Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esztergom - nőgyógyász

K-vero
Létrehozva: 2007. december 10. 14:41
sziasztok!

van ugyan már esztergomi szülészetrő topic, de úgy tűnik, az már teljesen kihalt... én esztergomi nőgyőgyászt keresek, aki megbízható, kedves...aki tud ajánlani valakit - vagy valakit nagyon nem ajánl - írjon nekem, legyen szíves! osszuk meg a tapasztalatainkat, segítsünk másoknak is! köszönöm!
  1. 2018. november 5. 09:57914.

    Sziasztok


    Nem tud valaki véletlenül egy tel. Számot Máté dokihoz?köszi 

  2. 2018. november 5. 09:57913.

    Sziasztok


    Nem tud valaki véletlenül egy tel. Számot Máté dokihoz?köszi 

  3. 2018. november 5. 09:57912.

    Sziasztok


    Nem tud valaki véletlenül egy tel. Számot Máté dokihoz?köszi 

  4. 2017. szeptember 14. 06:15911.

    https://www.facebook.com/Greinertama/?ref=aymt_homepage_pa nel


    Javaslom tanulmányozásra minazoknak ezt az oldalt, akik Dr. Jónás Lászlót választanák nőgyógyászuknak!


    http://felelnetekkell.blogger.hu/2016/09/09/sajat-reagala som-tajekoztataskent-a-korhazi-beadvanyra


    Tisztelettel az Önök védelmében : Greiner Tamás

  5. 2017. július 14. 15:54910.
  6. Torolt_felhasznalo_386468
    Torolt_felhasznalo_386468
    2011. október 16. 14:12908.

    Sziasztok!

     

    Kinga, nagyon sajnálom a történteket. Remélem hamar gyógyulnak a testi lelki sebek. Annának rossz a szeme? Most derült ki? A szemvizsgálat nem egy kellemes dolog a felnőttnek sem, nem még a gyereknek. Egyszer nekem is be volt gyulladva, valami trutyit szedtek ki belőle úgy hogy alányúltak. Ki kellett volna gúvadni a szememnek egy pontra de mégis belepislogtam.... tök szégyelltem magam. de ez van, automatikusan becsukja a szemét az ember ha belenyúlnak. én nem is tudom hogy azt a szemnyomást vagy mit hogy bírják ki az öregek... Neurológia gondolom a szeme miatt kell.

     

    Levikém egyre bátrabb. Most már legtöbbször csak egy kézzel megy vagy a grabancát fogom és úgy tipeg lassan. Ha kint a kertben esik azt nem bánom, az viszonylag "puha" a járólaphoz képest. Jaaaj sosem lehet megnyugodni a gyerek mellett. Utálom ezt az állandó izgulást.

     

    Ja amúgy jöhettek nyugodtan. Ha a jövőhét meg az utánalévő nem jó.. akkor a november 1-i hét a következő. Az nekünk nem annyira jó, de a nov második hetétől jöhettek. annyi, hogy Levi dél és 3 között alszik előtte vagy utána ahogy nektek jó.

     

    Mekkora már Mátékád? Lehet h jövőhéten elviszem L ligába megméretni. Már a 80-as rucikba simán belenőtt. Pontosabban a nadrág az változó, mert egyik márkában bazi nagy a másikban pont jó.

     

    Most cipő illetve bakancs ügyben agyalok. Télre kell neki valami. Több helyről láttam ezt a dei-tex nevű bakancsot. csak jót hallottam róla. deichmannban lehet venni. hajlik a talpa, meleg és vízálló. első télre első lépésekhez jó lenne.

     

    Jók legyetek! Aztán jöhetnek a helyzetjelentések a gyerekekről!

    pusza

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435298 (906)
    2011-10-12  11:29
  7. 2011. október 14. 14:37907.

    Szia Egér! :-)

    Köszi a köszöntést! Szomorúan hallom, hogy rossz dolgok történtek veletek. :-( Legyetek túl rajtuk minél hamarabb!

