Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kutyakozmetika

nyuszimadzag
Létrehozva: 2007. augusztus 25. 15:24
Sziasztok!

Látom elég sok a kutyatulajdonos a fórumban, és többen tanácsot is kértek "szőrügyben".
Kutyakozmetikus vagyok, gondoltam segítek a tanácstalanoknak!
Várok ide mindenkit, akinek ilyen jellegű kérdése van és más kutyakozmetikusokat is, tapasztalatcserére, csevegésre!
Természetesen más kisállatok kozmetikázásában is tudok segíteni, szóval hajrá!

Üdv mindenkinek !

Nyuszi
  1. 2007. szeptember 30. 17:1626.

    Szia!

    A yorkikat mennyi idősen ajánlott fodrászhoz vinn?Mikortól kell a szőrét fésülni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2007. szeptember 30. 17:0325.
    Szia!

    A fülszőrt ki KELL tépni! Ennek a következő az oka: A szőrszálak egészen a hallójárat belsejéből nőnek, a fül pedig ugye tisztulna és zsiradékot termel. Ez a zsiradék, illetve más váladék a porral együtt megül a szőrszálakon és gyulladást okoz a fülben.
    Sajnos nagyon sok gazdi elhanyagolja megnézni/nézetni és volt rá precedens, hogy a puli füléből 10 centis rasztásodott fülszőr lógott ki, ami nem kicsit akadályozta a természetes tisztulást! A yorki szőre más, nála nem nagyon fordul elő ilyesmi, de attól a szőrök még ott vannak és el kell távolítani!
    Erre mindig kérd meg a kozmetikust, vagy az állatorvost, mert nem veszélytelen ott babrálni egy csipesszel, mivel ez nem kellemes a kutyának sem, sokszor rángatja a fejét, megszúrhatod. Legtöbb esetben nem is engedi a gazdinak.

    Szemek: ezt is ki KELL nyírni! Gondolj csak bele, mennyire rossz érzés, ha egy hajszál, vagy bármi kis porszem belekerül a szemedbe! Iszonyú rossz, de emellett felülfertőzheti a szemeket, hiszen a szőr koszos, folyton a szemekbe lógva azt beleviszi a szembe és kész a baj! Meg a kutyus a mancsával piszkálgatja a kellemetlenség forrását, ami szintén nem tesz jót.
    Én mindig jó alaposan kikopaszítom a szemek közvetlen környékét, a frufrut is úgy igazítom ha van, hogy ne lóghasson bele. Nyilván csak annyira kell körbenyírni, hogy esztétikailag szép legyen és praktikus!
    A csipát is könnyebb letörölni, ha rövidebb ott a "haja", így egy mozdulat, amúgy meg beleragad és jól megkövül.
    Erről is van tapasztalatom bőven: rákövült csipát félórás áztatással tudtam leszedni, de alatta már sebes volt a bőre a kutyának...
    Ezt már kiskorban is kell csinálni, kozmetikus 5 perc alatt kinyírja a szemet, de megéri, minthogy jól begyulladjon!

    Sokan azt hiszik, hogy sok kutyának azért van frufru-ja, hogy a naptól védje a szemet, különben megvakul! Ez egy baromság, ilyesmitől még nem vakult meg kutya(még a puli sem!)! Nem kell a szemébe fésülni semmit, ha az egészséges, akkor ugyanúgy, mint más állatoknak, a naptól nem lesz baja!

