Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2013 márciusi babavárók :)

Natty
Létrehozva: 2012. július 9. 08:14

Sziasztok!

 

Várok ebbe a topikba, olyan kismamákat, akik 2013 márciusára várják pocaklakóikat. Gyertek beszélgessük, osszuk meg egymással az élményeinket, bajainkat, örömünket, szomorúságunkat, aggódásunkat stb.

 

Remélem egy jó kis csapat fog összejönni...

  1. 2012. július 14. 17:0326.

    Sziasztok,

    Natty, első babám lesz. Vannak méretbeli eltérések, hiszen ilyenkor sokat számít, akár 2 mm-t is ha 4-5 napos eltérés van a fogamzások között. Nekem például a peteérésem a 9. napon volt, nem a 14. napon. A teszt is nagyon gyorsan, már 7 nappal a mensim előtt mutatott nagyon halvány pozit, igaz olyan halványat, hogy csak én láttam..

    Mit éreztek már? Én állandóan alszom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  2. 2012. július 14. 12:0225.

    Szia!

     

    Nahát ez csodálatos! Gratulálok.5+5-nél ennyi mindent láttak?! Ejha...Nálam 5+3-ál még csak a petezsák volt meg. De ez is bizonyítja hogy nem egyidőben esünk teherbe, valószínüleg te hamarabb mint én, mert nekem olyan 20 cn. volt először pozitív az lh tesztem. 

     

    Beírtalak a táblázatba, és üdv közöttünk. Hányadik baba lesz?

     

    Én bejelentettem a munkahelyemen, így mostantól táppénzen vagyok, és 2 hét várakozás a következő Uh-ig.

     

    Kismamáink

     

    remese:       Március 5.                    /

    danianya:    Március 6.                   / 2.baba

    Natty:          Március 12.                 /2.baba

    Kriszta025:  Március közepe-vége /1.baba

    kala:            Március 20.                 /1.baba

     

    előzmény:
    remese (24)
    2012-07-13  21:07
  3. 2012. július 13. 21:0724.

    Sziasztok,

     

    Én is csatlakoznék! Kedden voltam ultrahangon, 5+5 hetesen ha jól számolom. 17,5 mm-es petezsák, 4,7 mm szikhólyag, 5,5 mm-es baba.

    Szívhang is volt már, legközelebb 2 hét múlva kell mennem. Elvileg március 5.-e körül leszek kiírva.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  4. 2012. július 13. 18:1923.
    Ez szuper!!!! És így legalább nem kell várnom a 10. hétig. Te is megnuygodhatsz. Akkor most légy boldog, mert akkor a baba is az
    előzmény:
    Kriszta025 (22)
    2012-07-13  17:07
  5. 2012. július 13. 17:0722.
    :) Na úgy néz ki találtam orvost,viszonylag olcsón és jót.Majd még kitalálom mikor megyek aztán én is megmondom a várható érkezését a babánknak! :)
    előzmény:
    Natty (21)
    2012-07-13  16:43
  6. 2012. július 13. 16:4321.

    Kismamáink

     

    danianya:    Március 6.                   / 2.baba

    Natty:          Március 12.                 /2.baba

    Kriszta025:  Március közepe-vége /1.baba

    kala:            Március 20.                 /1.baba

     

    Ide csak ennyi, aztán majd a saját táblázatunkba, majd több adat lesz. Szólok ha elkészült, és persze megmutatom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  7. 2012. július 13. 16:3520.

    Hű de jó neked, Gratulálok!

     

    És üdv közöttünk. De jó hogy már volt szívhang is. Akkor megnyugodhattál.

     

    Én most kicsit félek, és tanácstalan vagyok. Nekem olyan munkám van, hogy hiába kérek könnyítést, veszélyes anyagok vannak bent a levegőbe, mert veszélyes üzemben dolgozom. Mivel nálam csak petezsák volt még, így az orvos míg nincs szvhang nem tudott felvenni, terhes táppénzre és még olyan messze van a 2 hét mire vissza kell mennem kontrollra. De 2 hétig nem dolgozhatok, mert nem merem megkockáztatni, hogy a babának bármi baja legyen. Ma hívtam a körzetimet, akivel megbeszéltük hogy felvesz táppénzre. Így én már csak ma dolgozom. Ezért kénytelenek vagyunk a szűk családnak elmondani, és vasárnap lesz a nagy nap.

