Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ingolstadtban élő magyarok

adelusz
Létrehozva: 2011. január 5. 17:48

Szeretnék Ingolstadti magyarokkal kapcsolatba lépni.

Áprilistól mi is a párommal kiköltözünk kb. másfél évre,az ő munkája miatt.

Én nem nagyon beszélem a nyelvet,ezért lenne jó ha valakikkel tudnék majd beszélni.Amúgy is kiváncsi lennék a véleményekre,tapasztalatokra az ottani életről.Főleg majd munkakeresésnél lenne jó a segítség.

 

Szóval írjatok,köszike!

  1. 2012. május 25. 17:2126.

    Halihó!!

    Én Grossmehringben lakom! Amúgy Te mi jót csinálsz itt? És hogyhogy egyedül jöttél ki?

     

    előzmény:
    betty84 (25)
    2012-05-24  20:18
  2. 2012. május 24. 20:1825.

    Köszönöm szépen!

     

    Üdv. Betti

    előzmény:
    massaek (24)
    2012-05-23  18:51
  3. 2012. május 23. 18:5124.

    Szia

     

    itt lehet kölcsönözni

     

     http://willner-fahrrad.de/

     

    ü

     

    Ani

    előzmény:
    betty84 (23)
    2012-05-18  17:56
  4. 2012. május 18. 17:5623.

    Nem tudtok véletlenül Ingolstadtban biciklikölcsönzőt? Párom jön ki hozzám július végén és szeretném megmutatni neki a várost bringával.

    Bár nem tudom mennyire lehet drága, igazából nekünk csak 2-3 órára kellene, gondolom nem annyira megfizethetetlen.

     

    Köszi előre is.

    előzmény:
    betty84 (21)
    2012-05-13  18:21
  5. 2012. május 16. 19:0222.

    Sziasztok!!!

     

    Mi október óta élünk Ingolstadban,szívesen veszem bárki ismeretségét!!!A párom az Audiban dolgozik,a kislányunk 2 éves-nem tud valaki esetleg valami jó kis játszóházat a városban??Szívesen barátkoznék magyarokkal!!!!

     

    idézet:
    gcs77 (9)
    2012-02-14 11:59:38

    Szia

     

    Mi is Ingoban (Ettingben ) lakunk, Mi a möbel gruber bútorboltba szoktunk menni az emeletén van egy nagy játszóház, a kislányom 2,5 éves nagyon szereti. Olyasmi mint Győrben az ugri park, de ez ingyenes ( :

    Cserébe viszont könnyen össze lehet szedni ott a vírusokat  ) :

    Va n magyar baba-mama klub, óvodás korig , és van az ovisoknak is. Ha érdekel megadom priviben a mail címet, kináél hol lehet jelentkezni.

    Van babaúszás Garmerscheimben ingyenes, ha jól tudom, de van a városban is.

    Valamint van egy tánc oktatás, ahova 2 éves kortól lehet vinni a gyerekeket, anyukával közösen táncolnak, ennek is meg tudom adni az elérhetőségét.

    Ezen kívül, még a Kinderbetreungot tudom ajánlani, az én kislányom Garmerscheimbe jár, olyan bölcsi szerűség, heti 2 nap délelőtt van. 

     

    Mindenkinek szívesen segítek, ha tudok nyugodtan kérdezzetek

    anikocsag@gmail.com

     

    Ani

    előzmény:
    gcs77 (9)
    2012-02-14  11:59
  6. 2012. május 13. 18:2121.

    Még nem tudom meddig maradok, valószínű egy évig, de igazából ha később találok "rendes" melót, akkor maradnék itt tovább is. A város maga tetszik nagyon, csak nagyon egyedül vagyok itt és ez nagyon rossz. Egyébként hétköznap még néha-néha délelőtt is ráérek vagy este fele 6 vagy 7 után, meg hétvégén. Sajnos a mostani munkám miatt csak ezekben az időpontokban érek rá.

     Megértelek, ha a férjed dolgozik, akkor érthető, ha vele akarod tölteni azt az időt, amikor éppen szabadnapja van.

     

    Valaki esetleg hétvégi szabadidővel?

     

    előzmény:
    mazsolaful (20)
    2012-05-12  22:13
  7. 2012. május 12. 22:1320.

    Szia Betti,

     

     

     

    én nem ingolstadtban lakom, bár nem messze kb 15 km-re.

    A hétvégék sajna nekem nem egyszerű megoldanom.Ugyanis akkor élek "családi életet":-) Mivel férjecském dolgozik egész nap hétfőtől csütörtökig, így csak a hétvégék vannak a közös dolgokra...no meg az esték :-)

     

    és mennyi időre jöttél ki?

