Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Magyarok Észak-Amerikában!

Bikercat
Létrehozva: 2002. Április 15. 15:38
Szia Bagoly!



A shrimp magyarul: apró tengeri rák, (Grangon)garnélarák



Üdv,



  1. 2002. Április 24. 08:55101.
    Jo reggelt Moli, es egy szep napot kivanok Neked! Hajaj, nem kuldott meg soha kepet magarol?! Ez kifejezetten GYANUS!!! :-)))Esetleg valamit szeretne eltitkolni? Talan 3 fule van, vagy teljesen kopasz? :-)))) Na jo, csak viccelek. De legalabb a "parametereit" tudod?Erted, mire gondolok: hogy talan alacsonyabb Nalad, vagy konnyebb atugrani, mint megkerulni (azt hiszem igy szoktak ezt mondani, ugye?). Na, egyre rejtelyesebb a dolog! :-))). Azert az nem ugy van am, hogy ha majd eljon Budepestre, akkor majd meglatod, hogy is nez ki? Es ha elso pillanatban megijedsz, es hanyat-homlok el akarsz majd menekulni? Nagyon tetszik, hogy nemcsak mi izguljuk es aszisztaljuk vegig a tortenetet, hanem latom rendesen vannak "drukkerek" ott a kozvetlen kornyezetedben is. Hu, de izgi! Jo dolgozast kivanok Gabi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573599 (100)
     
  2. Torolt_felhasznalo_573599
    Torolt_felhasznalo_573599
    2002. Április 24. 08:42100.
    Jó regglet Mindenkinek! Szia k@ktusz! Nem válaszoltam, mert elkerülte figyelmemet ez a kérdésed. De nem titok, bár ahogy soraidat olvastam nem leszel nyugodt a választól. 41 éves, még soha nem volt házas, és még mondok egy megdöbbentőt bár én már megszoktam, hogy ezen mindenki megdöbben, még soha nem láttam. Csak én küldtem fotót ő nem. Hogy miért szerettem bele? Elsősorban abba, hogy milyen ember, miket és hogyan ir. Másodsorban pedig a hangjába, mert telefonon sokat beszéltünk. Ez a fényképnélküliség meglehetősen zavarja és aggasztja a környezetemet, de már nem foglalkozom vele. Kértem többször, nem küldött, nem kérem többet. Majd jön Budapestre és akkor majd kiderül, hogy mi volt az oka. :-) Sziasztok, megyek dolgozni. Moli
    előzmény:
    k@ktusz (99)
     
  3. 2002. Április 24. 08:0699.
    Szia Moli! En is ismertem a Futrinka utcai meset, ha jol emlekszem, akkor meg csak fekete-feher televizionk volt, de milyen nagy elmeny volt az esti mese!!! Nem valaszoltal a kerdeseimre a kedveseddel kapcsolatban. Ha tul indiszkret voltam, akkor nyugodtan "csendesitsel le", nem haragszom meg erte. Tudod, foleg azert erdekelt, hogy volt-e mat felesege a sracnak, vagy nem (es, hogy hany eves), mert pld. ha 35-40 eves, es meg SOHA nem volt komoly kapcsolata, Te vagy ez elso igazi Nagy Szerelem, az is kicsit gyanus, meg ha volt mar neki 3-4 felesege, es mindig a nok hagytak ot fakepnel, na az meg gyanusabb. . . . Amugy, a fenykepe alapjan egybol beleszerettel?Jokepu? Igerem, irok hamarosan az E-mail cimedre is! SZIA!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573599 (89)
     
  4. 2002. Április 24. 07:5898.
    Szia Juhasz45! Orulok, hogy ujra idetalaltal, es annak is, hogy jol vagytok. Ne haragudj, hogy nem jelentkeztem, de latod: jovok-megyek, semmire nincs idom. Meselj, hogy valt be a kisfiadnak az ovoda?Megszokta?Mi nagyon meg vagyunk elegedve, szeretunk oda jarni, csak pozitiv dolgokat tudok meselni. Jol erzed magad, nincs semmi problema? Hogy van a ferjed? Meselj mar, hogy milyen itt a szules Amerikaban, mert en nem sokat tudok rola (az en gyerekeim masik ket orszagban szulettek)?! Es kedves ZPALMER, teged is szeretettel udvozollek! Jol ertem, hogy iker kisfiaid vannak? De jo! Akkor abban biztos vagyok, hogy nem szoktal unatkozni! :-))) Ugye Te is itt szultel?Akkor Te is meselj! Egyebkent miota vagytok itt, es meddig maradtok? Esetleg vegleg? Szeretsz ott elni, jok a tapasztalataid?Mert en soha nem jartam arra eszakon! Udv mindekinek!
    előzmény:
    juhasz45 (91)
     
  5. 2002. Április 24. 07:5097.
    Hello, hello! Nahat, miszisz, kar, hogy igy "elvesztettuk egymast", nem emlekeztem, hogy pontosan mikor indultok? Pedig mar ugy tervezgettem, hogy ha olyan idpontban erkeznetek, ami nekem is jo, kimentem volna eletek a repterre, es amig a parod intezi az autoberlest, addig kicsit eldumaltunk volna egy kave mellett. Nagyon orulok, hogy jol ereztetek magatokat, ugye milyen gyonyoru ez a videk? En is ismerem, mind a harom allamot, egyik szebb, mint a masik. Na majd legkozelebb remelem talalkozunk. Elkepzelheto, hogy augusztusban meg mi megyunk Ti feletek! Ildy, nekem az a velemenyem, hogy ha Anyukad nem tudja itt megszokni, es inkabb Budapestet szereti, akkor nem kellenne eroltetned, hogy itt eljen. Tudom, hogy Neked nagy segitseg a gyerekek miatt, de en inkabb azt tanacsolom, hogy legyen szerencsed egy megfelelo partnert talalni, akire minden szempontbol tamaszkodhatsz, akkor azert konnyebb lenne. En ajanlgatom itt neked a rimocit, lehet, hogy o lenne az "igazi"! :-)))))))) Az teny, hogy egy idosebb ember, nem tud ugy "uj eletet kezdeni", mas orszagban gyokeret verni, mint mi, fiatalabbak. Mi konnyen megtanuljuk a nyelvet, konnyen talalunk baratokat, nem nehez a beilleszkedes, de nekik azert mas. Kivancsi vagyok, hogy alakul a helyzet a jovoben?!
    előzmény:
    miszisz (96)
     
  6. 2002. Április 24. 07:0796.
    Sziasztok! Végre én is jelentkezem. Kaktuszt nem látta valaki? Neki üzenném hogy a kirándulásunk nagyszerűen sikerült. Arizona északi, Utah déli és Colorádó nyugati részén jártunk. Televan az a rész nemzeti parkokkal. Csodálatosak, különösen a Bryce és a Mesa Verde. HA valaki arra jár feltétlenül nézze meg ezeket. Tudod Ildy én is romantikus vagyok, de azok a macsakaköves utcák és nagykörutak már nem azok amik akkor voltak. A romantika már csak a mienk az emlékeinkben. Számomra az ebben a sok hazájuságban a hazátlanság a legrosszabb. Igen én hazátlannak érzem magam. Mert itt azt mondom hazamegyek MO-ra ott meg ide jövök haza és ezek nem csak a szavaim, de az érzéseim is. Nem hiszem hogy valaha itthon leszek itt. De azt tartom hogy amig boldogan élek a párommal, ott a hazám ahol együtt vagyunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2002. Április 24. 06:1595.
    Na este elmesélem, hogyan főztek a nagymamámék szappant. . . :-)))még én is tudtam valaha. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (94)
     
  8. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 24. 04:5494.
    Szia, Moli! Nagyon szerettem hallgatni a nagyid tortenetet. Ide , erre az oldalra szokott irni egy Dfpest nevu lany Californiabol, akinek a nagyija itt lakik vele, es nehezen talalja a helyet O is. Szeretnek ujra hallani Rola, de nem jelentkezik!En is udvozollek E mese Teged is!Mindenkinek kuldom jokivansagaimat!Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573599 (87)
     
  9. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 24. 04:2993.
    Sziasztok, es Mindenkinek koszonom a valaszat. Az anyu ugyanolyan romantikus tipus, mint Moli, macskakoves utra emlekszik, es Petofi Sandor versere. Mindenfelekeppen a sajat hazajaban akarja, hogy eltemessek, amikor meghal. (Nagyon nehez erre gondolni is. )En Juhaszra hasonlitok, csak en eppen le is esek a szekrol, es nagyon elszomorodok, amkor arra gondolok, hogy keszpenzbol megvehetem a mosogepet, es otthon 10 evig kell fizetni az OTP-t. Ezzel felreertes ne essek, mert senkit nem akarok megserteni, termeszetesen rengeteg jo anyagiakkal rendelkezo csaladok elnek otthon is, en a nyugdijasokra gondolok mindig, az anyuval kapcsolatban!Az idosek is megvehetnek mindent a nyugdijukbol itt, keszpenzbol. Ez nekem nagyon tettszik. Tudom, ez nem minden!Az anyu biztonsagban erzi magat, ha veletlenul megszorul, akkor kuldok neki penzt, es akkor otthon is nagyszeru! Egyszeruen akarja a tortajat, es meg is akarja enni. Nem tudom leforditani , ismeritek ezt a kozmondast?"She wants her cake, and eat it too. "Arra is szoktam gondolni, hogy hogy 15 ev alatt lefizetek egy hazat, ot ev alatt egy kocsit, pedig egyedulallo no vagyok most 2 gyerekkel, de 3 szokott lenni, az egyik felnott. En imadom Budapestet!Nagyon sok rossz emlekem van. Meg kommun volt, amikor eljottem. Mas////Vettem az agyhoz fuggonyt is, ami megy a takaro befedovel(tudom, ez nem helyesen van igy)most olyan szalloda szobanak nez ki a haloszobaja. Eddig kislanyszobanak nezett ki, mert amikor kikoltozott, (kulon lakik, egy nyugdijasokkal toltott hazban)a lanyom haloszoba butorat kapta meg, (daybedet), es arra panaszkodott, hogy nyikorog. Most hosszu voltam, de ugy gondolom, hogy ezt nem tudnam otthon nyujtani neki, es amikor hazamegy, a noverem nem tud venni neki semmit, amikor ide visszajon, en veszek meg mindent feltoltve!Biztos orulni fog, en nagyon orulok ennek. Sziasztok, udv. Ildy.
    előzmény:
    Borácska (92)
     
