Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Dévai intézet

natika75
Létrehozva: 2009. május 19. 14:03

A Dévai intézetről szeretném megkérdezni az ottjártak véleményét, tapaztalatát. 4 lombikon vagyunk túl, (máshol) intézetváltás előtt állunk. Van még egy TB által támogatott próbálkozásunk, nagyon érdekelne a véleményetek az intézetről!

 

 

  1. 2009. szeptember 8. 12:1926.

    Szia!

     

    Sajna csak tegnaptól van netem itthon,ezért csak most írok.Hátha még benézel.

    Ezek szerint a Dévai lesz a dokid,mert az enyém, Dr. Vass Zoltán, Ő most megy egy hónap szabira.

    Hát,hogy onnan folytassam,a leszíváskor 9 sejtet sikerült összehozni.Amúgy nagyon megható volt,amikor utána felébredtem,a tenyerembe egy 9-es és egy szivecske volt rajzolva.Így egyből tudhatod,hogy mennyi lett.

                                                                                  

    Ezután ebből 6 termékenyült meg,és 3 osztódott tovább.Ja,és sima IVF volt.Két nap múlva mindhármat visszakaptam,mert ha egyet meghagytunk volna,annyit nem fagyasztanak le.Szerencsére pozitív lett a tesztem,és az ET utáni 21. napon az uh is kimutatta mindhármat!Most a 9. hétnél tartok,de két hete sajna elkezdtem erősen vérezni,viszont még mindig megvan mindhárom.Sajna a vérzés azóta sem múlt el teljesen,néha pecsételget.Veszélyeztetett vagyok,szigorúan feküdnöm kell.Egy kis helyen le van válva a méhlepény,ez okozza.Még mindig nagyon félek a vetéléstől.

    Most egy genetikai vizsgálat előtt állok,mivel elmúltam 35.Még nem tudom,melyik nap lesz,de ha érdekel,beszámolok arról is.

    Sok szerencsét a kezdésedhez,és tartsd be,amit mondanak,hisz a Te érdeked!Amúgy szerintem mindenki nagyon jó fej ezen a klinikán.

    Nyugodtan kérdezz,ha tudok segítek!

     

    Puszi

    Ildi

     

    előzmény:
    Makarska (25)
    2009-08-20  15:16
  2. 2009. augusztus 20. 15:1625.

    Sziasztok!

    Én szeptember elejére kaptam időpontot a Dévai Intézetbe. Már nagyon izgulok. Csak kár, hogy nem nagyon él ez a topik, jó lenne, ha tudnánk többet beszélgetni az Intézettel kapcsolatos tapasztalatainkról.

    Linci01, látom bő egy hónapja volt a leszívás nálad. Remélem sikeres volt! Örülnék, ha mesélnél róla.

    Köszi!

    előzmény:
    Linci01 (24)
    2009-07-17  17:41
  3. 2009. július 17. 17:4124.

    Szia!

     

    Nekem hétfőn lesz a leszívás eddig tartunk 130 ezernél.

    Biztosan foglalkoznak ezzel a korosztállyal is.

    A továbbiakról sajna egynlőre nem tudok majd beszámolni,mert otthon nincs netem. Majd ha lesz rá módom valahonnan írok,hogy ha érdekel.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_931987 (23)
    2009-07-16  22:07
  4. Torolt_felhasznalo_931987
    Torolt_felhasznalo_931987
    2009. július 16. 22:0723.
    Mennyibe kerül a kezelés a legelejétől?  Jók a tapasztalataid? Foglalkoznak 40 éves babára várókkal is?
    előzmény:
    Linci01 (22)
    2009-07-09  11:55
  5. 2009. július 9. 11:5522.

    Szia!

     

    Ha még benézel ide,akkor jelentem:most kezdek.

     

    Tegnap voltam uh-n és csinált egy méhszondázást is.

    Holnap kezdem a szurikat,hétfőn kell visszamennem.

    Péntektől vasárnapig reggelente 3 ampulla Fostimont kell szúratni.(Remélem képes leszek magamnak is) Valamint esténként 1 clostybegytet kell szednem.Elég magas az FSH-m sajna.

    Ja,és tegnap már nem kellett fizetnem a dokinak.

     

    Remélem hamarosan Te is kezdesz!

    Van egy másik topik is 1 lombik címmel,ha gondolod nézz be oda is!

     

    Szióka.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745876 (20)
    2009-06-17  16:42
  6. 2009. június 18. 11:4921.

    Szia.

     

    Oké,majd jelentkezek,ha történik valami!

    Addig is minden jót!

                                   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745876 (20)
    2009-06-17  16:42
  7. Torolt_felhasznalo_745876
    Torolt_felhasznalo_745876
    2009. június 17. 16:4220.