    Láttam Mátét pár hete a Müllerben az apukájával. Hááát tiszta kicsi Anna. :-)))

    Pusz: Brigi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435298 (906)
    2011-10-12  11:29
  8. Torolt_felhasznalo_435298
    Torolt_felhasznalo_435298
    2011. október 12. 11:29906.

    Sziasztok!

     

    Zsuzska: Ha nem tudtok jönni, mehetünk mi is, ha úgy jó Nektek.

    Ezen a héten és a jövő héten nem jó, de utána beszéljünk.

    Nálunk most minden összejött, sok rossz dolog történt  a családban, betegségtől a halálesetig minden. :(  

    Holnap megyünk Annával szemészetre+neurológiára, már sík ideg vagyok miatta. Egy hónapja akkora balhét csapott, hogy tőle zengett az egész épület. Pedig akkor nem is macerálták nagyon, most viszont szemvizsgálat is lesz.

    A félelemérzet nélküli vagánykodást kisebb sérülésekkel, kék-zöld foltokkal vészeltük át, óhatatlanul is előfordulnak esések, fejkoppanások, egy pillanat alatt megtörténik, néha még olyankor is, amikor ott áll az ember a gyerek mellett, mégsem tudja megakadályozni. De mindig résen kell lenni.

     

    tüttürüttü: Örülök, hogy jelentkeztél és jól vagytok! 

     

    egribrigi: Boldog névnapot! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_386468 (901)
    2011-10-04  21:40
  9. 2011. október 8. 17:45905.

    sziasztok

     

     

    Nekünk szuri után 38-39 fokos lázunk van a mexalen semmit nem ért germicid-c huzta csak le a szuszpenziótól kiütéses.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_386468 (904)
    2011-10-07  21:59
  10. Torolt_felhasznalo_386468
    Torolt_felhasznalo_386468
    2011. október 7. 21:59904.

    Sziasztok!

     

    A babatali tényleg jó lenne!

     

    Húúú a kulcscsont törésen ledöbbentem... szegénykémnek mi fájdalmat kellett átélnie, hogy megszülethessen. Jaaaj arany kis szíve, de sajnálom! Mennyi idő alatt gyógyul meg? Összeforr vagy mit csinálnak vele? Szegénykém... hát még fogni is nehezebb őt, így is nyeklik-nyaklik egy friss baba, és az ember úgy fogja meg mint a hímestojást.... jaaj és így hogy eltörött a kulcscsontja. Atyavilág, a fürdetés, az ÖLTÖZTETÉÉÉÉÉS.

     

    Horvát doktornő rendes volt akkor is mikor én bent voltam 5 hetet. Pedig előtte nem voltak vele jó tapasztalataim. De az alatt az 5 hét alatt, nem lehetett rá egy rossz szavam se.

     

    Móni, mi az a C kúp? mi mexalen kúpot használtunk az elején, aztán meg mikor már nagyfiú lett a nurofen szuszpenziót.

     

    most én taknyolok a változatosság kedvéért.

     

    jó éjt puszi 

     

    előzmény:
    monika540 (903)
    2011-10-05  19:20
  11. 2011. október 5. 19:20903.

    Sziasztok

     

    Az a röhej hogy Erika szerint nem is beteg csak átáll éppen de semmi hangja nem volt , ma jól kupánnyomta magát egy játékkal megvan az első púpunk.

    A gyógyszer már most jó első hónap tragikus volt kérdeztem de a doki zt mondja majd szól ha bevonják ne idegeskedjek .

    Tomi ma kapta meg a 4 hónapos szurit  végig ordította míg bejutottunk meg kijöttünk a kocsiba elhalgatott és röhögött.Szegényem a c kúptól elaludt játék közbe ide nem tudok feltenni képet em haggya.

    A tápszert 3 éves korig írják már fel szóval marha jól jártunk most 9 dobozra van itthon recept de muszály messze a rendelő és nincs kedvem bemászkálni hetente .

    Összekéne hozni egy baba találkozót vagy  nem jó ötlet?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_386468 (901)
    2011-10-04  21:40
  12. Torolt_felhasznalo_240273
    Torolt_felhasznalo_240273
    2011. október 5. 11:12902.