  10. 2002. Április 24. 01:3092.
    Sziasztok! Lacafaca nagyon örültem, hogy a múltkoriban hiányoltál! Nézegettem a c@fe-t de mostanában nem volt hangulatom a sok politika miatt hozzá, de ennek vége. Mi mostanában csendesen éldegéljük amerikai életünk hétköznapjait, immár belerázódva, kirándulásokkal tarkítva, valamint élvezzük a kertet és az egyre gyarapodó nyelvtudást. Ildy! Nem csodálkozom Anyudon! Az én Anyukám nem hazát váltott, csak várost, amikor magára maradt és utánunk költözött, de mindig emlegeti a kisvárosi életét és soha nem fogja megszokni Budapestet, azzal együtt se, hogy mindenki (gyerekei, unokái) itt van akit szeret. Néha "lemegy" beleszagol a levegőbe, elrendezi a sírokat, kicsit feltöltődik, de soha nem lesz Budapesten otthon. Meg tudom érteni. Az észérvek a fővároshoz kötik, de a múltja, a fiatalsága. . . . . ott maradt. Örülj hogy hamarosan jön Anyud! Biztos szép lett a hálója az új ággyal! Üdv: Bora
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (85)
     
  11. 2002. Április 24. 00:0291.
    Termeszetesen nekem is hianyzik a csalad odahaza. Szerencsesnek mondhatom magam, hiszen havonta tobbszor is fel tudom hivni oket telefonon. Sokszor belegondolok, hogy mi lett volna, ha nem megyek ferjhez es 1 ev eltelte utan vissza mentem volna Magyarorszagra. Elhettem volna a gondtalan eletet, hiszen akkor meg csak 19 eves voltam. Azert ezek a gondolatok nem maradnak velem sokaig, hiszen, ha ugy dontottem volna, akkor most nem lenne a ferjem , a kicsi fiam es most nem varnam a masodik babamat. Egyebkent pedig semmi penzert nem hagynam ott a ferjem. O nagyon rendes, becsuletes ember, jobbat nem is talalhattam volna. En kerdeztem az anyukam, hogy esetleg ki akar-e jonni ide es meglatogatni minket, vagy esetleg ittmaradna Californiaban, de sajnos o erre nem vallalkozik. Eloszor is fel a repulestol, a masik pedig az, hogy o nem koltozne el Magyarorszagrol semmi keppen. Vannak akik itt boldogok, masok p[edig ott. Lehet valasztani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670383 (90)
     
  12. 2002. Április 23. 23:2690.
    sziasztok! e mese udvozlunk, ne busulj, ezen mindannyian atestunk, en 7 honappal ezelott pontosan ezert kezdtem ide irogatni es mara mondhatom eleg jol erzem magam. Termeszetes, hogy hianyzik a csaladom, de a szuk csaladom ferjem+ lanyom itt van velem es mar sok baratom van, igy joval konnyebb elviselni. Teged mi szel fujt erre a kontinensre, ha szabad kerdeznem ilyeneket? ildy! mit mondjak Neked? Ertem, hogy bosszus vagy a dolgok allasa miatt, de hidd el, az anyagi gondok ellenere( ami sajnos nem elhanyagolhato) azert az emberek otthon is tudnak boldogok lenni. En most arra gondolok, nekem otthon nagyon klassz csaladom van, az apukamek harman vannak testverek, es mondhatom nagyon jo testverek, sokat segitik egymast, osszetartanak a csaladok es ez is nagyon szep dolog. Az, hogy nem tudsz mindent megvenni a boltban szomoru, de nem minden. . . Szoval megint Molinak adok igazat, ne keseregj rajta, orulj, ha Te nem kizdesz mar anyagi gondokkal, az ember ott eljen, ahol boldog tud lenni, ebben nincs kompromisszum, juhasz45 is ott kell, hogy eljen, ahol boldogan tud elni , ha o itt elegedett es boldog, hat itt. . . Tudod , ha a szivem melyere nezek, en sokszor hazamennek a szuleimhez vagy csak a kozelukbe, mert nagyon-nagyon hianyoznak, de tudom, most a csaladom itt van es ez a fontos, hogy en most itt legyek veluk. . . ildy! Neked most itt a gyerekeid, a munkad ezert itt a helyed! Fel a fejjel!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_573599
    Torolt_felhasznalo_573599
    2002. Április 23. 22:5689.
    Szia e. mese! Jó helyre jöttél. Itt mindig lesz, aki beszélget Veled. Üdv, Moli
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_958021 (84)
     
  14. Torolt_felhasznalo_573599
    Torolt_felhasznalo_573599
    2002. Április 23. 22:5488.
    Kedves juhász45! Szerintem, ha jól érzed kint Magad, akkor ne változtass! Ilyen ügyekben az embernek csak a szivére szabad hallgatni. Lehet, hogy anyukád nagyon örülne, ha a kislánya újból otthon lenne a közelében, de "biztosan találnék valakit"-alapon semmiképpen nem szabad belevágni. Rengeteg a magányos, egyedülálló nő, aki alig találja a helyét (gyerekekkel meg különösen nehéz igazi társat találni). Szóval Te csak maradj ott, ahol jól érzed magad és boldog vagy. Üdv. Moli
    előzmény:
    juhasz45 (86)
     
  15. Torolt_felhasznalo_573599
    Torolt_felhasznalo_573599
    2002. Április 23. 22:4587.
    Jó estét, sziasztok! Kedves Ildy, azt hiszem, hogy nem lennei igaz ez a fórum, ha mindenki csak bólogatna és egyetértene Veled. Én, bár itthon élek, megértelek, de megértem az anyukádat is. Tudod, amikor mi lakást kaptunk, akkor az anyukám a téli hónapokra mindig behozta a kertes házukból a nagyszüleimet, aztán már csak a nagymamámat. A nagyi világ életében dolgozott és sokat küszködött, amig felnevelte a gyerekeit. Mindene volt az ő saját kis kertje. A házban nem volt fürdőszoba és a WC az udvaron volt. Amikor beköltözött télire a fűtött, meleg összkomfortos lakásba, akkor igaz, hogy nagyon jól érezte magát ott októbertől márciusig, és imádta, hogy ott vannal körülötte az unokái, a gyerekei, meleg van és nem kell hetente tüzifát hasogatni, de amikor megjelent az első tavaszi napsugár, már nem volt maradása és egész októberig megint ott élt az ő régi kis kertes házacskájában, ahol nem volt fürdőszoba és a WC az udvaron volt. Szóval ezzel csak azt akartam mondani, hogy nem tudhatjuk, hogy mi lakik a másik lelkében. TE nagyszerű lánygyermek vagy és ő nagyszerű édesanya, legalábbis igy gondolom az irásaid alapján. És szerintem ezen ne szomorkodj. Szeretettel, Moli
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (85)
     
  16. 2002. Április 23. 22:1986.
    Sziasztok lanyok! Remelem, hogy mindenki jol van! En sajnos meg vagyok fazva, ezert nem irtam tegnap. Az orvos adott nekem orvossagot kohogesre es antibiotikumot. Kicsit jobban erzem magam. Egyebkent tegnap beszeltem a noveremmel telefonon. Szoba kerult a valasztas Magyarorszagon es az anyagiak is elojottek. En 6 eve jottem el Mo-rol, akkoriban meg teljesen masok voltak az arak. Mikor meghallottam, hogy 1 liter tej 170 forintba kerul es 1 zsemle pedig majdnem 20 forint, azt hittem, hogy lefordulok a szekrol. Akartam kuldeni a lanyanak 20 dollart, de a beszelgets vegere kiderult, hogy a dollar bevaltasa utan nem igazan tudnak sok mindent venni a kisslanynak. Teljesen meg voltam lepodve. Ildy: egyet ertek veled. Az en anyukam mindig megprobal engem rabeszelni, hogy menjek vissza Magyarorszagra. Szerinte jobban jarnek, ha otthagynam a ferjem, hiszen en meg fiatal vagyok es biztosan talalnek valakit MO-n is. Az igazsag az, hogy en mar ugy hozzaszoktam az itteni elethez, hogy nem igazan vagyakozom haza. Itt legalabb tobb. jobb lehetoseg lesz a gyerekeim szamara. Gondolom, hogy eleg nehez lehet manapsag felnevelni egy gyermeket is. Egyebkent en Borsod Megyeben eltem es azt hallom, hogy ott most nagy a munkanelkuliseg. E. mese: Udvozollek ezen a forumon. Sajnos en nem tudom, hogy kozulunk ki lakik a te kornyekeden, de egy het az nem olyan sok ido es biztos vagyok benne, hogy majd talalsz magadnak baratokat. Hamarosan nem lessz olyan eros a honvagyad. Most mennem kell, kesobb majd irok meg!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 23. 21:5485.
    Sziasztok, lanyok!Koszi a valaszt. Nem varom el, hogy mindenki szeretettel bologasson az en oldalamon, mert az anyu nem ellenseg ebben, de nem tudom mi olyan szep neki a Bp-i mallon, ha 30 ezer Ft nyugdijbol nrm tud venni benne semmit. Nem akarok anyagiasnak se tunni, de en nem szeretem nezni a Lanchidat, barmilyen gyunyoru is, ha nem tudom eltartani a csaladomat. Ez mar tobb, mint akartam irni, de a szivem melyen igy erzek. Udv. Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670383 (83)
     
  18. 2002. Április 23. 21:3984.
    Sziasztok! Elnezest hogy igy "in medias res" a mondandotok kozepebe vagok, de "eletbevago" kerdesem, keresem lenne. Sajnos nincs idom vegigolvasni az egesz forumot hogy meg tudjam van/e valaki aki New York Citybol esetleg New Jersey-bol ir. En egy hete vagyok itt es megol a honvagy, es a magyar szo iranti hiany. Ha esetleg van aki a kornyeken van es van egy kis ideje egy hazankfiat apolgatni annak nagyon orulnek. Elertek az e. mese@freemail. hu emilcimen. Nagyon koszi, es bocs hogy ilyen aljas modon bepofatlankodtam Udv, Aniko
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670383 (83)
     
