Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

BKV-felszáll. első ajtónál

rebelde
Létrehozva: 2012. augusztus 14. 13:21

Azt hiszem, ez egy veszekedős topic lesz, bár nem nagyon szeretném. De elmondom, mi bosszant.

Nálunk kb fél éve bevezették ezt az első ajtós felszállást. Nekem van (volt, van, lesz) bérletem, így max kicsit kellemetlen ez a helyzet.

Viszont a sofőrök nem igazán lelkesek. Nap mint nap látom, hogy sokan még arra sem veszik a fáradtságot, hogy felmutassanak valamit. Sokan meg felmutatnak egy jegyet, hátramennek és leülnek.

Persze millióan vannak a buszon, mert ezek az emberek rájöttek, hogy ide nagy ritkán téved ellenőr, hiszen feltételezik, hogy itt mindenki bérlettel, jeggyel száll fel.

Van olyan, hogy utazunk kb 20-an a buszon, abból 10 ember 65 év feletti, 5 bérlet, jegy nélküli és 5 az aki megveszi a bérletet, jegyet.

Iszonyatosan szúrja a szemem ez a dolog. Nem beszélve arról, hogy sok család mondjuk él 200e forintból, amiből megveszik a két felnőtt bérletet, két gyerekbérletet (közel 30e forint), akkor a 65 év felettiek miért utazhatnak ingyen?

Miért nem csinálnak már valamit? 

  1. 2012. augusztus 14. 14:2251.

    Tényleg, hármótokból te kedvezményes bérlettel utazol, a gyerekek meg 6 év alattiként a 65 év felettiekhez hasonlóan ingyen. Vagy 6 év alatt is bérletet kellene bevezetni??

    előzmény:
    rebelde (1)
    2012-08-14  13:21
  2. 2012. augusztus 14. 14:2050.

     

     Most, hogy így mondod, engem az zavar már nagyon régóta, hogy a gyerekek 6 éves korukig (azt hiszem) ingyen utaznak! Teljesen ki vagyok akadva ettől . Ez nem fair!!!

     

     1.: amikor nagyon kicsi, akkor a babakocsival legalább 2 ember helyét elfoglalja, így a tisztességes bérletvásárlók kénytelenek szűkösebben utazni.  A legdurvábbak az ikerbabakocsisok, azok kb. az 1/4-ed buszt elfoglalják úgy, hogy csak az anyja (vagy az sem) fizet, de az is kedvezményesen, 4 ezerért havonta, ami miatt a többieknek nem lehet olcsóbb a bérlet. 

    2.: ha már nagyobbacska ugyanúgy elfoglalja az állóhelyet, sőt, az ülőhelyet mint aki megveszi  tízezerért a bérletet. Pedig az anyja magának szülte, sőt, még gyest is kap, meg családit a gyerekre! Az ikreknél ugyanez 2X!

     

     Ha a gyerekeknek nem lenne 6 éves korukig ingyen az utazás a bérlet sokkal olcsóbb lenne!  Nekem iszonyatosan szúrja a szememet ez a dolog.

     

     

    előzmény:
    rebelde (1)
    2012-08-14  13:21
  3. 2012. augusztus 14. 14:2049.
    Most akkor a 65 év felettieki ingyen utazásával van gondod, vagy azzal, hogy csak az első ajtón lehet felszállni (bizonyos járatokon)?
    előzmény:
    rebelde (41)
    2012-08-14  14:11
  4. 2012. augusztus 14. 14:1948.

    Ne te szabd meg, hogy ki mennyit fizethetne, jó? Mert akkor felhívnám a vidéki fórumozók figyelmét, hogy Budapesten a gyerekesek kevesebbet fizetnek. aztán miért is???? Úgyhogy ha ideköltöznél, akkor ugyanúgy nem tudnál ikerkocsival buszra szállni, ellenben ugyanannyit fizetnél a bérletért, mint egy dolgozó.

