Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Római belépők

boil
Létrehozva: 2008. június 16. 08:10

SZiasztok!

 

 

Július 15-én Rómába utazom a férjemmel egy hétre, és egy kis segítséget szeretnék kérni.

 

1., Elsősorban olyanoktól akik idén voltak Rómában (ha emlékeznek) körülbelül mennyibe kerülnek a belépők egy -egy helyre?

 

2., A Wizz Air-el megyünk és mostanában a római járatukról nagyon sok rosszat lehet hallani. Saját tapasztalatra is kiváncsi vagyok...tényleg oyan gáz?

 

Nagyon köszönöm, mindenkinek aki hozzá szól:))

 

Üdv

boil

  1. Torolt_felhasznalo_429131
    Torolt_felhasznalo_429131
    2008. június 16. 08:312.
    Szia!! Erdemes Roma Pass-t venni, ez 20 E, az elso ket muzeum belepo ingyenes es harom napig ingyen kozlekedhetsz az ATAC (BKV) jaratain.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_429131
    Torolt_felhasznalo_429131
    2008. június 16. 08:353.

    www.roma-szenvedely.uw.hu

     

    Ezt is erdemes elolvasni, sok hasznos tudnivalot tartamaz. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. június 16. 08:534.

    Hello!

    Egy hete sincs, hogy hazajottem :) 

     

     

    Nagyon megeri Roma pass-t valtani, ami 20 Euro - 2 "objektum" latogatasa ingyenes (erdemes, mert pl. a Colosseum, Palatinus es a  Forum Romanum egynek szamit) +  magaba foglalja a tomegkozlekedest 3 napra, illetve kedvezmennyel mehettek be egy csomo helyre. Minden metromegallonal kaphato.

     

    Capitolium muzeum : 6,5 Euro

    Borgiak : 10,25 Euro (netes elofoglalas szukseges, az ar Roma pass kedvezmennyel ennyi, kulonben joval dragabb)

    Angyalvar - 5,5 Euro kedvezmennyel

    Vatikani muzeum : 14 Euro

    Szt Peter katedralis : 5 Euro (ha gyalog teszed meg azt a szakaszt ami amugy sem megerolteto) vagy 7 Euro (ha lifttel mesz egy darabig, de nagyon nem eri meg). Tudot tessek kesziteni, felfele elgóeg kemeny (es szuk).

    Vatikani kincstar: 6 Euro

    Caracalla termai : 6 Euro (kedvezmennyel 3 Euro)

    Pantheon: ingyenes

     

    Tobb igy hirtelen nem jut eszembe.

    Ha a Fiumicino repterre mentek, nem eri meg a Leonardoval bevonatozni, mert ketszer annyiba kerul mint a masik (ami ugyen nem a belvarosba visz, de gyakorlatilag nincs kulonbseg mert Roma egyik legnagyobb palyaudvaran is megall, ahonnal metroval 5 perc alatt eletrek barmit.) Egyebkent- ahogy en erzekeltem- Romaban egyszeruen nincsenek tavolsagok, siman el lehet maszkalni gyalog is.

    A WizzAir-t nem ismerem, en Pozsonybol repultem. 

    Remelem tudtam segiteni.

    Szep idot es jo szorakozast! En mar most visszamennek!!

     

    előzmény:
    boil (1)
    2008-06-16  08:10
  4. Torolt_felhasznalo_429131
    Torolt_felhasznalo_429131
    2008. június 16. 09:095.

    Kedves Angel_fire!

    Koszi a hasznos infokat. Bar nem en vagyok a topikindito, de holnaputan utazom Romaba, igy hasznomra valik.

    Mi is a Fiumicinora erkezunk es a 12 E-os vonatra gondoltunk, de ha van ennel olcsobb, jo lenne tudni. Meg talaltunk a neten egy masik vonatot, ami 5,5 E-ert visz be a varosba. Ez jo?? Vagy van ennel olcsobb is??

    Mennyi zsebpenzt erdemes vinni ket szemelyre?? Belepokre es kajara ? RP-t veszunk, mert megeri.

     

    előzmény:
    Angel_fire (4)
    2008-06-16  08:53
  5. 2008. június 16. 09:326.

    Bár tudom, hogy a kérdés nem ez volt, de hátha valakinek hasznos...

    Ha Rómába jártok feltétlenül menjetek el a Garibaldi térre, ez nem olyan híres és a tér is csak egy szoborból áll, de Rómára itt van a legszebb kilátás.