  19. 2002. Április 23. 15:5683.
    szia zpalmer! Igazad van, a gep nem a problemat oldja meg, csak figyelmeztet( neha hamisan is) ha a pici nem lelegzik, azert ez is jobb, mint a semmi, sok pici eletet mentette mar meg, persze inkabb ne kelljen senkinek. . . szia:laca
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2002. Április 23. 15:5482.
    szia ildy! En egyetertek Molival, ne logasd e miatt az orrod, anyukad most jol erzi magat otthon es ez rendben van, talalkozott ismerosokkel, rokonokkal es ez elohivta a regi emlekeket, azert ha megjon orulni fog az uj agynak biztosan. jo napot Neked, ne aggodj, minden rendbe jon. szia: laca
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2002. Április 23. 15:0481.
    Szia Ildy, Amit az anyukadrol irltal az nagyon ismeros. Az en anyukam is minden alaklommal elmondja ha jonnek hogy miert nem lakom en kozelebb. Mar mondtam neki hogy ne celozgasson. Nagyon jo viszonyban vagyunk es evente kb. 2-3 szor meglatogat. De itt lakni nem tudna. Persze az angol miatt is , meg hogy az emberek masok. Ez is igaz, hozza kell szokni a stilusukhoz. A legtobb magyar aki eloszor jar it azt mondja hogy az amerikaiak mind olyan baratsagosnak tunnek, de nem gondoljak komolyan, csak feluletesek. Ez persze nem igaz igy, itt sem lesz igaz baratodda senki egy talalkozas utan. Ez mindenhol idobe kerul. Szoval visszaterve az anyukakra, szerintem se figyelj oda ilyesmire, az a lenyeg hogy anyukad aztan mindig visszajon. Te miota elsz itt? Lacafaca) amit irtal a babymonitorrol azt sajat tapasztalatbol ismerem. A kisfiaim koran szulettek es ezzel a monitorral engedtek csak oket haza. De az orvos azt mondta hogy statisztikailag nem elozi meg a SIds-t csak figyeli a legzest. Ha a legzes abbamarad annak van valami oka, es bar lehet lelegezteteni, az nem mindig sikerul. Szoval a monitor inkabb csak megnyugtatja a szulot, (vagy neha idgesiti -false alaram) de nem eloz meg semmit. Ez azert nagy kar, jo lenne ha lenne ilyesmi. Na sziasztok, megyek mert ezek a rosszcsontok meg szetszedik a hazat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (78)
     
  22. Torolt_felhasznalo_573599
    Torolt_felhasznalo_573599
    2002. Április 23. 08:1380.
    Sziasztok Lányok! Kedves Lana, köszönöm a jókivánságaidat. Kérdezted, hogy én mit szeretnék. Nagyon egyszerű: boldogan és nyugodtan élni, lehetőleg ezzel a fiúval. De, hogy mit hoz a jövő, az még nagy kérdés. Most egy kicsit visszavettünk a lendületünkből mindketten. Én azért, mert nagyon megviselt ez a dolog, és el is bizonytalanitott egy kicsit, és Ő is, de hogy miért, azt csak találgathatom. Talán egy kicsit megijedt, vagy félti a szabadságát, vagy nem tudom. Mindegy. Az élet nem lóverseny, jön a nyáron, és akkor majd meglátjuk. :-) Örülök, hogy tetszett a Cicamicás mondat. Ezek szerint Te emlékszel a Futrinka utcára. :-) Ildykém! Szerintem ebből ne csinálj magadnak lelkigondot. Sajnos azt el kell fogadni, hogy az idős embereknek nem olyan könnyű elfogadni a változásokat. Ahhoz, szerintem nagyon rugalmasnak kell lennie az embernek és általában az idősebb emberekre nem jellemző, vagy csak nagyon kevésre. Nekem a nagymamám mindig azt mondta, hogy öreg fát átültetni nem lehet. Biztos édesanyád is igy van ezzel. Szeret téged és szeret Veled lenni, és ezért van Nálad sokat, de ha időnként hazajön, akkor valószinűleg mindannyiszor meg kell erősitenie a lelkét, hogy újból repülőre üljön. Lehet, hogy tévedek, de igy gondolom. Biztos ismered a mondást: Mindenütt jó, de legjobb otthon. Édesanyád "otthon", csak itthon lesz. De biztos, hogy Te mindig számithatsz majd rá. Szóval szerintem csak azt teheted, hogy megerősited a lelked Te is és elfogadod, hogy ez igy van. Szép napot Nektek, vigyázzatok Magatokra, megyek dolgozni, sziasztok, Moli
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407400 (58)
     
  23. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 23. 04:1579.
    Upszi, sajna a van szo kimaradt, es a minden = mindenki akart lenni. Sorry.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (78)
     
  24. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 23. 04:0378.
    Sziasztok, mindenkinek!Ma kaptam az anyutol egy levelet. Eleg megdobbento volt a szamomra, pedig nem is lehet rajta csodalkozni sem. Azt irta, hogy O jobban szeret otthon lenni. De azert visszajon, mert nekem kell a segitseg. Nagyon jol erzi magat Budapesten, van gyonyoru Mall ott is. En innen a messzi tavolbol, mindig eleg zavarosan gondolok el mindent, ez ahhoz is hozzatartozik, amikor arrol beszeltunk, hogy "nem kolbaszbol fonjak itt a keritest". Nekem az elso par ev nehez volt, mint minden masnak, aki nem tudja a nyelvet. En mar 8 honap utan kulonbozeti vizsgat tettem angolul. Irtam egy levelet az anyunak, hogy orommel jojjon vissza. Szerintem itt mindent nagyon hamar beszerzunk, es ha jol tudom, hamarabb, mint barhol a vilagon. Lehet, hogy ez nem minden, mint pl. az anyunak, mert ott nolt fel, es magyarul beszel. . De errol mi mar ket eve beszelgetunk. . . kerdezem en mikor lesz ennek vege. . . Nekem eleg serto, barmikor barmit mond az anyu. Pedig nem akar semmi bantot mondani. Irjatok valaszt! Udv. Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_999182 (77)
     
  25. Torolt_felhasznalo_999182
    Torolt_felhasznalo_999182
    2002. Április 22. 14:1077.
    Sziasztok, mindenkinek szép új hetet kívánok! Nálunk éppen havazik! Igy, ahogy mondom, havazik! Elég hihetetlen, mivel a múlt héten meg olyan meleg volt, hogy szinte rosszul voltunk a hőségtől, most meg majd megfagyunk. Na, azért nem olyan vészes ám a helyzet, mert már annyira felmelegedett a levegő is, a föld is, hogy szerintem nem nagyon tud megmaradni a hó! Ez inkább amolyan utolsó próbálkozása a távozó télnek! Ebben eléggé erősen bízom! Hogy van mindenki, remélem, hogy mindenkinek jól telt a hétvégéje! Köszi lacafaca, valóban régen nem jelentkeztem, de elég sok minden összejött mostanában! De megpróbálok most egy kicsit sűrűbben előfordulni, remélem sikerül! Ildy, olvastam, hogy vettél a mamádnak egy új ágyat, a hazatérésének a tiszteletére, ez nagyon kedves tőled, gondolom mennyire fog neki örülni! Majd meséljél, hogy hogyan érezte magát otthon! Ja, egyébként gratulálok a kisfiadnak, hogy ennyire segtőkész volt az ágy összeszerelésében és a rendrakásban! Most mennem kell, de majd jelentkezem nemsokára megint, ok?! Addig is legyetek jók, vigyázzatok magatokra!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2002. Április 22. 02:2276.
    sziasztok! Orulok, hogy megint regi ismerosok is irtak, gabiUSA, tenyleg regen lattunk errefele, hianyoztal, juhasz45 orulunk, hogy tul vagy az elso 3 honapon es minden ok, vigyazz magadra. . . lana, sajnos ujabb infom a babarol nincs, ciki rakerdezni, nem is nagyon ismerem a szuloket, egyszer lattam a mamat a parkban, nem kozvetlen szomszedok vagyunk, az utca tulso felen elnek, senki nem tud kozelebbit, de hat ez most mar mindegy. Moli jol tudod van egy szerkentyu, a fekhely ala teszik a senzort es erzekeli az apnoet, amikor a baba nem lelegzik, akkor riaszt. De ezt csak azok hasznaljak, ahol koraszulott baba van, problemas vagy mar meghalt egy csecsemo un. SIDS-ben( Sudden infant death syndrome), szoval mivel nem olcso egy ilyen ketyere, minden csaladban nincsen es azert elofordul varatlanul is. . . szoval sajnos nem tudok reszleteket, de ez mar ugyis mindegy, szomoru az biztos. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 22. 00:0275.
    Sziasztok! Vettem egy uj agyat az anyunak, meglepetes lesz, amikor hazajon, majus 7-en. Panaszkodott a regi agyara, es most szepen nez ki. Nagyon nehez volt a regi agy szetszerelese, es az uj cipelese, nem igenyeltem a hazhoz szallitast, es most banom, mert alaposan elfaradtam. A kisfiam 12 eves, es O segitett mindenben. Nektek jo pihenest, kellemes hetveget!Ildy.
    előzmény:
    juhasz45 (74)
     
  28. 2002. Április 21. 19:0774.
    Sziasztok! Remelem, hogy jol telik a vasarnap. Ildy: ne aggodj nem kivantattad meg velem a mackosajtot, de be kell valljam, hogy jol hangzott. Azt hiszem, hogy szerencses vagyok, en nem vagyok a kivanos fajta. Ez nem vonatkozik a ferjemre. O az aki mindig megkivan minden fele furcsa dolgot. Mikor eloszor terhes voltam allandoan a savanyu uborkat ette. Most a savanyu kaposzta a kedvence.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2002. Április 21. 16:2173.
    Moli, Kosz az udvozlest! Jo hetveget! Z
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573599 (49)
     
  30. 2002. Április 21. 16:2072.
    Kosz az udvozlest, majd probalom aktivizalni magam, remelem egy ido utan rajovok hogy ki kicsoda
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407400 (59)
     
  31. 2002. Április 21. 16:1871.
    Ildy, most vettem eszre hogy nem is Toledoban laksz hanem azt irtad hogy Toled, jo vicc. Na mindegy. Irjal valamit magadrol ha raersz! Szia
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (52)
     
  32. 2002. Április 21. 16:1670.
    Szia Ildy Azthiszwm Toledo nincs is annyira messze tolunk. A sogoromek Ann Arborban laknak es az 2 es fel ora ide. Ok szoktak menni a Toledoi allatkertbe es azthiszem az kb fel orara van toluk. Ugy tudom hogy Detroit es Toledo kornyejken viszonylag sok magyar van. Igaz ez? En mar itt lakom 5 eve es csak most eloszor nezek korul hogy hataha vannak errefele magyarok is. Talan azert mert a kisfiaim jo0vo heten lesznek egy evesek es szeretnem ha sok magyar beszedet hallananak. Persze en megprobalok csak magyarul beszelni veluk. Nagyon edesek, sz egyik epp most nezett ram mert mutatni akarja hogy o mar tud par lepest jarni. Latom itt sokaknak vannak kisgyerekei, ugyhogy gondolom az is aegy kozos tema.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (52)
     
  33. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 21. 03:5669.
    . . . a csokiontet kimaradt, es igy chocolate fudge sunday a neve, ha jol tudom. . . . szep almokat. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (68)
     
  34. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 21. 03:3368.
    Amikor en kismama voltam, fagyit gyumolccsel, es tortaval, tejszinnel ettem, kis m&m-ekkel megszorva!Kiprobaltad mar? ;)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (67)
     
