Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Iskolából ki/bejelentés

Torolt_felhasznalo_720723
Torolt_felhasznalo_720723
Létrehozva: 2012. július 30. 22:35
A topikot z?roltuk, mert a moder?l?st kor?bbiakban v?gz? tulajdonosa t?r?lte mag?t vagy tiltva lett a rendszerb?l.

Az előzőleg indított topikomban megkaptam hideget meleget egyaránt. Pedig csak egy kérdésre akartam választ- köszönöm megkaptam.

MIndent legálisan fogok csinálni, törvényes keretek között maradva. A barátnőm nem biztos abban, hogy a gyereket felveszik az itteni iskolába, hiába mondtam neki, hogy ne aggódjon fel kell venniük, mert tankötelezettség van 16 éves korig itt, ahogy otthon is. az itteni iskokarendszer lényegesen jobb lenne a számára, mivel az iskolarendszer rendkívül rugalmas és nem lexikális tudásra alapoz. Rendkívül átjárhatók az iskolaformák. 4 év az általalános iskola, utána szétmegy (Haupt, Real, Mittel és gimnázium). A gimnázium 8 éves. Az igazgatónő azzal indokolta az átjárhatóságot, rugalmasságot, mivel a gyerekek nem egyszerre érnek, vannak akik ötödik-hatodik osztáyra lesznek érettek és még ekkor is át tudnak menni a gimnáziumba. Mit mondjak ez a rendszer gyerekbarátabb sokkal.

Ki lehet levélben jelenteni a gyereket, vagy személyesn meg kell jelenni?

Feladataim(ink):

1. Holnap beszélek az itteni gyámüggyel (Jugendamt), illetve majd az otthonival is. Az otthoni gyámüggyel már beszéltem röviden. Az ügyintéző kérdésemre, történetemre közölte, hogy mivel Eu-s tagok vagyunk, így akár az itteni gyámügyhöz, illetve bírósághoz is fordulhatunk, mivel itt szándékozunk lakni, s ezért az itteniek lehetnek ez ügyben az illetékesek. S így nem kell állandóan hazajárnunk. Ha akar az apja megkjelenhet a tárgyaláson.

2. Bemegyünk (vagy írunk egy levelet)az otthoni gyámhatósághoz, hogy a gyerek ide fog költözni és itt fog iskolába járni, az apja három és fél éve nem jelenik meg a láthatáson és ezt igazolni is fogjuk, azaz kiállítunk egy igazolást, hogy xy apuka 2012 juliús 28-án és az azt megelőző három és fél év hétvégéin nem élt a láthatási jogával. Dátum, név, aláírás.

Természetesen a láthatást nem akadályozzuk, de véleményem szerint, ha eddig nem érdekelte a gyereke, akkor ezután se fogja érdekelni, illetve ne érdekelje. Vagy mondjon le a gyerekről és akkor nem kell azt a 20-30ezret fizetnie havonta tovább gyerektartásként, hisz úgyis csak tekinti a gyereket. Mert ha nem annak tekintené, akkor meg is jelenne a láthatáson

 3. Az itteni gyámhatóság minden valószínűség szerint meg fogja nézni, hogy milyen körülmények között fog élni a gyerek, környezettanulmányt fog készíteni.

4. Bíróságon lesznek tanúim, akik igazolják, hogy normális életvitelt folytatom(tunk), dolgozom, nem iszom, nem dohányzom és kujtorgok semerrre, hanem otthon vagyok velük minden nap.

 

Kakadutól megkaptam, hogy mit keresek napközben otthon.  Közöltem vele, hogy az én munkaidőm speciális: reggel-este dolgozom, napközben pedig szabad vagyok, így annyi előnye van a dolgoknak, hogy minden hivatalt elérek napközben időben telefonon.

Kettőnk közül én aggódom(tam) azon, hogy mi lesz, ha keresni kezdi az apja a gyereket, a barátnőm szerint feleslegesen agyalok rajta, úgyse fogja keresni, mert eddig se érdekelte három és fél évig.

a gyerek érdeke meg úgyis azt diktálja, hogy itt járjon iskolába. Mert:

a, 10 év múlva folyékonyan, akcentus nélkül fogja beszélni a német nyelvet.

b, svábos csengésű névvel a kutya se fog rájönni, hogy külföldi származású

c, Az iskolarendszer is jobb, mint az otthoni (lsd fentebb)

d, Német állampolgárként jóval könnyebb és jobb sora lesz, mint otthon.

 

Címlap

top