Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Közgyógy hogyan?

Torolt_felhasznalo_985770
Torolt_felhasznalo_985770
Létrehozva: 2007. június 4. 09:47

Sziasztok!

Hogyan lehet valaki jogosult arra, hogy közgyógyellátottként gyógyszert kaphasson, vagy más eü-i kezelést. Ha egyálatlán van ilyen.

 

Köszönettel

Ambar

  1. 2007. június 30. 08:418.
    a zyrtec helyett vannak olcsóbbak is, azonos hatóanyaggal.
    előzmény:
    ironia (7)
    2007-06-30  08:39
  2. 2007. június 30. 08:397.

    szia! a ventolin adható közgyógyra, itt nézd meg:

    http://www.drinfo.eszcsm.hu/drinfo/pid/0/medicine

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_804633 (5)
    2007-06-29  20:16
  3. 2007. június 30. 08:236.
    Létezik egy méltányossági kérelem. Az illetékes MEP-hez kell beadni. A dokid megindokolja...stb. (neki ismernie kell a folyamatot). Érdeklődj utána.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_804633 (5)
    2007-06-29  20:16
  4. Torolt_felhasznalo_804633
    Torolt_felhasznalo_804633
    2007. június 29. 20:165.

    Sziasztok!!

     Nekem a közgyógykerettel van egy kis problémám, ez év áprilisában kaptam meg az igazolványt, de mivel március végén 3 havi adagot irattam fel a háziorvossal, így csak ma tudtam feliratni a közgyógyigazolványra.

    Na itt ért a meglepetés a havi keretem 6900 ft ( megjegyzem 6 fajta gyógyszerrre, allergia, illetve asztma gyógyszerek)

    A zyrteket fel sem irta a doktornő ugyanis,azt állítólag nem lehet közgyógyra így aztán egy másikat írt, de azt még soha sem szedtem, így nem is tudom fog-e használni;  a retafilin 2  doboz, mivel egy 60 adagos csak 15 napra elég, ugyanígy a symbicort belélegzőpor; a szemcseppet, a ventolint, és az orrsprayt fel sem írattam, mert azokat nem szedem naponta, csak alkalmanként.

    Az orvosnő számítógépén a 3 gyógyszer egy havi adagjánál 16900,- ft jelent meg!!!!!!!!!!!!!!!!!!??????????????????????????? 

    Ezek után  az éves keretemet 3-4 hónap alatt kimeritem!!!!!???????????

    Ennyit a közgyógy igazolványról. Ja a havi segélyem 24000,- és már 2 éve nem tudok elhelyezkedni!!

    Szerinted mit csináljak, próbáljam meg fellebbezni az összeget??????????????  

    előzmény:
    pupóka (2)
    2007-06-04  10:05
  5. 2007. június 4. 10:084.
    Közgyógyellátás

    A szociálisan rászorult személy részére az egészségi állapot megőrzéséhez és helyre-állításához kapcsolódó kiadásainak csökkentésére közgyógyellátási igazolvány adható ki.

    A közgyógyellátási igazolvánnyal rendelkező személy térítésmentesen jogosult a társadalombiztosítás által támogatott

    - egyes gyógyszerekre és
    - gyógyászati segédeszközökre,
    - protetikai és fogszabályozó eszközökre, (ideértve a javítás költségeit is) valamint a
    - járóbeteg-szakellátás keretében gyógyfürdőben nyújtott fizioterápiás kezelésre.

    (a közgyógyellátás keretében rendelhető gyógyszereket a többször módosított 10/1995. (II.24.) NM rendelet tartalmazza)
    Közgyógyellátás keretében gyógyszert térítésmentesen - a jogszabályban meghatározott kivételektől eltekintve - csak a háziorvos rendelhet.

    Jogosultak köre:


    *
    Alanyi jogon közgyógyellátásra jogosult:

    - a bentlakásos gyermek- és ifjúság-védelmi intézményben lakó, az átmeneti gondozott, az átmeneti és tartós nevelésbe vett kiskorú,
    - az a rendszeres szociális segélyben részesülő egészségkárosodott személy
    - a pénzellátásban részesülő hadi-gondozott és a nemzeti gondozott,
    - a központi szociális segélyben részesülő,
    - a rokkantsági járadékos,
    - az, aki I., II. csoportú rokkantsága alapján részesül nyugellátásban, baleseti nyugellátásban,
    - az, aki saját jogán jogosult magasabb összegű családi pótlékra, vagy aki után szülője vagy eltartója magasabb összegű családi pótlékban részesül.
    Ezen ellátások megállapításáról a megállapító szerv (pl. Nyugdíj-biztosítási Igazgatóság, Magyar Államkincstár Megyei Területi Igazgatósága) - a jogosult kérelmére - értesíti az önkormányzat jegyzőjét, aki az igazolványt kiállítja.

