Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Negatív vagyok

mipmopmip
Létrehozva: 2012. augusztus 17. 07:56

Sziasztok!

Az a problémám, hogy folyton azt veszem észre, hogy negatív vagyok, és ez sajnos nagyon-nagyon befolyásolja az életemet..

Semminek sem tudok igazán örülni, folyton mindenért morgok.Ha valami negatív dolog ér, egyből írok a cégnek, hogy mégis hogy képzelik.

A kritikát nem bírom.
Párom elfogad és szeret,támogat (8éve) úgy, ahogy vagyok, én mégis mindig a hibáit hánytorgatom, ha találkozok egy barátnőmmel, folyton csak panaszkodni tudok.Hol a férjemre, hol a családomra, mindig csak nyavajgok...
Mindig mindennel elégedetlen vagyok, soha semminek nem tudok őszintén örülni, és ha nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy én akarom, akkor iszonyatosan tudom sajnálni magam...És közben másokra meg iszonyat módon tudok irigykedni.

 

Voltam a Pozitív gondolkodás napján, olvasok pozitív gondolkodós dolgokat, olvastam a Titkot, voltam családállításon, próbálom 'feloldani' ezt a görcsöt, ezt a megmagyarázhatatlan dolgot magamban. Járok jógázni fél éve, próbálok megoldást találni.

 

Múlthéten egész héten magam alatt voltam,  egyfolytában 'sajnáltam magam', mert sosincs annyi pénzem, amennyit szeretnék, mert évekig kell gyűjtögetni, hogy az ember biztos hátteret teremtsen egy baba vállalásához (másoknak bezzeg milyen könnyen megy).

 Szóval egész héten csak úgy úsztam a negatív gondolatokban, erre tegnap kirúgtak. Átszervezték a cég terveit, külföldre fókuszálnak, mert belföldön nincs többé 'babér', nekem nincs külföldi tapasztalatom, úgyhogy kiadják egy ügynökségnek a marketinget. 

Kirúgtak abból a munkából,amit teljesen biztosnak gondoltam, mivel nagy múltú cég, és van ismerősöm, aki itt dolgozik 4éve.

3éven belül ez volt a 6. munkahelyem, valahogy minden munkahelyemen fél évet töltök el. Fél év. És aztán vagy csődbe megy a cég(2helyem) vagy a válság miatt leépítenek embereket(3másik cég).Egy cég sem 'virágzik' azóta, hogy elküldtek.Valahogy mindig kifogom.

 

És most itt ülö, a merő önsajnálatban, és nem tudom, hogy mivan.

Hogy mégis mit csináljak. Mintha belém lenne programozva, hogy fél évet tudjak csak egy munkahelyen eltölteni. Mintha rám lenne írva. 

(folyt)

  1. 2012. augusztus 17. 08:3526.
    úgy látom eddig még semmiért nem kellett igazán megküzdened, ezért nem tudod értékelni azt amid van, amit elértél
    előzmény:
    mipmopmip (14)
    2012-08-17  08:29
  2. 2012. augusztus 17. 08:3525.

    tudom, pontosan így van minden, nagoyn tudom

     

    tudom, hogy a héten többször is eszembejutott, hogy annyira semmi értelme annak, ami bent van, hog ynem lepődnék meg, ha kirúgnának.

    Nagoyn halkan gondoltam, tudtam, hogy nem szabad erre gondolni,de eszembe jutott többször is.

     

    Próbáltam ellenállni, próbálok + lenni, örülni az apró dolgoknak, a lekváros gofrinak, egy kikölcsönzött könyvnek, a hétvégi programnak...

     

    az a baj, hgoy bemagyarázok magamank dolgokat. Hogy nincsenek barátaim nagy cégeknél, nincs aki 'besegítsen' jó helyekre, sose fogok rendes helyen dolgozni, mert a jó állásokat nem hírdetik meg..

    meg ilyeneket hajtogatok és észre se veszem!

    előzmény:
    SunnyPoint (18)
    2012-08-17  08:31
  3. 2012. augusztus 17. 08:3524.

