Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Segítség: vírusos kiütés?

Torolt_felhasznalo_362587
Torolt_felhasznalo_362587
Létrehozva: 2004. december 14. 12:58
Sziasztok!
Nem tudom valaki találkozott-e már ilyesmivel...és fogalmam sincs mi ez és honnan kaptam. Vagy ha van bőrgyógyász a közelben az is jó lenne.

Történt az, hogy lett egy piros folt a cicimen, aztán lett még egy meg még egy meg még egy...Főleg dekoltázson. Azt hittem allergia az új testápolótól. Piros foltok, kicsit kiállnak, kicsit viszketnek, a legnagyobb pedig már 1,5 cm és olyan furán ráncos-száraz a felszíne, közepe.

Na elmentem a bőrgyógyászhoz (sztk) kb. 1 perc alatt végeztünk, közölte "ártalmatlan vírusos" fertőzés, nem kell megijdeni, gőze nincs honnan kaptam. "a levegőben van biztos gyenge volt az immunrendszerem"

"kb. Két hónapig tart "-remek- és lesz még több folt nyaktól lefele mindenütt
Kerüljem a vizet, ne használjak se tusfürdőt se semmit. (erre felírt vmi mosakodószert, meg kencét a foltokra)

Ja és azt nem értem hogy ha vírusos miért nem kapja el a barátom? Mert azt mondta nem kapja el...

Azt szeretném kérdezni vki találkozott-e már ilyennel? És egyáltalán milyen betegség ez? és tényleg most két hónapig foltos leszek?

Ja, és a rendelőben azt sem mondták vissza kell-e mennem. ill. nem kell viszzamennem: két hónapig tart.

Ha tudtok egy megbíható bőrgyógyászt azt is köszönöm. Vagy legalább a neten meg tudnám nézni mi a bánat ez.

De érdekes, uszodába nem voltam kb. egy éve, tömegközlekedéssel is ritkán járok... Vagy az orvosok mindere azt mondják gyenge az immunrendszere, amire nem tudják mi az.

Köszönöm.
  1. Torolt_felhasznalo_926819
    Torolt_felhasznalo_926819
    2004. december 14. 13:252.
    Szia! Elég durvának hangzik, szerintem menj el egy magán bőrgyógyászhoz. Nem hangzik túl meggyőzően amit ez a sima bőrgyógyi mondott, szerintem nem is érdekli. Sajnos konkrét orvost nem tudok. Jobbulást!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. december 14. 13:293.
    Szia! Nem mondta az orvos a betegseg nevet, amire gondol? En ugy velem, hogy pityriasis roseara gondolt . Ez tulajdonkeppen egy ismeretlen eredetu betegseg, voros, ovalis, "foltok", kozepukon kisse behuzodottak. Eleg tipikus a kiutesek elhelyezkedese, ezert konnyu diagnosztizalni. Arcon, vegtagokon nagyon ritkan van csak tunet. Viszkethet is, de nem szuksegszeru. Altalaban eloszor csak egy folt jelenik meg (ez gyakran a derektajon), es napokkal-hetekkel kesobb jelenik meg a tobbi. Fontos, hogy tudd, nem fertozo, csak azert gondoljak virusosnak, mert altalaban virusferozesek (pl. influenza, megfazas) utan jelentkezik. Kezelni csak tunetileg, furodni is furodhetsz, legjobb a furdokenoccsel, amit felirtak, hogy ne szaradjon ki a borod. Ha viszket, arra lehet viszketescsillapito gyogyszert szedni (antihisztamint), esetleg szteroidos kenoccsel kenni. Sajnos tenyleg eltart par hetig (atlag 3-6, de ritkan akar tobb honapig is), de magatol meg fog gyogyulni. Egyaltalan nem sulyos betegseg, es hogy vigasztaljalak, valoszinuleg soha tobbe nem ter vissza :).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_362587 (1)
     
  3. Torolt_felhasznalo_931865
    Torolt_felhasznalo_931865
    2004. december 14. 13:294.
    Felnőtt húgom éppen odahaza fetreng. Vírusos kiütése van.