    Szia!

     

    Hát akkor valószínű, hogy egy-két héttel lesztek előttünk. Ha lesz kedved majd számolj be a fejleményekről és mindent bele!

     

    előzmény:
    Linci01 (19)
    2009-06-17  12:56
  8. 2009. június 17. 12:5619.

    Szia!

     

    Ha minden igaz,akkor júliusban kezdek.Legalábbis remélem.

    Addig is gyűjtöm az energiát.

    Jó lenne minél több petikét összehozni!

     

    Pá.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745876 (18)
    2009-06-17  07:38
  9. Torolt_felhasznalo_745876
    Torolt_felhasznalo_745876
    2009. június 17. 07:3818.

    Szia!

     

    Hát tegnap túl estünk a tájékoztatón mi is. Már nem is találok rá megfelelő szót... 

    Én azt hiszem fogok kérni altatást, azt hallottam, hogy érdemes, de persze azért én is meg fogom kérdezni Vass dokit.

    A szuriktól szerintem ne félj! Hamar meg lehet tanulni, legalább is nekem gyorsan ment. (Az inszeminációk alatt belejöttem.)

    Össze kell csípni egy kis bőrt a hasadon, aztán kb. 45 fokban bele kell szúrni. Szerintem nem érdemes sokat időzni vele, érdemesebb hamar túlesni rajta.

    Mi ezt a hónapot kihagyjuk, mert elutazom. A következő ciklusom kb. július közepén fog kezdődni. Ti mikor kezdtek?

     

    Remélem jövőre már mindketten !
    előzmény:
    Linci01 (17)
    2009-06-16  08:22
  10. 2009. június 16. 08:2217.

    Szió!

     

    Hát a horror szó elég találó kifejezés!

     

    Az altatásról még nem döntöttem,még addig kikérem a dokim véleményét is. Erről is hallottam rémtörténeteket. Meglátjuk...

    Elsőként a szuriktól parázok,nem tudom,képes leszek-e beadni magamnak.Az emberemre nem számíthatok,még beájulna!

                       

    Te hogy fogod megoldani?

     

    Meglehet akkor,hogy egyszerre fogunk kezdeni?!

    Mielőbbi  magunknak!

     

    Szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745876 (16)
    2009-06-15  18:45
  11. Torolt_felhasznalo_745876
    Torolt_felhasznalo_745876
    2009. június 15. 18:4516.

    Szia!

     

    Mi holnap megyünk, mert most már biztos, hogy lombik lesz. Kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz. Egy sorstárs várakozás közben azt mesélte, hogy beillett volna egy horror filmnek is. Te kérsz majd altatást?

    előzmény:
    Linci01 (15)
    2009-06-15  09:30
  12. 2009. június 15. 09:3015.

    Szia!

     

    Igen,megvolt a tájékoztató kb. egy órás volt,és nagyon alaposan elmonták a folyamatot,és a kockázatokat. Megmutatta magát a lombikot is,érdekes formája van.A Dévai tartotta,rajtunk

    kívül volt még 5 pár.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745876 (14)
    2009-06-13  19:43
  13. Torolt_felhasznalo_745876
    Torolt_felhasznalo_745876
    2009. június 13. 19:4314.

    Szia!

     

    Mi az inszemeket is Nála csináltuk végig. Most a 6-diknál tartunk éppen. Ha nem siekrülne, amire sajnos nagy az esély, akkor nekünk is júliusban vagy augusztusban lesz az első lombik. Nálunk nagyjából minden rendben, leszámítva, hogy nem sikerült eddig!

    Ti már túl vagytok a tájékoztatáson vagy majd csak a leletek után?

     

    Zsuzska

    előzmény:
    Linci01 (13)
    2009-06-11  09:20
  14. 2009. június 11. 09:2013.

    Szia Zsuzska!

     

    Köszi a hozzászólást, tényleg szimpi a doki,29-én megyünk vissza hozzá az összes lelettel amit kért. Remélem minden oké,és júliusban kezdhetünk!

                                           

    Amúgy nálunk csak a PCT teszt lett pozitív,a többi eredményünk tökéletes. Sajnos mégsem sikerültek az inszemek (6db).

    Nálatok mi volt a gond? Hol tartasz most? Ha már a tesztelésre vársz, nagyon sok sikert kívánok hozzá!

                                                                    

    Pá!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745876 (12)
    2009-06-08  17:16
  15. Torolt_felhasznalo_745876
    Torolt_felhasznalo_745876
    2009. június 8. 17:1612.

    Szia!

     

    Nem tudom, hogy aktuálise még, de én Vass dokihoz járok. Most tartunk a 6. inszeminációnál. Az egyik legjobb barátnőm ajánlotta, aki együtt dolgozik Vele egy másik intézményben. Szerintem kevdes, emberséges. Az sanjos többször előfordul, hogy várni kell, de ez benne van a pakliban. Érdemes könyvet vinni.