    Már leírtam mindent ami ahhoz kell, hogy megtudd állítani ezt amibe benne vagy, és ki tudj belőle kerülni.

     

    Nekem nem kell magyarázkodni, mert amikor egy ember már ilyen helyzetbe van-ott nem kispályás cselekedetek vannak a háttérbe. Többek között ezért is kap ilyen "ajándékot" odafentről. 

     

    Az értelmesebbje meglépi a dolgokat, az ostoba meg megy a saját feje után továbbra is.

     

    Ja és a te helyzetedben egy bocsi, sajnálom nem ér semmit. Ahhoz  hogy változás legyen egyáltalán elinduljon: minimum 3x-osát vagy 7x-esét kell visszaadniod. Ha szerencséd van a 3x-osnál már megáll a folyamat, ha nincs akkor csak a 7x-snél. 

    előzmény:
    mipmopmip (17)
    2012-08-17  08:31
  4. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2012. augusztus 17. 08:3523.

    "Ahogy körbenézek a szobában, nem azt ltáom, hogy te szép a függöny, mert 2hete kimostam, vagy hogy milyen szép nagoyk már a növényeim,amiket 6-7éve nevelek, hanem cask a negatívat, hogy nem vittem el az elemeket a használtgyűjtőbe, hogy poros a számítógép teteje, hogy kifogyott a kedvenc tollam.."

     

    De hiszen jól látod....   Te ugratsz itt minket? Magad írod...látod, hogy szép és jó az ami szép és jó...  És látod azt a feladatot amit el kell végezni.... háát nálam ez normális...de sztem mindenkinél az...akkor lenne nem normális, ha ezeket nem látnád....

    Az elemeket el kell vinni..egyúttal veszel betétet a tolladba, majd amikor hazamentél, vagy előtte letörlöd a port... 

     

    A munkádat illetően, pedig a felvezetőben azt írtad, nagy érdeklődéssel állsz a munkakezdés előtt, hogy mit és mennyit tudsz majd tanulni /kapni/ belőle. A munkához való hozzááállás egyik legrosszabb verziója. Lejön, ha akarod, ha nem a munkáltatónak, hogy kihasználni akarod....

    előzmény:
    mipmopmip (12)
    2012-08-17  08:26
  5. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2012. augusztus 17. 08:3422.

    Mentél, igen.

    De ahová mentél, ott nem találod a helyed.

     

    Most hogy felnőtt vagy, kezd el járni a saját utad.

     

    Mit számít az, hogy egyetemi végzettség vany OKJ tanfolyma kell egy munka elvégzéséhez, ha kedved van hozzá.

    Ha szeretsz valami csinálni, akkor ezeknek nincs jelentősége.

     

    Nekd ennyi időd van, hogy tízéveket elvesztesess az életedből és csak teng-leng a világban?

     

    Bármi a válasz, te tudod.

     

    De ha igen, akkor haszontalan az életed.

     

    előzmény:
    mipmopmip (14)
    2012-08-17  08:29
  6. 2012. augusztus 17. 08:3321.

    Ez mar nem az a vilag mint a nyolcvanas evekben, hogy erettsegivel a popsi ala toltak az iroasztalt

    ma mar egy jo szakmaval sok esetben tobbet lehet keresni mint egyetemi diplomaval 

  7. 2012. augusztus 17. 08:3220.
    Én is ezt kérdezem, nekem is ez a bajom.
    előzmény:
    mosolyka (15)
    2012-08-17  08:30
  8. Torolt_felhasznalo_567762
    Torolt_felhasznalo_567762
    2012. augusztus 17. 08:3219.

    Hm, tudod, az ázott kutya szaga messzire szaglik. Te, úgy tűnik, egy ázott kutyának érzed magad. 

