Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Porallergia-gyógyszer?

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2009. október 8. 16:23

2,5 éves lányom sokszor tüsszög, köhög, csorog a könnye, csavarja az orrát valami, a doktornő amikor a férjem elvitte a gyereket, azt mondta, lehet, hogy porallergia. De a férjem nem kérdezett sokat, a dokinő meg nem modnott sokat, csak gyakori takaírtás, porszívózás, mosás, plüssállatok=kuka, vagy mosás+mélyhűtőben fagyasztás stb.

 

Kérdéseim:

-2,5 évesnek elvégeznek allergia tesztet, vagy még túl fiatal hozzá?

-Ki lehet nőni?

-Biztos, hogy ez porallergia, másnak nincsenek ilyen tünetei (szept-októberben)?

-Van erre valami gyógyszer, csepp, vagy szenvedni kell vele?

-Eddig miért nem jött elő, és most hogy-hogy mégis?

 

Köszönöm a válaszokat!

  1. Torolt_felhasznalo_100611
    Torolt_felhasznalo_100611
    2009. október 17. 18:4713.
    Kedves poratka-allergiás sorstársaim!

    Nekem 2 éve van poratka-allergiám, szerencsére viszonylag enyhe tünetekkel, de mindenképpen fontosnak tarottam a betegség kezelését, a súlyosabb szövődmények elkerülése érdekében. Gyógyszert nem szedek rá, én a gyógyteákra, és az oki terápiára esküszöm: ez pedig nem más, mint maga az allergén eltávolítása az otthonunkból. Életünk egyharmadát alvással töltjük. Fontos, hogy ezt tiszta, egészséges körülmények között tehessük. Nem is gondolnánk, hogy az ágyunkban él a legtöbb poratka, akár több millióan is lehetnek, hiszen a lehullott bőrsejtekkel táplálkoznak, ebből pedig ott van bőven. Szerencsére van remény, hogy megszabaduljunk a bestiáktól. Én már meg is találtam a megoldást, és nagyon szívesen megosztom mással is, hogy poratkamentes környezetben tudhassa szeretteit. Érdeklődhet az atkamentesites@citromail.hu e-mail címen , vagy hívja bizalommal a 0670/210-14-27-es telefonszámot, hogy segíthessek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. október 8. 17:4812.

    Nem én találtam ki, hogy kinőheti..kisgyermekkorban kinőhető, mitn ahogy pl a tejallergia is, ha időben elkapják és megfelelő diétával kezelik, ez nem kérdés, ezek tények.

     

    Az, hogy pl egy parlagfű allergia kinőhető-e , nos, valóban nem tudom, nekem a szakember mondta, hogy várjunk vele....mert kinőheti.....

     

     

    előzmény:
    témami (10)
    2009-10-08  17:45
  3. 2009. október 8. 17:4611.

    az allergia BÁRMIKOR előjöhet, akár 50 évesen is.Még az ételallergia is, akár a tehéntej allergia is, akár 25 évesen is....nem tudni miért, egyszerűen jön és kész.Túlzott immunválasz a szervezet részéről.

    Lehet benne hajlam is, de az sem kell.

    Van, akinek pl, terhesség után jön ki, ennyi, bármi kiváthatja.

     

    Én is elvittem a ksifiamat egy pulomológus, allergológushoz, ő mondta, hogy 3 éves kor alatt nem érdeme stesztet végeztetni, de írt fel AERIUS szirupot....

    előzmény:
    Blanchy (8)
    2009-10-08  17:40
  4. 2009. október 8. 17:4510.
    Sajnos tévedsz, az allergia nem "kinőhető", ( ezt éppen a lejjebb említett Nékám prof. mondta egy tv műsorban) ugyanis alapvetően az immunrendszer problémája. Legfeljebb enyhíteni lehet.
    előzmény:
    Blanchy (8)
    2009-10-08  17:40
  5. 2009. október 8. 17:429.
    Nekem 23 évesen jelentkezett az allergia. Ha ilyen ősz táján kezdődött, (bár nem vagyok orvos) inkább arra gyanítok, hogy a parlagfű váltotta ki és az pollen allergia. Feltétlenül szakemberrel vizsgáltasd ki. Átmenetileg a tünetek enyhítésére tudom ajánlani a dr. Theiss féle orrkenőcsöt. Ezt az orr "bejáratába" kell kenni vékonyan, felfogja a szállongó port. Nem is fogja észrevenni, nem zavaró.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_469446 (1)
    2009-10-08  16:23
  6. 2009. október 8. 17:408.

    Ilyen korban is lehet allergiás..de miből gondolja a doki , hogy porallergia?Az én fiam 3 éves, most kezdett allergiás lenni, éppen így, szept-okt, parlagfű és fekete üröm minden bizonnyal.

