után.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_955308 (9)
     
  18. Torolt_felhasznalo_955308
    Torolt_felhasznalo_955308
    2004. június 16. 09:119.
    Nagyváradra gondoltuk, hogy megyünk. Esküvőkre készülünk, férjemnek szeretnénk szép öltönyt, magamnak valami ruhát néznék. Nem tudjátok, hogy a Forint-Lej váltása hogy áll?
    előzmény:
    papírcica (8)
     
  19. 2004. június 16. 09:038.
    sziasztok!
    nekem viszont jó tapasztalataim vannak Romániával kapcsolatban. minden évben kimegyünk legalább egyszer 1 hétre Erdélybe, de vásárolni persze nem ott érdemes. ami a határhoz közel van (hozzánk legalábbis, Békés megye), az Arad és Nagyvárad.
    Aradon kb. 2 hete voltunk, a cipő olcsó nagyon (műbőrök már 2 ezerért is vannak, a bőrök 3 ezernél kezdődnek, divatosak, modernek) és ott 34-esnél kezdődik a női méretezés. a nálunk legdivatosabb bőrcipőket megkapod 10 ezerért. Szalontán állítólag van olyan cipőkészítő, ahol katalógusból rendelheted meg a kívánt modellt és kb. 5000 Ft-ért megcsinálják.
    az arany is olcsó és szép, 2000 Ft/gramm.
    a ruhák között mindenféle van, olcsóbb és drágább is. a román nők nagyonis adnak az öltözködésükre, színileg mindig összhangban ruházkodnak. voltam én is Nike és Diesel boltban, de azok nagyon drágák. a kosztümök viszont vitathatatlanul jobb árban vannak, mint nálunk.
    a cukor is nagyon olcsó, 140 Ft-ért mindenhol kapsz (valahol már 110-120-ért is) és fejenként 50 kg-t lehet behozni hivatalosan, csak ezt kevesen tudják.
    és persze tankolni is érdemes, mivel literenként 100 Ft-tal kerül kevesebbe a benzin.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_948471
    Torolt_felhasznalo_948471
    2004. június 16. 08:597.
    Szia! A ruhaneműk, cipők kb. feleannyiba kerülnek, mint nálunk. A menyasszonyi ruhámat pedig kb. 18 eFt-ért vettem odaát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_955308 (1)
     
  21. 2004. június 16. 08:586.
    A cigi árakban nem vagyok jártas. Szerencsére nem élek vele. :)) De nagyon finom ivólevek vannak, és olcsó az is.
    előzmény:
    csupika5 (5)
     
  22. 2004. június 16. 08:545.
    A cigi is olcsóbb, bár abból csak egy bontott kartonnal lehet hozni, de 260 hángérien forint a Kent odakint, nálunk meg 500 fölött van!
    előzmény:
    vbea75 (4)
     
  23. 2004. június 16. 08:514.
    Nekem folyamatosan járnak ki ismerőseim. A ruhák, cipők sokkal olcsóbbak. De a zöldség, gyümölcs is. Nálunk 800 Ft volt 1 kg eper, kint 200.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_955308 (1)
     
  24. 2004. június 16. 08:493.
    Mi múltkor voltunk kint. Marosvásárhelyen voltunk, nem tudom ti merre készülődtök. Na itt aztán semmi jó nem volt, nem volt egyetlen Nike, Adidas bolt egyetlen Puma bolt volt, de az még drágább volt mint nálunk. Ami olcsóbb, az a cipő, jó sok van belőlük, és tényleg olcsóbbak, mint nálunk. Egyébként én egyetlen normális ruhaboltot nem láttam odakint, olyan mintha a '82-es Otto-ból öltözködnének.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_228586
    Torolt_felhasznalo_228586
    2004. június 16. 08:462.
    Szia!

    Az én kolleganőm is odajár vásárolni, valóban felébe kerül minden. Nemcsak ruha, hanem pl. a cukor is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_955308 (1)
     

Címlap

top