  35. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 21. 03:2967.
    Ju! Te terhes vagy, kivansz valami kulonlegeset, vagy nem vagy kivanos?Bocs, ha megkivantattam a sajtot. Szia.
    előzmény:
    juhasz45 (65)
     
  36. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 21. 03:2766.
    Szia, Juhasz!Amikor en Californiaban laktam , akkor is voltak mindennapos foldrengesek, en ugyan soha nem tudtam megszokni. A baratnom, Magdi, mindig emlitette a "Big one"-t. A tores okozza, ami Sacramentotol kezdodik. Ez a nagyon messzebb jovoben lehetseges. En is ateltem egy nagyobb erossegut, az agybol kidobodtam a foldre. Egyszer a furdokadban ultem. A hzak ugy vannak epitve, hogy ki tudnak lengeni. Udv.
    előzmény:
    juhasz45 (64)
     
  37. 2002. Április 21. 03:1965.
    Olyan regten hallottam a mackosajt szot. Jo nektek, hogy tudtok ilyen magyaros dolgokat vasarolni a kornyeketeken!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (63)
     
  38. 2002. Április 21. 03:1564.
    Orulok, hogy van aki emlekszik meg ram! Ildy: nalunk majdnem minden nap van foldrenges, de nem erosek igy nem erezzuk oket. Egyebkent azert termeszetesen elofordul olyan is amit megerzunk, de azt hiszem, hogy mi mar ezt megszoktuk itt. Nehany evvel ezelott volt egy nagy foldrenges Los Angelesben es sokan azt gondoljak, hogy hamarosan megint lesz egy olyan erossegu. Iana: En vagyok a kissmama. Most mar jol erzem magam, de az elso 3 honap igazin megviselt. Egyebkent is ez a masodik terhessegem es teljesen elter az elsotol. Mar alig varom az augusztus, de nem tudom, hogy hogy fogom turni a nyari nagy meleget. Nalunk mar most is neha ugy felmelegszik, hogy be kell kapcsolnunk a legkondicionalot. Remelem azert, hogy ez csak atmeneti es a nagy meleg meg varat magara. Udvozletem mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (57)
     
  39. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 21. 03:1363.
    Lana, es mi lett a magyaros etelek kulfoldon /topikkal, amit egyszer Te kezdemenyeztel?Ujrakezdted, vagy lefaragtak belole?Mar olyan jol haladt, eloszor chat-nek hasznaltuk, es utana sikeresen megtalaltuk, hol kell beszerezni makot, meggyet, retestesztat, milka csokit. Montrealban volt mackosajt. Emlekszel, az a haromszogu kis sajtocska, egy macis cimkevel az elejen. Olel. Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407400 (62)
     
  40. 2002. Április 21. 02:4562.
    Sziasztok, - - Lacafaca, nagyon orulok hogy sikerult talalnod baratnot it a nl c@fe altal :))) - - - Sajnalom azt a 9 honapos babat, alig kezdte az eletet, & maris vege. De sajnalom nagyon a szuleit is, mert nekik amig csak elnek oriasi, soha meg nem szuno fajdalom lesz a baba elvesztese. - - - - A strep infection-rol azt hallottam, hogy nemsokara nem lesz olyan eros antibiotikum, ami letudja majd gyozni. Az orvosoknak nemszabad csak akarmilyen betegsegekre adni az antibiotikumot, mert utobb mar hatastalan lesz bizonyos bakteriumok ellen. - - - - - Sajnos tudom, erzem hogy jon az allergia 2 het. De addig legalabb van meg 1 kis ido, & gyonyorkodhetek a tavaszban. Aztan lesz majd tusszoges, torokcsiklandozas, orrfujas. Meg jo hogy van az antihistamine & az is jo hogy nekem csak ilyenkor tavasszal van az allergia. Van aki augusztusban is szenved ezzel. - - Ildy, hova gondolsz, reggel hetkor meg aludtam. Jobb is, mert igazabol nemszeretnem tudatosan atelni milyen egy foldrenges. Ha jol hallottam, akkor Buffalotol Bostonig erzodott a hatasa. - - - Vegre lehult a levego, szep hetveget kivanok mindenkinek! - - udv. Lana
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 21. 02:1561.
    Szia, Lana!Nagyon tettszett a valaszod, Molinak! Nalatok is volt foldrenges reggel 7 orakor?Udv. Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407400 (58)
     
  42. 2002. Április 21. 02:0460.
    Szia Juhasz, - - Azthiszem nehany hete? volt, hogy kerdeztem itt a forumon hogy ki emlekszik a kismamankra (Rad). Ugye Te vagy az aki dupla ajandekot!!! kapott karacsonyra :))) ? - - Jol vagytok, ugye? - - & kozben lassan kozeleg a szulinapod is :))) Nagyszeru! - - udv. Lana
    előzmény:
    juhasz45 (53)
     
  43. 2002. Április 21. 01:5459.
    Szia z, - - Eleg sokan irtak mar itt mindenfelol, de sajnos nem emlekszem volt-e valaki Michiganbol. Azert te irhatsz nyugodtan, elcsevegunk itt. Mindenki mast is orommel varunk. - - udv. Lana
    előzmény:
    zpalmer (45)
     
  44. 2002. Április 21. 01:4458.
    Szia Moli, - - Latom szepen ellattak itt jo tanacsokkal, irok en is nehany sort, & az osszesbol hamozd ki a lenyeget & mar meg is van(vagy nem) mit is csinalj :))) - - Ugynez ki ahanyan vagyunk, annyifelekeppen ertelmeztuk a baratod reakciojat. Szerintem vagy tulerzekeny, vagy ratapintottal valamire. - - Csatlakozom a tobbiekhez & aztmondom ovatosan, jol gondold meg mit teszel a tovabbiakban. - - Azt jol teszitek hogy eloszor MO-n talalkoztok, de gondolj arra is, hogy vendegsegben maskent viselkedik az ember mint a mindennapi eletben. Valoszinu hogy majd a talalkozas utan konnyebben tudsz velemenyt mondani, milyen is a "jovendobelid". - - Ugyvettem eszre az eddigi irasaidbol, hogy legtobbszor arrol irsz hogy O mit szeretne. Arrol nem irsz hogy Te mit szeretnel. Vagy lehet hogy csak nem vettem eszre. Akkor bocs. - - Felreertes elofordul, (itt velunk is volt mar) tisztazni kell, hacsak lehet minel elobb. - - - Az nekem is furcsanak tunt hogy aztmondta neked hogy: ne irj, ne telefonalj, ne keresd vele a kapcsolatot. Ebben a kapcsolatban Ti ketten egyenlo partner vagytok, nekem valahogy furcsa az egesz ahogy veled beszelt. Te valamennyire "ismered" ot a szavai altal, neked kell tudnod? erezned? rendes dolog ez? - - Remelem hogy kiigazodik ez az egesz, & csak egy nagy felreertes tortent. - - Kedves Moli, szepet & jot kivanok neked. & remelem megtalalod az eletben azt, amit keresel! - - udv. Lana - - - - - A cicamica kolbaszkeritese, nagyon tetszett :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573599 (8)
     
  45. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 21. 01:3257.
    Szia, en most Albanyban lakom, de emlekszem Palm Spring nagyon szep, es elokelo hely. Ma volt emlekezteto a foldrengesekre, mostanaban van Nalatok surun, vagy ritkan?Es milyen erossegu?Udv. Ildy.
    előzmény:
    juhasz45 (56)
     
  46. 2002. Április 21. 00:3756.
    Szia Ildy! En Beaumont-ban lakom, nem messze Palm Springstol. Te honnan irsz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (54)
     
  47. 2002. Április 21. 00:3655.
    Szia Kaktusz! Olvasgattam a hozzaszolasokat es latom, hogy irogatsz a forumon. Mi tortenik veled? En jol vagyok, jo dolgok tortennek velem! Irj!
    előzmény:
    k@ktusz (40)
     
  48. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 21. 00:3454.
    Neked, es Mindenkinek kellemes hetveget, melyik reszerol Californiabol valo vagy juhasz45?En laktam Anaheim-ban, es Garden Grove-ban, 17 eve. Udv. Ildy.
    előzmény:
    juhasz45 (53)
     
  49. 2002. Április 21. 00:3053.
    Udvozletem mindenkinek! Remelem, hogy mindenkinek jol telik a hetvege! Gondolom nehanyan emlekeztek meg ram, bar eleg regen irtam. Elegge el voltam foglalva az utobbi honapokban. Most remelhetoleg tobb idom lessz egy darabig. Szoval szivesen beszelgetnek veletek! En Californiabol irok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 21. 00:1152.
    Szia, zpalmer! En 8 orara lakom Toled!Kocsival, gyorsan szaguldva. De azt hiszem, meg tobb, kb. 10 orara. Udv. Ildy.
    előzmény:
    zpalmer (45)
     
  51. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 21. 00:0651.
    Koszi Lacafaca a beszamolot, nagyon aranyos, es orulok, hogy talakoztatok, es jol megertitek egymast. Es Te ugy kepzelted el Ot, ahogy eloszor meglattad?Es O teged?Megkerdezted?Egyepkent voltam a Washington/topicon, ahol egymasra talaltatok. En is voltam uszni, es saunazni, en a Brigittaval megyek, akit a Magyar klubba ismertem meg. Na persze a kisfiam is jon velem mindig. Szep hetveget, nagyon szep ido is van ma, udv. Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670383 (47)
     
  52. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 20. 23:5950.
    Szia, GabiUSA!Reggel en is foldrengesre ebredtem, de aztan azt hittem a folottunk levo tanulofiuk porszivoznak, azert rezeg az ablak. Emlitettelek is a reggeli levelemben. De a foldrengest nem is emlitettem, biztos nalatok kicsit jobban lehetett erezni, mert ugy hallottam, hogy Plattsburgben volt a epicenter, kozel a hatarhoz. A lanyom Montrealban van meg mindig, amikor meghallottam, hogy 5. 1-es erossegu foldrenges volt, rogton telefonaltam, es Ok is ereztek Montrealban. Nagyon megremultem. Holnap reggel jon haza. Remelem a Te lanyaid is jol vannak, szia, Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_999182 (48)
     
  53. Torolt_felhasznalo_573599
    Torolt_felhasznalo_573599
    2002. Április 20. 22:1749.
    Sziasztok! Kedves Bagoly, k@katusz, kirandulas Lacafaca, és Ildy, ! Igérem, hogy óvatos leszek. Köszönöm az aggódást és hogy felajánlottátok a segitségeteket. Ez igazán nagyon biztató, hogy ha mégis baj van, nem vagyok egyedül. De én bizom benne, hogy a Jóisten vigyáz rám. Lacafaca, kiderült már, hogy mi lett a kisbabával? Ez olyan szomorú. Úgy tudom, hogy a bölcsőhalál elkerülésére már kitaláltak valami babafigyelő szerkezetet, és mégis olyan sok ilyet lehet hallani. zpalmer! Isten hozott a fórumon. Remélem, hogy jól érzed majd magad itt. Ezek a csajok nagyon helyesek, kedvesek és szeretetreméltóak. :-) Üdv mindenkinek, Jó éjszakát! Moli
    előzmény:
    Bagoly (39)
     