     

    (Többiek, kérem szépen nem félreérteni, csak szemléltetni akartam valamit..)

    előzmény:
    rebelde (29)
    2012-08-14  14:02
  5. 2012. augusztus 14. 14:1647.

    Hűha, elég gáz...

     

     

     

    Na, de amit írni akartam...

     

    1.   Minden hónapban megveszem a bérletet teljes áron. Metróval járok, naponta többször kell előhúznom, holott 1-2 hetente max. 1 ellenőr van, aki megnézi a dátumot. Őszintén szólva, ha leengednének úgy a metróba, én sem kapkodnám mindig elő. De ott sajnos nem így megy.

    Szóval attól, hogy nem veszik elő, nem tudom, hogy miért biztos, hogy se jegye, se bérlete. Ha le....ja a sofőr, én sem venném elő, elég az, hogy megvettem, azzal szerintem megtettem a dolgom.

     

    2.   Nem sajnálnám 65 év felettiektől a bérletet, ha befizettek annyi adót, ha nem. Igazából meg most is fizetnek az államnak, csak nem pont SZJA, mert ÁFA, stb. nekik is van.

    Sokan megélni sem tudnak, nem még bérletet venni, hiába dolgoztak annyi évtizeden át. (Persze nyilván van, aki nem dolgozott 40-50 évet, de nem lehet egyesével elbírálni...)

     

    előzmény:
    rebelde (1)
    2012-08-14  13:21
  6. 2012. augusztus 14. 14:1646.
    Én azzal érte(né)k egyet, hogy peak time-ban ne utazzon ingyen a nyugdíjas. Ez a 24 órából (vagy az aktív ~18 órából) ~3-4 óra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (38)
    2012-08-14  14:11
  7. 2012. augusztus 14. 14:1545.
    a 6 év alattiak is ingyen utaznak...pedig ők aztán semmit nem dolgoztak le...ez is zavar?
    előzmény:
    rebelde (41)
    2012-08-14  14:11
  8. 2012. augusztus 14. 14:1544.

    Milyen ajándék meg köszönet? Vannak akik simán megengedhetnék maguknak, ellentétben pl. egy fiatallal (adott esetben). Nem az, hogy sajnálja az ember tőlük, hanem egyszerűen telejsen aránytalan, hogy valaki ingyen utazik, valaki meg havi tízezret fizet.  

     

     Az elfolyó pénzek más kérdés... 

    előzmény:
    Sapiro (42)
    2012-08-14  14:12
  9. 2012. augusztus 14. 14:1243.
    Csak éppen ha mindenkinek fizetnie kellene, akkor jóval kevesebb lehetne a bérlet ára, és talán a bliccelő is. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650589 (20)
    2012-08-14  13:52
  10. 2012. augusztus 14. 14:1242.

    Bakker, még hány bőrt akarsz lehúzni az idősekről??

     

    Nem érdemlik meg a társadalomtól, hogy ajándékképpen, köszönetképpen ingyen utazhassanak? Nem ez juttatja csődbe a BKV-t, hanem a fejeseknek csurgatott pénzek, meg a rengeteg egyéb helyen elfolyó pénzek!

    előzmény:
    rebelde (1)
    2012-08-14  13:21
  11. 2012. augusztus 14. 14:1141.

    Na, ekkora ökörséget is régen olvastam.

     

    Újra leírom:

     

    Régen is zavart a téma, csak most írtam ide ebbe a topicba. 

     

    Volt mikor jól kerestem, csak magamra költöttem, akkor is gyűlöltem, hogy létezik ez az ingyen utazás.

     

    Ha ez neked acsarkodás, legyen az. Lehet továbblépni...

     

    (nekem azzal nem lesz jobb, ha a nyugdíjas is fizet az utazásáért, max a BKV-nak lesz több bevétele, úgyhogy marhaságokat ne írj)

     

    Azt, hogy visszantem 4 órában dolgozni, azért írtam, hogy érzékeltessem, hogy még így is kifizetem a bérletem.

