Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Parkettára PVC?

Torolt_felhasznalo_643208
Torolt_felhasznalo_643208
Létrehozva: 2009. november 8. 18:52

Sziasztok!

 

Egy felújítandó házban lakunk, és ami a konyha lesz, jelenleg egy parkettás szoba. Ideiglenesen raknánk rá PVC-t, amíg nem telik kövezésre. Szerintetek berohad a parketta? Előreláthatólag néhány évig ez így működne.

  1. 2017. augusztus 31. 08:399.

    Szia!


    Szerintem is hagyd meg a parkettát, és amikor eljön az idő, akkor mehet a kövezés.

  2. Torolt_felhasznalo_643208
    Torolt_felhasznalo_643208
    2009. november 9. 11:058.
    Köszönöm mindenkinek a választ. A parketta kb. 30-40 éves. Többször volt már felcsiszolva, újralakkozva. Jelenleg elég rondácska. Egy csomó helyen meg van égve, mert egy cserépkályha működött ott és a kipattanó parázs felperzselte egy jó darabon. Mindamellett a parkettaelemek között is vannak rések és egy-két helyen hiányzik is kisebb darab. Továbbá meg van vetemedve héhol. Ilyen hullámos, vagy nem is tudom hogy mondjam. Itt-ott foltos és eléggé szétkarcolt. Tehát egy sima csiszolás-lakkozás nem lenne elég neki. Félek, hogy ha mondjuk kiborul a tej, vagy bármi, az befolyna a parkettába és nem tudnám normálisan kipucolni, bebüdösödne meg ilyenek. Egy konyhában meg azért elég fontos a higiénia. A PVC-t csak egyszerűen lefektetnénk és a szélét ragasztanánk le. Ahol jeleleg a konyhánk üzemel, ugyanígy oldottuk meg és elég jól működik, nem mozdul el, nem púpozódik, semmi nem folyik alá. Itt alatta kő van, de valami borzalom. Olyan szinten undorító, hogy muszáj volt ideiglenesen leteríteni a PVC-t, mert az ember bele kijött, ha ránézett (volt, hogy szó szerint:))) Ebből a helyiségből később szoba lesz aljzatbetonnal és parkettával. Mert itt még beton sincs. A leendő konyha parkettája alatt van beton, de majd azt is fel kell törni, mert nincs alatta szigetelés és elég hideg a padló miatta.
    előzmény:
    marti69 (2)
    2009-11-08  18:57
  3. 2009. november 8. 19:337.
    Tudod ez a parketta anyagától és a lerakás módjától is függ. Egy régi, jól lerakott és száraz parkettának nem lesz semi baja, ha jól és vízmentesen teszik rá a PVC-t. (csak nekem annyira tetszik egy szép régi, beért színű parkettán akár egy rongyszőnyeg, jó meleg hatást ad a konyhának....)
    előzmény:
    *hama* (6)
    2009-11-08  19:24
  4. 2009. november 8. 19:246.
    Én nem ajánlom, valamikor én is ezt tettem, elgombásodott alatta a parketta, inkább tegyél szőnyeget.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_643208 (1)
    2009-11-08  18:52
  5. 2009. november 8. 19:135.

    104 eves hazunk van, eredeti hajopadlo mindenhol. Az 50es evek elejen tettek ra linoleumot, amit mi 2 eve a teljes felujitasnal szedtunk fel, a padlo gyonyoru volt alatta! Termeszetesen fel kellett ujitani, de sehol nem rohadt meg a fa, igy gyonyoru hajopadlonk van. 

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_643208 (1)
    2009-11-08  18:52
  6. Torolt_felhasznalo_379064
    Torolt_felhasznalo_379064
    2009. november 8. 19:124.

    A PVC-t ugyis ragasztanad, nem? marpedig akkor nem megy viz ala..igy nem rohad el..Persze amikor majd felszeded ujra kell csiszolni a parkettat, de az csak felfrissiti majd.

    De egyetertek azzal a javaslattal, hogy hagyd igy...esetleg az ebedloasztal ala rakj egy szonyeget, hogy a szek huzogatassal ne karcold agyonra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_643208 (1)
    2009-11-08  18:52
  7. 2009. november 8. 19:103.

    Szerintem is: csíszolni házilag is lehet egy kölcsönzött géppel és 1-2 réteg lakk rá. Nálam nem parketta, hanem laminált padló van a konyhában és nagyon szeretem. (nem dísz konyha...))))

    Topikindító:  ha nem olyan nagy, tehát egy darabban le lehet rakni a PVC-t és a szélét vízállóval ragasztjátok, akkor szerintem nem rohad el, ha tönkre is megy valamiért, úgyis kövezni akarjátok.

    előzmény:
    marti69 (2)
    2009-11-08  18:57
  8. 2009. november 8. 18:572.
    Miért nem hagyod meg a parkettát?Szerintem nem lenne drágább felújítani mint pvc-t lerakni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_643208 (1)
    2009-11-08  18:52

Címlap

top