Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsony 2010

Torolt_felhasznalo_655166
Torolt_felhasznalo_655166
Létrehozva: 2010. szeptember 26. 11:57

Kedves karácsony rajongók!!!!

Titeket várlak itt!!!!

 

Szomorúan látom, hogy még nem nyílt ilyen  topic, tavaly javában terveztük ilyenkor a karácsonyt!

Hát kezdődhet újra!

Hihetetlen, hogy eltelt 1 év!!!!!

 

Ki mit tervez idén?

Ötleteitek vannak már????

  1. 2010. október 5. 08:40801.

    Szia!Én is kérhetek hozzáférést a bloghoz?Futólag-sajnos nem volt több időm-belelestem,csodaszép!

     

    Valaki írta-de lehet,hogy a másik topikban akkor bocsánat -hogy az Üllői úti Hobbyboltban akció van.Hát én voltam tegnap,aki még szeretne valamit az gyorsan menjen!Persze lehet hogy "utántöltik" az akciós készletet,de nem sok maradt.

     

    M.vica,mi is voltunk már az eleveneparkba,érdemes elmenni!Még én is élveztem,sőt a 15 éves unokahugom is,pedig neki ugye már "ciki"...
    előzmény:
    petunia (792)
    2010-10-04  13:23
  2. 2010. október 5. 08:34800.
    Köszönöm.Pont tegnap vettem elő,és meglepő módon teljesen jól bírta ez elmúlt hónapokat,semmi bajaSzerintem idén is használni fogjuk még,talán  valami piros színt viszünk bele.
    előzmény:
    énhát (797)
    2010-10-04  14:16
  3. 2010. október 5. 08:31799.
    Szia!Írtam privit Neked!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
    2010-10-03  15:41
  4. 2010. október 5. 07:09798.

    Köszi, ezeket majd én is megnézegetem.

     

    Gratula a blogbejegyzésekhez! :) Az ólomüveg sütiben a cukor milyen lesz? Szopogatni kell sütés után? Vagy mint a lekvár a linzerben?

    előzmény:
    banyoc@ (795)
    2010-10-04  14:06
  5. 2010. október 4. 14:16797.
    Nagyon tetszik a pattogatott kukoricás koszorú!
    előzmény:
    piripanna (776)
    2010-10-03  13:51
  6. 2010. október 4. 14:12796.

    Sziasztok!

    Eleddig zugolvasó voltam, de muszáj bejelentkeznem, hogy hozzáférést kérjek a bloghoz.

    Nekem a foltvarrás a kedven hobbim, majd jövök képekkel!

    Üdv Kati

    előzmény:
    petunia (738)
    2010-10-02  16:05
  7. 2010. október 4. 14:06795.

    A "Gyönyörű karácsony" nagyon sok férfiaknak való ital receptet, lekávár receptet és persze sütiket fogsz találni.

    Jó böngésést!

    előzmény:
    noi1970 (536)
    2010-09-29  21:55
  8. 2010. október 4. 13:50794.

    Igen, én is így gondolom.....

    Biztos, hogy a 25 félében egy csomó olyan van, ami már megvan az embernek.... De hátha :)

    előzmény:
    petunia (791)
    2010-10-04  13:18
  9. Torolt_felhasznalo_395063
    Torolt_felhasznalo_395063
    2010. október 4. 13:31793.

    sziasztok!

     

    Mézeskalács aprósütit biztos készítek majd! :)

    Van egy jó receptem,ha érdekel vkit,majd leírom!

     

    Ajándékötleteim még nincsenek..vagyis..hát...a párom többek közt  lehet,hogy egy szép garbót kap,a többit még nem tudom!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750922 (0)
     
  10. 2010. október 4. 13:23792.

    Ismét elküldtem egy újabb adag meghívót a bloghoz.

     

    De azt szeretném hangsúlyozni, hogy az olvasáshoz nem kell meghívó, mivel nyilvános a blog,bárki, bármikor megnézheti.

     

    A meghívó azoknak kell, akik írni is szeretnének a blogba!!!Ezáltal kapnak jogosultságot, amit szeretném, ha mindenki használna is!

     

    -Karácsony- jóvoltából el is készült az első szuper bejegyzés!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750922 (0)
     
  11. 2010. október 4. 13:18791.
    Köszi a tippet! De azért fényképezhették volna jobban is a készletet, hogy mégis miféle formák vannak benne.
    előzmény:
    Csokicsibe (790)
    2010-10-04  12:49
  12. 2010. október 4. 12:49790.

    Csütörtöktől sütikiszúrók akcióban az Aldiban:

     

    http://www.aldi-hungary.hu/hu/html/offers/58_ 21437.htm

     

    És őszi cuccok is, aki szereti az ilyeneket :)

     

     http://www.aldi-hungary.hu/hu/html/offers/58_21442. htm

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750922 (0)
     
  13. 2010. október 4. 12:47789.

    Sziasztok!

    Nem tudom ki keresett mézi figurát.

    Tatabányán az interspar melletti kreativ boltban lehet venni 420Ft/db.

    Aranyos. Van több féle. Ugró szarvas, repűlő angyal, hópehely .

    A szarvasos filigrán nagyon tetszik lehet megkérem a páromat hogy nyomtasson nekem. Délután jó lesz kivagdosni.

    Megyek karácsonyos gipszet öntök + só liszt gyurmát keverek be.

    idézet:
    noi1970 (687)
    2010-10-01 16:39:18

    Nagyon köszönöm, én kerestem, és a hétvégén be is nézek!

    Már akartam rendelni a netről kiszúrókat, de így azt hiszem nem lesz rá szükség. 

    Köszi!!

    előzmény:
    noi1970 (683)
    2010-10-01  16:39
  14. 2010. október 4. 00:16788.

    Kedves szilvi!

     

     

    Újra kezden a mondókámat.Végig írtam az oldalt és egyszerüen nem küldte el a levelet.most kezdhetem elöről.Szóval

    Nagy lelkesen és kiváncsisággal teli vágtunk neki az útnak.lefelé a kocsiban hangoltuk magunkat.Karácsonyi dalokat hallgattunk és énekeltük.Megérkeztünk.szép volt a külcsin.Nem kellet sokat várnunk hogy a télapó színe elé járuljunk de persze elötte legomboltak rólunk 5 ezer ft-t fejenként 1000.No nem baj egyszer van egy évben mikulás gondoltuk és különben is ebben benne vag egy miki csomag még a szülőknek is.Hát kicsit gyérre sikeredett.kicsi mogyoró kicsi csoki.na nem tej! az a jó kis tejmassza.De se baj hát a szándék a lényeg gondoltam és milyen kedves tölük.örültünk.aztán sorakoztunk és 15-vel járultunk az öreg miki elé.Köszöntött minket.bemutatta  az irodáját,szekrényét zsákját kandallóját közben kitért a nehéz gazdasági válságra is  és még mondott pár oda nem illő mondatot amire már csak a férjemmel szemezgettünk hogy ez "hülye?" és oda oda pillantott a kabátja alól viritó fém szíjas órájára.Alig volt feltünő.gondoltuk vészesen fogy az időnk,jön a következő turnus mert ebbe a keretbe 10 percnél több nem fér bele.megkaptuk a csomit fényképezkedhettünk aztán mehettünk.De ami végkép megbotránkoztatott hogy a szép selymes fehér szakálla prüd szürke ször boglya volt.Komolyan mondom gusztustalan megjelenés.De lehet hogy én élek mesevilágban és felébredtem?Nekem nem ez a télapó! és igenis bevallom hogy 3 om gyerek után is igényem van a csodára.

