Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

SOS: 17 hetes várandósság!

ranuncolo
Létrehozva: 2008. június 4. 21:09

Sziasztok!

Nagyon aggódom, mert ma volt a tritesztem (16. heti ultrahang+vérvétel, mindenféle betegség kiszűrésére, pl. Down-kór), ahol az összes adat rendben van, a bébi mozog, dobog a szíve.

Csakhogy: az ulrtahangon láttak valamit, ami azt sem tudom hogy van magyarul (olaszul biglia amniotica), mivel külföldön élek. Ez  tulajdonképpen egy "zsinór" a méhen belül, ami ha minden igaz a méh rostjaiból és vérből (?) áll. A gond annyi vele, hogy "ránőhet" a babára, vagy elszakadva rátekeredhet és bajt okozhat. Sosem hallottam még róla, állítólag a terhességek 0,8%-ában jelentkezik és nagyrészt felszívódik a 2. trimeszterben. Én mégis nagyon félek.

Kérlek titeket, ha bárki tud róla valami érdemlegeset, esetleg volt már ilyen tapasztalata, írjon, válaszoljon!!

Előre is köszönüm!!

  1. 2008. július 15. 14:3923.

    Ja, elfelejtettem:

     

    A kicsi állandóan thai-boxozik, esetleg akrobatikus rock and rollt mutat be bennem...és már az apját és végre-valahára 'megrúgta', mert ezt a tudományát eddig csak nekem mutatta be.

     

    Mostanában viszont állandóan ugri-bugri a program. Ha fejhallgatót teszek a hasamra, akkor meg egyenesen begerjed. Minden zenét szeret, 80-as magyar slágereket, angolt, olaszt, mai Ramazzottit, Bocelli-féle komolyabbat...szóval nagyon élvez mindent.

     

    És még valami: imádja, ha cica dorombol a hasamon. Mintha keresnék egymást, folyton 'összebújnak' és amíg az egyik dorombol, rezegtet, dagaszt, addig a másik bentről böködi. Én meg meghatódva lesem, hogy megértik egymást.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_409256 (21)
    2008-06-17  02:19
  2. 2008. július 15. 14:3122.

    Szia Napsugár!

     

    Nem tudom néha olvasod-e ezt a topicot, mivel nem frissítetem.

     

    Szerdán voltunk megint uh-on, hál' Istennek minden rendben, szépen fejlődik a bébink, aki továbbra is határozottan kisfiúnak mutataja magát.

     

    A szalagnak semmi nyoma, a kicsi minden testrészét megnézték, méghozzá alaposan, mivel akkora szerencsénk volt, hogy az ultrahangos szoba tele volt medikuslánnyal (8-at számoltam) és nekik mindent rendkívül részletesen és szakszerűen elmagyarázott az orvos. Örültünk neki, mert legalább nem 'tudott le minket' egy mindenrendbenvannal, hanem percekig nézett és magyarázott egy-egy szervet.

     

    Kérésem is lenne:

    Nem zavarna, ha néha feltennék pár kérdést a babavárással-gondozással és a szüléssel kapcsolatban? Tudod, sajnos nem otthon élek jelenleg és itt nincs is védőnő (!!), csak nőgyógyász, meg szülész. Elvileg az magyaráz el mindent. OK. De ha nekem mondjuk a szoptatással, vagy hasonlóval van információhiányom, akkor kit kérdezzek, a 70 éves férfi orvosomat?? Biztos sokat szoptatott életében....jaj, bocsánat, ez hülyén hangzott.

     

    Teljesen kiakadtam, mert itt egy csomó fura dolog van, ami otthon nem létezik. Pl: neked kell minden babaruhát vinni a kórházba, napi csomagokba összekészíteni, hogy az ápolónő csak elvegye és intézze a babát! Nekem ez horror!!

     

    1, honnan tudjam hány napot leszünk bent

    2, ki fogja mosni a ruhákat

    3, naponta x alakalommal odajön, beletúr a bőröndömba és kiveszi, ami kell

    4, honnan a frászból tudjam mit rakjak egy napi csomagba (pelenka kell, vagy ők adják? elég egy kis póló/ing meg egy hosszú ujjú rugdalózó, esetleg zokni a kezére, ha karmolna?)

     

    Ah, mindegy, de szerinted ez mind normális és csak én vagyok máris 'anyatigris'?

