Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogorvosi kérdés

tockos
Létrehozva: 2012. július 19. 08:29

Sziasztok! A kérdésem gyökérkezeléssel kapcsolatos.

Mi a menete és mi zajlik le a felbolygatott szövetekben, vagyis normális-e az, amit most tapasztalok?

A történet:

Fogínyemen kinövés keletkezett. Fogorvos ránézésre megállapította, hogy a fogam be van gyulladva és gyökérkezelni kell. Ami érdekes, hogy egyáltalán nem fájt, nem is foglalkoztam volna vele. Másrészt meglepődtem, mert az adott fog más gyökérkezelve volt.

Fogorvos felnyitotta, gyökérkezelte. Olyan mélyre letolta a gyökérkiszedő tűt, hogy a csontomon éreztem a koppanását. A foggyökéren keresztül genny távozott.

Másnapra a fogam enyhén érzékeny lett, kicsit fájt.

Az egy hét múlva esedékes kezelés előtt egy nappal elmúlt a gyenge fájás is. Második kezelés után viszont már csak gyógyszerrel tudok meglenni annyira érzékeny.

Ez így normális?

 

Hátha van itt fogorvos, aki meg tud nyugtatni, mert pont utazás előtt állok és nem szeretném, ha emiatt keserű élményekkel telne a külföldi nyaralásom.

 

  1. 2012. július 20. 16:4414.
    Nekem pl a meleg borogatás tett csodát ahogy este beborogattam meleggel meg reggel délutánra meg is jelent a kis pukli az ínyemenValószínű a meleg hatásra a genny megindult.Arcureget is meleggel kell kezelni én úgy tudom
    előzmény:
    dr. Kiss István (13)
    2012-07-20  16:41
  2. 2012. július 20. 16:4113.
    Én a hideg, jeges hűtést javaslom rá. A fogíny és az egyéb foghoz kapcsolódó gyulladásokat hűteni kell, a torok..stb. gyulladásokat kell melegíteni.Jó gyógyulást!
    előzmény:
    tockos (12)
    2012-07-20  16:27
  3. 2012. július 20. 16:2712.

    Nem tudom mit távolított el, mindenesetre az első kezelésnél állítólag sok genny távozott. Most ott tartok, hogy már négyszer szurkált meg az idegkiszedő tűjével és időközben az arcom bedagadt, mintha szilvát rejtegetnék a számban. Most legutóbb már csak valamivel átitatott gézt rakott a fogamba, hogy a gyulladás ott tudjon távozni. Antibiotikum, fájdalomcsillapító és gyomorerősítő. Valamint ami még meglepett és erősítse meg aki járatos benne, hogy azt javasolta tartsam a gyulladt rész melegen.

    Tényleg igaz, hogy az élő fognál hűteni kell a gyulladást, az elhaltnál meg melegíteni???

    Most megint elbizonytalanodtam. Se röntgen, utolsó alkalomnál érzéstelenítőt sem adott, mikor kiszedte az ideiglenes tömést és megint kotorászott a foggyökérben... Lehet ezért vannak az eltérő tarifák...

    előzmény:
    dr. Kiss István (10)
    2012-07-19  20:44
  4. 2012. július 20. 16:1711.
    Árban nem tudok nyilatkozni. Gondolom területenként más és más,  még városrészeken belül is. Gondolom a jó orvost meg kell fizetni.
    előzmény:
    bumika (9)
    2012-07-19  17:47
  5. 2012. július 19. 20:4410.

    Kedves Tockos!

    Én nem fogorvos hanem belgyógyász szakorvos vagyok, de a gyökérkezelés nem mindig sikeres. Lehet, hogy az orvosa nem távolította el rendesen a pulpát, és emiatt érezhet enyhe fájdalmat. Az is meglehet, hogy a gyökértömőanyag túljutott a gyökércsúcson és ekkor gyulladás keletkezik. Ezt a fogorvos újra kezeli. Az utazás előtt mindenféleképpen konzultáljon vele, mert nem szerencsés az hogyha az egész nyaralása alatt fájna a foga. Az idült fogínygyulladás a fog elvesztéséhez vezethet! Jó gyógyulást!

    dr. Kiss István 

    előzmény:
    tockos (1)
    2012-07-19  08:29
  6. 2012. július 19. 17:479.
    Nekem ma rakták bele a gyökértömést, kedden lesz a végleges tömés. És bár nem fájt az első kezelés óta, azért megröntgenezték. Egyébként mennyibe kerül egy ilyen többkörös gyökérkezelés? Én most tartok 22500Ft-nál, és 14000Ft lesz az utolsó kezelés. Kisörlő fog, 1 gyökércsatorna. Nem tudom eldönteni, hogy drága-e a fogorvosom vagy átlagos?
    előzmény:
    tockos (8)
    2012-07-19  13:56
  7. 2012. július 19. 13:568.

    Köszönöm a hozzászólásokat. Közben visszamentem a fogorvoshoz. Megint kinyitotta (mert nekem ideiglenes tömést rakott bele minden alkalommal, így nem tudom szivogatni) és valami fertőtlenítő, gyulladáscsökkentös anyaggal tömködte be.