    Amikor végeztünk átgurulhattunk pár métert a falu kulturházába ahol a manók vártak minket.volt egy pici ugráló,kézműveskedés keretén belül ragasztgatthattunk fecniket és társasozhattunk a gyerekeinkel.De télapó bácsi cseszett leereszkedni a hozzá érkező gyerekekhez.Volt egy arc festő is aki szépen sorban a falubeli ismerősöket vette sorra.mi hiába álltun sorra  valahogy mindenki elöbb jött.már rég otthagytuk volna a fanébe az egészet de a fiam annyira akart egy festést.2 óra türelmes várakozás után este 7 kor már erélyesen beszoltam a csajnak hogy mi messziről jöttünk csodát látni és talán nekünk kellene a kedvünkben járni hogy a falu jó hírét vigyük és akarjunk máskor is jönni.Ja és a manókról még nem is írtam.Volt ott mindenféle.Előre bocsánat mindenkitől.!

    volt pici volt nagy volt vézna és volt dagatt volt sánta és volt kancsal.mindenki találhatott a maga izlésének valót.És nem túlzok.A manósság abban merült ki hogy egy piros sapka volt a falu népének fején.de a hozzá illő öltözék?botrány volt.másnap mentek a szomszédék is.mindent elmeséltem de gondolták ha már beoltották a lányokat akkor hajrá.Hát ugy jöttek haza hogy soha többet oda.

    Biztos bennem is van hiba hogy nagyok az elvárásaim de aki nem hiszi járjon utánna.Kívánom hogy idén ne ez a tapasztalat érje.

    egyébként meg anno olyan dühös voltam hogy írni akartam a mikulás" honlapján a hozzászólásokban de végül nem tettem,pedig nem panaszkodni akartam csak tanácsot adni hogy pár apró részletre odafigyelhetnének.

    Hát ennyi

    előzmény:
    oroszlanszilvi (730)
    2010-10-02  09:58
  15. 2010. október 3. 23:45787.

    Kedves Szilvi!

     

    Szivesen leírom az élményemet de ha gondolod menjetek el.Ha pici a gyerek akkor talán nem veszi észre azokat a dolgokat amit én felnőttként kifogásoltam.Vagyis találóbb lenne magamra mondani az ünnepek elött a nagy gyerek elnevezést.Tudom néha én többet várok és jobban izgulok-készülök mint a gyerekek.Dehát mit csináljak.Imádom ezt az ünnepet.

    Szóval.

    Nagy kiváncsisággal vártuk az utat.Az autóban olyan cd-t hallgattuk amire vagy 50 mai-régi-magyar-angol karácsonyi számok voltak.hangoltuk magunkat,énekeltünk és tök boldogok voltunk hogy a piciknek csodát mutatunk.Indulás elötti napokban volt a mikulásháznak a honlapján egy telefonszám amit oly módon "reklámoztak" hogy lehet a mikulással beszélni.Fel is pörgettük a piciket de mikulás cseszte felvenni a telefont.Se baj menjünk.

    Leértünk a faluba.még a mikulásház és az udvara szép is volt.az elötérben várakoztunk hogy fejenkét ezerért benyomuljuk a mikulás pici irodájába.Mint a heringek nyomorogtunk a mikulás szine elött-Köszöntött minket és olyan 21.századi szöveget nyomott a szerencsétlen piciknek hogy csak lestünk a férjemmel hogy miről dumál.volt ott szó pénzről nehéz helyzetről stb.persze bemutatta az irodát is meg az asztalát stb és közben nézta a kabátja alól kivirító fém karóáját.löldöstem is a férjem hogy azt nézd meg.legalább azt levehette volna.Na de amin a legjobban kibuktam az a szakálla volt.azaz igazi szürke saját szakáll.Bocsánat de gusztustalan volt.mindez tartott 10 percig sem aztán mindenki kapott egy csomagot.Mi felnőttek is egy kis mogyoróval,pici csokival.És ennyi aztán mehettünk a falu kulturházába játszani ahol a manókat a helybéliek formálták oly módon hogy a fejükre húztak egy mikulás sapit.de volt ott mindenféle manó.Mindenkitől bocsánatot kérek!!!!!!!!!!!!

    de volt ott kancsal,sánta,öreg.a falu apraja nagyja.De mikulás sehol.Annyira nem futotta hogy odasétáljon és a gyerekek közé vonuljon.De még a háza udvarára se tolta ki a képét.Láttuk 10 percre.Hurrrá!!Megérte ezért 150 km-t kocsizni.

    azért azt hozzá kell tennem hogy a piciknek valamennyire élmény volt mert ők még picik voltak ahhoz hogy ezeket a részleteket észrevegyék.

    egy nap múlva mentek a szomszédék is a picijeikkel.meséltem nekik hogy miben volt részem és mikor ők is megjöttek ugyanazzal a döbbenettel mondták hogy nagyobb a füstje mint a lángja.

    De idénre megvan a program.Leírom hátha hasznát veszed.

    Találtam a 11.kerben az újbuda bevásárló centerben egy ELEVEN park nevű játszóházat tuti és olcsó.nézd meg a neten.eszméletlen jó délutánt töltöttünk ott és megkérdeztem hogy mikuláskor terveznek e valamit.azt mondták hogy jön a mikulás hozzájuk is és aki 17 óráig odaér az lehet csak ott mert akkor zárják a kaput és zártkörü lesz.most oda megyünk mert ugáló vár itt is van azért nem megyek a mikulás falujába.

    hát ennyi.

    előzmény:
    oroszlanszilvi (730)
    2010-10-02  09:58
  16. 2010. október 3. 22:27786.
    Bocsánat, elírtam. Természetesen Piripanna.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750922 (0)
     
  17. 2010. október 3. 22:17785.

    Van a telken csipkebogyó, tegnap szedtem (jól megszúrkált!), kollégám ígért borostyán ágakat, és ezt a koszorút akarom megcsinálni:

    Ősz is, téli is, de még nem karácsonyos. Innen loptam, valamelyik topikból (lehet, hogy pont tőlünk??). Nagyon tetszik! Most egy hatalmas szizállevél van az ajtón.

     

    Prirpanna, én nagyon örülök, ha jöttök, benéztek. Gyertek sokan és gyakran! :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750922 (0)
     
  18. 2010. október 3. 22:12784.

    Venezia, de jó ez a gyertyás dísz! Te csináltad? Mi van alulra szórva?