    Mi lenne, ha azt próbálnád minden történésben észrevenni, mi az, amit tanulhattál belőle? Ha sikerül erre programoznod az agyadat, megszárad a bundád. Pláne, ha azt is abszolút pozitívumként éled meg, hogy a mikrokörnyezeted hogyan áll hozzád. 

    Lehet virnyogni folyton, lehet az önsajnálatban fetrengeni, csak azt azért vedd figyelembe, hogy előbb-utóbb ezt megunják, akik most támogatnak téged. Lehet, kellene egy ilyen csattanós pofon az élettől a lelkednek, hogy az agyadhoz kapj. Csak akkor már késő, és kezdheted előlről építeni a jeleneg jól működőnek tűnő párkapcsolatodat. Egy másikkal. Megérné? 

    előzmény:
    mipmopmip (1)
    2012-08-17  07:56
  9. 2012. augusztus 17. 08:3118.

    miért hajtan el? az a dolga, hogy segítsen neked pedig kell egy kis segítség, hogy a tanultakat, olvasottakat hasznosítani is tudd. (ja és nem ellensége a pénzének)

    Kezd el tudatosan keresni a pozitív dolgokat. Kirúgtak-> itt a lehetőség egy jobb helyet keresni

     

    Egyébként egy kicsit nekem is az a véleményem, hogy nem tudsz örülni annak amid van, pedig sokan fele ennyinek is örülnének!

    A negatív gondolatok negatív dolgokat vonzanak. Ezzel csak megrövídited a saját életedet, egyszer élsz élvezd, minden elveszetegetett pilanat kárba vész! 

    előzmény:
    mipmopmip (10)
    2012-08-17  08:23
  10. 2012. augusztus 17. 08:3117.

    ez most elég baljóslóan hangzik...kinek ártottam?

    hogy csináljam, mit csináljak?

     

    érzem, hogy belekerültem egy 'körforgásba' és nekem kell'megtörni a sormintát' de nem tudom, hogy kell..

    előzmény:
    mosolyka (13)
    2012-08-17  08:27
  11. 2012. augusztus 17. 08:3016.

    A pszichomokusnak kemeny penzeket fizetsz, nem fog elhajtani ,nyugi

      

    előzmény:
    mipmopmip (10)
    2012-08-17  08:23
  12. 2012. augusztus 17. 08:3015.

    Mit ér az a munka (tanulás+diploma) aminek nincs sem látszata, sem eredménye a jővőre?

     

    Semmit. 

    előzmény:
    mipmopmip (14)
    2012-08-17  08:29
  13. 2012. augusztus 17. 08:2914.

    Igazából kérdés sem volt, hogy egyetemre megyek, max pontszámot vittem, és a családban mindenki akarta, hogy egyetemre menjek, mert én vagyok a 'család szeme fénye' a tág családban sincs senkinek diplomája, mindenki szakmunkás, alig várták, hgoy diplomám legyen. A szemükben ez volt a könnyű élet kulcsa...

     

    Én pedig szorgalmasan tanultam, miért ne mentem volna?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_325942 (11)
    2012-08-17  08:26
  14. 2012. augusztus 17. 08:2713.

    600 milliószor megmondtam neked pár év folyamán:

     

    Akinek ártottál tedd jóvá, hogy megállítsd ezt a folyamatot ami nálad van-mert ez az.Addig nem lesz változás, míg meg nem léped, sőt nem akarlak elkeseríteni,de lesz ez még rtosszabb is.:) 

     

    ui: és mig hőbőrőgni nem kezdesz: nem kell rám hallgatni, ha nem akarsz:) 

    előzmény:
    mipmopmip (1)
    2012-08-17  07:56
  15. 2012. augusztus 17. 08:2612.

    Én próbálok! szívem lelkem beleadom, a szakmám a hobbim, imádom a reklámokat, alig várom, hgoy valami értelmes kampányt összerakjak, hogy hasznosat tudjak csinálni, hogy legyen látszatja annak, hogy dolgozok, hogy értek ahhoz,amit szeretek, és amit tanultam..