     

    Tényleg sehonnan sincs ilyen :-) Mi egy hétig voltunk Rómába és legalább 3x visszamentünk és 1000 képet készítettünk, amit nem mutatok meg, mert úgyse tudja azt a látványt nyújtani.

     

    Jó utat nektek!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. június 16. 09:357.

    Nagyon szépen köszönöm, sok hasznos infót adtál.....

     

    Szerencsére a reptérre kijönnek értünk, úgyhogy azzal kapcsolatban nincs gondunk...

    Lassan tervezni szerteném, hogy mit is nézzünk meg, milyen sorrendben(hogy ne cikázzunk a városba össze- vissza), és ehez mérten mennyi pénzt is vigyünk.....

    előzmény:
    Angel_fire (4)
    2008-06-16  08:53
  7. 2008. június 16. 09:398.

    Sziasztok!

     

    Szerintem sem érdemes a Leonardo-val menni. A másik vonat fele annyiért visz be.

    Mi legutóbb ezzel  "sima" vonattal mentünk a Piramide megállóig, onnan B metróval a Termini-ig.

    A Roma Pass-t mindenképpen megéri megvenni, nemcsak az utazás és a kedvezményes múzeum belépők miatt, hanem mert így elkerülheted az 1-2 órás sorbanállást pl. a Colosseumnál.

     

     Amitől mindenkit óva intenék, az az Airport shuttle. Bár lehet, hogy egyszeri tévedés volt a mi esetünk, de ez nem vígasztalt volna, ha lekéssük a repülőt hazafelé. Az történt ugyanis, hogy 1/4 7-re kértem a minibuszt a hazaindulásunk napján. 7 órakor még sehol sem volt, a telefont természetesen nem vették fel. Végül taxit hívtam, így éppen, hogy kiértünk a reptérre. Majd este, már itthon, felhívtak, hogy egyeztessük a transzfert, mígnem kiderült, hogy véletlenül másnapra rögzítették a rendelésemet. Simán belátták, de semmi "elnézést" vagy valami. Mellesleg a taxi sem került többe, mint az Airport shuttle...

     

     Boil!

     Mit értesz azalatt, hogy sok rosszat lehet hallani a Wizz római járatáról? A késéseket? A mi gépünk most kifelé hajszál pontosan indult, visszafelé 1,5 óra késéssel. Ezt sajnos nem lehet előre tudni, de azért nem jellemző, hogy mindig késve indulnának.

     

    Jó utat mindenkinek, aki mostanában megy!  Egyetek rengeteg fagyit! Isteni... Meg a cappuccino, meg a kenyér, a pékáruk, a pizza. És úgy egyáltalán Róma! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. június 16. 10:069.

    Szia! Mi február végén voltunk Rómában, és én is csak ajánlani tudom a Roma passt! (angelfire tökéletesen leírta)

    Mi is a Wizz Air-rel utaztunk, de semmiféle rossz tapasztalatom nem volt a mostani úttal kapcs. Viszont 4 éve amikor Angliában jártunk, akkor Londonból 1,5 órás késéssel indult visszafele a gép (pont egy római útról jöttek vissza és ott csúsztak állítólag).Egyébként más társaságoknál is lehet késés, ezt mindig bele kell kalkulálni...

    Nekünk a szállásunk a Szent István házban volt, Ők saját busszal hoztak és vittek minket (megrendeltük, mert elég kedvező áron volt, hogy pontosan mennyi már nem emlékszem

    előzmény:
    boil (1)
    2008-06-16  08:10
  9. 2008. június 16. 11:3710.

    Sziasztok!

     

    Nem a késésre gondoltam...az máshol is előfordul.

     

    Azt hallottam több helyről, hogy a bechekolás kint több mint érdekes volt.

     

    2 órával a gép indulása előtt kint volt az utas, a chekolást el is kezdték , de olyan lassan mint a tetű, ment az idő, és akkor amikor kb. 3 voltak még előtte akkor bezárt a kapú.

    És a gép felszállt..........ott hagyta őket :(

     

    Haza úgy tudtak jönni, hogy másnapra gondosan megvetették vele újból a jegyet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     

    És sajnos ezt nem egy helyről hallottam......

    előzmény:
    Hivaoa (8)
    2008-06-16  09:39
  10. 2008. június 16. 12:0311.

    Te jó ég! Én ezt még szerencsére nem tapasztaltam. Az viszont már előfordult, hogy nem kezdték meg a checkolást 2 órával az indulás előtt, csak később, viszont így később is zárt a check-in.

