Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bölcsességfog-varrat

Torolt_felhasznalo_133216
Torolt_felhasznalo_133216
Létrehozva: 2010. június 20. 17:37

Sziasztok!

 

3 napja műtötték ki a bal alsó bölcsességfogamat, mely vízszintesen az állkapcsomban feküdt. Be is varrta a doki.

Hallottam, hogy a varratot is mosni kell. Nekem elektromos fogkefém van, nem merem megmosni vele a varratot, mely elég nagy, egészen a műtött terület előtti 2. fogig elér.

Félek, hogy felszaggatja a varratot a fogkefe vagy vérezni kezd...

Megpróbálom elkerülni, hogy az étel belemenjen, de ugye a jobb oldalamon még benn van a varrat,azt 9 napja műtötték ki. Evés után fogselyem, fogmosás és öblögetés.

Ti hogy tisztítottátok a varratot?

Köszi! 

  1. 2017. november 10. 11:2524.

    Sziasztok!


    Nekem most volt 6.án Hétfőn bölcsességfog műtétem jobb felsőt vették ki. 15p volt az egész 6 injekciót kaptam mert vízszintesen felfele nőtt a fogam. Még most is alig birom kinyitni a számat és ahogy tisztítottam kijöt egy varratom ez baj e? Kedden megyek varratszedésre attól is félek mert ha addig se nyílik ki rendesen a szám akkor mit csinálnak? A varratnál látok kicsi fehérségeket az genny lehet? Fájni nem fáj csak olyan mintha izomláz lenne az állkapcsomba. Előre is köszönök minden választ! 

  2. Torolt_felhasznalo_133216
    Torolt_felhasznalo_133216
    2010. június 21. 11:0623.

    Szia!

     

    Nem kell félned. Én nagyon megvoltam rémülve, amikor májusban közölték, hogy a két alsót ki kell venni....kerestünk egy magánorvost aki meg is csinálta. Fájni tényleg nem fáj, vérezni sem vérzett utána. A jobb alsónál volt egy kis genny, ezt mér röntgenen is látta az orvos. Rakott be draint, ami elvezeti a sebből a gennyet, vért. De utána nekem sajnos elfertőződött a seb(habár nagyon vigyáztam a műtött oldalra), pár napig jártam sebmosásra, antibiotikumot kell szednem.

    A bal oldalit 4 napja szedték ki, az csak fél óra volt, míg a jobb oldali 1 óra...nem is fáj, kicsit be van gyulladva a seb, úgyhogy ma vagy holnap megyek vissza a dokihoz megnézetni!

    Tényleg nem kell félni. Én is minden fúrumot végigolvastam, mielőtt elmentem volna dokihoz, de nem volt olyan vészes.

    Kitartás!!! 

    előzmény:
    atombomba (21)
    2010-06-20  21:57
  3. 2010. június 21. 08:5622.

    Nem vérzett nagyon.

     

    Én is úgy indultam neki, hogy inkább szülök, de kellemesen csalódtam :)

     

    Én is félek a fogorvostól meg ilyenektől, mástól nem, kétszer szültem, volt hat műtétem, plusz három széájsebészeti műtét, de a szájsebész a mumus :) Most már azért kevésbé :)

    előzmény:
    atombomba (21)
    2010-06-20  21:57
  4. 2010. június 20. 21:5721.

    Köszi neked is.

     

    Hát, akkor most én is feltuningolom magam, hogy mennyire fáj, aztán lehet hogy mégsem...így voltam a tetoválás előtt, sőt a szülések előtt is, aztán mégis kibírtam (fájdalomcs.nélkül is). Akkor talán kibírom ezt is. (??)  Jaj, nem tudom. 

     

     

    Jó éjt mindenkinek, sziasztok!

    előzmény:
    bolacka (19)
    2010-06-20  21:47
  5. 2010. június 20. 21:5020.

    Szia!

     

    Köszi, hogy írtál. Én olyan vagyok egyébként, hogy "összeszorított szájjal" sokmindent kibírok, de valamiért nagyon félek ettől a műtéttől.

     

    Nagyon vérzett? (Egyébként szerencsés vagyok, mert egyetlen fogam van betömve, és gyerekkoromban húzták ki egy fogamat, úgyhogy fogalmam sincs már, hogy mivel jár egy foghúzás.)

    előzmény:
    Panndi (18)
    2010-06-20  21:38
  6. 2010. június 20. 21:4719.

    Szia atombomba!

     

    Nekem a jobb alsó bölcsességfogamat műtötték ki olyan két hete. Vésni kellett, darabokban szedte ki az orvos, mert víszintesen nőtt ki.

     

    És is nagyon féltem, vagy ezer topikot elolvastam itt is, meg máshol is, jól beparáztam előtte, és egyáltalán nem kellett volna. 

     

    Kb. egy óráig tartott nekem a műtét, két injekciót kaptam, alig éreztem őket, sőt, nem is éreztem semmit.