    Sok sikert!

     

    Zsuzska

    előzmény:
    Linci01 (11)
    2009-05-22  10:58
  16. 2009. május 22. 10:5811.

    Sziasztok!

     

    Nekem a dokim a Dévai Intézetet ajánlotta, Dr. Vasshoz megyünk szerdán megbeszélésre. Azt mondta,hogy mostanában sokat panaszkodnak korábbi betegei a Káliról,hogy nem tájékoztatnak megfelelően minden részletről,egyre "futószalagosabb" az egész.

    Nos,nekem ez az első lombikom lesz,és elfogadom a véleményét.

    Mostmár mindenkinek a Dévait ajánlja.

    Ha van valakinek tapasztalata Dr. Vass dokiról,szívesen olvasnám.

    Remélem vannak pozitív vélemények is,biztató lenne a számomra.

    Ja,és nemrégen olvastam,hogy Béres Alexandrának is Ő volt a dokija,és nagyon dícsérte a cikkben.

    Sok sikert mindenkinek,aki hasonló cipőben jár!

                                                                                

                                                                               

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. május 21. 23:0310.

    Hello, Natika!

    Én Kőrösi doktornál voltam, az inszemeket ő csinálta és a lombikot is ő kezdte el, majd Boga doktor fejezte be. 

    Azt azért nagyon furcsállom, h 20 petéből nem lett lefagyasztható, ilyet nem hallottam még és nagyon sajnálom...Igaz, nekem mondták, h ne a mennyiségre akarjak gyúrni, nem is lett, csak 5. Abból 4 osztódott, lett 2 szép, meg 2 töredezett, azokat nem kaptam vissza.  A biológussal beszéltetek? Mi mindig jártunk a nyakára, de jól tűrte!

    Nekem a nővérekkel nem volt bajom, mind kedvesek voltak, csak borzasztó leterheltek. Az tény, h telefonban nem túl tapintatosak, mert minél rövidebb idő alatt igyekeznek végezni.

    Én ezt tenném:

    - maradnék Győrben, mert ott már van kórtörténet

    - beszélnék a biológussal 

    - ellenőriztetném a PCO-t, nem rosszabbodott-e

    - ellenőriztetném  a cukrom

    - az orvosom tudtára adnám, h NE ugyanazt a protokollt folytassa, hiszen eddig sem vált be

    -  Apával szedetnék vitamint és nagyon odafigyelnék az életmódjára a köv. 3 hónapban

    - ha megint nagyon sok pete lenne és aránytalanul kevés jól osztódó embrió, akkor tartatnám őket 4-5 napig és csak akkor kérném vissza, ha megmaradnak és szépek, mert ugye ha nincs beültetés, akkor nem számít próbálkozásnak. 

    Az is fura nekem, h egy héttel a beültetés után menstruáltál.. Annyi progeszteron mellett, amennyit adnak, ennek nem szabadna megtörténnie. Én méhpempős mézet ettem, minden nap egy jó kanállal és rengeteg Izostart ittam. Állítólag segítenek, de bizonyítani nem tudom.

    Bocs, h ilyen hosszú voltam, de remélem, tudtam segíteni. Nagyon szíven ütnek a hasonló esetek, mert amíg nem kerültem bele, álmomban se gondoltam volna, milyen nehéz ez... Drukkolok neked!

     

    előzmény:
    natika75 (9)
    2009-05-20  13:43
  18. 2009. május 20. 13:439.

    Szia!

     

    Hú, hát nem sok jót olvastam akkor eddig a Dévai intézetről. :(

    Gratulálok a lassan megszülető fiatokhoz!

     

    Nálunk összetett a probléma, PCOS vagyok, megműtöttek, szerintem most minden ok.

    Férjemnek meg nagyon kevés a spermaszáma, és még azokból is nagyon sok az életképtelen. Szóval nálunk is inkább férfi eredetű a dolog.

    Győrben nekem nem tetszett a nővérek flegmasága, de ez csak egy dolog, kevés a kapcsolat velük.

    A 4. lombikom volt Győrben, úgy hogy előtte mindig túlstimuláltak és rosszul voltam. Erre mondja DR B. hogy ugyanannyit adott mindenből, mint eddig kaptam és "hoztam a formámat", vagyis 20 petesejtem lett. Ezek közül 2 került beültetésre, nem sikerült, és a rengetegből egyet sem lehetett lefagasztani. + a beültetés után 7. napon megjött a menstruációm.

    Amikor felhívtam őket, akkor meg csak ennyit mondtak, hogy akkor  nem jövök vérvételre? Semmi olyasmi, hogy akkor esetleg konzultációra időpont, vagy egyéb érdeklődés.