    Bűzmirigy: sok kozmi nyomkodja, szerintem helytelen! A bűzmirigy a kutya fenekén van a végbélnyílástól kicsit beljebb, két oldalon. Ez 2 kis zacsó, amik megtelnek váladékkal, majd kiürülnek MAGUKTÓL. Ettől sem büdösebb nem lesz a kutya, sem semmilyen.
    Na most ez a mirigy ha egészséges, akkor mint írtam magától ürül, és a működésébe csak belezavar, ha a kozmetikus nyomkodja, pláne, hogy általában nem is szakszerűen! Ha nem működik rendesen a bűzmirigy, nem ürül, akkor meg ne a kozmetikus nyomkodja, hanem az állatorvos feladata!
    Állatorvosi asszisztensként dolgoztam és láttam már olyat, hogy a kozmetikus lelkesen megmutatta a gazdinak is, hogy hogyan kell nyomkodni, majd csodálkoztak, hogy a kutya feneke szó szerint szétnyílt, olyan tályog lett rajta, mert ők ötletszerűen nyomkorászták, karöltve a kozmerikussal...
    Ha elviszed, kérdeztd meg, hogy nyomják-e, majd szólj, hogy ne nyomják ki, azt nem kéred!

    Szólj nyugodtan, ha kérdésed van, örömmel válaszolok és sok szerencsét a kiskutyádhoz!
    előzmény:
    Szerencse (24)
    2007-09-30  16:27
  3. 2007. szeptember 30. 16:2724.

    Hello!

    Nekem is yorki kutyusom van, 9 hónapos. Lenne egy pár kérésem az ápolásával kapcsolatban: azt olvastam, hogy a fülkagylójából a szőrt ki kell tépni. Ez miért szükséges? Aztán azt is hallottam, hogy a szeme körüli szőrt nem szabad levágni, máshol meg azt, hogy igenis le kell, mert irritálja a szemét. Az enyém eddig csak egyszer volt kozmetikusnál, 6 hónapos korában, de akkor csak szőrigazítás, fürdetés, körömvágás volt a programban, más nem. Ja és valami bűzmirigyet is olvastam itt valamelyik topikban. Azzal mi a helyzet? Egyenlőre ennyi, de biztosan lesznek még kérdéseim. Előre is köszi a válaszokat.

    előzmény:
    nyuszimadzag (23)
    2007-09-24  14:37
  4. 2007. szeptember 24. 14:3723.
    Hahó!

    Lassan itt a tél, ami nem csak a gazdi idegeit, de a kutyák bundáját is megtépázza!

    Nos még mindig itt vagyok, lehet kérdezni, örömmel segítek!
    Ne haljon már meg a topic, szinte minden nap találok kozmetikával kapcsolatos kérdéseket más topicokban!

    Itt kérdezzetek és hozzáértő válaszol!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2007. augusztus 30. 23:5422.

    Hű de szép!

    Nekem is van egy Jenőke nevezetű vendégem, amelyiknek ilyen szép a bundája, meg is nő, ilyenre szoktam megcsinálni. De sajnos most nyár elején le kellett tolnom, mert iszonyúan össze volt filcesedve. Sajnos a gazdi nem fésülte eleget, menthetetlen volt a szőre . Viszont óriási "haja" van a feje tetején, amiből édes Elvis frizkót tudtam csinálni, haláli!

    De nem baj, mert nő már szépen! Remélem a gazdi tanult ebből és én is tehetek majd fel Jencis képeket!

    előzmény:
    blood83 (21)
    2007-08-30  15:37
  6. 2007. augusztus 30. 15:3721.

    Sziasztok

    Íme a spanim kozmerika után

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2007. augusztus 30. 09:0320.

    Sajnos ez ilyen!

    De ha jól megcsinálták, akkor ez felnőttkorban nem szokott gondot okozni. Minél ráncosabb, annál jobban befelé fordul a szemhéj és irritálja a kicsi szemét. Igazából emiatt tenyésztenek simább bőrűeket.

    előzmény:
    jucee (19)
    2007-08-28  19:51
  8. 2007. augusztus 28. 19:5119.

    Na itt vagyok megint.

    Sajnos voltak gondok a szemével,2x is kellett varrni.Legutobb kábítani kellett mert nem tudtuk ketten lefogni.

    előzmény:
    nyuszimadzag (18)
    2007-08-27  11:42
  9. 2007. augusztus 27. 11:4218.

    Jaaaj nagyon édiii!