     

    Petunia, nagyon jó lett a blog! Köszönjük! Biztos rendszeresen olvasgatom majd! Az írást meghagyom a tapasztaltabbaknak.

    előzmény:
    Venezia (774)
    2010-10-03  13:02
  19. 2010. október 3. 21:09783.
    gyönyörű lett a blog!
    előzmény:
    petunia (779)
    2010-10-03  15:51
  20. 2010. október 3. 21:02782.
    köszi,majd lehet,hogy én is fogok ilyet csinálni,mert tényleg nagyon szép!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784500 (780)
    2010-10-03  17:35
  21. 2010. október 3. 20:59781.

    Köszönöm a meghívót! Bár soha nem blogoltam még, de remélem majd belejövök a segítségetekkel.

    Elég kevés a szabadidőm , így ritkán tudok csak jönni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750922 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_784500
    Torolt_felhasznalo_784500
    2010. október 3. 17:35780.

    Szia Karácsony!

     

    Örülök, hogy tetszik a kép!

    Igen, a minta szalvéta, csak a "köret" készült saját kezűleg.

     

    Ma is szert tettem jó pár Karácsonyi szalvétára és rizspapírra, úgyhogy hamarosan kezdődhet az alkotás!

    Ha csinálok valamit, majd megmutatom...

     

     

    előzmény:
    -karácsony- (772)
    2010-10-03  09:52
  23. 2010. október 3. 15:51779.

    Köszi!

     

    Tehát csajok, elkészült a blog. 

     http://mindenamikaracsony.blogspot.com/

    Aki írt már email cmet, annak elküldtem a meghívót. De még írjon nyugodtan, aki szeretne. Az olvasáshoz, nézelődéshez nem kell meghívó, csak az íráshoz. De remélem minél többen fogunk írogatni!!! Most még üres, rajtunk áll, hogy megtöltsük tartalommal! Tehát fontos, ezt a blogot nem én írom egyedül, hanem közösen, mindenki szabad kezet kap, azt tölt fel, amit jónak lát! De azért valami általános irányvonalat le kéne fektetni, hogy túl kesze-kusza azért ne legyen a blog. Mit tegyünk bele, és mit ne? (Például receptek jöhetnek, de mivel ez nem egy gasztroblog, ne az legyen, hogy ezerrel elkezdi mindenki felpakolni az ismeretlenebbnél ismeretlenebb kiguglizott recepteket. Azért kapcsolódjon valahogy ehhez a topikhoz,  amiről már beszéltünk, pl. Csirri mézese, Dém lekvárja, stb. De persze bárki feltöltheti a jól bevált receptjét, süti, főétel, ital, lekvár, stb.) Jöhetnek SK készített díszek, ajándékok, kreatív ötletek, stb. Naná, hogy képekkel, lehetőleg minél többel, de mivel a bloghoz tartozó tárhely korlátozott, a sok képet tartalmazó galériákat inkább linkeljük majd más tárhelyről.

    Minden további  ötletet, javaslatot, véleményt írjatok meg! Már régen blogoltam, úgyhogy bele kell még jönnöm nekem is, de vannak, akik jóval tapasztalatabbak nálam, majd ők segítenek.

    Azért valamilyen rendszert beszéljünk meg az íráshoz!

    Elvileg mindenki, aki ír, látszódni fog majd az aláírása, így tudjuk, hogy ki küldte az adott bejegyzést. De ha gondoljátok, beletehetjük a címkébe is az író nevét, és így a későbbiekben könnyebb lesz kigyűjteni x vagy y bejegyzéseit. És persze fontos, hogy ezért használjuk is a címkéket, amit a bejegyzés alatt kell külön bepötyögni! Hogy működjön, azonos címkéket kell majd használnia mindenkinek. De ez majd alakul úgyis menet közben. 

    Most még a blog elrendezése is alakulóban. Adjatok ötleteket, hogy milyen modulokat használjunk majd. Pl. kérdés, hogy legyen-e egy általános leírása a blognak, kik vagyunk, miért a blog, stb. (Ha valakinek van affinitása megírni, én örömmel veszem, a kisebbik lányom ma egész nap ordít, így elég nehezen megy nekem az értelmes és frappáns fogalmazás)

     

    Most hirtelen egy szuszra ennyi jutott eszembe...

    előzmény:
    csillagánizs (778)
    2010-10-03  15:11
  24. 2010. október 3. 15:11778.
    Gyönyörű lett a blog!!  Köszönöm a hozzáférést.
    előzmény:
    petunia (773)
    2010-10-03  11:20
  25. 2010. október 3. 14:16777.

    Hali Csajok!

     

    Tök jó látni, hogy nem csak én vagyok az egyetlen mániákus karácsony imádó , aki 40 fokos kánikulában is el tud olvadni egy karácsonyi képeslap láttán

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750922 (0)
     
  26. 2010. október 3. 13:51776.

    Sziasztok!

    Én is "átpislognék" a másik topikból ha lehet.Sziasztok Dém,Csitar és a többiek!

    Mindenféle okokból kifolyólag mostanában inkább olvasó üzemmódban vagyogatok,de már mostanáig is rengeteg jó ötletet láttam nálatok.A blog ötlete pedig szerintem is szuper!

    A nagy tervezgetés már nálam-illetve nálunk is beindult:mert a lánykám is nagy karácsony mániás ám!Természetesen az első ami elkészült,az ő ajándéklistája volt... 

    Dém,a vonatos oldal valami álom!Na jó az árak is,de meg kell hagyni álomszépek.A végén rábeszélem apát egy terepasztal-szerűségre? 

     A mi karácsoynunkbna az egyetlen fix pont eddig a szenteste napja(legalábbis remélem,de még ez is változhat családi okok miatt):a fát mi 23-ándélután állítjuk fel,mert másnap reggel jön a jézuska.Szóval nem szenteste van,hanem szentreggel,de minket ez nem zavar.Az ébredés persze hajnalban van,amikor a lányzó átsüvít,mert itt volt a jézuska.Aztán egész nap ha úgy van kedvünk,ágyban vagyunk,akár piszamában,és játszunk,olvasunk,dvdt nézünk.A családi összejárás pedig más-ill harmadnap van.

    Ildee24 ,ezekről a könyvekről vagy az elérhetőségről kérhetnék bővebbet?Nagyon tetszenek az ilyen dolgok,fel is teszek  pár képet a tavalyi koszorúnkról,illetve egy fali változatot is készítettünk.A szánkó pedig spatulából van...

    Na most befejezem a Háború és béke első kötetét nektek,majd folytatom!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
    2010-09-28  22:51
  27. 2010. október 3. 13:43775.

     

     

    Egy kis hangulat......

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_414324 (769)
    2010-10-03  00:14
  28. 2010. október 3. 13:02774.

    Sziasztok! Örülök a topicnak. :)

     

     

    Részemről meglehetősen karácsonyimádó vagyok. Sajnos az új munkám beosztása miatt lehet, hogy 24-én is dolgozni fogok, de drukkolok, hogy maximum reggel. :D

     

    Viszont ma én is elkezdtem karácsonyozni: leszedtem csengőhangot, amit majd decemberben fogok használni. Vettem pár csomag rúdfahéjat (kisebbet forralt borba, nagyot a karácsonyfára- egyébként Lidl, 60 Ft és kb négy- öt rúd van egy zacskóban). A Sparban találtam mini sütikiszúrót (fenyő, gomba, angyalka, virág, szív, kiscsizma, csillag és még valami :D). A pici fenyőbe beleszerelmesedtem.

