Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tanulni szeretnék

kérdeznék
Létrehozva: 2012. szeptember 12. 08:04

Sziasztok!

 

Tanácsokat, segítséget szeretnék kérni tőletek.

21 éves vagyok és -szégyen, nem szégyen- még mindig nem tudom, hogy mit szeretnék, mit kellene tanulnom.

Érettségi után utolsó pillanatos ötletként óvodapedagógiára jelentkeztem és bár szeretem a gyerekeket, hamar rájöttem, hogy ez mégsem nekem való hivatás. Ezért halasztottam és most dolgozom.

De ismét szeptember (nem, nem most kezdtem el ezen gondolkodni!) és azt hiszem, tanulni szeretnék valamit. (Nyilván tudom, hogy a mostani tanévről már lecsúsztam.)

 

Már nem diplomára vágyom, mint régen, hanem egy relatíve biztos szakmát szeretnék, amiből meg lehet élni most és -esetleg képzések, átképzések után- a későbbiekben is. Ezért elsősorban tanfolyamok, OKJ-s képzések érdekelnek.

 

Kérlek, segítsetek nekem, melyek azok a szakmák, amikkel el lehet helyezkedni, amikből meg lehet élni?

Mit érdemes tanulni most?

 

Humán beállítottságú vagyok, de nem zárkózom el semmilyen ötlettől!

 

Köszönöm előre is a hozzászólásokat!

 

Szép napot!

Csilla

  1. 2012. szeptember 14. 14:007.
    Szerintem van még olyan OKJ vagy más képzés, aminek nem járt le a jelentkezési határideje. Találd meg, ami érdekel, érdeklődj utána, biztos találsz valamit, ha tényleg tanulni szeretnél! Egyébként meg semmi sincs kőbe vésve, pár nap csúszással is bekerülhetsz egy csoportba! Sok helyen nagyon rugalmasak ilyen szempontból! :)
    előzmény:
    kérdeznék (1)
    2012-09-12  08:04
  2. 2012. szeptember 12. 10:586.

    Legyél ortopéd cipész. Abból nagyon kevés van, igény annál nagyobb!

     

    előzmény:
    kérdeznék (1)
    2012-09-12  08:04
  3. 2012. szeptember 12. 08:555.

    Szia!

     

    Miért nem keresel meg egy pályaválasztási tanácsadót? Kevésbé lőnél mellé, mint itt, ahol fogalmuk sincs az embereknek rólad, az érdeklődési körödről, a képességeidről, stb.

     

    A másik meglátásom: ha csak olyan munkát szeretnél, amiből meg lehet élni, de nem érdekel, akkor egy kínszenvedés lesz az egész. 

    előzmény:
    kérdeznék (1)
    2012-09-12  08:04
  4. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2012. szeptember 12. 08:244.

    Nem késő.

    Ha találsz valamit ami valóban érdekel, még az idei  évfolyamra is beférsz.

    Csak utána kell menni.

     

    Nemkevésbé fontos az is , hogy eldöntsd mit is akarsz.

    Néminemű elképzelésed vagy affinitásod valamerre csak van, nem?

    előzmény:
    kérdeznék (1)
    2012-09-12  08:04
  5. 2012. szeptember 12. 08:233.

    Szia Csilla,

     

    Az én tanácsom az, hogy mindenképpen olyan irányba tendálódj, amit a szíved diktál... Hiába lehet, monjduk jól megélni egy informatikus-mérnök végzettséggel, ha nem Neked való, ha nem szereted, akkor nem leszel sikeres.

    Tudom, jönnek itt ész érvek, amelyekkel nem tudok és nem is akarok vitatkozni, hogy "piacképes, jó szakma kell" stb...de nekem az a tapasztalatom, hogy csak az tesz boldoggá, amit szívesen csinál az ember. Azt tudom javasolni, hogy ha konkrétan nincs semmi szenvedélyed, akkor tanulj nyelveket, de ezt se az alapján, hogy mi az, ami "alap", ha pl.: Neked tetszik a japán, akkor hajrá!

    Ezen kívül nézz szét, próbálj ki új dolgokat, ismerj meg sok embert, hagyd, hogy kinyiljon a világ, és közben megtalál majd a hivatásod.

    Tudom, mindez nem olcsó mulatság, de lehet ezt munka mellett is csinálni. És szerintem kell is.

    AKárhogy is döntesz, sok sikert!

    előzmény:
    kérdeznék (1)
    2012-09-12  08:04
  6. 2012. szeptember 12. 08:142.
    Egy kicsit késő talán, nem? Mivel még csak 21 éves vagy, az első szakmát ingyen tanulhatnád nappali tagozaton, iskolarendszerű képzésben. De már elindultak a tanfolyamok, ha van még hely, talán be tudsz jutni valahová. Hogy mit tanulj, arra igazán nics ötletem, pláne humán beállítottsággal.
    előzmény:
    kérdeznék (1)
    2012-09-12  08:04

Címlap

top