    BÁRÁNYHIMLŐS!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_931865
    Torolt_felhasznalo_931865
    2004. december 14. 13:315.
    Nem merek a szeme elé kerülni. A fiamtól kapta el valószínűleg, akivel futó pusi-puszira találkozott.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. december 14. 13:346.
    Ugyan, massal is megesik ilyen :). En (masodszorra) az egyetem alatt, akkori baratomtol kaptam, aki az occsetol gyujtotte be :). Szerencsere csak 5-10 holyagom volt, es most mar extra vedett vagyok :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_931865 (4)
     
  6. Torolt_felhasznalo_362587
    Torolt_felhasznalo_362587
    2004. december 14. 13:387.
    Köszi Cleo!
    Még ez hangzik elég reálisnak. Bárányhimlőm volt meg egyébként is a világon semmi más bajom nincs láz stb. . .
    Még az "először csak egy folt" is stimmel. Meg a bőrgyógyász is azt mondta fejemre nem megy rá. Meg nem is nagyon viszket csak nem valami esztétikus.
    Mindjárt rákeresek a google-ban arra a betegségre amit írtál. Beütöttem hogy vírusos kiütések de rengeteg más jött fel, ami biztos nincs rubeola stb.
    De honnan szedtem össze? Csak úgy? Evőeszköz, kapaszkodó?
    evőeszköztől vajon lehet. Meg nem értem miért nem kapja el a párom is.
    Még infleunzás sem voltam.
    Az egészben az a roppant ciki, hogy befizettünk Hévízre telelni 28-tól. Addig vagy enyhül vagy nem érdekel foltos leszek de bemegyek a vízbe.
    előzmény:
    cleo (3)
     
  7. Torolt_felhasznalo_926819
    Torolt_felhasznalo_926819
    2004. december 14. 13:388.
    Jobb vagy, mint az orvos :))))))
    előzmény:
    cleo (3)
     
  8. 2004. december 14. 13:429.
    Azt csak a Joisten tudja, mitol van :). Virus, de hogy milyen :). Gondolnak itt herpeszvirus egyik tipusara. Vegul is, mindegy. Lenyeg a lenyeg, hogy meggyogyulsz hamarosan. Amugy nekem is volt (egy jo kis kohogos megfazas utan), raadasul iszonyuan viszketett is, ami eleg ritka, szoval Te meg szerencsesnek mondhatod magad.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_362587 (7)
     
  9. Torolt_felhasznalo_590518
    Torolt_felhasznalo_590518
    2004. december 14. 13:5010.
    Dakati, ez a rosea. Nekem volt, randa, lassan múlik, de tökéletesen ártalmatlan. Kitartás, türelem, gyógyszertári fürdőkenőcs, ennyi, amit megtehetsz. Kis dög vírus, van, aki megkapja, van, aki soha, általában nők.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_594997
    Torolt_felhasznalo_594997
    2004. december 14. 13:5011.
    Nem volt mostanában felsőlégúti problémád? Akár egy-két hónapja is? Nekem annak a szövődményeként jöttek ilyen pöttyeim, megszenvedtem velük míg elmúlt, a végén antibiotikumot kaptam, a Mária utcai bőrklinikán kötöttem ki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_362587 (1)
     