     

    Pár ajándékkal is megvagyok, illetve eldöntöttem, milyen lesz a fa és az adventi koszorú. Illetve ez nem is koszorú, talán a Gyönyörű karácsony topicban láttam, s gondoltam, reprodukálom. A fára az eddigi évek natúr díszei után bordó-ezüst gömböket, masnikat, stb tervezek. Már kissé hiányoznak a gömbök és a csillogás. :) Ami még nagyon tetszik, az a halványzöld üveggömbök garmadája, amit tavaly az IKEA-ban láttam. :) Egyik évre el tudnám képzelni ezüsttel kombinálva a fára.

     

    Szorgalmasan olvasom a topicot (nagyon szép fotókat tettetek fel!), majd igyekszem még hozzászólni, új képeket hozni, stb.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750922 (0)
     
  29. 2010. október 3. 11:20773.
    Már dolgozom rajta!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655166 (771)
    2010-10-03  08:53
  30. 2010. október 3. 09:52772.

    szép napot,

    ez nagyon szép,a díszítés szalvétából van?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784500 (726)
    2010-10-02  08:26
  31. Torolt_felhasznalo_655166
    Torolt_felhasznalo_655166
    2010. október 3. 08:53771.
    Már várom, hogy legyen!
    előzmény:
    -karácsony- (770)
    2010-10-03  02:40
  32. 2010. október 3. 02:40770.

    szép éjszakát kedves karácsony imádók!

     

    nagyon örülök,hogy lesz blogunk,ahol gyűjtögethetjük a legjobb ötleteket!

     

    amúgy a demokrácia nevében ezennel kihirdetem,hogy a blognév szavazás eredménye a következő:

     

    mindenamikaracsony.blogspot  -  6 szavazat

     

    karacsonyozzunk.blogspot  -        3 szavazat

     

    karacsonyicsodak.blogspot  -       4 szavazat

     

    mikaracsonyunk.blogspot    -       0 szavazat

     

    úgy tűnik,hogy a mindenamikaracsony.blogspot cím nyert,bár szerintem nincs nagy jelentősége a címnek,mégis szerintem ez a cím a legjobb,ebbe minden benne van!

     

    jó éjszakát minden kedves fórumozónak!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750922 (0)
     
  33. Torolt_felhasznalo_414324
    Torolt_felhasznalo_414324
    2010. október 3. 00:14769.

    Gondolom sokan  ti is   "ünneplőbe öltöztetitek" a lakást. A  konyhámba üvegfestéssel is karácsonyt szoktam varázsolni. Az első két kép régen készült, ha van rá időm újakat készítek és teszek fel. A fórum kapcsán jutott eszembe, hogy ilyesmit már korábban is el lehet kezdeni, mert közeledvén az ünnep, egyre "kapkodósak" leszünk, ilyesmire nem biztos, hogy jut energiánk.

    A 3. kép: amit szeretek nagyon: karácsony, havazás, gyertyafény - így együtt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750922 (0)
     
  34. 2010. október 2. 23:23768.

    Na, ennyi volt a képfeltöltés. Megint szarakodik az nlc. :(

     

    Nálunk még nincs kitalálva a menü, de hal biztosan nem lesz. Nem szeretjük sem a halászlevet, sem a rántot halat.

    Talán brokkoli krémlevest kellene csinálni, mert azt imádjuk. Meg a hortobágyi palancsintát. A majonézes krumpli is hagyományos karácsonyi ételnek mondható, esetleg azt. Előétel hortobágyi, utána krémleves, majd a majonézes valami sült szárnyassal.

    Desszertnek tiramisu, ez nálunk kezd hagyomány lenni. Fagyi és aprósütemény.

    Beiglit ha sütök, akkor gesztenyéset vagy mandulásat, mert férjem allergiás a mákra és a dióra, én pedig nem szeretem őket. Egyszer kaptam túrós beigli receptet, de elhagytam.

     

    Káposztát én még sosem készítettem. Már ideje lenne!

     

    Adventi partit külön nem szoktunk tartani, de azokon a vasárnapokon általában ünnepi kaja van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750922 (0)
     
  35. 2010. október 2. 23:04767.
    még
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750922 (0)
     
  36. 2010. október 2. 23:02766.
    Sablon üvegfestéshez (remélem, megjelenik).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750922 (0)
     
  37. 2010. október 2. 22:59765.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750922 (0)
     
  38. 2010. október 2. 22:53764.

    a blognév szavazás eddigi állása:

     

    mindenamikaracsony.blogspot  -  6 szavazat

     

    karacsonyozzunk.blogspot  -        3 szavazat

     

    karacsonyicsodak.blogspot  -       4 szavazat

     

    mikaracsonyunk.blogspot    -       0 szavazat

    előzmény:
    -karácsony- (755)
    2010-10-02  20:46
  39. 2010. október 2. 22:50763.

    A karácsonyi csodák név nekem is tetszik.

     

    Dém, kézzel reszeled az almát? Nekem a robotgép jutott eszembe, beledobálnám a megpucolt almákat, és felaprítanám. Úgy is jó, nem?

    előzmény:
    Démétér (745)
    2010-10-02  17:16
  40. 2010. október 2. 22:46762.
    Nagyon szépek!! Mennyit megcsinálnék belőlük! Most úgy érzem, nagyon közel van a karácsony. :))))
    előzmény:
    Rocketdog (739)
    2010-10-02  16:22
  41. 2010. október 2. 22:32761.

    Igen!

     

    (Nem lehetnék az ismerős hölgyed? )

    előzmény:
    Démétér (727)
    2010-10-02  08:59
  42. 2010. október 2. 22:15760.

    Dém, ezek gyönyörűek! De miért ennyire drágák?! :((

    El kell mentenem az oldalt, erre most nincs pénzem. :(

    előzmény:
    Démétér (697)
    2010-10-01  19:59
  43. 2010. október 2. 22:07759.

    Katalinmail, nem akarlak megbántani a szavaimmal, de ne tőlük, az ő viselkedésüktől várd, hogy te ünnepien érezd magad, hanem teremtd meg a hangulatot a szobádban. Díszítsd fel, akár még egy pici karácsonyfát is állíts be, teríts meg szépen magadnak az asztalodnál, vagy az étkezőasztalnál, de ott is csak magadnak. Ne foglalkozz azzal, hogy ők nem akarnak karácsonyozni. Ha nem vársz tőlük semmit, csalódni sem fogsz. Nem mondom, hogy így ráébreszted őket az ünnep lényegére, de hátha! :)) Én nagyon szorítok neked!

