Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Körömgomba

Torolt_felhasznalo_568684
Torolt_felhasznalo_568684
Létrehozva: 2005. január 24. 19:22
Sziasztok.
Segítséget szeretnék tőletek kérni!
A problémám az, hogy a körömöm begombásodott(már több, kb 6 éve).
Régebben ez nem zavart,lévén hogy még fiatal voltam, és ... hát kisiskolásan ez a probléma nem volt túl zavaró, de....ahogy telik az idő, változok én is, stb.stb.
A lényeg az, hogy most már iszonyatosan zavar!!
és...A reklámokban hallani bőrgomba elleni, illetve bőrgombásodásra kifejlesztett szerekről, készítményekről, de...EGYETLEN egy körömgombásodásra kifejlesztett készítményt sem.
bőrgyógyásznál voltam, adott két külsőleg használható készítményt, de...egy év után sem tapasztaltam semmi változást.

Tanácstalan vagyok, szeretném ha segítene valaki, aki volt, van hasonló helyzetben,a vagy tud valami megoldást a problémámra ! :((((

segítségeteket,tanácsaitokat előre is köszönöm, sziasztok.
  1. 2005. január 24. 21:1551.
    Egyszer egy edzocipom ugy megnyomta a jobb labamon a nagylabujjam, h. a kormom masnapra bekekult, mint mikor az ember valamivel raut. . . kalapaccsal stb. . . es kb fel ev kellett , mire lenott! neha kilakkoztam h. ne latszon, olyan csunya volt. Meg is ilyedtem, mi van ha leesik. . . Nem esett le, csak jo sokaig tartott mire lenott. :( Ugy latszik az ilyen korombetegsegek sokaig gyogyulnak, marmint ha le kell nonie. . . .
    előzmény:
    Ancsibaba5 (49)
     
  2. 2005. január 24. 21:1552.
    O. K. :) Egyébként sajna nagy különbség van a dokik között, engem egyszer úgy félrekezeltek az arcomon, hogy a kertek alatt jártam dlgozni, ez a dokinő volt minden reménységem. Bejött! :)
    előzmény:
    cleo (50)
     
  3. 2005. január 24. 21:1753.
    A borgyogyaszat nehez uzem, mert minden voros :))
    előzmény:
    lebe (52)
     
  4. 2005. január 24. 21:2054.
    Az igaz! Az unokatesóm orvosira jár és teljesen beleszeretett a bőrgyógyászatba, van akinek vonzó a sok kiütés! :)
    előzmény:
    cleo (53)
     
  5. 2005. január 24. 21:2055.
    Mi az hogy mert minden voros, azert nehez uzem?
    előzmény:
    cleo (53)
     
  6. 2005. január 24. 21:3356.
    Én tudok rá gyógymódot. Van egy un. aloe vera barbadensis miller nevű növény. A levél kivonata többek között gombaölő tulajdonságú. Van egy kipróbált csomag, ami egy folyadékból (inni kell) és belsőleg tisztít, van egy propolisz tartalmú kenőcs és egy spray ami szintén aloét tartalmaz, meg még más gyógynövényt is. . Minden természetes alapanyag, nem károsítja a májat. Ha rendszeresen használod, egy kúra nagyon jól megoldja a gombás problémát. Azt mondják az orvosok, akiknek már több éves tapasztalatuk van, hogy a probléma rendezéséhez annyi hónap kell általában, mint ahány éve fenn áll a probléma.
    előzmény:
    silviHemel (55)
     
  7. 2005. január 24. 21:3757.
    Ez csak vicc, arra utaltam, hogy minden piros (es viszket), ezert neheznek tunik :)
    előzmény:
    silviHemel (55)
     