  54. Torolt_felhasznalo_999182
    Torolt_felhasznalo_999182
    2002. Április 20. 19:4748.
    Sziasztok kislányok! Ismét itt vagyok, elég régen nem írtam már, de ma muszály voltam tollat, ill. billentyűt ragadnom, mert reggel egy kisebb erejű földrengésre ébredtünk! Ne ijedjetek meg, hála istennek senkinek sem esett baja, de eléggé rendesen lehetett érezni, hogy mozog a föld. Még soha nem éltem át ilyet, nagyon rémísztő, de egyben furcsa érzés is volt! Ildy, nálatok is lehetett érezni valamit? Mert úgy láttuk és hallottuk a tv-ben, hogy egész Bostontól egészen Vermontig lehetett érezni és észlelni a földrengést! Azt mondják, hogy 5, 3-as erősségű volt, ami nem túl nagy, de éppen elég nagy ahhoz, hogy az ember jól betojjon, hogy akkor most mi is van! Na, szóval nekünk így kezdődött a hétvége, nektek hogyan?! Remélem, hogy mindenki jól van és jó időtök van. Nekünk egész héten olyan szuper időnk volt, hogy vetekedett egy júliusi nyári időszakkal! De most szombatra meg teljesen átfordult hidegre az idő, ill. nem lett túlságosan hidegebb, csak a normális áprilisi időszaknak megfelelő lett a hőmérséklet! Na, nagyjából most ennyi, majd megint jelentkezem újra, addig is legyetek jók és vigyázzatok magatokra!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  55. 2002. Április 20. 16:4247.
    sziasztok! Ildy keresedre elmondom, hogyan talalkoztunk ujdonsult baratnommel. Az internetes levelezgetes utan itt a forumon megadta a munkahelyi mail cimet, aztan ott folytattuk a levelezest, irtunk magunkrol, en kuldtem neki kepet a csaladunkrol. . . stb. Miutan igy bemutatkoztunk es priviben irogattunk megbeszeltunk egy vasarnapi talalkat( a ferjenek van ket aranyos gyereke az elso hazassagabol, akik a het veget az apjukkal szoktak tolteni) igy mivel a papa szolgalati uton volt egyutt mentunk a gyerekekkel egy kozeli parkba. Egy bolt elott talalkoztunk, mivel o latott fenykepen, megtalalatuk egymast es a gyerekek is megismerkedtek, jatszottak a parkban, mi meg jol elbeszelgettunk. Tenyleg veletlen, de sok mindenben hasonloan velekedunk a vilag dolgairol, majdnem azonos koruak vagyunk, igy azt hiszem jol megertjuk egymast. A kov. heten meghivott hozzajuk egy kavera, gyonyoru hazban laknak, amiben fellelheto a magyar izles. . . Estig pletyiztunk, a lanyom is jol eljatszott, azota telefonon es mailben is tartjuk a kapcsolatot, holnap valoszinuleg megyunk uszodaba egyutt es a jovo heten eljonnek hozzank vacsira. Hat ennyi, en nagyon orulok, hogy talaltam baratnot magamnak, remelem o is igy van vele. Kellemes hetveget. Moli , azt hiszem elegge megijesztettunk, de valoban nem szeretnenk , ha meg egyszer csalodnal. Szerintem is jobb otlet, ha eloszor o jon el hozzad es Te csak azutan jonnel ki az USA-ba, ha minden ok lesz akkor konnyebb lesz eljonnod. De minket barmikor hivhatsz, ha baj van, en ia azt mondom amit ildy, hivhatsz, ha szukseged van valamire. sziasztok: laca
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  56. 2002. Április 20. 15:2246.
    Kedves Moli. En meg nem lattam itt orgonat, de ez nem azt jellenti , hogy nincs. :)) A baratodal kapcsolatban egyet ertek Ildyvel, szerintem is ovatosnak kellene lenned!!Szerintem nagyon rendes Ildytol hogy felajanlotta ha megerkezel hivdd fel idonkent. En biztos kapnek az alkalmon. Tenyleg semmit sem tudsz errol a sracrol. Lehet hogy tevedunk es o egy nagyon rendes pasi es akkor mink foloslegesen aggodtunk erted. Szivbol remelem igy lesz! De mi van ha sphyhopata ?! Nem az a szandekom , hogy megijeszelek, csak szeretnem ha ovatosabb lennel. Kivanok neked es mindenki masnak kellemes hetveget. Sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573599 (38)
     
  57. 2002. Április 20. 15:0945.
    Sziasztok, Most fedeztem fel ezt a forumot. En Nyugat Michiganban lakom, van itt valaki a kozelemben?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  58. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 20. 13:4944.
    Szia, Lacafaca! En nagyon szivesen meghallgatnam, hogy milyen volt az elso talalkozod az "uj baratnoddel". Itt is lakik a kozelben a GabiUSA, de nincs kedve meglatogatni engem. Kellemes hetveget mindenkinek, udv. Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (43)
     
  59. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 20. 03:5743.
    Szia, Moli!Azert nagyon vigyazz magadra, szia bicercat, en is ugyanezt terveztem valaszoni molinak, amit Te valaszoltal!Meg annyit , hogy elviccelgetem ezt a dolgot, es kulonben egy nagyon komoly dolog. Fenykepet tud kuldeni neked barkirol!Egyedul ne utazz, lehetoleg legyen meg ismerosoknek a cime, es telefonszama. En nem is tudom ezt az egeszet elkepzelni. En is ertek egy kicsit a fenykep phszihologiahoz. Biztos pesszimista vagyok, de nekem nem tettszik, hogy azert mert mondtal valamit, akkor O ( a nagy O) azt vagta eled, hogy ne hivjad, csak hallgass, ez nem valami szep!Mar csak ennyibol eltudom hinni, hogy valami baj van vele. Nekem legalabbis nem mondhatna senki, annal buszkebb lennek. Moli! Eddig viccelodtem, de most komolyra veszem a szot!Egyedul ne vagj bele semmibe!Itt rengeteg beteg ember van, mar tul vagyunk a jo, es a rossz ferfin. En nem akarlak " elremiszteni", meg priviben sem irom meg meg most, de nem viccbol elek "apacakent". En arra ertelmeztem az elozo levelem, ha ki akarsz jonni Amerikaba, mas valasztas is van. En nem tudom hany eves vagy, es nem akarok oktato anyanak hangzani, de mit szolnak masok , es szuleid ehhez? Mindenesetre en vagyok az elso, aki felajanjla, hogy ha valami tortenne, akkor engem ismersz itt Amerikaban, es amikor megerkeznel, es pl. minden 6 oraban hivnod kell engem. Kiraz a hideg, hogy milyen bator vagy, es mibe akarod vagni a fejszedet! Csak menjen eloszor Magyarorszagra, es ott van sok rokonod, ismerosod. Ha csaknem addigra megint hirtelen benem csavarodik!Ideges termeszetu, vigyazzni kell. Udv. Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573599 (28)
     
  60. 2002. Április 19. 23:3242.
    sziasztok! Orulunk, hogy Molinak jo kedve lett, talan az ido es az orgona illata is besegitett. Valoban abbol kell kiindulni, hogy az emberek jok, de sajnos mindig vannak kivetelek. Remeljuk ez az uriember valoban az, akinek kiadja magat. . . Washington kornyeken most minden viragba borult, orgonat ugyan meg nem lattam, de azt mondjak a pollenkoncentracio most allatian magas, igy aztan szegeny allergiaval( szenanathaval) koszkodo emberek gondolom most tobb Kleenexet vesznek mint egyebkent es eszik az antihisztaminikumokat. Oruletes meleg van egesz heten 80 F korul( kb. 30fok Celsius). Az utcankban szomoru dolog tortent, meghalt egy 9 honapos kisgyermek, mindenkit megrenditett. Hetfon este a szulok halva talaltak este az agyaban, azt mondjak fertozes( Streptococcus infekcio), de senki sem tud pontosat, lehet bolcsohalal is. . . Szomoru dolog ez. . . Jo hetveget Mindenkinek, sziasztok: laca
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  61. 2002. Április 19. 19:2341.
    Moli! Jo latni, hogy minden rendezodott. Az, hogy nem volt mosolyszunet sokaig, azt mutatja, hogy te is sokat jelentesz ennek a fiunak! Ne hallgass a pesszimista emberekre, csak a szivedre. Amerikaban a pozitiv felfogas nagyon fontos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573599 (38)
     
  62. 2002. Április 19. 19:1740.
    Szia Moli! Kosz a hosszu-hosszu levelet, igerem hamarosan valaszolok. Orulok, hogy van valami "fejlemeny" a Love storyban. De en is azt tanacsolom (csak nagyon halkan), hogy azert legy ovatos. Ezzel a furcsa huzasaval azert rendesen megkavart Teged (meg bennunket is) ez a srac. De tulajdonkeppen nem is nagyon ismerjuk illeto uriembert. Irjal mar rola kicsit bovebben: hany eves, volt-e mar nos, vagy meg "legeny", egyedul el-e, mivel foglalkozik, mi erdekli, jart-e mar Magyarorszagon korabban, stb. Ha meselsz kicsit rola, akkor tovabb "vesezhetjuk" a fiut, hatha jutunk valamire! :-)))) Bagoly feltevesein jokat rohogtem. . . . bar ki tudja, tenyleg minden lehetseges! Hat igen, azert az eskuvot meg korai tervezgetni, nem artana egy kicsit eloben/elesben is baratkozni, ismerkedni. De mi itt drukkolunk Neked! Sok sikert. Nalunk nics orgona, csak rengeteg egzotikus, foleg mexicoi virag, es valami egeszen kulonleges illatorgia uszik a levegoben. A kertunkben vannak citrusfak, most erik a narancs es a citrom, ezeknek az illata sem hasonlithato semmi mashoz. Sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573599 (38)
     
  63. 2002. Április 19. 18:5639.
    Nem minden ember gonosz, de sajnos a napi hirek azt mutatjak, hogy nagyon sokan vannak, akik azok. Vigyazz es legy eber, mint egy jo kis cserkesz. Ugy latom, mar valamennyire megnyugodtal, lehet, hogy az orgona csokor is hozzajarult, hogy jobb a kedved? Itt (Toronto) orulok, ha juniusban viragzik, de boven van es nagyon sok fajta. Az iden azonban annyira jo az idojaras, hogy remenykedem, elobb is kinyilnak, en is nagyon szeretem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573599 (38)
     