    A férjem porallergiás:

    ez nála úgy jelentkezik, hogy reggelente tüsszög és fújja az orrát.Ha új helyre megyünk szinte 100%, hogy elkezd tüsszögni, 100 papírzsepi/ nap, vörös nyúlszemek....

    Ahol megszokja a porösszetételt ott már max reggeli tünet.

     

    2,5 évesen még nem végeznek tesztet, és sztem igen, kinőheti!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_469446 (1)
    2009-10-08  16:23
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. október 8. 17:397.
    de mitől alakul ki az allergia?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. október 8. 17:386.
    köszönöm nektek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. október 8. 17:135.
    Ennyi idős korban már elvégzik az allergia tesztet,s nem is túl fájdalmas,inkább csak kellemetlen,de ha megnyugtatod a picit,szinte észre sem fogja venni.Az én kislányomnak a tollpárnája volt a ludas,amit én,mint gondos anyuka minden este a kis feje alá tettem.Először köhögni kezdett,majd ez a köhögés szabályos köhögési rohammá alakult át,a gyerekorvos először azt hitte,hogy asztmás,de jókor kapcsolt,s 2 évesen elküldte allergológiai vizsgálatra,ahol kiderült,hogy madártoll és állati szőr allergiája van.Még aznap este elvettem a kispárnát,egy szuvaccsal béleltet kapott helyette,s szinte egyik pillanatról a másikra megszűntek a köhögési rohamok,sőt még csak nem is köhintett.Kérj nyugodtan a gyerekorvostól beutalót (ő tudja,hogy hová mehettek),s meglátod ki fog derülni.Ha allergiás,akkor a szakorvos fel fog írni gyógyszert,magadtól ne kisérletezz semmivel,mert nem tudod a pontos adagolást.Vannak nagyon jó allergia elleni gyógyszerek (pl.Zyrtec,Claritine)de ismételten mondom,csak a szakorvos által felírt gyógyszert add.Jobbulást kivánok sok szeretettel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_469446 (1)
    2009-10-08  16:23
  10. 2009. október 8. 17:094.
    Lemaradt az előbb, hogy mindenképpen keressetek fel egy jó allergológust, hátha ilyen pici korban elcsipik és manapság már tudják is, hogy mi ez, és vannak korszerübb gyógyszerek, pl Fenistil cseppek piciknek, és még jól kezelhető. Sok ujdonság van, lehet, hogy egy jó szertől, vagy alternativ gyógymóddal teljesen tünetmentes lesz és kinövi. Bocs, nem akartalak megijeszteni, de orvos legyen az első: csúcs a szakmában prof.Nékám Kristóf, Budán rendel az Irgalmas kórházban, hosszadalmas bejutni hozzá, de megéri. Jobbulást a picinek! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_469446 (3)
    2009-10-08  16:49
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. október 8. 16:493.
    köszi, hát nem túl bíztató...vagyis reméltem, hogy kinövi, egyszer csak elmúlik stb.
    előzmény:
    mazzaroni (2)
    2009-10-08  16:43
  12. 2009. október 8. 16:432.
    Szia ez nem is ritka allergia, a testvéremnek van, kb. ilyen idős kisgyerek korában kezdődött, csak akkor még nem tudták, hogy allergia, igy kivették az összes manduláját, megmütötték az orsövényferdülését mert azt mondták attól van. Azonban a panaszok maradtak ahogy cseperedett. Nyáron jobban szenved, télen kevésbé. Kiskamasz volt amikor allergia vizsg. kimutatta, hogy a müanyagon és a lószőrön kivül MINDENRE allergiás! Főleg a levegőben szálló porra vagyis a szabad szemmel nem látható poratkákra. Ami segithet: szőnyeg, plüssállat, tollpárna-paplan repül, vizes takaritás sürün, parketta is felmos. /padlószőnyeg tilos/, szellőztetés esős időben, müanyag töltetű ágynemű ami mosógépben sűrűn mosható. Esős időben van jobban, nyáron a közismert allergének: csalán, üröm stb. pollenjei fokozzák, ilyenkor sópipa, allergiagyógyszer, homeopat.szerek ami enyhitheti. Nem kellemes, de együtt lehet élni vele, ma már csinos fiatalember. Igazából akkor lennének tünetmentesek az ilyen betegek, ha tenger mellett laknának, ahol a sós párás szél fujdogál. Öcsém sokat járt sóbarlangba is, sok helyen van, nagyon sok kisgyermek gyógulgat ilyen helyeken.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_469446 (1)
    2009-10-08  16:23

Címlap

top