    Sziasztok!

     

    Köszönjük az érdeklődést, élünk és virulunk, csak időm nincs túl sok irogatni...a délelőttjeink még hagyján, de a délutánok nem kis szervezést igényelnek, hogy mindenki mindenhova odaérjen...

    Még a szülésről sem írtam... jó gyors volt, de nem éltem meg olyan szépen, mint a többit...szabályszerűen kirobbant a gyerek a burokrepesztés után, semmire nem maradt idő, úgyhogy repedtem, aztán éreztem minden öltést...a kisfiamnak pedig eltört a kulcscsontja...

     

    Amit mindenképp szeretnék megosztani: az utolsó napokban a Horváth doktornő fogadott a "szárnyai" alá...ugyanúgy kezelt mint a magánkismamáit, túlhordás miatt (adott plusz egy hetet) hétvégén is behívott/bejött, megvizsgált, pedig nem kértem semmire, nem adtam semmit...aztán végül az ügyeletesnél szültem, aki rám sem hederített szülés után...Magda pedig bejött a gyerekágyra, megnézni minket, megdicsért hogy hallotta ügyesek voltunk és hogy milyen szép nagy fiúcska született...amikor találkoztam vele mindig kedves, mosolygós volt, tud ilyen is lenni...és a vizsgálatokat is túl lehetett élni...

     

    Egyébként már 3 hónapos elmúlt a legkisebb, nagyon jó baba, egy rossz szavam sem lehet rá...kezdetben sokat sírt, de hamar kinőtte, most már folyamatosan vigyorog, ha valaki csak ránéz, a napokban kezdett hangosan, gurgulázva nevetni, patakokban

    folyik a nyála, és mindig kényezteti valaki....

    A törött kulcscsont miatt gyógytornázunk (nagyon ügyes, kedves gyógytornász néni van a kórházban), hál'istennek nem lesz maradandó gondunk miatta!

    További szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_386468 (901)
    2011-10-04  21:40
  13. Torolt_felhasznalo_386468
    Torolt_felhasznalo_386468
    2011. október 4. 21:40901.

    Sziasztok!

     

    Na mi újság mucikáim?

     

    Moncsi, meggyógyultatok? Fogamzásgátlóügyben hogy állsz? Levi is taknyos volt egy kicsit, nem vészes. már 2 napja nem is szívtam az orrát. sőt már gyógyultnak mondhatom. Erika mondta, hogy ez az őszi "átállás" miatt van. reggel még tök hideg, napközben meleg. nem tudja még a kis szervezete "felfogni" a hőingadozást.

     

    foga még nem jött ki. :-(

     

    Kinga, annyit gondolok rátok. Olyan jó lenne találkozni. Majd valahogy csak össze tudom hozni. Már gondoltam hogy írok neked többet, de Levikém nem kispályás pasi. Egy pillanatra nem hagyhatom egyedül.

     

    Rafkós bakker. Tudja hogy ha  nem lát azonnal rosszat kell csinálni. aztán ha visszanézek, vagy lépek már teli pofával röhög és tudja hogy csibészkedik. de semmi félelemérzete hogy a járólapon akkorát eshet, mint a ház... totál kivagyok. ti hogy vészeltétek ezt át?

     

    Betty, Egribrigi, Tüttürüttü, Sznix, E-ree20 hogy vagytok?

     

    jóccakát' 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. 2011. szeptember 14. 22:14900.

    Szia köszi leírtam holnap megyünk tokodaltáróra és meg is veszem röhej de ott a gyógyszertárban mindig megkapom amit máshol nem .

    Hát a válla nagyon csunya volt akkora lyuk volt rajta mint a gombostű feje.

    Ülne álna meg ugrál ha kézbe van az istennek nem akar már forogni erőlködik huzza fel magát nem tudok mit csinálni vele.

    Cumisüvegből nem igazán akar enni küzdelem elcsesztem rendesen kanalazunk mindent.

