Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Külföld.........

Torolt_felhasznalo_927697
Torolt_felhasznalo_927697
Létrehozva: 2012. február 26. 15:09

Kicsit kiakadtam.

Van egy fórum, amit Németországban élő magyarok szerkesztenek. Van egy topik ahol munkát keresnek Németországba.

Itt minden hszt ami, arról, szól, hogy olyan munkát keresnek, amihez nem kell vagy csak minimális nyelvtudásra, van szükség, illetve olyan munkahelyet keresnek, amihez van szállás, állandóan lehurrogják.

Ilyen hsz-kel,hogy nincs kezdőtőkéd el se indulj,nem tudsz beszélni,el se indulj,annyi mindent kell intézni,hogy el se indulj……..stb.

Most komolyan.

Mindenki, aki kiment a több százezer Ft-nak megfelelő euróval indult ki, meg középfokú nyelvtudással?

A románok, a szlovákok (több százan, vagy ezren), mind így mentek ki, hogy bőven volt pénzük, több hónapra, élelmiszerre, meg lakásbérlésre?

És itt nem orvosokra gondolok, hanem például építőipari szakmunkásokra.

Szerintetek, miért kell a többieket úgy elkeseríteni, hogy meg se próbálják?

És itt nem a korrekt és építő jellegű hsz-ről beszélek, hanem a rosszindulatú, és ironikus hsz-ről.

Kicsit olyan mintha ahelyett, hogy segítenének egymásnak, inkább elveszik a kedvét a másiknak, nehogy nekik is jó legyen, vagy próbálkozzon.

Szerintetek, miért van ez így?

  1. 2012. február 26. 19:1126.
    De ..., sajnos a kovetsegek tobbnyire disznek vannak ...., szemelyes tapasztalat sajnos !!!!!!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    *Diorella* (25)
    2012-02-26  18:24
  2. 2012. február 26. 18:2425.

    Én meg imádom, amikor olyanok hurrognak le, akiknek fogalmuk sincs arról, hogy nekem valójában miről van gőzöm. 

     

    Ha valakinek honvágya van az más dolog, mint amikor valaki azt mondja, hogy ott sem jobb élni, mert nem kolbászból van a kerítés, közben ő maga is még mindig keresi a kolbászt. Haza sem nehéz menni, hacsak valaki nem valami eldugott helyre ment, mint pl. az őserdő. Nem dísznek vannak a követségek.

     

    Lehet, hogy au-pairnek azért mennek, hogy nyelvet tanuljanak, de mint a példa is mutatja 0 nyelvtudással nem lehet családnál elhelyezkedni, mert normális ember nem fogja a gyerekét olyanra bízni, aki nem tud egy szót sem az adott nyelven, hacsak valaki nem talál olyan családot, amelyik az ő nyelvét is beszéli. 

    előzmény:
    Snowwhite (23)
    2012-02-26  18:10
  3. 2012. február 26. 18:2124.

    Hat sajnos en is ilyen tanacsot szoktam adni, vagy hasonlot.  No nem azt, hogy el se indulj, hanem hogy felelotlenseg nyelvtudas, szakma, es nemi toke ( ezek kozul legalabb 2 nagyon fontos) nelkul kulfodre menni a semmibe. 

    Es nem erzem ugy, hogy ezzel  nem segitettem.  Sot, probalok tevhiteket eloszlatni.  

    Mas volt a helyzet 2, 5 , 10 eve , mas egy orvos helyzete, egy fiatal au-paire, egy csalade.   Akik kinn elnek par eve, talan van annyi ralatasuk az esetleges problemakra, buktatokra, hogy ezekre fel tudjak hivi az ujonnan indulok figyelemet. 

     

    Nem kell  rosszindulatot feltetelezni ott ahol csak segiteni probalnak.  Megha nem is mindig azt mondjak amit hallani szeretnenek a kerdezok.   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_927697 (1)
    2012-02-26  15:09
  4. 2012. február 26. 18:1023.

