Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogamzásgátló tabletták

Torolt_felhasznalo_607213
Torolt_felhasznalo_607213
Létrehozva: 2002. október 20. 12:17
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni a Marvelon nevű fogamzásgátló tablettával kapcsolatban. Kinek milyen tapasztalata van róla?Én eddig Mercilont szedtem, de ennek van egy igen kellemetlen mellékhatása, a hüvelyi gombásodás. Az orvosom most a Marvelont írta fel, de én úgy hallottam, hogy külföldön már betiltották!Kérem, hogy akinnek hasonló problémája(gombásodás)volt fogamzásgátló miatt írja le, hogyan szabadult meg tőle, illetve aki Marvelont szed, szedett, hallott róla valamit írja meg a véleményét róla!Ha tudtok jelenleg Magyarországon kapható, a Mercilonnál kevesebb hormontartalmú tablettáról azt is írjátok meg!Segítségeteket előre is köszönöm!



-----------------------------------------------------

Fogamzásgátlók, gyógyszerek eladása, vagy cseréje a fórumon tilos!



(moderátorok)
  1. 2010. szeptember 1. 21:303026.
    én csak kb. 3 hét múlva fogom elkezdeni szedni, eddig még nem szedtem mást, úgyhogy várom tőled is a tapasztalatokat:)
    előzmény:
    jucus1988 (3025)
    2010-09-01  18:18
  2. 2010. szeptember 10. 17:463027.

    Nekem elvileg ma írta fel a Symicia-t, de nem adott receptet. A neten meg láttam egy iyle: http://www.aesculappatika.hu/Informacio_m85/Termeke k_m92/_t5810 , ahol vény nélkül kiadhatónak írja, beszéltem egy online gyógyszerésszel is, azt mondta, h csak vmi hiba miatt volt vény nélküli, de egy másik gyóygszergyártónál.

    Na most akkor mi van?? A doki elfelejtett adni receptet vagy tényleg vény nélküli??

    A máiks kérdésem meg (mert én most szedek először majd tablettát), h tényleg a vérzés első napján kell elkezdeni szedni? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  3. 2010. szeptember 18. 22:593028.

    Szia!

     Én cypromix szedtem kb 2-3évet...(előtte diane 35-öt 1évig)Szerintem jófajta gyógyszer, különös gondom nem volt, terhes nem lettem pedig volt hogy 1-2 tablettát elfelejtettem és útolag vettem be. Szerintem a hízási kérdés relatív, én nem vagyok egy vékony lány(165cm kb70kg) és nem híztam csak ha sokat ettem :P és ugyebár ez saját hibámból lett így (önkontrol).A környezetemben 4-5en is szedik ezt a gyógyszert és nekik sincs semmi gondjuk vele.

     

    Én most fogok átváltani Symicia-ra a dr.nő azt mondta nagyon újj gyógyszer . Nézem a betegtájékoztatót és :

     

    "A betegtájékoztató engedélyezésének dátuma: 
    2010. 07. 28."

     Hát igen nagyon Új. Szerintem minimum fél év biztos kell ahhoz hogy legyenek vélemények,de akkor is nagyon külömbőzöek lesznek. Hiszen valakinek jó, valakinek nem.

     

    Remélem segítettem valamit Zsani 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_321405 (3019)
    2010-06-23  19:44
  4. 2010. október 10. 10:383029.

    sziasztok, én Laurinát szedek, ez is egy eléggé új gyógyszer, most a 3. hónapnál tartok és eddig minden remek vele. a mellem is megnőtt (igaz sajnos ez fájdalmas), de egyáltalán nem érzem h szedem, nem vagyok tőle sem hisztis, sem feszült. a menzesz is normálisan megjön, nem fáj, nem erős és a java kb 2 nap alatt lezajlik.

     

     

    előtte sajnos 8 éven át szedtem már fogigátlókat, de a legtöbb problémát okozott, a Lindynette 30at viszont évekig használtam; egy bő féléves szünet után újra elkezdtem ezt szedni, de 1 hónapon keresztül véreztem, ráadásul nagyon fájt!!! így azt 1 hónap után abbahagytam és akkor írta fel nekem a doki a Laurinát.