    A nyergesi tesco meg megvan hülyülve  multkor a pempörs pelus 1900 volt most meg a camillásat 2100 ért vettük mindenhol máshol jóval drágább.Nem tudom olvassa e eterniti kismama  blogot de  játszóval szembe nyilt egy kisbolt tök jó árba van a bébikaja mi is ott vesszük és bio meg hamé meg nem tom még mik.

    Jó éjt mindenkinek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_386468 (899)
    2011-09-14  21:46
  15. Torolt_felhasznalo_386468
    Torolt_felhasznalo_386468
    2011. szeptember 14. 21:46899.

    Szia Moncsi!

     

    Mi sterimar BABY-t használtunk másodjára. Először a sima sterimart, aminek akkora a fújókája, mint a gólya csőre... a baby-nek meg van védődugója, hogy véletlenül se dugd tovább az orrába. Ezzel elég könnyű spriccelni. majd várok kb egy-két percet, kiszívom az orrát egy kis harc közben. majd először nasivin 0,1%-os cseppet használtunk, majd váltottunk Euphorbium compositium-Heel nevű orrsprayre. Ez tök jó. Csak nehezen beszerezhető. Se Nyergi, se Lábatlan. Egomban is kb az ötödik patikában kaptam meg.

     

    Levinek is egyszer kifakadt fürdés közben,(kb 3 hós lehetett) nem fájt neki, de nagyon ronda a válla.

     

    Fogára Nurofent, dentinoxot, dologélt használok. bár azt hiszem ezt írtam. a géleket lenyalja... így nem sokat ér. dologélt bármennyiszer lehet egy nap használni, dentinoxot maximum háromszor. ja próbáltam a chamomillát (homeos bogyó) semmit nem használt.

     

    kapott Levi egy műanyag csúszdát a szomszédtól. egész délután ezzel nyomta. tök áramosak lettünk tőle. délelőtt a homokozóban, délután a csúszdán. köztes időkben séta, kizárólag gyalog anya ujjába kapaszkodva. sosem fárad ki. nekem lenne ennyi energiám, vagy legalább a fele. mutatja a madarakat az égen. ha leül mondja hogy csüccse baba. (gondolom a nagyitól tanulta, mert én csak csüccsöt mondok), persze csak akkor mond mindet amikor ő akarja. végre pápázik, nem csak mondja, hanem int is. ezt nagyon nehezen értük el. de a tapsi az még az istenért sem. az én kezem összeüti de a sajátját...

     

    tavasszal le akarom szoktatni a ciciről. télen nem veszem el tőle a "nyugtatóját". van valami humánusabb módszer az egy hét bőgésen kívül? tapasztalat? ő az a tipikus cicifüggő, aki bárhol bármikor letépi rólam a ruhát ha cici kell neki.

     

    pusza

    előzmény:
    monika540 (898)
    2011-09-14  12:22
  16. 2011. szeptember 14. 12:22898.

    Sziasztok

     

    Valahgy nem csodálkozom azon hogy bevonják mert már csak a mellékhatások is szörnyűek.

    Hőhullám szédülés hányinger hangulat ingadozás  és erős vérzés a mesi alatt sőt most is.

    És a libidó a béka segge alatt 3 méterrel van.

    szal váltok amint visszajutok dokihoz:(

    Manó a héten 4 hónapos lesz eszünk 4-5 hónapos bébikaját ,és kifakadt a válán s a dudor végre 2xis ami nem tom jó e vagy sem.

    Fogzunk az alsó 2 fog már látszik kiváncsi leszek mikor bujik ki ,

    Algoflex babyt használunk tök jó erős és nyugtat rendesen mivel hőemelkedésünk van napok óta gondolom a fogától mert semmi más gond nincs.Ti mit használtok íny zsibbasztásra?

     Az orrpucolást már most utálja de muszály mert eszméletlen mennyiségű fikát termel,egy ideje kergetünk egy orrspray-t de nem jut eszembe a neve se valami tenger vizes mostanába is reklámozzák sokat de nyergesen nincs.