  8. 2005. január 24. 21:4858.
    Nekem is a grapefuit csepp jött be, pedig korábban használtam bőrgyógyász által felírt készletet (lakk+reszelő+valami oldat), de semmit sem ért, pedig nagyon drága volt. A grapefruit cseppeket másnaponta használom, közvetlenül az üvegből csepegtetem a körmömre, és már néhány hét alatt meglátszott a hatás. A lábujj köröm nagyon lassan nő, így tovább tart a kezelés. Lehet egyébként belsőleg is használni, rajta van az üvegen, hogy hány cseppet kell 1 dl vízbe tenni, már ha bírja a gyomrod a keserű löttyöt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. január 24. 21:5659.
    nem a Forever Living Products aloe verat tartalmazo termekeirol beszelsz??? pl a First spray ami mindenfele sebre, egesi serulesre, csipesre stb-re jo???? meg a . . . . nem jut eszembe a neve, kicsi muanyag flakonban van, meg kell inni. Kb egy kupakkal naponta. . . . . Ez tenyleg jo termekcsalad. Az en ismeroseim es csaladtagjaim kozul voltak olyanok, akik rakban szenvedtek es sokat segitett nekik ez a termekcsalad. . . csak keson kezdtek el szedni. . .
    előzmény:
    marianna58 (56)
     
  10. 2005. január 24. 21:5760.
    Persze, hogy nem hatott a lakk, a koromgombat helyileg nem lehet meggyogyitani. . . .
    előzmény:
    kivike (58)
     
  11. 2005. január 24. 22:0361.
    nem azert , hogy vitazzak, de nekem egy evvel ezelott begombasodott a kormom, a nagylabujjamon. vettem a patikaban ecsetelofolyadekot. . . es lass csudat. . . lenott es megszunt a gombas korom. kozben a masik labamon is elkezdte, de parhuzamosan kezeltem es tokeletesen egeszseges mind a ket korom!
    belso gyogyszerek nelkul.
    igen boldog vagyok. . :-))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. január 24. 22:0562.
    Es tuti, hogy gomba volt?
    előzmény:
    liat (61)
     
  13. 2005. január 24. 22:0563.
    Akkor a nagyokos bőrgyógyász mért írja fel?? Azért, hogy fogyjon a páciens pénze?
    előzmény:
    cleo (60)
     
  14. 2005. január 24. 22:0764.
    Egyébként szerintem sem igaz, hogy a helyi kezelés nem ér semmit, nekem is szépen nő lefelé a gombás köröm. Nem kell mindenre antibiotikumot szedni.
    előzmény:
    liat (61)
     
  15. 2005. január 24. 22:0765.
    Ha nagyon kezdeti stadiumban van a betegseg, akkor hathat esetleg. Hogy miert irja fel, azt ne tolem kerdezd.
    előzmény:
    kivike (63)
     
  16. 2005. január 24. 22:0966.
    Ezt itt találtam a NLC-n:

    A grapefruit csodamagja
    Kaufmann Zsuzsanna
    exkluzív
    2001. 04. 10
    A gyógyszerészek régóta kutatják, hogy hogyan lehetne újabb gyógyszereket létrehozni. Sok esetben éppen a véletlen siet segítségükre.
    Tartós magok

    Körülbelül 20 évvel ezelőtt történt, hogy egy floridai orvos, aki szabadidejében szívesen kertészkedett, egyszer csak azt vette észre, hogy az általa készített komposztban a grapefruitmagok nem akarnak elrothadni. Ez keltette fel az érdeklődését, hogy közelebbről megvizsgálja a magokat, és a világ számos kutatóintézetével együttműködve, megpróbálja megfejteni a “csodamagok" rejtélyét.

    Természetes antibiotikum

    Az eredmények igen figyelemre méltóak voltak. Kimutatták, hogy a magból készített kivonat már kis töménységben is ugyanolyan hatásos, mint bármelyik hagyományos antibiotikum.
    Hatóanyagai az immunrendszert mozgósítják, és egyaránt hatékonyak baktériumok, vírusok, gombák, és egysejtű parazitákkal szemben, azzal a lényeges különbséggel, hogy a hasznos bélbaktériumokat nem károsítják. Mellékhatást csak az okozhat, ha a megengedett adagot négyezerszeresen túllépi valaki.
    A tapasztalatok azt mutatják, hogy alkalmazása elsősorban a gyomor-és bélpanaszok, a gombás betegségek, meghűlések, torok-, orr-, fülfertőzések, köröm-, bőrgombás betegségek, fogínygyulladás és hüvelyfertőzés esetén vált be.