    Mi tesómmal az ilyen családtag "ellen" úgy "védekezünk", hogy nem karácsonykor találkozunk vele, hanem előtte vagy utána, így nem tudja elrontani a közönyével a mi ünnepünket. :)

    Előre is nagyon boldog karácsonyt kívánok neked, remélem szép lesz! :)

     

    (Tennék fel képet, ha az nlc is úgy akarná. :( )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828486 (684)
    2010-10-01  16:59
  44. 2010. október 2. 21:57758.

    Szép estét kedves karácsonylányok!

    Olvasó üzemmódban mindhárom müködő karácsonyi topikot ki nem hagynám az esti programból a kezdetektől fogva, de most javaslatom lenne a blog címére, amit nagyon jó ötletnek tartok, bár van jó pár karácsonyos blog, de a jóból sosem elég. Mivel nyáron elég sok kritikát kapott a társaság, hogy nyáron is él a topik, ezért mivel a blog is egész évben élne, mi lenne, ha  

    "egeszevbenkaracsony" lenne esetleg a címe vagy valami hasonló, ami kífejezi hogy nemcsak az ünnep napjain fog müködni a blog.

    Nálunk egyébként az ünnep egész december 4-től január 5-ig tart, mivel két unokám születésnapja dec. 4. és az egyik kicsi uncsim január 5-én született.

    Nagyon örülök, hogy egyre többen vagytok és szeretettel üdvözlök mindnyájatokat.

    előzmény:
    Démétér (732)
    2010-10-02  10:55
  45. Torolt_felhasznalo_655166
    Torolt_felhasznalo_655166
    2010. október 2. 21:11757.

    Ha az én szavazatom nincs benne én is a mindenre szavazok:D

     

    jóéjt!

    előzmény:
    -karácsony- (755)
    2010-10-02  20:46
  46. 2010. október 2. 21:06756.

    Szép estét mindenkinek!

     

    Én is nagy karácsony rajongó vagyok. Látom blogcímet kerestek. Mit szólnátok a   " Karácsonyváros  "   névhez? Időtlen, bármikor lehet feltölteni és általános is.

    Ha lehet én is kérnék hozzáférést! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750922 (0)
     
  47. 2010. október 2. 20:46755.

    a blognév szavazás eddigi állása:

     

    mindenamikaracsony.blogspot  -  5 szavazat

     

    karacsonyozzunk.blogspot  -        3 szavazat

     

    karacsonyicsodak.blogspot  -       3 szavazat

     

    mikaracsonyunk.blogspot    -       0 szavazat

    előzmény:
    MB1 (753)
    2010-10-02  20:26
  48. Torolt_felhasznalo_655166
    Torolt_felhasznalo_655166
    2010. október 2. 20:31754.

    Mizu erre????

     

    Én is kérek hozzáférést!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750922 (0)
     
  49. MB1
    MB1
    2010. október 2. 20:26753.

    Sziasztok kedves Fórumlátogatók,

     

    Az elmúlt két nap alatt végiolvastam az összes hozzászólást.

    Csodálatos dolgokat láttam. Gratulálok.

    Nekem az az egyetlen problémám, hogy nagyon alapos és maximalista vagyok, tehát bármi amibe belekezdek, többnyire sokáig tart... És ha belegondolok hogy mennyi minden vár rám, ne is tudom, hogy hol kezdjem el. Díszítés, menű, ajándékok... Tulajdonképpen tökre rendben van, hogy a Mikulás egész évben erre az egy napra készül. 

     

    A blogcímek közül nekem a mindenamikarácsony tetszik a legjobban, mert összesűriti a lényeget.

     

     

     

    előzmény:
    petunia (738)
    2010-10-02  16:05
  50. 2010. október 2. 19:16752.

    Szia'

    Mindenamikaracsony

    Karacsonyicsodak

    mind a kettő jó

    küldöm az email cimem kérnék hozzá férést ha lehet

    Köszi

    előzmény:
    petunia (738)
    2010-10-02  16:05
  51. Torolt_felhasznalo_171570
    Torolt_felhasznalo_171570
    2010. október 2. 19:11751.

    Egy-két napja nem tudtam rendesen beleolvasni és lemaradtam kb. 400 hozzászólással...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750922 (0)
     
  52. 2010. október 2. 19:04750.

    Sziasztok!

     

    Óráról órára egyre több a hozzászólás alig győzöm utolérni magam az olvasással.Nagyon jó ez a topik.A többi karácsonyos is nagyon jó,rengeteg a jó ötlet ott is.Tavaly azokat olvasgattam de sajnos nem volt időm az aprólékos előkészületekre.De az idén másképp lesz most lesz időm készülődni. Ezt a topikot a kezdetektől követem olvasó üzemmódban.Gyűjtögetem az ötleteket,otthon meg azt hiszik,hogy megbolondultam ,hogy már karácsonyozom.Ha nem probléma én is csatlakoznék hozzátok de lehet,hogy csak olvasni foglak és lopkodom az ötleteket.Teljesen megfertőződtem a karácsony vírusával!!!!

     

    Ha szavazhatok akkor én a karácsonyozzunk címre szavaznék és kérnék majd hozzáférést is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655166 (1)
    2010-09-26  11:57
  53. 2010. október 2. 18:38749.

    Nekem mar augusztus ota az jar a fejemben, hogy milyen legyen a deko, kinek mit hozzanak az angyalkak, milyen sütit süssek es mit fözzünk :)

    Becsben elek, a parom nem kereszteny, de öt is megfertöztem a karacsonnyal Iden ugy nez ki, hogy 26.-an ö lesz az ur a konyhaban- ez lesz az egyik ajandeka Anyukamnak  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655166 (1)
    2010-09-26  11:57
  54. Torolt_felhasznalo_949227
    Torolt_felhasznalo_949227
    2010. október 2. 18:22748.

    Gratulálok a lányod sikeres korcsolyavizsgájához !

     

    Igaz, hogy ez egy karácsonyi topic, és én is imádom a telet a maga szépségével: a karácsonyt, az adventi készülődést,... de örülök, hogy ősz van, mert az ősznek csodálatos színei vannak! Ilyenkor nagy élmény az erdő, vagy az arborétum! 

    De nem szeretném ilyen irányba terelni mondanivalómat, mert itt nem ez a téma.

     

    Örülök, hogy ilyen lelkesek vagytok!

    előzmény:
    korix (18)
    2010-09-26  13:50
  55. Torolt_felhasznalo_655166
    Torolt_felhasznalo_655166
    2010. október 2. 18:04747.
    Üdv itt!!!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    M.vica (724)
    2010-10-02  01:03
  56. Torolt_felhasznalo_949227
    Torolt_felhasznalo_949227
    2010. október 2. 18:01746.

    Szia!

     

    Tavaly decemberben voltam a bécsi vásárban, és valami csodálatos volt! Akkor a legjobb, ha már sötét van! Illatok, fények, hangulat! Volt egy hatalmas nagy fa, amin kivilágított szívecskék voltak feltéve. Nagyon szép volt!

     

    Tuli

    előzmény:
    oneminute (13)
    2010-09-26  13:06
  57. 2010. október 2. 17:16745.