  64. Torolt_felhasznalo_573599
    Torolt_felhasznalo_573599
    2002. Április 19. 18:4838.
    Képzeljétek! Ma kaptam egy csokor orgonát az egyik szininövendékünktől. Isteni az illata. Lehet, hogy buta kérdés, de arrafelé is nyilik az orgona? Moli
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  65. Torolt_felhasznalo_573599
    Torolt_felhasznalo_573599
    2002. Április 19. 18:4537.
    Látod, annyira belemerültem a Futrinkázásba, hogy elfelejtettem köszönni. Szia, Moli
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670383 (32)
     
  66. Torolt_felhasznalo_573599
    Torolt_felhasznalo_573599
    2002. Április 19. 18:4336.
    Kedves lacafaca! Igen már egy kicsit jobb kedvem van, de nagyon fáradt vagyok. Úgy érzem magam, mint ahogy egy szivacs érezheti magát, azután, hogy napokig megállás nélkül szorongatták, mielőtt elengedték. Természetesen nem gondolom, hogy Amerikában kolbászból van a kerités, de ez most nem is szempont. Most egy kicsit lassitunk a tempón és hagyunk időt egymásra és mindenre. Aztán majd meglátjuk. Egyébként a kolbászkeritésről jutott eszembe. Nem tudom, hogy ki mióta él Amerikában, ezért nem tudom azt sem, hogy emlékszik-e valaki a Mi újság a Futrinka utcában? cimű mesére. Az egy bábmesefilm volt a hetvenes évek elején. Én akkor még ovis voltam de nagyon kedveltem ezt is és a Mazsolát is. Azok kedvéért, akik nem ismernék a mesét: a Futrinka utcában nagyon kedves népek laknak, mint például, Cicamica, Morzsa kutya, Sün Sámuel, Liba Leontin, Egerentyű asszonyság. A Futrinka utcában napilap is megjelenik, a cime: Csőr. Nos, a Csőr egy napon égtelen bűntényről számolt be: "Ismeretlen tettes tövig lerágta Cicamica kolbászkeritését!" :-) Imádom ezt a részt és imádom ezt a mesét. Szerencsére egy könyvkiadó most kiadta a Futrinkát is és a Mazsola könyveket is, úgyhogy a mai gyerekek is élvezhetik ezeket a tüneményes történeteket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670383 (32)
     
  67. Torolt_felhasznalo_573599
    Torolt_felhasznalo_573599
    2002. Április 19. 18:2935.
    :-)) Nos, kedves Bagoly, arra valóban nem tudok válaszolni, hogy mi van akkor, ha 90 éves. De ha 90 éves és olyan kondiban van, ahogy mondja, akkor talán a kor nem is számit. :-) Az esküvőt pedig nem tervezgettem, mert nem én hoztam szóba, hanem Ő. Egy darabig távoltartottam magam a gondolattól, de amikor több hónapon keresztül mindig visszatérő téma lett ez, akkor azért lassan-lassan kezdtem elhinni, hogy mégiscsak férjhez megyek még ebben az életben. A dolgok körüljárásával kapcsolatban igazad van, csak úgy, mint minden barátomnak, akiknek az elmúlt néhány napban igencsak megrendült a bizalmuk ebben a fiúban, de én nem tudok mást tenni, mint bizni benne. Ezt a kockázatot vállalnom kell, mert szeretem és mert nem tett semmi olyat, ami okot adhatna a bizalmatlanságra. Nem lehet, hogy minden ember gonosz, hogy minden ember csal, és hazudik. Hiszek abban, hogy az emberek alapvetően jók és érdemesek a bizalomra. Vagy tévedek? Szia, Moli
    előzmény:
    Bagoly (31)
     
  68. Torolt_felhasznalo_573599
    Torolt_felhasznalo_573599
    2002. Április 19. 18:1334.
    Szia ladybogar! Hogy mikor találkozunk? Elvileg a nyáron eljön Magyarországra. De még nem beszéltünk róla konkrétabban. Még az is lehet, hogy én utazom a nyár végén Canadába és akkor átmegyek az USA-ba. Nem tudom. Ő még nem nyilatkozott, nekem pedig még kérdés, hogy mikor zár a szinház most, és mikor nyit az ősszel. Szia, Moli
    előzmény:
    ladybogar (30)
     
  69. Torolt_felhasznalo_573599
    Torolt_felhasznalo_573599
    2002. Április 19. 18:1033.
    Kedves Bikercat! Valóban nem lehet dicsekedni a közalkalmazotti fizetésemmel, de elárulom Neked, hogy nem ez volt az elsődleges szempont. Ő talált engem és nem én Őt. Én levelezőpartnert kerestem, szerelem lett belőle. Persze semmire sincs garancia az életben, de ha a szomszéd utcában lakna, akkor is ugyanakkora lenne az esélyem egy átverésre mint igy. Én bizom benne, mert nem adott okot az ellenkezőjére. Ami történt, az közös buli volt, és úgy vélem, hogy minden kapcsolatban lehetnek ilyen hullámvölgyek előbb vagy utóbb. Még arra sincs garancia, hogy ez volt az utolsó, de tanulságos volt és ha tényleg szeretjük egymást, ami idővel elválik, akkor meg fogunk oldani mindent. Én ebben hiszek, és abban is, hogy minden ember csak fél ember és él valahol a világban másik fele. Mi mindketten azt érezzük már hónapok óta, hogy megtaláltuk lelkünk másik felét és van esélyünk a boldogságra, csak éppen meg kell érte dolgozni. Reménykedem benne, hogy valóban Ő a lelkem másik fele és tényleg nekem szánta őt az Élet. Tudom, férfiszemmel ez nagy balgaságnak tűnik, de én igy gondolom. Azért köszönöm amit irtál, nem fogom elfelejteni és igyekszem szem előtt tartani minden jóindulatú figyelmeztetést. Üdv. Moli
    előzmény:
    Bikercat (29)
     
  70. 2002. Április 19. 16:2332.
    szia Moli! Mindannyian orulunk azt hiszem, hogy ujra jobb kedved van, de tenyleg legy ovatos ezek utan. . . azert szurkolunk, hogy valoban ratalalj az igazira es Te is hozzank tarsulj, mert ahogy azt az elottem szolo irta, itt valoban kiegyensulyozottabbak az emberek( persze itt sincs mezeskalacsbol minden) de jobban lehet elvezni az eletet, mint odahaza, van erteke a penznek es a keresetekbol meg lehet elni, ez sajnos nem elhanyagolhato, bar a penz nem minden. . . jo hetveget, szoritunk: laca
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  71. 2002. Április 19. 15:5331.
    Jol ertettem, hogy mar eskuvot tervezgettel, de meg nem talalkoztal a jovendobeliddel? Mi van, ha 90 eves aggastyan az oregotthonbol, akit reggel odaultetnek a szamitogep ele, hogy elszorakozzon? Mi van, ha bortonbol ir, ahol letolti a bunteteset, mert megolte az elozo feleseget? Mielott elkotelezned magadat, alaposan vizsgald ki a helyzetet minden oldalrol. Tudod, mit tart a kozmondas: messzirol jott ember azt mond, amit akar!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573599 (28)
     
  72. 2002. Április 19. 15:4730.
    Gratulalok, szurkoltam Neked Moli! Mindent bele innen!! Mikor talalkoztok szemelyesen?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573599 (28)
     
  73. 2002. Április 19. 10:0229.
    Szia Moliere! Vigyázz a hisztis buzikkal! Nincs annál rosszabb, mint egy hisztis férfi! Persze nem azt mondom, hogy dobd a fazont, mert ez egy nagyon jó partinak tűnik, bár ki tudja. Van egy ismerősöm, aki egy ausztrál krapekkel levelezett (a neten ismerkedtek meg)másfél évig, majd egyszer találkoztak, együtt töltöttek két hetet, ezt követően újabb egy év chat-elés és végül a hölgy kiutazott, és hozzá ment feleségül. A kinti idill és boldogság 4 hónapig tartott, majd kiderült, hogy kiről is van szó és a nő otthagyta a hapsit és hazautazott. Én láttam az ürge fényképét és akartam figyelmeztetni az ismerősömet, hogy ez a fazon pszichopata, de nem szerettem volna felborítani a boldogságát. Mint azt az élet bizonyította, a sors rendezte a dolgokat. Fényképen láttad már a barátodat? A kép nagyon sok mindent elárul. Figyeld a vonásait és a tekintetét, ne feledd a tekintet a lélek tükre! Azt is mérlegeld, hogy a szerelmen túlmenően ki tudsz jutni az államokba, amiről sokan csak álmodni tudnak. Gondolom nem akarsz itt elfonnyadni a dupla nullás hazai fizetéseddel. Nézz körül a fórumon és mindjárt érezheted, hogy ezek a lányok, nők, sokkal kiegyensúlyozottabbak, mint az itthoniak, és miért? Azért mert ők jól élnek, a munkájukat megbecsülik és ott egy kétkezi munkás is emberhez méltóan tud élni. Üdv,
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573599 (8)
     
  74. Torolt_felhasznalo_573599
    Torolt_felhasznalo_573599
    2002. Április 19. 08:3628.
    Jó reggelt Mindenkinek! Először is köszönöm, hogy azzal, hogy kicsit beszéltetek velem erről a dologról bizonyos fokig átsegitettek ezeken a nehéz napokon. A viharfelhők úgy tűnik, elvonulni készülnek. Kedvesem tegnap este jelentkezett és kölcsönös bocsánatkérések közepette békét kötöttünk. Kicsit átbeszéltük a dolgokat és talán igy sokkal jobban csináljuk majd ezután. Nem könnyű két világot összehozni, különösen igy, hogy több ezer kilométerre vagyunk egymástól. Még egyszer köszönöm mindenkinek, aki akár csak egy kedves, vigasztaló szóval segiteni akart. Ildykém, sajnos nem vagyok fodrász. Végzettségem szerint szinháztörténész vagyok és művészeti titkárként dolgozom Budapest egyik szinházában. De azért nagyon meghatott, amit irtál. Sziasztok, mennem kell dolgozni. Moli
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (26)
     
  75. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 18. 21:2627.
    . . . . Es kepzeljetek, a pingvineket ki is hagytam, olyan edesek voltak, volt amelyiknek sargas szoke haja is volt. Kaptak enni halat, es amikor kijottek a vizbol, csak docogtek, de hiszen azt latni kell!Csodalatos elmeny volt. Udv. Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (26)
     
