Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Övsömör és bárányhimlő

verano26
Létrehozva: 2009. július 26. 18:15

Sziasztok!

 

Tapasztalatokat várnék, ha megtennétek. 

 

Mamámnak övsömöre van én sokat voltam vele aznap mikor kiderült. A baj csak az, hogy én nem voltam még bárányhimlős. Milyen esélyem van, hogy elkaptam és mit lehet tenni, hogy ne kapjam el? Milyen óvintézkedéseket tegyek.

 

A hétvégén még 2 éjszakát alom a nagyinál a párommal, mert onnan fogunk indulni nyaralásra a tengerre (3 hétre) nem akarok beteg lenni.

 

Segítsetek, hogy azon a két napon még ne kajam el....ha eddig még nem kaptam el. 

 

  1. Torolt_felhasznalo_221395
    Torolt_felhasznalo_221395
    2010. december 9. 07:3219.
    Nem voltam bárányhimlős.Mind a három gyerekem volt,nem kaptam el tőlük.Mégis az övsömörtől szenvedek.
    előzmény:
    betsy (6)
    2009-07-26  19:16
  2. Torolt_felhasznalo_550738
    Torolt_felhasznalo_550738
    2009. szeptember 14. 10:2518.

    Sziasztok!

     

    Uj vagyok a forumban es az ovsomor miatt talaltam ratok.

     

    Nalam 2 hete kezdodott ez a csunya betegseg es nagyon megkinzott. Az orvos meg ket het itthon tartozkodast javasolt a mai kontroll utan.

    A sebek szepen gyogyulnak, de a fajdalom marad. Hintoporoztuk az elso perctol. Az ov vonulasi helye a hatam bal oldalarol indul es a bal mellem korul er veget. A fajdalmat a gyogyulo reszen kezdi felvaltani egy zsibbado erzeketlenseg es ez eleg ijeszto.

     

    Aki a kornyezetebol tapasztalattal rendelkezik, hogy mi maradhat vissza, az kerem segitsen a megelozo tanacsaival. En kaptam ra egy gyogyszert - ACICLOVIR nevu tablettat, ami egy kura volt, ezen kivul fajdalom csillapito.

     

    Fogyokuranak kituno ez a betegseg, az etelt abszolut nem kivanom es rohamosan mennek le a folosleges kilok.

     

    Varom hozzaszolasaitokat es MIndenkinek Szep Napot kivanok!  Catrine

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. július 27. 09:5617.

    Azért kicsit jobban érzem magam, hogy sok pozitívat írtastok, főleg, hogy bárányhimlővel is élvezni lehet a ynaralást így vagy úgy! Majd viszek magammal valami vékonyabb hosszúújút, hogy ne lássák , ha mégis! És igyekszem a nyaralás elején nagyokat fürdeni a vízben! Mi 17 napra megyünk hál istennek, tehát van esély, hogy lesz pancsika.

    24-én voltam mamánál. Most és valószínű akkortájt jelentek meg az első pöttyök rajta. És vasárnap mennénk megint mert onnan indulnánk. De lehet ezt ki kéne hagyni!

     

    Mit gondoltok bevállaljam az ott töltött 2 éjszakát vagy inkább sértsem meg picit, mert tuti megsértődik a drágám. De ha akkor kapom el akkor majdnem végig tudok nyaralani, ha eddig nem kaptam el! 

     

    Ilyen gyors lefolyát én is kérni fogok, ha! De mostmár gondolok pozitívakra. Nem leszek, nem leszek.

     

    4-én indulunk.....akkor lesz 11 napja, hogy érintkeztem mamámmal......

    előzmény:
    Arikan (16)
    2009-07-26  21:54
  4. 2009. július 26. 21:5416.

    Nem voltam végig a szobában, bár a tengert csak nézegettem...

    Este sétáltunk, amikor kevesebben voltak a parton +  a férjem a lányommal és a barátainkkal fürdött....:) én meg bent vagy félrevonulva....de nem tudtam egész nap a szobában ülni.  De nyaralás végére (1 hét) le is zajlott az egész:) Igen, kaptam mindenfélét kint, 5 féle "gyógyszert" írtak ki, ebből 4 csak mellékhatásokat csökkenti, kencék, fertőtlenítők..Az 5. meg Antivir valami volt, a gyors lefolyást segítette.