    Nekem a karacsonyicsodak név tetszik :) Meg persze a Minden ami Karácsony, de az számomra mindig is a topikot fogja jelenteni.

     

    Apropó: jelentem, most voltunk a Metróban, van reszelt, mélyhűtött friss alma nagy tételben, szerintem ki fogom próbálni, milyen belőle az almalekvár, mert nagyon meggyorsítaná a dolgokat... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750922 (0)
     
  58. 2010. október 2. 16:34744.

     

     

    " karácsonyozzunk"

    idézet:
    csitar (746)
    2010-10-02 16:28:45
    ez a másik,ami nagyon tetszik!
    előzmény:
    csitar (742)
    2010-10-02  16:28
  59. 2010. október 2. 16:34743.
    szia!
    szerintem mindenképpen a mindenamikaracsony.blogspot név a legjobb,nagyon találó,és tényleg minden benne van,szerintem az,hogy van egy ilyen című topik,az nem baj,az ettől független,én majd szeretnék hozzáférni a bloghoz,küldöm az e-mail címemett privibe!
    előzmény:
    petunia (738)
    2010-10-02  16:05
  60. 2010. október 2. 16:28742.

     

     

    " karácsonyozzunk"

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750922 (0)
     
  61. 2010. október 2. 16:27741.

    Sziasztok!

    Bocs az elöbbiért, de teljesen kész nálam az nlc.

     

     Szóval én erre szavazok:   karacsonyicsodak.blogspot

     

     

    előzmény:
    petunia (738)
    2010-10-02  16:05
  62. 2010. október 2. 16:24740.
    Szi
    előzmény:
    petunia (738)
    2010-10-02  16:05
  63. 2010. október 2. 16:22739.
    előzmény:
    Rocketdog (737)
    2010-10-02  15:59
  64. 2010. október 2. 16:05738.

    Aki szeretne majd hozzáférést a bloghoz, az küldje el priviben az email címét nekem!

     

    Ismét szavazásra bocsátom, hogy milyen címen készüljön el a blog? Nem szeretném, ha utólag lenne kritizálva!

     

    mikaracsonyunk.blogspot

    karacsonyozzunk .blogspot

    mindenamikaracsony.blogspot (bár e címen fut egy topik itt az nlc-n, emiatt kicsit tartok a címtől, bár kétségtelen, hogy nagyon találó cím)

    karacsonyicsodak.blogspot

     

    Mindemellet meg kell majd adni a blog elnevezését is, ez lehet eltérő az URL címtől.  Erre is írhattok ötleteket.

     

    AKi erre jár, és olvassa, mindenképpen szavazzon, adjon ötletet, minél több a hozzászólás, annál jobb! Az is írjon megint, aki már tette, hgy MOST mittart a legjobb öteltnek.

     

    (Na igen, ebből kiderül, hogy nem döntök egykönnyen, igaz?)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750922 (0)
     
  65. 2010. október 2. 15:59737.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655166 (1)
    2010-09-26  11:57
  66. 2010. október 2. 15:58736.

    Beszereztem a fűszereket, gyömbért, kardamomot...tényleg tudtátok hogy a finnek kardamommal ízesítik a mézes sütiket?

    A narancshéj, citromháj most szárad, azt is ledarálom na!:)

     

    Ismeri valaki : rumtopf. Ezt is karácsonykor fogyasztják, jövőre biztosan megcsinálom.

    http://dallacucina.freeblog.hu/archives/200 7/06/12/Rumtopf_avagy_rumban_eltett_gyumolcs/

     

    Nagyon jól néz ki..:)))

    http://www.google.hu/images?hl=hu&q=rumtopf&rlz=1R2ADSA_huHU343&um=1&ie=UTF-8&source=univ&ei=aTqnTI7mCIacOvOY6L8M&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=4&ved=0CDkQsAQwAw

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750922 (0)
     
  67. 2010. október 2. 13:59735.

     

     

    Sziasztok!

     

     

    Nagyon pörög a topik.  Jó ötlet a blog. A Gyönyörű Karácsonynak is van egy,  az úgy működik, hogy a kitalálója elküldte mindenkinek - akkor még kevesen voltunk - priviben a gmail fiók email címét, oda bármit beírtunk, ő szortirozta: pl: zene, menű, süti, filigránok, mézeskalács stb.

     

    Csilagánizs: odavagyok az angyalkáidért

     

    Verocsek: megnéztem a web oldalad, nagyon tetszett.

     

    Kapocs: tündériek a tobozdíszek.

     

     

    A 2. kép az én angyalkáim. Az 1. bűbájos kapudísz, olyan egyszerűnek tünik, de olyan megható, márha lehet ilyet egy kapudiszre mondani, de olyan jó hangulatot áraszt, ezt is mint a vonatokat az Nlc-ről mentettem.

     

    Dém! az utolsó kettőt neked, becsomagolt ajándéknak a férjed íróasztalára.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750922 (0)
     
  68. 2010. október 2. 12:54734.

    naná, hogy örülnénk neki!

     

    nyithatom az ablakot?

    előzmény:
    Démétér (727)
    2010-10-02  08:59
  69. 2010. október 2. 11:52733.
    nálunk is szokott lenni adventi parti,de én már tudom,mi lesz,nálunk a partikon mindig büféasztal van,az idei adventi partin lesznek szendvicsek,kenyér és szendicskencék,papírtányér,műanyag evőeszközök ,italként puncs,nagy üvegtálban,és merőkanállal lehet szedni majd a bögrékbe! (meg esetleg fanta,cola)
    előzmény:
    Démétér (732)
    2010-10-02  10:55
  70. 2010. október 2. 10:55732.

    Jól hangzik a menü, a csirkének meg már a neve is jó :)

     

    Én is most állítom össze a menüt - na nem Szentestére, az már megvan - hanem az adventi partira. Svédasztalosra tervezem, szóval speciális cuccokat kell kitalálnom, amiket akár állva, akár a kanapén is lehet fogyasztani. 

    előzmény:
    -karácsony- (731)
    2010-10-02  10:33
  71. 2010. október 2. 10:33731.

    jó reggelt kedves karácsony imádók!

     

    már megvan a karácsonyi menü (naggyából),halászlé meg diós bájgli minden évben van,azt nem hagyom ki soha!de a többi is fenséges karácsonyi étel,és idén meg is csinálom őket!

     

    Szegedi halászlé

     

    Csirke ígérgetős módra

    Tepsit szalonnaszeletekkel kibélelünk, beszórunk egy réteg hagymakarikát, rá a besózott, borsozott darabolt csirkét, ismét szalonna és hagyma réteg, só, bors. Mindezt 4 deci tejföl, 1 deci fehér bor keverékével felöntjük, fóliával letakarjuk, sütőbe puhára pároljuk, aztán fólia nélkül ropogósra sütjük. Lehet cseréptálba is.

     

    Stollen

     

    diós bejgli

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655166 (1)
    2010-09-26  11:57
  72. 2010. október 2. 09:58730.

    Sziasztok !

