Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hajegyenesítés-keratinnal

Bubimano
Létrehozva: 2011. június 21. 19:00

Brazil keratinos tartós hajegyenesítés röviden: ez egy olyan eljárás, melynek során keratint juttatnak a hajba, az eredmény pedig sima, egyenes egészségesen fénylő haj 3 hónapon át... Jól hangzik, nem?

 

Ha van köztetek olyan, aki már csináltatott magának ilyen kezelést, kérem, hogy ossza meg tapasztalatait. Elsősorban a végeredmény és a tartósság érdekelne.

 

Köszi 

  1. 2011. július 8. 10:0726.
    Gyakorolj! Belejössz majd!
    előzmény:
    jucus85 (25)
    2011-07-07  20:03
  2. 2011. július 7. 20:0325.

    Szia!

     

    Köszönöm a jó tanácsot, érthető. Másodszor már úgy próbáltam és valamivel talán jobb is lett; bár már arra is gondoltam hogy a hajam vége talán "nem jó irányban" lett kivasalva és most ezért küszködöm, de lehet hogy csak szimplán béna vagyok.

    De nem adom fel.

     

    köszike azért

     

     

    előzmény:
    Bubimano (24)
    2011-07-07  07:21
  3. 2011. július 7. 07:2124.

    Egy jótanács:

     

    amikor a tincsek aljára érsz, ne göndörítsd rá a kefére, hanem csak párhuzamosan mellette tartsd, tehát "egyenesen" vedd le a keféről a tincset. Így nem lesz hullám benne. 

     Nem tudom, hogy érthető-e amit írtam?  

    előzmény:
    jucus85 (23)
    2011-07-06  15:36
  4. 2011. július 6. 15:3623.

    Sziasztok!

     

     

    Túl vagyok az első hajmosáson, sőt már a másodikon is.

    Egyenes a hajam, annyi a bajom csupán, hogy muszáj használnom a hajkefét hogy ne legyen lapos a hajam. Így viszont a hajam vége akarva akaratlanul sem marad szög egyenes. Ezt még gyakorolnom kell.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2011. július 4. 08:5322.

    Szia Cinderella,

     

    amikor én mostanában utánajártam, elég kevés fodrászt találtam, aki foglalkozik vele. Valószínűleg azért, mert elég drága az anyag. Ha érdekel, megadom a fodrász elérhetőségét.

    Ez a kezelés nemhogy nem roncsolja a hajat, inkább ápolja! Azt mesélte a fodrász, hogy van akinek csak azért csinálják, mert annyira száraz, roncsolódott a haja.

    Nekem is pont ugyanazok a problémáim voltak a hajammal mint neked, de ennek VÉGE!  

     

    Ha beírod a google-ba, hogy Brasil Cacau ceratin kidob pár videót. Érdemes megnézni, én is így kezdtem 

     

    Ahogy én tudom, a kezelés hatása jó 3 hónapig kitart, tehát valószínűleg nincs is szükség sűrűbben megcsináltatni... 

     

     

    előzmény:
    cinderella89 (19)
    2011-07-03  19:55
  6. 2011. július 4. 07:1721.

    Jaj, Jucus,

     

    nagyon örülök, hogy megcsináltattad és bevált!Főleg, hogy az általam ajánlott helyre mentél! Szerintem nagyon alaposan dolgozik a srác, nem nagyolja el a hajvasalást, hiszen azzal fixálja a keratint, tehát ezen múlik a végeredmény!

    Majd írd meg a hajmosás utáni tapasztalatod is!  

     

     

    előzmény:
    jucus85 (20)
    2011-07-03  20:07
  7. 2011. július 3. 20:0720.

    Sziasztok lányok!

     

    Túl vagyok a hajegyenesítésen. A bubimano által ajánlott helyre mentem. Most három napos a hajam, nagyon egyenes és nagyon puha, lágy. Holnap lesz az "első" hajmosásom, remélem nem ér meglepetés.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2011. július 3. 19:5519.

    Szia!

     

    Na,tök szuper ez az eljárás,majd lehet én is megcsináltatom!;) Bármelyik fodrásznál lehet?És nem teszi tönkre a hajad/nem szárítja ki?Még nem olvastam nagyon utána csak ezt a topicot láttam... Nekem is sajna hullámos a hajam,vasalás nélkül eléggé szétáll és párás időben egyből visszaugrik,így ezzel az eljárással ilyen időben is egyenes marad végig? És ha pl többször is megcsináltatja az ember 3 havonta,az se árt a hajnak? Köszike!:)

    előzmény:
    Bubimano (18)
    2011-07-03  17:57
  9. 2011. július 3. 17:5718.
    Na, lányok! Egy kicsit több aktivitást!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2011. június 29. 18:4417.