     

     

    van itt köztetek valaki aki Lindynette 30at szed? nektek bevált?

    és a Laurina? erről nincsenek még igazán tapasztalatok, annyira új...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  5. 2010. október 18. 11:383030.
    Sziasztok! NEkem a dokim most írt fel egy SYMICIA nevű gyógyszert. Tudtok nekem róla valamit modnani? ( első sorban személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi) Előre is köszi. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  6. 2010. november 8. 01:323031.
    Üdv!
    Személyes tapasztalatom az van bőven..:))
    Én egy hónapja szedem.Eleinte hányingerem volt,úgy az első 2hétben,aztán egyik napról a másikra eltűnt.Fájtak a melleim,kicsit megduzzadtak,de ez is lecsillapodott.21nap tabi után ugye jön a 7napos szünet,meg is jött 2nappal később,kicsit tovább tartot a menszeszem,mint korábban,de azt olvastam h ez így szokott lenni a kezdetekben.
    Most csütörtök óta elkezdtem a második levelet,és azt mondják hogy már ilyenkor biztonságos,de nem tudom,hogy be merjem-e vállalni óvszer nélkül?Inkább biztosra mennék.Aki erről tud vmit még írhatna.Köszönöm
    előzmény:
    MUMi8 (3030)
    2010-10-18  11:38
  7. 2010. november 9. 14:283032.

    Szisaztok!

    Láttam páran kérdeztetek a symiciáról...hát én nagyon pórul jártam vele. 2 hétig szedtem kb de abba is kellett hagynom mert esznéletlenül fájt tőle a méhem és véreztem iis folyamatosan a migrénről meg a hányingerről nemis beszélve. Tzdom h vannak mellékhatások a hozzászokás folyamán de ezek nem normálisak voltak...vagy velem van baj vagy túl erős a gyógyszer vagy nemtudom...azért lehet vkinek bejön:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (0)
     
  8. 2011. január 4. 11:013033.
    Sziasztok! Én is Symiciát szedek 1 hónapja. Az eddigi tüneteim: fejfájás, hányinger, pattanások, depressziós, sírásrohamok. A vérzésem időben megjött, pár napig tartott. Most kezdem el a második levelet, de félek, hogy a mellékhatások nem múlnak el. Amikor a nőgyógyásznak megemlítettem ezeket a dolgokat, azt mondta, el fog múlni. Bízom benne. Még adok egy-két hetet a dolognak, s ha nincs változás, akkor váltok. Kinek milyen tapasztalata van/volt még ezzel a gyógyszerrel kapcsolatban?
    előzmény:
    MUMi8 (3030)
    2010-10-18  11:38
  9. 2011. január 18. 21:353034.
    Szia! nekem is elég rosszak a tapasztalataima symiciával, bár más szempontból... ilyesfajta negatív mellékhatásaim egyáltalán nem voltak, mint neked, sőt nagyon semmilyen... viszont én az erős menstruációm miatt kezdtem szedni, és nem segít, már az 5. levélnél tartok, és eddig mindig szinte ugyanolyan erős volt a menzeszem, 7 napig tart, és szinte egyfolytában van áttöréses vérzésem :(
    előzmény:
    missblond (3033)
    2011-01-04  11:01
  10. 2011. január 20. 17:053035.

    Szia!

