Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

ABEV nyomtatás kérdés

Ametyst
Létrehozva: 2009. május 5. 22:49

Sziasztok!

Tud nekem valaki segíteni abban, hogy megkaptam az egyszerűsített bevallásomat, amit korrigálnom kell (persze), de a mentéssel a program a .kxr fájl helyett egy .enyk fájlt hoz létre, amit nem tudok az ABEV-vel megnyitni. Pedig le szeretném ellenőrizni, hogy mindent kijavjtottam-e, mielőtt elküldöm nyomtatni (ugyanis otthon nincs nyomtatóm).

Hogyan tudom megnézni????

Ha megnyitom az ABEV-et, nem engedi más (pl. .xkr) kiterjesztéssel elmenteni...

Megőrülök, kérlek, adjatok megoldási tippet! 

  1. 2009. május 6. 11:578.

    Köszönöm szépen a megoldási tippet, ez az, ami kellett nekem!

     

    De a többieknek is nagyon köszi, APEH-et azért nem akartam este hívni, mert nem tudtam, h van non-stop ügyfélszolgálatuk, azt hittem, csak a szokásos órákban van.

     

    Köszi tényleg!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_709984 (6)
    2009-05-06  00:05
  2. Torolt_felhasznalo_510882
    Torolt_felhasznalo_510882
    2009. május 6. 00:107.
    Szia! Az apeh honlapról az aBEVJava 1.5-ös verziót kell letölteni és azzal megnyitni..., apehos létemre mi is a kollégámmal elvoltunk vele egy darabig..., mire értelmeztük,  hülye egy rendszer, nem egy ügyfélbarátTényleg kérj telos segítséget a help deskes levezényel lépésről-lépésre.
    előzmény:
    Ametyst (1)
    2009-05-05  22:49
  3. Torolt_felhasznalo_709984
    Torolt_felhasznalo_709984
    2009. május 6. 00:056.

    Szia!

     

    Nálam is az Abev a mentések mappában .enyk fájlt hoz létre, amikor mentek. Ezt rákattintással nem is tudom megnyitni, hanem úgy, hogy megnyitom üresben az AbevJava-t, és az Abev-en keresztül Adatok/Nyomtatvány megnyitása kiválasztom a megfelelő nyomtatványt és a megnyitásra kattintok.

     

    Nekem sincs itthon nyomtatóm, ezért úgy oldottam meg a nyomtatást egy másik gépen - amelyiken nincs Abev telepítve -, hogy pdf-ként mentettem a bevallást.

    Ezt a következő módon teheted: Adatok/Nyomtatvány kinyomtatása/Ok/Pdf fájl készítése

    A pdf fájlt a 'naplo' nevű mappába menti, ezt Adobe-val bármikor megnyithatod. Azért ellenőrízd le, hogy nem csúsztak-e össze a sorok, ha igen, csináld végig a pdf készítést még1x.

    előzmény:
    Ametyst (1)
    2009-05-05  22:49
  4. Torolt_felhasznalo_732019
    Torolt_felhasznalo_732019
    2009. május 5. 23:495.
    Szép estét!Nekem is ilyen gondom volt, amikor a bevalást el akartam küldeni. Fehívtam az apeh ingyenes számát, a 189-et és készségesen "levezényelték" , hogyan lehet megoldani ezt a technikai problémát. Telcsizz. Most biztosan nincs nagy forgalom, pillanatok alatt jön a segítség. Sok sikert
    előzmény:
    Ametyst (1)
    2009-05-05  22:49
  5. 2009. május 5. 23:354.
    az abevjava-val nyitod?
    előzmény:
    Ametyst (1)
    2009-05-05  22:49
  6. Torolt_felhasznalo_133576
    Torolt_felhasznalo_133576
    2009. május 5. 23:233.
    Én nem tudok azonnali megoldást, viszont nálunk könyvtárakban, az eMagyarország pontokon telepítve vagyon az ABEV, ott is meg tudod nézni, jó esetben a könyvtáros tud segíteni. Nyilvános helyen ügyelni kell a biztonságra, belépés, miegyebek. Másik, végső: APEH-érdeklődés... de ehhez sztem nincs nagy kedved, igaz?
    előzmény:
    Ametyst (2)
    2009-05-05  23:17
  7. 2009. május 5. 23:172.

    Látom, nincs ABEV guru a közelben... Én meg felrobbanás határán vagyok, inkább most inkább további erőlködés helyett lefekszem, de reggel elolvasom a válaszokat, amiket előre is köszönök! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top