    Köszi a választ! Nagyon jól hangzik ez a dolog! Szerintem én is kipróbálom majd.

    Majd megírod, hogy milyen ha csak úgy hagyod megszárítani?

    Nem nagyon szeretek hajszárítózni ha nem muszáj, pláne nyáron.Így nincs is frizurám - csak felcsatozom.

    előzmény:
    Bubimano (16)
    2011-06-29  07:13
  11. 2011. június 29. 07:1316.

    Igen, ha csak hajszárítóval átfújom akkor is majdnem tökéletes, de ha egyszer végighúzom a tincseket körkefével, akkor TÖKÉLETES!  

    Ami számomra a legnagyobb dolog benne, hogy mindig olyan a hajam, mintha most jöttem volna a fodrásztól, függetlenül az időjárástól, egyebektől. Csak ajánlani tudom!

     

    Nem tudom, hogy milyen hosszú a hajad, de épp láttam a fodrászatban, hogy állig érő kleopátrából is csinálták és az is szuper lett! 

    előzmény:
    sensitive (15)
    2011-06-29  05:44
  12. 2011. június 29. 05:4415.

    Szia!

    Engem is érdekelne, hogy hol csináltattad és mennyibe került?

    Csak hosszú hajból érdemes ilyet csináltatni?

    És még az érdekelne, hogy természetes úton is szép egyenesre szárad a hajad?

    előzmény:
    Bubimano (14)
    2011-06-27  12:58
  13. 2011. június 27. 12:5814.

    Nos, túlestem az első hajmosáson is, így a kezelés után! Azt kell mondanom, hogy mostmár tökéletesnek tartom az eredményt! Kb. 10 perc alatt olyan frizut csináltam, mint máskor 20 perc alatt. Hamarabb száradt a hajam, tudtam formázni, mostmár nem lapul a fejemre!

    szupiiiiii!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. 2011. június 25. 10:5813.

    Szia Bubimano!

     

    Szeretném tőled megkérdezni hogy melyik szalonban (és ki)csinálták a hajad és mennyibe került!? Most tervezem én is hogy elmegyek egy ilyenre, de nem tudom még hová menjek.

     

    köszönöm: jucus

    előzmény:
    Bubimano (12)
    2011-06-24  16:15
  15. 2011. június 24. 16:1512.

    Nos, itt vagyok , túl vagyok rajta! 

    Hát, azt kell, hogy mondjam, hogy nagyon elégedett vagyok. A hajam sima, egyenes, fényes!

    Kb. két és fél órán át tartott a macera, de megérte!

    Ami különösen megnyugtató számomra, hogy most hazaérve  nekiestem egy körkefével és hajszárítóval a hajamnak, hogy megemeljem a tövét, és sikerült! Ugyanis egy kicsit "szopottgombóc"fejem volt, de ez annak köszönhető, hogy a fodrász gyakorlatilag beszárítás nélkül szárította meg a hajamat, ezzel demonstrálva, hogy milyen könnyen kezelhető. Tényleg így van, de azért én jobban szeretem, ha nem lapul a fejemre a haj!

    Tehát az első benyomás remek, mindenkinek csak ajánlani tudom! A tartósságról majd csak később tudok beszámolni...

    Ja, és lehet festeni előtte, utána, bármikor!

    Ha valakinek van még kérdése, vagy ha érdekli a fodrász elérhetősége, írjon bátran! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2011. június 24. 07:0211.
    Ma megyek 10-re! Szurkoljatok!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. 2011. június 22. 20:0510.

    Én Veszprém megyében lakom, Herend városban készítették el a frizurám.

    A termék nevét pontosan nem tudom, csak azt, hogy Schwarzkopf volt a márkaneve.

    Az eljárásért vágással együtt fizettem 3.500 Ft-ot.

     

    Valamelyik hozzászólás kérdezte, milyen lesz a haj a 3. hónap után, illetve milyen a lenövés. Az eljárás az egész hajat érinti, így a növő haj "igazodni" fog, tehát a súly és a formázás (hajszárítás) egyenesíti azt is.