    Remélem mindenki jól van

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_386468 (897)
    2011-09-10  11:05
  17. Torolt_felhasznalo_386468
    Torolt_felhasznalo_386468
    2011. szeptember 10. 11:05897.

    Sziasztok!

     

    Moncsi: nem ismerem ezt a fajta fogamzásgátlót, de egyik fórumos oldalon azt találtam róla (friss 2011 szeptemberi bejegyzés) hogy állítólag be fogják vonni hamarosan. Akik szedték, azoknak mondták a patikusok. Kérdezz rá, nehogy fölöslegesen kezd el szedni aztán meg gyorsan váltani kelljen.

     

    Levi is szeret utazgatni a kocsiban, persze ha nincs 50 fok. Mert beizzad szegénykém, ablakot meg nem húzhatom le csak egy oldalon nehogy huzatot kapjon. Kezdem már vezetgetni a szutyok autónkat. De nagyon utálom. A suzuki tök jó volt, de ebben tök ideg vagyok... alig érem el a pedálokat, hosszú mint az állat, nem érzem az elejét.

     

    A buli: keresztelőn látta Levikém, hogy a papnő széttárt kézzel mondja a magáét, erre ő is felemelte a kezét és elkezdett hablatyolni a saját kis nyelvén. Végigdumálta az egészet. Hazafelé elaludt a kocsiban, itthon átbűvészkedtem az ágyába. Addig a vendégsereg megebédelt. Felébredt, ajándékosztás, de tök kóma volt a kis lelkem. Jött a torta, ami nem nyűgözte le. Nézte a gyertyát, aztán csimpaszkodott fel rám. Hozzá sem nyúlt. Majd anyósom fagyit evett, habbal a tetején. Na az már felcsigázta az érdeklődését. Abban benne volt fejjel. :-)

    Este Balázzsal jól összevesztünk, mert ő iszogtott jól érezte magát, én meg még az ebédet sem tudtam megenni. Megfürdettem a gyereket, leraktam, aztán kimentem és megittunk ketten anyóssal egy pohár grapefuitos sört. Aztán másnap kezdődött a romok eltakarítása.

     

    Levi foga még mindig nem jött ki. Annyit szenved vele. Pedig használunk dologélt, dentinoxot meg ha muszáj akkor nurofent. ma is fent volt éjjel, most meg alszik. a mai napon megint el lesz tolva a napirendje.

     

    Olyan édes, és okos. Napról napra okosodik. Már tudja hogy nem fejjel kell lejönni az ágyról, egyre több szót felismerünk amit mondani akar. De mindig csak kint akar lenni. Ami nem baj. de reggel letolat az ágyról, és úgy ahogy van, pizsibe, fél kilós pelenkával rongyol ki a konyhába és áll az ajtónál hogy ő ki akar menni. (konyhában van egy földigérő ajtónk, ahonnan ki lehet menni a kertbe) Kint mindent megvizsgál, a bogarakat, a virágokat (ezek a hapcik) a betonkeverő kerekét, anyós bicójának a pedálját, kövezni nagyon szeret, meg csipeszezni, időnként homokozik is.

     

    nnnnna asszem' ennyi

    puszi nektek

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. 2011. augusztus 28. 10:43896.

    Mostanában csak tokodra megyünk a manó keresztszüleihez meg a keresztfiunkhoz..

    De buszon sikítófrászt kap ugyhogy kocsival kell menni mindehova.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435298 (895)
    2011-08-27  23:55
  19. Torolt_felhasznalo_435298
    Torolt_felhasznalo_435298
    2011. augusztus 27. 23:55895.

    Sziasztok!

     

    Én is helyzetjelentek!

     

     

    Nálunk minden rendben, eléggé mozgalmasak a napjaink mostanában, készülünk az iskolakezdésre (azt hiszem én picit jobban várom, mint a gyerekek  ) és szenvedünk a nagy melegben.

     

    Mi is a napokban voltunk a 2 éves státuszon. Anna 88 cm és 13,5 kg.