    előzmény:
    verano26 (14)
    2009-07-26  21:04
  5. Torolt_felhasznalo_468834
    Torolt_felhasznalo_468834
    2009. július 26. 21:2815.
    Ha jól értem, most fertőződhettél meg a napokban, a himlő lappangási ideje 14-21 nap, tehát ha esetleg el is kaptad, lehet, hogy csak a nyaralás végén jönne elő. Persze, ez sem öröm, kívánom, hogy ne így legyen. mi 12-én megyünk szintén tengerhez, én sem szeretném egy szobában tölteni a kicsi miatt az időt, de kiszámoltam, nekünk csütörtökön telik le a 3 hét, ha elkapta, épp kigyógyulna  az indulásig. Persze reménykedem, hogy nem...
    előzmény:
    verano26 (14)
    2009-07-26  21:04
  6. 2009. július 26. 21:0414.

    Na látod én is ilyen nyaralástól rettgek! Akkor egész nyaralás alatt végig a szobában voltál. Párod mit csinált? Akkor pancsi sem volt a tengerben? Szomorú........

     

    Igazából nem a bárányhimlőtől félek, hanem hogy elszúrja a 3 hetes nyaralást ami egy vagyon nekünk.....

     

    És kaptál valamit kinn, kenőcs, gyógyszer?

    előzmény:
    Arikan (12)
    2009-07-26  20:32
  7. 2009. július 26. 20:5913.
    Én 4 hónaos kisbaba mellett voltam övs-ös, körbekérdeztünk, de mindenki mást mondott, hogy visszafelé fertőz-e ... végül a kicsi nem kapta el, bár őt még védte az anyatejjel kapott ellenanyag is
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. július 26. 20:3212.

    Szia,

     

    Lehet, hogy unikum vagyok, de én bizony 27 évesen kaptam el a nővéremtől, akinél előjött az övsömör.

    Megérkeztünk szombaton Olaszországba, másnap előjött a bárányhimlő...szép nyaralás volt, az olasz ügyeletes doki csak mosolyogott...én meg éjszaka sétáltam a szobában, mert a viszketéstől nem tudtam aludni, falra másztam volna inkább:) De ha csak ez lett volna életem legrosszabb eseménye... ne félt tőle, simán túlélhető, ha mégis...

    előzmény:
    verano26 (1)
    2009-07-26  18:15
  9. 2009. július 26. 20:1111.

    Két icipici unokám van, akikkel egész nap együtt vagyunk, fürdettem, etettem őket...egyik se kapta el, pedig nem voltak bárányhimlősek!

    Telviran tablettát kaptam és az úgynevezett ősrégi cinkrázóval kenegettem, hamar és szépen gyógyult, bár a helye talán "örökre" megmarad.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_468834 (9)
    2009-07-26  19:30
  10. 2009. július 26. 20:0810.
    Köszi. Elolvasom!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_468834 (9)
    2009-07-26  19:30
  11. Torolt_felhasznalo_468834
    Torolt_felhasznalo_468834
    2009. július 26. 19:309.

    Szia!

     

    Épp néhány napja indítottam egy topicot ezzel kapcsolatban.

    http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&topicid=235741

     

    Mi még benne vagyunk a lappangási időben, így nem tudjuk, valaki megfertőződött-e.

    előzmény:
    verano26 (1)
    2009-07-26  18:15
  12. Torolt_felhasznalo_855465
    Torolt_felhasznalo_855465
    2009. július 26. 19:248.

    Sziasztok!

    A férjem 2 éve szenvedett vele,nem kapta el senki tőle.

     