    Képzeld, nekem is van áttöréses vérzésem, ráadásul most már a lábbam is zsibbad és fáj. Biztos vagyok benne, hogy ez a gyógyszer nem jó, csak egy csomó nőgyógyász leszerződött a gyártóval. Te mit fogsz csinálni ezek után? Abbahagyod végleg? Mit szedtél előtte?

    előzmény:
    Pernilla (3034)
    2011-01-18  21:35
  11. 2011. február 23. 22:273036.
    huhh, elfelejtettem visszanézni, szóval lehet h már nem aktuális: felírta az orvos a Volinát a symicia helyett, de mondta, hogy esetleg próbáljam ki, hogy a megmaradt symiciát beszedem (még volt 1,5 csomag). és láss csodát: a 6. levél alatt teljesen eltűnt az áttöréses vérzés. most azon gondolkozom, hogy maradjak-e mégis a symiciánál, mert nagyon féltem a mellékhatásoktól, és az áttöréses vérzésen kívül nem volt semmi negatív hatása. A volina magasabb hormontartalmú, így félek belekezdeni...
    előzmény:
    missblond (3035)
    2011-01-20  17:05
  12. Torolt_felhasznalo_484077
    Torolt_felhasznalo_484077
    2011. május 17. 01:003037.
    én is symiciát szedek 4 hónapja én is depis vagyok és szerintem tuti hogy ettől előtte sose volt ilyen bajom csak mióta szedem. én még nem beszéltme erről a orvosnak mert nem szerettem volna váltani. van valakinek a fogamzásgátló okozta depresszióval kapcsolatban valamilyen tapasztalata? pl gyógyszert váltot és elmúlt? 
    előzmény:
    missblond (3033)
    2011-01-04  11:01
  13. 2011. június 1. 19:593038.

    én is a symiciát szedtem 2hónapig,nekem sem jött be,de ez ember függő.én rosszul voltam tőle,remegtem szédültem hányingerem volt,nem volt kedvem "semmihez".

    Most Lindynette-t szedek,ettől meg hízok,szóval nekem már nem sok reményem van a fogamzásgátlókban,pedig ez minden szempontból jobb lenne....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_484077 (3037)
    2011-05-17  01:00
  14. 2011. szeptember 24. 17:593039.
    Barátnőm kb. 5 évig szedte a Marvelont. Úgy tudom, nem volt vele problémája. Évente járt ellenőrzésre, hogy lett-e valami baja a szervezetének, és egyszer aztán a májfunkciónál buktak ki dolgok. De nála belejátszott egy kis "tintorettó" is, nem biztos, hogy a gyógyszer volt a hibás. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_607213 (1)
    2002-10-20  12:17
  15. 2011. október 25. 22:443040.

    Sziasztok!

    valaki tud segíteni nekem fogamzásgátló tablettámhoz szertnék venni tartót vagy valami dobozt!ha tudtok valahol légszi irjátok le!

    Elöre is köszi 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2012. július 9. 13:073041.
    Sziasztok! Látom mostanában nem túl aktív ez a fórum de azért hátha... újra el szeretnék kezdeni fogamzásgátlót szedni, de tartok attól hogy megint csak mellé fogok és sok mellékhatása lesz! Tudnátok olyat ajánlani ami nektek bevált? Az sem baj ha drágább!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  17. 2012. július 9. 14:073042.

    Szia,

     

    a fogamzásgátlók mindenkire egyénileg hatnak. Van akinél okoz mellékhatást, van akinél nem.

     

    Nekem a Lindynette 20 nagyon bevállt. Évek óta szedem.

     

    Viszont különböző helyeken, fórumokon sokan panaszkodnak rá, amin meglepődtem. Ezért is írom, hogy ami az egyiknek 100 %-osan bevált, az nem biztos hogy másnak is olyan jó lesz. 

     

    Ismerőseim Novinette-t és Yasminelle-t szednek, arra sincs panaszuk.

     

    előzmény:
    mape (3041)
    2012-07-09  13:07
  18. Torolt_felhasznalo_271134
    Torolt_felhasznalo_271134
    2012. július 9. 14:163043.

    elöször nekem is Lindinette-t irtak föl. aztán a dokinál szólt az asszisztens, hogy ugyanaz a hatóanyag de olcsóbb a Sensonette.

