Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nagyszülőknek ajándék

Consuela
Létrehozva: 2009. december 1. 16:12

Itt a karácsonyi készülődés kezdete, és a szokásos kérdés: kinek mit ajándékozzunk? Valamit, ami nem túl drága, de nem túl szokványos, és örülnek is neki a nagyszülők?

Talán nekik a legnehezebb vásárolni, mert nekik már megvan minden háztartási kellék, ruhát nem nagyon merek venni, mert sem a méretüket, sem az ízlésüket nem biztos, hogy el tudnám találni.

Gondoltunk a mostanság "divatos" karácsonyi ajándékra, a digitális képkeretre, de nem tudom megér-e annyit, amennyibe kerül.

Egészségügyi berendezéseik is megvannak, amire szükségük van (vérnyomásmérő stb.), nemrég egy víztisztító kancsót kaptak, de azt sem nagyon használják.

Van valakinek valami jó kis ötlete?

Ti mit szoktatok szüleiteknek, vagy a házastársatok szüleinek ajándkozni?

  1. Torolt_felhasznalo_494168
    Torolt_felhasznalo_494168
    2009. december 13. 18:2910.

    Meg mondom őszintén nagyon irigyellek!!! Olyan szívesen gondolkodnék én is, hogy mit vegyek a nagyszülőknek karácsonyra, de sajnos már csak a szívemben élnek.

     

    Szerintem vegyetek valami olyasmit, amit ők nem vennének meg maguknak, de tudod vagy gondolod, hogy vágynak rá. A fotóalbum szerintem is nagyon jó ötlet: amíg a család a rohanó hétköznapokat éli, nekik lenne mit nézegessenek. Vagy készíthetnél nekik egy könyvet képekkel, szöveg aláírásokkal. Ha a nagyid szeret kötögetni, horgolni, akkor vehetnél neki fonalat. Valami édesség is jó lenne, amit szeretnek!

     

    Kívánom, hogy még hosszú évekig kelljen azon gondolkodjál, mit vegyél nekik 

    előzmény:
    Consuela (1)
    2009-12-01  16:12
  2. Torolt_felhasznalo_329185
    Torolt_felhasznalo_329185
    2009. december 1. 21:089.

    en is ajandekkosarat keszitek  a Nagyszüleimnek.

    Veszek bele vitaminokat, müslit, edesseget, negercsokot-->ezt imadjak,kavet,gyümölcsöt stb...

    Keszitek valami szep asztaldiszt a fenyöillat miatt,mert fenyöfat mar nem vesznek a müfenyöt ki nem allhatjuk.

    Iden en fotokönyvet is szeretnek összeallitani nekik.

    ja es egy talca franciakremes :-D

     

    előzmény:
    katy27 (4)
    2009-12-01  17:02
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. december 1. 18:588.

    Emlékek.Keressél a szüleikről képet,az unokákról és hivasd elő,ha nem akarsz dig.képkeretet venni,rakd be egy szép keretbe,és kész.

    Nagyon szép ajándék.

    előzmény:
    Consuela (1)
    2009-12-01  16:12
  4. 2009. december 1. 18:077.

    Én épp ma vettem két mikulássapkát,azt fogom az 5 éves lányom és a 9 és fél hónapos fiam fejére feltenni,csinálok róluk egy vidám fényképet,azt megkapják a nagyszülők mindkét részről egy szép keretben.Lesz egy album is a gyerkőcökről,ahol együtt vannak a nagyszüleikkel.

    Ráadásnak vettem a Madách színház Karácsonyi bérletéből Nekik.Azonkívűl viszünk házi sütit egy általam díszített sütis tálon.Ennyi.

    előzmény:
    Consuela (1)
    2009-12-01  16:12
  5. 2009. december 1. 18:076.

    Szia!

    Mi a nagyszülőknek naptárat készítünk a család fotóiból.

    Üdv: Évi

    előzmény:
    Consuela (1)
    2009-12-01  16:12
  6. 2009. december 1. 17:075.

    Ajándékkosárra mi is gondoltunk, lehet, hogy az lesz, ha nem támad addig valami szenzációs ötletünk. :)

    előzmény:
    katy27 (4)
    2009-12-01  17:02
  7. 2009. december 1. 17:024.

    Szia!

    Én az idén mindkét nagymamámnak ajándékkosarat csinálok olyan dolgokból, amit szeretnek (kávé, tea, bonbon, házi méz stb.). temélem, örülni fognak neki Tavaly könyvet kaptak mindketten. De az újság előfizetés is jó ötlet.

    Katy

    előzmény:
    Consuela (1)
    2009-12-01  16:12
  8. Torolt_felhasznalo_642827
    Torolt_felhasznalo_642827
    2009. december 1. 17:023.

    Jo a topic!

     

    Nalunk is nehez a nagymama ugy...

     

    Anyukam most szabadido rucit vesz mamamnak, ugyis sokat van otthon...az mindig kell.

     

    En veszek parfumot...szerencsere tudom milyet szeret, de vmi meg kene.

     

    Persze hagyomanyos dolgok...kave, csoki, keksz a kavehoz, en szoktam ruzst, koromlakkot, hajlakkot.

     

    Parom akart ilyen digitalis keretet, de mi pl nyomtatunk neki kepeket, igy tele vele a lakas.

    előzmény:
    Consuela (1)
    2009-12-01  16:12
  9. 2009. december 1. 16:182.
    Én a nagyinak idén újságelőfizetést adok - arra a lapra, amit amúgy ha tud megvesz magának. Ennek remélem örülni fog, mert egyébként mindig elmondja, hogy neki ne vegyünk semmit, mert mindene megvan, meg ne költsünk rá. :) Ezen kívül aminek még mindig szkoott örülni, az a fénykép keretben (természetesen rólunk:).
    előzmény:
    Consuela (1)
    2009-12-01  16:12

Címlap

top