    Alkalmazott természet

    Amerikai klinikákon a kórházi fertőzések kivédésére a hagyományos tisztítószerekbe grapefruitmag-kivonatot csepegtetnek. Ily módon tisztítják az ágyneműt, a padlót, valamint az orvosi műszereket és a műtőket. Sikeres kísérletek történtek arra is, hogy a víz fertőtlenítésében (ivóvíz, uszoda) felváltsák a klórt grapefruitmag-készítményekre.
    A hatóanyagok lebomlása során káros melléktermék nem keletkezik, így a környezetet sem károsítja. A grapefruitmag kivonat fertőtlenítő és csíraölő hatása miatt helyet kaphat a csecsemőápolásban, valamint a bőr különböző sérüléseinek kezelésében.

    Babaápolás

    A babaápolásnál használhatjuk fertőtlenítésre (20 csepp kivonatot cseppentsünk 1 liter vízhez, jól keverjük el, majd 20-30 percre tegyük az oldatba a cumikat vagy játékokat), és a babapopsin megjelenő kiütések (pelenkadermatitisz) kezelésére (10 csepp kivonatot keverjünk el egy-két evőkanál babaolajjal, és ezzel finoman kenjük át az érintett területet).

    Sebek

    Rovarcsípés esetén csillapítja a fájdalmat, megakadályozza a seb elfertőződését. Csepegtessünk néhány csepp kivonatot a fájdalmas vagy viszkető területre, és finoman masszírozzuk bele. Csecsemő bőrére soha ne kerüljön a kivonat hígítás nélkül, de érzékeny bőrűek esetében is érdemes vízzel vagy olajjal hígítva használni.
    Ha lábunkat hólyagosra dörzsölte a cipő, cseppentsünk a kivonatból közvetlenül a hólyagra vagy a tapaszra, amivel leragasztjuk. Horzsolások és karcolások is jól kezelhetők: csillapítja a fájdalmat és fertőtlenít.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2005. január 24. 22:1567.
    szerintem igen, gomba volt.
    eloszor nem vettem komolyan.
    de aztan egyre jobban terjedt. . megvastagodott a korom es kezdett felboltosodni. . . .
    na, akkor megijedtem. . .
    nagyon szorgalmasan kezeltem. . :-)))
    de amugy tenyleg szerencse kerdese is. arrol mar nem is beszelve, hogy tobb fele gomba van, ezert kell orvoshoz menni.
    amugy pedikuros a szakmam, illetve most nem csinalom. . . de azert van tudasom ez ugyben.
    előzmény:
    cleo (62)
     
  18. 2005. január 24. 22:1768.
    A legfontosabb, hogy meggyogyultal :)
    előzmény:
    liat (67)
     
  19. 2005. január 24. 22:2369.
    ne tudd meg. . . ahonyszor vagom a kormomet. . . tok boldog vagyok. . . :-))))))
    vannak meg apro oromok az eletben. . ;-)))))))))
    előzmény:
    cleo (68)
     
  20. 2005. január 24. 22:2570.
    Nagyon jó a Sunrider termékek közül a Fürtös bogyós gyümölcsmosó. Baktérium és gombaölő hatása van. Napi 1-1 cseppet tenni a beteg felületre. Rendkivül hatékonyan kezelhető a köröm és bőrgomba.
    előzmény:
    liat (67)
     
  21. 2005. január 24. 22:2971.
    :))))
    előzmény:
    liat (69)
     
  22. 2005. január 24. 22:5172.
    De pontosan arra gondoltam. A flakkonost úgy hívják, hogy Aloe Vera Gel, ami az aloe növény levelének kivonatát tartalmazza. Csíra, baktérium és gombaölő tulajdonsággal is rendelkezik.
    előzmény:
    silviHemel (59)
     
  23. 2005. január 24. 22:5473.
    Ez így igaz! A gombát belülről is kell kezelni, a külső kezelés mellett. Mind a kettő együtt hat csak igazán.
    előzmény:
    cleo (60)
     
  24. 2005. január 25. 20:4574.
    Mi mindig a First-ot hasznaljuk es vesszuk, meg neha tablettakat is , de mostanaban nem igazan. De a First. . . . annak mindig lennie kell otthon. Apanak nem egyszer nagyon gyorsan meggyogyitotta az egesi seruleseit amit a forro szerszamok okoztak. Nagyon sok mindenre jo. Mikor tuszos mandulagyull-om volt, meg a torkomba is fujtam. . . . bar eleg gazos ize van :)
    előzmény:
    marianna58 (72)
     

Címlap

top