  11. 2004. december 14. 13:5112.
    Szia! A héten a kétéves kislányommal jártam hasonlóan :)
    Reggel felöltöztettem és dokihoz vittem, mert lázas volt előző este és folyt az orra. A dr néninél amikor vetkőztetni kezdtem, hopp egy pötty a derekánál, aztán a hónalatt vonalban vagy öt és mindkét lábán meg mire a vizsgálattal végeztünk már mindenütt. A dr néni azt mondta, a szervezete allergiás reakcióval reagál a vírusra amitől lázas volt előző este. A pöttyei szép nagyok - csalánszerűek voltak. Kaptunk egy kúpot - Rectodelt ( csak erre, és csak egyet adhattam neki! ) és reggel este Zyrtecet, plussz neki fél-fél Calcium Sandosten pezsgőtablettát. Estére csak elvétve maradt pöttye :))
    Ja és kapott rázókeveréket és egy v. mi más szuszpenziós löttyöt a viszkető pöttyökre.
    A lényeg, hogy a vírus van akinél ezt, van akinél mást vált ki. Rajta már egy pötty sincs, próbálj meg egy sima házi dokit és lehet kapsz rendes gyógyszert! És fontos volt, hogy amint hazaérjünk rögtön megkapja a kúpot és a többi antihisztamint!
    Sok szerencsét és jobbulást!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_606257
    Torolt_felhasznalo_606257
    2004. december 14. 14:0713.
    Szia! Tuti hogy rózsahámlásod van!! Nekem is tavasszal volt, ugyanezeket mondták, mint neked, hogy lassan múlik és vírus okozza és legyengült az immunrendszerem azért kaptam el. Egyáltalán ne aggódj és ennél nagyobb bajod soha ne legyen:)) Arcra nem terjed. Az első a legnagyobb kiütés aztán már csak kisebbek lesznek. Én is mosakodót kaptam és pimafucort krémet, hogy ne viszkessen. Sőt vért is vettek! Annak ellenére, hogy jól megijesztett, hogy 4-6 hét, nekem az első megjelenésétől számítva 3 hét alatt nyomtalanul eltűnt mind. És még más gyógyszert is szedtem nőgyógyászati problémára, amire azt mondta a bőrgyogyi, hogy emiatt még tovább fog tartani. És mégse:))
    Mivel vírus az antibiotikum semmit sem használ, ilyet ne szedjél, a szervezeted szépen legyőzi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_362587 (1)
     
  13. Torolt_felhasznalo_362587
    Torolt_felhasznalo_362587
    2004. december 14. 14:1814.
    Hű mennyien írtatok. Nagyon-nagyon köszönöm. Megnéztem a keresőben a képeket is sajnos tényleg ez az. --de hogy miért nem mondta az orvos konkrétan?-- De milyen jó ez az nlcafé jobbak vagytok mint az egész sztk együttvéve.
    Tényleg van egy bazi nagy folt, a többi meg kisebb.
    Még azon gondolkodom érdemes-e elmenni a bioptron központban levő bőrgyógyászhoz, hátha az a lámpa is segít. Bár gőzöm nincs csak szilveszterre remélem enyhülnek a foltok.
    Micsoda idióta betegségek vannak. . .
    Mindjárt utánaolvasok.
    De kezdek megnyugodni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_606257 (13)
     
  14. Torolt_felhasznalo_362587
    Torolt_felhasznalo_362587
    2004. december 14. 14:2315.
    azon szórakozom magamban hogy pont előtte Katalin napra kaptam anyutól szuper spéci bőrfeszesítő anyámkínja testápolót, én meg gondoltam hűha jó drága krém ne pazaroljam a lábamra szépen csak a dekoltázsomat kenegettem. És szentül meg voltam róla győződve a "8 nap alatt látható hatás" bejött csak ugyen nem úgy mint a reklámban hanem rózsaszín kiütések formájában.
    De akkor már tudom, nem az illatszercégnél kell a pénzt visszakövetelni, testápoló meg eláll márciusig is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. december 14. 14:3616.
    Hat ha ram hallgatsz, ne dobj ki egy csomo penzt feleslegesen a bioptron lampara. Magatol is elmulik szepen, ha szerencsed lesz, sziveszterre legalabbis halvanyabb lesz, de az is lehet, hogy teljesen elmulik. Ennel nagyobb bajod sose legyen :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_362587 (14)
     
  16. Torolt_felhasznalo_362587
    Torolt_felhasznalo_362587
    2004. december 14. 14:4117.
    Köszi, most már olvasgattam cikkeket. Azért ha már lemegyünk Hévízre egyszer tuti bemegyek a fürdőbe, legfeljebb visszajönnek a foltok. -és mindneki szörnyedve kirohan ha meglát--Addig meg csak enyhülnek, az végül is még két hét.
    Délutánra kész a gyógyszertári trutyi is.
    előzmény:
    cleo (16)
     