    Elég ráncoska! Mostanában sok "simabőrűt" (na nem a VUK-ból) látok, szerintem ha shar-pei, akkor az legyen ráncos! Nem?

    Nem voltak gondok a szemével? Soknak kell plasztikázni. A klinikán ahol dolgoztam, sokat műtöttünk.

    De cuki az a nagy orra és pirinyó a füle !!!

     

    előzmény:
    jucee (14)
    2007-08-26  16:35
  10. 2007. augusztus 27. 11:3717.

    Szia!

    Nagyon szép a bundija a kutyusodnak! Gratula, hogy ilyen ápolt!

    Mivel elég fiatal kis állat, valszeg most kezdi elhullatni a kölyökszőrt és jön a felnőtt változat, meg lassan a télikabát is felkerül. Nem kell megijedni, hogy ha kicsit jobban gubancolódik, mert sajnos az elhulló "halott" szálak borzasztóan bele tudnak tapadni a bundába és sokszor percek alatt összecsomósodik.

    A legjobb, amit tehetsz, hogy nem teszel rá semmit, mert a filcbontók, nercolaj spray-k - egyébként erre a problémára tényleg nem sokat érnek - csak összekenik a szőrt és ettől méginkább fésülhetetlen, illetve gubancosabb. El is színezheti, bár én sosem hagytam még rajta, nem tapasztaltam ilyesmit. Ilyenkor csak három dolog segít: fésülés és fésülés és fésülés!

    Sajnos a puhaszőrű kiskutyáknál ez évente kétszer a vedlési időszakban (azért valamennyire ők is vedlenek) kemény dió, de nem kell megijedni, mert ha túléli az ember azt az egy-két hetet és addig tartja a frontot szőrügyben, akkor lesz egy nyugodt fél éve - utána kezdődik elölről! 

    Amit én használok és nagyon ütős: sima, humán Golf hajbalzsam és ajánlom is minden bichon típusú kutyusnak! Nincs kutyabalzsam, ami olyan jó lenne, mint ez! Mindent kipróbáltam már, a professzionális kutyatermékektől kezdve, de semmitől nem ilyen könnyen kezelhető és szép a szőr! És nem okoz allergiát!

    Ha nektek eddig bevált a Gottlieb, akkor nyugodtan használd, de ha nem vagy elégedett vele, akkor tudom ajánlani a Héry-t, mert az nem allergizálja a bichonokat, illetve a Taber dog fehérítősamponja is szuper! Minden esetre fürcsi után kend be balzsammal, várj egy kis ideig és nagyon alaposan mosd le! Sokkal könnyebben kezelhető lesz! Csak fürdetés előtt minden esetben bontsd ki maradéktalanul a szőrt, különben a kis csomókból nagyok lesznek, ha vízzel érintkeznek.

    Fésülés: hát ahhoz jobb, ha hozzászokik. Sok-sok türelem tőled és a kozmetikusától is, szerintem nem lesz baj! Még fiatal, nevelhető. Nem kell túldimenzionálni, nekik nem fáj annyira a szőrhúzás, mint nekünk a haj. Lényeg, hogy ha meg szeretnéd tartani a hosszú szőrt, akkor sokat kell fésülni, mert ez az ápolás alapja, nem a kencék. Sampon, balzsam, slussz-passz és egy nagyon jó bontókefe, fémfogú fésűvel  !

     

    előzmény:
    BG282 (15)
    2007-08-27  01:50
  11. 2007. augusztus 27. 06:2916.

    Köszönöm szépen a hosszú ès részletes választ, nagyon kedves töled!

    Megnyugodtam, hogy nem sok mindent csináltam rosszul eddig.

    Majd még jövök, üdv

    előzmény:
    nyuszimadzag (8)
    2007-08-26  02:08
  12. 2007. augusztus 27. 01:5015.
    Szia! Nagyon kedves tőled, hogy létrehoztad ezt a topicot Nekünk egy bolognesenk van, elég hosszú a szőre. Naponta, kétnaponta szoktam fésülni. Most 9 hónapos, eddig nem filcesedett egyáltalán, de pár napja mindig tele lesz a bundája Én arra gondoltam most vedlik, létezik? Vettem filcbontót is, az persze semmit sem használ...