    A gyeses kap kedvezményt a bérletben. A nyugdíjas is. És ez így van rendjén.

    De a 65 év felettiek mire fel??? Még mindig nem kaptam erre magyarázatot.

    Az nem magyarázat, hogy ők ledolgoztak kismillió évet. Lehet, sokan htb-k voltak.

    Ők is ugyanazt a szolgáltatást használják, mint bárki más.

    előzmény:
    kicsi_babóka (30)
    2012-08-14  14:04
  12. 2012. augusztus 14. 14:1140.

    Na, te magad válaszoltál saját magadnak a második mondattal. Nyilván nem egyenlő, de ilyen szempontból ez teljesen mindegy.

     

    Arról meg ne is beszéljünk, aki dolgozik, csak alig kap érte valamit, vagy aki dolgozik, csak kevés van (pl. nyelviskolában nyelvtanár, alig van munkája, de muszáj utazgatnia, mert különben még ennyi se lenne, és még vállalkozónak is kell lennie hozzá, így fizethet mindenhova mindenféle pénzeket.

     

    A gyesesnek azért jó esetben van férje, és kap valamennyi pénzt. Nem azt mondom, hogy az bármire is elég, de a smeminél még mindig több. Munkanélküli segély meg pár hónapig járHAT csak, ha az ember utánamegy (utazik), bejár fejtágításokra (utazik). Most meg már el is kell (kötelező) vállalnia valami felemelő munkát cserében, vagy ezt még csak tervezik? 

    előzmény:
    Heö2 (12)
    2012-08-14  13:40
  13. Torolt_felhasznalo_760877
    Torolt_felhasznalo_760877
    2012. augusztus 14. 14:1139.
    Anyám 82 éves, és szerinte is hülyeség a 65 feletti ingyen utazás, pedig minimál nyugdíjat kap. 
    előzmény:
    eda-1952 (25)
    2012-08-14  13:56
  14. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2012. augusztus 14. 14:1138.

    Ebben az országban nagyon sok ember nagyon keveset keres, ezért a fizetőknek bizony szúrja a szemét, ha ugyanazért a szolgáltatásért egy másik csoport - tulajdonképpen teljesen mindegy, mi okból - nem fizet. A jelenlegi magyar társadalomban feszültséget szül, ha valami X-nek ingyenes, míg Y-nak nem. 

     

    De nem hiszem, hogy ez valami új gondolat, ami neked nem jutna eszedbe, ha egy picit elgondolkodnál, mielőtt a legelső hozzászólásoddal tényleg paraszt módon nekiesel a topiknyitónak.

     

    Sajnálom, hogy csatlakoztál azokhoz, akik csak veszekedni járnak a topikokba. Régebben nem voltál ennyire rosszindulatú. 

    előzmény:
    Amarynda (15)
    2012-08-14  13:44
  15. 2012. augusztus 14. 14:1037.

    Nem így kell számolni, ez ferdítés.

     

    Az egy főre esőt az átalányköltségek levonása után számold, pl. fűtés, villany.

     

    Nem mindegy, hogy 2-3 keresőnek kell ezeket a költségeket kigazdálkodnia vagy egy nyugdíjasnak. Ez utóbbi esetben ugyanis nem oszlik meg.

     

     

    előzmény:
    rebelde (24)
    2012-08-14  13:55
  16. Torolt_felhasznalo_650589
    Torolt_felhasznalo_650589
    2012. augusztus 14. 14:0936.

    "Akkor a bliccelők és a 65 év felettiek is ba...hatják..."

     

    Hogy a fenébe veheted a kettőt egy kalap alá???????