     

    Ha megengeditek én is csatlakoznék hozzátok és jönnék néha, bár a gyönyörü karácsony topikban vagyok tavaly óta, de ha nem bánjátok ide is jönnék.

     

    M.vica ?

    Miért volt csalódás a Nagykarácsonyi látogatás ? Azért kérdezem, mert mi is terveztük, de ha leirod a tapasztalatot lehet, hogy elvetjük. Köszi előre is.

     

     

     

    előzmény:
    M.vica (724)
    2010-10-02  01:03
  73. 2010. október 2. 09:28729.
    Megpucolunk nagyjából két és fél kiló almát, folyamatosan locsolgatjuk közben néhány citrom kinyomkodott levével, hogy ne barnuljon. Folyamatosan, pucolás közben akár három egész citromot használhatunk fel erre. Ezután lereszeljük a meghámozott almát, és még egy citrom levével összekeverjük. Belereszeljük négy nagy narancs héját és belenyomkodjuk a narancsok levét is. Megszórjuk egy púpozott kávéskanálnyi fahéjjal, egy fél kanálnyi őrölt gyömbérrel és ugyanennyi szerecsendióval. Három kanál mézet csorgatunk rá, és egyelőre úgy harmincdekányi kristálycukrot. Feltesszük a tűzre, és lassú tűzön főzögetjük. Amikor már elég forró, hogy összeérjenek az ízek, megkóstoljuk, és kiegészítjük annyi cukorral, amennyit ízlésünknek megfelelően felvesz - attól függ, mennyire volt édes az alma és a méz.
    Van, aki pürésíti ezt a masszát, miután jó alaposan átforralta - én szeretem benne hagyni az almareszeléket, mert gyönyörűen úszkálnak a fehér almaszeletkék a narancshéjtól megfestett aranyszínű lében. Nagyon szép lekvár egyébként.
    Amikor jó alaposan átforrt, négy zacskó zseléfixet keverünk hozzá, üvegekbe töltjük (öt-hat üveget szokott megtölteni), és nem dunsztoljuk, csak még forrón megfordítjuk az üvegeket, “rácuppantjuk” a lekvárt a fedőre, és mehetnek is a kamrába. Karácsonyi süteményekhez isteni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784500 (728)
    2010-10-02  09:19
  74. Torolt_felhasznalo_784500
    Torolt_felhasznalo_784500
    2010. október 2. 09:19728.

     

     

    Kézügyesség? Nehogy azt hidd! A nagy része szalvéta!!!

     

    Én biztosan örülnék egy ilyen ajándéknak, főleg, ha elárulnád a narancsos almalekvár receptjét!  (bocsi, ha esetleg már leírtad, de hihetetlen mennyiségü info van ebben a topikban, nem tudtam még feldolgozni...) Nagyon izgatja a fantáziámat.

     

    előzmény:
    Démétér (727)
    2010-10-02  08:59
  75. 2010. október 2. 08:59727.

    Monyesz, nagyon tetszik az a kép, igazán szép! Neked aztán van kézügyességed :)

     

    Én azt találtam ki - már csak az a kérdés, hogy kapok-e hozzá megfelelő üvegeket - hogy az ismerős hölgyeknek olyan hármas üvegtartókat veszek, tudjátok, időnként szépeket kapni. Három kis üvegedény, valami közös tartóban. Az egyikbe a kötelező narancsos almalekvárt, a másikba a tavaly elhíresült trüffelkrémet, a harmadikba pedig gesztenyés szederlekvárt tennék. Jól is nézne ki szerintem a narancsszín-barna-vörös összeállítás. Ha nem kapok összeállítást, akkor ilyenekbe tenném: http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/400658 67

    Ti örülnétek neki? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750922 (0)
     
  76. Torolt_felhasznalo_784500
    Torolt_felhasznalo_784500
    2010. október 2. 08:26726.

    Sziasztok, jó reggelt!

     

    Tegnap találtalak meg benneteket, és - mivel magam is nagy Karácsony-fan vagyok - beleolvastam a topikba...

    Hát nem semmi, hogy ilyen rövid idő alatt ennyi hsz született! 

    És mennyi jó ötlet!

    Sajnos a sütésben nagyon béna vagyok, még soha nem sikerült a mézeskalácsom, de idén újra megpróbálom, mert azzal szeretném díszíteni a fát...Bátor vagyok? Végülis így elég, ha szép, nem kell ehetőnek is lennie!

     

    Én is előszeretettel adok saját készítésű ajándékot, (nem csak Karácsonykor) remélem, a célszemély meg szívesen veszi...Idén még csak a tervezgetésnél tartok, de ha készül valami, megmutatom!

    Viszont a dekoráció készítését már én is elkezdtem, amitől a férjemnek áll a haja, mert hogy "...hol van az még?..."

    Megmutatom,hogy milyen téli képet gyártottam a minap:--->

    Sajna egyelőre nincs több, de majd apránként mutatom, ha elkészülnek...

    Idén találtam egy filigrános topikot is, úgyhogy azt is ki szeretnám próbálni... 

    Hát ezért kell ilyen korán elkezdeni készülni a Karácsonyra, ha az ember ennyi mindent szeretne addig készíteni!!!

    No, szép napot és boldog Karácsonyt mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750922 (0)
     
  77. 2010. október 2. 01:27725.

    Ez sem rossz karácsonyra vagy Mikulásra.

     

    Minta megvan.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655166 (1)
    2010-09-26  11:57
  78. 2010. október 2. 01:03724.

    Sziasztok!

     

     

    Csatlakozhatok hozzátok?Azt hiszem ha az aktuális éves karácsony elmúltával már a következőt várom és tervezgetem akkor eléggé karácsony őrült vagyok.A családom már csak nevet rajtam.Pár éve a férjem(mert nem rég óta vagyunk együtt) még azt hitte hülyéskedek ezzel,de mikor nem telik el nap hogy ne említsem meg,rájött hogy ez komoly betegség nálam.De igazán aug végén indulok be.Ez már idén elkezdődött.Aztán napról-napra fokozódik.Mára már a nagylányomra is átragasztottam.De hogy ne csak 3-om napig tartson nálunk az ünnep így hivatalosan mi dec 1-én megnyitjuk a bulit.Tavaly például,amit idén is megcsinálok mert nagy sikere volt a 3-om gyerköcnél.csináltam 3*24 "szaloncukrot" Wc papir gurigát csomagoltam be de elötte megtöltöttem minden finomsággal.Mikor kérdezik a picik hogy mikor lesz karácsony akkor csak annyit mondtam,ha elfogynak az ajándékok.Dec 1 este ünnepnyitó vacsit készítek.Pici falatkákkal diszítéssel és idén a meglepi egy csokiszökőkút lesz.Áthívjuk a szomszédékat is így 9 en nagy hangulatot teremtünkaztán hétvégeken kirándulás .

    tavaly Nagykarácsonyra mentünk a Mikulás házába.Na az nagy csalódás volt.Idén Bécsbe indulunk hogy a hangulatot fokozzuk és a picik is minden nap élvezzék ezt a csodálatos ünnepet.