    Egyébként szegény nagyon nem szereti a fésülést, pedig óvatosan csinálom, dícsérem ha engedelmes... A kozmetikust meg állandóan harapdálja, pedig másokat sose harapna meg.

    Bocs a sok kérdésért, de szeretném még azt is megkérdezni milyen szereket ajánlanál Most Gottlieb sampont használunk, régebben pedig nercolajas sprayt is, de a kozmetikus szerint az besárgítja a bundáját.

    Nagyon köszönöm válaszod!!
    előzmény:
    nyuszimadzag (1)
    2007-08-25  15:24
  13. 2007. augusztus 26. 16:3514.
    Azt meghiszem. Van róla kép a bememen,nézd meg nyugodtan. 
    előzmény:
    nyuszimadzag (13)
    2007-08-26  16:29
  14. 2007. augusztus 26. 16:2913.
    Csak a hosszú, selymes szőrű kutyusokra használjuk. Ugyanazt a célt szolgálja, mint nekünk embereknek.
    Shar-pei-re nem ajánlom, mert a balzsam bevonatot képez a szőrön és a bőrön is, így a sarpi ráncaiba gyűlve esetleg gyulladást okoz, összekeveredhet a testzsírral, porral, stb.
    Ennek a fajtának elég rövidke szőre van, nem változtat rajta a balzsam, csak bajt csinálhat.

    Már értem miért kell humán sampon! A sarpik tényleg nem a legjobb illattal rendelkeznek, néha elég penetráns a szaguk. Hát ez ilyen!
    De mókásak azzal a nagy orrukkal, meg komoly pofijukkal !
    előzmény:
    jucee (12)
    2007-08-26  16:08
  15. 2007. augusztus 26. 16:0812.
    Köszi a választ.Ezen most csodálkozom balzsamot kutyának?  Gondolom hosszúszőrűnek,nekem shar-pei kutyum van nincs hosszú szőre,de lehet legközelebb kipróbálom, hogy puhább sejmesebb legyen. 
    előzmény:
    nyuszimadzag (11)
    2007-08-26  16:02
  16. 2007. augusztus 26. 16:0211.
    Én soha nem fürdetek humán samponnal, de balzsamnak humánt használok - a kutyabalzsam nagyon drága és semmivel nem tud többet, a kutyáknak készülteket sok gazdi nem is tudná megfizetni.
    Nos a kérdésedre válaszolva:

    A humán samponokban sokkal erősebb illatanyagok és tisztító anyagok vannak, ami néha nagyon árt a kutyának. Ezek a szerek a kutyus finom bőrét allergizálhatják és ettől viszkethet, kiszáradhat és kisebesedhet a bőre. De nem mindtől!
    Ha van olyan sampon, amitől úgy látod, hogy nem lesz baja, nem szárít és szép a bőre száradás után, akkor nem baj, ha azt használod rá. Ajánlom például a babasamponokat, azokkal nem lehet nagy kárt tenni, cicáknak is nagyon jó.
    Viszont egyre figyelj: hígítsd fel a sampont mindig egy kancsóban és úgy öntsd a vizes szőrre, illetve ne samponozz kétszer!
    Az már tényleg túlzás és idővel sajnos beallergizálódhat a bőr.

    Egyébként vannak olyan méregdrága kutyasamponok, amiket nem lehet kisebb kutyákra használni (pl. bichonok, yorki, westy), mert azonnal allergiásak rá, pedig speciálisan nekik van készítve. Illetve létezik olyan speciális kutyasampon forgalomban, ami olcsó humán samponból van kikeverve és sokan használják, nem hallottam még, hogy probléma lett volna vele - bár nem lesz kiállítási minőségű a szőr tőle, de sokszor nem is ez a cél!

