Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Erdély-úti tippek

Magnolia77
Létrehozva: 2012. augusztus 7. 13:58

Sziasztok!

Tervezünk egy erdélyi kirándulást, de főként Székelyudaverhely és környéke lenne a cél. A 3 éves kisfiam is jönne velünk így olyan ötleteket , javaslatokat szeretnék Tőletek kérni látnivalók, programok tekintetében ami még Őt is érdekelné. Vagyis nagyobb túrázás kizárva

"Gasztroötleteket" is várok, mit hol érdemes venni, helyi termelők (méz, gyümölcs, jó kis helyi vendéglő, bármi jöhet!!!!)

 

Köszönöm szépen!

M. 

  1. 2016. február 12. 15:0310.

    Szia, ajánlom figyelmedbe a tórdai sóbányát útba esik és kár lenne kihangyni , Marosvásárhelyre közeledve a Haller Kastélyszálló remek alkolom egy ujabb pihenőre és ebédre/vacsorára ( remek a konyhájuk, legalábbis nekünk ízlet ) ....47 km-re Székelyudaverhelytől pedig ott a Kőhalmi vár ami nem régiben lett felújítva, nagyon szép a kilátás és szerintem gyerekeknek is nagy élmény lehet. remélem tudtam segíteni. jó utat. 


     

     


     


     


     

    előzmény:
    Magnolia77 (1)
    2012-08-07  13:58
  2. 2016. február 10. 13:009.

    KalandTipp az Érchegységből: https://hungeri.wordpress.com/2015/03/11/feketello-negrile asa-narciszmezo/ Facen is vannak új videók többek között a Csalhó-hegységről. Olvass, kövesd és kalandozz.

  3. 2013. augusztus 21. 17:208.

    Szia,

     

    Székelyudvarhely környékén tudom ajánlani a Hétvezér Panziót.

    Nagyon gyerekbarát, és segíteni is tudnak a programok kialakításában.

    http://www.hetvezer.ro

     

     

     

  4. 2012. augusztus 8. 20:337.
    Köszönöm szépen nektek a sok hasznos ajánlót!!!!Már szorgosan jegyzetelek!!!!!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    erdeipatak (5)
    2012-08-07  17:07
  5. 2012. augusztus 7. 21:496.

    Szia!

    Mi három kisgyerekkel vágtunk neki Erdélynek, a legszebb emlékeink közé tartozik, amikor gázoltunk Ivó patakában kavicsot gyűjtögetve, vagy taplót gyűjtöttünk a Hargitán az égig érő fák közt. Felmentünk egy esztenára is, amikor már azt hittük, hogy nincs tovább út, akkor még mentünk egy órát. Nagy-nagy szeretettel fogadtak, elmesélték melyik oldalról jön az ordas, honnan a medve. Zeteváralján laktunk, a szomszédban sok-sok állat, ihattunk igazi tejet is.

    Jó utat nektek!

    előzmény:
    Magnolia77 (1)
    2012-08-07  13:58
  6. 2012. augusztus 7. 17:075.

    Szia Magnólia!

     

    3 éves gyereknek én is a  parajdi sóbányát, uitt a lepkeházat,a Balu Parkot Homoródfürdőn, az ivói Vadasparkot ajánlanám. Fel lehet menni a madarasi Hargitára autóval Szentegyháza irányából, a csúcsra a túra innen 3 évessel is megtehető. 

     

    Szállás és gasztro tipp: 

    Zetevárpanzió- Zeteváralján

    Gondűző-Udvarhelyen

    Lobogó- Homoródfürdőn.

     

    Minden hónap utolsó szombatján Átalvető-hagyományos, helyi termékek vására Udvarhelyen.

     

    Remélem segítettem. :)

     

    előzmény:
    Magnolia77 (1)
    2012-08-07  13:58
  7. 2012. augusztus 7. 16:134.

    Vendéglő: Basa fogadó (Gyergyószentmiklós mellett),nagyon jó,nagyon székely és nagyon eredeti.

     

    Én Gyergyószentmiklóson születtem,jó pár éve már csak látogatóba járok haza,de ha van konkrét kérdésed,szivesen utánanézek.

    előzmény:
    Magnolia77 (1)
    2012-08-07  13:58
  8. 2012. augusztus 7. 16:053.
    Szia! Parajdi sóbánya-játszóházzal, Balu Park (Autóval: Hargitafürdő a 138A jelzésű úton közelíthető meg. Csíkszeredától 22, Székelyudvarhelytől 46 km-re található.) bár a 3 éves talán kicsi még ehhez,Paradisul Acvatic - élményfürdő Brassóban + tipikus Székelyföldi túrák,mint : Szent Anna tó, Gyilkos-tó - Békás Szoros,Korond ,Súgó- barlang.
    előzmény:
    Magnolia77 (1)
    2012-08-07  13:58
  9. 2012. augusztus 7. 14:302.

    és ha tudtok olyan szállást is ajánljatok lécci, ami nem túl drága, tiszta (vagyis kipróbáltátok) mert rengeteg van fent  aneten csak nem tudok választani!!

    köszönöm még egyszer!!! 

    előzmény:
    Magnolia77 (1)
    2012-08-07  13:58

Címlap

top