     

    Puszillak,

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_409256 (21)
    2008-06-17  02:19
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. június 17. 02:1921.
    Fantasztikus! Szívből gratulálok. Majd még írj, ha van új hír róla, vagy kérdésed lenne. Sgítek mindenben, Puszi
    előzmény:
    ranuncolo (20)
    2008-06-16  22:54
  4. 2008. június 16. 22:5420.

    Szia Napsugár!

     

    Igen, itt van, ami a fontos hír!! A csütörtöki uh-on - ami több, mint egy órát tartott - megállapították, hogy a baba teljesen rendben van, minden adata OK, végignézték minden szervét, megszámolták az ujjait, a szívkamrákat, vénákat és artériákat mutattak, belenéztek a veséibe...a szalagot nem találták sehol, a dotornő szerint nem is az volt, hanem egy redő, egy gyűrődés, bármi teljesen természetes dolog. Húhhh, ez a legjobb hír!

     

    Mellesleg teljesen látszik, hogy van két 'tökije' meg egy kukaca...na, asszem nem lány. Megmérték mindenét, teljesen rendben van, középértékek. Egyedül a kar- és combcsontja hosszabb egy picikét, de persze az is teljesen az alapértékekbe esik és nem is csoda, az apai családban minden férfi magas. Azért reélem a fejecskéje nem lesz nagy, mert annak ki kell bújnia!!

    Köszönök minden bíztatást!!! Nagyon sokat jelentettek a nehéz pillanatokban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_409256 (19)
    2008-06-12  20:13
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. június 12. 20:1319.

    Már holnapután van, úgy izgulok...

    Nem azért, hogy rossz, hanem alig várom a jó híreket!!!

    előzmény:
    ranuncolo (18)
    2008-06-10  14:15
  6. 2008. június 10. 14:1518.

    Szia Napsugár!

    Köszönöm még egyszer a bíztatást, nagyon sokat jelentettek a kedves szavak!

    Képzeld, elmeséltem a páromnak, hogy ikreid vannak, de sokáig nem látták, sőt, a frászt hozták rátok, mire azt mondta: Te, lehet nem is szalag, amit látnak, hanem egy másik baba....Mondjuk az sokkal jobb eset lenne, kétségtelen.

    Holnapután lesz az uh, akkor remélem végleg megnyugszunk. Mindenképp tájékoztatlak!!

    Szia, szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_409256 (17)
    2008-06-08  00:55
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. június 8. 00:5517.

    Nagyon ügyesek vagytok, teljesen jól csináljátok, csak így tovább!!! Nem lesz semmi baj, érzem. A lényeg, hogy hinned kell! Bízni, de őszintén, mert magadat nem tudod becsapni.

    Tudom, a legnehezebb előbb hinni, mint tapasztalni, de ez mindig működik. Nem bizonytalanodhatsz el, ráadásul a párod is bízik benned. Meg tudod csinálni!

    Légyszi majd írd meg, mi volt, hogyan sikerült megoldanod. Más út nincs, érted? Csak az, hogy megoldódik!

    előzmény:
    ranuncolo (15)
    2008-06-05  14:52
  8. 2008. június 5. 21:5816.

    Csak tájékoztatásképp: ma voltunk a dokimnál, vagy 20 percet ultrahangozott. Hál' Istennek a szalag eléggé a jobb szélre van húzódva és nem is tűnik túlzottan hosszúnak, szóval azt mondta nem kell izgulni, messze van a babától.

     

    Nagy kő esett le a szívünkről, nagyon féltünk....persze még nem hárult el minden veszély, de legalább nem közvetlen. Mire a bébi odaérne remélhetőleg fel is szívódik, vagy a kis Rambóbaba elszakítja.

     

    Minden esetre jövő csütörtökre kért nekem időpontot az orvosom egy kórházi 3d-s uh-ra, hogy megnézzenek mindent jobban és talán az is kiderül, hogy mit 'rejteget' a lábacskái között.

     

    Azért ma kicsit nyugodtabban alszunk.

    előzmény:
    ranuncolo (1)
    2008-06-04  21:09
  9. 2008. június 5. 14:5215.

    Szia Napsugár!

     

    Köszi a megnyugtatást, igyekszem nem stresszelni túl magam emiatt. Nem aludtam túl jól, mert a hasamon, a bébin volt a kezem és az apjának is: a babát bíztattuk (vagy magunkat?), hogy 'Hajrá, ne hagyd magad, erős vagy és jól elintézed azt a bitang szalagot! Adj neki, mutasd meg neki ki a főnök az anya hasában!!' Mindezt két nyelven (a párom olasz), miközben vagy 100 módon vizualizáltam, hogy eltűnik, megsemmisül a szalag.