    Érdekes, amit írsz, mert én meg pont azt tapasztaltam, hogy nem ragaszkodnak annyira a "szabályokhoz", tehát nem feltétlenül zárják be a check-in pultot 40 perccel az indulás előtt. (Ezt igazán nagyra értékeltem, amikor legutóbb az Airport shuttle-es történet miatt késve érkeztünk ki  )

    Nem tudom, mit csinálnék, ha (nem az én hibámból) bezárnának az orrom előtt, de azért valószínűleg nem hagynám annyiban. Még jó, hogy nem verték meg őket, amikor fogták magukat, és kimásztak a pultból...

    Reméljük, semmi ilyen kellemetlenségben nem lesz részetek. 

    előzmény:
    boil (10)
    2008-06-16  11:37
  11. 2008. június 16. 12:3912.

    Igen, ez az! Tudtommal olcsobb nincsen.

     

    Hat..a zsebpenzt nem tudom, sokban fugg attol, hogy milyen igenyeitek vannak. Az etterem annyira nem volt veszes, de lehet venni sok helyen iszonyatosan nagy szendvicseket (nalunk a spenotos-mozzarellas volt a slager), igaz, kb 4 Euro, de en pl. egesz estig siman elvoltam vele. A sutik is dragak, a fagyi is horror (2-4 Euro) , de persze egy adag az az otszorose az itthoninak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_429131 (5)
    2008-06-16  09:09
  12. 2008. június 16. 12:4213.
    Mi percre pontosan indultunk-erkeztunk (hehe, a Lufthansa kesett), a check-in is idoben elkezdodott (a felszallas viszont kesobb mert nem volt lepcso), ellenben a listarol lefelejtettek a Paromat. Itt volt egy kis izgalom, de szerencsere csak elkevertek a nevet, igy nem volt gaz, nem hagytuk ott :)
    előzmény:
    marcipánka (9)
    2008-06-16  10:06
  13. Torolt_felhasznalo_671661
    Torolt_felhasznalo_671661
    2008. augusztus 12. 22:2714.
    Az első tudnivaló a római belépőkkel kapcsolatban az, hogy nem feltétlenül annyit kell fizetni, amennyit akár a bejárat melletti hivatalos hirdetőtáblán feltüntetnek. A Forum Romanum-ra pl. "a" belépő (kombinált jegy, ami a Colosseum-ra és a palatinus-ra is érvényes) 9 eurós áron van hirdetve, de 11 eurót kell fizetni, "mert kiállítás is van". Az senkit nem édekel, megnézzük-e a kiállítást. 2008 augustusban érvényes belépőárak: Vatikáni Múzeumok 14 euro, Szent Péter Székesegyház kupola gyalog 5, lifttel 7 euro, Palazzo Barberini 5 euro, Capitolium Múzeum 8.5 euro. A reptérre az éjszakai buszjáratra, a Cotrail buszra 4.5 euróért hirdetik a jegyet Interneten, de 7 eurót kell fizetni ... A Trevi-kút környékén az éttermekben egy pizza kb. 8-10 euro, tészták 8 eurótól vannak, alkoholmentes ital 3-5 euro, de a felszolgálás, stb. nem mindenhol van benne az árban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. január 18. 20:0415.

    Sziasztok! Érdekelne, hogy volt-e valaki mostanában Rómában?

    Róma Pass-t ill. / vagy Piú érdemes-e venni?

    8 napot leszünk kint.

    Aktuális belépőjegyek? Tömegközlekedésnél -Jegy v. bérlet?

    Szóval érdekel minden, ami hasznos ill. praktikus.

    Olvastam a korábbi hozzászólásokat is, sok a klassz infó.

     

    Köszi:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_429131
    Torolt_felhasznalo_429131
    2009. január 19. 21:1516.

    szia!! juniusban voltunk Romaban, ha gondolod megirom a tapasztalataim. Mi vettunk Roma pass-t, 20 euro volt, most 23 , ezzel 3 napig ingyen kozlekedhetsz a IATAC (=bkv) jaratain es harom ingyenes belepot is tartalmaz pl. a Colosseumba, az Angyalvarba vagy allami muzeumokba, azonkivul olcsobban kapsz belepot, ha felmutatod.

    Miutan lejart a RP, vettunk harom napra ervenyes jegyet, ez 11 e volt.

    Mi egy hetig voltunk kint. A tomegkozlekedessel erdekes kalandjaink voltak . A megalloban levo tablan irta, hogy ejfelig kozlekedik az x szamu busz, kb egy orat vartuk 22-23-ig, vegul feladtuk. Par napra ra, ugyanabban a megalloban(a Viktor Emanuell emlekmu elott) varjuk a buszt (a via Nomentanan laktunk), jon is, a sofor lassit, mikor latja, hogy csak turistak allnak a megalloban, tovabbhajt.