     

    " Én is találkoztam olyannal, aki szerint nagyon vacak kint élni, meg nagyon drága, de azért ő még mindig ott van.  Sokszor az emberek nem érzik az ellentmondást. "

    Igen, mert tudod, nem olyan pofonegyszerű a hazamenetel sem. és honvágyról hallottál már? imádom, mikor olyan kotyog bele, akinek halványlila gőze sincs a dolgokról.

    aupairnek konkrétan azért szoktak kimenni, hogy megtanulják a nyelvet. a többiek ne jöjjenek ki sehova nulla nyelvtudással. nagyot fognak koppanni.  

    előzmény:
    *Diorella* (20)
    2012-02-26  17:48
  5. 2012. február 26. 18:0722.
    akkor is kell legalább alap nyelvtudás, ha magyarok dolgoznak együtt. vagy minden pillanatban ott lesz mellette valaki? a munka egy dolog, de mit csinál az utcán, buszon, boltban? folyton kíséri valaki?
    előzmény:
    bambus (16)
    2012-02-26  16:33
  6. 2012. február 26. 18:0321.
    hát talán mert igazuk van. nyelvtudás nélkül ne menjen ki senki külföldre. ott nem fog megtanulni, és igen, simán átverhetik a munkában, a buszon, az utcán, a boltban, mindenhol lesz szükség a nyelvre. Németország nem tudom, per pillanat hogy áll, de Anglia nagy szarban van, a bennszülötteknek nincs munkahelyük, miért venne fel egy cég egy olyan valakit, akivle még kommunikációs nehézségei is vannak? nem érti meg, mit kell csinálni, mikor van munkaidő, szünet, mennyi a fizetés, szabadság, semmit, az égvilágon. te akarsz ilyen beosztottat?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_927697 (1)
    2012-02-26  15:09
  7. 2012. február 26. 17:4820.

    Jaj hát a magyarok többsége mindig is nagyon irigy a másikra. Én is találkoztam olyannal, aki szerint nagyon vacak kint élni, meg nagyon drága, de azért ő még mindig ott van.  Sokszor az emberek nem érzik az ellentmondást. 

     

    Lehet nyelvtudás nélkül, de azért ahhoz szerencse is kell vagy olyan emberek, akik valóban nem verik át a másikat, valóban segítenek. Volt egy ismerősöm, aki au-pairnek ment ki 0 nyelvtudással. Az ügynök végül szerzett neki először egy olyan családot, ahol főzött, mosott, takarított. Persze azért fontos az elszántság, a tanulni akarás is, mert ő is közben könyvből is tanulta  a nyelvet, majd így egy idő után átkerült egy másik családhoz már valóban au-pairnek. Aztán azt követően kb. 1 és 1/2 év múlva tovább tudott lépni és elment a családtól, munkahelye is lett.  Szóval nem lehetetlen, de 0 nyelvtudással csak úgy érdemes meglépni, ha nagyon nagy elszántság van az emberben és nemcsak a galambot várja.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_927697 (1)
    2012-02-26  15:09
  8. Torolt_felhasznalo_895848
    Torolt_felhasznalo_895848
    2012. február 26. 17:4719.

    Nem biztos, hogy bántani akarák ezzel az embereket. Persze lehet kint nyelvtudás és pénz nélkül is aljamunkát találni, de nagy a veszély, hogy kihasználják az embert. Vagy még rosszabb esetben az utcán alszik végül, és még arra se lesz pénze, hogy hazamenjen...

     

    Egyébként amikor külföldre mentem dolgozni egy rövid idöre a párommal, akkor volt tartalékunk, és volt nyelvtudásunk. Ennélkül szerintem hazárdjáték. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_927697 (1)
    2012-02-26  15:09
  9. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2012. február 26. 16:5218.
    Persze, ezert is irtam, hogy nagyon osszetett azert ez a kerdeskor, nem lehet egy sablont rahuzni mindenkire.
    előzmény:
    bambus (16)
    2012-02-26  16:33
  10. 2012. február 26. 16:3317.

    "Itt minden hszt ami, arról, szól, hogy olyan munkát keresnek, amihez nem kell vagy csak minimális nyelvtudásra, van szükség, illetve olyan munkahelyet keresnek, amihez van szállás, állandóan lehurrogják."

     

     

    Igen lehurrogak és igazuk is van!En is külfödön élek, Ausztriában, és ide sem vesznek fel németnyelvtudás nélkül senkit.

     

     

    "Mindenki, aki kiment a több százezer Ft-nak megfelelő euróval indult ki, meg középfokú nyelvtudással?"