     

    Üdv

     

     

     

     

     

    előzmény:
    betty84 (17)
    2012-05-12  14:11
  8. 2012. május 12. 17:3819.
    Ok, ez nagyon jó ötlet, én is valami ilyesmire gondoltam.  Egy másik fórumon azt hiszem neked írtam privát levelet, de még nem válaszoltál. Én a Westpark környékén lakom, de bringával bárhova könnyen eljutok, úgyhogy a belváros sem akadály.
    előzmény:
    Lina87 (18)
    2012-05-12  14:42
  9. 2012. május 12. 14:4218.

    Szia!

       Látom te is hasonlóan vagy mint én :) én már egy csajszival itt felvettem a kapcsolatot e-mailbe. Én a belvárostól nem messze lakom. Benne lennék közös programba, illetve az ismerkedésbe, nekem sem megy olyan jól a beszélgetés németül. Úgyhogy a közös tanulás sem lenne rossz, de az lenne a legjobb hogy német csajokkal is megismerkedni akikkel lehetne gyakorolni a beszédet :)

      Jelenleg munkát is keresek, én ápr. óta vok itt kint ,de még nem sikerült találnom. Jó lenne ha még többen össze tudnánk ismerkedni .

               üdv: Edina 

    előzmény:
    betty84 (17)
    2012-05-12  14:11
  10. 2012. május 12. 14:1117.

    sziasztok!

     

    Március óta vagyok itt Ingolstadtban, egy családnál vagyok bébiszitter. Nem ismerek itt senkit, így nagyon nehéz. Minden hétvégém szabad, 27 éves vagyok. Ha van esetleg valakinek kedve közös programokhoz, mint pl. biciklitúrák, séták, női csevegések, vásárlás, városnézés írjon. De igazából bármilyen programban benne vagyok. A németet még alapszinten beszélem, illetve írásban és a nyelvtani része jól megy, csak a beszédet kell még gyakorolni. Esetleg egy közös némettanulásban is bennelennék.

     

    Betti

    előzmény:
    bzsuzsi (5)
    2011-03-02  20:44
  11. 2012. május 10. 15:2216.

    Szia Réka,

     

    Most vettem észre hogy írtál, mi is hosszabb időre jöttünk ki a férjemmel és szintén Auditól!:-)december óta vagyunk kint.

    Gratulálok a kisfiatokhoz!Akkor még nagyon picike.Melyik kórházban szültél?

    Szoktak lenni programmok, de  még nem nagyon voltunk mi sem, igazából állítólag szerdánként van valamilyen magyar találkozó, de nem tudom pontosan hol.Van egy "főszervező" itt Ingolstadtban és ő is szokott szervezni magyar délutánokat: tánc, gyerek programok, stb...

     

    Én is szívesen megismerkednék Veletek!

    Megadom az email címem, ha van kedved oda is írhatsz: mazsolaful@gmail.com

     

    Merre fele laktok?Központban?Mi egy 10-15 percre lakunk Ingolstadttól!

     

     

    Várom válaszod,

     

    Üdv, Mazsi. 

      

     

    előzmény:
    Mihalyireka (14)
    2012-04-26  12:14
  12. 2012. május 8. 12:5215.

    Szia!

     

     Én ápr.9 óta vok Ingolstadtba. Szívesen ismerkednék én is :) Párommal jöttem ki, ő az audiba dolgozik. Én pedig épp állást keresek. Ha gondolod találkozunk vmelyik nap. Írd meg hogy neked mikor jó .

                                      üdv: Lina 

    előzmény:
    Mihalyireka (14)
    2012-04-26  12:14
  13. 2012. Április 26. 12:1414.

    Sziasztok,

     

    Mi a férjemmel november óta élünk Ingolstadtban, három évre jöttünk, ő az Audinál dolgozik. Én némettanár vagyok eredetileg, de most itthon vagyok a kisfiunkkal, aki februárban, itt Ingolstadtban született. Sokat vagyunk egyedül, úgyhogy én is szívesen ismerkednék itt élő magyarokkal, jó lenne néha közös programokat csinálni. 

    Úgy tudom, több magyarok által szervezett program is van a városban, de sajnos én nem sok embert ismerek itt, nem tudom, hol/ kitől lehetne infót kapni ezekről.

    Ha valamelyikőtöknek van kedve szívesen megismerkednék veletek.

    Üdv:

     

    Réka 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. 2012. március 28. 21:4813.

    Sziasztok,

     

    Jó tudni hogy vagyunk egy páran itt kint :-)

    Ha van kedve valakinek írni privátban azt szívesen veszem: mazsolaful@gmail.com

     

    De akár ide is írhattok!Kinek hogy megy a berendezkedés?Meddig tervezitek hogy maradtok?