     

    Három varratom volt/van, műtét után nem vérzett, mégcsak nem is szivárgott. Gyógyszert alig vettem be. A műtétem napján három advil ultrát, utána napi egy gyógyszert vettem be. Fájdalmam szinte alig volt. Nagyon meglepő volt amúgy számomra, mert előtte mindenki azt mondta, hogy egy hétig cataflamon élt, annyira fájt neki... Jó, tudom, mindenkinek másmilyen mértékben fáj.

     

    A műtét másnapján szédelegtem kicsit, talán az volt a legkellemetlenebb. Ja és feldagadt az arcom, ami szintén nem volt kellemes.

    Pépes ételeket ettem pár napig, leginkább azért, mert nem tudtam rendesen kinyitni a számat. 

     

    A fogmosás nagyon fontos (de ezt majd biztosan elmondja neked az orvos), olyan fél órás rituálé (ahogyan azt más is írta már itt) volt egy-egy fogmosás nálam. :)

     

    Nagyon féltem én is tőle, viszont nagyon jó érzés, hogy az egyik már megvan, és a második miatt már nem is aggódom annyira. 

     

    Mondjuk lehet, hogy én azért éltem meg ennyire jól, mert ezerszer ilyen rosszra számítottam. :)

     

     

    előzmény:
    atombomba (17)
    2010-06-20  21:33
  7. 2010. június 20. 21:3818.

    Szia!

     

    Nekem két bölcsességfogat műtöttek ki eddig, meg egyszer egy simafoghúzásnál beletört pár gyökér, és azokat vésték ki. Három különböző doki csinálta, az utolsó műtétnél nagyon féltem az előző tapasztalatok miatt, de kár volt. Adott egy injekciót, aztán rá 15 percre elkezdte csinálni, menet közben még egy szuri kellett, éreztem, a végén fájt is kicsit, de nem volt vészes. Nem lett szájzáram, tudtam aludni is, semmi előző tapasztalat nem igazolódott be, műtét után itthon már olvasni is tudtam a nagyobbik lányomnak :) Kitartás, ne félj, nem olyan vészes!

    előzmény:
    atombomba (17)
    2010-06-20  21:33
  8. 2010. június 20. 21:3317.

    Uramisten, nem kellett volna ezt a topikot elolvasnom...:-(((

     

    Készülök lassan én is, hogy kiműtsék először a jobb, aztán a bal alsó bölcsességfogamat, de február óta halasztgatom..

     

    Légyszi írja meg, akinek kiszedték, hogy pontosan hogy zajlik, mennyi injekciót adnak, mennyire vérzik, és nagyjából mennyire fáj??? Jó, tudom, mindenkinek más a fájdalomküszöbe, én a fog-és fülfájást nem bírom elviselni, ha fáj, akkor hánynom kell, rosszul vagyok stb.

     

    Borzasztóan félek attól, hogy kiműtik..:-((((((((((

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  9. 2010. június 20. 21:0816.
    Igénytelennek tartod magad? Képzelj el engem- nekem mind a négyet egyszerre műtötték ki, altatásban. Azt mondták, hogy mosni kell a fogam, de ki sem tudtam nyitni a számat, úgyhogy maradt az öblögetés. Nagyon bedagadt, a fogkefe be sem fért a számba, majd szájzáram is volt. Minden nap mentem átmosásra, legalább 2 hétig. Aludni sem tudtam a fájdalomtól és attól a szagtól....1 hónapig tartott....barbárok...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133216 (10)
    2010-06-20  19:22
  10. 2010. június 20. 21:0115.
    Nekem holnap lesz két hete, hogy a második bölcsességfogamat kiműtötték (ugyanígy, vízszintesen nőtt), és nekem is mosnom kellett a varratot. Én fogkefével  mostam, sőt varratszedésnél azt mondták, mossam a sebet is. Nekem semmi problémám nem volt vele szerencsére, ez volt a harmadik szájsebészeti műtétem, és ez volt a legsimább :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133216 (1)
    2010-06-20  17:37
  11. 2010. június 20. 20:5014.
    Sztem a varratnál csak öblögetni szabad!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133216 (1)
    2010-06-20  17:37
  12. 2010. június 20. 20:4913.

    Szia! Nekem szerdán csináltak foggyökér rezekciót.

    30-án lesz varratszedés.

    Egy hétig nem szabad szilárd ételt enni,csak folyékonyat vagy turmixoltat.

    Minden étkezés után Tantum Verde higított oldattal kell öblögetni.

    A műtét helyét óvatosan lehet mosni,mondta az orvos.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133216 (1)
    2010-06-20  17:37
  13. 2010. június 20. 20:2212.

    Barátunk fogorvos.

    Kb 3 hónapja műtötte ki a férjem bölcsességfogát és a lelkére kötötte,hogy a műtét utáni naptól mosni kell a műtéti területet is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133216 (1)
    2010-06-20  17:37
  14. 2010. június 20. 19:2411.

    Nekem azt mondta az orvosom, hogy a műtétem másnapjától mindenképpen mossam az utolsó fogamat, illetve a varrat menti helyet, mert ha ott megragad az ételmaradék, elfertőződik a sebem.