     

    A másik félelmem, hogy olvasgatok a neten, persze tudom feleslegesen, mert csak felidegesítem magam, de több helyen olvastam hogy az üres petezsák üres is maradt, tehát elhallt a baba. Bízom abban hogy velem nem lesz ilyen, meg minden rendben van, mert a tüneteim megvannak, és addig biztos velem van a babám is, de olyan messze van az a 2 hét, mire megtudom, hogy minden okés.

     

    Egyenlőre ide csinálok egy táblázatot, aztán majd szerkesztek egy szebbet is, hogy ki mikor hol, és hányadik babát várja stb. Tehát ha elkészül a végleges táblázat, akkor majd priviben több adatot kérnék el, egyenlőre csak pár adatot vezetnék ide.

    előzmény:
    danianya (19)
    2012-07-13  10:20
  8. 2012. július 13. 10:2019.

    sziasztok!

     

    csatlakoznék hozzátok én is

    ma voltam dokinál, a bébi 5 mm-es, és már hallottam a szívhangját is ha menstruáció szerint számolok, akkor a kalkulátorok szerint márc. 6. lesz a dátum.

     

    Nattyhoz hasonlóan nekem is van már egy kisfiam (5 éves). 

    a férjemen kívül nekem eddig csak egy-két közelebbi kolléganőm tudta, hogy babát várok, mert bizony én már a 4. héten émelyegtem, szédelegtem. gondolom ehhez hozzájárult a nagy meleg is.

     

    most, hogy már van szívhang, a nagyszülőknek tervezzük elmondani a hírt, illetve én a munkahelyemen is bejelentem, mert olyan munkám van, ahol egyrészt nem lehet sokáig titkolni, másrészt muszáj némi könnyítést kérnem.

     

    danianya (6+2)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  9. 2012. július 12. 11:0718.

    Natty, én hétfő megyek dokihoz 1-re.

    Nagyon az elején vagyok, még csak kb 4+1, így a hétfő is nagyon korán lesz, de azt mondta nekem anno a doki, hogy pozi teszt után menjek rögtön, megnézi, hogy látja-e, hogy hol van, és ellenőrzi, hogy nincs-e valami fertőzés, mert az rossz lehet. Utána biztos csak kb 2-3 hét múlva rendel vissza, de nem baj.

    Én femibion 800-at szedek, nekem teljesen rendben van.

     

    Ha az 5+4-re azt mondod nagyon korai, akkor én meg aztán... jajaj...

     

    Mi nem mondtuk még el senkinek, még mi is csak próbáljuk elhinni, és örülünk neki nagyon. Szerintem mi kivárjuk azt, hogy legyen szívhang, és majd utána, nagyjából a 8. héten. Bár nagyon nehéz titkolni, mert már annyira sokan annyira régóta drukkolnak nekünk, hogy sikerüljön, és most legszívesebben világgá kürtölném, hogy mindenki velünk örülhessen.

    Persze jobb lenne már biztosnak lenni benne :) 

    előzmény:
    Natty (17)
    2012-07-12  09:31
  10. 2012. július 12. 09:3117.

    Sziasztok!

     

    Az este csak elmentünk moziba így későn jöttünk meg aztán nagy vihar volt, nem is volt netünk.

     

    Nálam minden rendben van, méhen belül van, és van egy 12*15mm-es petezsákom. Hivatalosan ma vagyok 5+4. 2 hét múlva kell mennem kontrollra, akkor azt mondta már mindent lehet látni. Hányingerre szedjem a MagneB6-ot. Úgyhogy egyenlőre ennyi. Azt mondta a doki is hogy túl korán mentem, mert valószínüleg később fogant, bár én ezt biztosra tudom, mert LH teszteltem.

     

    Kriszta, inkább keress egy magánorvost, aki szépen és türelmesen foglalkozik veled/veletek, mert az Szt.-ban nagyon bunkók vannak, inkább csak kötelességből foglalkoznak velünk. Persze neked is jó volna jövőhéten menni, a 6-7 héten, de nem a 10.-en?! És mi van ha valami baj van? Azt te nem tudthatod, viszont lehet hogy még lehetne orvosolni, de vizsgálat nélkül hogyan?! Hihetetlen milyen emberek vannak! Lehet hogy nekik ez csak egy munka de egy kis jövevényről beszélünk és persze az anyukák lelki nyugalmáról, hogy azt mondják minden rendben. HIHETETLEN! Persze ne legyen semmi baj. Inkább sokszor el kell magunknak is mondani, hogy minden rendben!

     

    kala, te mikor mész dokihoz? Nálatok tudják már? Én az elevittel megjártam, úgyhogy azt biztos nem fogom szedni. Rossz véleménnyel vagyok róla, de nekem a szervezetem is rosszul reagálta le.