     

    Nem, nem hiszem hogy mind ezekkel a feltételekkel indultak ki, de ök mint én is évekkel- évtizedekkel ezelött jöttünk ki, amikor még nem volt a fél "ostblock", Lengyelország, Szlovákia, Csehország, Magyarország.....stb Eu tag, és akkoriban még munkavállalási engedélyhez kötötték a külföldi munkát, ezért keresett volt a külföldi munkaerö, akár nyelvtudás nélkül is!De most mikor már nem engedélyekhez kötött, és százával ezrével jönnek nap mint nap a németül beszélö szakképzett szlovákok, csehek, magyarok, lengyelek...stb , akkor az olyanok sajnos landába se rúgnak akik nem beszélik a nyelvet vagy szakképzettlenek.
    A munkáltatók válogathatnak manapság a szakképzett, németül beszélö munkavállalók között!!
    Szóval nem rossz indulatból mondják hogy el se indulj, hanem tapasztalatból.
    Az olyanokat akik nem beszélik a nyelvet a legtöbb helyen csak kihasználják, számukra elönytelen szerzödéseket iratnak alá velük , vagy munkaszerzödésnek álcázott teljesen más témájú papírt.
    Aki nem érti a nyelvet, azt sem tudja mit ír alá!
    Es ezt kihasználják!!Hidd el!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_927697 (1)
    2012-02-26  15:09
  11. 2012. február 26. 16:3316.

    Természetesen  olyan helyen ahol magyarok dolgoznak együtt, és csak néhány tudja az adott ország nyelvét, más az elvárás.

    De bele kell gondolni, mennyire más a helyzet ha valaki kőművesként magyar brigádban szaladgál az állványokon , és a magyar főnök adja ki az utasításokat, és megint más a helyzet ha valaki mondjuk német brigádban teszi ugyanazt, és németül szólnak neki hogy dől az állvány........

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979457 (11)
    2012-02-26  16:10
  12. 2012. február 26. 16:3115.
    Tobbfelekeppen lehet kulfoldre kimenni. 

    Vagy van az embernek kint munkaja szallasa meg segitsege akkor nem kell se toke se nyelvtudas. Ha nem jon be haza lehet kullogni, mert masikat ugye toke es szallas vagy haverok segitsege nelkul nehez szerezni. 

    VAgy van az embernek nemi tokeje es nyelvtudasa es akkor remenykedik hogy szerez melot meg szallast mig a toke el nem fogy. HA elfogy akkor haza lehet kullogni. 

    Vagy vannak kint az embernek haverjai akikhez be lehet keredzkedni, segitenek ugyintezesben esetleg besegitenek a meloba. Ha nem jon be akkor az o hatukon se lehet tul sokaig lebzselni, hanem haza kell menni. 

    Ahhoz hogy bejojjon szerencse is kell kitartas is meg egy kis tehetseg is, de egyaltalan nem lehetetlen, csak nem szabad elfelejteni hogy vannak bizony olyanok akik szegenyebben mennek haza mint ahogy kimentek (foleg a nyelvtudas nelkul fizikai munkat keresok koreben), a nagy tobbseg nem gazdagodik meg hanem normalis eletszinvonalon el, nincs szep autoja, meg lehetne nagyobb a haza, de biztonsagban erzi magat. Aztan vannak nehanyan akik sokkal jobban elnek mint elotte, de nem ez a jellemzo azert. Ha van egy jo szakmad es abban el tudsz helyezkedni utana megtanulod a nyelvet akkor nyero vagy.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_927697 (1)
    2012-02-26  15:09
  13. 2012. február 26. 16:3014.

    Igen, ilyenek is vannak.

    De szerintem ez egy más kategória. A mi szakmánkban is keresnek szakembereket Afrikába meg ide-oda, de ez nem arról szól, hogy semmim sincs, ezért elmegyek egy gazgadabb országba, hátha ott adnak valamit. A legszegényebbeket, hiszékenyeket lenyúló közvetítő cégekről meg nem is beszéltünk...

     

    Nem írtam többszázezres tartalékról, de azért annyinak nem árt lenni az embernél, hogyha valami nem jól sül el, akkor pár napot ki tudjon húzni valahol, és hazautazni. Vagy baj esetén majd áll és néz?