     

    Szégyelld magadat!!!!!

    előzmény:
    rebelde (28)
    2012-08-14  13:58
  17. 2012. augusztus 14. 14:0835.
    Sose tiltakoztam a nyugdíjasok kedvezménye ellen, most se teszem, de ha azt nézzük, utazzon ingyen, mert kevés a nyugdíj, akkor a diák is utazzon ingyen, mert ő meg semmi pénzt nem kap :)
    előzmény:
    Nyina. (17)
    2012-08-14  13:47
  18. 2012. augusztus 14. 14:0834.

    Jaaaa, hogy te 4000-t fizetsz, mert kisgyereked van, de neked ez se elég, mert hiába fizeted kevesebb mint a felét, nem jó, mert van, aki még ennél is kevesebbet fizet.

     

    Hát szerintem meg nem kéne a gyeseseknek kedvezmény. Sőt, neked a gyerekeid is ingyen utaznak. Miért is? a babakocsi kétszer akkora helyet foglal el, mint egy 65 éves néni. Komolyan, eszem megáll, ez a dögöljön meg a szomszéd tehene hozzáállás...

    előzmény:
    rebelde (29)
    2012-08-14  14:02
  19. Torolt_felhasznalo_650589
    Torolt_felhasznalo_650589
    2012. augusztus 14. 14:0733.

    "Abban a régi időben is előfordult, hogy 21 hónapos gyereket bölcsibe adtak,"

     

    Hagy javítsalak ki! Abban a régi időben, (1952-ben született az öcsém!) hat hónapos korában kellett bölcsődébe adni, mert anyukámnak vissza kellett menni dolgozni, ennyi volt a szülési szabadság!

     

    (Még az is lehet, hogy rosszul emlékszem, és csak 6 hét volt?) Viszont semmiképpen nem volt 21 hónap. Ha jól emlékszem a GYES-t 1969-ben vezették be.

    előzmény:
    eda-1952 (25)
    2012-08-14  13:56
  20. 2012. augusztus 14. 14:0632.

    Na, mi lesz akkor, ha bevezetik a kormány terveit, hogy jövőre a távolsági buszokon az szállhat fel először, akinek jegye van, a bérletes marad a végére...

     

    Egy diáknak Zeg és Bp között  bérlettel olcsóbb megoldani a havi 4-5 utazást, mert ha szorgalmi időszakban nem is jön haza hetente, de viszgaidőszakban megvan ennyi utazás. Ha pénteken nem fér fel a buszra, mert annyian vesznek jegyet (elég gyakran előfordul a tömött busz), akkor várhat a következőre (nem 10 perc, akár több óra lehet). és nyilván nem fog elbattyogni a vasútra (na, az meg katasztrófa Zeg-Bp között), hiszen a busz már ki van fizetve... Dilettáns banda :(

    előzmény:
    rebelde (1)
    2012-08-14  13:21
  21. 2012. augusztus 14. 14:0531.

    Örülök,hogy egy valaki egyetért velem.

     

    (bár sokan szerintem, csak fontosabb az, hogy hogy és hol lehet az idióta topicinditóba belekötni)

    előzmény:
    WB1888 (23)
    2012-08-14  13:55
  22. 2012. augusztus 14. 14:0430.

    Figyelj, ne akard beosztani más pénzét. A nyugdíjas igenis megérdemli, gondolom Te is kaptál juttatásokat a gyerekek után. Hogy gondolod??? Az államnak szültél??? akkor persze egy szavad nem volt azellen, hogy mások meg még annál is kevesebből élnek.

     

    Neked is járt anno, Nekik is jár. Ha azt nem utasítottad vissza, akkor itt se pampogj. Vagy ha Neked most nem jó, Te nem kapsz, akkor mástól is el akarod venni a kedvezményt?

     

    Remélem azért arra figyelj, hogy a babáidnak ne azt a képet add át, hogy az ingyenélő nyugdíjasok, hanem tisztelje az időseket....

     

     

    Egyébként meg azt is lehet mondani, hogy aki az éhenhalás szélén áll, az minek szül gyereket... Ugye, hogy nem esik jól? akkor Te se acsarkodj

    előzmény:
    rebelde (24)
    2012-08-14  13:55
  23. 2012. augusztus 14. 14:0229.