     

    Azt hogy negatív vagoyk, főleg apukám szokta mondani, de párom is mondogatja mostanában, hogy próbáljak + lenni.

    most reggel korán megébredtem és végiggondoltam a dolgokat, és tényleg.

     

    Ahogy körbenézek a szobában, nem azt ltáom, hogy te szép a függöny, mert 2hete kimostam, vagy hogy milyen szép nagoyk már a növényeim,amiket 6-7éve nevelek, hanem cask a negatívat, hogy nem vittem el az elemeket a használtgyűjtőbe, hogy poros a számítógép teteje, hogy kifogyott a kedvenc tollam..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118041 (8)
    2012-08-17  08:17
  16. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2012. augusztus 17. 08:2611.

    Ide vezet az állandó  :

     

     hogy ilyen rohadt telhetetlen és akaratos vagyok, hogy ennyire mohó vagyok, és nem tudok örülni annak,amim van..

     

     

    Elvégeztem a legnevesebb egyetem legmagasabb pontszámú képzését, és szar érzés, hogy nem értékelik sehol. Sok velem egy idős ismerősöm többet keres nálam diploma nélkül, és ez igen szarul esik.

     

    Azok akik a te korodbeliek és nem végeztek egyetemet, 17 éves koruk óta gályáznak

    Te meg ültél a padban, na persze csak ha kedved volt.

     

    Ezért hát inkább becsüld meg ezeket az embereket, akik az ilyeneknek is megteremtik a fizikai melójukkal a vajas, dzsemes kalácsot, amíg nekik a zsíroskenyérre is alaig jut.

     

     

    Félreértés ne essék, nem vagyok ellene a tanulásnak.

    Sőt!

    Viszont  le is kellene tenni valamit az asztalra és nem csak várni a sültgalambra.

     

     

     

     

     

    előzmény:
    mipmopmip (6)
    2012-08-17  08:16
  17. 2012. augusztus 17. 08:2310.

    Sportolok. Tanultam egy évig grafikai cuccokat, olvasok angol regényeket, blogot írok a hobbimról.

     

    attól félek , hogy a pszichológus elhajt a sunyiba..

    az a fő bajom, hogy túl jó dolgom van...

    előzmény:
    SunnyPoint (7)
    2012-08-17  08:17
  18. 2012. augusztus 17. 08:209.

    Az a baj, hogy eddig mindig próbáltam pozitívan hozzáállni, az utolsó 2munkámnál már tényleg úgy voltam, hogy tudtam, hogy nem ez az álmom, de mellette egyrészt ha akar, megtalálhat valami álommeló is, másrészt hasznos lehetek, harmadrészt a lakbért is ki tudom fizetni.

    De nem, egyáltalán nem bizonyult kielégítőnek a helyzet, nem tudtam szinte soha nap végén azt mondani, hogy ma hozzájárultam valamivel a cég bevételéhez, vagy a világ jobbá tételéhez, vagy a GDPhez,vagy bármi.

     

    Járok hetente 3x jógára, 2x aerobicra, 1x zumbázni, tanulok, olvasok, blogot írok, próbálok kikapcsolni..de nem megy..

    előzmény:
    Selymeske (5)
    2012-08-17  08:15
  19. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2012. augusztus 17. 08:178.

    Hááát a munkahelyet illetően..csak egy ötlet: Talán úgy kéne elkezdeni, hogy Te tegyél le az asztalra valamit, hogy Te adsz a cégnek és nem Te kapsz...persze mindeközben Te is kapsz, de ne ez legyen az első, hanem az, hogy adsz..! 

    Az életed, a dolgokhoz való negatív hozzáállásod, ha már ilyen jól látod, akkor tudsz is tenni érte, hogy ne így legyen... meló lesz.  

    Ha nem vagy lusta is mindez mellé, akkor menni fog...