     

    A tanácsokon meg nem megsértődni kéne, hanem elgondolkodni, hogy vajon miért mondják neki épp azt. Nem kell feltétlenül megfogadni, de rosszindulatot sem kell látni benne.

     

    És igazad van, mert vannak a gödör alján lévők, meg a ranglétra valamely fokán állók, és nem mindegy, ki miért megy ki, de mindenkinek mást jelent a boldogulás, és nyilván mindenki ahhoz mérten ad tanácsot, hogy neki mit jelent.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979457 (11)
    2012-02-26  16:10
  14. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2012. február 26. 16:2613.

    Azert ez fugg nagyon sokmindentol. Ha valaki kutatokent, informatikuskent, orvoskent, vagy egyeb "ertelmisegi" munkakorben szeretne elhelyezkedni es ugy indul el nem fix allasra, annak nem art, ha van nemi tartaleka. Nekik szerintem nehezebb csak ugy egy allashirdetesrol bejutni az ahitott pozicioba, viszont egy komuves, hegeszto, idosgondozo, ettermi mosogato - ahogy olvasom az ilyen blogokat, oldalakat - akar egy nap alatt talal munkat, vagy uj munkat, ha ugy adodik.

     

    Az sem mindegy, hogy csaladdal, hazastarssal megy-e valaki, mert egyedul meg ha nem is nagyon a szive vagya, de konnyebben rabolint valaki arra, hogy tobben bereljenek egy lakast. Csaladdal ez annyira nem jo megoldas mar.

     

    A "nem segitek, jard ki magadnak" mentalitast soha nem ertettem. Ha engem kerdeznek, nagyon szivesen segitek barmiben, egyedul munkahelyre nem ajanlok senkit, mert egyszer megegettem magam, nagyon kellemetlen helyzetet csinalt az, aki beajanlottam. A fonokom nem azonositott engem azzal holggyel, de en egtem eleg rendesen. Ezen kivul viszont barmiben segitek annak, aki hozzam fordul. Nekem annak idejen nem volt ismeros, csak ferjem kollegai, akik ferjemmel egyutt eleg zart kozegben mozogtak, semmi ugyintezesi tapasztalattal. Jo lett volna, aki elmond nehany dolgot, nehany tapasztalatot.

     

    Azt viszont soha nem ertettem, hogy miert faj LEIRNI, ELMONDANI nehany informaciot, amivel masnak konnyebb dolga lesz... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_927697 (10)
    2012-02-26  16:00
  15. 2012. február 26. 16:1412.

    Különbséget kell tenni aközött hogy valaki csak úgy nekiindul a nagyvilágnak szerencsét próbálni, vagy van olyan ismerőse aki az első, legnehezebb időkben szállást, és munkát tud neki biztosítani.

    Ha nem,  akkor lehet hogy sokban igazuk van azoknak akik óvatosságra intenek...........

    Két ismerősöm ment ki nemrégen külföldre, egyik alap nyelvtudással szállodai takarítónak jelentkezett egy hirdetésre, őt egy heti próbamunka után elküldték a többiekkel együtt, egy hónapra való   pénze  elúszott mert  nem tudott munkát találni, vissza kellett jönni. Ráadásul szegény kölcsönből ment ki....... Ahhoz hogy csak úgy az utcáról beesve el tudja intézni valaki a hivatalos engedélyeket, a bankszámla nyitást, és munkát tudjon találni, bizony kell valamennyi  nyelvismeret, és pénz is az első időkre, a szállás, étkezés, közlekedés nem olcsó mulatság.

     A másik közepes nyelvtudással ment ki,  munkát szinte rögtön talált magának, szállást viszont nagyon nehezen tudott szerezni. Az első időkben messziről járt be és hetenként több tízezer forintot költött a közlekedésre, a harmadik hónapban rendeződött a lakásügye. Azt már mondanom sem kell hogy külföldön is, mint itthon,minimum egy havi kauciót le kell tenni, és egy havi lakbért kell előre kifizetni. Ráadásul bérleti szerződést is csak azzal kötnek aki referenciákat és munkahelyet-jövedelmet tud felmutatni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_927697 (1)
    2012-02-26  15:09
  16. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2012. február 26. 16:1011.