     

    Az meg hogy lehet, hogy a 20. hétig nem látják mi van a hasidban? Hiszen a jó ultrahanggal még az ujjait is meg lehet számolni!!! Vagy ennyit a modern technológiáról? A fene sem érti, akkor hogy szűrnek ki mindenféle kórt és bajt, ha még azt sem tudják hány baba van odabent???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_409256 (13)
    2008-06-05  00:14
  10. 2008. június 5. 14:4514.

    Szióka!

    Nem tudom mi a jobb, ha 'lesajnál' az orvosod, vagy ha halálra rémiszt sz esetleges őszintesége...én tegnap este felhívtam, mondtam neki mit találtak és én milyen információkat olvastam róla, mire közölte: Ja, igen, deformálhatja a babát. Holnap megbeszéljük.

    Na, így aludjak jól éjszaka???

    előzmény:
    Dondika (12)
    2008-06-05  00:09
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. június 5. 00:1413.

    Nyugi, nem lesz semmi baj! Még nem találkoztam olyan esettel, ahol gondot okozott volna, pedig hosszú évekig védőnőként dolgoztam.

     

    Nagyon fontos, hogy csak arra fókuszáld a figyelmed, amit szeretnél. Arra gondolj, hogy egészséges a baba, semmi baj nem lesz.

     

    Nekem ikreim vannak, a 20. hétig nem vették észre, azt mondták, nincs gyomra annak az egynek, ami van a pocómban, mellesleg a méhlepény nagyon alul tapad, nem fogok tudni szülni, mert takarja a méhszájat. Végül a méhlepény "felmászott" a helyére a méh felső részére, és volt gyomra a babának, ja és a lakótársának is, akit nem láttak meg.

     

    Minden rendben lesz, de komolyan kérlek, csak pozitív dolgokra gondolj, még akkor is, ha nem túl könnyű. Menni fog!!!

    előzmény:
    ranuncolo (1)
    2008-06-04  21:09
  12. 2008. június 5. 00:0912.

    szia,

     

    Nekem is volt ilyen az első babámnál, még a 12 hét körül, de az orvosom nem is akart rá szót fecsérelni, én kérdeztem rá, hogy mi az a leleten. azt mondta felszívódik, úgy is lett! Nyugi! Lesz még min izgulni később, ezen nem kell!!!!

    előzmény:
    ranuncolo (1)
    2008-06-04  21:09
  13. 2008. június 4. 22:0211.

    Köszi mindenki!

    Tényleg azonnal a teljes információigény, plusz a terror a reakció! Igyekszem nem aggódni nagyon, mi is azt mondogatjuk egymásnak a párommal, hogy túlreagáltuk, biztos eltűnik, nem lesz semmi baj stb.

    Remélem holnap az orvos is mond valami pozitívat és főleg bármit is mondjanak, a lényeg, hogy a baba jól legyen (és esetleg én is, ha lehet). Huh, de nehéz ez a mai nap, pedig minden jól ment eddig, mozgok, semmit nem híztam (fogytam, mert mindent kiadok, de minden vizsgálatom remek volt eddig, mostanában kezdek enni kicsit jobban), kismamatornázok, aktív vagyok, de semmi túlzás...na, reméljük semmi gond nem lesz.

    Tényleg mindenkinek köszönet a kedves szavakért!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_419328 (9)
    2008-06-04  21:43
  14. Torolt_felhasznalo_419328
    Torolt_felhasznalo_419328
    2008. június 4. 21:4610.
    Bocs, közben látom, hogy többen ideírták a magyar nevét is.
    előzmény:
    ranuncolo (1)
    2008-06-04  21:09
  15. Torolt_felhasznalo_419328
    Torolt_felhasznalo_419328
    2008. június 4. 21:439.

    Szia!

    Sajnos nem jut eszembe a neve magyarul, de gondolom, hogy miről beszélsz.

    Biztosat szerintem senki nem tud mondani neked úgy sem, mert ez mindenkinél másképp lehet, próbálj meg nem félni ennyire, ne érezze a babád a pánikodat. Egy ismerősömnél is láttak ilyet UH-on, de a következő szűrésen már nem volt ott, nem okozott semmi gondot. Neked sem lesz semmi vész, bízz az orvosodban és természetben, biztosan fel fog szívódni. Kérd meg az orvost, hogy mehess többször ellenőriztetni, ha ez megnyugtat, és próbálj nem gondolni semmi rosszra. Tudom, ezt nem könnyű betartani, én mindig túlaggódtam mindent.

    előzmény:
    ranuncolo (1)
    2008-06-04  21:09
  16. Torolt_felhasznalo_255209
    Torolt_felhasznalo_255209
    2008. június 4. 21:418.