    Anyukámmal vannak, aki jövőre lesz 65 éves. És neki is elmondtam, hogy gáz a 65 év felettiek ingyen utazása. És megérti. Nem sok neki sem a nyugdíja, egyedül él, de felméri ép ésszel, hogy ez így sehogy nem jó.

     

    Ha pld egy gyesestől elkérnek havi 4000 forintot, akkor a 65 év felettiek is igazán fizethetnének valamennyit. 

     

    Ja, és már sok-sok évvel ezelőtt is idegesített ez, nem mióta gyerekeim vannak.

     

    Csak emiatt a bliccelős dolog miatt jutott megint ez eszembe.

     

     

    előzmény:
    eda-1952 (25)
    2012-08-14  13:56
  24. 2012. augusztus 14. 13:5828.

    " amúgy én olyan helyre nem fizetek, ahol nem vagyok megelégedve a szolgáltatás színvonalával, ergo nem veszek jegyet...bibibibííííí) "

     

    Hát én erre nem lennék büszke, ne hari.

     

    Ha mindenki így gondolkodna, akkor egy ember sem fizetne a tömgközlekedésért. Akkor még annyi sem lenne, mint most. Akkor a bliccelők és a 65 év felettiek is ba...hatják...

     

  25. 2012. augusztus 14. 13:5727.

    A 65 év feletti NEM BLICCELŐ! Törvényadta joga, hogy ingyen utazzon.

    Vili?

     

     

    előzmény:
    rebelde (18)
    2012-08-14  13:49
  26. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2012. augusztus 14. 13:5726.

    Én még ebből sem olvasom azt a tényt ki, hogy ez lenne a legfőbb gondja.

    előzmény:
    Zsifikati (14)
    2012-08-14  13:43
  27. 2012. augusztus 14. 13:5625.

    "És az is zavar, hogy 65 év felett ingyen utaznak!"

    Ezt mondogasd a szüleidnek vagy nagyszüleidnek, de lehetőleg ugyanekkora vehemenciával.

    "Látatlanban megmondom, hogy sok 10-15 évet dolgozó ember (rendesen bejelentett) többet adózott már  mint 100 nyugdíjas egybevéve." Én meg látatlanban megmondom, hogy hülyeséget beszélsz, rosszindulatúan. Tudod amikor a mostani 65 felettiek dolgoztak, akkor mindenki be volt jelentve és a fekete munkáért ha kiderült nagy bűntetés járt.

    Azért mert most nektek nehéz, mert pechetekre ikreitek születtek, talán nem kéne az idős embereket rugdosni. Abban a régi időben is előfordult, hogy 21 hónapos gyereket bölcsibe adtak, mert anyának dolgoznia kellett. (és most nem kezdem el feszegetni, hogy hol vannak a kicsik, amikor dolgozol, mert semmi közöm hozzá és  nem szeretnék én is rosszindulatú lenni. Csak harapok, ha úgy általában az öregeket szidják.)

    előzmény:
    rebelde (16)
    2012-08-14  13:47
  28. 2012. augusztus 14. 13:5524.

    Ja, vágjál eret, ha neked úgy jó lesz.

     

     

    Nyilván nincs bérlete, mert ha lenne, felmutatná, mert elvileg fel kell mutatni.

    De mivel a sofőrt nem érdekli, hogy ki száll fel, így nem foglalkoznak vele, lehet ingyen utazni, akkor lehet ingyen utazni.

     

    Ha egy nyugdíjas kap 80e forintot, akkor miért ne tudna 4e forintért megvenni egy bérletet?

    76e forint/1 ember

     

    Család: összjöv kb 200e forint-bérletek, marad 170e forint

    osztok, szorzok, gyököt vonok:

     

    42500 forint/1 ember.