    Egesz vegig az volt a benyomasom, hogy utaljak a turistakat.

    Bocs, ezeket nem kerdezted, de kikivankozott.

    A Vatikanban a kupolaba a lepcson at 5E, lifttel 7E volt. 

    A vatikani muzeum talan (nem emlekszem pontosan) 25 E.

    (azt hittem soha nem erunk a Sixtuszi kapolnahoz).

    Hosszura sikerult. Ha barmi erdekel, kerdezz.

    Jo "telelest" kivanok!!!

    DG 

    előzmény:
    SunSylva (15)
    2009-01-18  20:04
  16. Torolt_felhasznalo_752367
    Torolt_felhasznalo_752367
    2009. január 20. 04:4817.

    Persze, hogy tovabbhajt!!!!!

    Nem turistautalatrol van szo! Romaban a buszokat , foleg nem nappal amikor csucs van, vagy keves ember van LE KELL INTENI, kulonber varhatsz ott naphosszat, kulonbozo jaratok allnak meg egy-egy megalloban, ha nem inted le , nem tudja mire-kire varsz ott. Rm-ban ez a szokas

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_429131 (16)
    2009-01-19  21:15
  17. 2009. január 21. 00:4618.

    Szia!

     

    Nagyon köszi a hasznos infókat, amúgy SZIH-ben lesz a szállásunk. Február közepén megyünk, már alig várom. Remélem nem lesz sztrájk sem :(.

    Szóval, ha van ötleted a közeli éttermek felöl, ahová érdemes betérni és minden ami eszedbe jut, és köszi, hogy ilyen sokat írtál.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_429131 (16)
    2009-01-19  21:15
  18. 2009. január 21. 00:4919.

    Csakúgy mint Londonban. :)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752367 (17)
    2009-01-20  04:48
  19. Torolt_felhasznalo_752367
    Torolt_felhasznalo_752367
    2009. január 21. 01:3920.
    jo tudni
    előzmény:
    SunSylva (19)
    2009-01-21  00:49
  20. Torolt_felhasznalo_911580
    Torolt_felhasznalo_911580
    2009. január 21. 01:4521.
    Sziasztok! Mi is megyünk majd nyáron, azt szeretném kérdezni a tapasztaltaktól, hogy mennyire "kell" használni a tömegközlekedést. Jobban szeretjük sétálva felfedezni a városokat, és úgy hallottam, Róma látványosságai egész közel vannak egymáshoz. Mi a Forum Romanum közvetlen szomszédságában fogunk aludni, onnan mennyire előnyös sétálni? (Este hazasétálni pl) Ahogy a térképet látom, egyedül a Vatikán van messzebb, oda majd buszozunk. Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. június 19. 08:5222.

    Sziasztok,

    Mi jövő hét hétfőn megyünk Rómába. Már nagyon várjuk. Sajnos csak 1 napot töltünk ott, de minnél többet szeretnénk megnézni.

     

    Még nem találtuk ki, hogy hogyan jutunk el Rómából Fiumicino reptérre. Mit ajánlotok, mi a leghasznosabb?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. június 19. 08:5723.

    Sziasztok,

     

    Mi jövő hét elején megyünk Rómába.

     

    Nekünk még Róma-Fiumicino reptér út, ami talány. Tudtok segiteni, hogy mi lenne célszerűbb?

     

    Köszönöm

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2010. augusztus 6. 08:0024.

    Kedves Angel_fire!

     

    Azirént érdelodnék hogy Rómába merre felé van Internet Cafe   http://www.fw.hu/redemptoris/   a szállás kornyékén adodik Internet Cafe? Tudna kuldeni linket arrol hogy Rómában merre felé van Net Cafe és kb mennyi a dija hány  euró? Krisztián

     

    előzmény:
    Angel_fire (4)
    2008-06-16  08:53
  24. 2010. augusztus 6. 08:0425.

    Kedves freszter!

     

    Azirént érdelodnék hogy Rómába merre felé van Internet Cafe   http://www.fw.hu/redemptoris/   a szállás kornyékén adodik Internet Cafe? Tudna kuldeni linket arrol hogy Rómában merre felé van Net Cafe és kb mennyi a dija hány  euró? Krisztián

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671661 (14)
    2008-08-12  22:27

Címlap

top