Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Prof.Dr. Do Thanh Kiem

aktuális
Létrehozva: 2006. december 5. 10:22

Szeretném megkérdezni, ismeri-e, hallott-e, járt-e valaki

Prf. Dr. Do Thanh Kiem - gerincfunkció terapeutáról/nál és ha igen

milyen tapasztalatot szereztetek?

  1. 2008. augusztus 29. 22:2118.

    Szia!

     

    Megpróbálom előkotorni, de én is a nlc-n, neten találtam anno. Tavaly év vége felé voltam nála, nekem nem volt nagy eresztés. Alig értettem mit mond, láttam ő sem teljesen, amit én. Két perc alatt átnézte a leleteimet. Aztán ruhástól egy félkoszos szőnyegen tekergetett. Nem is mentem többet. (meg közben más oka is adódott)

    Emellett szakmailag lehet szuper, nem akarom minősíteni!!!!

     

     

    G.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_625989 (17)
    2008-08-25  11:43
  2. Torolt_felhasznalo_625989
    Torolt_felhasznalo_625989
    2008. augusztus 25. 11:4317.
    Valaki megírná nekem a prof elérhetőségét? Illetve, hogy kétszer műtött gerincsérvesen tud e segíteni, van e tapasztalatotok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2007. szeptember 16. 22:2216.
    Ki az a vidéki és hol rendel?
    Egy vékony és kemény szivacs matracot javasolt. Kb 5000 ft darabja, és 4-5 cm vastag. Ma beszéltem a hugommal és azt mondja kimondottan jó neki az a matrac.

    előzmény:
    glaxo (15)
    2007-09-16  22:10
  4. 2007. szeptember 16. 22:1015.
    Sziasztok!

    Olvastam a fórumot, és lenne kérdésem:
    ugyanezt a módszert alkalmazza vidéken egy neves doki, tehát nem tűnik sarlatánnak. Szerintetek legyen bizoldalmam, mert nekem két kicsi mellett Pest elég messze van :-( Viszont tuti mennem kell, hetek óta böngészem a netet, és ez a legjobb megoldás, amit találtam.

    Esetleg felhívnám a rendelőt, tudnának segíteni, javasolják-e a vidéki dokit?!

    Másik! Milyen matracot javasolt?

    Köszönöm,
    G.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2007. szeptember 15. 16:4414.
    Szia!
    Anyukám és a hugom ezen a héten voltak a profnál. Nagyon elégedettek voltak, nekik is tornázni kell a sózsákon. A hugomnak még matracot is javasolt amin aludnia kell, és meg is vették az Ikeában.
    Novemberben kell újra telefonálniuk,de addig én is elmegyek. Úgy volt hogyén megyek anyukám helyett, de aztán nemúgy jött ki a lépés.
    Örölök hogy a férjednek használ a torna, remélem nálunk is eredményes lesz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_343545 (13)
    2007-09-15  15:26
  6. Torolt_felhasznalo_343545
    Torolt_felhasznalo_343545
    2007. szeptember 15. 15:2613.

    Sziasztok!

    Tegnap megint volt a férjem a profnál.Meg lett dícsérve  .Nyilván észrevehető volt,hogy tornázott,illetve sokat mozgott az utóbbi időben.Ennek eredményeképpen csak tavasszal kell visszamennie,addig is torna és sózsákhasználat. 

    Írjatok Ti is,legyen minnél több tapasztalat összeszedve.

                                 Üdv.- Delfinke

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_343545
    Torolt_felhasznalo_343545
    2007. augusztus 10. 19:1612.

    Megjártuk a professzort .

    Alaposan megtornáztatta szegény férjemet,jobbra-balra,előre-hátra.Fellazította a hátizmait ami annyira jól sikerült,hogy később már lehajolt megkötni a cipőfűzőjét-előtte nem ment csak guggolva.A torna lényege,hogy itthon is kell csinálja elég napi 5 perc,de minden nap!!!!!!Volt olyan gyakorlat ahol ő hason fekszik,nekem rá kellett ülnöm a derekára teljes súlyommal,míg ő váltva felhúzza kétoldalra a lábait,én meg nyomom le a derekát .Műteni nem kell.Elmagyarázott mindent részletesen,megmutogatta egy műanyag csigolyán a probléma forrását.Kapott sózsákot-1000 ft-amit a dereka alá kell rakjon minden este 5 percre.