    Ha lusta vagy akkor véged...ennyi.  

    előzmény:
    mipmopmip (2)
    2012-08-17  08:05
  20. 2012. augusztus 17. 08:177.

    Sportolj! Csinálj olyan dolgokat, amit élvezel! Sokat segít. 

    És szerintem nem ártana egy pszichológus.

    előzmény:
    mipmopmip (1)
    2012-08-17  07:56
  21. 2012. augusztus 17. 08:166.

    Tudom, tudom, hogy emberek milliói élnek rosszabb körülmények között, hogy van, ahol 5en élnek annyiból, mint amennyit én keresek, rengeteg hajléktalant látok nap-mint-nap.

    És ettől csak méginkább szarul érzem magam, hogy ilyen rohadt telhetetlen és akaratos vagyok, hogy ennyire mohó vagyok, és nem tudok örülni annak,amim van..

     

     

    Csak tudod, én mindig azt hallottam, hogy menjek egyetemre, mert akkor majd könnyebb, és jobb életem lesz. Elvégeztem a legnevesebb egyetem legmagasabb pontszámú képzését, és szar érzés, hogy nem értékelik sehol. Sok velem egy idős ismerősöm többet keres nálam diploma nélkül, és ez igen szarul esik.

     

    Igen, jódolgomban azt se tudom, mit akarok.

    Mind a 6 munkahelyemre nagy reményekkel mentem, és iszonyú nagy pofon, mikor azt érzed, hogy 'nem kellessz', mikor tudod, hogy az életük nélküled is menni fog tovább, és nem hiányzol nekik.

     

    Mi az, amire vágyok?

    Kb arra, amire egy 5éves kislány is, ha megkérdezed.

    Nagy kertes házra, 2 gyerekre, és egy szerető férjre.

    Ez utóbbi megvan, a másik 3 viszont ...nagoyn messze van.

    Persze, tudom, fiatal vagyok még..

    előzmény:
    Selymeske (3)
    2012-08-17  08:09
  22. 2012. augusztus 17. 08:155.

    "Párom persze nagyon pozitív, örüljek, hogy megszabadultam a negatív munkától, most kereshetek valami jót, ami jobban testhezáll, ahol értéket tudok teremteni, ahol hasznosnak érzem magam."

     

    Nem a munka volt negatív, hanem te....

    Igaza van egyébként a párodnak, ilyen munkát próbálj keresni, de ne az járjon a fejedben, hogy haszontalan vagy.

    Van munkád, megbecsülnek, beleteszel a GDP-be :) tehát máris hasznos tagja vagy a társadalomnak .)))))

     

    Ha pedig elsőre nem jön össze az álommunka, az sem baj, hiszen a lényeg, hogy felvegyenek egy normális helyre, és akár mellette is keresgélhetsz másik állást, vagy felfedezel olyan szabadidős tevékenységeket, amelyek kikapcsolnak, feltöltenek energiával... máris szebb lesz a világ! :)

     

    Kicsit pihenj, gondold át az életedet...

     

    előzmény:
    mipmopmip (2)
    2012-08-17  08:05
  23. 2012. augusztus 17. 08:114.

    Úgy érzem, hogy változtatnon kell.

    hogy ha megtartanám a + hozzáállásom, ha tudnék örülni, ha máshogy tudnék a világra nézni, ha gondtalan lennék, ha ki tudnám kapcsolni az agyamban a rossz gondolatokat, akkor minden jobb lenne.

     

    Annyira szarnak éreztem a helyzetem a múlt7en, hogy a sors bebizonyította, lehet még annál is szarabb.

     

    Valahol kétségbe vagyok esve, hogy hol fogok munkát találni, mikor rengeteg velem az egyetemen végzett évfolyamtársam keres munkát..De eddig is megoldódott valahogy, 2hónapon belül mindig lett munkám.

     

    Valahol tudom, hogy túl szigorú vagyok magammal és a világgal szemben, túl nagyok az elvárásaim, nem tudom észrevenni az apró jó dolgokat, nem tudok örülni a mának...mindig többet, jobbat, nagyobbat akarok..