  76. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 18. 21:1926.
    Szia, Moli! Szerintem akkor gyere ki ide tanulni, kerj tanulovizumot!Vagy hulyesegeket beszelek?Nem fodrasz vagy veletlenul, mert akkor van egy allasod, es keresunk egy herceget feher paripan, ( magamnak is). Fel a fejjel!Udv. Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573599 (24)
     
  77. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 18. 21:1625.
    Szia, Kaktusz!Kosz, amit irsz, de a rimoci tobb levelet irt a "baratnomnek, mint nekem, nem mintha erdekelne, mert a "bibsi"szoert orokke allergiat kapok. Nem vettem hazat, majd kesobb megerdeklodom a hivatalos dolgokat is. Csok mindenkinek! Ildy.
    előzmény:
    k@ktusz (22)
     
  78. Torolt_felhasznalo_573599
    Torolt_felhasznalo_573599
    2002. Április 18. 13:2024.
    Kedves lacafaca! Én is abban reménykedem, hogy eltelik néhány nap és túl leszünk rajta. De ahogy múlik az idő, egyre reménytelenebbnek érzem a dolgot. Irni nem merek neki. Amikor "elbúcsúzott" visszairtam neki annyit, hogy nem értem, de teljesítem a kérését. És ő mégvisszairt: és én ezért foglak becsülni, hallgass. Hát én hallgatok, de ez a kétség elég tébolyító. Ildy! Köszönöm, amit irtál, csak az a baj, hogy én nem távkapcsolatra készültem. Itthon pedig eddig sem találtam a párom. Azt hittem, hogy Ő az, akit az ég nekem szánt, még akkor is, ha olyan messze vagyunk. Ölelek Mindenkit, Moli
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670383 (20)
     
  79. Torolt_felhasznalo_573599
    Torolt_felhasznalo_573599
    2002. Április 18. 11:1623.
    Szia k@ktusz! elküldtem a válaszomat priviben, de nagyon érdekesen sikerült, mert a szerver kicsit ellenkezett velem. Szóval a harmadik rész után jön a második, úgyhogy légyszi úgy olvasd.
    előzmény:
    k@ktusz (22)
     
  80. 2002. Április 18. 08:3822.
    Szia Ildy! Nekem van egy olyan erzesem, hogy ez rimoci szerelmes beled!!! :-)))Azert bombaz allandoan a leveleivel. Az ovodaban is igy csinaljak, hogy a fiu meghuzza a kislany copfjat, elveszi a labdajat, vagyis bosszantja, na valahogy igy kozeledik hozzad ez ficko is. De a hatterben szerintem az van, hogy nagyon megtetszettel neki! :-))))) Vegulis egy csinos, fiatal, fuggetlen, jopofa, sajat uzlettel rendelkezo no vagy. Mindenkeppen egy "jo parti" barkinek!Szova, gyanus nekem ez a pasas, meglatod, hamarosan megkeri a kezedet!!!! Hi-hi-hi. Meselj, vettel hazat Montrealban?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (19)
     
  81. 2002. Április 18. 08:3221.
    Sziasztok! Nekem az a velemenyem, hogy nem szabad altalanositani, hogy a magyar hapsik CSAK bunkok, es udvariatlanok, az amerikaiak meg CSAK tokeletesek. Mindenhol van ilyen is, olyan is. Viszont teljesen jol ertem es erzem nap, mint nap, amirol ladybogar irt, azzal a kulonbseggel, hogy en nem kiralyno vagyok, hanem PRINCESS a ferjemnek. . . :-)))) Ugy latszik, mi tenyleg nagyon szerencsesek vagyunk, hogy "megfogtuk a Isten labat". !De valoban, itt tenyleg nagy ertek a CSALAD, megbecsulik, tisztelik a noket es rendkivul udvariasak. Olyan pld. elkepzelhetetlen, hogy a kozuton egy noi vezetore rakiabaljanak, radudaljanak, netan mocskos szavakkal titulaljak, mert "hulye liba, noi vezeto". Ugye ismeros szitu, a magyar kozlekedesben? Csak egy pici peldat emlitenek nektek: egyszer, amikor en Magyarorszagon voltam, a ferjem meg itt, kuldott nekem egy hatalmas csokor viragot oda, az Interflora ceggel , "I miss You" lapocskaval egyutt. A Papam volt otthon, amikor meghoztak a kuldemenyt, es amikor en kesobb hazaertem es"ajuldoztam a gyonyorusegtol" es meghatodtam, akkor az en racionalisan gondolkodo, kisse anyagias, MAGYAR apam azt mondta: Uristen, mennyibe kerulhetett ez a kuldes, inkabb odadta volna neked azt a sok dollart , amit kifizetett ezert! No comment! Molierenek es ladybogarnak kuldtem privit, remelem elolvastatok. Have a nice day! Bye!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573599 (17)
     
  82. 2002. Április 18. 03:3320.
    szia Moli! Hat nagyon megdobbentett amit irtal, azt hiszem itt valami santit, aki ilyen dolgokon megsertodik, ami teljesen viccnek hat( hat normalis ember nem ol, ugye. . . )ott valami hiba van. . . borzasztoan sajnalom, szerintem mindenki szurkolt itt nektek. Nezd en azt mondom, ha atmegy rajta es nincs nagy baj, jelentkezik magatol es minden ok, ha nem, jobb hogy az elejen derult ki, valami gond van nala. . . . mindenesetre meg tudom erteni, mit erzel ennyi ido es igeret utan. Ladybogar sajnalom, amit a magyar pasikrol irtal, en nem osztom a velemenyed, bar bizonyosan mindenutt( igy a magyarok kozt) is vannak bunko fickok es faragatlanok ( nehanyan itt is jartak a forumon es bizonyitottak), de nem kell talan ennyire altalanositani en ismerek nem egy nagyon intelligens, udvarias , csaladszereto es felesegkimelo fickot is. Szemelyes peldamon illusztralando az en ferjem, akivel idestova 13 eve ismerjuk egymast es Isten elott 8 eve hazasok vagyunk igenis elozekeny, mindent megad nekunk es nem kezel cseledkent, viszont sokat segit, ha ideje engedi meg a hazimunkaban is kiveszi a reszet, azonkivul minta apa, rendkivuli a kapcsolata a lanyunkkal, aki mondanom sem kell egyenesen imadja es log rajta, amikor csak itthon van es lehetseges. Szoval talan nem minden magyar ferfi bunko, szerintem mindenutt vannak fura fazonok, onzok es nogyulolok. Egyet viszont megtapasztaltam itt az USA-ban, azert szeretik az amerikai ferfiak az europai felesegeket, merthogy azok( igy mi is) sokkal kevesbe vagyunk "emancipaltak", szeretunk sutni-fozni, szeretjuk a szepet a rendet a mosott, vasalt ruhat. . . szoval ha ertitek mire gondolok, ellentetben sok amerikai feleseggel, aki ugyan szul 3 -4 gyereket, akit aztan bead a daycarbe nevelni, mig o egesz nap "busy"es este szegeny ferj azt eszik, amit talal, arrol nem beszelve, ha tiszta gatya kell, kimossa maganak, ma pl. olyat is lattam, hogy egy ruhaboltban egy fiatal 30-as apuka a pici 4-5 hetes bebijenek egyedul vasarolt rugdalozot, apro bebiruhat valoszinuleg az anyuka nem ert ra. Nem tudom mi errol a velemenyetek, en otthon ilyet soha nem lattam, a legtobb pasi (europai)azt sem tudja, hogy kell az ilyet venni, meg maganak sem tud ruhat vasarolni, nemhogy a gyereknek, vagy felesegnek. . . . hat ennyi, ne csuggedj Moli, hamarosan ugyis kiderul minden, fel a fejjel. . . life is beautiful!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  83. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 18. 03:2019.
    Moli! Mar Bagoly kifejezte elottem, amit valaszoltam volna, es plusz, en is hiszek egy kapcsolat erossegeben, ami barmilyen nehezsegek ellenere sem szakad meg, sot erosodik. Nem tudom, hogy lehet az interneten gyakorolni ezt, de szerintem azert keress inkabb "eloben"egy "rendes"fiut, Magyarorszagon elot, mert a tavolsagi kapcsolat se jo. Hidd el, ha mar tanacsot kersz. Talam most nem ezt szeretned hallani, de szerintem ez a fiu nem eri meg a sirast, es a buslakodast. Szia, Ildy.
    előzmény:
    Bagoly (10)
     
  84. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 18. 03:0518.
    Sziasztok, Mindenkinek!Megerkeztunk szerencsesen, es meg mindig a francia nyelv csong a fulemben. Bonjour!A Notre Dome bazilikaban (Montreali) ket lepes kukkanto utan belepo dijat kernek, ha tovabb akar valaki jarkalni a belsejeben. Ez nagyon furcsa volt nekem. A Bio-Dome nagyon szep, lattam a fold legnagyobb papagalyat, krokodilt, kicsi majmokat, csodalatos Aquvariumot, de ami bantott, lattam egy kitomott kicsi gyerekmedvet, pici baba volt meg, nem akarnam hallani, hogy megoltek, hogy lathassuk a turista utunkon. Sok fele kitomott bagolyt is lattam. Oket is sajnaltam. A lanyom meg marad pentekig, nincs iskola ezen a heten. Ott is meleg volt. A hetvegen a lanyom jet-ski-zni akar, a tonal, de en meg sose csinaltam, nagyon felek. Sziasztok, Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573599 (15)
     
  85. Torolt_felhasznalo_573599
    Torolt_felhasznalo_573599
    2002. Április 17. 23:5817.
    Köszönöm ladybogar, a kedves szavaidat. Még én is reménykedem. Csak az bánt, hogy én nem akartam Őt megbántani és nem értem, hogy miért nem ad esélyt sem arra, hogy megbeszéljük. Ugyan honnan kellett volna nekem azt tudnom, hogy mi jár a fejében? Eddig minden tréfa a helyére került és soha nem volt ilyen baj. De nem nyavalygok tovább. Úgyis minden úgy lesz, ahogyan a Jóisten akarja. Ez már nem rajtam múlik. Egyet tehetek, hallgatok, mert ezt kérte tőlem. Hátha ez a hallgatás a "vizsga". Tudok-e hallgatni addig, ameddig Ő akarja. Hát én tudok. Még ha bele is pusztulok. És azért tudok, mert szeretem ezt az embert, úgy, mint még soha senkit. Jó éjszakát Mindenkinek! Moli
    előzmény:
    ladybogar (16)
     