    Fájdalomcsillapítonak nekem a Spedifent ajánlotta, ahhoz nem kell recept. Egyenlőre nem írt antibiotikumot, de kilátásba helyezte, ha jövőhétig nem javulna a helyzet.

     

    Mégegyszer köszönöm a hozzászólásokat. Kicsit nyugodtabb lettem.

  8. 2012. július 19. 10:147.
    Nekem ugyan ez volt nemrég .SZombaton elkezdett irrgalmatlanult fájni a gyökérkezelt fogam.Hétfőn doki röntgen mondta hogy valószínű jövőhéten szájseben kiszedik a régi tömést és újra tömik.Felírt dalacint de fájdalom csillapítót nem.Hát bekakiltam úgy fájt estére a fogam barátnőm hozott cataflant másnap irány gyógyszertár és flector port kértem igaz nem volt receptem de a gyógyszertár főnöke meglátta a fejem és mondta hogy azonnal  adják ki meg kérdezte van e még dalacinom?!MOndták hogy nyugodtan szedjem a kettőt de pár óra eltolással.Nekem egy nagyon nagy pukli volt az ínyemen fogtam kipukkasztottam  és ami onnan kijött hát inkább nem részletezem Ezt a fectort bátran ajánlom bárkinek nagyon jó kb 10perc után hat és olyan 8órán keresztül nem fáj.
    előzmény:
    jucus69 (6)
    2012-07-19  09:39
  9. 2012. július 19. 09:396.

    Szia.

    Hogyha már gyökértömött egy fog, attól lehet a gyökércsúcson gyulladás.

    A "kinövés"is ezért keletkezett, mert a genny utat tört magának. És azért nem fájt, mert ott puklisodott, tehát nem feszítette a környező szöveteket.

     

    Erre az a megoldás, hogy kiszedjük a régi gyökértömést. hagyjuk, hogy a csatornán át ürüljön, aminek kell, és csak később tömjük be.

    Vagyis, amit veled csináltak, teljesen korrekt.

     

    A fájdalom valószínűleg a megbolygatástól van, ill.a gyulladástól.

     

    Ha nagyon nem bírod, vegyél be fájdalomcsillapítót, ha az orvosod indokoltnak tartja esetleg antibiotikum

     

     

    És türelem! A fogadnak valószínűleg ez az utolsó ( előtti) esélye, hogy rendbejöjjön, ne siettesd!

    Járj rendszeresen tisztításra, ha úgy érzed, kérj előtte nyugodtan érzéstelenítést.

    előzmény:
    tockos (1)
    2012-07-19  08:29
  10. 2012. július 19. 09:135.

    Normálisnak biztos nem normális.

    Nem vagyok fogorvos.

    Előfordulhat, hogy a gyökérkezelésnél csontot érnek, akkor a csonthártya sérül és be is gyullad... ha van a környéken olyan sérülés (mellette lévő rossz fog, ciszta, ínynyulladás) ami ezt áthúzhatja, akkor kialakulhat komolyabb gyulladás.

    Elmélet szerint a gyökérkezelt fogba nem szoktak tenni semmit, amíg be nem tömik...szivogatni kell, és tisztán tartani...

     

    Ha a csonthártyád gyulladt be kiscsit, akkor az pár nap alatt el kell múljon. 

    Az is lehet, hogy valami csont-, vagy fogdarab maradt a foggyökérnél és az irritálja.

    Szerintem csináltass egy röntgent...ott a gócokat lehet látni, vagy ha valami idegen anyag van benne...

    előzmény:
    tockos (1)
    2012-07-19  08:29
  11. 2012. július 19. 09:004.
    valóban ideg, rosszul írtam én is
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567762 (3)
    2012-07-19  08:53
  12. Torolt_felhasznalo_567762
    Torolt_felhasznalo_567762
    2012. július 19. 08:533.
    Kis igazítás: gyökérkezelésnél nem a gyökeret, hanem az ideget ölik ki a fogból. Hogy miért gyulladt be? Talán ciszta lehetett a gyökéren, de így utazni nem a legjobb ötlet.
    előzmény:
    tockos (1)
    2012-07-19  08:29
  13. 2012. július 19. 08:402.

    Anyukám most szenvedett egy fogával, ill. még nincs vége. Kicseréltetett egy ezeréves amalgám tömést és ez elindította a lavinát. Pár nap múlva elkezdett neki fájni. Akkor kiölték belőle a gyökeret. Ezután egyre rosszabb lett. Bedagadtak a nyirokcsomói is, a nyelve is. Aztán kiderült, hogy neki is gennyes, ezt ki kellett üríteni, másfél hétig napi randi a szájsebésszel... Most talán ez a része rendbejött, jövő héten gyökérkezelés, ha minden jól megy...

    (Ez csak simán tömve volt, a tömés mondjuk jó nagy volt.)

     

    Elutazni nagy bátorság szerintem, de nem vagyok fogorvos. Lehet, hogy egy másik fogorvos v. inkább szájsebész kellene neked.

    előzmény:
    tockos (1)
    2012-07-19  08:29

Címlap

top