    Haragszom magamra, hogy hogy lehetek ilyen balfsz, hogy megint ugyanott tartok, ahol egy éve.. hogy megint munkát keresek.

    Iszonyatosan szégyellem magam, hogy nem tudom értékelni azt, amim van...

     

    Itt ülök, és nem tudom, mit tegyek..

  24. 2012. augusztus 17. 08:093.

    Én csak az első részére reagálnék a nyitó hsz-nek.


    Kb felképelnélek, hogy térj már észre!
    Fene nagy jódógodban azt sem tudod, mit akarsz...

    szerető családod van, aki elfogad téged..

    volt egy jó munkád....

     

    nem hókuszpókusz könyveket kellene olvasnod, hanem meglátni a csodát a mindennapjaidban...

    a Pozitív dolgokat észrevenni....

     

    vagy tudod mit?! nézz bele afrikai vagy indiai emberek életét bemutató kisfilmekbe.... vagy csak sétálj végig budapesten, ahol hajléktalanok könyörögnek 10 forintért....

     

    másképp fogod látni, és nem irígykedsz mindenkire....

     

    ha meg már pozitív akármiket olvasol, akkor legalább legyen annyi eszed, hogy hasznosítod... ha állandóan negatívumokra gondolsz, azok határozzák meg az életed, azokat 'vonzod' be...

     

    Tudod egyáltalán, hogy mire vágysz?!

    előzmény:
    mipmopmip (1)
    2012-08-17  07:56
  25. 2012. augusztus 17. 08:052.

    Hülyén hangzik, de teljesen úgy érzem, el vagyok átkozva, valamiért nem tudok rendes munkahelyet találni. Van diplomám, de közgazdásszal Dunát lehet rekeszteni. Csináltam egy grafikus-szerű okjt,ami elvileg passzol a szakmámhoz,de ezzel sem lettem kelendőbb, pedig már van 3-4év tapasztalatom.

     

    Az elmúlt 4-5hónapban szinte egész nap, minden nap az forgott a fejemben, hogy minél több pénzt tegyek félre, hogy minél hamarabb vállalhassunk babát. (erről most nem szeretnék vitát nyitni, megfelelő összeg nélkül nem lesz, mert nem szeretnénk anyagi nehézségeket, ha esetleg a páromat kirúgják. ő monopol szektorban dolgozik, ha elküldik, nem lesz egyszerű munkát találnia).

     

    Közben igazából eléggé sajnáltam magam, többek közt azért is, mert láttam, hogy semmi 'haszna' a munkámnak, igazából a cég hazai piaca tényleg már le van fedve, és nem tudnak mit csinálni.Nem igazán tudtam hasznosnak érezni magam.

     

    Párom persze nagyon pozitív, örüljek, hogy megszabadultam a negatív munkától, most kereshetek valami jót, ami jobban testhezáll, ahol értéket tudok teremteni, ahol hasznosnak érzem magam.

    De nekem az a bajom, hogy ez a 6munkahely 3éven belül igen sok volt.

    Minden munkahelyemre iszonyat nagy optimizmussal mentem, milyen jó lesz, milyen hasznos leszek, milyen izgalmas lesz, és milyen sokat tudok majd tanulni. Ehhez képest valahogy sose volt az igazi...mindig csalódtam picit. Jó persze, tudom, hogy nyilván se a kukásember, se a szalag mellett álló nem feltétlen imádja a munkáját, elfogadtam, az előző 2 munkahelyemre már úgy mentem, hogy az a lényeg, hogy van fizetés, és tudok dolgozni...Már lejjebb adtam az álmaimból, csak legyen  munka, hogy legyen kenyér.

    De nem, most megint, fél év után elküldtek. (van, ahol 5 hónap volt, volt, ahol 7, és mindig hangsúlyozták, nem Velem van a baj, hanem a piaci helyzettel)

Címlap

top