    A 3. hónap letelte után a hajam lassan, de nyeri vissza az eredeti göndörségét.

     

    Az eljárással együtt nem festik a hajat, de utána 24 órával már lehet. Nem akadályozza a festék színét és tartósságát - már amennyire én olvastam és kérdeztem a fodrászt.

     

    Remélem, hogy leírod a pontos idő után Bucimano az eredményt!?

     

    Sok sikert!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. 2011. június 22. 12:119.

    Ok, ez nagyon jol hangzik. En vasalni szoktam a hajam es ez a kezeles nagyon jol hangzik. Csak meg azt az egyet nem ertem, hogy ha mondjuk 3 honapig kitart az eredmeny, akkor milyen lesz az ember haja a 3. honap vegen mondjuk. Marmint ahogy no le. Mert nekem pl. nagyon gyorsan no a hajam, 3 het alatt gyakorlatilag egy centit, szoval a beigert min. 3 honapos tartossag alatt nekem 3-4 cm-t lenone. Hogy nez ugy ki az ember?

     

    Mondjuk szerencsere nekem csak hullamos a hajam es annak is csak a vege, szoval a tetejen ahol lenone, valoszinuleg egyenes maradna, csak nem tudom utne-e el megis a ket egyenes fajta.

     

    Remelem visszater meg valaki a forumba, akinek tapasztalata van.

    előzmény:
    Bubimano (8)
    2011-06-22  12:05
  19. 2011. június 22. 12:058.

    Nem, nem! A henna az egy teljesen más dolog, amellett általában semmiféle más vegyi kezelést nem lehet végezni bizonyos reakciók miatt. Azt olvastam, hogy festés után még ajánlják is a keratin-kezelést, mert tartósabb lesz tőle a szín... 

    Szerintem ugyanazt a fórumot olvastam én is! Olvass tovább, ott a magyarázat is! 

    előzmény:
    sugarcube (7)
    2011-06-22  10:43
  20. 2011. június 22. 10:437.
    Tudja valamelyikotok, hogy ha ezt hasznalja valaki, akkor lehet-e sinezni vagy festeni a hajat mellette? Csak, mert lattam egy forumot, ahol valaki irta, hogy hennaval volt festve a haja es emiatt nem javasoltak neki ezt a modszert, mert a ket szer reakcioba lep. Akkor valoszinuleg a festesnel is ez lehet?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  21. 2011. június 22. 10:366.
    Utanna neztem, jo dolognak tunik, mennyibe kerul?
    előzmény:
    Bubimano (5)
    2011-06-22  07:19
  22. 2011. június 22. 07:195.

    Köszönöm, hogy írtál. 

    Neked milyen készítménnyel csinálták? Brasil Cacau vagy valami más?

    Nekem egyébként péntekre van időpontom... Már alig várom

    Ha igazak a videomegostókon látható eredmények, akkor csak jó lehet! 

    előzmény:
    lizeeke (2)
    2011-06-21  22:01
  23. Torolt_felhasznalo_583839
    Torolt_felhasznalo_583839
    2011. június 22. 06:394.
    mit nem adnék néhány hullámért...
    előzmény:
    Bubimano (1)
    2011-06-21  19:00
  24. 2011. június 21. 22:473.

    Szia Lizeeke,

     

    hol csináltattad és mennyibe került?

    előzmény:
    lizeeke (2)
    2011-06-21  22:01
  25. 2011. június 21. 22:012.

    Szia!

     

    Nekem saját tapasztalatom van a hajegyenesítéssel kapcsolatban. Igencsak göndör fürtökkel rendelkezve mentem el a fodrászhoz. A reményeim és az álmom vált valóra az eljárással. Mindez február elején volt, ugye a három hónap már jócskán lejárt, de a hajam alig akarja visszanyerni eredeti göndörségét, szóval sikeres volt. A tartóssághoz hozzátartozik a fodrász szerint, hogy mindig alaposan szárazra és egyenesre szárítjuk a hajat és így vasaló nélkül is gyönyörű a haj. Ez így is volt.

     

    Szóval én ajánlom az eljárást, ha nem bánod, hogy lassabban tér vissza a hajad az eredeti állapotába majd.

     

    Ha megcsináltattad, leírnád a te tapasztalatod is?

     

    Sok sikert!

     

    Lizeeke

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top