     

    azóta azt szedem. minden OK vele.

    előzmény:
    revidy2 (3042)
    2012-07-09  14:07
  19. 2012. július 9. 14:223044.
    Én is szedtem több mint 1 évig a lyndinette-t, de elég sok panaszom volt, aztán a doki cserélt egy hasonlóra, annak már nem emlékszem a nevére nem is szedtem sokáig 1 v 2 hónapig mert még rosszabb lett! Most lassan 3 éve szüneteltetem, de újra el szeretném kezdeni! Barátnőm is a Yasmine-t szedte az neki is bevált!
    előzmény:
    revidy2 (3042)
    2012-07-09  14:07
  20. 2012. július 11. 13:283045.

    sziasztok!

     

    a reziát ismeri valaki?

     

    ma kaptam, holnap kezdem el szedni...

     

    több éves előzményem van yadine-nal, yasminellel, nuvaringgel, ha ez se válik be, nem tudom mihez fogok kezdeni...  :S

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  21. 2012. július 18. 09:553046.
    Szia! Erről még nem hallottam! A többivel neked mi volt a bajod?
    előzmény:
    *zsanka* (3045)
    2012-07-11  13:28
  22. 2012. július 19. 09:453047.

    Sziasztok. Tudom hogy nem a fő témához kapcsolódik, de olyan kérdésem lenne, hogy az utolsó héten észrevettem hogy kimaradt egy bogyó. A betegtájékoztatóban úgy van, hogy bevenni az elfelejtett bogyót, és nem tartani szünetet. Most ez csinálom, de kell kiegészitő védekezés?

    Amúgy mellékhatások...5 éve kaptam először bogyót, de a doki minden vizsgálat nélkül irta fel azért, mert nagyon rendszertelen volt a ciklusom(évente kb 3-szor jött meg). Akkor Yasminelle-t kaptam. Hát a libidó totál 0 lett, és hisztis voltam. A doki azt mondta tuti nem tőle van. Abbahagytam a bogyót 1 év után és dokit váltottam.  Másfél éve elmentem másik dokihoz, ő kivizsgált, kaptam Dienille-t. Azzal semmi bajom nem volt. Legutóbb viszont mikor ott voltam nála, váltott Jangee-ra, ami kb ugyan olyan hatású mint a Yasminelle, csak olcsóbb. Csak félek visszamenni a dokihoz azzal hogy megint a Dienille-t akarom, mert az előző úgy lehordott azzal hogy ilyen tüneteket nem okoz a bogyó...

  23. 2012. július 20. 11:503048.

    hát yadine+yasminelle... hangulatingadozás, eltüntethetetlen narancsbőr, migrénes fejfájás, és mentsruációs görcsök.

    tuti, hogy ezektől van, mert a kettő közt volt majd két év szünetem, és minden problémám eltűnt, yasminelle mellett meg minden visszajött...

    és ugyanúgy éltem az életem közte, semmit nem változtattam, se étkezést, semmit.

     

    nuvaring meg szex közben nagyon kényelmetlen volt, és 2 hónap alatt felszaladt rám +10 kg, pedig ugyanúgy nem volt semmi változás az életemben, csak a nuva...

     

    (ahogy átváltottam yasminelleről nuvára, le is szaladtak a kilók, sőt... csak a fránya narancsbőr nem hajlandó eltűnni,se étkezéssel, se mozgással.)

     

     

    elméletileg a rezia meg többfázisú, és "természetesebb", doki azt mondta, hátha nekem a kétfázisú jobban bejön...

     

    de ez az utsó probálkozásom gyógyszerek terén, ennyit nekem nem ér meg, hogy ennyi gond járjon vele együtt...

    előzmény:
    mape (3046)
    2012-07-18  09:55
  24. 2012. július 20. 13:533049.

    Igen én is igy voltam vele ennyit nem ér meg az egész! A migrén nekem is megvolt és én is sokat híztam... Nem szeretném ezt a kört lefutni

     

    Pingili ha ezt tapasztalod nyugodtan mondd meg a dokinak hogy neked az előző jobban bejött, végülis a te tested, te érzed és hosszú távon tényleg nagyon kellemetlenek tudnak lenni a mellékhatások! De nem is értem ezt egy orvosnak magától is tudni kellene...

    előzmény:
    *zsanka* (3048)
    2012-07-20  11:50

Címlap

top