    Kb.20 percet voltunk bent.MR és RTG filmet nézte csak a leletet nem.1 hónap múlva kell visszamenjen.

    Nekünk nagyon szimpatikus volt a professzor. 

                                  Üdv.-Delfinke

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_581470
    Torolt_felhasznalo_581470
    2007. augusztus 5. 14:0411.

    Sziasztok!

    Nekem, ezek szerint szerencsém volt. Múlt hétfőn telefonáltam, szombatra (tegnap) kaptam is időpontot. 10 ezer forint most az ára alkalmanként. Amit lehetett, elolvastam a neten, és nagyon bízom benne, hogy segít ez a módszer a porckorongsérvemen. Egyelőre izomlázat érzek, még két alkalommal kell visszamennem, aztán majd meglátjuk.

    Nagyon kellemes a légkör a rendelőben. Prof Kiem nagyon viccesen beszél magyarul  

    Mindenkinek jobbulást! És reméljük, beválik ez az orvos... 

    előzmény:
    aktuális (1)
    2006-12-05  10:22
  9. 2007. augusztus 4. 20:0810.
    Köszi a válaszodat, kíváncsian várom a fejleményt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_343545 (9)
    2007-08-04  17:34
  10. Torolt_felhasznalo_343545
    Torolt_felhasznalo_343545
    2007. augusztus 4. 17:349.

    Szia!

    Sokáig csörgettem én is mire felvette a nővér.Eredetileg szept.18.-ra volt időpont,de vki lemondta a jövőhét péntekit,így lett hamarabb hely. Időpontot 9-és 1/2 - 12 között,illetve 14 -16 között lehet kérni.Próbálkozz,kitartás csak felveszik.

    Nekünk az MR és RTG felvételt kell vinni,a papirokat nem muszály a felvétel a fontos!!!!!!Azért én mindent elrakok.

    Lehet hogy én is bejelentkezek majd mert -sorstárs -nekem is lumbágóm van,ami már többször jelentkezett.Most is itthon vagyok táppénzen.Egyenlőre akupunktúrával próbálkozom,kicsit jobb.Még van hátra 3 kezelés.Ha nem javul azt hiszem én is megyek a professzorhoz.

    Jövőhét pénteken jelentkezem.

                    Üdv.-Delfinke

    előzmény:
    floryka (8)
    2007-08-03  19:02
  11. 2007. augusztus 3. 19:028.
    Mi a hugommal szeptember 10-re vagyunk előjegyezve. A hugomnak is gerincsérve van, nekem "csak" lumbágóm az eddigi ismereteim szerint.
    Nektek hogy sikerült bejelentkeznetek? Én tegnap reggel negyed 9-től 9 után 5 percig hívogattam de nem vették fel.Meg szerettem volna kérdezni hogy milyen leleteket vigyek ha megyek.
    A férjednek milyen vizsgálati eredményeket kell vinnie?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_343545 (7)
    2007-08-01  18:33
  12. Torolt_felhasznalo_343545
    Torolt_felhasznalo_343545
    2007. augusztus 1. 18:337.

    Szia!

    Férjem jövőhét pénteken megy hozzá. Gerincsérve van Szeptember közepére kaptunk volna időpontot,de mákunkra valaki lemondta így hamarabb mehetünk.Kiváncsi vagyok mit tud vele kezdeni ,remélem elkerüli a műtétet.

    Egyébként kolleganőm ajánlására keressük fel a professzort,neki már megvolt a sérvműtétre az időpontja.Kétszer volt nála és láss csodát...helyrerakta.Ez még évekkel ezelőtt történt,azóta sincs semmi panasza.

    Esetleg aki azóta járt nála megírhatná a tapasztalatait,én is beszámolok jövőhét végén.

                              Üdv.-Delfinke9

    előzmény:
    aktuális (1)
    2006-12-05  10:22
  13. 2006. december 7. 09:506.

    Sziasztok!

    Köszönöm, a válaszokat....érdekes azt hittem sokkal többen jelentkeznek majd....a hallottak alapján.

    Nekem kettő nyaki sérvem van, rengeteget kínlódom vele, gondoltam felkeresem őt.

    Kicsit ugyan tartok tőle, de már unom az állandó fiziora járást és masszírozást, már csak azért is mert semmit nem használ.