    Összefoglalva: ha van egy megszokott humán sampon, amit eddig baj nélkül használtatok, akkor az mehet, de az első gyanús jelnél hagyjátok abba. Ne kísérletezzetek, inkább valami lightos humán, vagy babasampon lesz a megoldás, ha nagyon zavar az ázotteb-szindróma !
    Nem minden kutyasampontól marad vissza ez a szag, de ha a humánt szeretitek, sok kutyasampontól is lehet probléma, szerintem nem kell váltani!
    előzmény:
    jucee (10)
    2007-08-26  13:51
  17. 2007. augusztus 26. 13:5110.

    Szia!

    Szerinted mindegy hogy kutyasamponnal vagy normál samponnal(embereknek szánt)fürdetem a kutyusomat?

    Nálunk ez azért is kényes téma mivel bejárós a kutyu a házba és azt vettem észre,ha kutyasamponnal mosom utánna nagyon büdi,még teljes száradás után is olyan ázott kutya szaga van.  Viszont ha rendes hajsamponnal fürdetem még harmadnap is finom illatú a bundája. 

     

    előzmény:
    nyuszimadzag (1)
    2007-08-25  15:24
  18. 2007. augusztus 26. 12:419.
    Huhhh a jövőhéten iszonyat hogy tele leszek kutyussal!
    Azt hiszem itt a szeptemberi dömping ideje!
    Spanitulajdonosok lázban égnek, most még a tél előtti nyírást be lehet iktatni, ha valaki nem nyíratja egész évben a kutyát. Így tavasszal nem egy sáros szőrsubát kell néznünk, és a jég sem tapad a mancsokba - már ha lesz jég...

    Kedves kutyatulajdonosok! Jelentkezzek be amíg lehet a kozmetikusotokhoz, mert ahogy tapasztalom, nehéz lesz helyet találni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2007. augusztus 26. 02:088.
    Nos, ezt mindig elmondom az összes "püsskutyusos" gazdinak:

    Fésülés: ezek a kiskutyák igen selymes, sokszor nehezen kezelhető szőrt növesztenek, ami addig nő legtöbb esetben, amíg hagyjuk! Sajnos mint a kisgyerekek, ők sem kedvelik a macerát, de muszáj hozzászoktatni őket, mert ami összefilcesedik, azt kibontani nem érdemes és sokszor lehetetlen!
    Picikorban igen is meg kell szoknia, mert aztán sokkal rosszabb és a kutyusnak a legkellemetlenebb ha idegeli magát, mintha nyugisan áll. Egy sima hajkefe is alkalmas, de nagyon fontos: MINDIG BŐRIG FÉSÜLJÜNK, NE CSAK A SZŐR TETEJÉT!
    Sokszor találkozom olyannal, hogy ránézésre szépen fésült az állat, a szőr alja meg rasztás, le kell vágni. Ha bőrig fésülünk, az sem fáj nekik!
    Minden nap, tetőtől-talpig fésüld át, a legeldugotabb helyeken is, ez kb. 10 perc, és meghálálja magát!

    Fürdetés: nem baj, ha havonta megfürdeted, de ha nem koszos, nem kötelező! Ahogy érzed, a szaga nem lesz jobb, sőt! A kutyusok szaga is egyéni erősségű, van erősebb és gyengébb "illatú" egyed. Ha sokat fürdeted, kiszáradhat a bőre és eltöredezhet a szőre is, de van olyan, amikor viszont éppen ellenkezőleg, jobban zsírosodik és szagosabb.
    Ha csak a lába koszos, akkor egy kicsit le kell öblíteni tiszta vízzel és kész!
    A fenekére oda kell figyelni, ha szennyezett mondjuk bélsárral, azt frissen leszedi a babatörlőkendő is, de van speciális állatoknak való.
    Amire figyelj: MINDEN FÜRCSI ELŐTT MARADÉKTALANUL BONTSD KI A SZŐRÉT, MERT A CSOMÓBAN SAMPON ÉS KOSZ MARAD!