    A hozzaszolasodrol eszembejutott, hogy van nagyon sok olyan munka szerte a vilagban, ahol ami egyaltalan nem igenyel semmifele nyelvtudast, viszont annal tobb szakmait. A ceg biztositja a szallast, repulojegyet, napi etkezest, cserebe dolgozni kell, elso osztalyu szinten.

     

    Biztosan sokan emlekeznek a "tengizi" munkakra Kazahsztanban. A sivatag kellos kozepere semmifele nyelvtudas nem szuksegeltetett, viszont igen jo szakembereket vittek ki oda nagyreszt. Vagy Sziberia, nem egy osztalytarsam edesapja dolgozott Sziberiaban, vagy peldaul Sziriaban. Garantaltan nem beszeltek sem arabul, sem angolul, nem is kellett. Dolgozniuk kellett, de azt igen jol. Sok ilyen van a vilagban. A ferjem cege is ilyen, az egadta vilagon mindent, de szo szerint mindent biztositanak es inteznek, a munkavallalonak semmit nem is engednek, nehogy valami galiba legyen. A ceg garantaltan torvenyesen es jol intezi az ugyeket, szallast biztosit (annak, akinek nincs kint a csaladja), napi haromszori etkezest biztosit, repjegyet, orvosi ellatast biztosit. Az en munkam meg pont az ellentete, mindig mindent nekem kellett inteznem, szoval nekem ilyenforman mindket polusra van ralatasom.

    előzmény:
    vlcs (9)
    2012-02-26  15:57
  17. Torolt_felhasznalo_927697
    Torolt_felhasznalo_927697
    2012. február 26. 16:0010.

    Köszönöm.

    Én is így gondolom, hogy ha valaki azért csak makog valamennyit németül, és ki akar menni, akkor ne húzzuk már le, hogy ha nincsen több százezret tartalékba, akkor el se indulj,meg nem beszélsz minimum középfokon, meg se próbáld.

    Hiszen mindenki, aki kimegy a kilátástalanság, meg a bizonytalanság miatt indul neki, és nem azért mert itthon olyan jól megy,hogy ennyit félre tud tenni.

    És azt nem értem, hogy miért hülyézik le az emberek, egy egyszerű kérdésre válaszként azt írják, hogy tudnának segíteni de, nem teszik, mert keresd meg te magad a választ, vagy menjél haza, mert hülye vagy. Ebben azért van némi rosszindulat is.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979457 (8)
    2012-02-26  15:46
  18. 2012. február 26. 15:579.

    Szerintem az ilyen "majd csak lesz valahogy" típusú emberek látnak a tanácsok mögött rosszindulatot, akik más hátán szeretnének ellavírozni.

     

    Szerinted nyelvtudás és kezdőtőke nélkül bárhol a világban mire megy az ember?

    Vagy az az alapelvárása egy ilyen külfölre igyekvő embernek, hogy szállás, étkeztetés legyen, ha valami gubanc van, intézze el helytte valaki? Nyaralni készülnek, vagy mi?

     

    Otthon adnak szállást ezeknek a jóembereknek meg más intézi a dolgaikat és többezrer euros fizetést is kapnak?  Az ilyen emberek olyannak tűnnek ám, akik a sültgalambot várják, és nem tenni akarnak azért, hogy előrébb jussanak.

     

    Amúgy meg nyelvtudás nélkül ott verhetik át az embert, ahol épp akarják. Erre nem gondolnak?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_927697 (1)
    2012-02-26  15:09
  19. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2012. február 26. 15:468.

    En is nagyon sok hasonloval talalkozom, de nem ezen az oldalon, amelyet emlitettel, hanem altalanossagban.

    Kettosek ezzel kapcsolatosan az erzeseim, meg is ertem, mert van boven alapja ezeknek a tanacsoknak, ugyanakkor en is hasonloan gondolom, minte, hogy szerintem keves ember vagott es vag neki a mai napig masfel-ketmillio forintos tokevel (gyanitom, ha ennyit elo tudna teremteni problema nelkul, nem kellene kulfoldre menni...).

     

    Szerintem nagyon nem mindegy, hogy valaki az adott pillanatban eppen "hol" van (a godor aljan, vagy a rangletra kozepen peldaul) es mit var a kulfoldon valo munkavegzestol. Akinek honapok, evek ota nincs munkaja, a kilakoltatas, az energia kikapcsolasa fenyegeti es a szo szerinti ehhalal, az neki fog vagni tobb ezer EUR kezdotoke es nyelvtudas nelkul is. En is nekivagnek szerintem.