     

    Na, kinek a jobb? 

    előzmény:
    Nyina. (17)
    2012-08-14  13:47
  29. 2012. augusztus 14. 13:5523.

    Mint naponta BKV-val közlekedő szerencsétlen, szerintem abból van a legnagyobb probléma, mint mindenhol: minden költséget az aktívakkal fizettetnek meg. Igen, én kereső vagyok, de azért azt én sem tartom fair-nek, hogy én fizessek 10000 forintot havonta, a 65 év feletti pedig semmit. Valahogy közelíteni kellene, ő is fizessen, akár minimális összeget is, de akkor a dolgozóknak is legyen kevesebb a bérlet.

    A bliccelőkre pedig hiába állnak rá, mert számtalanszor láttam, hogy akinél nem volt jegy vagy bérlet, közölte az ellenőrrel, hogy márpedig ő leszáll a következőnél, és hagyják őt békén. Ahol nincs közterület-felügyelő az ellenőrrel, ott gyakorlatilag tehetetlenek. Engem ez speciel jobban bosszant, mint a nyugdíjasok ingyen utazása, bár azzal sem tudok egyet érteni. Értem én, hogy nekik sincs sok pénzük, de mi van azokkal, akik 3 műszakban dolgoznak, és 80-90 ezret keresnek? Ők is megérdemelnék ennyi erővel az ingyen utazást. Meg kb. mindenki, mert mindenkinek lenne rá oka. 

     

    Szerintem ilyen gazdasági helyzetben ez luxus. És az is, hogy ennyi bliccelőt futni hagynak, bár megismétlem, nem tudom, mit lehetne tenni. Mert az egy dolog, hogy elkapnak valakit, de hiába a csekk, egy bizonyos százalék soha az életben nem fogja befizetni...

     

     

  30. 2012. augusztus 14. 13:5522.
    Ez a vilagrengetö problemad sajnos soha nem lesz megoldva.Bliccelök mindig,mindenhol vannak....oksimoksi?
    előzmény:
    rebelde (18)
    2012-08-14  13:49
  31. 2012. augusztus 14. 13:5321.
    Akkor most kezdjek el a 65 ev felettiek,hogy regesregen nem volt gyes sem es aki szül,az maganak szül es szüntessek be a gyest,mert milyen alapon adjak????Stb,stb,stb.......
    előzmény:
    rebelde (16)
    2012-08-14  13:47
  32. Torolt_felhasznalo_650589
    Torolt_felhasznalo_650589
    2012. augusztus 14. 13:5220.

    A cím valóban nem függ össze a tartalommal. Vajon mi köze ahhoz, hogy melyik ajtón kell felszállni, hogy a 65 év felettiek ingyen utazhatnak? Én is 65 év feletti vagyok, de nyugi! Nem használom sem a BKV járatait, sem semmilyen más tömegközlekedési eszközt, mert autóval közlekedek, amíg tudok, aztán meg majd visznek a gyerekek. Ennek ellenére sem értem, hogy mi ezzel a baj? Én 43 évet ledolgoztam, adóztam, és ugye most is adózok!

    A másik! Honnan tudod, hogy 20 utasból hány embernek van bérlete, jegye, és hányan bliccelnek?

    A lányom minden hónapban megveszi a bérletet, mert tömegközlekedési eszközzel jár. Én, mikor még 65 alatti voltam, és időnként busszal, vagy bármivel kellett mennem, akkor jegyet vettem, és minden alkalommal kezeltem is. Míg rendszeresen használtam a tömegközlekedési eszközöket, én is bérletet vásároltam, és a férjem is!

     

    Nem! Én nem irigylem azokat, akik törvényesen ingyen utazhatnak! Te se tedd! Sokkal nagyobb kárt okoznak a bliccelők! Miattuk kerül egyre többe az utazás azoknak, akik megfizetik.

     

    Ez ellen kellene már csinálni valamit! Ahogy Te írtad!