    Nyírás: ezt is te döntöd el, nem kell megvárni, hogy túlzottan megnőjön a szőre, nyugodtan le lehet ollóztatni kozmetikussal, ha úgy látod, hogy hosszú!
    Sokan adják a jótanácsokat, hogy majd egy évesen... Jah! Mire már húzza maga után és kínlódik a gazdi is, kutya is.
    Ha kisebb korában viszed kozmetikushoz, vagy te nyírod, akkor könnyebben megszokja. Persze csak ha megvannak az oltásai, akkor szabad vinni, de ezt biztos tudod!
    Azután meglátod mennyire nő gyorsan a bundája, ehhez kell igazítani a nyírást, mert előírt idő nincs!
    Van kutyám, amelyiknek 2 hét alatt majd' egy centit nő a szőre, van amelyiknek egy év alatt sem nő 3 centinél többet! És mindkettő hosszúszőrű.

    Karom: a kölykök karma sokszor hosszúnak és hegyesnek tűnik, de nem tanácsolom a vágást, mert a kicsiknél ez még jó. De ha viszed oltásra,a doki biztos tud tanácsot adni ebben, így látatlanban nem nagyon megy, de ilyen kiskutyák körme általában úgy jó, ahogy van.

    Egyébként nagyon helyes, szép kis kölyök, gondolom eleven is !
    Nyugodtan gyere és kérdezz, örömmel segítek !

    A válaszom kicsit hosszú, de ez a topic erről szól!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262119 (7)
    2007-08-25  22:21
  20. 2007. augusztus 25. 22:217.

    Szia Nyuszi!

    Èn jelentkezem is mindjárt, egy 2,5 hònapos kis shih tzu kutyám van, fehér szörü, gondolhatod, jól összekeni magát mindennel.

    Egyszer már fürdettük, azt ìrják mindenhol, havonta lehet, nem tùl gyakori ez? A kutyi szagos elèggé, pláne, hogy még nem szobatiszta, eléggé megviselte az elsö fürdetès is, nem akarom túl gyakran kitenni ennek. Szóval milyen gyakran?

    A szörèt mikortól lehet levágni? Még elég rövid, bolyhos, (fésülködni sem szeret) meg a körmei kicsit hosszúak, le kell vágatni belöle? Vagy még korai?

    Köszi elöre is, beraktam a topikod a kedvencek közè, holnap benèzek, jó èjt.

    előzmény:
    nyuszimadzag (1)
    2007-08-25  15:24
  21. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2007. augusztus 25. 16:326.
    A hajas fejbőrödről.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750675 (2)
    2007-08-25  15:54
  22. Torolt_felhasznalo_889339
    Torolt_felhasznalo_889339
    2007. augusztus 25. 16:285.
    De.
    előzmény:
    nyuszimadzag (4)
    2007-08-25  16:08
  23. 2007. augusztus 25. 16:084.
    Kiskorom óta állatorvosi asszisztensként dolgoztam, ez úgy jött!
    Szeretem őket, értek is hozzájuk és imádok alkotni.
    Kézenfekvő megoldás nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_889339 (3)
    2007-08-25  16:01
  24. Torolt_felhasznalo_889339
    Torolt_felhasznalo_889339
    2007. augusztus 25. 16:013.
    Szia Nyuszi!

    Nekem ugyan nem kell tanácsot adnod, de örülök, hogy ilyenre vállalkozol.
    Egyébként, hogy jutott eszedbe, hogy kutyakozmetikusnak tanulj?
    előzmény:
    nyuszimadzag (1)
    2007-08-25  15:24
  25. Torolt_felhasznalo_750675
    Torolt_felhasznalo_750675
    2007. augusztus 25. 15:542.
    A szőrt egybe kell lehúzni a bőrrel!
    előzmény:
    nyuszimadzag (1)
    2007-08-25  15:24

Címlap

top