  17. 2004. december 14. 14:4918.
    Szia dakati,
    nekem kb. 2 hónapja volt ilyen problémám. Valóban nem vírus, nem fertőz, hanem ahogy más is írta már, egy felsőlégúti problémát okozó (lehet, hogy ezt nem is nagyon vetted észre, enyhe lefolyású volt) vírus által kiváltott allergiás reakció. Nekem a doki egy mészhez hasonló rázókeveréket írt, amivel kenegetnem kellett, az előző kissé lepergett rétegre rá a következőt, illetve vmi antihisztamin tartalmú pirulát adott. Azt is mondta, hogy a tusolást felejtsem el 1 hétig, csak mosakodjam, lehetőleg úgy, hogy a kiütéseket ne érje víz, ez szerinte nagyon fontos. Betartottam az utasításait, és 2 hét alatt nyom nélkül múltak el a foltjaim. Ráadásul nekem extrán kifejlett kórságom volt, az egész törzsemen nyaktól lefelé derékig. Szóval, nem feltétlenül kell a gyógyuláshoz olyan sok idő:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_362587 (15)
     
  18. 2004. december 14. 14:5919.
    Nem vagy védett sajnos, övsömört még kaphatsz .
    előzmény:
    cleo (6)
     
  19. Torolt_felhasznalo_362587
    Torolt_felhasznalo_362587
    2004. december 14. 15:1220.
    Mindenkinek 1000 köszi, megyek a gyógyszertári trutyiért. sziasztok holnapig.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. december 18. 10:3721.
    Nekem is volt tavasszal ilyen kiütésem. Nálam is volt vérvétel. Állítólag valamelyik nemibetegség tünete is lehet. A szívbajt hozták rám. A kencék nem használtak semmit. Csak antibiotikum bőrgyógyásztól. 2 hónapig az egész törzsem tiszta kiütés volt. 1cm2 -ént tele kiütéssel. Iszonyú volt és csak terjedj, a karomra, a nyakamra tovább. 2, 5- 3 hónapig! Az első kiütés volt a legnagyobb. . . . és jött a nyár, azt hittem sosem fog elmúlni! Rémes volt, de 1 hét alatt elmúlt! Nyomtalanul ! De az első kiütés nyoma, a mai napig meglátszik!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_362587 (20)
     
  21. 2004. december 20. 18:5622.
    Én is Pityriasis rosea-ban "szenvedek" épp. Nem érdemes másik bőrgyógyászhoz menned, a te tüneteid is elég jellemzőek. Először megjelenő anyafolt, aztán a többi kis pötty, általában a felsőtesten. Nekem is azt mondta a doki, hogy nem használhatok semmi kozmetikumot (még sampont és izzadásgátlót sem) és vegyszert (mosgatnom sem szabad), csak a gyógyszertári kence amivel ápolhatom magam! Teljesen kész vagyok tőle, állítólag 2 hónapig is tarthat! Még a sminkelést is megtiltották! Idén naturban ünneplek a szilveszteri bulin! Jobbulást neked Dakati! Vígasztaljon, hogy nem vagy egyedül! :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_317878
    Torolt_felhasznalo_317878
    2004. december 30. 19:0223.
    Sziasztok,
    látom ti nagyon profik vagytok ebben a pityriasis rosea betegségben. Ma azonosították nálam is. Több helyen is utánna olvastam és valahol azt írták hogy keves napozás jót tehet neki, máshol viszont az ellenkezőjét. Szerintetek egy kis szolizás mit csinálna velem? Holnap szilveszter és úgy nézek ki mint a fal, vagy ha elmegyek lehet hogy egy rücskös "sárkány" leszek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. december 30. 19:3624.
    Az én fiamnak volt hasonló, a mellkasán, de ugye ott nincs dekoltázs. . . . Alergia volt, Kalciumos pezsgőtablettát kapott, és viszketés ellen kenőcsöt. . Mosószertől jött neki ki, mivel egyik rokonunknál aludt, és a huzat neylonból volt. . . Az idegen mosópor, és a neylon egyszerre sok volt a kényes bőrének. . Ez nem immunrendszer, ez kényes bőr. . De tudod ne hallgass senkire sem, tényleg keress fel másik orvost, maximum ugyanazt mondja. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. december 30. 19:4025.
    Egyébbként borzasztó ijesztő ez a sok hasonló nem is tudom mi. . bőrpanasz. . . És itt csk páran vagyunk. . Tényleg leht valami abban, hogy egyre szennyezetteb világban élünk. . . Remélem a szilvesztert felhőtlenül töltheitek. . És mindenkinek nagyon boldog újévet kívánok!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top