    Máté meg a 2 hónapjával 6kg70dkg-ot nyom és 62 cm. Fogalmam sincs, hogy mitől ilyen nagy a súlya, pedig nem tömöm és csak anyatejet kap. De néztem a többiek kiskönyvét, ők is kb. ekkorkák voltak ilyen idősen. Nem látszik kövérnek, csak a tokája hatalmas, komoly meló fürdetés után felgyűrőgetni, hogy ki tudjam törölni alatta.  

    Nagyon édes a srác, sokat vigyorog és dumálgat, főleg amikor tisztába teszem, imád meztelenkedni. Az éjszakáink elég jók, este 8-tól fél1-fél2-ig alszik, aztán még valamikor hajnalban is ébred, de szopi után vissza is alszik. Nappal viszont teljesen változó, vannak olyan napjai, amikor szinte semmit nem alszik napközben, és olyankor ráadásul rám van gyógyulva egész nap. (Ami egyébként tök jó, csak a háztartás bánja).

     

    Anna kis rosszcsont lett, tegnap annyira formában volt, hogy már reggel 9-kor világgá tudtam volna menni. Mátét még mindig szeretgeti, de résen kell lenni, mert néha túl nagy lendülettel közelít. :) Nem hajlandó mondani, hogy Máté, Manónak hívja. A nagyfiamat sem nevezi a nevén, őt Bogyónak szólítja, fogalmunk sincs, hogy miért. 

     

    Zsuzska: Remélem az időjárás kedvez Nektek és nem mossa el az eső a holnapi bulit! Most jut eszembe, hogy tavaly nálunk is így volt, hogy egyben tartottuk a keresztelőt és az első szülinapot. Majd mesélj, hogy  hogy sikerült, Levi hogy bírta a keresztelőt és élvezte-e, hogy ennyi ember ünnepelte őt. 

    Mi ma szülinapoztunk (Annáé és enyém), jól el is fáradtunk.

    Várunk Titeket szeretettel, gyertek majd! 

     

    Zahyyra: nagyon édes ez a kommandós kúszás, láttam róla a videót a fb-on.

     

    Mónika: A kiruccanásaitokért még mindig irigykedek. Az én gyerekem nem csípi az utazást és az idegen környezetet.  De próbálkozunk, csak megszokja előbb-utóbb. 

    Nem ismerem azt a fogamzásgótlót, amit írtál.

     

    Tüttürüttü: Hogy vagy sorstárs anyuka? :) Jelentkezz, ha tudsz! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. 2011. augusztus 27. 19:45894.

    Sziasztok

     

    Már azt hittem mindenki elpártolt az oldalról.

    Ezt a 3 hónapos szurit enyhe hőemelkedéssel megusztuk de kértem c-és kúpot ziher ami ziher.

    Arra hogy bébi ételt eszünk annyi volt a reakció hogy ha nincs  baja mehet hát nincs sőt...ha valami ízlik mint most a mangó 1 üveg becsúszik 1 evésre.

    Ahogy olvasom mekkora a babátok meglepődtem hogy manó valahogy nem fér a korára vonatkozó sémákba.Ő 3 hónaposan 63 centi és 6 és fél kiló igaz minden gyerek más.

    Ülne álandóan és ha már ül nyomja magát hogy álna de ehez még nagyon törpe ugyhogy az állást reflexnek veszem.

    A doktornő nagyon dicsérgeti hogy mosolygós meg dumál és milyen könnyen megnyugszik szuri után de ő minden babáért rajong nem bántam meg hogyErikához mentünk .

    Jók legyetek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_296144 (893)
    2011-08-26  14:20
  21. Torolt_felhasznalo_296144
    Torolt_felhasznalo_296144
    2011. augusztus 26. 14:20893.

    Sziasztok Kismamik!