     

    előzmény:
    rebelde (1)
    2012-08-14  13:21
  33. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2012. augusztus 14. 13:5219.

    Nem tudom mennnyit tettek a közösbe" de az istenszerelmére, 65 év...van aki még fitt, diatalos, dolgozik, de a nagyrésze igazi nyugger, örül, ha lyuk van a seggén. Csak nyugdíjból még bérletet is venni...áááááá...

     

     

     

    (amúgy én olyan helyre nem fizetek, ahol nem vagyok megelégedve a szolgáltatás színvonalával, ergo nem veszek jegyet...bibibibííííí

    előzmény:
    rebelde (16)
    2012-08-14  13:47
  34. 2012. augusztus 14. 13:4918.

    Na, a gyengébbek kedvéért:

     

    Azért írtam a bliccelőket, mert nagyon idegesít, hogy ilyen emberek léteznek! És jó lenne, ha a BKV lassan kitalálna valamit, hogy NE LEGYENEK BLICCELŐK, mert a bliccelők miatt emelik a bérlet és jegyárakat. A bliccelők miatt fizetnek a tisztességes emberek!

     

    Érthető?

     

    Szóval minden zavar, amit leírtam!

    Oksimoksi???? Vagy még boncolgassam a topicnyitásomat????

  35. 2012. augusztus 14. 13:4717.

    Miért, szerinted egy nyugdíjas mennyiből él? Nehogy azt hidd, hogy többszázezer Ft-ból. Sajnos nagyon sokan épp hogy ki tudják fizetni a rezsijüket, meg a gyógyszereiket, aztán paprikás krumplin élnek egész hónapban. És végig dolgozta az életét...Akkor legalább hadd utazzon már ingyen. Szerintem.

    Amúgy te honnat tudod, hogy az, aki nem mutat fel semmit, annak nincs is bérlete/jegye? Nem is értem.

     Amúgy velem számtalanszor előfordul hogy a mertónál az ellenőr rá sem néz a bérletemre, hiába lobogtatom a szeme előtt. A diákigazolványomat eddig 3x ha megnézték, hogy van -e rajta érvényes matrica.

    Jaa és képzeld: A múltokr vonaton utaztam hát úgy sétált el mellettem a kaller, mintha láthattlan lennék. Akkor most? Vágjak eret magamon, vagy mi?

    előzmény:
    rebelde (1)
    2012-08-14  13:21
  36. 2012. augusztus 14. 13:4716.

    Én is gyeses vagyok. Egyedül vagyok 21 hónapos ikrekkel. 4 órában dolgozom, hogy ne haljunk éhen.

    Mióta csak kellett, azóta volt bérletem. Amíg itthon voltam, nem volt, de nem is nagyon BKV-ztam, ha meg igen, akkor jegyet vettem és ki is lukasztottam.

     

    A teljesség kedvéért:

    - fáj, hogy a szolgáltatás kritikán aluli,

    - mint ikerbabakocsis, fáj, hogy a 12. buszra tudok felszállni,

    - fáj, hogy nem indulnak időben a buszok,

    - fáj, hogy olyan érzésem van néha, hogy összezuhan alattunk a busz, olyan rossz állapotban van

    - a kosz már lassan fel sem tűnik.

     

    És az is zavar, hogy 65 év felett ingyen utaznak! Mert egy nagy kiesés a cégnek pld. És akkor mi van, ha tettek ők már eleget az államkasszába? Te azt honnan tudod? Látatlanban megmondom, hogy sok 10-15 évet dolgozó ember (rendesen bejelentett) többet adózott már  mint 100 nyugdíjas egybevéve. Akkor azok is utazhatnak ingyen, nem?

    Szolgáltatást akarunk igénybevenni, fizessünk! Mindenki! Nem?

  37. 2012. augusztus 14. 13:4415.

    "iszonyatosan szurja a szemem" ezt irta.

     

    En meg kerdem hogy miert szurja annyira?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (9)
    2012-08-14  13:36
  38. 2012. augusztus 14. 13:4314.