    Övsömör

    (herpes zoster, zona zoster), sajátságos bőrbántalom, amely lobos alapon csoportokban, legtöbbnyire vonal alakjában fellepő apró hóyagcsákból áll, amelyek rendesen a testnek csak egyik felére szorítkoznak. A bántalom kitörése előt rendesen prodromális tünetek mutatkoznak; legtöbbnyire már napokkal, sőt hetekkel a bőrtünetek fellépése előtt neuralgikus fájdalmak jelentkeznek az illető testrészleten, néha általános tünetek, láz, bágyadtság, étvágytalanság stb. mennek előre; azután az illető bőrrész piros, vérbő, érintésre igen érzékeny lesz, sajátságos égető érzés jelentkezik (innen a régi elnevezés: ignis sacer), nemsokára egyes gombostű-nagyságu egész borsónyi hólyagcsák mutatkoznak a bőrön, amelyek előbb tiszta savóval telvék és erősen megfeszülnek, a savó csakhamar zavaros, esetleg genyes lesz és pörkké szárad be. Jellemző, hogy a hólyagcsák mindig a csoportokban lépnek fel, amelyek száma az esetek szerint különböző; enyhe esetekben alig pár hólyagcsa van, súlyosabb esetekben sokkal több és a bántalom sokkal tovább tart, ugy hogy az első csoportok már beszáradtak, midőn ismét új és új hólyagcsák lépnek fel. A bántalom legtöbbször csak pár napig, néha azonban hosszabb ideig is tart, és súlyosabb esetekben meglehetős erős láz és oly nagy fájdalmak által van kisérve, hogy kezdetben valamely súlyosabb megbetegedésre lehet gondolni. Ha a hólyagcsák tartalma véres, előáll a zoster haemorrhagicus; ha a lobos tünetek még erősebbek, a hólyagcsák alapján üszkösödésbe mehet át és előáll a zoster gangraenosus. A zoster lefolyása után legtöbbször sokszor meglehetős hosszu ideig neuralgiák, idegzsábák és mindenféle érzési és táplálkozási zavarok maradhatnak vissza (hajkihullás, hűdések stb.). A betegség meglehetősen ártatlan természetü, ámbár az utána visszamaradó idegzsábák sokszor minden kezeléssel dacolnak. Ami a gyógykezelést illeti, sajnos, nincsenek gyógyszereink, amelyekkel a betegség kifejlődését megakadályozhatnók, v. lefolyását megrövidíthetnők; többen a chininum hydrobromicumot ajánlják, de ennek sem sok hatása van. A kezelésnek tehát tisztán tünetinek kell lennie, a láz ellen antipiretikumok, a fájdalmak ellen pedig kokain-beecsetelések vagy morfin bőr alá fecskendezése ajánlható. Legfontosabb a helyi kezelés és itt az első feladat a hólyagcsák megrepedését megakadályozni, nehogy kivülről lobgerjesztő, fertőző anyagok juthassanak a sebbe. Ezért a nedves borogatások elvetendők, mert azok feláztatják a védő epidermist, hanem legegyszerübb a megbegedett részeket hintőporral jól behinteni és jól kivattázva bekötni, ami által a ruha dörzsölését, izgatását is megakadályozzuk és a fájdalmak rendesen csökkennek. Ha a védő felhám a hólyagcsákról már eltávolódott, ugy legegyszerübb egy fedőkötést, valamely indifferens vagy gyenge antiszeptikus kenőcsöt alkalmazni.

     

    előzmény:
    verano26 (1)
    2009-07-26  18:15
  13. 2009. július 26. 19:187.
    Mondjuk igaz, ezzel a logikával akkor bárányhimlős simán lehetsz tőle...
    előzmény:
    betsy (6)
    2009-07-26  19:16
  14. 2009. július 26. 19:166.

    Az övsömör nem pont azoknál a betegeknél jelentkezik, akik már voltak bárányhimlősek? Ha jól tudom, ugyanaz a vírzus okozza, ami megmarad a szervezetben a bárányhimlő után az idegsejtekben.

    Tehát ha nem voltál bárányhimlős, nem hinném, hogy elkaphatod.

    előzmény:
    verano26 (1)
    2009-07-26  18:15
  15. 2009. július 26. 19:075.
    Szia, én 3 hónapja voltam övsömörös kb. 3-4 hét alatt teljesen megállt, illetve elmúlt. SENKI sem fertőződött meg a környezetemben pedig apró gyerekek is vannak
    előzmény:
    verano26 (1)
    2009-07-26  18:15
  16. 2009. július 26. 18:494.

    Ez megnyugtató. Köszi! Remélem én is megúszom akkor! Miért kellett kórházba vinni?

     

    Az övsömör időseknek van inkább olyanoknak akiknek már volt bárányhimlője! Szerintem a fiaddal nem lesz gond!

    előzmény:
    zsuzsa123 (2)
    2009-07-26  18:28
  17. Torolt_felhasznalo_204958
    Torolt_felhasznalo_204958
    2009. július 26. 18:343.
    Sziasztok nagyobbik fiam is lehet övsömörös szerintetek kűldjem valahova?
    előzmény:
    zsuzsa123 (2)
    2009-07-26  18:28
  18. 2009. július 26. 18:282.

    Szia.

    Az én nagyim is volt övsömörös én is ott voltam mellette majd korházba szállították az egész család látogatta és senki sem kapta el.Én se voltam még bárányhimlős

    előzmény:
    verano26 (1)
    2009-07-26  18:15

Címlap

top