    Decemberben már biztosan nem jutok el hozzá, de januárban mindenképpen felkeresem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_450031
    Torolt_felhasznalo_450031
    2006. december 6. 08:585.

    Sziasztok !

    Hát, én bizony már többször voltam nála. Kezdődött derékfájással és ha már ott voltam, megemlítettem neki a térdműtétemet, ami kb 4 éve volt és utána sem lett jobb, sőtm addigra már nemcsak a műtött térdem fájt, hanem a másik is.

    Akkor 2 kezelésen voltam és a derekamat teljesen rendbe rakta, a térdem is sokkal jobb lett. Le tudok már guggolni (ami előtte eléggé korlátozott volt). És minden fajta mozgás sokkal jobban megy. Újra tudok akár stepp aerobicra is menni (amiről akkoriban már nem is álmodtam).

    Azóta is voltam nála többször, mert a gerincemmel, végülis gyerek korom óta bajok voltak. Ferdülés, 5-6 csigolya elcsúszva (ezt ő kézzel kitapintotta, amit egy későbbi röntgenfelvétel igazolt is) és persze a korral kopások. Időnként egy-egy rossz mozdulattól beakad, ami -aki tapasztalt már ilyet- iszonyatosan tud fájni. Ezt egy kezeléssel simán rendbehozza !

    De ami a legérdekesebb, az tavasszal történt velem. A hasam fájt, hol lent, hol feljebb. Mikor épp hol fájt, attól függően gondolta a háziorvosom, hogy biztos epe, aztán biztos vese, nőgyógyászati probléma, stb, stb. Többször voltam UH-n, nőgyógyásznál,  hasrötngenen, vér, vizelet, teljes kivizsgálás de minden lelet negatív volt. Közben eltelt 1.5 hónap én meg már menni alig bírtam az egyre erősebb hasi fájdalomtól. Végül, mielőtt még kórházba beutlat volna a doki, elküldött tüdőszűrésre és gerinc röntgenre. Akkor derült ki, ténylegesen mennyi gond van a gerincemmel. A háziorvos szerint ez okozhatott hasi fájdalmat egy gyengébb hugyúti fertőzéssel párosítva. Én meg gondoltam, ha gerinc, akkor elmegyek még a Kiem professzorhoz, mielőtt befeküdnék a kórházba. Éééééééééééééssssss, a 20 perces hajlítgatása után már alig fájt a hasam, 1 óra múlva meg már egyáltalán nem !!!!!!!

    Persze a háziorvosom szkeptikus volt, mikor visszamentem hozzá, mondván, hogy az antibiotikum kúrának is kb akkor lett vége. De én meg vagyok győződve róla, hogy a gerinc okozta becsípődés sugárzott ki a hasamba és ezt a prof rakta a helyére.

    Nos, akit érdekel még valami, nyugodtan keressen, akár priviben is.

    É

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2006. december 5. 22:054.
    En a konyvet olvastam, illetve van egy ismerosom, aki jar hozza egesz csaladjaval, es eskuszik ra. Szoval ilyen is van. A konyve mindenesetre nem keltett bennem akkora bizalmat, hogy elmenjek hozza. De attol is fugg, mi bajod van. Allitolag gerincferdules, idegbecsipodes, elmozdult csigolyak eseten csodat tud tenni, de nekem nem ilyen problemaim vannak. Gyogyulast!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2006. december 5. 10:593.
    Köszi a választ, akik most jártak nála, úgy hallottam már 10 e Ft-ot kér....
    előzmény:
    edusk (2)
    2006-12-05  10:45
  17. 2006. december 5. 10:452.

    Szia4

    Én voltam nála. Jó drága volt, sokat nem ért, jó izomlázam lett a tornától, amit velem csináltatott, és biztos jót tesz a gerincnek is, de az én panaszomra nem volt hatással.

    Egyébként a farokcsontom fájt...   És rá fél évre rá is jöttem mitől, ezt egy doki sem mondta volna. Mens. előtt kb. 1 héttel kezdi mindíg, tehát  azzal van összfüggésben. Ő mindenesetre jól elkezelgetett vagy 4szer, alkalmanként 5000.- ért.

    Hát így jártam én... 

    előzmény:
    aktuális (1)
    2006-12-05  10:22

Címlap

top