    Nem mintha ezen múlna, de nekem dr B nagyon nem volt szimpi. Te melyik dokinál voltál?

     

     

    Katus: gratulálok. Milyen idős a gyermeked?

     

    előzmény:
    Asterix (8)
    2009-05-20  09:24
  19. 2009. május 20. 09:248.

    Szia!

    Én kétszer voltam Dévainál, egyik se sikerült. Először túl korán vették le a petéket, utána meg valszeg túl későn. A második alkalommal 7 petéből csak 1 embrió lett,  pedig előtte azt mondták, első osztályú peték lettek. Ma már bánom, h azt az egyet visszakértem és eljátszottam egy lehetőséget, ráadásul csak 2 napos volt.  Majdnem mindenki így járt, akivel egyszerre voltunk leszíváson, alig lett embrió és nem tudták/akarták megmondani az okát. Nem állítom, h miattuk volt, mert nálunk Apával volt egy rakás probléma. Ez 2 éve volt és mi pont a győri Kaáliba mentünk, akkor csak ott végeztek HBA-tesztet. Én részt vettem 4 donoros inszemen, egy se sikerült, úgy, h elvileg semmi bajom, Apát műtötték Pesten, fagyaszttattunk hereszövetet, vágül lombikoztunk Győrben. Apa élete legjobb mintáját adta, 5 petéből 2 embrió lett, 1 megtapadt és pár hét múlva megszületik a kisfiunk

    A lényeg, h én nem ajánlom Dévait, ha ez az utolsó TB-lehetőséged, nincs velük semmi bajom, de senkiről nem tudok, akinek ott elsőre összejött volna.

    Megkérdezhetem, mivel nem voltál elégedett Győrben, illetve, h mi az oka annak, h lombikoztok? Talán könnyebb úgy választani intézetet, mert akarva-akaratlan mindegyik specializálódik valamilyen problémára.

    Addig is egy nagy kalappal!!

     

    előzmény:
    natika75 (5)
    2009-05-19  15:24
  20. 2009. május 20. 08:587.
    igen, szegedi kaáliban sikerült, már 22 hónapos a fiam :-)
    előzmény:
    natika75 (6)
    2009-05-19  15:25
  21. 2009. május 19. 15:256.

    Katus: és sikerült a Kaáliban?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. május 19. 15:245.

    Igazából 5 lombikom volt, abból egyet mi álltunk. Intézetváltásra azért van szükség, mert ahol voltunk, megszűnt. A doki magánklinikát nyitott, végső elkeseredésemben már nála is voltam, de annyira de annyira drága, hogy nem hiszem, hogy amíg még van egy TB-s dobásunk, bevállaljuk. Bár amiket most írtatok a Dévairól,kicsit elbizonytalanodtam.

    Annak idején az én dokim is azt mondta, hogy az első kettő az próba. És lámlám, a 3. nekünk bejött. Most 4 éves. A 4. próbálkozás meg a Győri Kaáliban volt, nahát oda tuti soha többet.

     

    Szóval Forgács intézet? Mesélejetek akkor arról!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. május 19. 15:004.
    Dévairól nincs személyes tapasztalatom, Kaális voltam. azon viszont érdemes lenne elgondolkoznatok, hogy biztosan most akartok-e váltani. nekem mindig azt mondták, hogy az első stimu az "próbálkozás". azóval nem tudom miért akartok váltani, de lehet, hogy egy új helyen, ahol ismét ki kell ismerjenek téged, a problémát, hogy hogyan reagálsz a kezelésre eredményesek lesztek. és már csak 1 támogatott dobásotok van. nekem is csak 4. re sikerült!!!! Sok sikert!!!
    előzmény:
    natika75 (1)
    2009-05-19  14:03
  24. Torolt_felhasznalo_233094
    Torolt_felhasznalo_233094
    2009. május 19. 14:593.
    Hugom két eredményes (mindkettő elsőre sikerült) beültetésen és szülésen van túl, Ő a Forgách Intézetet választotta ... én őket javasolnám.
    előzmény:
    natika75 (1)
    2009-05-19  14:03
  25. 2009. május 19. 14:272.

    Szerintem csak oda ne! Két ismerősömet is nagyon csúnyán cserbenhagyta a Dévai dr. Ha komoly gond van rögtön hárítanak, küldenek az ügyletre meg próbálnak kibújni a felelősség alól.

    Nem tudom hol volt a máshol, én inkább a bp. Kaálira vagy a Forgách Intézetre szavaznék (szerintem a legjobb statisztikával is rendelkeznek.)

     

    előzmény:
    natika75 (1)
    2009-05-19  14:03

Címlap

top