     

    Tényleg, mi még most sem mondjuk el senkinek, megvárjuk még ezt a 2 hetet is. Majdnem 8 hetes leszek mikor elmondjuk. Addig nehéz de csönd van

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  11. 2012. július 12. 09:2016.

    Kriszta, ha első baba, akkor én biztosan nem várnék a 10. hétig.

    Szerintem keress valakit, akár csak erre az egy alkalomra, aztán utána mehetsz Sztk-ba, csak nézzék meg, hogy jó helyen van-e, eleve hány petezsák van, és akár jövő hét vége felé már szívhang is lehet.

    Szerintem érdemes lenne.

     

    előzmény:
    Kriszta025 (15)
    2012-07-11  18:21
  12. 2012. július 11. 18:2115.

    Még hogy augusztus,de augusztus 13-ra kaptam.pár nappal több még mint egy hónap.Komolyan mondom lesokkoltam.Azt mondta 10 hetesen elég menni....jó hogy nem akkor mikor szülök,nem? 

    Mondtam neki hogy az nem késő? Azt mondta nem fognak velem előtte foglalkoni.

    Nem,nincs fogadott orvosom mert  első baba és nem nagyon jártam nőgyógyászhoz töredelmesen bevallom.

    Szóval most majd neten szétnézek ki a legolcsóbb.Az serm érdekel hogy nem a legjobb,csak mondja azt hogy terhes vagyok és minden rendben van.

    Mi nem bírtuk magunkban tartani,vagyis apuka akarta nagyon elmondani a nagy hírt! Úgy hogy nálunk a család tudja,még a barátok nem.

    Majd írj hogy mi volt a dokinál Natty.  

    előzmény:
    Natty (13)
    2012-07-11  14:52
  13. 2012. július 11. 17:5114.

    Szia Kriszta, gratulálok Neked is!

    Augusztus tényleg messze van. Kriszta Neked első baba?

     

    Natty drukkolok a dokihoz, jelentkezz majd, hogy mi volt!

     

     

    előzmény:
    Natty (13)
    2012-07-11  14:52
  14. 2012. július 11. 14:5213.

    Augusztusra?! Na az szép...Nincs fogadott orvosod? Nekem van, és azért is megyek hozzá, ő már több mint 10 éve a saját orvosom a fiamat is nála szűltem.

     

    Persze hogy jövök, még ma, de kicsit későn, mivel a fiamra vigyázni kell anyuukáméknak azt mondta moziba szeretnénk menni a párommal. Eddig bevette Úgyhogy min. 2 órát távol kell lennünk. Még senkinek nem mondtuk el, babonából sem, és még azt sem tudjuk mikor fogjuk....Nagyon izgi!

    előzmény:
    Kriszta025 (12)
    2012-07-11  14:00
  15. 2012. július 11. 14:0012.

    Szia Natty!

     

    Na akkor drukkolok hogy minden rendben legyen. Én augusztusra kaptam SZtk-s időpontot aminek egyáltalán nem örülök. 

    Majd írd meg hogy mi volt a dokinál  

    előzmény:
    Natty (11)
    2012-07-11  13:16
  16. 2012. július 11. 13:1611.

    Szia Kriszta!

     

    Csodaszép tesztjeid vannak. Főleg a 9.-i . Gratulálok!

     

    Nekem azért kell minnél elöbb menni a dokihoz(vagyis ma) mert veszélyes anyagokkal dolgozom, így ha lehet mihamarabb táppénzre kell mennem, hogy ne veszélyeztessem a pocaklakómat, és csak a nőgyógyász tud kiírni terhes táppénzre, amivel a háziorvos felvesz, tehát ha bizonyított a terhesség.

     

    Ma megyek 3/4 5-re. Jaj de izgi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  17. 2012. július 11. 08:3010.

    Sziasztok!

     

    Nem tudok még mikorra vagyok kiírva mert még nem akartam menni dokihoz.Majd jövő héten. De a kalkulátor szerinte Március közepe,vége.

    Nekem semmi bajom azon kívül hogy nagyon fájnak a cicijeim és álomkóros vagyok,de olyan szinten hogy képes vagyok ébred aludni. 

    Szerencsére engem még a hányinger meg az émelygés elkerül.Remélem így is marad.

    Gratulálok minden pozi tesztelősnek.

    Az én tesztjeim ilyenek.Ja és 5 hónap után sikerült. :)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  18. 2012. július 10. 17:479.