     

    Én mostam is, persze nem elektromos fogkefével, hanem simával nagyon óvatosan, és semmi baja nem lett a sebemnek. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133216 (9)
    2010-06-20  19:18
  15. Torolt_felhasznalo_133216
    Torolt_felhasznalo_133216
    2010. június 20. 19:2210.

    Ne is mondd...szörnyű. Igénytelennek tartom magam, pedig minden étkezés(ha lehet annak nevezni) után a rituálé...

    Én is csak a többi fogamat mosom, magát a varratot nem merem...csak Curasepttel öblögetek ott...azt is éppen.... 

    Neked hol szedték ki a fogadat? 

    előzmény:
    Csillucska (8)
    2010-06-20  19:15
  16. Torolt_felhasznalo_133216
    Torolt_felhasznalo_133216
    2010. június 20. 19:189.

    Köszönöm a válaszokat!

    10 napja is volt egy hasonló műtétem, a jobb oldalon. Ott nem mostam a varratot, de nem is ettem, csak szinte pépet. Nem is fájt 3 napig. De aztán olyan fájdalom lett úrrá rajtam, hogy azon sem Cataflam, sem Algoflex Forte nem segített, sem Algopiryn injekció...visszamentem a dokihoz,mondta, hogy elfertőződött a seb. Akkor 4 napig jártam sebmosásra, meg átmosta antibiotikummal meg gyulladáscsökkentővel. Azóta azon az oldalon nincs is baj. 

    Viszont 3 napja volt a bal oldali műtét. Nem fáj, csak a fülem(ez állítólag velejáró), de a varrat mentén a tükörben felfedeztem egy fehér csíkot....nemm tudom, hogy azt onnan le kell mosni vagy sem. Öblögetőbe mártott füétisztító pálcikábal próbáltam tisztítani, de nem jön le. Gondolom gyógyul.

    Próbálok úgy enni, hogy a friss varratba ne menjen. Viszont a jobb oldalon még ott a korábbi varrat...elég érdekes, ahogy enni próbálok...

    Viszont evés után fogselyem, fogmosás és Curasept öblögetés óvatosan, éppen átforgatom a fejem.

    Vissza nem akarok menni a dokihoz, olyan cikinek tartom, hogy "légyszi nézdd meg a sebet, alakul vagy éppen elfertőződött?"

    Ti mit gondoltok? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133216 (1)
    2010-06-20  17:37
  17. 2010. június 20. 19:158.
    Engem egy hónapja műtöttek fogilag, akkor én körbemostam a többit és a varratot csak öblögettem, igaz nekem csak az egyik oldalon volt, nekem könnyű volt a másikon enni, így annyira kajamaradék nem ment bele, viszont fogomosás után jó alaposan átöblítettem, az első napokban olyan volt, mintha egy macska beledöglött volna szagilag a számba... Aztán megszűnt és 10 nap után kivették a varratokat. Jobbulást
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133216 (1)
    2010-06-20  17:37
  18. 2010. június 20. 18:457.
    Én is átestem ilyesmin, hamar gyógyul, a doki kimondottan tiltotta a fogmosást. Csak valamivel öblögettem nem volt receptköteles, patikában megkapod.  Jobbulást!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133216 (1)
    2010-06-20  17:37
  19. 2010. június 20. 18:306.
    Nekem elég sok varrat volt  már a számban. Semmiképp ne sikáld fogkefével! Vegyél Corsodyl öblögetőt, és azzal öblögess alaposan. Nekem a doki ajánlotta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133216 (1)
    2010-06-20  17:37
  20. Torolt_felhasznalo_667249
    Torolt_felhasznalo_667249
    2010. június 20. 18:165.
    Nekem öblögetni kellett vmivel ( már nem emlékszem mi volt ) fogmosás után amikor az implantátum miatt összevarrtak, de tuti nem lehetett irritálni a műtéti helyet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133216 (1)
    2010-06-20  17:37
  21. 2010. június 20. 17:574.
    Ne dörzsöld semmiképp semmivel, mivel azon a területen a felszínhez nagyon közel fut a csont, és csonthártya-gyulladást kaphatsz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133216 (1)
    2010-06-20  17:37
  22. 2010. június 20. 17:493.

    Szia !

    Hallottad hogy mosni kell? Kitől? Ha a dokitól, akkor OK.

    De mivel egy sima foghúzás után sem dörzsöljük a fogunk helyét fogkefével, gondolom egy szájsebészeti beavatkozás után sem.

     

    Szerintem hívd fel a Szájsebészeti Klinikát és kérdezd meg, ügyelet ott mindig van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133216 (1)
    2010-06-20  17:37
  23. 2010. június 20. 17:482.

    Szia!

     

    Nekem május elején volt foggyökér rezekcióm a bal első nyuszi fogamnál. Kamillás öblögetést ajánlott a doki a varratokra.

     

    Fogkefével nem subickoltam, én se mertem nehogy felszakadjon, így reggel-este kamilláztam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     

Címlap

top