     

    Aki otthon megel, csak eppen nem azon az eletszinvonalon, ahol szeretne, ertem ezen, hogy peldaul szeretne jobb autot, nagyobb lakast/hazat, annak hasznos lehet az ilyen tanacs. Ezert irtam, hogy nem mindegy, honnan indul az ember, mibol latja a kiutat a kulfoldi munkavallalasban.

     

    En ugy vettem eszre, hogy foleg az utobbi tabor kepviseloi adnak kulfoldrol ilyen tanacsokat. Hibaztatni nem tudom oket ezert, mert nem mindig rossz a szandek, de amint irtam is, nem mindegy, hogy honnan akar kitorni az eppen kulfoldre keszulo...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_927697 (1)
    2012-02-26  15:09
  20. Torolt_felhasznalo_162713
    Torolt_felhasznalo_162713
    2012. február 26. 15:427.

    talán nem az iróniát, cinikusságot kellene belelátni, hanem egyfajta védelmet az átverések, pofára esések ellen

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_927697 (1)
    2012-02-26  15:09
  21. 2012. február 26. 15:376.
    Hat igen, talan azoknak a romanoknak stb... vannak haverjaik, akik mindenhova veluk mennek, egyutt berelnek szobat, stb... eleinte elmegy ez, de kesobb az ember nem ember nyelvtudas nelkul, csupan haziallat. Legalabbis en igy ereztem, en akaratom ellenere cseppentem ilyen helyzetbe. Ha tudod, hogy nemet nyelvteruleten akarsz elni, mi akadalya annak, hogy tanuld az illeto nyelvet? Nem ertem. Ha eltevedsz, meg meg sem tudod kerdezni, hogy jutsz haza. Hogy veszel a boltban egy kilo lisztet? Ezek csak a legalapvetobb dolgok. Pl mosogatni tudsz magyarul is, de ha a  fonokod szalad, hogy gyorsan add oda neki a kekmintas tanyert, akkor mit csinalsz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_927697 (1)
    2012-02-26  15:09
  22. Torolt_felhasznalo_761718
    Torolt_felhasznalo_761718
    2012. február 26. 15:335.

    Most komolyan Te azt hiszed hogy a germanok szive vagya hogy beozonjenek a nyelvet sem beszelni sem irni/olvasni nem tudok. Te azt hiszed hogy egy nacio

    is orul a szakkepzetleneknek?

    Germanokhoz rengetegen jottek azsiabol keletrol szakkepzetlen munkara .Pontosabban olyanra aminek "tudasahoz" a german adofizetok zsebebol  

    befizetett osszegbol kepeztek ki a beerkezoket.  igazabol a takaritashoz is kell valamilyen szakvegzettseg mert a vegyszerek nemismerete komoly bajt okozhat/na.

    Szerinted nyelvismeret nelkul mire lehetne jutni ha nincs tartalek alapja?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_927697 (1)
    2012-02-26  15:09
  23. Torolt_felhasznalo_810911
    Torolt_felhasznalo_810911
    2012. február 26. 15:234.
    Minden rosszindulat nélkül: Ha nem beszéled a német nyelvet legalább középfokú szinten, el se indulj német nyelvterületre szerencsét próbálni. Hidd el, itthon sem alkalmaznak semmilyen munkára olyan embert aki nem beszél magyarul legalább annyira, hogy megértesse magát a főnőkével, kollégáival, a mindennapi ügyintézés során. Nagyon csúnyán pórul járhatsz, kihasználhatnak ha nem tudod értelmezni a munkaszerződést amit eléd raknak. Mielőtt elindulsz, iratkozz be egy intenzív német nyelvtanfolyamra itthon és ha már megy a beszéd németül, hajrá.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_927697 (1)
    2012-02-26  15:09
  24. 2012. február 26. 15:203.
    Kiváncsileszek, hogy kijön e még valami...megirtam elküldtem és üres......nemááá
    előzmény:
    Maja Sager (2)
    2012-02-26  15:18
  25. 2012. február 26. 15:182.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_927697 (1)
    2012-02-26  15:09

Címlap

top