    *
    Normatív alapon történő megállapítás:

    A települési önkormányzat jegyzője közgyógyellátásra való jogosultságot állapít meg egy év időtartamra annak a személynek, akinek havi rendszeres gyógyszerköltsége az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének a 10%-át meghaladja (ez 2006-ben 2.580 Ft), feltéve, hogy a családjában az egy főre jutó havi jövedelem nem éri el az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegét (ez 2006-ben 25.800 Ft), egyedülálló esetén 150%-át (ez 2006-ben 38.700 Ft).
    A közgyógyellátási igazolvánnyal rendelkező személynek gyógyszertárat kell választani, ahol a térítésmentesen rendelt gyógyszert kiválthatja, s itt nyilvántartásba veszik. Ha a jogosult a későbbiekben más gyógyszertárnál kívánja beszerezni gyógyszereit, erre is lehetőség van, s a továbbiakban az újonnan választott gyógyszertárnál kerül majd nyilvántartásba. Természetesen sürgős szükség, vagy beszerezhetőség akadálya esetén a gyógyszer más gyógyszertárban is kiváltható.

    *
    Méltányosságból történő megállapítás:

    A települési önkormányzat képviselő-testülete annak a személynek is megállapíthatja a közgyógyellátásra való jogosultságát, aki szociálisan rászorult, és gyógyszerköltsége olyan magas, hogy azt létfenntartása veszélyeztetése nélkül nem képes viselni. A jogosultság részletes feltételeit (pl. egy főre jutó jövedelem nagyságát, a gyógyszerköltség havi mértékét) a települési önkormányzat saját rendeletében határozza meg.


    Fontos tudni:

    Az igazolványt a települési önkormányzat jegyzője állítja ki.
    A jogosult számára kizárólag a személyes szükségleteinek kielégítéséhez szükséges gyógyszer, gyógyászati segédeszköz rendelhető.

    A közgyógyellátási igazolvány érvényességi ideje a kiállítástól számított egy év.
    A jegyző a közgyógyellátásra való jogosultságot évente felülvizsgálja.

    A közgyógyellátásra rendelt gyógyszerek kiváltásakor a gyógyszertárban be kell mutatni a közgyógyellátási igazolványt.

    2006. július 1-jétől történő változások:

    A közgyógyellátás keretében igénybe vehető szolgáltatások közül kizárólag a gyógyszerekre terjed ki a változás.
    A gyógyszer szolgáltatása esetében a szükségletekhez jobban igazodó felhasználás érdekében ún. gyógyszerkeret bevezetésére kerül sor.
    A gyógyszerkeret:
    - a rendszeres gyógyszerszü
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_985770 (1)
    2007-06-04  09:47
  6. Torolt_felhasznalo_181374
    Torolt_felhasznalo_181374
    2007. június 4. 10:083.

    A települési önkormányzatnál kell kérni. Ha nagy atelepülés, akkor az ügyfélszolgálaton, ha kicsi, akkor a jegyzőnél. Orvosi igazolás kell, meg igénylő nyomtatvány. Elbírálják, átküldik az OEP-nek, aztán megjön a kártya, meg a határozat arról, mekkora keret jár.

    Az én lányomnak kevesebb lett az éves kerete, mint amennyibe az éves állandó gyógyszere kerül, szóval így is úgy is fizetni kell a patikában, ha bármi másra van szükségünk (lázcsillapító, kenőcs, bármi) Szóval ez már nem úgy megy, mint régen, hogy orrba-szájba lehet közgyógyozni patikában, optikában, gyógyászati segédeszköz-boltban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_985770 (1)
    2007-06-04  09:47
  7. 2007. június 4. 10:052.
    Van. A jövedelemtől+a rendszeresen szedett gyógyszerektől függ.Elviekben a háziorvosod mindent kell, hogy tudjon, hová , milyen nyomtatvány, igazolás kell.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_985770 (1)
    2007-06-04  09:47

Címlap

top