  86. 2002. Április 17. 23:4216.
    Kedves Moli! Senkit nem akartam megserteni, leszogezem ismet. Nagyon sok amerikai part ismerek es persze magyart meg tobbet, gyakran latogatom a barataimat, csaladomat. A nokkel valo banasmod, a tisztelet, a feltetlen huseg a ferj reszerol RITKA madar Magyarorszagon. Biztos, hogy itt is (Amerikaban) vannak rossz peldak, kivetelek, DE altalanosan itt asszonyok, lanyok ugy vannak "kezelve" a ferjuk altal, mint KIRALYNOK. Es nem csak az en ferjem ilyen, az altalanos hozzaallas a csaladhoz fantasztikus. Ismerek en rendesebb magyar pasikat is, de az asszonykatol az is elvarja, hogy hazi cseled legyen es ne koltekezzen, ja es persze tisztelje a haz "urat". Hat ezert nem birom en a magyar pasikat es koszonom a joistennek, hogy engem nem buntetett veluk. Moli! fel a fejjel es hatha rendbe jon meg ez a felreertes, es Te is egy boldog "amerikai asszonyka" leszel. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573599 (15)
     
  87. Torolt_felhasznalo_573599
    Torolt_felhasznalo_573599
    2002. Április 17. 21:1315.
    ladybogár, nem fejtenéd ki bővebben, hogy pontosan mire gondoltál?
    előzmény:
    ladybogar (14)
     
  88. 2002. Április 17. 20:0414.
    Moli! akkor itt a baj, meg ha Amerikaban is nott fel, a magyar ferfi mentalitast "elorokolte". Bocs, ha megbantanek valakit, de nagyon kevesre tartom a magyar ferfiakat, mind jellemben es egyeb masban is. Neked azert kivanok vigasztalast Moli. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573599 (13)
     
  89. Torolt_felhasznalo_573599
    Torolt_felhasznalo_573599
    2002. Április 17. 19:5213.
    Sziasztok! Kedves katalina0! nagyon édes vagy, jól megnevettettél. Köszönöm. Már úgyis úgy nézek ki mint egy szemgyulladásos panda. Most legalább mosolygós szemgyulladásos panda vagyok. :-) ladybogar, ő egy magyar származású fiú, mert az édesapja magyar volt. Magyarul leveleztünk, és számos telefonbeszélgetés és viccelődés van már mögöttünk. Még soha nem volt gond, eddig. Moli
    előzmény:
    ladybogar (12)
     
  90. 2002. Április 17. 19:3412.
    Kedves Moli! En nagyon sajnallak most teged, szomoru lehetsz. Angolul vagy magyarul leveleztek? ha angolul, milyen kifejezest hasznaltal? Nekem amerikai a ferjem, kintrol irok. Nekunk soha nem volt semmi nezetelteresunk szavakbol, kifejezesekbol, pedig evek ota vagyunk hazasok. Talan nem O volt az igazi, de azert tudom, hogy faj. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573599 (8)
     
  91. 2002. Április 17. 19:2911.
    az is lehet hogy szo szerint mar agyonutott valakit, es Te rajottel a titkara. . .
    előzmény:
    Bagoly (10)
     
  92. 2002. Április 17. 19:1910.
    Orulj, hogy ep borrel megusztad a kalandot! Aki egy ilyen vicces megjegyzest olyan komolyan vesz, hogy rogton szakit es menekul toled, valami titkot rejteget, s megijedt. Keruld el messzire!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573599 (8)
     
  93. 2002. Április 17. 18:459.
    Szia Moli-Gabi! Azt hiszem en rajottem, hogy tulajdonkeppen MIERT szakitott veled a szerelmed! Ha lesz egy kis idom, irok bovebben errol Neked priviben, mert ugy gondolom, ez nem tartozik a nyilvanossagra. Mostanaban nem volt sok idom irogatni, de mindenkit szeretettel udvozlok. Peace & love!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573599 (8)
     
  94. Torolt_felhasznalo_573599
    Torolt_felhasznalo_573599
    2002. Április 17. 18:258.
    Sziasztok Kedves Amerikai Asszonyok! Most egy néhány napig nem voltam Veletek. Sajnos az életem kissé furcsa és legalább olyan váratlan fordulatot vett. Nagyon rosszul érzem magam miatta és sokáig töprengtem, hogy kiirjam-e ide, ország-világ szeme láttára, hogy milyen hülye vagyok, de azt hiszem nekem már mindegy, úgyhogy kiváncsi vagyok a véleményetekre. Hátha abban legalább találok egy kis megnyugvást. Mint tudjátok, itt a Neten ismerkedtem meg egy amerikai sráccal és ahogyan az a nagykönyvben meg van irva, szerelem lett belőle (én legalábbis azt hittem). Ő már az esküvőről beszélt, meg, hogy tudok-e én majd vele élni, olyan távol a családomtól és a régi életemtől. sok csalódás van már mögöttem, ezért hónapokig fenntartással kezeltem ezt az egészet, de ugyanakkor boldog is voltam. Ám a múlt héten elhangzott egy rossz mondat a részemről. Viccnek szántam, hiszen ezt a kifejezést itthon mindenki használja, és senki nem bántásnak szánja. Azt találtam mondani, hogy ha Isten előtt is igent mondok neki, akkor mig a halál el nem választ összetartozunk, és tréfásan megjegyeztem: szóval, ha mégis szabadulni akarsz tőlem, agyon kell, hogy üss. Nos ekkor összedőlt a világ. Visszairt, hogy miért mondok én neki ilyeneket, hogy ő még soha nem bántott senkit, különösen nőket nem, és miért beszélek vele igy. Hiába volt minden magyarázat, hogy vicc volt, hogy ezt nem kell komolyan vennie, semmi nem használt. Végül szombat este irt egy levelet, ne irjak, ne telefonáljak és ne próbáljak vele semmilyen kapcsolatot keresni, majd ha már nem úgy érez, ahogy most, akkor ő meg fog keresni. Én persze agyonbőgtem magam, mert nem értem ezt az egészet. Alig alszom és óráról órára csak azon töröm a fejem, hogy mi a csuda volt ebben olyan bántó, hogy félre kell dobni mind azt a szépet és jót, amit az elmúlt 6 hónap jelentett. Kérlek benneteket, hogy irjátok meg, ha ti rájöttök a dolog nyitjára. Mert én ezt nem értem és úgy érzem, hogy ha rövid időn belül nem jövök rá, megbolondulok. Tőle nem tudom megkérdezni, mert azt kérte, hogy hallgassak, és én hallgatok. CSak nem tudom, hogy meddig. Sziasztok, Moli
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  95. 2002. Április 17. 16:587.
    Sziasztok! Valahogy megint csend lett itt, nem nagyon irtok, biztosan a jo ido mindenkit eluldoz a gep mellol, ez rendben is van. Boracska, Kaktusz es a tobbiek hol vagytok? Kirandulas feszulten varjuk a jo recepteket. Lana! Jo kerteszkedest. Ja, meg annyi itt az egyik forumon talaltam egy magyar baratnot, aki par utcanyira lakik tolunk egeszen veletlenul, azt hiszem mindketten orulunk neki, mar ketszer talalkoztunk a het vegeken es nagyon jokat csevegtunk, szoval nagyon halas vagyok a forumnak, megismertem ujabb par kedves embert. . . . jo hetet, sziasztok: laca
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  96. 2002. Április 16. 14:256.
    Sziasztok kedves forum latogatok !Mit szoltok ehhez az idojarashoz?! Ember legyen a talpan akit nem visel meg ! Tegnapelott meg futeni kellett a kocsiba olyan hideg volt (+9 Celsius volt a napi csucshomerseklet). Mara +29C. lesz. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  97. 2002. Április 16. 05:115.
    Ido elott elkuldtem az elozot. - - Ezt meg ide akartam irni az elobb. A - - birdcam. kodak. com - - oldalon lehet latni egy solyom (falcon) madarat, neha a parjat kint lehet latni a korlaton. A 19-ik emeleten van a feszkuk?lakohelyuk? - - Nezzetek meg, szep. Mar 3 tojas van. Kattints a "4 Camera Views"-irasra. - - - - - Sutifozi, mi van azzal a sok uj recepttel? hat nem irsz? - - - - - Pupette, aztgondolom hogy ismerettseg altal konnyebben talalsz magyar bebicsoszt :))) Templomon keresztul probalkoztal mar? Vagy hirdess ujsagban. Jatszoteren ismerkedes, cseveges kozben is erdeklodhetsz a tobbi anyukaktol. Azthiszem. Van sok magyar Montrealban? Magyarorszagrol azthiszem sokan vannak akik itt dolgoznak gyerekvigyazokent. Amiket irtal hogy milyen elvarasaid vannak, mit gondolsz, fiatalabb vagy inkabb kozepkoru holgy lenne a legalkalmasabb? Sok szerencset! - - - udv. Lana
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407400 (4)
     
  98. 2002. Április 16. 04:284.
    Sziasztok, - - Itt nalam ma volt 75 F[ami kb 24 C] Kellemes nagyon. Kihasznaltam a jo idot, kerteszkedtem. Ami nagyon faraszto, mar ugye az en koromban. HAHAHAHA - - - - Lacafaca, itt is zuhogott az eso az ejszaka, sot villamlott is. Errefele nagy a szarazsag, tehat nagyon jokor jott ez az eso. - - Azthallottam a hirekben, hogy szokatlanul aktiv hurrikan szezon lesz ebben az evben. Majd meglatjuk. - - - - Evicibi mult heten irt, azota semmi. Remelem most jobban sikerult nekik az utazas. Lehet hogy fog irni otthonrol is. Bar azthiszem el lesz foglalva rendesen :))) - - - Bagoly, latom mar megkaptad a shrimp forditasat. En sokszor hasznalom a www. startlap. com oldalt, azon van online szotar, amit sokkal gyorsabb/konnyebb hasznalni, mint eloszedni a nagyszotart :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  99. 2002. Április 15. 16:093.
    Sziasztok! Orulok, hogy ujra fozesrol van szo es egyeb kellemes dolgokrol, marakodas helyett. Nem jelentkeztem mert sokat csavarogtunk jo ido leven. Igazi nyar lett itt hirtelen, fantasztikus, a het veget a termeszetben toltottuk, a lanyom ma alig akart oviba menni. Ejjel ugyan esett, de ma reggelre megint jo ido lett, sut a nap, minden viragzik, ettol az ember kedve is jobb. Mi van Evicibivel? Sikerult hazajutniuk szegenyeknek? Tudtok valamit roluk? Mindenkinek kellemes hetet es fozzetek nyugodtan en alig varom a jo recepteket, szeretek fozocskezni. Bye: laca
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  100. 2002. Április 15. 15:582.
    Koszonom, most, hogy emlitetted, eszembe jutott, hogy mar hallottam a "garnelarak' kifejezest, a shrimp jobban tetszik, nyilvan azert felejtettem el.
    előzmény:
    Bikercat (1)
     

Címlap

top