    Na de tovább nem is fáraszto senkit mert aki ismer az tudja rólam hogy órákat tudnék áradozni és tervezgetni.

    Éljen a karácsony!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655166 (1)
    2010-09-26  11:57
  79. Torolt_felhasznalo_414324
    Torolt_felhasznalo_414324
    2010. október 1. 23:14723.

    Sziasztok  KARÁCSONYIMÁDÓK! Az vagyok én is! Tavaly óta olvasgatom a karácsonyi  fórumokat, gyűjtögetem az ötleteket, s persze, ami megtetszik, azt meg is valósítom. Dobozkát 2 éve készítettem /régi praktikából az ötlet és sablon/. Arany papírral bevont hungarocellre tűztem, gyöngygirlanddal, tujaágakkal díszítettem.

    előzmény:
    lipinelli (698)
    2010-10-01  20:03
  80. 2010. október 1. 22:10722.

    Nocsak, a kedvenc topikom blogcím lesz!?!

    Nekem az első kettő tetszik. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750922 (0)
     
  81. 2010. október 1. 22:01721.

    igen igazad van és most is megy a topik, de nem hiszem, hogy megsértödnének ha létre jönne egy blog ezen a néven

    Mert a név nagyon találó hisz minden benne van ami a karácsony.

    Az évszámmal a végén talán azért nem szerencsés , mert jővőre már nem 2010 lesz

    Bocsi ha bele szóltam

    idézet:
    noi1970 (721)
    2010-10-01 21:40:28

    tökéletesen egyet értek,egyébként címnek szerintem a mindenamikaracsony.blog tökéletes!

    előzmény:
    noi1970 (717)
    2010-10-01  21:40
  82. 2010. október 1. 21:58720.

    Még mindig töröm a fejem a címen...Olyannehéz így, hogy nem csak az enyém lesz, hanem közös, nem akarom elszúrni

     

    karacsonyozzunk.blogspot

    mikaracsonyunk.blogspot

    ka racsonyra.blogspot

    karacsonyos.blogspot

    otletzsak.blogspot

     

    Jó valamelyik???

    idézet:
    petunia (713)
    2010-10-01 21:29:06

    nekem az első három tetszik,esetleg még a mindenamikaracsony.blogspot

    előzmény:
    petunia (709)
    2010-10-01  21:29
  83. Torolt_felhasznalo_655166
    Torolt_felhasznalo_655166
    2010. október 1. 21:48719.

    Jó8

    hozzánk most jöttek háznézőbe..

    pedig 8ra megyek dolgozni!

    előzmény:
    noi1970 (718)
    2010-10-01  21:45
  84. 2010. október 1. 21:45718.

    Én azt hiszem elteszem magam holnapra.

    Kicsit elfáradtam , mert nem rég végeztem a főzéssel  és a kicsi is alszik .

    Jó ét.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750922 (0)
     
  85. 2010. október 1. 21:40717.

    igen igazad van és most is megy a topik, de nem hiszem, hogy megsértödnének ha létre jönne egy blog ezen a néven

    Mert a név nagyon találó hisz minden benne van ami a karácsony.

    Az évszámmal a végén talán azért nem szerencsés , mert jővőre már nem 2010 lesz

    Bocsi ha bele szóltam

    előzmény:
    petunia (713)
    2010-10-01  21:36
  86. Torolt_felhasznalo_655166
    Torolt_felhasznalo_655166
    2010. október 1. 21:39716.
    Szívesen!!!
    előzmény:
    noi1970 (712)
    2010-10-01  21:36
  87. Torolt_felhasznalo_655166
    Torolt_felhasznalo_655166
    2010. október 1. 21:39715.

    az jó!!!

    mindenamikarácsony....:D

    előzmény:
    noi1970 (710)
    2010-10-01  21:32
  88. 2010. október 1. 21:37714.

    Ha már sikerült feltölteni , akkor gyors megmutatom mit szoktam minden évben késziteni.

    Finom , laktató és szép.

    előzmény:
    noi1970 (712)
    2010-10-01  21:36
  89. 2010. október 1. 21:36713.
    Erre én is gondoltam, de ezen a címen volt itt régebben egy topik, ha jól emlékszem.
    előzmény:
    noi1970 (710)
    2010-10-01  21:32
  90. 2010. október 1. 21:36712.

    Sikerült

    Köszönöm

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655166 (708)
    2010-10-01  21:24
  91. 2010. október 1. 21:35711.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750922 (0)
     
  92. 2010. október 1. 21:32710.

    Köszönöm

    1 és a 4 es tetszik.

     mindenamikaracsony.blogspot

    mmm lehet hogy hosszú

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655166 (708)
    2010-10-01  21:24
  93. 2010. október 1. 21:29709.

    Még mindig töröm a fejem a címen...Olyannehéz így, hogy nem csak az enyém lesz, hanem közös, nem akarom elszúrni

     

    karacsonyozzunk.blogspot

    mikaracsonyunk.blogspot

    ka racsonyra.blogspot

    karacsonyos.blogspot

    otletzsak.blogspot

     

    Jó valamelyik???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750922 (0)
     
  94. Torolt_felhasznalo_655166
    Torolt_felhasznalo_655166
    2010. október 1. 21:24708.

    Én paintbe szoktam, képméretet kicsinyítem...

     kép nyújtás döntés és ott átírod a képméretet olyan 50x50...

    előzmény:
    noi1970 (707)
    2010-10-01  21:13
  95. 2010. október 1. 21:13707.

    Nem engedte a képet feltölteni.

    Nem tudom kicsinyíteni.

    Hogy kell?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750922 (0)
     
  96. Torolt_felhasznalo_655166
    Torolt_felhasznalo_655166
    2010. október 1. 21:12706.

    De nagyon jók, köszi.

    Az enyém most szépítgtem:D

    előzmény:
    Katicácska (704)
    2010-10-01  21:08
  97. 2010. október 1. 21:10705.

    Sziasztok!

    Szerintem is nagyon jó ötlet a blog.

    Karácsonyi forgatag mit szolotk?

    Dém nagyon jók a képek.

    Vannak amik árban is barátságossak és nekem is nagyon tetszik.

    Nálunk a karácsony fa alatt szokott körbe vonat robogni.

    Hangulatos.

    Ha sikerül felteszek pár tavalyi dolgot amit készitettem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750922 (0)
     
  98. 2010. október 1. 21:08704.

    Ez a gportálos oldalam. Egyébként itt sok karis oldal van! Szerintem jónéhányan vagyunk!

    pl ez, vagy ez, esetleg ez.. Ha nem is blogok, de hozzánk hasonló rajongók készítették.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655166 (701)
    2010-10-01  20:50
  99. Torolt_felhasznalo_655166
    Torolt_felhasznalo_655166
    2010. október 1. 21:07703.
    Nagyon jók!!!
    előzmény:
    Démétér (697)
    2010-10-01  19:59
  100. 2010. október 1. 20:56702.
    Nagyon helyesek :) Még szerencse, hogy a párom partner az ilyesmiben.
    előzmény:
    Katicácska (699)
    2010-10-01  20:35

Címlap

top