    "Iszonyatosan szúrja a szemem ez a dolog. Nem beszélve arról, hogy sok család mondjuk él 200e forintból, amiből megveszik a két felnőtt bérletet, két gyerekbérletet (közel 30e forint), akkor a 65 év felettiek miért utazhatnak ingyen?

    Miért nem csinálnak már valamit? "

     

    De, tulajdonképpen ez a gondja. Az előző mondatában megemlíti a bliccelőket is, de mégsem az a felvetés, hogy ellenük csináljanak valamit.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (9)
    2012-08-14  13:36
  39. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2012. augusztus 14. 13:4213.
    Szia!!
    előzmény:
    Heö2 (8)
    2012-08-14  13:34
  40. 2012. augusztus 14. 13:4012.

    Miert is?Egy otthon gyereket gondozo nö egyenlö szamodra egy munkanelkülivel?

    De akar a munkanelkülit is segitenem,mert a nincsböl nehez munka utan jarni... 

    előzmény:
    h.agnes (10)
    2012-08-14  13:38
  41. 2012. augusztus 14. 13:3911.
    Nem egészen értem a topicot. Most az a gond, elől kell felszállni, vagy írigyled a nyugdíjast? Én is írigylem- olyan szempontból, hogy ő már megérte ezt a kort...
    előzmény:
    rebelde (1)
    2012-08-14  13:21
  42. 2012. augusztus 14. 13:3810.
    És a munkanélkülieket is, ugye?
    előzmény:
    Heö2 (6)
    2012-08-14  13:34
  43. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2012. augusztus 14. 13:369.
    Sehol nem írta, hogy ez lenne a legfőbb gondja.
    előzmény:
    Amarynda (7)
    2012-08-14  13:34
  44. 2012. augusztus 14. 13:348.
    Szijjja!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (2)
    2012-08-14  13:30
  45. 2012. augusztus 14. 13:347.
    Te jo eg ez a legfobb gondod? hat ez eleg szomoru
    előzmény:
    rebelde (1)
    2012-08-14  13:21
  46. 2012. augusztus 14. 13:346.

    Miert nem allsz be  ellenörnek?

    Miert faj az neked,hogy a 65 ev felettiek ingyen utaznak?Nem aktiv keresök mar.En a gyeses anyukakat is mentesitenem alola. 

    előzmény:
    rebelde (1)
    2012-08-14  13:21
  47. 2012. augusztus 14. 13:335.

    Az ingyen utazás hogy függ össze a topikcímmel?

     

    Ha a hátsó ajtón is fel lehetne szállni, akkor nem vennél bérletet?

     

    Mire gondolsz, mit kellene csinálni?  

     

    Nem bántani akarlak, csak nem értem. 

    előzmény:
    rebelde (1)
    2012-08-14  13:21
  48. 2012. augusztus 14. 13:324.

    Csak reménykedj, hogy nem éred meg a nyugdíjas korodat. 

      

    előzmény:
    rebelde (1)
    2012-08-14  13:21
  49. 2012. augusztus 14. 13:313.
    Azt nem értem, hogy miért nem az bánt, akinek se bérlete, se jegye. Miért a 65 éven felüli a gond? Ő törvényesen nem fizet, míg aki bliccel, az bliccel. 
    előzmény:
    rebelde (1)
    2012-08-14  13:21
  50. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2012. augusztus 14. 13:302.

    Nekem ezzel nincs bajom, hogy 65 év felett ingyen utaznak. Miért ne? a többség elég sokat tett már az államkasszába, megérdemlik.

     

    Engem az bosszant, hogy szolgáltás mint olyan, kritikán aluli (pl: miért nem jön alacsonypadlós busz, ha az meg van jelölve a menetrenden??) de a pénzt persze beszedik. 

     

     

    előzmény:
    rebelde (1)
    2012-08-14  13:21

Címlap

top