     

    Őszíntén szólva már én is terveztem egy ideje hogy "bejelentkezem" mi újság... csak az én drága pici fiam olyan mint egy Duracell-nyuszi. Nem marad egy percre sem nyugiban. :-) Izeg-mozog, minden érdekli. Most épp a "Rendszeres környezetvédeli felülvizsgálat" c. könyet szedte le az szgép mellől.. kicsit korán kezdi a tanulást. :-)) Számítógép, kábelek, telefon, tv távírányító- ezek a slágrek. Ő is kúszik mint a katonák (ha jól emlékszem Levi is így csinálta). Nem akar mászni. (még) De lehet már nem is fog.

    FElállt!!!!! kb. aug. elején kezdte, hogy ha lent játszottam vele a padlón, akkor oda kúszott hozzám, feltérdelt és térdellő állásból felhúzta magát úgy hogy belém kapaszkodott. És ezt megcsinálta egymás után többször. Persze mindig vissza huppant, de nem segítek neki, csak tartom a kezem hogy el ne vágódjon. Aztán múlt héten már a pihenő székbe kapaszkodva is felállt, a kanapén is a támlának dőlve, ma meg már a bébihordozó is elég volt, pedig az nem egy stabil vmi. Úgyhogy el vagyok képedve, mert azt hittem ezt később fogja csinálni. Végül is 7 hónapos kora óta próbálkozik. Szept. elején leszük 8 hónaposak, lehet addigra már a kiságyban is feláll.

    Az alvással szerencsére még mindig minden rendben, napközben 3x alszik 1-2 órákat (reggel rögtön vissza alszik 8-kor, aztán délben és késő délután az utolsó) Az éjszakákat is végig aludja, most a nagy melegben csak inni ébred fel, de csukott szemmel iszik egy kis vizet és már alszik is. Fogzás kellős közepén járunk.. :-)) 

    6 hónapos szülinapjára jött ki az alsó két foga, aztán pont a 7 hónapra a felső kettő is megjelent, aztán vmikor kijött még felül 1 fogacska- de ezt észre sem vettük hogy mikor érkezett.. :-) mert a védőben 17-én még azt mondtam, hogy 4 db van és még aznap este észre is vettük egyik nevetésnél hogy fent van még +1. 

    Szóval fogakkal jól állunk: 7,5 hónaposan 5 fogacskával büszkélkedünk. :-) vszínűleg most jön a "párja" a 6. mert a másik oldalon birizgálja az ínyét állandóan. 

    Nem cumizik, szerencsére erre nem sikerült rászoknia. :-) 1x-2x anyósom erőltette, de nem jött neki össze. :-) Akkorát repül a cumi, elég volt össze szedni.

    Mostanában már elég jól eszik is, reggel kap tápszert, mikor felébred, aztán tejpép, ebédnek főzelék, aztán megint tápszer, uzsi az gyümölcs + egy kis tápszer (mert éhes marad) és lefekvés előtt megint tápszer. Próbálok már minél több szilárd ételt adni neki, szépen eszik kanállal.

    A súlya az nem igazán gyarapodik, bár ennyi mozgástól nem is csodálom. :-)) 17-én volt 7200 gramm és 70 cm.  Most már mi is csak havonta 1x járunk védőbe.

    Most szeretném majd megtanítani pohárból inni, vettem is neki csőrös itatót hátha sikerül rászoktatnom. 

    Kapott kompot is, nagyon tetszik neki. Élvezi hogy jobban eléri a dolgokat és többet lát a nagyvilágból. :-))

     

    Zsuzska: gyertek bátran! :-) sajna én nem igazán vezetek (még) annyira parázok, hogy ott van velem a bébi, nem vagyok biztos magamban. Túl keveset vezettem még a jogsimmal, most meg nem merek egyedül neki vágni.Így egy kicsit még macerásabb eljutnom bárhova is, mert Csabi meg annyit dolgozik, hogy örökké rohanás van. :-) Mostanában még a Tesziben sem találkozunk Veletek... pedig mindig ott futottunk össze..