    Több barátnőmnek is volt, volt akinek hosszabb és vastagabb volt, és végig megmaradt, mégsem okozott semmi bajt. De a legtöbb anyának tényleg felszívódik. A 16. hétben még sok helye van a babának, így ilyenkor még nem is szoríthat el semmit, mire szűkülne a hely odabent, addigra vagy felszívódik, vagy a baba odanyomja a méhfalhoz, így nem is tud belegabalyodni!

    Ne aggódj, és ne kezdjél el horror történeteket olvasni, mert attól senkinek nem lesz gond. Biztos találsz a neten olyan sztorit, ahol bajt okozott, de ez azért van, mert a pozitív kimenetelű dolgok (99%) legtöbbször fel sem kerülnek, mert említésre sem méltóak. 

    előzmény:
    ranuncolo (1)
    2008-06-04  21:09
  17. 2008. június 4. 21:417.

    Köszönöm! Próbálok is lazítani, de nagyon ilyesztő dolgokat találni itt-ott, plusz a nődokim sem mondott semmi konkrétumot! Felhívtam, azt mondta: 'Igen, okozhat deformációt (ezt a szót mondta!), holnap úgyis látom, megbeszéljük.'

    Na, az nem volt valami megnyugtató, bár a neten később azt találtam, hogy 1-25ezerhez az esély, hogy komolyabb gondot okoz.

    OK, de melyik anya nem aggódna???

    Minden esestre köszi a jó szavakat, remélem eltűnik ez a bestia szalag!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_266540 (3)
    2008-06-04  21:34
  18. 2008. június 4. 21:406.

    Igen, amnion szalag, vagy amnion húr, nálunk találtak a 3. babámnál, olyan korán észrevették (6. hét), hogy még nem is tudta eldönteni a doki, hogy ikerterhesség-e vagy ez. Gyakrabban uh-oztak (de nem csak emiatt, végül is több oka is volt), aztán tényleg eltünt, nem emlékszem pontosan, hogy mikor, de talán a 16. vagy 20. héten kereste a doki és nem volt sehol. Babámnak meg semmi baja nem lett.

    Persze, okozhat komlikációt, de valószínűbb, hogy nem fog semmit sem okozni,  főleg ilyen nagy babánál, hiszen inkább akkor van gond, amikor még sejtosztódás van, meg ilyesmik.

     

    Nyugi, és minden jót nektek!

    előzmény:
    ranuncolo (1)
    2008-06-04  21:09
  19. 2008. június 4. 21:365.

    Szia!

    olaszul banda vagy briglia amniotica-nak hivjŕk... a www.gravidanzaonline.itlapon is vannak infok az orvos vŕlaszol rovatban..

     

    magyarul amnion szalag

     

    čn csak egy ilyen esetrol hallottam, nŕla a szalag eltunt a mŕsodik trimeszterben čs a baba tokčletes :)

     

    Drukk

    előzmény:
    ranuncolo (1)
    2008-06-04  21:09
  20. 2008. június 4. 21:354.
    Nagyon köszönöm veronic, már ez is nagy segítség!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_335328 (2)
    2008-06-04  21:31
  21. Torolt_felhasznalo_266540
    Torolt_felhasznalo_266540
    2008. június 4. 21:343.

    amnionszalag. valoban rejt veszelyeket ha ratekeredik a babara, de eleg ritkan fordul elo szerencsere. az amnionszalagok megjelennek-eltunnek, nem lehet veluk tenni semmit. sokaknak valszeg ki sem szurjak, vagy nem mondjak, es az azert jobb,mert nem aggodik az anyuka, az nagyon art a babanak.

    mivel nem tudsz vele semmit sem tenni, es nem tul valoszinu, hogy bajt fog aokozni, inkabb lazits! tovabbi szep babavarast kivanok!

    előzmény:
    ranuncolo (1)
    2008-06-04  21:09
  22. Torolt_felhasznalo_335328
    Torolt_felhasznalo_335328
    2008. június 4. 21:312.

    Amnio szalag a neve itthon. Neten így talán rá tudsz keresni!

     

    előzmény:
    ranuncolo (1)
    2008-06-04  21:09

Címlap

top