    Ebben teljesen igazad van, hogy mindennaposak a márciusi babák. Amúgy meg sokan azért nem jönnek még, mert majd csak az orvosi megerősítés után mernek írni-tudod; nehogy elkiabálják!-

     

    Hűű akkor neked minden új lesz, de hidd el csodás érzés. Nekem 6 éves a fiam, de olyan mintha először lennék kismama, mert most minden más mint az előző terhességemben. Ezt rosszabbul viselem, persze lehet hogy azóta öregedtem és a szervezetem nem úgy jár el, mint 6 éve, a fene se tudja!

     

    De izgi, akkor majd hétfőn már te is többet tudsz. Amúgy teszteltél ma? Hátha erősödött a csíkod? Nálam úgy volt, hogy 26 cn. teszteltem fele olyan erős volt mint a controll csík, aztán 3 nam alatt annyira erős lett mint a controll. Nálam nagyon nőtt a HCG a szervezetemben. Mostanra már leugrik

     

    Megmutatom múlt héten ilyet teszteltem: 

    előzmény:
    kala (8)
    2012-07-10  16:49
  19. 2012. július 10. 16:498.

    Igen első baba lesz, még nem nagyon merem elhinni, majd hétfőn a doki után talán.

    Én nem vagyok rosszul egyelőre, remélem nagyon enm is leszek :)

    Én eddig Elevitet szedtem több, mint egy éve, de ebben a ciklusban átváltotam a Femibion 800-ra. Nyilván nem ettől jött össze a baba, de azért érdekesen jött ki:)

     

    Szerintem a következő 2 hétben leszünk egyre többen majd a topikban, mert még tényleg minden naposak a márciusi tesztelések, és sokan még nem is tudják, hogy ide fognak tartozni :) 

    előzmény:
    Natty (7)
    2012-07-10  16:42
  20. 2012. július 10. 16:427.

    Szia!

     

    Azta de örülök neki. Akkor még csak halk Gratula! Mi is 1 év után láttunk csak pozitív tesztet De ott van, és sikerült. Én holnap megyek dokihoz, majd meglátjuk mi lesz. 

     

    Neked első babád? 

    Én már hónapok óta szedek Gravidát, meg sok gyümölcsöt eszem, hisz itt a nyár, lehet is válogatni közűlük. Bár ami érdekes hogy eddig oda voltam a dinnyéért, most meg meg sem bírom enni.

     

    Amúgy ha jól számoltam tegnap voltam 5 hetes, és most először éreztem magam olyan ramatyul, mint még soha. Persze azóta is tart, nagy a hányingerérzetem, fáj, feszül a hasam, néha még görcsöl is. HÁÁÁt nem tudom mi lesz így?!

    előzmény:
    kala (6)
    2012-07-10  11:36
  21. 2012. július 10. 11:366.

    Sziasztok,

     

    én csak tegnap teszteltem pozitívat, így még nagyon az elején vagyok, elvileg március 20 lesz a dátum, ha minden jól megy.

    Első baba, jövő hétfőn megyek dokihoz, 14 hónap próbálkozás után láttam meg életem első 2 csíkos tesztjét :)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  22. 2012. július 9. 10:015.

    Húú, de jó, Gratulálok!

     

    És mikorra leszel kiírva? Én a kalkulátorok szerint március 11-re. De a doki szerdán úgy is megmondja. Te mikor mész dokihoz?

     

    Köszönjük szépen dujuor, és Gratula a pici fiadhoz.

    előzmény:
    Kriszta025 (3)
    2012-07-09  08:42
  23. 2012. július 9. 09:304.

    Sziasztok!

     

    Boldog babavárást kívánok Nektek. Én pont tavaly voltam ebben a helyzetben, valami fantasztikus volt a fórumtársakkal együtt végigélni a terhességet és márciusban a kezembe foghattam végül a fiamat.

     

    Sok sikert, eseménymentes terhességet, és sok gyönyörű babát kívánok Nektek márciusra. 

     

    Edina 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  24. 2012. július 9. 08:423.

    Szia!

     

    Én Júni 4-én teszteltem először halványka pozit!Azóta még kétszer teszteltem és már nagyon szép erősen kicsíkosodtunk! 

    előzmény:
    Natty (1)
    2012-07-09  08:14
  25. 2012. július 9. 08:162.

    Én július 1.-én teszteltem először pozitívat, ami hiába 25. cn. volt elég egyértelműen jelezte.

     

    Nekem 2. babám lesz, van már egy 6 éves fiam. Ha jól számoltam akkor pont ma vagyok 5 hetes várandós.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     

Címlap

top