     

    Mónika: Mi is a Nurofent használtuk, csak nem az oltásoknál, hanem a fogzásnál. De arra is bevállt. Sőőt múltkor még a náthára is. Nekünk bevállt nagyon jól. 3 hónapos kortól adtató, ez van rajta- de a védőnő szerint már 2 hónapotól adható. Legalábbis velem akkor vetette. Azt mondta hogy régebben csak 3 hónál kezdődtek az oltások, ezért készítették így a lázcsillapítókat is, de mostanában már 2 hónaposan kezdődnek. 5 kg. a súlyhatár, de rajta van a dobozon hogy lehet adagolni.

     

    Többiek: írjatok hogy mizus!!!

    Sznix veletek mi újság?? Lesz kistesó??

     

    üdv, Betty

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_386468 (892)
    2011-08-26  00:10
  22. Torolt_felhasznalo_386468
    Torolt_felhasznalo_386468
    2011. augusztus 26. 00:10892.

    sziasztok

     

    már rég írtam, nem hagy időt a kis Levi bébi.

     

    ergibrigi: neked nem is írtam múltkor. szóval a lábatlani református templomban kérnek szülőnként 6000Ft-ot a keresztelésért. pontosabban egyházadóként van elkönyvelve. mivel a gyereknek van apja és anyja is így 12e Ft. totál kész vagyok tőle.

     

    Levinek hétvégén lesz a keresztelő meg a szülinap ünnepelve. annyi előkészület van már a tököm tele van. most volt kőporozás, holnap viszik a régi maradék sittet is el, ablakot pucoltunk, leszünk 21-en és az étkészleteket meg evőeszközöket tálalókat mosogatom stb. fáradt vagyok. legközelebb csak az érettségijén lesz ilyen nagy csinnadratta...

    vettünk neki egy FP százlábú/hernyót. tizenezer helyett 4e-ért vaterán. tökéletes annyi hogy nincs meg a doboza. az meg úgyis csak porfogó. imádja. nyitogatja az ablakokat, nyomja a gombot stb.

    olyan nagy már... most született. jövőhéten megyünk ligába státuszra. kíváncsi vagyok mekkora már. szerintem nem érte el a 9 kg-ot, mert a múlt hetet végigfo.ta szegénykém. A fogaitól nyűglődik. kettő jön egyszerre fent. de marha lassan.

    mindig menni akar. emeli a kezét és indulás van. nagyon sokat és hosszan, sosem fárad el. nem tudom hogy csinálja. mindig rosszban töri a fejét. mindig olyat akar amit nem szabad, vagy veszélyes. minden kábel érdekli, zsinór, konnektor (ettől hülyét kapok, bár be vannak dugaszolva, de akkor se szokja meg hogy nincs így baj, mert másnál nincs benne dugó), anyós biciklipedálja, locsolócső, internetkábel, szerszámoskamra, és a pénztárcám. ízig-vérig fiú.

     

    Kinga ősszel meglátogatunk. már tervezem egy ideje, de mindig közbejön valami.

     

    Betty téged is!

     

    írjatok pár sort mi a helyzet veletek. pusza

     

    monika: azt hiszem 3hós kortól lehet adni Nurofen szuszpenziót a babáknak. az sokkal jobb mint a mexalen. az nekünk sem vitte le a lázat. de lehet hogy követelmény hogy legyen 6kg a bébi.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2011. augusztus 16. 09:05891.

    Sziasztok

     

    Hogy telik az idő holnap már a három hónapos szurit kapjuk.

    Remélem ettől nem lázasodik be mint az előzőtől akkor a mexalen semmit nem ért.

    62-3 centi és 6kiló 50 már most sokan félévesnek nézik:)

    elkezdtük a bébiételeket mert a tápszerrel másfél óránként éhes volt,

    eddig a répa krumpli a sláger meg az alma sütőtök nincs hasfájása tőle és tud kaksizni is.

    Vettem játszószönyeget igaz használtat de jól elvan vele  beszélget a játékoknak.

    3-4000 ért van tokodon a gardróbban megvettem előre a kompot is szinte uj és az is csak 3000 volt.

    Vannak jó babakocsik is meg baba ruháik.

    Amit kinő én is viszem oda be.

    Szedte már valamelyikőtök a Symicia nevű fogamzásgátlót?

    Szép napot mindenkinek:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top