     

    Szívesen tartanám én is magyarokkal a kapcsolatot, a nyelvet én is csak most tanulom!!

     

    Üdv

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2012. március 26. 18:3012.

    Szia,

     

    Igaz mi nem Central Ingolstadtban lakunk, de nem messze, 16 km-re onnan egy kisebb faluban. viszont tervek szerint, megyünk oda munkát keresni. én anyám és párom vagyunk kint. Párom lovakkal foglalkozik, én és anyám viszont megpróbálunk vmit találni. te dolgozol akkor? esetleg tudsz ilyesmiben segíteni? az email cimem: lilla_kovacs@hotmail.com irj ha van időd, szia

    előzmény:
    polgajci (11)
    2012-03-11  11:59
  16. 2012. március 11. 11:5911.

    Sziasztok,

     

    január óta vagyok kint Ingolstadt-ban, itt dolgozok, szívesek ismerkednék én is itt élő magyarokkal.  

     

    Várom a válaszokat.

     

     

    előzmény:
    Bagiti86 (10)
    2012-02-28  19:44
  17. 2012. február 28. 19:4410.

    Sziasztok!

    Január óta élek kint Ingolstadtba, szívesen ismerkednék kint élő magyarokkal. A nyelvet sajnos nem nagyon beszélem, így ha van kedve valakinek ismerkedni nyugodtan írjon. Egyépként a páromhoz jöttem ki, esetleg ha valaki műkörmöst vagy pedikűröst keres, szívesen állok rendelkezésére...otthon már 6 éve ezzel foglalkoztam. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. 2012. február 14. 11:599.

    Sziasztok!!!

     

    Mi október óta élünk Ingolstadban,szívesen veszem bárki ismeretségét!!!A párom az Audiban dolgozik,a kislányunk 2 éves-nem tud valaki esetleg valami jó kis játszóházat a városban??Szívesen barátkoznék magyarokkal!!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. 2012. január 10. 12:108.

    Sziasztok!

     

    Ne haragudjatok, hogy ezzel a témával jövök, de hátha tudtok segíteni.  Férjem karosszérialakatos, jelenleg is Németországban dolgozik, de nem a szakmájában.

    Szeretne a szakmájában elhelyezkedni, tudnátok tanácsot adni, hogy ott a környéken van-e lehetőség.

    És fontos, hogy angolul kommunikál.

    Előre is köszönöm!

    előzmény:
    mazsolaful (7)
    2012-01-09  22:05
  20. 2012. január 9. 22:057.

    sziasztok

     

     

    Mi nemrég költöztünk ki a párommal Ingolstadtba.Próbálom felfedezni a dolgokat de sajnos a nyelvet nem nagyon beszélem. 

    Szívesen leveleznék, ismerkednék kint élő magyarokkal.

    Akinek van kedve az írjon!

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  21. 2011. október 4. 19:266.
    Sziasztok! Látom mostanában nem írtak ebbe a topikba,de ha mégis valaki "erre járna" és már esetleg Ingolstadtban él , vagy tud egy pár dolgot az ottani lehetőségekről, van-e bölcsöde, óvóda, szívesen beszélnék vele. Az én férjem is ott dolgozik és fontolóra vettük, hogy a kislányunkal mi is utána mennénk. Ha valaki olvassa ezt és tud pár információt mondani azt megköszönném!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. 2011. március 2. 20:445.

    Szia!

     

    Most olvastam csak a topikot! A férjem augusztusban kezdett itt dolgozni, én és a gyerekek pedig 2010 október óta élünk Ingolstadtban (Gaimersheimben) . Elég jól berendezkedtünk mostanra, szeretünk itt. Amire tudok, szívesen válaszolok!

     

    Zsu

    előzmény:
    adelusz (1)
    2011-01-05  17:48
  23. 2011. január 7. 19:304.

    :-)))

    Hahó valaki?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  24. 2011. január 5. 21:093.

    Szia.

    Igen,ott dolgozik. :-)

     

    előzmény:
    mosolygóska (2)
    2011-01-05  18:45
  25. 2011. január 5. 18:452.

    gondolom az AUDI-nál dolgozik a párod:)

     

    a barátnőm is kinnt élt 2 évig, mert a férjét kiküldték, bár ők Gerolfingban éltek nem Ingolstadtban:))

     

    a barátnőm nagyon jól érezte magát, én is voltam kinnt náluk nyaralni!!

     

    sok sikert:))

    előzmény:
    adelusz (1)
    2011-01-05  17:48

Címlap

top